Délmagyarország, 1991. szeptember (81. évfolyam, 205-229. szám)

1991-09-02 / 205. szám

4 SPORT DÉLMAGYARORSZÁG HÉTFŐ, 1991. SZEPT. 2. NB II. Keleti csoport A szegediek késtek, a szolnokiak vergődtek Szolnoki MÁV MTE-Szeged SC 0-2 (0-2) Szolnok, 1500 néző. Vezette: Roxin (Tóth V., Lettrich) Szolnoki MÁV MTE: Ladányi - Lajhovics, Ágh, Földi - Kántor, Moldván, Rózsavölgyi, Pető - Bontovics, Rostás, Horváth. Edző: Munkácsi József. Szeged SC: Nagy - Hurguly, Bogdán, Mlhalache, Újvári - Puskás, Takó, Kiss, Takács J. - Takács Z„ Apró. Edző: Orosházi László. Csere: Pető helyett Varga a szünetben. Kántor helyett Vadkerti a 80. p„ Apró helyett Hegyeshalmi a 84. percben. Gólszerző: Takó a 10„ Takács Z. a 44. percben. Sárga lap: Földi az 55., Takó a 64. percben. tetszés szerint alakították ki „gól­szagú" helyzeteiket, a hazaiak ver­gődése mindössze statiszta szerepre volt elegendő. Jó: Ladányi, ill. Takács Z., Apró, Bogdán. Munkácsi József: - A rutinosabb, képzettebb csapatot túlzottan tiszteltük. Orosházi László: - Nagyvonalú, korrekt játékvezetés mellett meg­érdemelt győzelmet arattunk. NÉDER ISTVÁN 10. perc: Takács J. száguldott el a bal szélen, bckanyarításál Apró Takó elé csúsztatta, aki egy pattanás után nagy erővel lőtt a bal felső sarokba, 0-1. 17. p.: Takács J. „forintos" lab­dával indította a jobb oldalon felfutó Puskást, a partjelző azonban tévesen lest intett. 26. p.: Ágh és Ladányi ügyet­lenkedésének köszönhetően a labda a 16-óson helyezkedő Takács Z. elé került, a meglepett csatár mellé gurított. 32. p.: Takács J. bal oldali beadása a védőkről Apró elé pattant, a csatár elhibázta a kaput. 37. P.: Rostás 30 méteres léc alá tartó szabadrúgását Nagy ujjbeggyel tolta fölé. 44. p.: Apró lövése a kifutó La­dányiról Takács Z. felé pattant, aki az üresen hagyott kapuba bólintott, 0-2. 60. p.: Kiss fejesét a keresztléc segítségével hárította a szolnoki portás, Rostás 32 méteres pontrúgása pedig centiméterekkel zúgott el a bal sarok felett. 64. p.: Moldván éles beadása Nagy kezéről felperdült a kapu tor­kában, Újvári éppenhogycsak men­teni tudott a gólra éhes Varga elől. 77. p.: Takó rendezett egyéni túzijátékot Ladányi kapuja előtt, a kétszer visszapattant labdát harmad­szor mellé „stukkolta". Értékelés: A szegediek késése miatt bő negyedórával később har­sant fel a kezdő sípszó. Többen még így is elkéstek, hiszen a főbejárati pénztár volt nyitva, amelynek át­eresztő képessége ezúttal szúknek bizonyult. Hamar szerzett vezetést a Szeged, amitől a hazaiak olyannyira megijedtek, hogy az első félidőben csupán Rostás szabadrúgása foglal­koztatta Nagyot. Nem tartozott egy súlycsoportba az NB I-ből éppen kieseti és az NB II-ben éppen benn­maradt együttes a második játék­részben sem. A vendégek szinte A további eredmények: Kazinc­barcika-Salgótarján 2—0, Szarvas ­KSC 1-1, Nyíregyháza-Bag 3-0, Kaba - Békéscsaba 3-2, Eger -BMTE 2-2, Hatvan - Miske 2-1, DVSC-Hajdú­nánás 4-1. A bajnokság állása 1. Szeged 2 2 - ­7-1 4 2. Nyíregyháza 2 2--51 4 3 Debreceni VSC 2 11-52 3 4. Szarvas 2 11-3-2 3 5 Marván-Dcko 2 11-2-1 3 6. Békéscsaba 2 1-1 . 7-4 2 7. Kaba 2 1-1 4-4 2 S. Kecskeméti SC 2 - 2 ­l-l 2 9 Kazincbarcika 2 1-1 55 2 MMI.BagiSE 2-1 - 1 2-4 2 Hajdúnánás 2 1-1 2-4 2 12 BMTE-Törley 2-11 3-4 1 13. Mrske 2-11 2-3 1 14. Eger 2-11 57 1 15. Salgótarján 2 - - 2 1-4 0 IS Szolnoki MÁV 2 - - 2 0-3 0 A nyugati csoport eredményei: Oroszlány - Sopron l-l, Paks ­Baja 3-0, Dorog - ESMTK 4-2, Nagykanizsa - BKV Előre 0-0, Sabaria - Dunaferr l-l. Mohács ­Szekszárd 1-2, Csepel - Ajka 2-0. pippssi ABDARÚGÓ A Szegedi VSE (és a Tisza-Uj) már hétnél tart A megyei I. osztályú bajnokság második fordulójában az SZVSE idegenben is nyerni tudott, és hét rúgott góljára még egyetlen választ sem kapott. Az újonc üllésiek maga­biztos győzelmet arattak a Bordány ellen. Mindszent-Mórahalom 5-1 (4-1) Mindszent, 200 néző. Vezette: Chmilofszki. Mindszent: őze - Dóda. Tóth, Bullás, Elekes, Bánfi (Oltványi). Szécsi, Molnár, Bakó (Aszalai), Mu­esi, Bozó. Edző: Kérdd Sándor. Mórahalom: Farkas - Tandari, Horváth. Császár. Savanya. Hargitai (Csányi). Masa, Gerecz. Fődi, Mó­ricz, Csipak (Engi). Edző: Dienes Géza. A hazai csapat 30 perc alatt eldön­tötte a két pont sorsát. Gólszerző: Bakó, Szécsi, Dóda, Mucsi, Bozó, ill. Gerecz. Jó: Mucsi. Őze, Molnár, ill. Gerecz, Móricz. ifjúságiak: Mindszcnt-Mórahalom 1-0 Fabiánsebestyén-SZVSE 0-1 (0-1) Fábiinsebestyén, 150 néző. Vezette: Daru. Fábiánsebestyén: Vadász - Harkai. Laczkó. István. Határ. Miszlai, Rózsa (Horváth). Kruzslicz. Keller (Hódi), Somvári (B. Molnár). Györgyi. Edző: Lenti József. SZVSE: Demeter - Krajczár, Pak­si. Csányi, Nagy, Gréczi (dr. Tóth), Süli. Kun. Tóth Á. (Kispál). Simon, Puskás. Illyés. Edző: dr. Tóth János. Góllövó: Tóth Á. (2), Simon, Süli. Jók: a hazaiaknál senki, ill. Tóth Á., Simon. A közepes színvonalú mérkőzésen 40 percig a hazaiak játszottak fölény­ben. A félidő végén kapott gól a fábi­ániakat megzavarta, a vendégeket pe­dig felhozta, s a második félidő ele­jén három perc alatt rúgott két szép góljukkal végleg eldöntötték a mér­kőzés sorsát. Ifjúságiak: Fabiánsebestyén-SZVSE 0-4 Sándorfalva-Szentes 1-2 (l-l) Sándorfalva, 200 néző. Vezette: Keresztúri. Sándorfalva: Barna - Pataki (Patócskai), Mészáros. Nagy V., Vö­rös, Tóth. Virágh. Molnár. Sebes­tyén. Széli (Nagy A.), Grezsa. Edző: Bitó Károly. A Sándorfalva fáradt csapat benyomását keltette... Góllövő: Grezsa, ill. Sípos, Bubori. Jó: Barna, Vörös. ill. Sípos. Szentpéteri. Ifjúságiak: Sándorfalva-Szentes 2-2 Apátfalva-Tisza-Új 2-5 (0-1) Újszentiván. Vezette: Sípos. Apátfalva: Rakity - Takács, Sze­gedi. Sóki I. (Sóki II.), Fekete. Pécsi (Varga). Ferenczi. Keresztúri (Gyü­ge). Kerekes. Köteles. Tóth-Kása. Edző: Jancsik Sándor. Tisza-Új: Varga Z - Tóth II. J.. Tóth M.. Tóth I. J. (Széli). Rácz. Ágoston (Bálik), Temesvári, Kovács, Nagy, Lengyel, Papp (Kiss). Edző: Búza Mihály. Góllövó: Kerekes, Tóth-Kása, ill. Lengyel (2), Kovács (2, egyet I l-esből). Batik. Jó: Szegedi, Kerekes, ill. Kovács, Tóth M., Tóth II. J., Batik. Ifjúságiak: Apátfalva-Tisz- Új 0-7 Üllés-Bordány 3-0 (0-0) Üllés. 300 néző. Vezette: Serfőző. Üllés: Szabó - Farkas. Kakuszi. Horváth. Sziládi. Monostori (Bálint), Bogár, Dobi (Haska), Gyuris, Káity, Buknicz. Edző: Egri Zoltán. Bordány: Kelemen (Kálmán) ­Sutbö. Markó (Farkas), Pónusz. Pe­ták. Széli (Ézsiás). Hajdú. Péter, Farkas II.. Farkas /.. Tóth-Szeles. Edző: Sándor Zoltán. Az első osztályban most debütáló üllésiek akaratban, lelkesedésben felülmúlták a bordányiakat. Góllövő: Buknicz (2), Káity. Jó: Az üllésieknél mindenki átlagon felülit nyújtott, ill. Pónusz, Hajdú. Ifjúságiak: Üllés-Bordány 0-1 Tápé-Kistelek 2-1 (2-1) Tápé, 200 néző. Vezette: Farkas. Tápé: Merley - Mátyás, Bite. Vári, Komáromi. Dávid, Nóvé (Apró), Hei­drich, őze, Miklós, Suhai (Szalma). Edző: Bazsó János. Kistelek: Gál - Sejben, Pipicz, Horváth, Sejben J.. Révész, Virágh (Vígh). Czifra, Góra (Zsótér), Tóth, Muhel. Edző: Tóth János. Küzdelmes mérkőzésen már az első félidőben kialakult a végeredmény. Góllövó: Vári, Mátyás, ill. Muhel. Jó: Komáromi, Bite, ill. Muhel. Ifjúságiak: Tápé-Kistelek 6-0 Szőt eg-Zákányszék 6-1 (3-0) Szóreg, 200 néző. Szőreg: Temesvári - Szanka, Buknicz. Antal. Száraz. Hűvös, Bos' nyák (Bereczky). Pál (Balogh Cs.), Zsikó. Pál fi (Móra), Süli P. Edző: Balogh Attila. Zákányszék: Köröm - Tóth, Fo­dor. Kószó. Pipicz. Prágai, Ruzsáli, CsanáditKazi), Sándor, Tóth J„ Po­povics. Edző: Simái Zoltán. A szőregiek feledtették ezzel a ragyogó győzelemmel a múlt heti vereségüket. Góllövó: Zsikó (2). Pálfi. Balogh Cs.. Süli P.. Prágai (öngól), ill. Pipicz (1 l-esből). Ifjúságiak: Szőreg - Zákányszék 5-1 A bajnokság állása t. SZVSE 2 2 _ - 7-0 4 2.Tiau-l.j 2 2 _ - 7-2 4 3. faaatn 2 1 I - 2-1 3 4.kaMrk 2 1 ­1 52 2 í. Illés • 1 -- 3-d 2 S Mindiarat 2 1 -1 53 2 7. Morasarot 1 1 -- 51 2 S Sióreg 2 1 -1 6-5 2 9. Sándorfalva 2 1 -1 2-2 2 II. Tápé 2 1 -1 2-3 2 11. Bordány 2 1 ­1 2-4 2 12. Fábiánsebestyé* 2 - 1 I S-l 1 15 Apátfalva 2 ­2 57 • 14. Zákányszék 2 ­2 1-7 • 15. Mórahalom 2 - ­2 2-1 * A Tanárképző még nem játszott mérkőzést A legjobban a Haladás halad Az első osztályú labdarúgó­bajnokság második fordulója után óriási meglepetésre már csak az újonc Haladás százszázalékos. A szombathelyiek az MTK-VM után a Tatabányát is legyűrték. A főváro­siak rangadóin a Ferencváros leisko­lázta a Vasast, míg az UTE és a Kis­pest-Honvéd megosztozott a ponto­kon. Ferencváros - Vasas 1-0 (0-0) Üllői út, 15 000 néző. Vezette: Varga S. (Márton, Varga L.). Ferencváros: Balogh - Kuznye­cov, Telek, Lipcsei - Simon, Albert, Szenes, Keller - Schneider, Dzurják, Deszatnik. Edzó; Nyilasi Tibor. Vasas: Babócsy - Turbék, Juhász, Geress, Klink - Kecskés, Dozmorov, Sirinbekov, Szilveszter - Zvara, Claude. Edzó: Gellei Imre. Csere: Sirinbekov helyett Mészöly az 53., Zvara helyett Coco-Aires a 63., Dzurják helyett dr. Koch a 73., Szenes helyett Páling a 81. percben. Gólszerző: Kecskés (öngól) az 59. percben. Győri Rába ETO - Videoton 3-0 (3-0) Győr, 6000 néző. Vezette: Vágner (Hartmann, Pillér) Rába ETO: Végh - Tóth L., Bim­bó, Bognár - Csikós, Rugovics, Vaideán, Virág - Csertói, Plotár, Farkas. Edzó: Glázer Róbert. Videoton-Waldham: Mitring ­Molnár, László, Kuttor, Vadász ­Sallói, Kutasi, Csucsánszky, Bekő ­Jónás, Takács. Edző: Burcsa Győző. Csere: Vaideán helyett Szántó a 13., Molnár helyett Pál a 31., Takács helyett Vajda a 61., Farkas helyett Ördög a 79. percben. Gólszerző: Farkas a 2., Rugovics (1 l-esből) a 26., Plotár a 37. percben. Újpesti TE - Kispest HFC 2-2 (2-1) Megyeri út, 12 000 néző. Vezette Német L. (Nagy L., Vad) UTE: Brockhauser - Szabó, Szónyi, Tomka - Miovecz, Véber, Kaspar. Szlezák - Cigan, Eszenyi, Zsivótzky. Edzó: Kovács Ferenc. Kispest-Honvéd: Gulyás - Szaba­dos, Csepregi, Bérczy, Plókai - Ma­11 •• -í§ 11 ékf f): 111 * 1 rozsán, Pisont, Kovács, Csehi - Vin­cze, Negrau. Edzó: dr. Mezey György. Csere: Vincze helyett Vancea a 32., Marozsán helyett Halmai a 62., Véber helyett Tóth a 69. percben. Gólszerző: Marozsán az 5., Eszenyi a 32., Csepregi (öngól) a 40., Halmai a 76. percben. Veszprém FC - BVSC 0-1 (0-0) Veszprém, 4000 néző. Vezette: Drigán (Kiss G., Molnár I. J.). Veszprém: Rott - Varga L., Lan­tai. Csík, Szécsi - Csornai, Kiss, Kelemen - Kénoszt, Süle, Lehota. Edző: Keszei Ferenc. BVSC: Erdélyi - Kincses, Pintér, Iscsak, Nyikiforov - Króner, Farkas­házy, Nahóczky, Huszák, Farkas ­Gracsov. Edző: Kisteleki István. Csere: Kiss helyett Molnár P. a szünetben, Huszák helyett Balogh Z. a 63., Lehota helyett Pál a 64., Farkas­házy helyett Szántó a 88. percben. Gólszerző: Balogh Z. a 83. percben. Tatabánya - Haladás 0-2(0-1) Tatabánya, 3000 néző. Vezette: Bognár (Stamler, Lettrich). Tatabánya: Tőkés - Miksi, Ud­vardi. Lázár, Hegedűs - Máthé, Simon, Banica - Süveges, Kiszi, Szendrei. Edzó: Tornyi Barnabás. Haladás: Kutasi - Neudl, Talapa, Nagy M., Görög - Marton, Illés, Tóth Gy., Elekes - Schaffer, Berbás. Edzó: Török Péter. Csere: Lázár helyett Csanálosi a szünetben, Máthé helyett Kanyok az 58., Neudl helyett Mikos a 80. percben, Schaffer helyett Topor a 83 percben. Gólszerző: Berbás a 40., Csanálosi (öngól) a 65. percben. MTK-VM-ZTE2-1 (l-l) Hungária krt., 4000 néző. Vezet­te: Szilágyi. MTK-VM: Zsiborás - Bognár, Hfres, Kecskés - Horváth Cs., Vancsa, Keresztúri, Balogh - Ivanics, Hámori, Pölöskei. Edző: Verebes József. ZTE: Tóth J. - Dobos, Halápi, Horváth A. Belső - Fújsz, Rózsa, Kovács L. Karbuczky - Szabó II., Pálcsa. Edző: Madár Gábor. Csere: Keresztúri helyett Talapa a szünetben, Ivanics helyett Jován a 61., Karbuczky helyett Gyurkity a 66. percben. Gólszerző: Hámori (1 l-esből) a 31., Fújsz a 33., Jován a 88. percben. Siófok-Vác 1-2(1-0) Siófok, 6000 néző. Vezette: Huták. Siófok: Bíró - Keszeg, Zare, Olajos, Wolf - Menze, Meksz, Duró, Gregor, Fischer,Fodor. Edző: Varga István. Vác: Koszta - Bereczky, Luis Car­los, Hahn, Szalai - Zombori, Kriska, Vígh, Romanek - Orosz, Füle. Edzó: Csank István. Csere: Gregor helyett Kámán, Menze helyett Kirchmayer, Orosz helyett Bánföldi. Gólszerző: Duró a 23., Szalai az 55.(1 l-esből), Simon a 87. percben. Pécs -DVTK 0-0 Pécs: Bodnár - Bódog, Balog. Braun - Kónya, Jenei, Kocsis, Pa­laczky - Magyar, Czéh, Belansky. Edző: Garami József. DVTK: Knotz - Parhomenko ­Bém, Dancs, Kertész, Szabó Zs. ­Molnár, Petcu, Csizi, Vitelki, - Kiser. Edző: Vlad László. Csere: Petcu helyett Farkas a 68., Jenei helyett Mörtel a 76., Kocsis helyett Ulveczki a 76. percben. Az NB I állása 1. Haladás 2 2 - ­4-1 4 Z Kispest-Honvéd 2 1 1 • 1-2 3 UTE 2 1 1 -4-2 3 4. Vác 2 1 1 ­52 3 5. BVSC 2 1 1 -2-1 3 FTC 2 1 1 • 2-1 3 7.PMSC 2 1 1 -1-0 3 8. Oy. Rába ETO 2 • " 52 2 Siótok 2 1 • 1 52 2 Vasas 2 1 - 1 52 "2 II. MTK-VM 2 1 • 1 53 2 12. Tatabánya 2 - 1 1 1-3 1 13 DVTK i;. 2 • • 1 1 0-2 1 14. Veszprém FC 2 - - 2 Ird 0 ZTE 2 - • 2 1-4 0 IS Videoton 2 - • 2 0-4 0 Itthon nem szabad vezetni? A labdarúgó NB III. második fordulójában a két szegedi csapat szereplésében azon kívül, hogy mindkettő hazai pályán játszott, több megegyező momentum is felfedez­hető. Égyrészt mindkettő vereséget szenvedett, másodsorban pedig mind a Dorozsma, mind pedig a Szegedi Dózsa 1-0-ás vezetés után veszített. Igaz az előbbi a bajnokaspiránstól, míg az utóbbi az eddig középcsa­patnak számító Dabastól szenvedett vereséget. Kiskundorozsma - Kiskőrös 1-2 (1-0) Kiskundorozsma, 1200 néző. Vezette: Bogyó. Dorozsma: Mihálffy B. ­Simonics, Szabó T., Farkas, Gárdián - Vasas (Mihálffy Zs.), Szabó Zs., Cziráki, Nagy (Kovács) - Katona, Lukács (Király). Edző: Kozma Zoltán. A Dorozsma kezdte a játékot. Lukács fejesét kivágták a védők. A vendégek fokozatosan átvették a játék irányítását, s két fejessel pró­bálták bevenni Mihálffy B. kapuját, azonban egyszer a kapufa, aztán pedig a hazaiak portása mentett. A kiskőrösi mezőnyfölény után a 35. percben egy gyors hazai támadás futott a jobboldalon, a gyors Katona kiugrott a vendégvédők gyűrűjéből, s a kifutó Himert is kicselezve a kapuba gurította a labdát, 1-0. Fordulás után a Kiskőrös táma­dásban maradt, játékosai egymás után dolgozták ki a helyzeteket, amit rendre el is puskáztak. Az 56. percben azonban a szerencse is melléjük szegődött, egy kapuba tartó lövésnél a labda Szabó T. kezén csat­tant, s Bogyó játékvezető 1 l-est ítélt. Szűcs a jobbra mozduló Mihálffy B. mellett a bal sarokba lőtt, l-l. Ezután Nagy két szép lövését és Mihálffy ugyanennyi bravúros védését tapsol­ták meg a nézők. A nézőtéren már mindenki kiegyezett volna a döntet­lenben, de a vendégek nem így gondolkodtak, s a 83. percben egy jobb oldali szögletet követően nagyot vétett a hazai védelem, s Agócs a felpattanó labdát közelről a hálóba fejelte, 1-2. Jó iramú és változatos találkozón végül is két védelmi hibát használt ki a Kiskőrös. Jók: Szabó T., Katona, ill. Beregszászi, Nagy, Pecznyik. Ifjúságiak: Dorozsma - Kiskőrös 5-0 Szegedi Dózsa - Fehér Akác SE 1-1(1-1) Hunyadi tér. 400 néző. Vezette: Csonka. Szegedi Dózsa: Tóth Z. - Horváth, Bóka, Lévai, Sahin - Dézsi, Kubát (Szulyovszki), Mahler (Kis-Guczi) ­Szalai, Várszegi R., Várszegi N. Edzó: Lóczi István. A szegedi „csikócsapat" óriási len­dülettel kezdett, s egymás után vezette formás támadásait. A fölényük­nek a 30. percben lett meg az eredménye: Szalai beadását Várszegi ezután következett, azt jobb gyorsan elfelejteni. A 34. percben egy előre ívelt labdát a Dózsa-védelem elpus­kázott, Baumgartner lecsapott, s nem hibázott, l-l. Az 51. percben ismét Baumgartner volt a főszereplő, s természetesen a gólszerző, miután Balatoni jobboldali beadását elvétet­ték a szegedi védők. A 68. percben Csintalan gondolt egyet, s megira­modva a hazai védők kíséretével 3-l-re módosította az állást. A vég­eredményt a 84. percben Szentandrá­si állította be. A hazaiak csak a találkozó első félórájában tudtak egyenrangú ellenfelei lenni a Dabasnak, amely a 90 perc alatt érettebb játékot produkált. Jók: Szalai, ill. Baum­gartner, Szentandrási. A további eredmények: Csongrád ­Szigetszentmiklós 0-2, Gyula ­Cegléd 3-1, Hódmezővásár­hely-Makó 0-1, Fájsz- Gyomaend­rőd 2-1, Kecskeméti TE - Mezőtúr 2-1, Nagyszénás - Orosházi MTK 1-4. A bajnokság állása: N. a kapu közepébe lőtte. 1-0. Ami 88ssatsftffiiafcás:*^^ I Dtbas 2. Kiskörös KTE Gyula 5. Makó SOMTK 7. S/igetizentmiklós K Dorozsma 9 Fajsz 10. Mezőtúr II Szegedi D Nagyszerűi 13 Cegléd Gyomamdród 15 VásOhely IS Csongrád 5-1 5-2 5-2 5-2 3-0 4-1 3-2 2-2 2-3 1-2 1-4 1-4. 2-5 2-5 1-4 0-3 A totó 35. heti szelvényén szerep­ló mérkőzések eredményei: 1. Ferencváros - Vasas 1-0 1 2. Újpest-Kispest-HFC 2-2 x 5.1. FC Köln - Bayem M. l-l x 6. Jena - Halle 2-0 1 3. Bochum - Dortmund 0-0 x 7. Freiburg - Darmstadt 4. Drcsden-VfB Stuttgart 1-0 I 8-LeipzigMainz 3-1 1 l-l x 9. Osnabrück- Fortuna Köln 4-1 I 10. Ascoli - Milán 0-1 2 11. Cagliari - Sampdoria 3-2 I 12. Juventus - Fiorentina 1 -0 1 13. Verona-Roma 0-1 2 14. Palermo-Brescia l-l x