Délmagyarország, 1991. november (81. évfolyam, 256-281. szám)

1991-11-11 / 264. szám

HÉTFŐ, 1991. NOV. 11. SPORT 7 Most nemcsak játék, de gól sem volt... LABDARÚGÓ NBII. Szeged SC-Bagi SE 0-0 Szeged, Tisza-parti stadion, 800 néző. Vezette: Horváth (Hanyecz, Hajczimmer). Szeged SC: Nagy Zs. - Sallai, Bogdán, Újvári - Puskás, Takó, Kiss, Kun, Takács J. - Takács Z., Apró. Edző: Orosházi László. Bagi SE: Lippai - Rózsavölgyi, Ecker, Balogh, Nagy P. - Mé­száros, Mundi, Farkas, Lénárt ­Győri, Borgulya. Edző: Both József. Csere: Puskás helyett Keme­nes a 38., Kiss helyett Márton a 62. percben. Sárga lap: Győri a 18., Bor­gulya a 27., Mészáros a 37., Kun a 38. percben. Kiállítva: Borgulya a 64. perc­ben. 3. perc: Nagy P. a bal oldalon a 16-oson belülre verekedte magát, éles szögből leadott lövését Nagy Zs. vetődve hárította szögletre. 7. perc: Takács J. végezhetett el szögletrúgást a jobb oldalról, labdáját Kun 5 méterről fejelte kapu fölé. 10. perc: Farkas a szegedi 16-os előtt becsapta Bogdánt, lapos beadását Sallai az utolsó pilla­natban rúgta az alapvonalon túlra. 15. perc: Az előrelopakodó Bogdán 8 méterről próbálkozott lövéssel, Rózsavölgyi azonban önfeláldozóan útját állta a lab­dának. Nem sokkal később Apró kapott jó átadást a 16-oson belül, ám a csatárnál nem volt háló amit a labdára dobhatott volna, így a bőrt nem tudta „megszelíditeni", s oda lett a helyzet. 21. perc: A kaputól 17 méterre Kisst választották el szabálytalanul a labdától. Takó végezte el a sza­badrúgást, léc alá tartó lövését Lip­pai kapu fölé tornázta. 33. perc: Puskás egy össze­csapást követően megsérült (térd­szalagjai meghúzódtak), nem tudta folytami a játékot. 35. perc: Lénárt húzott el a jobb oldalon, s miután becsapta Újvárit középre adott. Győri fejelhetett, labdáját Nagy Zs. látványos vető­déssel tolta a felső léc fölé. 43. perc: A második valamire­való szegedi támadás végén Kiss Takács Z. elé tolta a labdát, akinek lövése a bal alsó sarok mellett csú­szott el. 64. perc: Borgulya sípszó után elrúgta a labdát, s mivel már volt sárga lapja, a játékvezető kénytelen volt a a pirosat felmutatni a bagi csatárnak. 75. perc: A bagi térfél közepéről, bal oldalról Takács J. a kapu előterében helyezkedő öccse fejére „rajzolta" a labdát, amit a csatár a bal oldali léc mellé fejelt. 82. perc: Győri beadását Lénárt fejelte kapura. Nagy Zs. azonban helyén volt. 87. perc: Bogdán unta meg társai tehetetlenségét, megpróbálta áttömi a védőfalat, de a kaputól 20 méterre felvágták. A sokadik Ki lehet boldog? Csak egyetlenegy percet írok le a tegnapi meccsből, azt az egyet, ami nem is a pályán zajlott, hanem a pályán történtek miatt. Borgulya lesről lépett ki és a fütty után nagy ívben átívelte a labdát a szegedi kapun. Nyilvánvaló időhúzás, az esetek többségében sárga jár érte, mint most is, csak az ex-honvédos bagi középpályás már besárgult, így villant a piros. A szegedi szurkolók között sokan legyintettek, hogy talán fölösleges volt kiállítani a fiút, hiszen a vendégek sportszerűen, mi több: szimpatikuson futballoztak, s ilyenkor talán elegendő lett volna azt mondani a legénynek, hogy felejtse el ezeket a hülyeségeket, és próbáljon meg rendesen játszani. De a bíró másként gondolta, a közönség meg egyre nagyobb szimpátiával kísérte a bagiak játékát, és ekkor gondoltam arra, hogy vajon ki érzi jól magát a Szeged SC labdarúgó-szakosztályában? Talán Orosházi? Ez képtelenség, hiszen nincs csapata, játékosai szellem nélküli tizenegyet alkotnak. Akkor talán Bodó Antal, az egyesületi elnök? Nem hinném, elvégre szemmel láthatóan és füllel hallhatóan szenvedett. Esetleg Kun Lajos? Ez szinte lehetetlen, mivel Tündér Lala hiába csikorgatta a fogát, ennek a csapatnak nem tudott hasznára lenni. És ahogy felsoroltam a hármakat, ugyanúgy megvizsgáltam a többit is: pályaedzőt és kapust, labdaszedőt és balhátvédet, szertárost és formán kívüli csatárt. Maradt a kérdés: ki érezheti boldognak magát ebben a körben? Bólintottam, csak úgy, magamban: senki sem. Végül elhangzott az utolsó kérdés is: ha nem esik jól, miért erőltetitek, fiúk? D. I. mértékben rászolgáltak az egyik pontra. Jó: Újvári, Kun, ill. Lippai, Mundi, Győri. Orosházi László: - Minden tekintetben megérdemelt a bagiak pontszerzése... Both József: - Becsületes, lelkes játékkal szereztünk egy nagyon értékes pontot. GYÜRKI ERNŐ TOVÁBBI EREDMENYEK KELETI CSOPORT: BMTE­Törley-Kazincbarcika 0-1 (0-0), KSC-Nyíregyháza 0-5 (0-1), Salgglass-Eger 2-2 (0-0), Hatvan Deko-DVSC 0-0, Szarvas-Szol­noki MÁV MTE 3-0 (2-0), Hajdúnánás-Békéscsaba l-l (1-0), Miske-Kaba 1-5 (l-l). szabadrúgást ismét Takó végezte el, bődületes bombáját a felső léc hárította, ugyancsak ő próbálkoz­hatott lövéssel, a labda a bal alsó sarok mellett hagyta el a játékteret. Nem tudni, a Szeged SC eddigi játéka, múlt heti veresége vagy a kesergő időjárás riasztotta el a nézőket a vasárnapi mérkőzéstől, amire nagyon kevesen voltak kíváncsiak a Tisza-parti stadion­ban. Akik viszont látták, megint csak bosszankodhattak azon, ho­gyan tört borsot egy 3500 lelket számláló kis települést képviselő lelkes gárda az éllovas orra alá. A vendégek, ahogyan egy vidéki kis csapatnál megszokott és elvárható, szoros emberfogással, ám nem csak a mindenáron baló védekezéssel próbálták kapujukat megőrizni a góltól. Valamennyi játékosuk nagy-nagy lelkesedéssel, ha kellett, a szabálytalanságtól sem visszariadva küzdött, becsúszott, bedobálta magát a labda útjába, szóval mindent megragadott azért, hogy ellenfele ne tudja érvényre juttatni nagyobb (?) tudását. A szegedieknek viszont - bár küsz­ködtek, akartak - úgymond semmi sem sikerült. (A hazai csapatnál ­sokadszorra válik bizonyossá ­nemcsak gólvágó, de előkészítő csatár is hiányzik. Érdemes megfigyelni, hogy a támadóknak kinevezett focisták hogyan közelítik meg a kaput, miként - háttal és nem a gyors lefordulást elősegítő testhelyzetben! - várják a labdát.) Más kérdés, hogy azzal a játékfel­fogással amit követtek, nehéz megvalósítani az edzői gondolatot, legyen az bármilyen jó is. A szegediek mostani játékáról is csak azt lehet megállapítani, amit hetek óta: nélkülöz minden elkép­zelést! Mert mi másnak lehet minő­síteni a kockázatvállalást még meg sem kísérlő, lassú oldaladoga­tásokra épülő, az esetleges lét­számfölény kialakítását eleve kizáró körülményes „kombináció­kat"? Sajnos, ezt a „harcmodort" követték akkor is, amikor már tíz főre olvadtak a bagiak, akik teljes A bajnokság állása 1. Szeged 12 8 3 1 18-4 19 2. Békéscsaba 12 8 2 2 30-12 18 3. Nyíregyháza 12 7 2 3 21-» 10 4. Hatvan 12 S 0 I 14-8 16 5. Ka ha 12 0 3 3 22-12 15 6. Szarvas 12 5 4 3 14-15 14 7,Bag 12 5 3 4 17-15 13 8. H.Bocskai 12 4 4 4 11-16' 12 9. DVSC 12 2 7 3 14-9 11 10. Kazincbarcika 12 5 1 0 13-16 11 11. Eger 12 2 7 3 13-19 11 12. Kecskeméti SC 12 2 4 6 12-21 8 13. Miske 12 2 3 7 11-19 7 14. Salgglass 12 2 3 7 9-17 7 IS. BMTE-Törley 12 3 1 8 11-23 7 10. Szolnok 12 2 3 7 6-21 7 NYUGATI CSOPORT: III. ker. TTVE-Oroszlány3-0 (0-0), Ajka­Paks 3-0 (2-0), Soproni LC-Ganz Danubius 4-1 (0-1), Új Barázda TSz SE (Mohács)-Nagykanizsa l-l (0-0), Csepel-Sabaria-Tipo 0-2 (0-0), Dunaferr-Bajai LC 1-0 (1-0), BKV Előre-ESMTK­Bauinvest 0-1 (0-0), Szekszárd­Dorog 2-0 (0-0). A bajnokság állása 1. Csepel 12 8 2 2 22-7 18 2. Dorog 12 7 4 1 15-6 18 3. BKV Előre 12 7 3 2 20-6 17 4. Dunaferr 12 7 2 3 17-16 lt 5.111. ker. TTVE 12 6 2 4 13-12 14 6. Nagykanizsa 12 5 3 4 19-11 13 7. Uj Barázda 12 4 5 3 13-9 13 8. Paks 12 6 1 5 18-16 13 9. Szekszárd 12 5 2 5 12-14 12 10. Sabaria-Tipo 12 3 6 3 8-10 12 11. Sopron 12 4 3 5 14-13 11 12. ESMTK 12 5 1 6 19-23 11 13. Baja 12 3 2 7 7-13 8 14. Ajka 12 4 • t 11-19 8 15. Oroszlány 12 - 4 8 5-20 4 16. Ganz Danubius 12 1 2 9 10-28 4 Hat pont TEKE NB I. A tekézők első osztályú bajnok­ságában a Szegedi Építők női együttese, a korábbi vereségeket feledtetve, bravúros győzelmet aratott nagy riválisa, a Ferencváros ellen. A Szegedi Postás mindkét csapata szintén sikerrel oldotta meg hét végi feladatát. Eredmények. Szegedi Építők-Ferencváros 6:2 (2556:2480). Női mérkőzés. Sze­ged. Pontszerzők: Bödőné 439, Ótott 451, Vidácsné 427, Lonkai 421, ill. Szilassy 432, Demeter 421. Debreceni MTE-Szegedi Postás 2:6 (2387:2524). Női mérkőzés. Debrecen. Pontszerzők: Nagyné 452, Máté 426, ill. Tompáné 459, Bálintné 439, Bozó 425, Lőrinczné 414. Ifjúsági mérkőzésen: Debreceni MTE-Szegedi Postás 0:4 (701:848). Pontszerzők: Horváth 433, Gyuris 415. Szegedi Postás-Ózd 5:3 (5343:5266). Férfimérkőzés. Szeged. Pont­szerzők: Rákos 961, Németh J. 909, Kendrella 880, ill. Klap 926, Németh 1.911, Juhász 911. Totóeredmények A totó 45. heti szelvényén szereplő mérkőzések eredményei: 1. Siófok-Tatabánya 2. Zalaegerszeg-Pécs 3. Bochum-Schalke 04 4. Bayem München-Leverkusen 5. Kaiserslautern-Rostock 6. Hannover-Brandenburg 7. Blau-Weiss 90-Hertha BSC 8. Ancona-Lecce 9. Bologna-Reggiana 10. Brescia-Lucchese 11. Casertana-Pescara 12. Messina-Palermo 13. Padova-Cosenza Pluszmérkőzés: 14. Pisa-Cesena 2-0 0-1 1-0 2-2 3-0 1-0 0-3 2-1 0-2 2-2 2-2 0-0 3-0 2-1 rfr •• Tom lörül az éln íezői ny •K IJ1 J® 1 [Ili BMWJGMI MI IIIIIIIIIIMÍM II yii - — •Bili Dobóforma, ó!... A Szeged SC NB l-es kosár­labdacsapatai közül ezúttal csak a nők játszottak, a férfi „A" cso­portban a válogatott Eb-selejtezőre készülése miatt nem volt forduló. A szegedi lányok Szarvason próbál­tak szerencsét, kísérletük azonban kudarccal járt. A vendéglátók már az első félidőben is határozottabbak voltak, ám ez akkor az ered­ményben még nem tükröződött. Szünet után egyértelművé vált a szarvasiak fölénye, és biztosan nyertek az ismételten nagyon rossz dobóformában levő szegediek ellen. A mérkőzés jegyzőkönyve. Szarvasi Dózsa Tsz SC­Szeged SC 60-46 (33-28). Női mérkőzés. Szarvas, 500 néző. Vezette: Berki. Smied. Szeged SC: Kaszab (3), Zsemberi (13/6), Knábel (16), Balázsik (4), Misik (6). Csere: Papp (-), H. Kiss (4). Edző: Domokos Mihály. A labdarúgó NB I. 12. fordulójá­nak legnagyobb meglepetését az újonc DVTK szolgáltatta az MTK-VM legyőzésével. Igaz, a fáma szerint a vasgyáriaknak helyzetük sem volt mégis nyertek, ellenfelük pedig háromszor is kapuba találhatott volna, de nem tette, így vesztett. A kispestiek „átmentették" a genoai utolsó nyedóra játékát, s biztosan győztek. AVideoton a Szőnyi úton állította meg a robogó „gőzmozdonyt, míg a Fáy utcában paródiát láthattak a nézők. A Siófok pontszámban beérte a listavaezető Vácot, amely nem bírt a nála vendégeskedő újpestiekkel. A pécsiek Zalaeger­szegről távozhatott 2 ponttal. EREDMÉNYEK: Váci Izzó-Újpesti TE 0-0. Vác, 6000 néző. Vezette: Huták (Bay, Fazekas) Vác: Koszta - Nagy T. - Pug­lits, Kriska, Szalai - Zombori, Horváth, Vig, Romanek - Orosz, Répási. Edző: Csank János. UTE: Brockhauser - Szőnyi ­Tomka, Szabó Gy. - Miovecz, Rubold, Cigan, Kaspar, Szlezák ­Tiefenbach, Eszenyi. Edző: Kovács Ferenc. Csere: Zombori helyett Nyilas a 16., Miovecz helyett Véber a 22., Romanek helyett Hahn , Tiefen­bach helyett Bácsi a 80. perc­ben. BVSC-MÁVTRANSSPED­Videoton-Waltham 1-2 (1-0). Szőnyi út, 3000 néző. Vezette: Puhl (Németh L„ Szilágyi). BVSC-MÁVTRANSSPED: Erdélyi - Pintér - Króner, Iscsak ­Farkas, Nahóczky, Farkasházy, Huszák, Nyikiforov - Gracsov, Balogh. Edző: Kisteleki István. VIDEOTON-WALTHAM: Mitring - Németh - Molnár, Va­dász - Kuttor, László, Csucsánsz­ky, Bekő, Salacz - Sallói, Horváth. Édző: Burcsa Győző. Csere: Salacz helyett Földes a szünetben, Balogh helyett Szántó a 65., Csucsánszky helyett Dubecz a 75., Nahóczky helyett Tuboly a 80. percben. Gólszerző: Farkásházy a 22., Horváth az 55., Földes a 86. percben. Vasas-Győri Rába ETO 0-0. Fáy utca, 2000 néző. Vezette: Vágner (Kovács, Szabó J.). Vasas: Babócsy - Turbék, Juhász, Mészöly - Nagy, Sirin­bekov, Galaschek, Kecskés, Klink - Zvara, Claude. Edző: Gellei Imre. Győri Rába ETO: Végh - Sánta, Bimbó, Virág - Csikós, Tóth, Urbán, Szántó, Farkas - Csertői, Chiratcu. Edző: Glázer Róbert. Csere: Zvara helyett Coco-Aires az 59., Chiratcu helyett Rugovics a 65., Klink helyett Szeibert a 87., Csertői helyett Ördög a 89. percben. ZTE-PMSC 0-1 (0-0) Zalaegerszeg, 2000 néző. Vezette: Stamler (Vad, Drigán). ZTE: Tóth - Horváth J., Pecsics, Halápi, Szabó I. - Rózsa, Kovács L„ Karbuczky - Kovács J., Fújsz, Gyurkity. Edző: Mihalecz István. PMSC: Bodnár - Kónya, Balog, Braun, Palaczky - Bódog, Jenei, Kocsis - Magyar, Czéh, Belansky. Edző: Garami József. Csere: Fújsz helyett Szabó II., Gyurkity helyett Czigány, mind­kettő az 53. percben , Kocsis helyett Ulveczki az 55., Bodnár helyett Kovacsevics a 89 percben. Gólszerző: Balog a 47. percben. DVTK-MTK-VM 1-0(1-0). Diósgyőr, 7000 néző. Vezette: Pillér (Márton, Varga L.) DVTK: Knotz - Bém, Leskó, Kertész, Szabó Zs. - Molnár, Parhomenko, Dancs, Szvisztun ­Gábor, Váczi. Edző: Vlád László MTK-VM: Zsiborás - Talapa, Híres, Bognár. Kriszt - Horváth, Ivanics, Balog, Vancsa, Kecskés ­Hámori. Edző: Verebes József. Csere: Kriszt helyett Morozov a 40. Váczi helyett Kiser a 60., Hámori helyett Lakatos a 60., Gábor helyett Petcu a 72. percben. Gólszerző: Leskó a 33. percben. Kiállítva: Vancsa a 85., Szabó Zs. a 88. percben. Siófok-Tatabánya 2-0 (0-0). Siófok, 3500 néző. Vezette: Kiss (Molnár, Vavika) Siófok: Bíró - Keszeg, Zare, Olajos, Wolf - Máriási, Fodor, Meksz, Duró - Fischer, Gregor. Edző: Varga István. Tatabánya: Józsa - Miksi, Váczi, Udvardi - Járfás, Klausz, Banica, Csanálosi - Máté, Sass, Szekeres. Edző: Rákosi Gyula. Csere: Gregor helyett Kálmán a szünetben, Máté helyett Süveges a 67., Sass helyett Lázár a 71., Wolf helyett Menze a 86. percben. Gólszerző: Kálmán a 48.. Fodor a 82. percben. Haladás-Kispest-Honvéd 0-2 (0-0). Szombathely, 10 000 néző. Vezette: Hartmann (Nagy II. J., Lettrich) Haladás: Kutasi - Szekér, Talapa, Nagy M., Görög - Marton, Illés, Topor, Elekes - Scháfer,­Berbás. Edző: Török Péter. Kispest-Honvéd: Tarlósi ­Plókai, Csábi, Bérczy - Pisont, Kovács E., Urbányi, Marozsán ­Cservenkai, Vancea, Vincze. Edző: dr. Mezey György. Csere: Cservenkai helyett Negrau a szünetben, Topor helyett Neudl az 55., Vancea helyett Ko­módi a 63. percben. Ferencváros-Veszprém 1-0 (1-0). Üllői út, 5000 néző. Vezette: Nagy L. (Kurmai. Bognár) FTC: Balogh T. - Simon, Telek, Kuznyecov - Albert, Lipcsei, Szenes, Keller - Páling, Balogh G., Deszatnik. Edző: Nyilasi Tibor. Veszprém: Andorka - Pál, Lantai, Csík - Horváth, Szécsi, Csornai, Perger, Kelemen - Lehota. Süle. Edző: Keszei Ferenc. Csere: Albert helyett Patkós a 25., Lehota helyett Kiss a szü­netben, Süle helyett Varga az 56., Deszatnik helyett Rácz az 59. percben. Gólszerző: Keller a 18. percben. Kiállítva: Kuznyecov a 64. percben. Az NB 1 állása Í.Vác 12 5 7 24-12 17 2. Siófok 12 8 1 3 21-13 17 3. Kispest-Honvéd 12 7 2 3 21-12 16 4. FTC 12 4 7 1 14-8 15 5. PMSC 12 5 5 2 8-5 15 6. BV SC. 12 5 4 3 16-11 14 7. MTK-VM 12 5 3 4 19-10 13 8.1JTE 12 3 7 2 18-14 13 9. Vasas 12 5 3 4 13-10 13 lO.Videolon 12 3 7 2' 14-13 13 11. Haladás 12 4 4 4 12-12 12 11 Rába ETO 12 2 5 5 10-13 . 9 13. Veszprémi 12 2 4 4 9-19 8 14. BVTK 12 3 2 7 10-22 8 15. Tatabánva 12 1 5 6 8-22 7 16. ZTE 12 210 6-27 2