Délmagyarország, 1992. március (82. évfolyam, 52-77. szám)

1992-03-16 / 64. szám

2. DiSEOSM 1992. március 16. A megyei mérleg Egy rúgott gól, s öt pont A labdarúgó NB III-ban a Csongrád megyei csapatok egy gólt rúgtak, s öt pontot szereztek. Mindössze a Do­rozsma tudott gólt szerezni, mégpedig a bajnokaspiráns Kiskőrös otthonában. A me­gyei rangadó helyenként nagy küzdelmet, s pontosztozkodást hozott. Makói FC ­Hódmezővásárhelyi LC 0-0 Makó, 1500 nézo. Vezette: Szarka. Makó: Ménesi - Varga­Tóth, Leindlcr (Krizbai), Ludányi, Anda - Bódi, Márki (Kovac's J.), Dégi - Frank, Csák, Kársai. Edző: Kolozsvári János., HLC: Leboniezky - Föld­vári, Márta, Talrnapsi (Olt­ványi, Szűcs), Kovács I. T. ­KisS Cs:, Csáki, Tóth Gy., Botlik - MáCZkó, Barna. Edző: PatakiTátftaá'.""' A makói szurkolók mindig vevőiki .voltak a, „labdarúgócse­megére.",.roosUs hosszú tömött sorok vonultak a „Vasaspálya" felé., Az első esemény az 5. percben adódott, amikor Bódi felvágta,a kitörő Botlikot, Szarka ezt a jneginózdülást • sárgalappal nyugtázta. Aztán szinte uz-erévz félidőben sok apró tribával'tarkilőtt küzdelem alakult ki.'A 19.•percben-Mártám. Fotó: Hárs László Egy makói szabadrúgás:Bódi lövése azonban elakad a védőkben. „leterítette";Mái'kit, ezért- ó> • sem ,ÚKtá jneg I#r jjélKül. Az első 45 percben mindkét kapus csak unatkozott... Fordulás után Csáki távoli erős lövése a keresztlécről pattant vissza. Négy perccel később pégi válaszolt,' léc alá tartó lövését LebonicZky szögletre tolta. JTulajdorjcép­Wimiam JST Labdar mÓ » un >>• Labdarúgó NB III. pen az első 10 percben több esemény történt, mint az első félidőben. Az 55. percben Karsai fejesét fogta Lebo­niezky. Ezután 20 percig csak a két 16-os között pattogott a •»»«*• !»"•»«« « , labda. A hajrában a vendégek mindent megpróbáltak a győzelem megszerzéséért, miközben a lelátón a hazai szurkolók igyekeztek magukat megnyugtatni: a csapatuknál semmivel semjobb a HLC. A 78. percben Frank labdael­rúgásért „sárgult" be. Végül a hazaiak örülhettek az iksznek. Jó: Anda, Dégi, Karsai, ill. Márta, Kovács I. T., Maczkó, Barna. Ifjúságiak: Makó-Hód­mezovásárhelyi LC 0-1 Szigetszentmiklós ­Csongrád 0-0 Szigetszentmiklós, 400 néző, vezette: Csonka Csongrád: Janiga - Tóth, Kálmán, Kirí, Korom, Kocsis, Farkas (Vikor), Kolonyi, Gábor, Túri (Rácz), Fórizs. Edző: Fehér László. Az első negyedórában mindkét csápat a másik gyen­géjét kereste. A csongrádiak találták meg előbb; a hazaiak szervezetlen, könnyen kiismer­hető támadójátékát látva egyre többet merészkedtek előre, és hamarosan helyzetekben is mérhető mezőfölényre tettek szert. Előbb Tóth 20 méteres lövését hárította nagy nehezen a hazai kapus, majd Fórizs hagyott ki két „ordító" lehetőséget. A 40. perc azután sajnálatos fordulatot hozott a Tápé kiütötte Kisteleket A mááodik tavas/i játék­napon a-megyei- L- osztályban a Tápé idegenben verte 4-0-ra a tartaléko-s Kisteleket, míg három pályán döntetlenben „egyeztek meg" a csapatok. Kistelek-Tápé 0-4 (0-1) Kistelek, 200 néző. Vezette Tóth II. S. Kistelek: Gál - Sejben Gy., Bukpiq;. Koncz, Zsótér, Horváth -A.-, Sejben J„ Révész. Muhftíl/G'órá (Horváth'Zs.). Edzq:',Tóth János. Tápét Bugzi - Mátyás, Bazsó, Vári, Komáromi, Fá­bián, Farkas, Ruzsáli, Őze, Suhai, Heidrich. Edző: Bazsó János. 15. perc: Farkas beadását Őze közelröUótt® a hálóba, 0-1. mm* - * m 48. p.: Őze szabadrúgása a sorfajon megpattanva került a kapuba, 0-2. 80. p.: Heidricket buktatták, a 1 l-est Suhai értékesítette, 0-3. 89. p.: Öze átadását Suhai vágta a hálóba, 0-4. A Kistelek nyolc állandó játékosát nélkülözte. Jó! Gál, Buknicz, Muhel, ill. Suhai, Fábián, Ba/.só, Őze. Ifjúságiak: Tápé-Kistelek 5-2. Móra hu loin-M ind szent 0-0 Mórahalom, 100 néző. Vezette: Knerczel. Mórahalom: Farkas ­Tandari, Csipak, Borbás, Savanya (Hargitai),'Bóka, Kószó, Móricz (Császár), Masa, (Horváth). Hevesi, Födi. Edző: Gcrecz Péter. Mindszent: Őze Dóda. Tóth, Molnár. Elekes, Budai, Bullás, Bakó .(Sátor), Luczás, Mucsi, Bor.ó. Edző: Kérdő Sándor. tyí első félidőt meddő hazai fölény-jellemezte különösebb említésre méltó esemény nél­kül., A második játékrészben nagty akarással lendültek játékba a hazaiak. 64. p.: Elekes húzott el a jobb szélen, éles szögből meg­lőtt labdáját Farkas nagy bra­vúrral védte. 82. p.: Kószó gyönyörűen szerelt a félpályánál, majd szöktette jobb szélen Bókát, aki középre ívelt, Fődi a nagy kavarodásban a kapust találta el, a kipattanó labdát Császár a kapufára rúgta. Jók: Bóka. Kószó, Csipak ill. Mucsi, Molnár, Bozó. ifjúságiak: Mórahalom­Mindszent 1-4 (0-2). Bordány-Üllés 2-1 (l-l) Bordány, 300 néző. Ve­zette: Pördi. Bordány: Kálmán - Péter M., Farkas János (Széli, helyette Markó), Péter L., Farkas József., Monostori, Hajdú, Peták, Szabó, Tóth­Szelcs T„ Kádár. Edző: Sándor Zoltán. Üllés: Szabó - Farkas, Török. Sziládi, Bogár. Horváth Zs., Haska (Káity), Hegyesi, Dobi (Gyuris), Kakuszi, Buk­nicz. Edző: Hegyesi László. 2. perc: Vezetést szerzett a Bordány Peták révén. 1-0. 12 p.: Buknicz 18 méteres szabadrúgásból egyenlített, l-l. 73. p.: Hajdú lövése utat talált az üllési kapuba, 2-1. Góllövő: Peták, Hajdú, ill. Buknicz. Jók: Hajdú. Kádár, Kálmán, ill. Buknicz. Ifjúságiak: Bordánv-úllés 2-1(1-0). Tanárképző-Móraváros 1-4(1-0) Kisstadion, 300 néző. Vezette: Madácsi. Tanárképző: Gergely ­Nagy (Balázs), Molnár Cs., Fekete, Domonyai, Kovács (Tóth), Berta, Blazovich, Szalma, Holl, Kedves. Edző: Miskoiczi József. Móraváros: Kopschitz ­Csúcs, Szilágyi, Péter, Pipicz (Kiss), Deák G„ Szécsi, Deák M. (Török), Bánfi, Tóth, Hrubán (Molnár). Edző: Tóth Lajos. 14. perc: Holl kilépett a védők közül és biztosan lőtt a hálóba, 1-0. 60. p.: Bánfi jól eltalált kapáslövéssel egyenlített, l-l. 68. p.: Tóth egyéni játék után gurított a kapuba, 1-2. 69. p.: Csúcs távoli bombá­ja a bal sarokban kötött ki, 1-3. 85. p.: Szöglet után Péter vette be Gergely kapuját, 1-4. Jó: Holl, Molnár Cs., ill. Csúcs, Péter, Deák G. ff Labdarúgó Megyei I. o. Szentesi FC-Sándorfalva 1-0(0-0) Szentes, 100 néző. Vezette: Aczél. Szentes: Kozma - Hevesi, Molnár, Bubori, Fehér, Széli I., Gulyás, Németh, Katona (Bagi), Jcrnei (Lindák), Verők. Edző: Szabó László. Sándorfalva: Gémes ­Huszka, Nagy A., Nagy V. (Pataki), Vörös, Tóth, Virág, Molnár, Sebestyén, Grezsa "(Széli J.), Bessenyei (Stanka). Edző: Bitó Károly. 1. perc: A szentesi törzsszurkoló, Török Lajos emlékére gyászszünettel kezdődött a mérkőzés. 70. p.: Két szép csel után Verók 14 méterről lőtt a rövid sarokba, 1-0. 85. p.: Németh 1 l-esét Gémes hárította.. 90. p.: Nagy A. Jernci arcába könyökölt, ezt követően a pályán elszabadultak az indulatok. Az elsőként egy­másnak ugró Széli J.-t és Verókot Aczél kiállította, 10 másodperc múlva pedig lefújta a mérkőzést... Ifjúságiak: Szentes-Sán­dorfalva 3-1. 1. SZVSF. 2. Móra* áros 3. Tápé 4. Mórahalum 5. Sándorfalva 6. Szentesi FC 7. Mindszent 8. Fábiánseh. 1. Tisza-Új 10. Szőreg 11. Kistelek 12. Bordánv 13. Üllés 14. Apátfalva 15. Zákányszék 16. Tanárképző 17 13 17 12 17 12 17 11 1 42-6 3 43-15 4 41-14 5 33-21 4 20-15 4 26-18 5 25-10 6 12-22 6 26-10 8 31-35 1 10 25-20 3 0 24-32 2 10 21-40 3 12 15-43 4 12 15-10 - 15 10-48 É Összességében a csong­rádiak jó benyomást ' " ' ' ük játék képében. Egy sziget­szentmiklósi támadás után Janiga már felvette a labdát, a hazai csatár azonban neki rontott. Kálmán „megbün­tette", a bíró viszont nem vette jó néven az önbírás­odást, és kiállította a csongrádi védőt. Emiatt a második félidőben a vendégek erejéből már csak a szervezett védekezésre telt, ezt a feladatot pedig jól oldották meg. Sőt, az utolso percben egy kis szerencsevei a győzelmet is megszerezhették volna; Vikor belőtt labdáját egy védő a kapufára rúgta, onnan pattant a játéktéren kívülre. t csong­keltettek, teljesítményük most is messze felülmúlta az őszi produkciót. Jók: Gégény, illetve Túri, Korom, Kirí, Kolonyi. Ifjúságiak: Szicetszent­miklós - Csongrád 4-1 Dabas-Szegedi Dózsa 0-0 Dabas, 400 néző. Vezette: Tumó. Dózsa: Tóth - Nagy, Vár­szegi N„ Horváth, Martonosi ­Mahler (Süli), Gréczi, Sahin, Kubát B. - Szalai, Bugyinszki. Edző: Lóczi István. Nagy lendülettel kezdtek a csapatok, de sem az első, sem a második félidőben egyetlen igazi gólhelyzetet sem lehetett feljegyezni. Szinte végig a középpályások és a küzdelem játszották, illetve játszotta a főszerepet. Az egyenlő erők küzdelméből összességében igazságos döntetlen született. A vendégeknél Sahin, Horváth, Gréczi és Süli P. nyújtott átlagon felüli teljesítményt. Ifjúságiak: Dabas-Szegedi Dózsa 1-5 Kiskőrös-Dorozsma l-l (0-1) Kiskőrös, 800 néző. Vezette: Majoros. Kiskőrös: Szentesi ­Márics, Szlovák, Tóth. Ócsai (Varga), Beregszászi, Sel­meczi, Pecznyik, Szűcs (Agócs), Bischof, Kuhlevszkij. Edző: Himer István. Dorozsma: Mihálffy B. ­Gaál, Szabó T., Gárdián, Farkas, Nagy (Horváth), Róka, Vasas (Petrov), Katona (Kiss), Szabó Zs., Mihálffy Zs. Edző: Kozma Zoltán. A 21. percben a tátovázó kiskőrösi védők között Katona rácsapott a labdára és azt a hálóba lőtte, 0-1. A 31. percben 1 l-eshez jutottak a hazaiak, a büntetőt azonban Szűcs elhibázta. A 65. percben Selmeczit buktatták a dorozsmai védők a 16-oson belül, a sértett biztosan értékesítette a bü ntetőt, l-l. A jól védekező dorozsmaiak csírájában folytották el a hazaiak minden kezdemé­nyezését. Kiállítva Farkas a 65. percben. Jó: Beregszászi, Pecznyik, ill. Mihálffy B„ Katona. Ifjúságiak: Kiskőrös­Dorozsma 0-1 A további eredmények: Cegléd-Gyula 4-2, Gyoma­endrőd-Fajsz l-l, Mezőtúr­Kecskeméti TE 0-3, Orosháza -Nagyszénás 3-0 A bajnokság állása 1. Kiskőrös 17 12 3 2 39-12 27 2. KTK 17 12 3 2 35-13 27 S.Makó 17 9 3 5 24-26 21 4. Orosháza 17 7 6 4 22-11 20 5. Gyomae. 17 6 6 5 21-20 18 6. Gyula 17 7 4 6 24-26 18 7. Dabas 17 6 5 6 29-24 17 8. Vásárhely 17 7 3 7 26-22 17 9. Dorozsma 17 3 10 4 17-19 16 10. Szegedi D. 17 5 6 6 17-25 16 11. Szszenlmiklós 17 5 5 7 25-26 15 12. Nagyszénás 17 4 7 6 16-19 15 13. Mezőtúr 17 5 3 9 7-19 13 14. Cegléd 17 2 7 8 12-26 11 15. Fájsz 17 4 3 10 12-29 11 16. Csongrád 17 2 6 9 11-20 10 Zákányszék - Szőreg l-l (l-l) Zákányszék, 300 néző. Vezette: Chmilofszky. Zákányszék: Horváth ­Popovics, Palotás, Márta (Szűcs), Batik, Fodor (Kószó), Prágai, Kovács, Tóth, Széli, Török. Edző: Széli János. Szőreg: Mihály - Hűvös, Buknicz, Jáksó, Szalai, Csigér, Száraz, Szabó, Zakar (Varga), Lengyel, Papp. Megbízott edző: Móra Tibor. 21. p.: Széli beadását Márta fejelte a léc alá, 1-0. 30. p.: Baloldali szöglet nyomán a tétovázó védők gyűrűjéből Jáksó talált a hálóba, l-l. A helyzetek alapján a döntetlen igazságosnak mondható. Jók: Horváth, Popovics, Prágai, illetve Mihály, Jáksó, Csigér. Ifjúsági mérkőzésen: Zá­kányszék - Szőreg l-l. Apátfalva-Tisza-Új SK (Ml Apátfalva, 200 néző. Vezette: Horváth. Apátfalva: Csapó - Varga F., Szegedi, Fekete, Bartucz, Pécsi (Varga J.), Balogh, Ferencsik, Köteles (Rácz), Teke, Kerekes. Edző: Marczika Béla. Tisza-Új: Varga - Bódi, Kőhalmi, Tóth, Kéri, Kiss (Puskás), Nagy, Temesvári, Márton, Jaksa, Adok. Edző: Kőhalmi István. Alacsony színvonalú mér­kőzésen igazságos döntetlen született. A 90 perc alatt egyik kapu előtt sem alakult ki igazi gólhelyzet. Jók: Varga F., Szegedi, ill. Bódi, Márton, Ádok. Ifjúságiak: Apátfalva­Tisza-Új 0-2. fl vendégek (még így is) örülhettek... Szegedi VSE-Fábiánsebestyén 3-0 (3-0) SZVSE-stadion, 200 néző. Vezette: Szombat­helyi (Farkas, Sarkadi). Szegedi VSE: Demeter - Krajczár (Paksi a 64. percben), dr. Tóth, Csányi, Nagy - Süli (dr. Szűcs a 64. percben), Illyés (Tóth A. a 64. percben), Pikó ­Kun. Simon, Puskás. Edző: dr. Tóth János. Fábiánsebestyén: Va­dász - Rózsa, Laczkó, Miszlai, István - Mozán (Fábián a 78. percben), Harkai, Kruzslicz, Somvári (Kasuba a 72. percben), Kenyeres (Szabó a 63. percben), Györgyi. Edző: Berta József. A mérkőzés előtt a vendégek edzője a tisztes helytállásban remény­kedett... 8. perc: Süli precíz indításával Puskás iramo­dott meg, de 14 méter­ről„ziccerben" a kapusba lőtte a labdát. 14. perc: Óriási védelmi hiba után Puskás a kapust is kicselezve helyezett ballal a kapu közepébe, 1-0. 15. pere: Jobb oldali szögletből ismét Puskás „durrantott" mellé 5 méterről. Nem akármilyen teljesítmény volt! 32. perc: A vendégek kapuja előtt Simon továb­bította fejjel a labdát Süli elé, aki 6 m-ről kapásból nagy gólt lőtt, 2-0. 44. perc: Puskás szép fejesét követő szögletből tűzijáték alakult ki a vendégek kapujánál, amely­nek eredményeképpen Illyés kotorta be a gól­vonalról a bőrgolyót, 3-0. 57. perc: Mozán szög­letet követően a jobb felső sarokra fejelt, de Demeter bravúrral hárított. Újabb szöglet után közvetlen közelről maradt ki az első és egyben utolsó sebestyéni helyzet. 75. perc: Csányi csel­sorozatát követő beadását Puskás fejelte közelről kapu mellé. Az SZVSE nem engedte beteljesülni a vendégek edzőjének óhaját, aki a mérkőzés végén csupán az eredménynek örülhetett... Dr. Tóth János, az SZVSE edzője: - Az első félidővel elégedett vagyok, a II. félidőben látottakkal már nem annyira. Bár jól játszottunk, a gólokkal adósak maradtunk. Berta József, a Fábián­sebestyén edzője: - Hit, akarat nélkül, előre fel­tartott kézzel nem lehet kimenni a pályára. Ennyi­vel jobb volt az ellenfél. Jó: Nagy, Pikó, Puskás, Illyés, ill. Vadász, István, Harkai. Ifjúságiak: SZVSE­Fábiánsebestyén 8-0. PIGMCZKI JÓZSEF