Délmagyarország, 1992. május (82. évfolyam, 103-127. szám)

1992-05-25 / 122. szám

1992. május 25. llllSPDBTJfl 3 TENISZ Sikeres hét vége A szegedi teniszezőknek igazán jól sikerült az elmúlt hét vége, hat mérkőzést játszottak, ebből négyet megnyertek, és csak kétszer szen­vedtek vereséget. A prímet a Boneta TC OB Il-es férficsapat vitte, a fővárosban nem kis fegyvertényt hajtva végre, az Újlaki FC-t és a Rákosligetet is legyőzte. A Móravárosi Kinizsi újonc csapata is szépen „menetel", a várt győzelmet ezúttal is sikerült abszolválnia. A Boneta TC OB l-es női együttese kétszer is élvezhette a hazai pálya előnyét, ám csak egyszer tudott élni vele... A mérkőzések jegyzőkönyve. * Boneta TC- Kecskeméti TC 5:4. OB l-es női mérkőzés. Szeged, Kisstadion. A szegedi pontszerzők: Veszelovszky, Vass, Héger J., Sonkodi, Zlatarov. Boneta TC-BMTE-Törley 1:8. OB l-es női mérkőzés. Sze­ged, Kisstadion. A szegediek pont­szerzője Héger J. volt Újlaki FC-Boneta TC 3:6. OB Il-es férfimérkőzés. Budapest. A szegedi pontszerzők: Klivényi G., Sonkodi Balázs, Sonkodi Bálint, Kasza és a Klivényi, Kovács, valaminta Kanalas J., Kasza páros. Rákosliget-Boneta TC 4:5. OB Il-es férfimérkőzés. Rákosli­get. A szegedi pontszerzők: Kli­vényi G., Kovács, Kasza és a Son­kodi Balázs, Sonkodi Bálint valamint a Kanalas J., Kasza páros. Rákosliget-Móravárosi Kini­zsi 4:5. OB Il-es férfimérkőzés. Rákosliget. A szegedi pontszer­zők: Könczöl, Tomka, ifj.Thékes és a Könczöl, Tomka, valamint a Kanalas Gy., Szigeti S. páros. Újlaki FC-Móravárosi Kini­zsi 5:4. OB Il-es férfimérkőzés. Budapest. A szegedi pontszerzők: Kanalas Gy., ifj.Thékes, dr.Thékes és a Kanalas Gy., Szigeti S. páros. A Boneta TC ifjú tehetségének. Várhelyi Zsófiának mindkét mérkőzésén fejet kellett hajtania ellenfele nagyobb tudása előtt. (Fotó: Schmidt Andrea felvétele) fiz olasz labdarúgó­bajnokság eredményei A osztály: Cagliari-Lazio 0-1, Foggia-Milan 2-8, Internazionale-Atalanta 0-0, Napoli-Genoa 1-0, Parma-Fiorentina l-l, Roma-Bari 2-0, Sampdoria-Cremonese 2-2, Torino-Ascoli 5-2, Verona-Juventus 3-3. A végeredmény: 1. Milán 56 pont, 2. Juventus 48, 3. Torino 43. B osztály: Avellino-Palermó 2—1, Bologna-Modena 0-0, Brescia-Ancona 2-0, Cosenza-Casertana 2-0, Lucchese-Lecce 0-0, Messina-Piacenza 0-3, Padova-Cesena 1-0, Reggiana-Pescara 1-2, Taranto-Pisa 0-0, Udinese-Venezia 0-0. A totó 21. játékhetén szereplő mérkőzések ered­ményei: 1. Veszprém-Ferencváros 0-2 2 1 2. Újpest-Vác 1-2 2 3. Cagliari-Lazio 0-1 2 4. Foggia-Milan 2-8 2 5. Internazionale-Atalanta 0-0 X 6. Napoli-Genoa 1-0 1 7. Parma-Fiorentina l-l X 8. Roma-Bari 2-0 1 9. Sampdoria-Cremonese 2-2 X 10. Torino-Ascoli 5-2 1 11. Verona-Juventus 3-3 X 12. Bologna-Modena 0-0 X 13. Brescia-Ancona 2-0 1 Pluszpiérkőzés 14. Mönchengladbach-Hannover 0-0 X J Ha Vancea egyszer futballozik... Bagi FC-Szeged SC 0-3 (0-0) Bag, 2000 néző. Vezette: Márta (Kéri, Vajda) Bagi FC: Lippai - Kincses, Kovács, Cseke, Metzger - Nagy P-, Mészáros, Huszárik - Győri, Mundi, Tímár. Edző: Both József. Szeged SC: Nagy Zs. - Wágner, Bogdán, Takács J. ­Puskás, Kiss, Mihaleche, Takó Kovács P. - Takács Z., Vancea. Edző: Szalai István. Csere: Tímár helyett Gerendai, a szünetben, Huszárik helyett Mayer, a 74. percben. Góllövők: Takács Z., az 53., Kiss, a 82., Vancea, a 87. percben. Sárgalap: Metzge,r az 59. percben. 27. p.: Mundi remekül ugratta ki a bal oldalon felbuk­kanó Győrit, akinek középre adását Nagy Zs. Tímár testére ütötte. A labda kevéssel a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret. 29. p.: Az ügyesen szervező Mundi húzott el a jobb szélen, jó ütemben gurított középre, az érkező Győri pedig a kivetődő Nagy Zs.-be sarkalt. 43. p.: Mundi ezúttal Tímárt hozta helyzetbe, ám a kifutó Nagy Zs. az utolsó pillanatban a 16-os vonalánál tisztázni tudott. 53. p.: Takács Z. kapott labdát a bal oldalon, kapura fordult és 28 m-ről iszonyatos erővel bombázott a bal felső sarokba, 0-1. 65. p.: Villámgyors szegedi akció végén Kovács T. bal ol­dali beadását Vancea éles szögből küldte kapura, Lippai lábbal hárított. 68. p.: Kiss F. remek moz­dulattal az üresen álló Vancea elé továbbított egy beadást, a román vendégjátékos 17 m-es lövése azonban elsuhant a ka­pufa mellett. 82. p.: Egy bedobást köve­tően a jobb oldalon feltűnő Vancea ballal nagyszerűen ívelt Kiss F. elé, aki elvitte a labdát Lippai mellett, majd kissé kisodródva, estében a jobb alsó sarokba emelt, 0-2. 87. p.: Kovács egyszerűen hanyatt esett a saját 16-osa előtt, a szemfüles Vancea pe­dig az ajándékba kapott lab­dával ellépett a bagi kapus mel­lett és a hálóba gurított. 0-3. Ritka nagy segítséget kapott a sors(olás)tól a Szeged SC labdarúgócsapata, legalábbis ahhoz, hogy a Bagi FC pilla­Q Labdarúgó NB II. natnyi formáját és játékerejét indirekt módon feltérképezze. A hét közepén ugyanis a Pest megyei kisközség együttese an­nál a Budafoknál vendégsze­repelt, amelyik néhány nappal ezelőtt 2-2-es döntetlent ért el a Felső Tisza parti stadionban, és stílusos játékával egyértel­mű szimpátiát váltott ki a sze­gedi szurkolókból. A BMTE­Törley szerdán 2-0-ra verte a bogiakat, azaz jelezte Bogdá­néknak, hogy a több neves fut­ballistát is felvonultató Both­legénység messze nem legyőz­hetetlen... Hosszú perceken át szinte semmi említésre méltó esemény nem történt a remek talajú ba­gi pályán. Egyedül a hazaiak örökmozgó irányítója, Mundi próbált kitörni a szürkeségből, már amikor erre buldog szigo­rúságú őrzője, Takó „enge­délyt adott". A szünetig aztán a lelkesebbnek tűnő bagiak többször is eljutottak Nagy Zs. kapujáig, ám a csatárok ügyet­lenkedése és a szegedi kapus bravúros közbeavatkozásai miatt egyszer sem rezdült meg a háló. Fordulás után egy lénye­gesen támadóbb szelleműbb szegedi gárdát és - ezzel összefüggésben - egy jobb színvonalú mérkőzést láthatott a szép számú nézősereg. Ta­kács Z. pazar gólja után a vendégek a gyakorlatban is igazolták „ ránézésre meglévő" elméleti fölényüket. Puskásék egymás után vezették a formás támadásokat, és a végre képes­ségeihez méltó módon futbal­lozó Vancea vezérletével ma­gabiztosan fektették két vállra a hajrában már hit és akarás nélkül játszót bagi együttest. Jó: Nagy Zs., Kovács T., Kiss F., Vancea, ill. Mundi. Both József: - Sajnos játékosaim a biztos bennmaradás tudatá­ban és a bizonytalan jövő miatt gondolatban már máshol jár­nak... Szalai István: - Helyze­tünkből adódóan fontos győ­zelmet arattunk, amit szeretett elnökünknek ajándékozunk. RÉTHI ATTILA További eredmények KELETI CSOPORT Békéscsaba-Hajdúnánás 2-0 (2-0), Szolnok-Szarvas 1-0 (0-0), DVSC-Hatvan 2-0 (2-0), Kazincbarcika-BMTE­Törley 0-2 (0-0), Nyíregyhá­za-Kecskeméti SC 1-0 (1-0), Eger SE-Salgglas 2-0 (0-0), Kaba-Miske 4-0(1-0). A bajnokság állása: 1. Békéscsaba 27 19 2. Kaba 27 17 3. Nyíregyháza 27 16 4. Szégéd 27 13 5.DVSC 27 10 12 6. Hatvan-Deko 27 10 II 7. Szarvas 8 Bag 9. Kazincb. 10. BMTE-Tör. 11. Egér 27 12. Salgglas 27 13. Miské 27 14. Hajdúnánás 27 15. Kecsk-i SC 27 16. Szolnok 27 27 10 28 10 27 11 28 9 10 12 9 13 9 14 6 17 59-18 52-25 43-23 40-19 45-18 29-17 31-33 37-38 29-35 33-43 27-42 23-39 24-42 21-39 22-50 17-51 NYUGATI CSOPORT Sabaria-Tipo-Csepel 0-1 (0-0), Oroszlányi Bányász-III. ker. TVE 1-0 (0-0), Paksi Atom-Ajkai Bányász 1-2 (0-1), REAC-Soproni LC 0-4 (0-0), Bajai FC-DunafeiT l-l (1-0), ESMTK-Bauinvest­BKV Előre 2-1 (1-0), Dorogi Bányász-Szekszárd 0-0, Nagy­kanizsa-Mohács 2-1 (1-0). A bajnokság állása: 1. Csepel 27 15 7 5 45-19 2. Dorog 27 13 10 3. BKV EI6re 27 13 8 4. Saharia Tipo 27 11 9 5.Nagykanizsa 27 10 10 6. Paks 27 12 6 7. ESMTK 17 13 4 8. Dunaferr 27 12 5 27 10 8 27 9 8 7 10 10 6 13 4 13 10 5 15 25 5 8 14 5 7 15 9. Sopron 10. III. ker. TVE 11. Szekszárd 12. Baja 13. Mohács 14. Ajka 15. Oroszlány 16. RF.AC 34-16 35-19 25-28 44-32 42-34 42-39 37-38 34-30 24-25 23-31 21-31 21-28 23-48 23-48 37 36 34 31 30 30 30 29 28 26 24 22 21 19 18 17 fiz utolsó fordulóra maradt a döntés A bentmaradás szempont­jából fontos mérkőzést vívott vasárnap délelőtt az Alföldi Porcelán NB l-es női kézilab­dacsapata; hazai pályán a csoportelső Dunaferr együtesét fogadta. Sajnos, érvényesült a két csapat táblázaton elfoglalt helyében látható különbség, a \ Totóeredmények vendégek - nagy küzdelem után, de - egygólos győze­lemmel távozhattak Vásárhely­ről, az Erzsébet úti csarnokból. A mérkőzés kezdete előtt a vásárhelyi lányok és a szurko­lók köszöntötték az A cso­portba jutott kosarasfiúkat, akik ezúttal az NB l-es létéért harcoló Porcelánt jöttek buz­dítani. A köszöntés megadta az alaphangulatot, s így a hazaiak szempontjából jól indult a játék, Zemjanova góljaival a vásárhelyiek szereztek előnyt. Tíz perc elteltével - Mátyás főszereplésével - egyenlített a vendégcsapat, és már ekkor látszott, hogy ha nem fogják szigorúan az NB I. gólkirály­nőjét, baj lesz. Lett is - bár a kosarasok kórusban adták a taktikai utasításokat -, a Dunaferr kftáló játékosa soro­zatban lőtte továbbra is a gólo­kat. így hiába vezettek több­ször is Bartuczék, a vendégek behozták hátrányukat, sót a félidő végén már náluk volt az előny. Szünet után is maradt a tanácstalanság Mátyás gólerős játékával szemben, de még így is volt remény a pontszerzésre. Sajnos, az utolsó tíz percben két súlyos hiba is tetézte a Porcelán taktikai gondjait: a hazaiak előbb kettős ember­előnyben egy perc alatt eladták a labdát, majd Zemjanova büntetőt hibázott. így Mátyás 12. gólja a befejezés előtt 40 másodperccel már a vendégek sikerét jelentette. A Porcelán vereségével nehéz helyzetbe került, most már csak a szerencse mentheti meg a kieséstől, akkor is úgy, ha az utolsó fordulóban le­győzi a BHG SE-t. A mérkőzés jegyzőkönyve: Alföldi Porcelán-Dunaferr SE 23-24 (13-14). Vásárhely, 600 néző, ve­zette: Hornyik, Vaskó. Porcelán: Bányainé - LÁ­ZÁR 4, Czeglédi 1, Kis Pál 1, ZEMJANOVA 9, BARTUCZ 8, Csáki. Csere: Bartha (ka­pus), Belsin, Csordás. Edző: Szabó József. Kiállítások: 2, ill. 10 perc. Hétméteresek: 87, ill. 33. Jobbak voltak a szegediek Soha rosszabb hét végét! ­mondhatják a szegedi NB Il-es férfi kézilabdacsapatok. Mind­két együttes pályaválasztó volt, megszokott „otthonukban", a Pincegazdaság pénteken az újszegedi Sportcsarnokban, a Taurus szombaton a Kisstadion­ban fogadhatta ellenfelét. A „pincések" már az első percekben ellenfelük tudomá­sára hozták, ez a meccs csakis az övék lehet. Akcióikat nagy lendülettel szövögették a sze­gediek, a vendég orosháziak egyszerűen nem találták ellen­szerét támadásaiknak. Elég volt viszont egy-két látványos könnyelműsködés, és máris csökkent az előny. Szünet után az igencsak elemében levő Vörös találataival tetemes előnyre tett szert a hazai gárda, a továbbiakban már csak a kü­lönbség volt kérdéses. Másnap a „szomszédban", a Kisstadionban a gumigyáriak léptek pályára. A találkozó ün­nepei hangulatát az adta meg, hogy Őrhalmi Sándor és Márki Dezső most búcsúzott az aktív játéktól. Ezért, vagy másért, a szegediek nehezen lendültek játékba, az első félidőben ép­penhogy csak vezettek. For­dulás után változott a kép, s ha a különbségen nem is látszik, magabiztosan nyert a a Taurus. A mérkőzések jegyzőkönyve. Pincegazdaság-Orosháza 36-20 (17-12). Férfimérkőzés. Újszegedi Sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Komár, Petyus. Pincegazdaság: Pártos ­DOBÓ 5, VIZSNYICZAI 6, Hovanyecz 4, VÖRÖS Á. 10, Szabó N. 6, Dobos 4. Csere: SZACSVAI (kapus), Szabó L„ Antal, Mészáros 1. Edző: Bör­csök József. Taurus-Dabas 28-22 (14­13). Férfimérkőzés. Kissta­dion, 100 néző. Vezette: Bo­dóczy. Szekeres Taurus: POLONKAI ­Őhalmi 2, Veszelovszki 1, Sós 5, Giricz 1, Tokaji 5, Cséry 6. Csere: Márki, Barna (kapu­sok), FEKETE SZ. 5, Vajda 1, Kékes Sz. 2. Edző. Tóth Péter.