Délmagyarország, 1992. október (82. évfolyam, 231-256. szám)

1992-10-12 / 240. szám

2 III! SPORTJA 1992. október 12. A Csongrád megyei NB lll-as labdarúgócsapatok fele ­Hódmezővásárhelyi LC és a Szegedi Dózsa - győzött, míg a Makó és a Dorozsma vereséget szenvedett. Kz utóbbinak ez volt már a hatodik... A Szegedi VSE tiszakécskei kiruccanását ké­sőbbre halasztották. Szegedi Dózsa-Ceglédi Honvéd 1-0(1-0) Hunyadi tér, 200 néző. Vezette: Schneider. Dózsa: Szulyovszky - Nagy, Bóka, Horváth - Rácz (Polonkay), Gréczi, Sahin, Vándor. Bugyinsz­ky (Telek) - Miklós, Várszegi R.(Várszegi N). Edző: Lóczi István. Cegléd: Nagy - Demeter, Valter, Vágó, Korpácsi - Juhász (Farkas), Bató, Kiss, Karkusz ­Báiter, Jankovics. Edző: Szatmári János. 12. perc: a harmadik szöglet meghozta a várt hazai gólt. Jobb oldalról Bugyinszky ívelte be a labdát. Miklós kitűnően vette fel a ritmust, s védhetetJenUI fejelt a hálóba. 1-0. Az első játékrészben a gólig nagy erővel támadott a Dózsa, majd a vezetés tudatában ala­csonyabb sebességfokozatra kap­csolt. Vérszemet kapott a ven­dégcsapat, s szorongatta a sze­gediek kapuját, de a hazaiak el­lentámadásai mindig veszélyt jelentettek. A 18. percben Várszegi R. kontrából, 18 méterről, a ke­resztlécet találta el. A vendégek egyetlen említésre méltó meg­mozdulása a 20. percben történt, amikor Báder 20 méteres sza­badrúgása csak hajszállal suhant el a bal kapufa mellett. Fordulás után kiegyenlítettebb lett a játék, bár helyzete ekkor is csak a Hunyadi térieknek volt. A 68. percben Bugyinszkynuk már csak a kapus állított akadályt, de a hazai kö­zéppályás hibázott. Négy perccel később Miklós lövésébe beleértek a védők, a labda pedig centi­méterekkel suhant el a jobb kapufa mellett. A ceglédieknek két em­lítésre méltó megmozdulásuk volt: a 85. percben Korpácsi léc alá tartó 25 méteres stabadrúgását Szu: Gréczi - fehér mezben - már hetek óta a Szegedi Dózsa meghatározó játékosa. Fotó: Gyenes Kálmán lyovszky szögletre tolta. Két perccel később a szegedi kapus feleslegesen futott ki, Jankovics érte el előbb a labdát, de sze­rencsére a hazai védőknek sikerült megmenteni a góltól az üresen hagyott kaput. A 89. percben Sahin fejesét tolta szögletre a ceglédi „portás". Összességében a helyzeteik alapján akár több góllal is nyerhettek volna a hazaiak, azonban hiányzott a játékukból a határozottság. Sokszor felesle­gesen cselezgettek, sokat cipelték a labdát. Jók: Vándor, Gréczi, Miklós, ill. Korpácsi. Ifjúságiak: Szegedi Dózsa-Ceglédi Honvéd l-l S. J. Dorozsma—Miskc 1-5 (1-2) Dorozsma, 400 néző. Vezette: Zábrák Dorozsma: Virágh - Gábor, Szabó T„ Tóth - Farkas, Cziráki (Gárdián), Kothencz, Róka ­Katona, Szabó Zs„ Mihálffy Zs. Edző: Kozma Zoltán. Miske: Jeszenovics - Jagicza, Hubert, Paletta - Miskolczi, Tóth, Csőg, Herner - Kinosesenko (Szelegán), Veres, Pécsi. Edző: Czár Ignácz. 10. perc: Tóth jobb oldali beadását a felzárkózó Hubert fejelte 5 méterről a hazaiak kapujába, 0-1. 14. perc: Kothencz röviden mentett saját kapuja előtt, Csőghöz került a labda, akinek beadását Tóth 15 méterről kapásból vágta a hálóba, 0-2. 40. perc: Cziráki jobb oldali erős beadásába Jeszenovics kapus szerencsétlenül ért s róla saját kapujába pattant a labda. Öngól, 1-2. 42. perc: Katona a jogosan megítélt 11 -est a kapusba lőtte. 51. perc: Pécsi nagy erővel kapufára lőtt labdája Veres elé pattant, aki nyugodtan szétnézett, majd még nyugodtabban az üres kapuba továbbított, 1-3. 82. perc: Miskolczi közeli feje­sét Virágh bravúrral mentette szögletre. A beívelt labdát min­denki elvétette, nem úgy Ki­nosesenko, aki az 5-ös sarkáról a bal alsó sarkot „nézte ki magának", 1-4. 89. perc: Tóth a Dorozsma 16­osán belül erőszakosan szerzett labdát Gárdiántól, Veres elé tálalt, aki szép csellel küldte más irányba védőit, majd ballal 8 méterről a kapu közepébe helyezett, 1-5. Az első félidő mezőnyben kiegyensúlyozott játékot hozott, ám a kihagyott 1 l-essel a Do­rozsma utolsó puskaporát is „eldurrantotta". A második fél­időben az energikusabban és fegyelmezettebben játszó Miske többször csinált átjáróházat a fi Nórahalom „elütötte" a Fébiénsebestyént A megyei I. osztályú labdarúgó­bajnokság hétvégi fordulójában a Mórahalom hét góllal küldte haza a ráhiánsebestyéni csapatot (Markó négyszer talált a hálóba!), míg a Zákányszék egy négyest gurított a Rúzsának. A Csongrád-Sándorfalva meccsen öt játékost is kiállítottak... Mórahalom-Kábiánsebestvén 7-2 (5-0) Mórahalom, 200 nézd. Vezette: Kormányos G. Mórahalom: Farkas - Tandari, Csipak. Császár, Savunya, Koncz (Bóka). Kószó. Hargitai. Hevesi. Markó. Födi. Edző: Gerccz Péter. Fábiánsebestyén: Riedel (Ivanics) - Varjas. Jámborcsik, Harkai. Rózsa (Polyák). Kádi. Kasuba. Mágocsi, Mészáros, Szabó (Miszlai). Györgyi. Edző: Berta József. 2. pere: Szép jobb oldali támadást vezettek a hazaiak. Hevesi szöktette Fddit, aki egyből középre adott és Markó senkitől sem zavartatva fejelt a hálóba. 1-0. 20. pere: Eődit buktatták az ellenfél védői a 16-oson belül, a megítélt büntetőt maga a sértett végezte el. és a jobbra vetődő Riedel mellett a bal sarokba helyezett. 2-0. 31. perc: Markó szerelt a fábián­sebestyéni 16-osnál, egyből kapura csavart. Riedelről kipattant a labda, s Fődinek ez már nem okozott gondot, 3-0. 40. perc: Császár végzett el szabadrúgást az ellenfél térfelének közepén. A kapu elé (vetését a védők röviden fejelték ki. és Savanya 17 méterről kapásból, laposan a hosszú sarokba vágta a pöttyöst. 4-0. 42. perc: Fődi felpörgette a labdát Markónak. aki nem hibázott. 5-0. 50. perc: Györgyi futott el a felezővonaltól a bal oldalon és a kifutó Farkas mellett a kapuba gurított, 5-1. 60. peret Kószó szabálytalankodott a büntetőterületen belül Jámborcsikkal .szemben. Polyák végezte el a megítélt 11 -est, s a jobb sarokba helyezett, 5-2. 73. pere: Kószó húzott el a jobb oldalon, keresztbetvelt. és Markó egyből a hosszú sarokba lőtt. 6-2. 83. perc: Hevesi (veit be a bal oldalról. Markó a 11 -es ponton levette a labdát, majd a kapu közepébe lőtt. 7-2. Az első félidőben már eldőlt a találkozó sorsa. A szellemesen, jól focizó, minden csapatrészben jobb hazaiak akár több gólt is rúghattak volna, és megérdemelten zsebelték he a két bajnoki pontot. Jók: a hazalakból mindenki áüagon felül teljesített, ill. Mészáros. Jám­borcsik. Móraltalom-Fábiánsebestvén 2-1. Tápé - Kistelek 4-1 (3-1) Tápé. 250 néző. Vezette: dr. Deák. Tápé: Benczúr - Mátyás. Bazsó, Vári (Takács), Dancsó. Dávid, Kószó. Heidrich. Farkas (Zsikó), Fazekas (Juhász). Sándor. Edző: m. b. Molnár János. Kistelek: Gál - Böröcz. Buknicz, Horváth Zs., Horváth A., Cziffra, Tóth. Vtgh T., Koncz. Vígh Z., Sejben J. (Zsótér). Edző: dr. Bitó Tibor. 5. perc: Heidrich beadását Farkas a bal alsó sarokba lőtte. 1-0. 8. perc: Kószó labdáját Farkas a jobb sarokba helyezte. 2-0. 28. perc: Tóth 14 méterről a bal felső sarokba bombázott, 2-1. 35. perc: Heidrich egyéni játék után emelt a hálóba. 3-1. 80. perc: Heidrich 25 méterről a bal sarokba lőtt. 4-1. A hazaiak 11-est hibáztak és a kapufát is eltalálták Jók: Bazsó, Dancsó, Farkas, Heidrich. ill. Tóth. Vígh Z. Ifjúságiak: Tápé-Kistelek 7-0. Csongrád-vSándorfalva 2-1 (0-0) Csongrád. 400 néző. Vezette: Marczvin. Csongrád: Palatinusz - Kiss, I.aczkó. Keiler (Kolonyi), Oláh. Bosánszky. Balanyi. Kirí. Varga (Palásti). Kálmán. Thuri Edző: Széli József. Sándorfalva: Barna - Pataki, Vörös. Nagy V., Mészáros. Nagy A., Huszka. Molnár. Sebestyén. Széli (P Szabó). Grezsa. Edző: Bitó Károly. 60. perc: Thuri beadásából Varga talált a hálóba. 1-0. 75. perc: Grezsa egyéni akció után egyenlített, l-l. 82. perc: Varga újra a vendégek kapujába küldte a labdát. 2-1. Rendkívül ideges és durva mérkőzésen a hazaiak megérdemelten győztek. A játékvezető a vendégektől Nagy Vincét, Vöröst. Sebestyént és Patakit állította ki. mfg a hazaiaktól Kolonyit küldte idő előtt az öltözőbe. Az 55. percben Thuri 11 -est hibázott. Jók: Varga. Kiss. Csiri, ill. Barna. Pataki, Grezsa. Ifjúságiak: Csongrád-Sándotfalva 0-5. Üllés-Tisza Új 1-2(1-1) Ollés, .100 néző Vezette: Köböl. (illés: Szabó - Veres. Farkas. Aradi. Kakuszi, Dobi. Kálmán. Rudoliés, Peták. Gyuris, Káity. Edző: Szőke József. rtsia-új: Varga -- Kürtösi. Tóth. Deák. Kéri. Kiss, Molnár. Bódi, Jáksó (Puskás), Nagy (Kőhalmi), Cserép. Edző: Kőhalmi István. 34. perc: Farkas önzetlenül tálalt Káity elé. aki 18 méterről nagy gólt zúdított a bal felső sarokba. I -0. 41). perc: Védelmi hibát kihasználva Cserép 5 méterről gurított az üresen maradt kapuba, l-l. 63. perc: Szögletet követően Molnár fejelte a Tisza-Új második gólját. 1-2. A vendégek meddó fölényben játszottak mind a két félidőben és nagyobb akarásukat a második félidőben győzelemre tudták váltani. Jók: U1 lésből senki, ill. Tóth. Molnár, Kiss. Ifjúságiak: Üllés-Tisza-Új 2-3. /.ákányszék-Ruzsa 4-0 (0-0) Zákányszék. 300 nézó. Vezette: Jakus. Zákányszék: Schachinger - Kovács (Tóth E.), Earagó, Prágai - Tóth T.. Fodor, Popovics, Papp, Tímár (Márta) ­Juhos (Pördi), Szita. Edző: Búza Mihály. Rúzsa: Makra - Farkas. Hegyesi, Miklós. Szrenka. Magyar. Györgyi. Arany, Szabó (Móra), Bajorics, Kazi. Edző: Hegyesi László. A mérkőzés egy perces gyász­szünettel kezdődött. Varga Sándor, rúzsai játékos feleségének elhunyta alkalmából. 47. perc: Popovics középen lefordult őrzőjéről és jobbra kisodródva 16 méterről lőtt a rövid sarokba. 1-0. 60. perc: Popovics jobb oldali beadását Szita középen átlépte, és az érkező Juhos közelről lőtt a jobb alsó sarokba, 2-0. 75. perc: A rúzsai térfél közepén Papp szerzett labdát, kapura húzott és 16 méterről kilőtte a bal alsó sarkot, 3-0. 85. perc: Szita a bal oldalon töri kapura és 17 méterről nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba, 4-0. Kiegyenlített első félidő után fokozatosan nagy mezőnyfölénybe került a hazai csapat, ami gólokban is megmutatkozott, bár ehhez hozzájárult a vendégek ifjúsági kapusának gyenge teljesítménye is. Jók: Prágai. Tóth T„ Tímár, ill. senki. Ifjúságiak: Zákányszék-Ruzsa 1-0. Mártély-Bordán'y l-l (1-0) Mártély. 150 néző. Vezette: Madácsi. Mártély: Simon - Meszlényi, Hortobágyi, Erdei. Prágai, Gémes, Túri, Bartucz, dr. Szűcs. Herczegh. Szalai. Edző: Antal Ferenc. Bordánv: Kálmán - Szabó. Gallyas, Péter M.. Pipicz, Fogas. Hajdú. Kispál. Péter L.. Vadászi, őze. Edző: Tóth János. 18. perc: Szalai 25 m-es bombája védhetetlenül vágódott a vendégek kapujába. I-O. 56. perc: A kitörő Vadászi ütközött a hazaiak újonc kapusával, a játékvezető a 11 -es pontra mutatott. A büntetőt a sértett értékesítette, l-l. 80. perc: A játékvezető elköveti első és egyetlen, de súlyos hibáját. Herczcghet gólhelyezetben buktatták, de a síp néma maradt. Nagy iramú, sportszerű mérkőzésen 1. Szdreg 9 7 ­2 20-9 14 2. Móraváros 9 6 2 1 18-8 14 3. Mórahalnni 9 6 1 2 22-10 13 4. Minds/cnt 9 5 2 2 17-7 12 5. Zákányszék 9 5 2 2 13-10 12 6. Csongrád 9 5 1 3 20-11 II 7. Bordán) 9 4 2 3 17-13 10 8. Tápé .9 4 1 4 20-15 9 9. Szentes 9 2 5 2 16-15 9 10. Tisza-Új 9 3 3 3 10-9 9 11. Rúzsa 9 2 4 3 10-12 8 12. Kistelek 9 3 1 5 11-19 7 13. Sándorfalva 9 2 1 6 8-17 5 14. Mártély 9 1 3 5 9-19 5 15. Ütlés 9 2 ­7 7-24 4 16. Fáhiánseh. 9 t ­8 7-27 2 Dorozsma védelméből, s rendre dolgozta ki ziccernek tűnő helyzeteit. Végül, a lehetőségeit csak részben kihasználó Miske még ilyen különbséggel is megérdemelten nyert. Kozma Zoltán edző érthetően búslakodott a mérkőzést követően a hazai csapat öltözőjében... Jók: Dorozsmából senki, illetve: Veres, Hubert, Tóth S. Ifjúságiak: Dorozsma-Miske 15-0 Vásárhelyi LC-Kecskcmcti SC 1-0 (1-0) Vásárhely, 800 néző. Vezette: Gulyás. HLC: Kopschitz - Hurguly, Földvári, Tóth - Talmácsi, Kiss Cs„ Kemenes, Szécsényi, Botlik (Buchholcz) - Maczkó (Kiss P.), Kéri (Szűcs). Edző: Protity Sándor. KSC: Békési - Árva (Süli), Bende, Kátai (Torbavecz), Zsögön - Gazdag, Barna Zs., Máté, Csima, Barna Cs„ Kovács (Florin). Edző: Bende József. 33. perc: Botlik bal oldalról, az 5-ös magasságából középre lőtte a labdát és a jól érkező Kemenes a bal alsó sarokba lőtt, 1-0. A feljövőben levő KSC alapo­san megnehezítette a vásárhelyiek dolgát. A vendégek nem álltak be védekezni, bátran támadtak, így hullámzó volt a játék, negyed­óránként hol egyik, hol másik csapat harcolt ki mezőnyfölényt. A HLC szerencséjére a második 15 percben sikerült gólt elérni, mert ezt követően a hazai csatárok már rendre elhibázták helyzeteiket. Szünet után folytatódott a nyflt­sisakos küzdelem, felváltva ke­rültek a kapuk veszélybe. A HLC újra csak kihagyta lehetőségeit, a kecskeméti próbálkozásokat vi­szont Kopschitz, a mezőny leg­jobbja hárította, így az eredmény már nem változott. Jók: Kopschitz, Hurguly, Kemenes, illetve Bende, Csima. Ifjúságiak: HLC-KSC 2-2. Mezőkovácsháza-Makó 3-2(l-l) Mezőkovácsháza, 600 néző. Vezette: Bakos. Mezőkovácsháza: Tóth ­Szabó, Kovács, Dumitriu, Radu, Kovalcsik, Papp, Schmidt, Török. Bányik (Mocsári), Kolozsi. Edző: Sári Ferenc. Makó: Ménesi - Urbán, Leindler, Ludányi, Csák. Vágó, Bódi, Márki (Szabó), Karsai, Frank (dr. Széli), Bárány. Edző: Kolozsvári János. 9. perc: Kolozsi beadását Mé­nesi rosszul számftotta ki, csak beleérni tudott a labdába és Ko­valcsik 5 méterről az üres kapuba fejelt, 1-0. 20. perc: Bódi 26 méteres szabadrúgása Tóthról kipattant, Bárány ott termett és 6 méterről a bal alsó sarokba lőtt, l-l. 50. perc: Márki hajszál pon­tosan ívelte Bárány lábára a labdát és a csatár 7 méterről a vendégek számára szerzett vezetést, l-2% 53. perc: Kolozsi szabadrúgása Ménesiről Radu elé pattant, aki 9 méterről, lapos lövéssel egyen­lített, 2-2. 90. perc: Török ívelését Du­mitriu lekezelte és 8 méterről a kapu bal oldalába lőtte a labdát, 3-2. Az első félidőben a hazaiak sok ziccert hagytak ki, ezt a luxust a vendégek góllal büntették. Szünet után érdekes, izgalmas játék alakult ki, melyben végül a hazaiak jobb helyzetkihasználással kere­kedtek felül. Jók: Radu, Kovalcsik, Bányik, Kolozsi, ill. Bódi, Bárány, Csák. További eredmények: Nagy­szénás-Gyula l-l (0-1), Oros­háza-Dabas 1-0 (1-0), Kecs­keméti TE-Gyomaendrőd l-l (0-0), a Tiszakécske-Szegedi VSE mérkőzést későbbre ha­lasztották. A bajnokság állása: 1. Mezőkov. 9 7 1 I 17- 8 15 2. Vásárhely 9 7 -2 17- 6 14 3. Orosháza 9 6 1 2 13- 7 13 4. TiszakécskeS 5 1 2 16- 9 11 5. Miske 9 5 1 3 14- 9 11 6. Kecsk. TE 9 5 1 3 16-12 II 7. Makó 9 3 4 2 15-14 10 8. Szegedi D. 9 4 1 4 12-10 9 9. Gyula 9 3 3 3 9-13 9 10. Gyomaend. 9 2 4 3 13-14 8 ll.Keesk.SC 9 3 1 5 11- 9 7 12. Szegedi VSE 8 3 ­5 .10-12 6 13. Dabas 9 2 2 5 6-9 6 14. Cegléd 9 2 2 5 9-17 6 15. Nagyszénás 9 1 2 6 8-17 4 16. Dorozsma 9 ­2 6 7-26 2 a nagy akarással játszó hazaiak győzelmei érdemeltek volna. Jók: Hortobágyi, Gémes, Herczegh, dr. Szűcs, ill. Kálmán, Vadászi. Péter M. Ifjúságiak: Mártély-Bordány 2-0. Szóreg-Mindszent 2-1 (1-0) Szőreg. 300 néző. Vezette: Tóth II. Szőreg: Mihály - Jankó. Antal, Krizbai. Szalai, Kovács, Zakar (Tóth). Móra (Palotás). Batik, Lengyel (Széli). Buknicz. Edző: Széli János. Mindszent: Őze - Dóda, Tóth, Molnár, Elekes. Gába A.. Mucsi, Gába P„ Bánfi (Bullás). Kiss (Bozó), Szécsi. Edző: Kérdő Sándor. 8. perc: Batik kapura tartó lövését a gólvonalon álló Molnár kézzel fogta meg, a játékvezető 11 -est Ítélt, melyet Zakar értékesttett. 1-0 (Molnárta kezezésért játékvezető kiállította!) 70. perc: Batik a középpályán elcsípett egy átadást, beadását Buknicz a hosszú sarokba lőtte, 2-0. 80. perc: Egy jobbról beadott labdát Móraváros-Szentesi FC 1-1 (0-1) Horgosi út, 250 néző. Vezette: Tóth II. S. Móraváros: Horváth ­Molnár (Bajusz), Szilágyi, Péter, Szécsi, Bába (Ku­rucsai), Hrubán, Török, Deák G„ Tóth G„ Király. Edző: Tóth Lajos. Szentesi FC: Vadász ­Határ (Szentpéteri), Sípos, Katona (Mészáros), Bu­bori, Juhász-Bóka, Bagi, Szabó, Gulyás, Hevesi, Verók. Edző: Balla Lajos. 43. perc: A vendégek elsó komolyabb támadása góllal végződött. A kitörő Verókkal szemben a kapus szabálytalankodott, a játékvezető 11-est ftélt. A büntetőt Juhász-Bóka a vetődő Horváth mellett a bal alsó sarokba rúgta, 0-1. (Horváth rajta volt a labdán, de nem érte el.) 77. perc: A hazaiaknál a cserék meghálálták a bizalmat. Kurucsai a jobb oldalon tört előre, kapura íőtt, labdáját Vadász csak kiütni tudta, a berobbanó Bajusz 6 m-ről a hálóba továbbított, l-l. A szép számú közönség jó iramú mérkőzést lát­hatott, amit magasabb osztályú csapatok is meg­irigyelhettek volna. A hazaiak egyik támadása a másikat érte, de vagy a jól védő Vadász, vagy a jól tömörülő védők mindent hárítottak. Jók: Péter, Hrubán, Török, Deák, ill. mindenki átlagon felülit nyújtott. Ifjúságiak: Móraváros-Szentes 2-1 (1-0). r Labdarugó O Megyei I. osztály az ellenkező oldalról középre fejeltek, és Szécsi a hálóba gurított, 2-1. A későn érkező játékvezető indisz­ponált ténykedése mellett az első félidőben a Szőreg, a másodikban a Mindszent támadott többet. A hazai csapat a hajrában már csak az eredmény tartására törekedett. A bajnokság állása: - J ! ^ I 1 •NRÍ - J ! ^ I . " . . 'v ; - * ' •• 1 Tánc a labda körül. Fotó: Gyenes Kálmán y