Délmagyarország, 1991. november (81. évfolyam, 256-281. szám)

1991-11-04 / 258. szám

LABDARÚGÓ NB III. TEKE TOTÓEREDMÉNYEK 8 SPORT DÉLMAGYARORSZÁG HÉTFŐ, 1991. NOV. 4. Csak Vásárhelyen elégedettek... Vidácsné ötödik a Világ Kupán Rákos remekelt a Postás-csarnokban A labdarúgó NB III. 11. for­dulójában megyei rangadót ját­szottak Vásárhelyen és Kinkun­dorozsmán. Az előbbi helyszínen a hazaiak biztosan győztek a Dózsa ellen, míg a Dorozsma megosz­tozott a pontokon a Csongráddal. Makón botrányos események közepette nyert a Kiskőrös. Hódmezővásárhelyi LC-Sze­gedi Dózsa 3-0 (2-0) Vásárhely, 400 néző. Vezette: Franciskovics. HLC: Bán - Földvári, Márta, Talmácsi (Kéri), Kovács T. - P. Dumitru (P. Vasil), Tóth Gy„ Csáki, Varga-Tóth (Szűcs G.) ­Maczkó, vass. Edző: Lukács József. Szegedi Dózsa: Tóth - Gaál, Bóka, Fekete, Kis-Guczi (Lévai) ­Várszegi, Kubát, Sahin, Dézsi (Bugyinszki) - Szalai (Vándor), Hegyeshalmi. Edző: Lóczi István. Az első félidőben nagy fölény­ben játszott a Vásárhely. Ered­ményesek voltak a szögletrúgásaik, amelyből két góljuk is született. A 12. percben Kovács sarokrúgását Talmácsi átlépte és Dumitru 3 méterről a kapuba lőtte a labdát. 1-0. A 42. percben ismét Kovács ívelte bc a szögletzászlótól a labdát, a védők között a legma­gasabbra Talmácsi ugrott, s a há­lóba fejelte a bórt, 2-0. A második félidőben már többet kezdeményeztek a szegediek. A csatárok azonban mégsem jeles­kedtek. Bán kapujára az első lövést a 65. percben küldték. Hét perccel később szabadrúgáshoz jutottak a hazaiak, Márta 22 méterről meglőtt labdája a bal felső sarokba kötött ki, 3-0. A szegediek egy félidőnyi előnyt adtak a hazaiaknak. Jók: Földvári. Márta, Dumitru, Talmácsi, ill. Fekete. Ifjúságiak: Hódmezővásárhelyi LC-Szegedi Dózsa 0-2 Kiskundorozsma-Csongrád 0-0 Kiskundorozsma, 400 néző. Vezette: Zsíros. Dorozsma: Mihálffy B. - Simo­FOTÓ: GYENES KÁLMÁN A Dorozsma-Csongrád mérkőzésen a küzdelem dominált nics, Szabó T., Farkas, Nagy ­Vasas, Szabó Zs., Cziráki, Horváth (Király) - Katona, Mihálffy Zs. Edző: Kozma Zoltán. Csongrád: Soós (Palatinusz) ­Kálmán, Bense, Tóth - Kocsis (Vikor), Fehér, Gábor, Kirí (Ko­lonyi) - Kiss, Miklós, Fórizs. Edző: Czibere László. Kiegyenlített játék alakult ki a találkozó elején. Hol az egyik, hol a másik kapu előtt pattogott a labda. Az első igazi gólhelyzet a vendégek kapuja előtt adódott, de Katona kapáslövése elsuhant a kapufa tövénél. A félidő második részében a vendégek voltak a veszélyesebbek, előbb a 20. perc­ben Fórizs közeli, de erőtlen lö­vését védte Mihálffy B, majd a 43. percben Szabó T. és a hazai portás nem értette meg egymást, s a nevető harmadiké Kissé lett a lab­da, de óriási helyzetben clügyet­lenkcdte a kínálkozó lehetőséget. A második játékrészt mindkét oldalon egy-egy helyzet kimara­dása vezette be, majd a csongrádi kapus Soós megsértette a part­jelzőt, amiért a kiállítás sorsára jutott. A 60. percben végre egy szép hazai támadást láthattunk, azonban Szabó Zs. a kifutó ka­pusba lőtte a labdát. Öt perccel később mindkét oldalon 1 l-es gya­nús esetnél maradt néma a játékvezető sípja. Állandósultak a dorozsmai rohamok, de nem tudták bevenni a csongrádiak kapuját. Sót az utolsó percekben Miklós a ven­dégek javára el is dönthette volna a mérkőzést, azonban közelről mellé lőtt. Jók: Nagy, Vasas, ill. Kálmán, Fehér. Gábor. Ifjúságiak: Kiskundorozsma­Csongrád 0-1 Makó- Kiskőrös 0-1 (0-0) Makó, 700 néző. Vezette: Ko­kavecz. Makó: Gulyás - Dégi. Anda, Leindler, Vágó, Bódi - Frank, Kovács (Juhász), Urbán - Márki, Karsai. Edző: Kolozsvári János. Az első félidőben szinte egy­kapura játszottak a vendégek, azonban Gulyás mindent védett. Az 53. percben Karsai beadására Ko­vács és Himer egyszerre mozdult, a kiskőrösi kapuvédő szinte a földbe taposta a hazai támadót, akit eszméletlenül vitt el a mentő a kórházba, s a mérkőzés végén sem tért magához. Ugyanakkor Himer kapus sportszerűtlen mutoga­tásokkai hergelte a közönséget. A 66. percben a hazai kapu előtt megtört a jég, Bischoff egy szép csellel elfutott a baloldalon, majd vissza gurította a labdát, amit Szűcs védhetetlcnül lőtt a hálóba, 0-1. A tálálkozó végén nagy tömeg várta a játékvezetői hármast... Jók: Gulyás, Bódi, ill. Szűcs, Bischoff. Ifjúságiak: Makó-Kiskőrös 3-0 A további eredmények: Mczó­túr-Szigetszentmiklós 0-2, Gyo­maendrőd-Cegléd 2-0, Fajsz­Orosháza 0-2, Kecskeméti TE­Dabas 1-0. Nagyszénás-Gyula 3-0. A bajnokság állása 1. KTF. II 9 1 1 23- 7 19 2. Kiskoros II 8 1 2 24-10 17 3. Makó II 7 1 3 21-20 15 4. Orosháza II 5 3 3 14- 8 14 S. Dabas 11 5 3 3 22-10 13 í. Vásárhely 11 5 2 4 19-11 12 7. Mezülúr 11 4 3 4 5-10 11 8. Szegedi Oo/sa 11 4 3 4 14-20 11 9. Nagyszénás 11 2 6 3 11-12 10 10. Cvulá 11 4 2 5 13-19 10 ll.Cyomaendrod 11 3 4 4 13- 5 10 12. Dorozsma 11 2 S 4 12-16 » 13. Fájsz 11 4 -7 10-16 8 14. Szigelszrntmiklós 11 3 1 7 16-21 7 IS. Cegléd 11 1 4 6 7-19 « 16. Csongrád 11 -4 7 4-14 4 A totó 44. heti szelvényén szereplő mérkőzések eredményei: 1. Rába ETO-Vác l-l X 2. Videoton-Vasas 1-0 I 3. Zalaegerszeg-Haladás 1-2 2 4. Schalke 04-Dresden l-l X 5. VfB Stuttgart-Stuttgarter Kickers 3-1 1 6. Düsseldorf-Bochum 3-0 1 7. Foggia-Bari 4-1 1 8. Genoa-Atalanta 0-2 2 9. Lazio-Juventus l-l X 10. Milan-Roma 4-1 1 11. Napoli-Sampdoria 2-1 1 12. Parma-Verona l-l X 13. Torino-Internazionale 0-0 X Pluszmérkőzés: 14. Tatabánya-Ferencváros törölve, a megállapított tipp X Budapesten, a BKV Előre pá­lyáján rendezték meg a tekézők egyéni Világ Kupáját, amelyen a Szegedi Építők kiválósága, Vidács Györgyné is dobóállásba lépett. A nők kétnapos vetélkedésében a csehszlovák Nagvezsda Dobesova diadalmaskodott (889 fával), a né­met Schumann (883) és a jugo­szláviai Tóth Margit (881) előtt. Vidácsné 840 fás teljesítménye az ötödik helyhez volt elegendő. A férfiaknál a házigazdák nagy örömérc Mészáros József 1912 fá­val szerezte meg a győzelmet, míg a román Pop (1862) ezüst-, az osztrák Dobias (1848) pedig bronzérmet akaszthatott a nyakába. * Az NB I-ben a férfiaknál a Szegedi Postás tekézői a Ceglédi Közgép együttesét látták vendégül, és a kiemelkedően gurító Rákos vezérletével biztos győzelmet arat­tak. S/.egedi Postás-Ceglédi Közgép 6:2 (5440:5218) Postás-csarnok, 100 néző. Pontszerzők: Rákos 983, Németh 924, Kcndrclla 908. Bódi 903, ill. Korpácsi 909, Sándor 886. SP/1: SP/2: Vidácsné negyven fával maradt le a dobogóról Rákos József megint a Postás legjobbja volt A megyei I. osztályú bajnokság 12. fordulójában az SZVSE Új­szentivánon is nyerni tudott, míg a legkitartóbb üldöző, a Móraváros hazai pályán bukott el a Tápéval szemben. A Mórahalom újabb si­kerével (és Fődi egyre eredménye­sebb játékával) immáron stabil dobogósnak mondhatja magát. Az Üllés-Apátfalva találkozóra a vendégek ,,elfelejtettek"(?) megér­kezni... Móraváros-Tápé 1-2 (0-1) Horgpsi út, 300 néző. Vezette: Tóthli.S. Móraváros: Kopsitz,- Csúcs, Szilágyi, Péter. Kiss Cs. , Deák G.Y Török (Kószó), Deák M„ Bánfi, Tóth Qíolnár), Bottlik. Edző: Tóth Lajos. Tápé: Merley - Mátyás, Komá­romi, Dancsó, Plásztán, Fábián, Miklós Cs., Nővé, Őze, Suhai, Sü­li. Edző: Bazsó János. 1—1 -né 1 a hazaiak büntetőt hibáztak... A vendéglátók találata Bottlik nevéhez fűződik. A Móra­városból Péter és Csúcs nyújtott átlagon felülit.. Ifjúságiak: Móraváros-Tápé l-l Zákányszék-Mindszent 2-4 (2-1) Zákányszék, 300 néző. Vezette: Szilágyi. Zákányszék: Ótott-Kovács ­Fodor (Pördi), Prágai, Tóth T„ Palotás (Lengyel), Batik, Popovics, MEGYEI I. OSZTÁLY Kovács (Kazi), Széli, Pipicz, Pördi. Edző: Széli János. Mindszent: Őze - Dóda, Tóth J„ Bullás, Elekes, (Mucsi), Rostás, Molnár (Bakó), Bánfi, Aszalai, Budai. Bozó. Edző: Kérdő Sándor. Korrekt bíráskodás mellett a jobbik csapat nyert. Góllövő: Széli (2), ill. Aszalai (2), Bozó, Bánfi. Jó: Batik, Széli. Palotás, ill. Dóda, Tóth. Ifjúságiak: Zákányszék-Mind­szent 0-3 Kistelek-Szentesi FC 2-3 (1-2) Kistelek, 200 néző. Vezette: Molnár. Kistelek: Kocsis - Guba, Vigh T., Magyar, Zsótér, Virágh Z. , Czifra, Pipicz , Sejben J.(Vígh Z.), Tóth, Muchel. Edző: Tóth János. Szentesi FC: Rozman - Hevesi, Bubori, Fehér, Demeter, Katona, Gulyás, Németh, Jernei, Fazekas, Verók (Vörös). Edző: Szabó Lász ló. Az utolsó percben egy szabad­rúgógóllal szerezték meg a győ­zelmet a vendégek. Góllövő: Muchel, Czifra, ill. Gulyás, Verók, Demeter. Jó: Vígh T., Magyar, ill. az egész szentesi csapat. Ifjúságiak: Kistelek-Szentes 4-1 Tisza-Új-Szegedi VSE 0-1 (0-1) Újszentiván, 200 néző. Vezette: Jakus. Tisza-Új: Varga Z. - Tóth II. J.,Tóth M„ Tóth I. ]., Rácz, , Ágoston, Temesvári, Lengyel, Kovács, Jaksa, Kiss. Edző: Búza Mihály. SZVSE: Schachinger - Kraj­czár, dr. Tóth J., Csányi, Nagy, Gréczi, Illyés , Pikó, Kun, Simon, Puskás. Edző: dr. Tóth János. A döntetlen jobban megfelelt volna a játék képének. Góllövő: Puskás. Jó: Tóth M., Rácz, Kovács, ill. Gréczi, Puskás. Ifjúságiak: Tisza-Új-SZVSE 1-2 Bordány-Fábiánsebestyén 2-0 (1-0) Bordány, 200 néző. Vezette: Kiss A. Bordány: Kelemen - Szabó, Farkas I.., Péter. Peták, Ézsiás, Tóth-Szeles (Kálmán), Hajdú (Markó), Széli, Farkas III., Kádár. Edző: Sándor Zoltán. Fábiánsebestyén: Vadász ­Vida (Rózsa),, Laczkó, Harkai, István, Fábián, Györgyi, Kruzslicz (Horváth), Keller, Mázán, Somvári, Szabó. Edző: Lenti József. A hazaiak megérdemelt győzel­met arattak. Góllövő: Kádár (2). Jó: Szabó, Péter, Kádár, ill. senki. Ifjúságiak: Bordány-Fábián­sebestyén 1-4 FOTÓ: GYENES KÁLMÁN fgy született a Tápé első gólja a Horgosi úton. Tanárképző-Sándorfalva 0-1 (0-1) Kisstadion, néző. Vezette: Bajnóczi. Tanárképző: Steigerwald ­Blazovics, Bajnok, Tóth, Berta, Balázs, Kiss, Fekete, Holl, Kedves, Gallyas. Edző: Miskoczi József. Sándorfalva: Barna - Vörös, Huszka, Sebestyén, Nagy V. (Gre­zsa), Virágh, Tóth, Széli (Nagy A.), Molnár, Mészáros, Bessenyei (Szanka), Edző: Bitó Károly. A főiskolások könnyen megsze­rezhették volna az egyik pontot. Góllövő: Tóth. Jó: Steigerwald, Kiss, Berta, ill. Mészáros, Vörös, Tóth. Mórahalom-Szőreg 4-2 (3-1) Mórahalom, 150 néző. Vezette: Bokor. Mórahalom: Bubori - Tandari, Horváth, Császár, Nógrádi (Csi­pak), Borbás, Kószó, Gerecz (Hevesi), Móricz, Masa (Bóka), Fődi. Megbízott edző: Gerecz Péter. Szőreg: Temesvári - Száraz, Antal, Buknicz (Balogh Cs.,) Szanka (Pál), Szabó, Balogh G.,Csigér (Bereczki), Zakar, Móra, Zsikó. Edző: Balogh Attila. Jó iramú mérkőzésen a helyze­teit jobban kihasználó csapat győzött. Góllövő: Fődi (2, egyet 1 l-esből), Nógrádi, Hevesi, ill. Zakar (11-esból), Szabó. Ifjúságiak; Mórahalom-Szőreg 0-1 Az Üllés-Apátfalva mérkőzés elmaradt, mert a vendégcsapat a kijelölt időpontra nem érkezett meg. A bajnokság állása 1. SZVSE 12 10 1 1 34-4 21 2. Mórováros 12 8 I 3 31-11 17 3. Móráhalum 12 8 1 3 25-16 17 4. Mindszent 12 7 2 3 24-14 16 5. Tápé 12 7 1 4 24-13 15 6. Sandorfalva 12 6 3 3 23-12 15 7. Szenles 12 6 3 3 18-16 13 8. Tina-Új 12 5 3 4 18-13 13 9. Fábiánsebeslyén 12 6 1 S 11-15 13 10. Kislelek 11 5 ­8 20-19 •0 11. Szóreg 12 5 ­7 23-25 10 12. Bordány 12 4 2 6 18-22 18 13. Üllés 10 2 2 6 13-29 6 14. Zákányszék 12 1 2 0 10-36 4 15. TanárképzO 12 2 -18 8-34 4 16. Apátfalva 11 ­2 » 9-30 2 Már négy pont a Szegedi VSE előnye