Délmagyarország, 1992. április (82. évfolyam, 78-102. szám)

1992-04-13 / 88. szám

2. SPORTJA 1992. április 13. Ma délután 5 órakor a Lila iskolában Visszavágó - győzelmi esélyekkel A lányoknál: sima 3:0 helyett érthetetlen 2:3 (Folytatás a:. I. oldalról) - A lélektani előny nálatok volt, de mi történt ezután ? - Tovább tartott fölényünk, az ötödik, rövidített játszmában 3:0-ra, majd 9:6-ra vezettünk.Az óriási lehetőség kapujában azonban három nyitásfogadási hiba miatt miatt magbotlottunk... A továbbiakban viszont Kántor nem kegyelmezett, I3:13-nál ugyan még együtt voltunk, de végül kikaptunk, mert a szerencse is elpártolt tőlünk... - Nem akarlak vigasztalni, de még semmi sincs veszve... - Ezt érzem én is... Bánt viszont, hogy olyan előny megszerzésének lehetőségét szalasztottuk el, amely a párharc végeredményét döntően befolyásolhatta volna. Biztató, hogy 2:0-ról hallatlan lelkesedéssel, és ­nem túlzok, ha azt mondom - ember­felettit teljesítve kiegyenlítettünk, s nem sok hiányzott ahhoz, hogy mérkőzési „lopjunk". Biztos vagyok benne, ez nyomot hagy ellenfelünkben, ezért merem mondani, reményeink tovább élhetnek! - Pihenésre nem sok idő maradt, hétfőn a Lila iskolában folytatódik a nagy csata... - Taktikai okok miau döntök úgy. hogy a kirobbanó formában levő Ráczot moStsem kezdetem. Ha megy a szekér, nem bolygatom meg a szokott összeállítást, ha pedig akadozik a gépezet, megint lesz egy „titkos fegyverem", amely sok mondént cldönthet. - A találkozó ma délután 5 órakor lesz a Lila iskolában, ahova nagyon várja lelkes szurkolóit a Papíron csapata. A mérkőzés jegyzőkönyve. Kaposvári SSC-Papiron SC Szeged 3:2 (7, 8, -13, -9, 15). Férfimérkőzés. Kaposvár, 1200 néző. vczette:Békési, Gulyás. Kaposvár: Mészáros, Demeter, Luksys, PÁSZTOR, KÁNTOR, Borús. Csere: CZOTTER. Vörös, Radó. Edző: Laszczik István. Papíron SC: Csíkos, LAPSIN, Vámos, HULMANN, Voronkov, Pctheő. Csere: Polgár. RÁCZ. Edző: Nyári Sándor, Nusser Elemér. • A Tabán iskola „restaurálása" miatt a Szegedi DRE női röplabdacsapata viszonylag ismeretlen „hazai" környe­zetben. a Deák gimnázium csarnoká­ban fogadta szombaton a Miskolci VSC-t. A két gárda összecsapásának komoly tétje volt, hiszen már előre sejteni lehetett: a nyertes a rájátszásban az utolsó forduló eredményeitől függetlenül megszerzi a 13. helyet. A szegedi lányok úgy kezdték a mérkőzést, hogy mielőbb „kiverjék" a borsodi fejekből a győzelem lehe­tőségének még a gondolatát is Baloghék 4:4 után „elléplek", és könnyedén nyerték az első szettet (15:8). A másodikban 4:l-re a hazaiak I l:8-ra pedig már a vendégek vezet­tek. amikor Komáromi remek nyitásai­val a diákröpiabdázók fordítani tudtak így újabb részsikernek örülhettek (15:13). A harmadik játszma hozta azt a fordulatot, amitől a szegedi szurko­lók szívesen eltekintettek volna. Bár lila-zöldek 13:9-nél (!) biztos győztesnek tűntek, néhány gyermek ded hibát követően a vendégek váratlanul szépítettek (13:15). A következő játékrész gyakorlatilag teljes összeomlást hozott: az SZDRE­játékosoknak 1:13-ig egyetlen épkéz láb, a röplabda alapelemeire emlékez­tető mozdulatot sem sikerült bemutat­niuk... A döntő szettben Ducsai Géza megpróbálta rendezni a sorokat, ám 9:5-ös vezetés után ismét elbizonytala­nodtak a szegediek. A miskolciak a fokozatosan javuló orosz légiósok vezérletével előbb egyenlítettek (11:11), majd a padlóról feltápászkod­va a játszmát és a mérkőzést is meg­nyerték... SZDRE-Miskolci VSC 2:3 (8, 13, -13,-4,-12) Deák gimnázium, 100 néző. V: dr. Takács, Mészáros. SZDRE: Hu ff, Balogh, Csókási. Bernáth, Komáromi, Nagy. Cs: Pető, Balázsik. Kovács, Kancz. Edző: Ducsai Géza. Egyiknek sem sikerült... Futás után FITTI volt a sláger Politikusaink már évek óta mondogatják, hogy 1992 lesz a fordulat éve a gazdaságban. Ezt az olimpiai ötpróbaakció - mint afféle barométer - kiválóan jelezte. Sportolni manapság nem olcsó dolog, mert mintha kevesebb ismerős arcot véltünk volna fölfedezni az indulók között a korábbi évekhez képest. Természetesen az igazi versenyzők csak magukkal és az ellenfelekkel voltak elfoglalva. Aki között a színvonalat Farkas Géza, a maratoni OB ezüstérmese jelentette, a színt a Szabadkáról reggel kerékpárral útnak induló Holuk Antal hozta, a látványt a sepsiszentgyörgyi és százhalombattai néptáncosok programja szolgáltatta, az örömet az Időzóna japán óraszaküzlet által fölajánlott CASIO órák biztosították, azonban az igazi slágert a Hajdútej ú j FITTI joghurtja jelentette, amelyet minden résztvevő a futás után maga is megízlelhetett. Eredmények: 7 km ffi: 1. Tóth László 24:11, 2. Lele László 26:35,3. Halás/.evics Péter 26:43. 7 km női: 1. Lele Erika 28:29, 2. Révész Erzsébet 30:44,3. Kruzslicz Réka 30:51. 14 km női: 1. Forrai Tímea 1:01:22,2. Német Ágnes 1:02:32,3. Szőke Andrea 1:05:48. 28 km Ili: 1. Karkas Géza 1:23:27,2. Molnár József 1:25:19,3. Susányi Tamás 1:25:19. Az eredménylistát hétfőtől a Sharp Shophan a Széchenyi tér 24i alatt minden résztvevő átveheti. Nagy a valószínűsége, hogy a Szeged SC férficsapata utolsó hazai mérkőzését játszotta ebben a bajnoki idényben. A 19-20. he­lyért ugyan két győzelemig kel­lene küzdenie, de ismerve anyagi helyzetét, könnyen megeshet, nemcsak a helyosztón, de a ké­sőbbiekben sem lép pályára egy ideig... Nem tudni, a szegediek példát­lan gyenge szereplése, a kellemes, kertbe csábító idő, a Kispest-FTC meccs vagy más volt az oka, de nagyon keyesen voltak kíváncsiak a szombati mérkőzésre. A talál­kozó színvonala „méltó"volt az érdeklődéshez, mindkét csapat „grundkosárlabdát" játszott... Az első félidőben még úgyahogy ellenállt a szegedi gárda, szünet után azonban egyes játékosai érthetetlenül flegmáskodtak, könnyelműsködtek. Hibáikat rendre kihasználták a pécsiek, s végül biztosan nyertek. * A felsőház felé kacsingató Vásárhelyi KK számára nem a legjobban alakultak a hét végi eredmények, hiszen a Dom­bóvár legyőzte a Nagykőröst, a Pécs simán nyert Szegeden, a szombathelyi Falco SE pedig a forduló legnagyobb meglepe­tését okozva Baján diadalmas­kodott. így vasárnap a HKK­nak győznie kellett volna Debre­cenben ahhoz, hogy kedvező pozíciót „fogjon" a play offra. A siker azonban elmaradt. Az ugyancsak az A csoportért versen­gő Deko remekül kezdett, másfél perc eltéltével 5-0-ra, majd 9-4-re vezetett. Ezután a vásárhelyiek Lestár és Polányi tripláival előbb felzárkóztak, majd a vezetést is átvették. Nem sokáig örülhettek azonban előnyüknek, mert a félidő derekától a Deko agresszív védekezésén megtört lendületük, a hazaiak viszont „apró duplákkal" újból átvették a vezetést. Szünet után a HKK-nak volt még egy rövid fellángolása, de csak megközelíteni tudta ellen­felét. A hazaiak ezután egyre inkább átvették a játék irányítását, percről-percre nőtt az előnyük (23. perc: 54^44, 31. perc: 78-58) és végül teljesen megérdemelt győzelmet arattak a hajrára nagyon elfáradó vásárhelyiek fölött. A tnérkőzések jegyzőkönyve. Szeged SC-Pécsi VSK 79-96 (44-48). Férfimérkőzés. Újszegedi Sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Görgényi, Galambos. Szeged SC: Parády (21/3), Thuma (5), Antal (18), VÉRESS (239), Tiszai (2). Csere: Véh (4), Czakó (4), Mészáros (-), Vitaszek (-). Edző: Molnár Csaba. PVSK: Sípos (14), Klimov (8), CZ1GLER (17), HOFFMANN (306), Tyubanov (21/12). Csere: Völgyi (2), Balogh (2), Ihász (2). Edző: Varga Ferenc. Deko Rt. SE-Vásárhelyi KK 94-69(43-37) Debrecen, 500 néző, vezette: Gidófalvy, Pázsitka. Deko: WALKE (31), Vasili­unas (9), VAINAUSKAS (25), SENÁNSZKY (19), Szekeres (4). Csere: Fejes (6). Edző: Józsa Miklós. HKK: Polányi (11/6), KO­CSERGIN (21), Góby (2), Czuprák (11), Lestár (149). Csere: Dragin (4), Vincze (6), Pánczél (-). Edző: Faragó István, Valaczkay Győző. A 14. Mainz-Leipzig ^••BHH Totóered menyek A totó 15. játékhetén szereplő mérkőzések eredményei 1. Ujpest-MTK 2.. Kispest-Ferencváros 3. BVSC-Vác 4. Duisburg-1. FC Köln 5. Leverkusen-Kaiserslautem 6. Münchengladbach-Frankfurt 7. St. Pauli-Hertha BSC 8. Fortuna Köln-Braunschweig 9. Bari-Napoli 10. Cremonese-Milan 11. Sampdoria-Roma 12. Lucchese-Brescia 13. Reggiana-Bologna Pluszmérkőzés: A labdarúgó megyei II. osz­tályban a legutóbbi torduló egyik legnagyobb meglepetését a Földeák „szállította", amelyik fél tucat góllal küldte haza a Postást. Csanyteleken megszakadt a Nagy­lak tavaszi jó sorozata, míg a mártélyiak egy gólzáporos mér­kőzésen min dkét pontot elhozták Szegvárról. Földeák-Szegedi Postás 6-1 (0-1) Földeák. 300 néző. Vezette: Oszlács (jól). Földeák: Gera - Kordó (Haj­nal), Horváth. Almási, Kiss. Ba­jusz (Orosz), Mészáros, Méhes, Szabó, Vízhányó, Tóth. Edző: Tóth Imre. Sz. Postás: Pécsek (Nemes) ­Raskó II. Császár, Hornyák, Sz. Tímár. Balogh, Fogas, Raskó I. Weress, Keresztes (Arató), Bicskei (Kaszab). Edző: Pénzes József. A második félidőben 25 perc alatt gólfesztivált rendezett a hazai csapat. Góllövő: Mészáros (2), Méhes, Tóth, Kiss, Almási, ill. Fogas. Jók: Mészáros, Méhes, Tóth. ill. Pécsek. Ifjúságiak: Földeák—Szegedi Postás 1-2. UTC-Ásotthalom 1-0(1-0) Szeged, 150 néző. Vezette: Gábor. UTC: Bencsik - Kürtösi, Buknicz, Kiss, Fülöp - Martonosi, Bódi. Soós, Balatinácz - Tóth Szeles. Csere: Dóda. Edző: Nemes István. Ásotthalom: Varga - Takács, Imricskó, Pónusz L., Kepli, Szaniszló. Vér, Gárdján. Mígh, Pónusz J., Samu. Csere: Krisztán, Varga. Edző: Pónusz János. A széltől támogatott UTC mezőnyben jól játszott, de a gólhelyzetek kimaradtak. Az egyOllen gól a 38. percben esett: az alapvonal közeléből Soós a rövid sarokba lőtt, a tehetetlen kapus nem várt lövést. A második félidő­ben folytatódott a mezőnyfölény, változatlanul a hazai csatárok Földeáki hatos a Postásnak lövései veszélytelenek voltak. A vendégek az utolsó 20 percben több gólhelyzetben hibáztak. Az utolsó percek eseménye Dóda lövése volt, amely a kapufát találta el. A jobb mezónyjátek és a sze­rencse győzelmet jelentett az UTC-nek. Jó: Buknicz, Bódi, Soós, illetve Imricskó, Pónusz J. Ifjúságiak: UTC-Ásotthalom 5-1 (2-1). JATE SC-Kiszombor 3-4 (1-2) Postás-pálya, 50 néző. Vezette: Kalmár. JATE SC: Bíró (Semjényi) ­Gálik, Keszthelyi, Molnár, Cs. Nagy - Golyha, Kiss (Kristán), Kertész - Baranyai, Imre, (Tussinger), Tóth K. Edző: Gardi János. Kiszombor: Apró - Botlik, Uracs, Moldován - Tóth, Pipicz I., Haklik, Katkó, Kasza - Koczkás, Kingó (Varga). Edző: Oláh András. Egyenlő erők küzdelméből a szerencsésebb és fegyelmezettebb csapat került ki győztesen. A hazai csapat jól küzdött, de a kiállítás után csak a szépítésre futotta az erejéből. Kiállítva: Cs. Nagy. Gólszerző: Imre, Golyha, Kertész, ill. Pipicz 1. (2), Kingó, Kasza. Jó: Golyha, Keszthelyi, Tóth K„ ill. Uracs, Tóth, Pipicz I. Szatvmaz-Nagvmágocs 2-2 (1-0) Szatymaz, 100 néző. Vezette: Forgó. Szatymaz:. Fehér - Buka J., Zsemberi J., Újvári, Kolozsvári, Zsemberi S., Balogh G., Lipták, Szanka, Buka A., Mészáros (Németh). Edző: Balogh Attila. Nagymágocs: Szilágyi ­Törmökény-Forráskút 0-0 1 Tömörkény, 150 néző. Vezette: Kis(Somogyi, Kószó). Tömörkény: Papp ­Kiri, Gémes, Nánási ­Kiss, Csonka, Szabó, Papp (Forgó) - Laczkó, Bori, Oravecz. Edző: Apró István. Forráskút: Ábrahám ­dr Csonka, Csiszár, Nyi­las - Nagypál, dr. Pig­niczki, Csikós, Boros ­Berecz, Kristó (Kovács), Varga. Edző: Tóth Szil­veszter. A légkör és a küzdő­szellem végig megfelelt az elvárásnak, csakúgy, mint a meglepően jó játék­vezetés. Az akarás a pá­lyán és azon kívül óriási volt, előfordult, hogy az egyik elkeseredett hazai szurkoló kedvencének kihagyott gólhelyzete után a gyepre rohant, s mér­gében nagyott rúgott a bőrbe... Az erős szél igen megtréfálta a játékosokat. Az első félidőben a vendégek, a másodikban a 9 hazaiak használták ki J jobban kegyes támo- H gatását. Feltűnt a hazaiak nem éppen fiatal közép­pályásának, a kis növésű Laczkónak (becenevén „Főnöknek") nagy játéka, aki széllel szemben és szélirányban is egyformán nagyot tudott rúgni a labdába. Végeredményben egyik csapat sem tudott „megszabadulni" a másik- J tói a tabellán és a közel egyenlő erők gigászi küz- j delmét hozó mérkőzésről az utolsó csepp izzadságig küzdő vendégek megér­demelten vitték magukkal az egyik pontot... Jó: Gémes, Laczkó, Oravecz, illetve Ábrahám, Csonka, Csiszár. Ifjúságiak: Tömör­kény-Forráskűt 4—2 Sebestyén, Deák, Folván, Párkány, Szlopóczky, Balogh (Piti), Pintér, Györgyi, Paczuk, Bózó (Nagy). Edző: Libor Zoltán. Kiállítva: Buka J. Gólszerző: Lipták, Buka J., ill. Györgyi, Nagy. Jó: Lipták, Újvári, ill. Györgyi, Balogh. 0-2 után is talpra tudott állni a vendégcsapat. Ifjúságiak: Szatymaz-Nagymá­gocs 5-0. Labdarúgó O megyei II. o. Szegvár—Mártély 2—4 (1-2) Szegvár, 350 néző. Vezette: Péter. Szegvár: Vida - Szarka. Gila. Holozsai L., Bagi, Buda. Holozsai A.. Annus S., Holozsai G„ Határ, Gémes. Edző: Jelenfi István. Mártély: C. Molnár - Kérdő, Sepsei, Bartucz, Gardi, Horto­bágyi, Olasz, Turi, Antal, Gémes, Herczeg. Edző: Mészáros István. A rangadó mérkőzésen a na­gyobb rutinnal rendelkező mártélyi csapat ellen a szegvári együttes hősies küzdelemben maradt alul. Góllövők: Holozsai G., Holo­zsai A., ill. Bartucz, Turi, Albert, Szűcs. Jó: Vida, Holozsai A., Bagi, Buda, ill. C. Molnár, Gardi, Olasz, Gémes. Ifjúságiak: Szegvár-Mártély 3-1. Csan.vtelek-Nagylak 2-0 (2-0) Csanytelek, 300 néző. Vezette: Sipos. Csanytelek: Darabos - Mrlják, Mészáros, Szabó. Sebők. Muskó, Fazekas (Törköly), Maszlag, Jaksa (Gyöngyi), Bartus (Somodi), Kovács. Edző: Koncz István. Nagylak: Lelik - Catana, Sisák, Siklován, Locskai, Magyar, Benczik, Gábor, Vígh. Horváth, Deák. Edző: Magyar és Molnár. Góllövő: Jaksa, Gábor (öngól). A 38. percben Maszlag két remek labdája után rezgett a vendégek hálója. Jó: Maszlag. Jaksa, ill. Sisák. Ruzsa-Szentesi Deko 2-1 (1-0) Üllés, 200 néző. V.: Knerczel. Rúzsa: Papp - Bába, Szrenka, Földeák. Horváth, Tárkány ( Tóth), Völgyi, Magyar, Gábor (Szűcs), Kazi, Varga. Edző: Szrenka Béla. Szentes Deko: Labádi - Fási. Határ, Papp, Keresztes (Nagy), Bakár (Tóth), Stráma, Bozóki. Kovács (Kiszely), Darvas, Juhos. Góllövő: Kazi, Völgyi, ill. Darvas. Jó: Völgyi, Földeák, Kazi, ill. Darvas. Ifjúságiak: Ruzsa-Szentes 2-3 A bajnokság állása 1. Rúzsa 21 16 3 2 58-22 35 2. Mártély 21 16 2 3 59-27 34 3. Csanvt. 21 14 2 5 46-18 30 4. UTC 21 12 2 7 45-18, 26 5. Szentes 21 9 8 4 44-23 26 6. Nagylak 21 13 - 8 44-30 26 7. Földeák 21 9 6 6 47-32 24 8. S/.atym. 21 8 4 9 45-37 20 9. Postás 21 9 2 10 44-42 20 10. Kiszom. 21 9 1 11 37-46 19 11. Szegvár 21 7 4 10 33-55 18 12.JATF.SC 21 6 2 13 44-53 14 13. Nagym. 21 4 5 12 45-61 13 14. Tómork. 21 3 6 12 19-43 12 15. Forrásk. 21 3 4 14 24-60 10 16. Ásotth. 21 3 3 15 16-73 9