Délmagyarország, 1992. május (82. évfolyam, 103-127. szám)

1992-05-11 / 110. szám

4. SPORTJA 1992. május 11. Kiesési rangadót nyert a Porcelán Élet-halál harcot vív a bcntmaradásért a női kézilabda NB I-ben az Alföldi Porcelán; a vásárhelyiek számára minden egyes pont létkérdést jelent. Ebből a szempontból külö­nösen sorsdöntő volt a tegnapi kiesési rangadó az utolsó he­lyen álló Nagykanizsa és az őt két ponttal megelőző gyári csapat között. Az első negyedóra gólokban és hibákban bővelkedő játékot hozott mindkét oldalon, így egyik csapat sem tudott előnyt szerezni. A Porcelán vezetett többször egy-egy góllal, a vendégek azonban sorozatosan kiegyenlítették hátrányukat. A félidő második részében na­gyobb sebességre kapcsolt a hazai gárda, és Csáki negyedik találata után az eredényjelző már háromgólos Porcelán­előnyt mutatott, amit szünetig sikerült is megtartani. A mindig megbízható Zemjanova ezúttal is a Porcelán gólgvárosa volt. (Fotó: Hárs László) A második félidőt is a Por­celán kezdte jobban, s foko­zatosan növelte előnyét a nagy iramtól egyre inkább fáradó vendégekkel szemben. Eköz­ben a vásárhelyiek több bün­tetőtjs elhibáztak, viszont emberhátrányos helyzetből gólokat lőttek, s ezzel teljesen zavarba hozták ellenfelüket. Végeredményben a Porcelán tulajdonképpen gondtalanul, teljesen megérdemelten nyerte a kiesési rangadót, s ezzel javított bennmaradási esélyein. A mérkőzés jegyzökönyve: Alföldi Porcelán-Nagy­kanizsai Olajbányász 25-20 (14-11). NB l-es női mér­kőzés. Vásárhely, 400 néző. Vezette: Hucker, Szalai. Porcelán: Bányainé - Lázár 1, Czeglédi 1, KISPÁL 3, ZEMJANOVA 5, BARTUCZ 7, CSÁKI 4. Csere: BARTHA (kapus), Beslin 1, FÁBIÁNNÉ 3, Sipterné. Edző: Szabó József. Kiállítások: 8, ill. 4 perc. Hétméteresek: 7/3, ill. 50. « szl ­Egyik szemünk sírt, a másik nevetett A férfiak legutóbbi bajnoki fordulójában az előző heti majáiisi hangulatban Alapon „betlizett" a Szegedi Pince­gazdaság SE. Most azonban nem hozott szégyent ősz mes­tere, Börcsök József fejére, s a Volán utánpótlásbázisához méltó játékkal „végezte ki" a Taurust (is) verő Kecel gár­dáját. Ugyanez nem mondható el a másik szegedi csapatról, a Taurusról. Okét a bajnokság megnyerésére és a feljutásra is esélyes tököliek fektették két vállra az utólag egy esélyesnek is vélhető mérkőzésen. A gumigyáriak így az elmúlt négy meccsen mindössze két pontot tudtak begyűjteni, s ebben nem csupán a játék­vezetők a ludasak... Úgy látszik, jót tett a vér­frissítés (?) a Pincegazda­ságnak. A „krisztusi" korban lévő Vizsnyicai egyre jobban rátalál korábbi önmagára, hasznossá tette magát a tá­vozott Marancsik helyére reaktivált veterán Dobó, de kitettek magukért a fiatalok is, különösen Nagy volt ele­mében. A kapuban az éppen 45 éves s ünnepi hangulatban lévő Pártost felváltó ifjúsági válo­gatott kerettag Szacsvai fel­tűnően sok ziccert fogott, és ha némely csapattársa a másik oldalon csak megközelítően hasonló teljesítményt nyújt azok értékesítésében, a kü­lönbség sem csupán ennyi marad... Az.t mindenesetre nem nehéz megállapítani, hogy a fiatalok némelyikét - talán nem is oly' soká - a Volán szí­neiben láthatjuk viszont. A mérkőzés jegyzőkönyve: Szegedi Pincegazdaság SE-Kecel 33-26 (17-13). Férfimérkőzés. Újszegedi Sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Bodóczy, Szekeres. Pincegazdaság: Pártos ­Dobó 3 (1), Szabó N. 4. VIZSNYICZAI 11 (3), Vörös 2, NAGY 8, Dobos 4 (1). Csere: SZACSVAY (kapus), Juhász 1, Szabó L., Antal, Hajnal. Edző: Börcsök József. Az első félidőben húsz perc előnyt adott a „hálátlan" ven­dégeknek a gumigyári gárda, ezt követően pedig csak futott a pénze után. Védekezésben, helyzetkihasználásban egy­aránt jobbak voltak a végig vezető tököliek, akiket a má­sodik félidőben igencsak „megtámogatott" volt váloga­tott bár mostanra őszbe csa­varodott hajú kapusuk, Hoff­mann: szélről egyszerűen alig lehetett a hálójába találni. A végére sikerült a hazaiaknak felzárkózni, de a rossz indítá­sok és a kihagyott hetesek végül nem maradtak eredmény nélkül. Szakértők szerint a védekezéshez szükséges jó lábmunkát leginkább edzésen lehet elsajátítani... A mérkőzés jegyzőkönyve: Taurus-Tököl 24-27 (10-15). Férfimérkőzés. Kis­stadion, 100 néző. Vezette: Góg, Horváth. Taurus: Barna - CNéry 4, Giricz, Glasza, SÓS 6 (2), Veszelovszki 2, Kékes. Csere: Fekete 2, Vajda 1, Tokaji 5, Bába, Polonkai (kapusok). Edző: Tóth Péter. fi ZTE-Heraklith a férfi kosárlabdabajnok Több. mint 6 ezer néző népünnepélyszerű köszöntője kísérte Zalaegerszeg vasárnap déli nagy pillanatát: bajnok lett a ZTE-Heraklith férfi kosár­labdacsapata. A zalaiak a döntő páros mérkőzést 3-0-ra nyerték a Körmend-Hunor ellen. A vasárnapi találkozóra a zsúfoltnál is jobban megtelt a városi sportcsarnok. ZTE-Heraklith-Körmend­Hunor 74-56 (35-25) Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok, 6000 néző. Vezette: Toók, dr. Gencsev. ZTE-Heraklith: Farkas 18, Kiss, Polster 12, Bodrogi 21, Lekarauskas. Csere: Bencze 7, Gál 4, Kovács 6, Földesi 6. Körmend-Hunor: Bell 7, Érsek 3, Szájer 3, Zsebe 2, Kraus 2, Kardos 14, Hódi 10, Szekeres 9, Véha 6. Az első percekben nagy kapkodás folyt, azután az egymást unalomig ismerő két csapat nagy taktikai csatába kezdett. A hazai kékek két-három ponttal vezettek, a körmendiek csak egyszer (12. perc 15-16) álltak jobban a találkozón. Az egerszegiek az első játékrész végén húztak el. Szünet után szinte má­sodpercek alatt végleg eldőlt a találkozó sorsa:. Bodrogi nagyszerű játékával (kilenc perc alatt 12 pontot szerzett) nem tudtak lépést tartani a vendégek. Az előny egyre nőtt, és bár a játék kifejezetten gyenge színvonalú volt, az izgalmak feledtették a közön­séggel a szépséget. A 30. percben Kovács Attila kosa­rával 54—34 volt az eredmény, és innen már csak a bajnok­csapat ünneplése folyt a pá­lyán. A döntő páros mérkőzés 3. összecsapása inkább csak a hazai szurkolókat elégítette ki, a Körmend játékának jellem­zésére annyi is elég, hogy a második félidő első 15 per­cében 16 pontot dobtak. A pályára tóduló közönség miatt csak jó negyedórával a lefújás után tudta átadni az aranyérmeket a győzteseknek és az ezüstérmeket a vesz­teseknek dr. Bartha Ferenc, a kosárlabdaszövetség elnöke. Pontszerzés az utolsó percben... A Hunyadi téren tegnap délelőtt a pécsi lányok és asszonyok lelkes játéka elle­nére több mint egy órán át az történt, amit a Szegedi TC labdarúgói akartak. (Más kér­dés, hogy Dsubákék gólhely­zeteik közül mindössze egyet használtak ki...) A nagy for­dulatot a meccs utolsó hat per­ce hozta. A pécsiek egy sze­rencsés és egy kifejezetten szép találattal fordítottak, és magukban talán már a nem remélt győzelmet is ünnepelni kezdték. A végtelenül küzdő­képes hazaiak azonban nem adták fel, és 15 másodperccel (!) a lefújás előtt, egy szabad­rúgást követően, egyenlíteni o Női labdarúgás tudtak, azaz megmentették az egyik bajnoki pontot... Szegedi TC-Pécs 2-2 (1-0) Hunyadi tér, 150 néző. V: Rácz. SZTC: Szabó - Koromné, Kovács, Bugyi, Fodor E. - dr. Kékes-Szabó, Dsubák, Péhl ­Nemesné, Maróti, Márki (Baliné). Edző: Molnár Ferenc. 36. perc: Egy jól időzített beadás után Nemesné csúszta­tott a rövid sarokba, 1-0. 74. p.: Szabadrúgáshoz ju­tottak a vendégek: a Szabóról kipattanó labdát a szemfüles Bajor küldte a kapuba, l-l. 76. p.: Arnold lépett ki a jobb oldalon, és 10 méterről helyezett a hálóba, 1-2. 80. p.: Jobb oldali szabad­rúgás után a védőkről lecsorgó labdát Maróti vágta a kapu bal oldalába, 2-2. Jó: Bugyi (a mezőny leg­jobbja), Péhl, Kovács, ill. Arnold. A megyei II. osztályú labdarúgó­bajnokságban a két éllovas Mártély és Rúzsa győzelmet aratott, így a két együttes versenyfutásában a helyzet változatlan. Az UTC-Tömörkény gól­nélküli és a JATE-Nagylak 1-l-es eredményén kívül a többi hat helyszínen többször zörgött a háló. Mártélv-Szentesi Kinizsi Deko 3-0(1-0). Mártély, 200 néző. Vezette: Rácz (jól). Mártély: C. Molnár - Meszlényi (Kérdő), Barlucz, Sepsei (Erdei), Gardi, Hortobágyi, Túri, Olasz, Antal, Herczeg, Szűcs (Prágai). Edző: Mé­száros István. Szentes: Nemes - Fási, Határ, Papp, Bugyi, Tóth, Bozóki, Tari, Keresztes, Szarvas, Vecseri. Edző: Kalapos Ottó. 22. perc: Antal szögletét Túri továbbcsúsztatja, és a berobbanó Herczeg 7 méterről védhetetlenül fejel a hálóba. 1-0. 53. perc: Antal beadását követően röviden szabadítanak fel a vendégek, és Túri 12 méterről kapásból óriási gólt lő. 2-0. 71. perc: Antal négy védőt átjászt­va egy lövőcsellel a kapust is elfekteti, majd elegánsan a bal alsó sarokba helyez, 3-0. Sportszerű mérkőzésen a minden csapatrészében jobb Mártély megeről­tetés nélkül aratott magabiztos győ­zelmet. A jövő csapatát építő, meg­fiatalított Szentes lelkesedése csak ahhoz volt elegendő, hogy elkerülje a kiütéses vereséget. Jók: Antal (a mezőny a legjobbja), Sepsei, Olasz,' Hortobágyi, ill. Nemes, Határ, Szarvas. Ifjúságiak: Máttély-Szentes i—0 <!) JATE SC-Nagylak l-l (0-0). fiz élen a helyzet változatlan... Postás-pálya, 50 néző. Vezette: Kocsmár (jól). JATE SC: Bíró - Gálik, Gardi, Molnár, Kiss - Baranyai, Golyha, Kertész, Keszthelyi - Imre (Sirkó) (Semjényi), Tussinger (Tóth G.). Edző: Gardi János. Nagylak: Lelik - Luczó, Sisák. Locskai, Szikován - Benczik, Magyar, Gábor, Vígh - Horváth, Slincho. Edző: Magyar Tibor, Molnár László. Jó iramú, sportszerű mérkőzésen igazságos eredmény született. Gólszerző: Tóth G., ill. Magyar. Jók: Golyha. Baranyai, Gardi, Gálik, ill. Magyar. Nagymágocs-Kiszombor 4-2 (3-0). Nagymágocs, 250 néző. Vezette: Sarkadi. Nagymágocs: Szilágyi - Sebes­tyén, Deák Párkány, Bozó, Szlo­poczky, Balogh, (Piti), Pintér, (Nagy I.), Györgyi, Paczuk, (Kovács J.), Fábián. Edző: Libor Zoltán. Kiszombor: Kinyó - Tóth, Uracs, Moldoványi, Kasza, Pipic, Csekő, Haklik, Katkó, Koczkás, Botlik. Edző: Oláh András. Egy percig sem volt kétséges a hazaiak győzelme. Góllövő: Györgyi 4, ill. Kasza, Koczkás. Jók: Györgyi, Párkány, ill. Kinyó, Uracs. Ifjúságiak: Nagymágocs-Kiszom­bor 5-2. Szatymaz-Eorráskút 5-2 (2-0). Szatymaz, 150 néző. Vezette: Szűcs. Szatymaz: Fehér - Buka J., Zsem­beri J„ Csepregi, Kolozsvári (Németh), Zsemberi S.. Balogh, Szanka (Újvári), Mészáros (Ocskó), Lipták, Buka A. Edző: Balogh Attila. Forráskút: Ábrahám - Szilágyi, Csikós, Nyilas, Csiszár, Gyugel, dr. Pigniczki, Nagypál (Varga), Markó. Boros (Berecz), Czékus. Edző: Tóth Szilveszter. Góllövő: Balogh, Buka J. (11­esből), Ocskó, Lipták, Buka A., ill. Markó 2 (1-et 1 l-esből). Jók: Balogh. Csepregi, Lipták, ill. Csikós, Csiszár, Markó. Remekül szórakozott a hazai kö­zönség, hisz hét gólt látott. Ifjúságiak: Szatymaz-Forráskát 0-1. Földeák-Csanvtelek 2-2 (l-l). Földeák, 200 néző. Vezette: Bari. Földeák: Tóth L. - Hordó, Hor­váth, Almási. Kiss, Méhes, Szabó, (ITC-Tömörkény 0-0 Szeged, 100 néző. Vezette: Serfőző. UTC: Dencsik - Bódi (Tóth), Fehér, Kiss, Fülöp ­Szél, Balatinácz, Kürtösi, Dóda - Csóti, Soós (Takács). Edző: Nemes István. Tömörkény: Horváth ­Kiri, Gémes, Kiss, Szalai ­Szabó, Nagy, Papp L. (Fel­földi), Laczkó - Elekes, Meggyesi (Papp Z.). Edző: Apró István. A kiesés rémétől fenye­gett Tömörkény ezen a mecs­csen ki tudja, hányadik dön­tetlenjét játszotta, s ehhez kel­lemes partnert találtak a ha­zaiak csapatában. Régi igaz­ság: helyzetek nélkül igen nehéz gólt rúgni. Pedig ezen a találkozón minden adva volt a jó focihoz: a zöld fű, az égiek­től megrendelt ideális idő-, járás, a kitűnő játékvezetés (ami az események „gyors pergését" figyelembe véve nem is volt olyan nehéz), az új és kerek labda... Csak egy dolog hiányzott, de nagyon, a FOCI. „Nem baj - mondta egy hazai szurkoló, - majd jövőre megint megpróbáljuk." (Mármint a feljutást.) Jók: Fehér, Kürtösi, ill. Elekes, Szalai, Gémes. Ifjúságiak: a mérkőzés a tömörkényiek távolmaradása miatt elmaradt. ~3b Q Labdarúgó Megyei II. o. Vízhányó, Rácz (Orosz), Mészáros, Tóth I. Edző: Tóth Imre. Gólszerző: Méhes 2, ill. Lénárd, Maszlag. Vitatható I l-esből egyenlített a vendéggárda. Ifjúságiak: Földeák-Csanytelek 1-2. Szegvár-Szegedi Postás 4-0 (1-0) Szegvár, 200 néző. Vezette: Tóth Sándor. Szegvár: Vida - Buda, Gila T„ Jan­csovics, Holozsai L. Gila S. (Szarka), Holozsai A., Annus, Holozsai G. (Kosztolányi), Határ, (Szécsényi), Gémes. Edző: Jelenti István. Szegedi Postás: Nemes - Raskó Z., Császár, Homyák, Komáromi, Balogh. Fogas, Raskó T., Weress, Keresztes, (Schreier), Vadászi. Edző: Pénzes József. A kihagyott gólhelyzetek mellett a hazai csapat közönségszórakoztató játékkal, magabiztosan szerezte meg a győzelmet a kissé szétesően játszó vendégek ellen. Gólszerző: Holozsai A. (2), ill. Szécsényi, Szarka. Jók: a Szegvár minden játékosa, ill. Weress. Ifjúságiak: Szegvár-Szegedi Postás 1-5. Ruzsa-Ásotlhalom 4-0(1-0). Üllésen. 200 néző. Vezette: Chmilofki. Rúzsa: Papp - Bába. Földeák, Horváth, Tárkány, Szrenka, Török, Varga, Magyar, Völgyi, Kazi. Edző: Szrenka Béla. Ásotthalom: Daka - Takács, Kutasi, Pipicz, Pónusz L., Vér, Szaniszló, Polyvás, Imricskó, Pónusz J„ Varga. Edző: Pónusz János. Végig küzdelmes és izgalmas mérkőzésen megérdemelt győzelem. Kiállítva: Pónusz László. Góllövő: Varga, Török (2), Völgyi. Jók: a rúzsai csapat minden já­tékosa, ill. Kutasi, Polyvás. Ifjúságiak: Ruzsa-Ásotlhalom 0-0. A bajnokság állása: 1. Mártély 25 20 2 3 73-19 42 2. Rúzsa 25 18 4 3 68-28 40 3. Csanytelek 25 16 3 6 54-23 35 4. UTC 25 13 4 8 46-21 30 5. Szentes 25 10 9 6 47-31 2* 6. Földeák 25 11 7 7 52-37 21 7. Nagylak 24 14 1 9 56-35 29 8. Szatymaz 25 11 5 9 56ol2 27 9. Szegvar 25 11 4 10 50-61 26 10. Sz. Postás 25 10 3 12 48-50 23 11. Kiszombor 25 9 1 15 43-61 19 12. Nagymágocs 25 5 6 14 53-72 16 13. JATE SC 25 6 4 15 36-57 16 14. Tömörkény 24 3 t 13 21-48 14 15. Ásotthalom 25 4 4 17 22-84 12 16. Forráskút 25 3 5 17 27-69 11