Délmagyarország, 1991. október (81. évfolyam, 230-255. szám)

1991-10-14 / 241. szám

HÉTFŐ, 1991. OKT. 14. Hetvenöt perc szenvedés, negyedóra futball SPORT 7 LABDARÚGÓ NB II. Miske-Szeged SC 0-1 (0-0) Miske, 1200 néző. Vezette: Herbály (Marosvári, László). Miske: Jeszanovics - Jagicza, Kiss J., Goldschmidt, Miskolczi ­Paletta, Szekeres,-Földi, Palásti - Csincsák, Szedlacsek. Edző: Gabala Ferenc. Szeged SC: Nagy - Hurguly, Bogdán, Kemenes, Újvári - Sallai, Takó, Kiss, Takács J., - Takács Z., Kun. Edző: Orosházi László. Csere: Hurguly helyett Márton a szünetben, Földi helyett Csög a 62., Csincsák helyett Bozai a 72., Takács J. helyett Szécsényi a 80. percben. Gólszerző: Kun a 76. percben. Sárga lap: Takó a 47., Földi u. 48., Palásti az 56., Kun a 60. percben. Kiállítva: Goldschmidt a 75. percben. 2. perc: Újvári húzott el a bal szélen, beadását Takács Z. szúrta kapura. Jeszenovics pedig egy ref­lex mozdulattal a mezőnybe öklöz­te a labdát. 12. p.: Csincsák visszagurítását a nagy lendülettel érkező Szekeres kapásból 10 méterről a bal felső sarok mellé bombázta. 14. p.: Csincsák lépett ki a sze­gedi védők közül, 14 méterről lőtt, de Nagy Zs. jó érzékkel hárított. 65. p.: A kapu felé robogó Takács Z.-t akasztották a 16-os vonalán. A bíró tizedmásodpercnyi habozás után nem a büntetőpontra, hanem a vonal elé helyzetette le a labdát. A szabadrúgás Jeszenovics ölében halt el... 67. p.: Ügyes háromszögelés után Takó kapura lövés helyett középre akarta „erőltetni" a labdát, így a védők tisztázni tudtak. 75. p.: A lesre játszó miskei védők közül kiugró Saliait Gold­schmidt buktatta. A produkció „el­ismeréseként" Herbáiy kiállította a hazaiak középhádvédjét. A 27 méteres szabadrúgásnak Kun futott neki, és a kapu bal oldalába csa­varta a labdát, 0-1. 81. p.: Kemenes Takót szöktette a jobb oldalon, aki remekül ka­nyarított középre, de Szécsényi lövése egy önfeláldozó miskei játékosról a mezőnybe vágódott. 82. p.: A 16-oson belül Keme­nest akasztották a hazaiak , ám Herbály sípja ezúttal „némasági fogadalmat" tett. 83. p.: Takács Z. 15 méteres bombáját Jeszenovics szögletre ütötte. TOVÁBBI EREDMENYEK KELETI CSOPORT: DVSC­Nyíregyháza 0-0, Szarvas-Békés­csaba 1-5 (0-2), Salgglass-Bagi 0-2 (0-0), SE, KSC-BMTE-Törley 2-3 (1-2), Hajdúnánás-Kazinc­barcika, 2-1 (1-0) Szolnok-Eger 0-0, Hatvan-Deko-Kaba 2-0 (1-0). A bajnokság állása Ami a miskeieknek ünnep, az a szegedieknek (játékosnak, edzőnek, szurkolónak, újságírónak) keserű valóság... Az a csapat, amelyik tavaly még a Rába ETO pazar stadionjában és az Üllői úton (is) játszott, tegnap egy Bács megyei falucska ápolt, de valahol mégis lehangoló sporttelepén lépett pá­lyára... Ráadásul több mint 70 percig csak a görcsösség és a szürkeség jellemezte Sallaiék próbálkozásait, a győzelem reményével kecsegtető játékmód és a taktikai elképzelések kontúrjait sem lehetett felfedezni. A lelátón üldögélőknek jó darabig csak a közel 50 fős, jobbára lelkes tinédzserekből álló szegedi szurko­lósereg jelentett szórakozást, akik szünet nélkül adták elő tökéletesen elsajátított rigmusaikat. A hajrában aztán Goldschmidt kiállítása és Kun pompás találata feloldotta a béklyókat, és végre elkezdődött valami, amit jó ideje futballnak neveznek. A fiúk ekkor már többnyire egymáshoz adták a labdát, és néhány egészen formás támadást is vezettek. Amit viszont sokáig nem fogunk megérteni, az az, hogy miéit is nem lett ebből a meccsből - afféle „örömfocis" edzőmérkőzés... Jók: Újvári, Kun, ill. Csincsák. Gabala Ferenc: - „Kinevezett" NB Il-es labdarúgókkal csak ilyen eredményt érhettünk el... Orosházi László: - A szur­kolóknak a buzdítást, játékosaim­nak pedig a győzelmet szeretném megköszönni. RÉTHI J. ATTILA 1. Szeged 8 6 2 ­13- 2 14 2. Békécsaba 8 5 1 2 22- 8 11 3. Nyíregyh. 8 5 1 2 13- 6 11 4. Hatvan 8 4 3 1 10- 5 11 5. Kaba 8 4 2 2 15- 9 11) 6. H. Bocskai 8 3 3 2 8- 9 9 7. DVSC 8 2 4 2 14- 8 8 8. KSC 8 2 4 2 9- 9 8 9.Bag 8 3 2 3 11-12 X 10. Szarvas 8 3 2 3 9-14 X 11. Eger 8 2 3 3 10-16 7 12. K.barcika 8 3 ­5 10-13 6 13. BMTE 8 2 1 5 10-19 5 14. Szolnok 8 2 1 5 5-16 5 15. Salgglass 8 1 2 5 5-12 4 16. Miske 8 ­3 5 6-12 3 NYUGATI CSOPORT: Cse­pel-ESMTK 4-1 (2-0), Sabaria­Tipo-Ganz Danubius 1-1(1-1), Nagykanizsa-Paks 5-0 2-0), Sop­roni LC-Baja l-l (l-l), Szek­szárd-Dunaferr 1-2 (0-1), Ajka­III. ker. TTVE 1-2 (l-l), BKV Előre-Oroszlány 1-0 (1-0), Új Barázda T Sz SE (Mohács)-Dorog 0-0). A bajnokság állása 1. Csepel 8 6 2 ­15- 4 14 2. Dorog 8 4 4 ­8- 2 12 3. BKV Előre 8 4 3 1 12- 4 11 4. Dunaferr 8 5 1 2 13-11 11 5. III. ker. 8 5 1 2 8- 6 11 6. Paks 8 5 ­3 17- 9 10 7. Uj Barázda 8 4 2 2 ló- 5 10 8. ESMTK 8 4 ­4 16-19 8 9. Nagyk. 8 3 1 4 14- 9 7 10. Sopron 8 2 3 3 7- 8 7 11. Sabaria 8 2 3 3 5- 9 7 12. Baja 8 2 2 4 4- 9 6 13. Szekszárd 8 2 1 5 5-12 5 14. Ajka 8 2 ­6 6-13 4 15. Oroszlány 8 ­3 5 5-14 3 16. Ganz-D. 8 ­2 6 6-17 2 Bombaformában a Vác LABDARÚGÓ NB I. A labdarúgó NB I. 8. fordu­lójának üde színfoltja volt a váci mérkőzés, ahol a hazaiak bomba­formában játsszva egy „ötöst" rúgtak a ZTE-nek. A bajnok kis­pestiek is kitettek magukért, igaz, ők „csak" 4-l-re nyertek. Az FTC a sírból hozta vissza az egyik pon­tot, a 89. percben szerezte meg győztes gólját. Tatabányán az edzőcsere sem segített, az MTK-VM biztosan nyert a bá­nyászvárosban. Négy találkozón nem esett gól, 360 perc is kevésnek bizonyult a csatároknak ahhoz, hogy a hálóba találjanak. Eredmények: TATABÁNYA-MTK-VM 0-3 (0-2) Tatabánya, 3000 néző. Vezette: Bay (Kovács L„ Tóth V.). Tatabánya: Markó - Hegedűs, Váczi, Udvardi, Csanálosi - Lázár, Simon, Banica - Süveges, Kanyok, Szekeres. Edző: Rákosi Gyula. MTK-VM: Zsiborás - Kriszt, Híres, Bognár, Kecskés - Ivanics, Horváth, Balog, Keresztúri ­Vancsa, Hámori. Edző: Verebes József. Csere: Simon helyett Kiszi a 63., Lázár helyett Klausz, Horváth helyett Talapa a 76., Ivanics helyett Kardos a 79. percben. Gólszerző: Ivanics a 43., Balog a 45., Talapa a 85. percben. VASAS-HALADÁS 0-0 Fáy utca, 3000 néző. Vezette: Nagy II. J. (Vágner, Varga L.). Vasas: Babócsy - Turbék, Juhár, Mészöly - Pecha, Kecskés, Galaschek. Sirinbekov, Klink ­Coco-Aires, Claude. Edző: Gellei Imre. Haladás VSE: Kutasi - Szekér, Talapa. Nagy M., Görög - Marton, Illés, Topor, Tóth Gy. - Elekes, Berbás. Edző: Török Péter. Csere: Pecha helyett Nagy T. a szünetben, Galaschek helyett Zvara a 70., Berbás helyett Schaffer a 88. percben. VÁCI IZZÓ-ZTE 5-2 (3-1) Vác, 2000 néző. Vezette: Fazekas (Puhl. Szilágyi). Vác: Koszta - Kriska. Nagy T„ Hahn, Szalai - Zombori, Víg, Horváth. Romanek - Orosz. Füle. Edző: Csank János. ZTE: Tóth - Dobos, Szabó I., Pecsics, Halápi - Fújsz. Rózsa. Ballai, Karbuczky - Pálcsa, Kovács J. Edző: Madár Gábor. Csere: Füle helyett Répási a 36., Karbuczky helyett Gyurkity a 63., Horváth helyett Carlos a 67., Ballai helyett Kovács L. a 77. percben. Gólszerző: Víg a 2., Orosz a 11., Szalai (öngól) a 13., Romanek a 45., Répási az 56., Víg a 73., Gyurkity a 90. percben. SIÓFOK-VIDEOTON­WALTHAM 0-0 Siófok, 4000 néző. Vezette: Drigán (Vavika, Balajti). Siófok: Bíró - Keszeg, Zare, Olajos - Máriási, Menze, Fodor, Somogyi, Duró - Gregor, Fischer. Edző: Varga István. Videoton-Waltham: Mitring ­Varga, Németh, Vadász - Kuttor, Sallói, Csucsánszky, Bekő, Salacz - Takács, Vajda. Edző: Burcsa Győző. Csere: Somogyi helyett Wolf a szünetben, Vajda helyett Jónás az 56., Duró helyett Kirchmayer a 77., Takács helyett Horváth a 79. percben. VESZPRÉM-ÜTE 0-0. Veszprém, 4000 néző. Vezette: Nagy L. (Huták, Vad). Veszprém: Andorka - Horváth. Lantai, Csík. Szécsi - Csornai, Bánki, Perger, Kelemen - Kénoszt, Süle. Edző: Keszei Ferenc. UTE: Brockhauser - Tomka, Szőnyi, Szabó, Szlezák - Rubold. Miovecz, Kaspar - Lovász, Eszenyi, Bácsi. Edző: Kovács Ferenc. Csere: Bácsi helyett Tiefenbach az 56., Lovász helyett Véber a 65., Bánki helyett Lehota a 66., Horváth helyett Kiss Zs. a 76. percben. FERENCVÁROS-RÁBA ETO 2-1 (0-1) Üllői út, 9000 néző. Vezette: Molnár (Kurmai, Ring). Ferencváros: Balogh T. - Telek - Páling, Simon - Lipcsei, Szenes, Keller, Patkós - Schneider, Wu­kovics. Deszatnik. Edző: Nyilasi Tibor. Győri Rába ETO: Végh ­Bognár. Bimbó. Sántha, Virág ­Berta. Rugovics. Urbán. Szántó ­Plotár, Farkas. Edzó: Glázer Ró­bert. Csere: Schneider helyett Nagy a szünetben. Páling helyett Balogh a 60., Berta helyett Tóth a 61., Plotár helyett Csertői a 72. percben. Gólszerző: Urbán a 30., Lipcsei a 85., Wukovics a 89. percben. DVTK-KISPEST-HONVÉD 1-4(0-1) Diósgyőr, 13000 nézó. Vezette: Pillér (Németh, Varga). DVTK: Knotz - Bém, Csizi, Kertész, Szabó Zs. - Molnár, Petcu, Szvisztun, Dancs - Vitelki, Kiser. Edzó: Vlad László. Kispest-Honvéd: Gulyás ­Csábi, Csepregi, Plókai - Pisont, Halmai, Kovács, Urbányi, Csehi ­Negrau, Vincze. Edzó: dr.Mezey György. Csere: Csízi helyett Budai a 14., Petcu helyett Váczi a 46., Csehi helyett Vancea a 64., Csábi helyett Szabados a 73. percben. Gólszerző: Pisont a 22., Kovács az 51., Kovács a 60.,Pisont a 68., Váczi a 80. percben. BVSC-MÁVTRANSSPED-P MSCO-O Szőnyi út, 3000 néző. Vezette: Bognár (Varga S„ Kiss G.). BVSC-Mávtranssped: Erdélyi - Króner, Pintér, Iscsak, Nyiko­forov - Nahóczky, Farkasházy, Huszák, Farkas - Gracsov, Balogh Z. Edző: Kisteleki István. PMSC: Bodnár - Kónya. Balog, Braun, Palaczky - Jenei, Kocsis, Ulveczki, Czéh - Mörtel, Be­lansky. Edzó: Garami Imre. Csere: Mörtel helyett Magyar a 64., Balogh helyett Garas a 71. percben. A bajnokság állása 1. Váci Izzó 8 4 4 ­18-8 12 2. Kispet 8 5 2 1 16-7 12 3. Ferencváros 8 3 5 ­10-4 11 4. BVSC 8 3 4 1 9-7 10 5. MTK-VM 8 3 3 2 11-6 9 6. Újpesti TE 8 2 5 1 12-8 9 7. Siófok 8 4 1 3 12-9 9 8. Haladás 8 3 3 2 9-7 9 9. Pécsi MSC 8 3 3 2 4-5 9 10. Vasas 8 3 2 3 11-9 8 11. Rába ETO 8 2 3 3 7- 8 7 12. Veszprém 8 2 3 3 7-10 7 13. Videoton 8 ­6 2 7-11 6 14. Diósgyőr 8 1 2 5 6-16 4 15. Tatabánya 8 ­4 4 5-15 4 16. ZTE 8 ­2 6 5-19 2 Most egy gól az ESK javára... - A hajrában kerekedtek felül a veszprémiek Azt hiszem, mintegy három­század magammal vegyes érzések­kel .jelentünk" meg a Szegedi ESK NB l-es női kézilabdacsapatának az új bajnokság első hazai mérkő­zésén. A tavalyi 4. helyezett együt­tes ugyanis háromszor lépett pá­lyára, s mindannyiszor vereséget szenvedett. Tegnap pedig, azt a Spartacust fogadták, amelyik ta­vasszal elég jól elhúzta itt Szegeden a csapat nótáját. A szurkolókat már az első események lehűtötték: Gát hétmé­teresét fogta a fővárosi kapus. (Dusán Szlancso edzó a találkozó előtt többször is hangsúlyozta, hogy a Spartacus kapuvédőjének a jobboldal az erőssége). Gát pedig rittig, hogy arra a sarokra lőtte a labdát, s tették ezt a társak is a mér­kőzés jó részében. Az első 10 perc­ben fej-fej mellett haladt a két csa­pat, s az eredményjelző ekkor 3-3-at mutatott. Aztán, amit a sze­gedi kapu előtt a fővárosiak biz­tosan értékesíteni tudtak - pedig Szamozvanova nagyon jól védett -, azt a szövetkezetiek kapujának előterében Virincsik, Utasi. Gát kihagyta. A 20. percben így már 8-3 volt a vendégek javára. Szlan­cso edző nyugalomra intette a játé­kosait, akikre rá is fért. hiszen úgy a védekezésben, mint a támadásban egymást múlták felül a hibázásban. A 25. percben a kapkodás mentes játéknak meg is lett az eredménye, mert a vendégek „már csak" három gólkülönbséggel vezettek, amit a szünetig meg is tartottak. A második játékrészt Zemjanova két nagy gólja, Szamozvanova bra­vúros védése vezette be, majd Utasi talált a hálóba, s máris mindkét csapat neve mellett 10-10 gól állt. A 41. percben végre bekövetkezett az is, amire 300 szegedi kézilab­dabarát annyira óhajtott: megsze­rezte a vezetést az ESK. Sót, Sza­mozvanova ismét jól vette észre, hogy kapustársa túlságosan kime­részkedett, s a saját kapujából szer­zett gólt, majd Utasi növelte az előnyt, s 16—13 volt a hazaiak ja­vára. Milyen hálás tud lenni a közönség? - vastapssal jutalmazta a szép gólokat, s sportszerű buz­dításba kezdett. A találkozó utolsó 10 percében 1-2 góllal a szegediek vezettek, de ennek ellenére nagyon izgalmasan alakult a véghajrá: 40 másodperc volt már csak hátra, s a hazaiak támadtak, de Virincsik KÉZILABDA NB I. FOTÓ: SCHMIDT ANDREA Sokat hibázott a szegedi csapat. A képen, a felugró Gátot blokkolják a védők. elveszítette a labdát, s a vendégek mint a fergeteg rohantak, szeren­csére taktikai faultokkal sikerült a hazaiaknak megmenteni a 2 pontot. A győzelem ellenére nem sok jót mondhatunk el a Szegedi ESK játékáról. A laikusnak az az érzése. mintha ez a csapat a mérkőzés előtt állna össze. Nincs összjáték, meg­értés, s nem is küzd mindenki egy­forma elánnal. Dusán Szlancso: - Számomra még mindig érthetetlen ez a nagy hibaszázalék, a gyenge teljesítmény és nagyfokú közömbösség, ami egyes játékosokra jellemző. Szegedi ESK-Budapesti Spartacus 18-17 (7-10) Újszegedi Sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Simon, Szabó. ESK: SZAMOZVANOVA 1 ­Utasi 3, Gát 3, Franki, Zemjanova 5, Virincsik 1 (1), HUBA 3. Csere: Bödör (kapus), Asztalos, Kocsis 2. Kiállítások: 4, ill. O perc. Hétméteresek: 21, ill. 2/2. Végül egy jó hír a csapat há­zatájáról: mától a magyar válo­gatott keret edzőtáborában készül a legjobbak újabb erőpróbájára Gát Klára és Utasi Ágota. SÜLI JÓZSEF Bramac SE-Tisza Volán 34-26 (17-15) Veszprém, 1000 néző. Vezette. Klucsó, Lekrinszky. Bramac SE: Németh - Kalo­csay 2, Éles 4, ZSITNYIKOV 6 (3), BRENNER 4. CSOKNYAI 10 (5), Zubjuk 1. Csere: Lepsényi (kapus). Török 2, Kubasi, GU­LYÁS 5, Horváth. Edzó: Joó At­tila. Tisza Volán: Fekete - Tenke 2, Oszlánczi 2. MEZEI 7. Ördögh, BARTÓK 3, BÁRÁNY 5 (3). Csere: Dobos (kapus), Sándor 2, Farkas 3, Avar 2 (1), Vörös. Edző: Kővári Árpád. Kiállítások: 8 ill. 6 perc. Hétméteresek: 108 ill. (A. Az NB l-es férfi kézilabda ta­lálkozón a jobban kezdő veszpré­miek az első negyedórában 10-5-ös előnyt szereztek. A szegediek nem adták fel, előbb 11-1 l-re. majd szoros küzdelemben 15-15-re egyenlítettek. A félidő végén „ellopott" két labdával juttottak előnyhöz a hazaiak. Fordulás után nagyobb lendülettel kezdtek a veszprémiek, 20—15-nél, Lepsényi jó védései közepette ismét 5 góllal vezettek. Ezután megtorpant a helyi csapat, és felváltva estek a gólok, de hátrányából nem tudott ledolgozni a Volán. Közben a veszprémi kapus két hétméterest védett. Nagyon jó iramú, küz­delmes volt játék, a szegediek erő­teljesen támadtak, de a veszpré­miek gyors indításaival szemben védekezésben nem boldogultak. A hazai együttes a hajrában érte el nyolcgólos győzelmét.