Délmagyarország, 1992. június (82. évfolyam, 128-153. szám)

1992-06-15 / 140. szám

2 IHTSPDRTJfl 1992. június 15. A hét végén befejeződlek a küzdelmek a labdarugó NB Ill-ban is. Miután a kél listavezető győzött, az élen a helyzet nem változott: a Kecskeméti TE előtt a Kiskőrös szerezte meg a bajnoki címet, s ezzel feljutott az. nB II be. Győzelemmel fejezte be az idényt a tavasszal kitűnően szerepelt Vásárhely, s megérdemelten jutott a bronzérem birtokába. A forduló kínos meg­lepetése a Csongrád I l-l-es veresége Orosházán. Egyébként a kiesők: Mezőtúr, hajsz, Csongrád. Ceglédi Honvéd-Vásárhelvi LC 2-4 (1-2) Cegléd, 300 néző. Vezette: Franciskovics. Honvéd: Szabó L. - Korpácsi, fi Kiskörös jutott az NB II.-be HLC: Lcboniczky (Kovács K.) ­Földvári. Maria, Talmácsi„ Kiss, Maczkó (Kéri), Kemcncs, Újvári, Botlik, Barna, Csáki (Tóth). Edző: Pataki Tanjás. 2. p.: Újvári a félpályáról indulva sorra kicselezte a tétovázó védőket és 14 méterről a jobb sarokba lőtt, 0-1. , 3. p.: Középkezdés után ismét Újvári szerzett labdát, indította Kemenest, aki a kitörő Barnához játszott, a csatár az alapvonalról az üresen álló Csákihoz továbbított és a szélső 6 méterről a hálóba gurított, 0-2. 35. p.: Isméi a HLC rúgolt góll és ezzel szépítettek a hazaiak: Pálfi élesen belőtt labdája Marta lábáról a kiinduló Lcboniczky mellett az üresen maradt kapuba pattant.,1-2. 61. p.: Talmácsi-Újvári összjáték után a vásárhelyi középpályás Botlik elé tálalt, aki a hosszú sarokba lőtt, 1-3. 65. p.: Marta szerelte a ceglédi támadást, hosszú átadásával Barna ügyesen magára vonta a védőket, maid az üresen maradt Tóth elé játszott, aki elegánsan lőtt a bal sarokba, 1-4. aput Farkas remekül lőtte ki a bal felső sarkot. 2-4. Kitűnően játszott az utolsó fordulóban is a HLC és a legutóbbi A dózsás Bugyinszki számára itt ért véget a Nagyszénás elleni mérkőzés (Fotó:Gyenes Kálmán) cselezett nagyszénási kapus elhúzta: 1 l-es. A büntetőt Szalai hagyta ki. 35. p.: Balról beívelt szabadrúgást fejelt óriási helyzetben Kubát B. gyatrán mellé. 51. p.: Gréczi, Várszegi, Korpa volt a labda útja. utóbbi 10-12 méterről, bal oldalról, félmagasan az elvetődő Bordás mellett a hosszú sarokba lőtt, 1-0. négy mérkőzésén győztes Cegléd ellen is magabiztosan nyeit. Jók: Farkas. Szabó Z„ Pálfi, ill. Marta, Talmácsi, Újvári. Csáki. ifjúságiak: Cegléd-HLC 2-0. szegedi I) szegedi I)ózsa-Nagvszénás l-l (0-0) Szeged, Hunyadi tér, 200 néző. Vezette: Bakos (Horváth, Karcsú). Szegedi Dózsa: Tóth - Horváth p.: Szabadrúgáshoz jutott a hazai csapat a kaputol 17 méterre és Várszegi N., Nagy, Gréczi - Cziráki, Kubát B. (Mahler), Bugyinszky ­Szalai (Martonosi), Korpa (K ubát A.). Edző: Lóczi István. Nagyszénás: Bordás - Bányik, Zábrák, Vinetter, Ugró (Sebestyén)­Nagy, Horváth (Fekete), Juhász B., Nicula (Vad) - Molnár, Szlopóczki. Edző: Boér Ernő. A vízipóló és foci elemei ötvö­ződhettek a pálya jóvoltából a kezdés után. 1. p.: Az elsó támadásnál Gréczi iobb alapvonalról élesen középre lőtt labdájáról mindenki lemaradt. 12. p.: Gréczi lábát a már ki­gyatrán lőtte meg, kínálkozó lehetőséget. ;i, 58. p.: Bugyinszkyt a játékvezető „dumáért" kiállította. 77. p.: Várszegi R. nagyszerű indítással egyedül lört kapura, de a 16-oson belül tócsában elakadt labdát elpuskázva a 82. p.: Nicula "a Dózsa kapujának torkában óriási helyzetben elcsúszott. 85. p.: Sebestyént jó labdával ugratták ki a bal szélen, ó középre tálalt, s a jókor érkező Fekete az ötösről szép kapásgóllal egyenlített, 88. p.: Várszegi N.-t megjegyzésért kiállították. A végig mezónyfölényben és a pálya talajahoz képest igen jól játszó szegedi fiatalok ezen a mérkőzésén a balszerencsével kötöttek házasságot. A nagyszénásiak 50 százalékos Hely­zetkihasználása elegendő volt az egyik pont megszerzéséhez, míg a korán tíz főre olvadt Dózsa a legnagyob helyzeteket sem volt képes gólra váltani. Jól rúgott tizenegyest pedig nem lehet megfogni... A második kiállítás - egyéb szitucáiók meg­ítélésének tükrében - kicsit elha­markodottnak tűnt... Lóczi István: - Nyert meccset adtunk döntetlenre, gyatra helyzet­kihasználásunk miatl. Ilyenekéit pedig manapság nem szokás játékosokai kiállítani. Boér Ernő: - Irreális talajon, óriási küzdelemben, igazságos eredmény született. Gratulálok csapatomnak egész évi helytállásukért. A játék­vezetés igen gyengének tűnt. Jók: Gréczi, Várszegi R., Nagy, ill. Bordás, Zábrák, Szlopóczki, Bányik. Ifjúságiak: Szegedi Dózsa-Na, szénás 3-0. Makói FC-Kecskeméti TE 0-4 (0-3) Makó, 700 néző. Vezette: Zábrák. Makó: Ménesi - Varga-Tóth, Anda, Dégi, Csák (Vágó), Urbán, Márki, Kriszbai (Juhász), Frank, Kovács, dr. Széli (Ludányi). Edző: Kolozsvári János. KTE: Molnár - Popa, Endre, Bálint. Pataki, Boronkai (Forgó), Baluta, Safrarjyik, Fórizs ^Farjtas), Fütyü, Berki (Űjfalusi). Edző: Ádám István. 10. p.: Egy bal oldali beadást Ménesi kiejtett, de az üres kaput sem Fütyü, sem Fórizs nem tudta bevenni. 12. p.: Frank szorongatott hely­zetből 17 méterről lőtt, lövése csak centiméterekkel ment fölé. 27. p.: A vendégek megszerezték a vezetést. Fütyü 25 meteres sza­badrúgása a sorfalról a bal alsó sa­rokba gurult. Óriási potyagól, 0-1. 36. p.: Növelte előnyét a KTE, Nagy­A Labdarúgó W NB III. Fütyü beadását Berki 6 méterről fejelte a hálóba, 0-2. 45. p.: Füyü remekül lépett ki három védő között és 18 méterről laposan a hálóba lőtt, 0-3. A második félidőben a makóiak próbálkoztak, ám először a 63. percben Frank hibázott nagy helyzetben, majd a 66. percben Anaa sem tudott gólt szerezni. . 68. p.: A KTE cseresora parádézott, Újfalusi Farkashoz játszott, aki a kapujából kifutó Ménesin átemelve a labdát, szerezte meg csapata negyedik gólját, 0-4. 72. p.: Frank 12 méteres nagyerejú lövéjét Molnár bravúrral védte. Összességében véve jó iramú mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó vendégcsapat megérde­melten győzött. Jók: Kovács, Varga-Tóth, ill. Fütyü, Baluta, Berki, Molnár. Ifjúságiak: Makó-KTE 1-2. Orosháza-Csongrád 11-1 (3-1) Orosháza, 500 néző, vezette: Kecskés. Orosháza: Ölei - Csilak, Popol, Kálmán, Rácz, Vándor, Mogyorósi, Nagy A., Kvasznovszky, Bíró (Papp J), Képíró. Edző: Papp Imre. Csongrád: Pafatinusz - Tóth (Fehér), Szeri, Kiri, Korom, Varga, Vikor, Gábor, Kolonyi (Balanyi), Apró, Kiss. Edző: Fehér László. Az első félidőben 2-1-es hazai vezetésnél a csongrádiak egyenlítettek, de a játékvezető nem adta meg a gólt. Ez az esemény teljesen össze­roppantotta a vendégeket, akik a mérkőzés hátralevő részében már csak alibi focit játszottak. Amikor azután a 65. percben Korom ütésért a kiállítás sorsára jutott, ellenállás nélkül megadták magukat, az OMTK tetszés szerint érhette el góljait. Góllövők: Képíró(3), Kvasz­novszky, Mogyorósi, Papp J. (2-2), Vándor, Kálmán (l-l), illetve Varga. Jók: Kvasznovszky, Képíró, Mogyorósi, illetve Varga. Ifjúságiak: Orosháza-Csongrád l-O. Sziget szentmiklós-Kiskundorozs ma 0-0 Szigetszentmiklós, 200 néző. V: Kovács. Dorozsma: Mihálffy B. - Horváth. Petrov (Vasas), Farkas, Gaál - Róka, Szabó Zs., Szabó T., Nagy - Katona (Tímár), Mihálffy Zs. Edző: Kozma Zoltán. A dorozsmai kapus és a sziget­szentmiklósi csatárok párharcát rendre Mihálffy B. nyerte, így a vendégek roppant fontos ponttal térhettek haza Pest megyéből. Jó: Mihálffy B. (a mezőny legjobbja), Tímár. További eredmények: Gyoma­endrőd-Mezőtór 1-0 (1-0), Da­bas-Gyula 2-0 (1-0), Kiskő­rös-Fajsz 1-0(1-0). A hujuksüg által 1. Kiskőrös .10 21 A ] 62-22 48 2. Kecskemét 30 21 5 4 61-21 47 3. Vásárhely 30 15 * 7 46-31 36 4. Orosháza 30 12 10 H 45-24 34 5. Gyula 30 11 10 9 34-3* 32 6. Makó 30 13 6 11 31649 32 7. Nagyszénás 30 8 14 8 32-31 30 K. Dáhas 30 10 9 II 41642 29 9. Cegléd 30 9 10 11 36-48 26 10.Doro/.sma 30 5 17 8 33-36 27 11.Gyomaendr. 30 10 7 13 3442 27 !2.Szegedi D 30 8 11 II 31-40 27 I.t.Szigctszentm. 30 8 10 12 41-46 26 l4.Mezótúr 30 7 6 17 17-38 20 !5.Fajsz 30 6 6 18 26-53 18 !6.Csongrád 30 4 9 17 22-49 17 Harminc)!) góllal búcsúztak a csapatok A megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokság utolsó játéknapján nem csak az cső, hanem sok gól is esett. Bár a Szentes-SZVSE meccs félbeszakadt. így is har­mincszor rezdültek a hálók. A bajnok SZVSE ősszel az NB lll.-ban, a sereghajtó Tanárképző és az Apátfalva pedig a megyei II. osztályban szerepelhet. Mórahalom-Üllés 4-0 (2-0) Mórahalom, 100 néző. Ve­zette: Serfőző. Mórahalom: Farkas (Kiss a 80. percben) - Tandari, Csipak. Horváth (Hargitai a 37. percben). Savanya, Bóka, Kószó, Móricz, Masa (Gcrecz a 80. percben), Hevesi, Fődi. Edző: Gcrecz Péter. Üllés: Szekeres - Farkas, Hegyes! (Haska a 83. percben), Sziládi, Bogár, Dobi, Kakuszi, Arany, Miklós, Horváth, Buknicz. Edző: Hcgycsi László. 20. p.: Horváth előrcívelését Masa pörgette Fődi elé, aki egyből laposan kapura lőtt. de a labda a gólvonal előtt megállt a vízben, a vendégek védői szögletre men­tettek. A beívelt sarokrúgást Fődi magasan felugorva fejelte a kapu közepébe, 1-0. 35. p.: Savanya 18 m-ről lövésre szánta el magát, amely a kapu előtt megcsúszott, így a vendégek kapusa csak öklözni tudta Fődi elé, aki középre ívelt és Masa egyből a hálóba helyezett, 2-0. 76. p.: Móricz húzott cl a bal oldalon, beadását Fődi 12 m-ről nagy erővel vágta a felső sarokba. 3$ 85. p.: Fődi kicselezte az üllési védelmet, az utolsó ember már csak gáncsolni tudta a bün­tetőterületen belül. A megítélt büntetőt maga a sértett végezte el, s nagy nyugalommal elegánsan helyezen a hálóba. 4-0. A mérkőzés előtt a hazaiak öltözőjében jó hangulat uralkodott. Nyoma sem látszott, hogy a találkozónak nagy a tétje, a har­madik hely fky; Ifjúságiak: Mórahalom-Üllés 8-0. Tisza-Új-Szőreg 2-1 (0-1) Újszentiván, 450 néző. Vezet­te: Bánóczki. Tisza-Új: Varga - Kiss, Bódi, Deák, Cserép, Nagy, Kovács (Alex), Tóth. Kőhalmi, Molnár, Vajda. Edző: Kőhalmi István. Szőreg: Mihály - Hűvös, Gausz, Száraz, Jankó, Zakar (Bajorics), Varga (Papp), Móra, Jáksó, Szita, Lengyel. Mb. edző: Móra Tibor. 39. p.: Egy 25 méteres sza­badrúgást Zakar a csúszós fű segítségével lőtt a jobb sarokba, 0-1. 51. p.: Szöglet utáni kavarodás után Tóth egyenlített, 1-1. 80. p.: Alex lépett ki a védők közül, és laposan a hálóba he­lyezett, 2-1. A többet támadó hazai csapat megérdemelten nyert. Jók: Bódi, Cserép, Tóth, ill. Mihály, Száraz, Jankó. Ifjúságiak: Tisza-Új-Szőreg 0-1. Kistelek-Sándorfalva l-l (0-1) Kistelek, 150 néző. Vezette: Szilágyi. Kistelek: Gál - Révész, Vígh T., Buknicz (Dancsok), Horváth Zs., Horváth T. (Zsótér), Vígh Z„ dr. Bitó, Muhcl, Sejben, Koncz. Edző: Orosházi László. Sándorfalva: Barna - Huszka, Vörös, Nagy, Patócskai, Bes­senyei, Virág, Molnár, Sebestyén, Szél, Grezsa. Edző: Bitó Károly. Szakadó esőben lejátszott adik hely megszerzése. A végig ihogó csőben a sáros, mely talajú ilyán végig támadó, magabiztos. végig támadó, magabiztos, öriilményekhcz képest jó átékot produkáltak a móra­íalmiak. bizonyítva azt. hogy a bronzérem nem a véletlen müve, hanem az éves lelkiismeretes csapatmunka, a kiváló szakmai (edzői) irányítás következménye. A találkozó krónikájához hoz­zátartozik még, hogy a csapat és a szurkolók kedvence. Horváth Béla (Tata) csapatkapitány sok-sok futhallév után elbúcsúzott az aktív játéktól. Bubori Károly sport­egyesületi elnök és Masa Szil­veszter szakosztályvezető kö­szöntötte a játékost és nyújtotta át az ajándékot a kiváló sport­embernek. Jók: Mórahalomból mindenki állagon felül teljesített. Q Labdarúgó megyei I. o. „vízipóló-mérkőzésen" igazságos döntetlen született. Gólszerző: Sejben ill. Grezsa. Ifjúságiak: Kistelek-Sándor­falva 4-1. Bordány-Tápé 4-1 (3-0) Bordány, 200 néző. Vezette: Bánóczki (jól) Bordány: Kálmán - Szabó, Farkas III, Farkas II, Péter I, Monostori (Péter II), Hajdú, Nagy, Peták, Tóth-Szeles, Kádár. Edző: Sándor Zoltán. Tápé: Merlei - Mátyás, Hódi, Vári (Kószó), Fábián, Dávid, Farkas, Miklós (Heidrich), Ru­zsáli, Suhai, Takács. Edző: Bazsó János. 14. p.: Hajdú átadásából Monostori a bal alsó sarokba helyezte a labdát, 1-0. 26. p.: Nagy remek beadásából Kádár hatalmas gólt fejelt a jobb alsó sarokba, 2-0. 29. p.: Nagy remek beadásából Tóth-Szeles lőtte a hazaiak harmadik gólját, 3-0. 51. p.: Kádár éles szögből remekül ívelt a jobb felső sarokba, 4-0. 80. p.: Kálmán kiejtette a labdát és Ruzsáli 5 m-ről a kapu közepébe helyezett, 4-1. Végig jó iramú, sportszerű mérkőzésen a hazaiaknak „jól kijött a lépés". Ha legalább a fél szezonban így játszott volna a Bordány, könnyedén elkerülhette volna a kiesési „zónát" és a vele járó idegeskedést... Jó: Az egész hazai csapat, ill. Ruzsáli, Dávid, Merlei. Ifjúságiak: Bordány-Tápé 1-3. Szentesi FC-Szegedi VSE l-l (l-l), félbeszakadt! Szentes, 150 néző. Vezette: Tóth S. Szentes: Rozman - Németh, Molnár, Bubori, Hevesi, Széli (Lindák), Mészáros, Gulyás, Katona. Szentpéteri, Vörös (Fehér). Edző: Szabó László. SZVSE: Demeter - Krajczár, dr. Tóth, Nagy Sz., Paksi, Lévai, Süli, Pikó, Illyés, Simon, Puskás T. Edző: dr. Tóth János. 2. p.: Szentpéteri a 16-os sarkáról nagy lövést küldött kapura, a labda a meglepett Demeter mellett a bal alsó sarokba vágódon, 1-0. 4. p.: Egy bal oldali akció végén az üresen hagyott Simon 8 méterről fejelt a tehetetlen Rozman hálójába, 1-1. A 25. perctől hatalmas zivatar zúdult a pályára, a csapatok hősicsen dagasztották a sarat a félidő végéig. A hosszúra nyúlt szünet után 12 percet játszottak még; az ítéletidő miatt a játékvezető öltözőbe rendelte a csapatokat. A következő 30 perces várakozás után sem javult a helyzet, ezért Tóth S. „lefújta" a mérkőzést. Folytatás kedden délután 4 órakor a megyei szö­vetségben, a két csapat képviselője és a játékvezető részvételétel! Ifjúságiak: Szentesi FC-SZVSE 3-1. Zákányszék-Fábiánsebestyén 3-2(1-0) Zákányszék, 300 néző. Vezet­te: Oszlács. Zákányszék: Horváth - Po­povics (Kószó), Palotás, Márta (Lengyel), Batik, Fodor, Prágai, Kovács, Tóth, Széli, Török. Edző: Széli János. Fábiánsebestyén: Reider ­Miszlai (Fábián), Laczkó, Keller (Kenyeres), Györgyi, Kasuba, Harkai, Mázán, István, Szabó, Kruzslicz. Edző: Berta József. A mérkőzés előtt kis ünnep­ségre került sor, amelyen az aktív játékvezetői pályafutását befejező Oszlács játékvezetőt köszöntötték a Csongrád Megyei Labdarúgó Szövetség játékvezetői bizottsá­gának képviselői, valamint a hazai és vencdégcsapat vezetői és játékosai. 35. p.: Ötös előtti kavarodás végén Fodor gurított a kapuba, 50. j>.: Széli beadását Kovács közelről lőtte a hálóba, 2-0. 63. p.: Az elalvó hazai védők közül Kenyeres lépett ki és a kifutó Horváth fölött lőtt a kapuba, 2-1. 75. p.: Bal oldali beadás után Kenyeres kapásból ismét ered­ményes, 2-2. 83. p.: A kitörő Széli lábát Reider elhúzta a 16-oson belül, a büntetőt a sértett értékesítette, 3-2. Jók: a hazai csapatból mndenki átlagon felül teljesített, ill. Reider, Mázán. Ifjúságiak: Zákányszék-Fá­biánsebestyén 3-3. Móraváros-Mindszent 3-0 (1-0) Horgosi út, 100 néző. Vezette: Rácz. Móraváros: Kopschitz ­Csúcs, Szilágyi, Péter, Pipicz (Szente a 77. percben). Deák G., Szécsi, Deák M. (Muskó az 56. percben), Tóth G., Markó, Király (Kiss a 63. percbe n). Edző: Tóth Lajos. Mindszent: Juhász - Dóda, Tóth, Molnár. Bullás, Sátor, Elekes, Budai, Mucsi (Szécsi a 46. percben), Bakó (Őze a 65. percben), Bozó (Aszalai a 60. percben). Edző: Kérdő Sándor. 13. p.: A védőkről kipattanó labdát Csúcs 25 m-ről a jobb sarokba 77. p: A bal oldalon Pipicz szöktette Markot, akinek beadását Muskó a bal sarokba pofozta, 2-0. 82. p.: Muskó jobb oldali beadását Kiss P. mintegy 20 m-ről a tehetetlen kapus mellett a hálóba, vágta, 3-0. A játék összképe alapján a hazaiak győzelme megérdemelt. Jók: Szilágyi, Csúcs, Telki, Markó, ill. Sátor, Budai, Bakó, Bozó. Ifjúságiak: Móraváros-Mind­szent l-l. A bajnokság állása (a Szentes-SZVSE mérkőzés erdmenve nélküli: 1. SZVSE 29 23 4 2 80-17 50 2. Móraváros 30 21 3 6 72-28 45 3. Mórahalom 30 18 5 7 57-34 41 4. Tápé 30 12 2 9 67-33 40 5. Sándorfalva 30 15 9 6 51-31 6. Szentes 29 13 6 10 47-41 7. Tisza-t)j 30 12 7 II 43-30 8. F.sebestyén 30 II 8 II 34-41 9. Mindszent 30 11 lO.Szőreg 30 11 11.Kistelek 30 9 12.Zakanvszek 30 7 13. Kordán v 30 7 U.Üllés 30 7 15.Apátfalva 30 ó ló.Tanarképző 30 7 7 12 43-41 4 15 50-59 5 7 6 6 4 19 30-77 1 12 31-74 16 37-47 16 30-65 17 37-56 17 34-69 Egy későn jött siker... Tanárképző-Apátfalva 5-1 (3-1) Kisstadion, 100 néző. Vezette: Sipos. Tanárképző: Steiger­vald - Domonyai (Ked­ves), Cs. Tóth, Bajnok, Berta, Balázs, Holl, Fekete, Szalma, Molnár, Kiss. Edző: Miskolczi József. Apátfalva: Csapó ­Varga, Szegedi, Sóki, Bartucz, Kerekes, Feren­csik, Balogh, Rácz (Gan­di), Beke (Köteles), Nagy. Edző: Marczika Béla. 28. p.: Fekete az alap­vonalról beadta a labdát és Molnár kapásból lőtt a kapuba, 1-0. 34. p.: Holl a kapusról kipattanó labdát vágta a hálóba, 2-0. 37. p.: Egy jobb oldal­ról belőtt labdát Kerekes továbbította a hálóba, 2-1. 43. p.: 35 m-es sza­badrúgásból Berta bom­bagólt rúgott a jobb felső sarokba, 3-1. 65. p.: Fekete öt védőt kicselezve a kapus mellett a hálóba helyezte a labdát, 4-1. 76. p.: Molnár jobb oldali beadását Bajnok a kapuba fejelte, 5-1. Aki először látta az 1991/92-es bajnokságban a Tanárképző együttesét, aligha hitte el, hogy ez a csapat kiesett a megyei I. osztályból. Az idény végén (vagyis már kicsit későn) „ébredő" főiskolások isko­lajátékkal intézték el „sorstársaikat", az ettől az osztálytól ugyancsak bú­csúzó apátfalvi focistákat... Jók: a Tanárképző egész csapata, ill. Csapó, Szegedi, Balogh. Ilyen kemény párharcok jellemezték a találkozó egyes periódusait. Fotó: Hárs László