Délmagyarország, 1992. május (82. évfolyam, 103-127. szám)

1992-05-14 / 113. szám

CSÜTÖRTÖK, 1992. MÁJ. 14. SPORT 7 Még nem dőlt el a bronzérem sorsa A Szegedi ESK NB l.-es női kézilabdacsapata igazán nem mondhatja, hogy a 13-as szeren­csétlen szám, ugyanis május 13-án a Békéscsaba elleni hazai bronzos csatát ragyogó játékkal, nagy gólkülönbséggel nyerte meg. Kar, hogy kevesen osztoztunk a Ti­sza-parti lányok örömében... De nézzük sorjában a történ­teket. A találkozó előtt mind­két csapat falfehér arccal, csen­desen készült. A játékvezetői sípszó a vendégeket hozta táma­dasba, de hétmeteresből Virincsik talált a kapuba, majd Kálmánná ziccerhelyzetben mellélőtt, de a harmadik percben csapata második gólját szerezte. Utasi percei követ­keztek ezután, amelynek ered­mény vem az 5."perc végén Kocsis gólja 5-0-ás szegedi vezetést jelentett. A 10. percben hétméteresből sikerült először a Csabának bevenni Sza­mozvanova kapuját. Közben Kálmánné, majd Gajdácsi jutott a kiállítás sorsára, szerencsére a csa­baiak nem tudtak élni a lehe­tőséggel. Az ötperces hazai gólszü­netet Utasi törte meg, és a negyedóra végén 8-2-re vezetett az ESK. A hazaiak még azt a luxust is megengedhették, hogy Virin esik emberelőnyben könnyel KÉZILABDA NB I. szőtt. Virincsik szinte ellen­állhatatlan volt, de társakra talált még a fiatalokban is. Asztalos, Fránki, Bálint a rutinos csabai­akkal felvette a versenyt. Bödör kapus a bravúrok sorozatát be­mutató Szamozvanovát kitűnően helyettesítette. Sőt, élete első NB l.-es mérkőzésén Tóth Éva sem vallott szégyent. Az 55. percben már 29-12-re vezetett a Szeged úgy, hogy a hazaiak kispadján már nem volt olyan kézilabdás, aki ne lépett volna pályára. Farkas József a mérkőzés után természetesen örömmel fogadta a gratulációkat, s értékelésként csak ennyit mondott: „Az a baj, hogy mindez nem a jövő pénteken történt..." Szegedi ESK-Békéscsaba 34-J6(16-5) Újszegedi Sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Ladiszlai, Tavamay. /Al> FOTÓ: GYENES KÁLMÁN műen ellője a lonybe labdát, Szamozvanova volt a mezőny legjobbja. Szinte nem lehetett gólt lőni neki. Szeged: SZAMUZVANOVA ­UTASI 4, KALMANNÉ 5 (1), GYIMESINÉ 3, GAJDACSI 2, VIRINCSIK 12 (5), KOCSIS 5. Csere: BÖDÖR, Tóth (kapu­sok), Asztalos 2, Fránki 1, Bálint. Edző: Farkas József. Békéscsaba: Nagy - MEZŐ­SÉGI 4, Hankóné, Hochrajter 1, " , Sáv " teljesen tiszta helyzetben a kapufát „forgácsolja szet." A vendé] gek teljesen lebénultak, s a kettős "őnyt A 25. percben 13-3 lett a t sem tudták kihasz­Ije emberelőm nálni. A 25. pi hazaiak javára. Bár az ötször vagy Kocsis kétperces kiállítás, amelyet fél óra alatt a játékvezetők a Tisza­partiaknak kiosztottak, visszafogta ugyan Utasiék lendületét, de nem tudták megakadályozni a biztos vezetést. Gyimesiné kezdte a második így a 4U. percben mutatott a Sportcsarnok eredmény­jelzője. A szegedi közönség pedig, érthetően, ünnepelt. A hazai együttes már a szurkolóknak ját­Salamon, BOHUS 10 (3), Sávolt. Csere: Hodrova (kapus), Gherendi 2, Kremencova. Edző: Csulik Pálné. Kiállítás: 14, illetve 2 perc. Hétméteres: 6b, ill. 7/3. Süu Bombameglepetés a Fáy utcában A Papíron SC jászhat a Magyar Kupáért A Fabulon Vasas férfi röp­labdacsapatának előző héten Szegeden elért sima, 3-0-ás győzelme azt sejtette, hogy a május 13-i, budapesti vissza­vágó már csupán formalitás, a Magyar Kupa döntőjének egyik részvevője minden bi­zonnyal a Vasas lesz. Nos, a mérkőzés nem úgy indult, hiszen a Papiron SC az első szettet 10 perc alatt (!) 15:l-re megnyerte és a folytatás sem hozta meg a hazai csapatnak a döntőbe jutáshoz már szük­séges egyetlen szettgyó­zelmet. A döntés a harmadik szettre maradt. Hallatlan iz­galmak közepette 6:0-ás Papiron-vezetés után 6:6, 11:8, majd 15:9. Mivel az első mérkőzésen a Papiron hazai RÖPLABDA MK pályán 35 pontot gyűjtött, és a Fabulon a Fáy utcában mind­össze 21-et, idegenben szerzett több ponttal a Papiron jutott a Magyar Kupa döntőjébe. A mérkőzés jegyzőkönyve. Magyar Kupa. Férfiak. Elődöntő, visszavágó mér­kőzés. Fabulon Vasas SC-Papi­ron SC Szeged 0-3 (-1, -11, -9). Fáy utca, 100 néző. Vezette: Grábner, Simái. Fabulon Vasas SC: Fili­povics, Reviakine, Spacsenko, Schmiedl, Szabó K., Veréb. Csere: Győri, Fregott, Domán. Edző: Marácz János, Nyerges Pál. Papiron SC Szeged: CSÍ­KOS, LAPSIN, Vámos, MEL­KVI, Voronkov, Petheő. Csere: Rácz, Hulmann, Borhy, Polgár, Strezeneczki. Edző: Nyári Sándor, Nusser Elemér. Nyerges Pál: - Négy sport­állásos játékosunknak hétfőn felmondtak. Ilyen körül­mények között nem lehetett a csapatot egy szettre sem jól felkészíteni. Nyári Sándor: - Igen nagy bizonyítási vágy volt a csa­patban és az ezúttal hal­ványabb teljesítményt nyújtó Vasast sikerült meglepnünk. Végtelenül boldog vagyok. Gondolom, a csapat telje­sítményét Szegeden is ol­vassák... UGHY Sport és okkultizmus Sport és okkultizmus cím­mel tart előadást Gálfi Márta biológus a Szeged Városi Szabadidőközpont Szövetség szervezésében május 14-én 18 órai kezdettel, az újszegedi Szolgáltató soron. Az érdek­lődők az ismeretterjesztő so­rozat újabb rendezvényén a hét végi olimpiai ötpróbáról és a nyár további szabadidős eseményéről is tájékoztatást kaphatnak majd. „Radnóti-hétfők" A gimnázium udvarán ha­gyományosan megrendezett kispályás labdarúgó-bajnokság utolsó fordulójának eredmé­nyei: Fülöp vendéglő-Erirra 3-0, UB 40-Kisbojtár-Agroker 16-3, Alfa-Fa-Villa 5-1, Ga­bona-Radnóti 5-1, Domet­SZOTE 3-0. Az első hely sorsát eldöntő „szupermérkőzést" (UB 40­Kisbojtár-Fülöp vendéglő) május 18-án 20 órakor játsz­szák. Ma délután Bemutatkozik a Boneta TC noi csapata Megkapaszkodni, illetve feljutni - ez a vágyuk a teniszezőknek A történtekbe nem nyugod­tak bele a csapatok sorsát szí­vükön viselő szülők, akiknek „szervezkedése" sikerrel járt. Különösen sokat tett az ügyért dr.Vassné dr. Marosváry Mária és Várhelyi Géza. Előbb létrehozták a Szeged Város Minőségi Teniszsportjáért Alapítványt, majd megalakí­tották az egyesületet (elnöke dr.Vassné Marosváry Mária). Az alapvető feltételeket a városi sportigazgatóság bizto­sította, mégpedig oly' formá­ban, hogy térítésmentesen rendelkezésükre bocsátotta a Kisstadion nyolc pályáját. Az azokat üzemeltető Boneta Kft. - vezetője Dukai Ferenc ­valamint az alapítvány támo­gatása lehetővé tette, hogy az OB I. alsó ágába feljutott női és az OB Il-es férficsapat Boneta TC Szeged néven ne­kivághasson a ma, illetve hét végén kezdődő bajnokságnak. - Reális elvárgs tőlünk, hogy megkapaszkodjunk az első osztályban, hiszen együtt van a csapat, és egyénileg is több jó ereményt értek el a lányok - közölte a velük kapcsolatos elképzeléseket Vass Noémi csapatkapitány, Hosszú hónapokon át Shakespeare dán királyfijának, Hamletnek szállóigévé vált „Lenni vagy nem lenni?" kérdése foglalkoztatta az egykor JATE SC-színekben, majd a Szegedi TC-ben versenyző női és férfi teniszezőket. Annak idején megírtuk, hogy az egyetemi klub - miután megvonta minimális anyagi és erkölcsi támogatását - a ligeti pályákról is kiebrudalta a csapatokat. „Megmentőként" ajánlkozott ekkor az SZTC-t létreGozó Molnár Tibor, aki egyesületi elnökként lépten-nyomon azt hangoztatta, mindent megtesz azért, hogy életben maradjon Szegeden a minőségi teniszsport. Fogadkozásból nem volt hiány, annál inkább a beígért anyagiakból. így aztán az ökölvívó- és a sakk­szakosztály után a fehér sport helyi ifjú tehetségei is az utcára kerültek, egyesület nélkül maradt a már korábban is sok vihart megélt társaság­akinek a napokban nemcsak a pályán, de a szigorú érettsé­giztető „ellenfelekkel" szem­ben is helyt kell állnia. - Visz­szatért hozzánk Veszelovszky Rita, ő az első számú játéko­sunk, akit az erősorrendben én követek, majd Várhelyi Zsófia, Héger Judit, Sonkodi Barbara, Zlatarov Eszter, Kasper Mariann, Pádár Petra, Hódi Annamária és Héger Judit következik a rangsorban. Jól jönne egy sikeres bemutat­kozás, amiért edzőnk, Kanalas József és mi is mindent elkövetünk. A lányok ma délután fél 3 órától a Kisstadion pályáin a KÉV Metró csapatát fogadják. A Boncta TC edző nélküli(l) férficsapatát ugyancsak fiata­lok, zömmel orvostanhallgatók és máshol tanuló diákok al­kotják. - Nem panaszként említem, előnytelen számunkra, hogy mi autodidakta módon készülünk, ám - a tavalyi lehetősé­geinkhez képest - az is feldob, Tornát nyertek a 13 évesek VÍZILABDA Nyolc vidéki vízilabdabázis gyermek I. korcsoportú (13 éves srácokból álló) együttese randevúzott egymással a napokban az egri uszodában. A Szeged SC ifjú pólósai (Király Szabolcs, Donauer Marcell, Oláh Krisztián, Varga Péter, Bibity Zoltán, Csonka Szil­veszter, Körösi Zoltán, Vóna György, Dobó Ferenc, Balla Viktor, Zsarkó Kelemen Csaba, Borda Zsolt; edző: Éles Vilmos) a csoportmérkőzé­seken és a helyosztón a kecskemétieket 15-1-re, a Tatabányát 7-6-ra, az egri gárdát 12-6-ra, a Szolnokot 10-2-re, a szentesieket pedig 5—•f-re verték, így pontvesz­teség nélkül nyerték a tornát. / Úszásoktatás felnőtteknek Újra lesz úszásoktatás felnőtteknek az újszegedi Sportuszodában! A 20 órás tanfolyam május 18-án (hétfő) kezdődik, a foglalkozásokat este fél 9 és fél 10 óra között tartják. Jelentkezés május 18-án este 8 órakor az újszegedi Sportcsarnok földszinti előterében, bővebb felvilágosítást ugyancsak ott kaphatnak az érdeklődők. Postás-bánat a rájátszásban KOSÁRLABDA Az NB I-be jutásért kiírt rájátszásban - az United Way Délmagyarország Alapítvány és az Euromenedzser Bt. „gyorssegélyének" köszön­hetően - részt vevő szegediek ellen az első játékrészben az igen jó játékerőt képviselő BMTE-Törley együttese (el­sősorban a Postás gyengébb dobóteljesítménye miatt...) jelentős előnyt szerzett. Fordulás után magára talált a Postás is, de a rutinos hazaiak tartani tudták előnyüket. BMTE-Törley-Szegedi Postás 105-84 (46-26). Férfimérkőzés, Budapest, 200 néző. Vezette: Szilvássy, Bagi. Sz. Postás: dr. Csanády (10/6), Lukács (10), Búzás (21/12), Varga (14/6), Schneiker (11/3). Csere: Kiss (12), Velcsov (1), Tóth (5). Edző: Valaczkay József. hogy vannak .akik törődnek velünk, istápolnak bennünket ­újságolta örömmel Sonkodi Balázs csapatkapitány a körü­löttük lezajlott változásokat. ­Óriási dolog, hogy mindkét csapat megmaradhatott, és szervezett formában hódol­hatunk kedvenc sportágunk­nak. Ne vegye senki szerény­telenségnek, ha azt mon­dom, a mi kis együttesünk példaértékű az országban. Nálunk - ezen a szinten, és ha visszakerülünk az első osz­tályba, ott is - mindenki hobbiból és nem anyagiakért teniszezik! Ha másért nem, legalább ezért nagyobb meg­becsülést érdemelne egyesü­letünk! A férficsapat (Frank Attila, Klivényi Gábor, Sonkodi Balázs, Kanalas József, Son­kodi Bálint, Manos Frandridis, Kasza Csongor, Kovács Péter, Baráth István, Stumpf Gábor) szintén itthon kezd, szombaton a Bajával, vasárnap a MAFC gárdájával játszik a Kissta­dionban. GYÜRKI Totózóknak 20. hét NB 1. 1. SIÓFOK (5.)-MTK (4.) I, X Siófok otthon: 6 győzelem, 3 döntetlen, 3 vereség MTK idegenben: 6 győzelem, 1 döntetlen, 5 vereség . 2. BVSC (I0.)-KISPEST (3.) 2 BVSC otthon: 5 győzelem, 6 döntetlen, 1 vereség Kispest idegenben: 6 gvőzelem, 3 döntetlen, 3 vereség BUNDESLIGA 1. OSZTÁLY 3. BREMFN (9.)-NÜRNBFRG (7.) X, 1 Bremfcn otthon: 7 győzelem, 7 döntetlen, 4 vereség Nürnberg idegenben: 6 győzelem, 2 döntetlen, 10 vereség 4. DUISBURG (17.)-D()RTMUND (3.) 1, X Duisburg otthon: 6 győzelem, 8 döntetlen, 4 vereség Dortmund idegenben: 6 győzelem, 6 döntetlen, 6 vereség 5. DÜSSELDORF <20.)-HAMBURG (11.) X, 2 Düsseldorf otthon: 3 győzelem. 7 döntetlen, 8 vereség Hamburg idegenben: 3 győzelem, 9 döntetlen, 6 vereség 6. DRESDEN (14.)-1 FC KÖLN (5.) 1, 2 Dresden otthon: 10 győzelem, 4 döntetlen, 3 vereség 1 FC Köln idegenben: 7 győzelem, 6 döntetlen, 5 vereség 7. LEVERKLSEN (6.)-VfB STUTTGART (2.) X, 2 Leverkusen otthon: 11 győzelem, 4 döntetlen, 3 vereség VfB Stuttgart idegenben: 6 győzelem, 7 döntetlen, 5 vereség 8. STLTTG. KICKERS (18.)-BOCHLM (13.) X, 1 Stuttgarter Kickers otthon: 4 győzelem, 6 döntetlen, 8 vereség Bochum idegenben: 4 győzelem, 6 döntetlen, 8 vereség 9. ROSTOCK (19.)-FRANKFLRT(1.) 2 Rostock otthon: 8 győzelem, 6 döntetlen, 4 vereség Frankfurt idegenben: 8 győzelem, 7 döntetlen, 3 vereség OLASZ A OSZTÁLY 10. ASCOLI (18.)-PARMA (7.) X, 1 Ascoli otthon: 3 győzelem, 4 döntetlen, 9 vereség Parma idegenben: 2 győzelem, 8 döntetlen, 6 vereség 11. BARI (15,)-INTERNAZIONALE (8.) X, 2 Bari otthon: 5 győzelem, 6 döntetlen, 5 vereség Internazionale idegenben: 5 győzelem, 6 döntetlen, 5 vereség OLASZ B OSZTÁLY 12. PISA (7.MJDINESE (6.) 1 Pisa otthon: 8 győzelem, 4 döntetlen, 4 vereség Ldinese idegenben: 1 győzelem, 10 döntetlen, 5 vereség 13. CASERTANA (18.)-BRESCIA (1.) 2 Casertana otthon: 4 győzelem, 9 döntetlen, 3 vereség Brescia idegenben: 3 győzelem, 11 döntetlen, 2 vereség + 1 mérkőzés NB I. 14. DIÓSGYŐR (14.MJJPEST (7.) 1 Diósgyőr otthon: 4 győzelem, 3 döntetlen, 5 vereség Újpest idegenben: 1 győzelem, 6 döntetlen, 5 vereség