Délmagyarország, 1992. április (82. évfolyam, 78-102. szám)

1992-04-21 / 94. szám

8. IlI i SPORTJA 1992. április 21. Egy lépésre az 5. helytől... • 1 WLÍkűSP^lláj itt r T f'» ar'. •• v v pupeN * .. .. . f áll / WkiL. £ _ Wyf J Ut \ r "i • . i | * h r* Sí 1 © || Hí' Y a§ iü A Tisza Volán-Komlói Bányász, mérkőzés szünetében adták át az utánpótlás legjobbjainak a Buday Ferenc által felajánlott díjakat. Képünkön az ifjúsági korú Nagy Zoltán, aki remekül védett, Bálint Ákos sportigazgatótól veszi át a serleget Fotó: Schinidt Andrea (Folytatás az 1• oldalról) Az 5-6. helyet eldöntő csatározás második mérkőzése volt a vasárnap esti össze­csapás. Az elsőn a szegediek nyertek, így ennek a talál­kozónak is ők voltak az esé­lyesei. Kővári Árpád, a vo­lánosok vezetőedzője a talál­kozó előtt ismételten felhívta játékosai figyelmét, csak akkor érhetnek el sikert, ha elhiszik, hogy jobbak és helyzeteiket sokkal jobban kihasználják, mint Komlón. Ami a hazai támadások eredményességét illeti, az első negyedóra nem sok jóval kecsegtetett (15. perc: 5-5), valahogy nem tudott igazán játékba lendülni a Volán. Igaz, ezért mindent meg is tettek a vendégek, a játék lassításával megpróbálták ellenfelükre kényszeríteni akaratukat. Ami­kor támadásba lendültek a végsőkig járatták a labdát, védekezésük pedig olykor kifejezetten agresszív volt, ami érthetően nem tetszett Tenké­éknek. A későbbiekben felváltva estek a gólok, mondhatni ahány támadás, annyi találat. Ehhez csak annyit, a szegedi kapusok. Fekete, majd az őt váltó Dobos ezúttal nem re­mekeltek, ráadásul Tcnke, majd Ördögh 7 méterest hi­bázott (22. perc: 9-8)... Kő­vári edző ekkor gondolt egy merészet, beküldte harmadik kapusát. Nagyot! A fiatal já­tékos igencsak rászolgált a bizalomra, kritikus pilla­natokban többször is jó ér­zékkel hárított, ami megnyug­tatta társait. A szünetet kedves „házi" ünnepség tette színessé. Most adták át Volán arra érdemes fiataljainak azokat a díjakat, amiket az eseményen •szemé­lyesen megjelenő egykori válogatott szegedi kézilabdás, Buday Ferenc ajánlott fel korábban az utánpótláskorú játékosoknak. A serdülő II. korcsoportban Nagy Péter (Új fasori Ált. Isk., edzője: Savanya Ferenc), a serdülő I. korcsoportban Bunyevác Milojen (Csonka J. Gimná­zium, edzője: Ludányi Már­ton), az ifjúságiaknál Nagy Zoltán (edzője: Prónay Gyula) érdemelte ki a jutalmat. Fordulás után 4 perc alatt három gólt dobhatott a Volán, azért, mert meggyőzőbbé váltak támadásai. Védekezése viszont nem a legtökéletesebb volt, így hol megnyugtatóan, hol csak két-három góllal vezetett (44. perc: 20-15, 48. perc: 22-19). A találkozó hajrájában a kapura legve­szélyesebb szegediek, Bartók és Tenke külön őrzőt kapott, ám a komlóiakon ez sem segített. A Volán mindvégig nehezen találta meg vendége játékának R Kézilabda NB I. ellenszerét, ezért aztán telje­sítménye csak időnként volt elfogadható. Szerencsére az egyes időszakokban nyújtottak viszont elegendőek voltak ahhoz, hogy a három nyert meccsig tartó párharc második győzelmét is megszerezze a szegedi csapat. A mérkőzés jegyzökönyve: Tisza Volán-Komlói Bányász 26-22(13-11). Férfimérkőzés. Újszegedi Sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Klucsó, Leklinszki. Tisza Volán: Fekete - Avar 1, BARTÓK 8(1), Ördögh, Mezei 1, TENKE 10 (4), Oszlánczy 4. Csere: Dobos (kapus), NAGY Z. (kapus), Szinko^ 2, Sándor. Edző: Kővári Árpád. Komlói Bányász: Sevcov ­Degre, Keszthelyi 2, PAPP 4, TOLSZTIHI 6 (1), Németh 2, Szentes 2. Csere: Kulcsár (kapus), HORVÁTH 3, Bognár 3, Takács. Edző: Kovács László. Hétméteresek: 85, 111. JA. Kiállítás: 4, ill. 6 perc. GYÚR KI * A nőknél a gyenge tavaszi szereplés után a bentmaradás szempontjából létfontosságú vásárhelyi mérkőzésen idege­sen kezdett mind az Alföldi Porcelán, mind a vendég Bp. Spartacus. A hazaiak kaptak hamarabb lábra, kétgólos vezetést is szereztek, de 6-4 után érthetetlenül visszaestek, és tízperces gólképtelenségük felhozta a Spartacust (6-9). A kitűnő lövőformában játszó Bartucz következett ezután, sorozatban lőtte a gólokat, a csereként beállt Bartha pedig „lehúzta a rolót" a vásárhelyi kapuban. Bartucz nyolcadik gólja után már a vásárhelyiek térhettek egygólos előnnyel pihenőre. Szünet után ismét Bartha nagy percei következtek, a nagyszerű formában védő kapus valósággal kétségbe­esésbe kergette a fővárosiakat, mert a védhetetlennek tűnő lövéseknek is útját állta. Ti­zenöt perc kellett az ellenfél­nek, hogy büntetőből végre be tudja venni kapuját! Eközben a Porcelán szorgalmasan lőtte góljait, és a csereként beállt Sipterné lövésével már a be­fejezés előtt öt perccel bebiz­tosította győzelmét, kellemes húsvétot szerezve ezzel a csa­patot lelkesen ünneplő szurkolóknak. A mérkőzés jegyzőkönyve: Alföldi Porcelán-Bp. Spartacus 22-18(12-11). Vásárhely, 500 néző. Vezette: Cserepes, Kiss. Porcelán: Bányainé-Beslin (1), Lázár (3), Zemjanova (3), Kispál, BARTUCZ (9X Csáki. Csere: BARTHA (kapus, a mezőny legjobbja), CZEG­LÉDI (5), Sipterné (1), Fábiánná. Edző: Szabó József. Kiállítások: 2, ill. 2 perc. Hétméteresek: J/3, ill. 4/3 Vásárhely-Baja párharc az fi csoportárt A múlt hét végén befeje­ződött a rájátszás a férfi kosárlabda NB I. A csoport­jába jutásért. A nagypénteki záróforduló után az egyik szemünk sírt, a másik nevetett; sírt, mert az eddig is nyeretlen szegcdiek hatvanpontos szom­bathelyi vereséggel búcsúztak a felsőháztól. Nevetett, mert ugyanakkor a vásárhelyiek egy csodálatos hangulatú mérkő­zésen tartották fenn továbbra is a lehetőséget arra, hogy a következő napokban a Nagy­kőrösön vesztes Bajai Bácská­val vívandó, három győzele­mig tartó párharcban esetleg kivívják az A csoportba jutás jogát. A Dombóvári VMSE elleni mérkőzés előtt már fél órával megtelt a Tóalj utcai csarnok nézőtere, s a szurkolók a csapatokkal együtt „melegí­tettek" a várható nagy csatara. A kezdés időpontjára azután már egy lélek sem fért el a pálya körül, és érezni lehetett, nogy itt, ezen a nappn, csak a hazaiak nyerhetnek. így is lett. A fergeteges biztatástol fellel­kesült vasárhelyi játékosok óriási iramban kezdtek, a hangorkán pedmminden dobá­suk nyomán valósággal kosár­ba sodorta a labdát, miközben a másik oldalon a legbizto­sabbnak látszó ziccerek is kimaradtak. Már-már azt hi­hettük: a szurkolás nem fokoz­ható a sportszerűség határainak átlépése nélkül, ám tévedtünk. A félidő közepén a kiesés rémétől fenyegetett vendégek magukhoz tértek, négy pontra feljöttek, ám a szurkolók csak saját csapatukkal (nem az ellenféllel, nem a játékve­zetőkkel) törődtek, a játékosok minden megmozdulását óriási ováció fogadta. Ez átsegítette őket a holtponton, és rövidesen újra kilencpontos előnyt sze­reztek. Fordulás után egy ideig a vendégek még minden erejüket latba vetve igyekeztek lépést tartani a hazaiakkal, tíz perc eltcltévcj azonban egyre in­kább erőt vett rajtuk a fizikai és idegi fáradtság, s amikor Góby - valóságos népünnepély közepette - elkezdett soro­zatban „zsákolni", a dombó­váriak feladták. Az utolsó három percben a hazaiaknál már a teljes cscresor szerepet kapott, ae így is biztos, ti­zennyolc pontos győzelem született. Faragó István: - Ilyen ig r nagyszerű dolog a kispadon ülni! Amikor a B csoportban kiharcoltuk a negyedik helyet, és ezzel sok balszerencsés év után elkerültük, hogy a kiesés ellen kelljen harcolnunk, azt gondoltuk: mindent megtet­tünk. A rájátszás sikerélményei és a közönségünk leírhatatlan szimpátiája azonban olyan energiákat szabadított fel a csapatból, hogy most már az A csoportot sem látom elérhetet­lennek... A mérkőzés jegyzőkönyve: Vásárhelyi KK-í)ombóvári VMSE 95-77 (47-36) Vásárhely: 1000 (!) néző; vezette: Smied, Missura. HKK: Kocsergin (18), Góby (24), Polányi (6/3), Lestár (8/6), Czuprák (19/3). Csere: Dragin (163), dr. Borbáth (2), Pánczél (2), Vincze (-), Vékony (-). Az eredmény alakulása: 3. perc: 8-2, 10. perc: 23-17. 14. perc: 34-24, 16. perc: 34-30, 25. perc: 55-46, 30. perc: 60-56 (!), 35. perc: 78-66, 38. perc: 91-70. A HKK ellenfele az A cso­portba jutásért tehát a Bajai Bácska lesz, úgy, hogy az eíső mérkőzést Vásárhelyen játsz­szák, vagyis Czuprakék lesz­nek a kedvezményezettek. Az A csoportba jutott egyébként az 1-2. helyen végzett Pécs és Nagykőrös, kiesett a B cso­portba a Debrecen és a Szeged. A Vásárhely-Baja párharcon kívül Falco SE-Dombóvár mérkőzéssorozat lesz az A csoport fennmaradó helyeiért. A labdarúgó megyei II. osztályú bajnokságban az éllovasok közül a Rúzsa csak döntetlent ért el a Postás otthonában, a Mártély viszont simán verte az UTC-t, azaz ismételten jelezte: komolyan gondolja a feljutást! Mártély-UTC 3-0 (2-0) Mártély, 200 néző. Vezette: Bánóczky (jól) Mártély: C. Molnár ­Meszlényi (Büdi), Bartucz, Sepsei, Gardi, Hortobágyi, Túri, Olasz, Antal, Herczeg (Kaszás), Gémes (Kérdő). Edző: Mészáros István. UTC: Demcsik - Kürtösi, Buknicz, Bódi, Fehér, Széli, Balatinácz (Martonosi), Tóda (Fülöp), Tóth, Sós, Szilágyi. Edző: Nemes István. Sportszerű mérkőzésen a végig nagy kedvvel és igen jól játszó hazaiak látványos já­tékkal nyerték a rangadót. Góllövők: Túri (2), Horto­bágyi. Jók: Scpsi (a mezőny leg­jobbja), Hortobágyi, Túri, Antal, ill. Bódi, Fehér. Ifjúságiak: Mártély-UTC 0-5. Kiszombor-Szatymaz 0-2 (0-2) ' Kiszombor, 200 néző. Vezette: Gábor. Kiszombor: Apró - Pipicz Cs., Uracs, Tóth, (Moldován), Dékány, Pipicz J., Haklik, Katkó, Koczkás. Botlik. Kinyó (Oláh). Edző: Oláh András. Szatymaz: Fehér - Kolozs­vári, Zsembcri J., Újvári, Cseprcgi, Zsembcri S.. Balogh, Szanka, Mészáros, (Ocskó), Lipták, Buka, (Németh). Edző: Balogh Attila. A hazai csapat már a 10. percben hátrányba került, amikor Mészáros tizenegyes­ből bevette Apró kapuját. A hazai közönség gólokat várt a fi Mártély komolyan gondolja... Kiszombortól, de a hazaiaknak a mai napon semmi sem sike­rült. Hiába támadtak többet a kiszomboriak, a 40. percben Szanka már a második szaty­mazi gólt szerezte. A második játékrészben sem változott a játék képe. a hazaiak támadtak minden eredmény nélkül. Összességében véve alacsony színvonalú mérkőzésen a Szatymaz győzelme teljes mértékben megérdemelt. Gólszerző: Mészáros, Szan­ka. Jók: Pipicz Cs., Dékány, ill. Fehér, Újvári, Szanka. Ifjúságiak: Kiszombor-Szatymaz 2-6. Nagvmágoes-Szegvár 3—4(2-3) Nagymágocs, 300 néző. Vezette: Chmilofszki. Nagymágocs: Szilágyi ­Sebestyén, Deák, Fábián, Párkány, Szlopóczki, Nagy (Piti), Pintér, Györgyi, Paczuk, Bozó, (Balogh). Edző: Líbor Zoltán. Szegvár: Vida - Buda, Gila, Holozsai I., Bagi, Szarka, Holozsai II., Annus, (Hős), Holozsai III. (Kosztolányi), Határ, Gémes. Edző: Jelenfi István. A szerencsésebb csapat győzött. Gólszerző: Szlopóczki (2), Paczuk, ill. Határ (2), Gémes, Szarka. Jók: Pintér, Szlopóczki ill. az egész szegvári csapat. Ifjúságiak: Nagymágocs-Szegvár 1-4. Forráskút-Földeák 0-1 (0-0) Forráskát, 150 néző. Vezette: Bokor. Forráskút: Ábrahám - dr. Csonka, Szilágyi, Nyilas ­Csiszár. Gyugel, Varga (dr. Pigniczki), Nagypál (Berecz), Boros - Csikós, Czékus. Edző: Tóth Szilveszter. Földeák: Gera - Kordó, Szegedi Postás­Rúzsa 1-1 (1-1) Postás-pálya, 150 néző. Vezette: Knerczel. Szegedi Postás: Nemes ­Raskó I., Hornyák, Títnár, Kaszab - Fogas, Raskó II. (Császár), Balog KereSites, Weress, Bicskei (Arató). Edző: Pénzes József. Rúzsa: Szekeres - Bába, Földeák (Berkó), Horváth, Tárkány - Szrenka, Gábor (Makra E.), Völgyi - Kazi, Varga, Magyar. Edző: Szrenka Béla. 6. perc: A 16-os előtt nagyszerűen cselező Keresz­test a vendégek védői fel­vágták. A megítélt szabad­rúgásból Weress a sorfal felett zúdította a hálóba a labdát. 1-0. 17. p.: Jobb oldali szög­etet követően Földeák emel­kedett a legmagasabbra és a tehetetlen Nemest megelőzve bólintott a jobb felső sa­rokba. l-l. Az elmúlt héten elszen­vedett nagyarányú földeáki vereség után a hazaiaknak nem Ígérkezett könnyű mér­kőzésnek a hetek óta kirob­banó formában lévő lista­vezető elleni összecsapás. Lendületes, szikrázóan ke­mény játék vezette be a találkozót, ahol mindkét fél nagy elszántsággal vetette magát a küzdelembe. Veze­tésük után a vendéglátók nyugodtak meg hamarabb, de előnyüket a jobb egyéni képességű focistákból álló ruzsaiak hamarosan ki tudák egyenlíteni. Ezt követően mindkét kapu gyakran for­gott vesziélyben. de a csa­tárok a legjobb lehetőségeket is elpuskázták. Összessé­gében a Szegedi Postás a szenzációsan védő kapu­sának és a lelkesedésének köszönhetőnek tartotta otthon az egyik bajnoki pontot. Jók: Nemes, Weress, Raskó I., ill. Szrenka, Földeák. Ifjúságiak: Szegedi Postás-Ruzsa 3-0. Horváth, Almási, Kurunczi ­Ménes (Hajnal), Kiss, Szabó (Orosz), Vízhányó - Mészáros, Tóth. Edző: Tóth Imre. A mérkőzés nem mutatta azt a különbséget a két csapat között, amit a tabella alapján várni lehetett. Végül egy szerencsésnek mondható gól döntötte el a két pont sorsát, amiből legalább az egyik a hazaiakat illette volna... Gólszerző: Szabó. Jók: Ábrahám, Csonka, Nyilas ill. Vízhányó, Tóth, Méhes. Ifjúságiak: Forráskút-Földeák 0-4. Ásotthalom-Csanvtelek 2-3(1-1) ' Ásotthalom, 300 néző. Vehette: Tóth Á. Ásotthalom: Varga - Ta­kács, Pipicz (Fődi), Pónusz L., Kutasi, Kispéter, Szabó (Sa-­mu), Imricskó, Pónusz J., Szaniszló, Polyvás. Csanytelek: Darabos ­Szálkái, Lcnárt, Szabó, Sebők, Muskó, Fazekas (Kovács), Maszlag, Jaksa, Bartus, So­módi (Törköly). Góllövő: Imricskó, Polyvás, ill. Jaksa, Sebők, Fazekas. Jók: Szabó, Kutasi, Poly­vás, ill. Sebők, Fazekas, Maszlag. A vendégek az utolsó tíz percben fordítottak. Szentesi Kinizsi-Deko-JATE SC 1-0 (0-0) Szentes, 50 néző. Vezette: Kiss A. Szentes: Labádi - Fási, Határ, Papp, Szabó, Nagy (Varga Zs.), Szarvas, Bozókt, Juhos, Stráma (Bakai), Keresz­tes. Edző: Kalapos Ottó. JATE SC: Kertész - Gálik, Gardi, Baranyai, Molnár, Golyha, Tóth K., Scmjényi, Tusinger, Imre, Kiss. Edző: Gardi János. Egy játékvezetői tévedés áldozata lett a végig szer­vezetten védekező, szimpa­tikus szegedi csapat. A szen­tesiek ugyan végig támadták a mérkőzést, de helyzeteiket rendre kihagyták és végül csak „indokolatlan" hosszabbítás­ban. a 92. percben, egy szabadrúgásból elért góllal tudtak nyerni. Góllövő: Szarvas. Nagylak-Tömörkény ­elmaradt A vendégcsapat három­negyed 6-ig nem jelent meg. Labdarúgó ° Megyei II. o. A bajnokság állása: 1. Ru/sa 22 16 4 2 59-23 36 2. Márt elv 22 17 2 3 62-27 36 3. Csanytelek 22 15 2 5 49-20 32 4. S/entcs 22 III 8 4 45-23 28 5. UTC 22 12 2 8 45-21 26 6. Földeák 22 10 6 6 48-32 26 7. Nagylak 21 13 8 44-30 26 8. Szatymaz 22 9 4 9 47-37 22 9. Postás 22 9 3 10 45-43 21 10. Szegvár 22 8 4 •0 37-58 20 11. kiszombor 22 9 1 12 37-48 19 12. JATE SC 22 6 2 14 34-54 14 13. Nagymágocs 22 4 5 13 48-65 13 14. Tömörkény 21 3 6 12 19-43 12 15. Forráskút 22 3 4 15 24-61 10 16. Ásotthalom 22 3 3 16 18-76 9