Délmagyarország, 1991. október (81. évfolyam, 230-255. szám)

1991-10-21 / 247. szám

8 SPORT DÉLMAGYARORSZÁG HÉTFŐ, 1991. OKT. 21. Téves a Nyári-féle „prognózis"... RÖPLABDA NB I. Kettős forduló volt a férfi röplabda NB l-ben, a Szegcdi Építők pénteken itthon játszott (remekül!), vasárnap pedig Ka­zincbarcikán lépett pályára. A szegediek ott folytatták, ahol a Tungsram ellen abbahagyták... Az első játszmában repülőrajtot vettek, Voronkov és Hulmann kiváló nyitásai, Petheő és Vámos sáncmunkája megoldhatatlan feladatot jelenteit a „ledermedt", az előző bajnokságban a legjobb négy között szereplő hazaiaknak. A második szett gyakorlatilag min­denben hasonlított az előzőhöz, a vendégek valósággal „szétszedték" ellenfelüket. A harmadik játék­részben valamelyest magára talált a cserékkel frissítő hazai csapat, de csak 10:9-ig volt „pariban", mert néhány remek Lapsin és Hulmann megmozdulás bebiztosította a ragyogó, újabb játszmaveszteség nélküli szegedi győzelmet. Nemrég azt nyilatkozta Nyári Sándor vezetőedző, csapata valójában csak október végétől számíthat sikerre. Nos, a kiváló Petheö ma már az Építők legbiztosabb pontjának számít szakember „prognózisa", hál' Istennek, nem vált be, mert a gépezet - a jelekből ítélve - máris beindult! Kazincbarcika-Szegedi Építők 0:3 (-3,-0,-12). Férfimérkózés. Kazincbarcika, 300 néző. Vezette: Fercnczi, Huszti. Sz.Építők: LAPSIN, VÁMOS, Rácz, HULMANN, Voronkov, Petheő. Edző: Nyári Sándor, Nusser Elemér. Pedagógusjelöltek Országos Sporttalálkozója Tornában, úszásban és női kosárlabdában szegedi fölény A hétvégén Szeged adott otthont a Pedagógusjelöltek Országos Sporttalálkozójának. A diákok összesen öt sportágban - tornában, atlétikában, kézilabdában, úszásban és kosárlabdában - mérték össze felkészültségüket. Tornában egyértelmű hazai, azaz „Juhász Gyulás" siker született, ugyanis a férfiak és a nők is megnyerték a csapatversenyt. Egyéniben hárman vitték a prímet. Csonka Orsolya felemáskorláton, Csejtei Andrea gerendán győzött. Mészáros Csaba pedig talajon, nyújtón és ugrásban is első lett. Úszásban az összesített pontversenyt szintén a szegediek nyerték, méghozzá meggyőző előnnyel. A 100 méteres hátúszást Klier Vera, a gyorsot pedig Tóth Erika nyerte, aki a német pontértéktáblázat alapján a legeredményesebb női versenyző lett. Ugyanakkor a Klier, Nacsa, Tóth, Guczi összeállítású vcgyesváltó is elsőként csapott be a célba. Atlétikában négy aranyérem született, még pedig a 100 méteres síkfutó Szőke Géza, a magasugró Sárvári Gábor, a gerelyhajító Varga Lajos és a 4x 100 méteres férfi váltó jóvoltából. A női kosarasok mindhárom találkozójukat megnyerték, s lettek elsők, míg a férfi kézilabdások a bronzéremért játszhattak, de a pécsiektől egygólos vereséget szenvedtek és meg kellett elégedniük a negyedik hellyel. Lerby ajánlja ­Augenthaler megfontolja A Jupp Heynckes helyett nemrégiben a Kayern München vezetőedzőjévé kinevezett dán Sorén Lerby gőzerővel tevékenykedik, próbálkozik a bajor futballcsapat szénáját rendbe tenni. Tudott, a dán szakvezető bemutatkozó bajnoki eredménye (0-3 a Borussia Dortmund ellen - hazai pályán...) az előző hetek gyászos mérlegét nem tudta feledtetni. Lerby most tárgyalásokat kezdett Klaus Augenthalerrel. A veterán védőjátékos még a nyáron jelezte: elég a profi fut­ballból! Fáradi, s inkább visszavo­nul. Ezt meg is tette, ám az edzé­sekkel nem hagyott föl. „Visszavo­nulása" óta is rendszeresen lejár a müncheniek edzéseire. így igazán jó erőnek örvend. Bár a 34 éves labdarúgó elhatározását visszavon­hatatlannak jelölte meg, mégis elképzelhető, hogy hallgat majd Lerby kérésére. A dán szakvezető ugyanis azt vette a fejébe, hogy Augenthalerrel újra kezdeti a fut­ballt. mert vele alaposan megerő­södhet a Bayem München védel­me. - Beszélgettem Augenthalerrel, és ő nem zárta ki annak lehető­ségét, hogy kötélnek áll... - újsá­golta Sörén Lerby. - Óriási dolog lenne, ha igent mondana. Lerby szerint a veterán védő, aki tagja volt a tavaly olasz födön vi­lágbajnoki aranyérmet szerzett Beckcnbaucr vezette német váloga­tottnak. azt is elmondta: pompás érzés tudnia, még mindig gondol­nak rá, az „öregre"... - A fiatalabb játékosoknak valóban tudnék még példát mutatni lelkesedésből és klubszeretetből ­nyilatkozta szerdán Augenthaler. Klaus Augenthaler egyébiránt 15 idényt „húzott le" a Bayern München színeiben. A bajor fővá­ros reprezentatív gárdája ezen az őszön roppant gyengén szerepel. Semmi sem idézi fel a dicső múltat, azt. hogy a Budesliga tizenkét­szeres bajnokcsapatáról van szó. Kedden délután öt órakor lehet ismételni A védőmunkára jelest adott az edő KÉZILABDA NB I. A békéscsabaiak már a mérkőzés legelején meghúzták vezértaktiká­juk elsó lépését, azaz a szegedi já­tékmester, Bartók mellé külön őrző állt, aki a támadások során a volá­nos labdazsonglőrt mindenhová kö­vette. Mintha a hazai játékosok szá­mítottak volna erre, hiszen első két góljuk előtt úgy megkeverték a vendégeket, hogy azok azt sem tudták, merre szaladjanak. Aztán Kővári edző Fekete kapust kény­telen volt lecserélni, az első számú szegedi portásnak, ugyanis nem ment úgy a védés, ahogy azt meg­szokhatta a közönség. Nagy baj azonban nem volt, hiszen Dobos J. hétméterest fogott, s negyed óra elteltéivel a szegedi együttes két gólra növelte előnyét, 8-6. Mindkét csapat továbbra is eléggé idegesen játszott, gólok nehezen estek, ugyanis a védőmunkában szinte mind a tizennégy pályán lévő játé­kos kiválót nyújtott. A Volán azon­ban addig-addig erőlködött, míg háromgólos vezetést csikart ki, mégpedig Oszlánczy szenzációs góljával. És ez megindította a si­keres hazai támadások sorozatát. A csabaiak csak kapkodták a fejüket, no meg kapusuk egyre sűrűbben nyúlt maga mögé, hogy kikotorja a hálóban ragadt labdát. Zúgott a csarnok, tombolt a közönség, egy­szerűen a szurkolók élvezték a já­tékot. De hat másodperccel a félidő lefújása előtt jött a hidegzuhany, hiszen a bírók először Tenkét, majd Ördöghöt is kiállították. A második játékrészt tehát kettős emberhátrányban kezdhette a Volán, amit két góllal megúszott úgy, hogy közben egyszer a csabai háló is zörgött. A 41. percben még­inkább elállt a lélegzete a köz­lekedési együttes szurkolótábo­rának, hiszen a vendégek hatgólos hátrányukat háromra lefaragták. De nem sokáig tartott a rövidzárlat, ugyanis három perc alatt Tenke, A Békéscsaba elleni vasárnapi mérkőzéstől nagyon tartott a Tisza Volán SC NB l-es férfi kézilabdacsapata. Létkérdés volt a győzelem, hiszen a szegediek célja, a legjobb nyolcba kerülés. Ehhez pedig „egy" csabát meg kell itthon verni. Csak hát a vendég együttes tekintélyt parancsoló eredménnyel érkezett vasárnap este az újszegedi Sportcsarnokba. A lila-fehér gárda ugyanis öt mérkőzésből négyet megnyert... Avar, Oszlánczy, majd Bárány emberelőnyből növelte a különb­séget hétre. Ezek után a hajrát már egészen nyugodtan kezdhette a közlekedési együttes, s ahogy a szurkolók is skandálták: játszott a Volán! A mérkőzés végén Kővári Árpád vezetőedző nem hiába volt boldog. Mit szól a közönség megálla­pításához, miszerint újra itt van a nagy csapat? - kérdeztem a szak­vezetőt, miután felállt a kispadról. - Ez még nem a nagy csapat, de bízom benne, hogy már nincs olyan messze. Tényleg szép mérkőzést ját­szottunk, a védőmunkával és ezzel együtt a kapusteljesítménnyel ha­tározottan elégedett vagyok. Táma­dásban - miután irányítónkat. Bar­tókot „kifogták" - a megszokottól eltérően kellett játszanunk. Teljesen nem oldottuk meg ezt a feladatot, de egyre jobban figyelnünk kell erre is. Szeretném, ha kedden délután öt órakor ugyancsak itthon, ugyanígy menne a játék a Pemü -Honvéd ellen - nyilatkozta Kővári Árpád. Tisza Volán SC-Békéscsaba 30-22(14-8) Újszegedi Sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Hornyik, Vaskó. Tisza Volán SC: Fekete ­OSZLÁNCZY 5, Tenke 4, BARTÓK 3, Mezei, Farkas L, Avar 3/1. Csere: DOBOS J. (kapus), Ördögh 2. BÁRÁNY 9/5, Sándor 4. Edző: Kővári Árpád. Hétméteresek: 7/6, ill. 2/1. Kiállítások: 12, ill. 8 perc. Cs.G. L. Pincegazdaság-Taurus 25-17 (14-9) A helyi NB Il-es férfi rangadón a Pincegazdaság végig vezetve, jó lövő százalékkal nyerte a mérkőzést. Legjobb góldobók: Szepes 9, Hasziló 6, Szabó 3, Mészáros 3, ill. Soós 7. * Szarvas-Tisza Volán SC 17-21 (7-8) Négy mérkőzésből a harmadik győzelmét aratta a Tisza Volán SC ifjúsági csapata. Ld.: Szabó 8, Fejes 7. FOTÓ: NAGY LÁSZLÓ Állj! Ki vagy? Jelszó? Mivel a sötét mezes békéscsabaik nem tudtak válaszolni a feltett kérdésekre, ezért Tenke, Mezei, Bartók és Avar nem engedhette őket a kapu közelébe. Ha ez ilyen egyszerű lett volna... Idegenben nyert a Móraváros A megyei 1. ostályú labdarú­gó-bajnokság kilencedik fordulójá­ban egyetlen igazi meglepetés szü­letett, ez pedig a Móraváros fábián­sebestyéni győzelme. Egyébként a hétvégén a megszokottnál több volt a kiállítás, ami a tudósítók szerint elsősorban a csúszós, mély talajú pályák rovására írható. Mindszent-Tápé 2-0 (0-0) Mindszent, 200 néző. Vezette: Sipos. Mindszent: Őze - Dóda, Tofl, Rostás (Bullás), Elekes, Mucsi, Oltványi, Molnár, Szécsi (Bakó), Bánfi, Bozó. Edző: Kérdő Sándor. Tápé: Merley - Miklós I., Ko­máromi, Vári (Nővé), Miklós Cs., Fábián, Szalma, Dancsó, Süli, Su­hai. Őze. edző: Bazsó János. A hazai csapat a második félidő­ben mutatott játékával megérde­melten nyert. Gólsze/zők: Molnár, Bakó. Jók: Oze, Bozó, Molnár, Bánfi, ill. Merley, Komáromi. Ifjúságiak: Mindszent-Tápé 1-3. Szegedi VSE-Mórahalom 1-0 (0-0) Vasutas stadion, 200 néző. Vezette: Kérdő. SZVSE: Schachinger - Kraj­czár, Tóth J., Csányi, Nagy, Gréczi, Illyés (Pikó), Tóth Á. (Süli), Kun, Simon (Kispál), Puskás. Edző: Tóth János. Mórahalom: Farkas - Tandari, Horváth, Császár, Nógrádi, Borbás, Kószó, Gerecz (Hargitai), Masa (Engi), Bóka, Fődi. Megbízott edző: Gerecz Péter. A 40. percben Puskás büntetőt hibázott, a győztes gólt a 62. perc­ben azonban sikerült berúgnia az NB lll-ba vágyakozó vasutasnak. A Mórahalom Farkas kapus kitűnő teljesítményének köszönheti, hogy nem kapott többet. Gólszerző: Kun. Jók: Csányi, Gréczi, Kun, ill. Farkas, Borbás. Kószó. lfjúságiak:SZVSE-Mórahaloml-0. MEGYEI I. OSZTÁLY Eábiánsebestyén-Móraváros 1-3(0-0) Fábiánsebestyén, 150 néző. Vezette: Farkas. Fábiánsebestyén: Vadász - Ró­zsa, Laczkó, Miszlai (Vida). István, Fábián, Keller, Kruzslicz (Som­vári), Horváth, Mázán, Györgyi. Edző: Lenti József. Móraváros: Aradi - Csúcs, Szi­lágyi, Péter, Kiss (Szécsi), Deák G., Török (Kószó), Deák M„ Bán­fi, Tóth, Bottlik. Edző: Tóth Lajos. A két vendég gól után a második félidő elsó perceiben szépített a hazai gárda, az egyenlítés sokáig a „levegőben" lógott. Gólszerzők: Györgyi, ill. Tóth (2), Bánfi. Jók: Fábián, ill. Csúcs, Deák G., Bánfi. Ifjúságiak: Fábiánsebestyén­Móraváros 0-3. * Szentesi FC-Tanárképző 3-2 (2-0) Szentes, 150 néző. Vezette: Deák. Szentes: Rozman - Bagi, Mol­nár, Fehér (Veres), Sipos, Demeter, Gulyás, Németh, Katona (Hevesi), Jemei, Verők. Edző: Szabó László. Tanárképző: Steigerwald - Do­monyai, Bajnok, Tóth Z., Berta, Balázs, Kiss (Tóth Sz.), Fekete, Szalma, Kedves, Nagy R. Edző: Miskolczi József. A Tanárképző erejéből még fu­totta az egyenlítésre, s kisebb sze­rencsével akár az egyik pontot el is csíphette volna. Gólszerzők: Demeter (1 l-esből). Gulyás, Németh, ill. Tóth Z„ Szalma. Jók: Molnár, Gulyás, Verők, ill. Steigerwald, Kedves. Zákányszék-Bordány 1-2 (0-1) Zákányszék, 200 néző. Vezette: Szombathelyi. Zákányszék: Szekeres - Tóth T., Kovács, Prágai, Török Gy., Borbás, Fodor, Pipicz, Tóth J., Széli J., Lengyel V. Edző: Széli János. Bordány: Kámán - Szabó, Farkas II., Ezsiás, Péter L. (Farkas III.), Széli F. (Farkas I.), Hajdú, Nagy, Kádár (markó), Tóth-Szeles, Peták. Edző: Sándor Zoltán. Az első félidő közepétől tíz em­berrel játszó vendégek a 85. perc­ben szerezték meg a győztest gólt. Gólszerzők: Fodor, ill. Markó, Peták. Jók: Kovács, Török Gy., Tóth J., ill. Kámán, Péter L., Hajdú. Kiállítva: Nagy (Bordány). Ifjúságiak: Zákányszék-Bor-­dány 2-0. Kistelek-Tisza-Új 2-0 (2-0) Kistelek, 150 néző. Vezette: Tóth II. S. Kistelek: Kocsis - Guba, Vígh T„ Magyar, Zsótér, Révész, Pipicz, Vígh Z. (Sejben J.), Horváth A. (Sejben Gy.) Tóth, Muhel. Edző: Tóth János. Tisza-Új: Varga - Tóth M., Tóth I., Tóth II. (Tisza), Ágoston, Temesvári, Rácz, Batik. Kiss (Puskás), Lengyel, Kovács. Edző: Búza Mihály. Kemény mérkőzésen végig sok­kal jobb teljesítményt nyújtott a ha­zai csapat. Gólszerzők: Tóth. Muhel. Jók: Vígh T., Magyar, Tóth, ill. Tóth I., Tóth II. Ifjúságiak: Kistelek-Tisza-Új 2-2 Szőreg-Apátfalva 4-1 (4-0) Szóreg, 100 néző. Vezette: Sipos F. Szőreg: Temesvári - Száraz, Antal, Balogh G., S/.anka (Né­meth), Hűvös, Szabó (Pál), Csigér (Bereczki), Zakar, Móra, Zsikó. Edző: Balogh Attila. Apátfalva: Rakity - Varga, Sze­gedi, Fekete, Sóki, Ács, Fcrcncsik, Varga II. (Szügyi), Köteles, Bod­rogi, Gyügc. Edző: Jancsik Sándor. Remek első félidei játéka után a Szóreg kiengedett. Gólszerzők: Zakar (3), Zsikó, ill. Sóki. Jók: Antal, Zakar, ill.. Szegedi. Kiállítva: Hűvös, ill. Fekete. Ifjúságiak: Szőreg-Apátfalva 9-0. Sándorfalva-Úllés 4-2 (0-2) Sándorfalva, 300 néző. Vezette: Szilágyi. Sándorfalva: Gémes - Pataki (Stanka), Mészáros (Nagy V.), Huszka, Vörös, Molnár (Nagy A.), Széli, Sebestyén, Bessenyei, Gre­zsa, Virágh. Edző: Bitó Károly. Úllés: Szabó - Bálint, Kakuszi (Farkas), Horváth, Sziládi, Mo­nostori, Makra (Evatovich), He­gyesi, Gyuris (Dobi), Káity, Buk­nicz. Edző: Egri Zoltán. Sorozatos támadások után a má­sodik félidő 10. percében egyen­lített a hazai együttes és nem sok­kal később már vezetett is. Gólszerzők: Pataki, Mészáros, Széli (11-csből), Makra (öngól), ill. Hegyesi (1 l-esből), Buknicz. Jók: Pataki, Molnár, Vörös, ill. Hegyesi, Buknicz. Ifjúságiak: Sándorfalva-Üllés 3-0. A bajnokság állása 1. Szegedi VSE 9 7 1 1 22- 4 15 2. Móraváros 9 6 1 2 28- 9 13 3. Sándorralva 9 5 2 2 21-10 12 4. Mórahalom 9 6 ­3 17-12 12 5. Tisza-Új 9 5 1 3 17-11 11 6. Kábiánsebestyén 9 5 1 3 7-10 11 7. Mindszent 9 4 2 3 17-12 10 8. Tápé 9 5 -4 12-11 10 9. Szentesi KC 9 4 2 3 13-14 10 10. Kistelek 8 4 ­4 15-15 8 11. Szőreg 9 4 ­5 17-18 8 12. Bordány 9 3 2 4 16-18 8 13. Úllés 8 2 2 4 11-16 6 14. Tanárképző 9 2 ­7 8-21 4 15. Zákányszék 9 1 1 7 7-28 3 16. Apátfalva 9 ­1 8 8-27 1