Délmagyarország, 1991. június (81. évfolyam, 127-151. szám)

1991-06-10 / 134. szám

HÉTFŐ, 1991. JÚN. 10. DÉLMAGYARORSZÁG SPORT 5 Makó a bajnok Egy fordulóval a megyei I. osz­tályú labdarúgó-bajnokság vége előtt kiderült, hogy a Makó a bajnok. Egyébként a sorrend az elmúlt héthez viszonyítva nem változott. Mindszent-Fábiánsebestyén 3-0 (1-0) Mindszent, 200 néző. Vezette: Varró. Mindszent: Őze - Dóda, Tóth J„ Hullás, Elekes, Aszalai, Túri (Ko­rom), Mucsi T„ Bozó, Budai (Hős), Gábor. Edző: Jelenfi István. Fábiánsebestyén: Vadász - Hor­kai, Határ, Miszlai, István, Ben, Kádi, Fazekas, Keller (Magosi), Jakab (B. Molnár), Györgyi. Edző: Berta József. A hazaiak a gólok mellett több óriási helyzetet is kihagytak, így akár nagyobb győzelmet is arathattak volna. Varró játékvezető ezen a találkozón búcsúzott a bíráskodástól. Gólszerzők: Mucsi T. (2), Asza­lai. Jók: Mucsi T. (a mezőny leg­jobbja), Dóda, Elekes, ±11. Györgyi, Vadász, Miszlai. Ifjúságiak: Mindszent-Fábián­sebestyén 13-0. Móraváros-SZVSE 1-3 (0-2) Horgosi út, 400 néző. Vezette: Köböl. Móraváros: Aradi - Török L., Szilágyi /., Deák M„ Szécsi, Deák G., Kószó (Plásztán), Hegyesi, Völgyi, Markó, Szilágyi II. Edző: Tóth Lajos. SZVSE: Erdős - Török Gy., Zádori, Nagy, Tóth, Pikó, Süli. Kis­pál. Kun (Popovics), Lipták, Bottlik (Ruzsáli). Edző: Tóth János. Igaz, nagy szerencsével, de meg­érdemelten nyert a vendégegyüttes. A vasutasnak csak három kapura lö­vése volt, de mind gólt eredmé­nyezett. A hazaiak viszont hiába próbálkoztak, ugyanis Erdős kapus kiválón védett. Gólszerzők: Szilágyi II., ill. Süli (2), Kun. Jók: Deák G„ Szilágyi II., ill. Erdős, Nagy, Süli. Ifjúságiak: Móraváros-SZVSE 2-4. Tanárképző-Makó 0-4 (0-2) Kisstadion, 250 néző. Vezette: Szombathelyi. Tanárképző: Bárok (Steigenvald) - Bereczki, Bajnok, Kiss, Krevenka, Holl, Tóth (Kovács), Fröhlich. Zsig­mond, Gallyas, Rácz. Edző: Mis­kolczi József. Makó: Ménesi - Anda, Varga­Tóth, Leindler, Urbán, Vágó, Márki, Karsai, Felföldi, Frank, Kovács J. Edző: Kolozsvári János. A győzelem bajnokságot jelent a makóiaknak. Gólszerzők: Varga-Tóth, Urbán, Márki, Karsai. Ifjúságiak: Szeged SC II-Makó 1-0. Tisza-Új-Szentesi Kinizsi 5-0 (2-0) Újszentiván, 300 néző. Vezette: Aczél B. Tisza-Új: Varga - Tóth //. J. (Kéri), Tóth M., Temesvári, Kiss, Ágoston, Szirovicza (Puskás), Kovács, Nagy, Lengyel. Papp. Edző: Búza Mihály. Szentesi Kinizsi: Király ­Mászáros, Varga, Bugyi, Berezvai: Nagy A., Bozóki, Szabó, Nagy Gy., Fási, Stráma. Edző: Csepregi István. Az történt a pályán, amit a hazaiak akartak. Érdekesség a negyedik újszentiváni találat, amit Varga kapus szerzett úgy, hogy kézből kirúgta a labdát, ami lepattant a másik térfél tizenhatosán, és a rosszul mozduló szentesi kapus feje fölött került a hálóba. Gólszerzők: Kovács (2, egyet 1 l-esből). Lengyel (2), Varga. Jók: Temesvári, Kiss, Kovács, Nagy, ill. Mészáros. Kiállítva: Varga (Szentesi Kinizsi). Ifjúságiak: Tisza-Új-Szentesi Kinizsi 3-3. Szentesi Vízmű-Szőreg 0-3 (0-2) Szentes, 100 néző. Vezette: Tóth S. Szentesi Vízmű: Janiga - Sípos (Puskás), Molnár, Vörös, Bubori, Sarkadi, Jernei, Bagi, Gulyás, Feke­te, Szentpéteri. Edző: Szabó László. Szőreg: Temesvári - Szanka, Antal, Száraz Nagy, Hűvös, Balogh Cs. (Süli R.), Balogh G„ Zsikó, Bos­nyák, (Németh), Pálfi. Edző: Balogh Attila. Elképzelés nélkül játszottak a hazaiak, a vendégek inkább védeke­zésre rendezkedtek be, de így is gólokat tudtak lőni. A mérkőzés a második félidőben felhőszakadás miatt negyed órát állt. Gólszerzők: Zsikó (2), Németh (II-esből). Jók: A Vízműből senki sem emelhető ki., ill. Temesvári, Zsikó. Kiállítva: Nagy (Szóreg). Ifjúságiak: Szentesi Vízmű-Sző­reg 3-1. Apátfalva-Bordány 2-0 (1-0) Apátfalva, 200 néző. Vezette: Bába. Gólszerzők: Pécsi, Takács. Ifjúságiak: Apátfalva-Bordánv 0-0. Tápé-Zákányszék 6-2 (3-2) Tápé, 300 néző. Vezette: Oszlács. Tápé: Merley - Miklós, Sávai, Dancsó, Vári, Dávid (Kolonyi), Za­kar, Takács, Őze, Heidrich, Suhai. Edző: Bazsó János. Zákányszék: Gál - Kovács (Nagy), Földeák. Tóth T.. Tóth J.. Fodor, Pördi. Palotás, Borbás, Szél, Tóth G. Edző: Tóth János. Az első félidőben még tartotta ma­gát a vendégegyüttes, a szünet után viszont erőfölénybe került a Tápé. Gólszerzők: Miklós, Dávid, Zakar, Őze, Heidrich, Suhai. Jók: Őze, Suhai, Zakar, ill. Szél. Ifjúságiak: Tápé-Zákányszék 13-0. Sándorfalva-Mórahalom 2-1 (l-l) Sándorfalva, 400 néző. Vezette: Kormányos. Sándorfalva: Barna - Pataki, Kiss (Szekeres), Nagy, Takács, Tóth (Stanka), Molnár, Széli, Mészáros, Sebestyén, Grezsa. Edző: Kakuszi János. Mórahalom: Farkas - Csúcs, Horváth, Tandari, Szűcs (Orosházi), Bóka. Gerecz, Bánfi, Kószó, Sava­nya, Födi. Edző: Orosházi László. Az első félidő utolsó percében egyenlített a vendég gárda, azonban a fordulás után öngóllal vezetést szerzett a hazai csapat. A 75. percben tizenegyest hibázott a Mórahalom. Gólszerzők: Széli, Kószó (öngól), ill. Gerecz. Jók: Barna, Pataki, Nagy, Széli, ill. Gerecz, Tandari. Ifjúságiak: Sándorfalva-Móra­halom 2-1. A bajnokság allasa 1. Makó 29 18 9 2 63-20 45 2. SZVSE 29 18 6 5 70-28 42 3. Mórahalom 29 16 7 6 55-30 39 4. Sz. Vízmű 29 17 4 8 58-43 38 5. Tapé 29 15 6 8 71-42 36 A. Mindszent 29 15 6 8 50-31 36 7. Móraváros 29 13 7 9 37-36 33 8. Tisza-Éj 29 13 8 8 41-27 34 9. F.-sebestyén 29 12 6 11 41-21 30 10. Sándorfalva 29 12 6 II 42-36 30 ll.Szöreg 29 Itt 4 15 41-52 24 12. Bordány 29 8 5 16 34-57 21 13. Zákányszék 29 5 10 14 44-66 20 14. Apátfalva 29 7 4 18 27-47 18 15. Tanárképző 29 5 22 24-85 12 16. Sz. Kinizsi 29 1 4 14 7-92 6 jt ju gga a^^ yjawtfawwai«ir»>iwtitt8»s«: iitBmn^g)kJi>OB nj^weoBCíiu gJt^^tll^Wl^»ugr^paguirww^>^^ Bubka újabb, 26. világcsúcsa T1 -L "' iini mi , * , V s s , f < * , . Kim. •;:;:;<;:•;«•;•: Moszkvában vasárnap rendezték az atlétikai Mobil Grand Prix idei negyedik, egyben második európai állomását. A hagyományos Zna­menszkij-emlékverseny minden bizonnyal emlékezetes marad a világ jelenlegi talán legnagyobb atlétá­jának köszönhetően. A rúdugró Szergej Bubka hazai közönségének nem akart csalódást okozni, és erőfeszítése nem is maradt hiábavaló. Pályafutása 26., ezen belül 11. szabadtéri világcsúcsát állította fel 6,08 méterrel. Saját, egy hónapja, a japán Shizuokában elért 6.07 méteres rekordját adta át a múltnak. Bubka 5,85 méteres ugrásával már győztes volt, amikor rögtön világ­csúcs magasságra emeltette a lécet. Első sikertelen kísérlete után máso­dikra teljesítette az egyedülálló magasságot. Ebben a számban indult Bagyula István is, aki 5,60 méterrel csak ötödik lett. Szentes ezüstérmes ;ií S íf Í& 5 Js ál sj * M H in íti A vízilabda OB I-ben véget ért az Arany Ászok Kupáért kiírt ráját­szásos döntő. A második mérkőzésen is az UTE nyert, 14—13 (4-3, 5-3, 2-3, 3-4)-re győzött a Szentes ellen, így az újpestiek vasárnap a Komjádi uszodában ünnepelhették 23. bajno­ki címüket. A mérkőzés után adták át a Medicomp Kft. különdíjait a leg­jobbaknak. A rájátszás gólkirálya, Horváth Csaba (Szentes) egy audio­centert kapott, míg az újságírók sza­vazatai alapján a legjobb kapusnak. Mátéfalvi Csabának (UTE) és a legjobb mezőnyjátékosnak, Benedek Tibornak (UTE) egy-egy színestévé járt Két döntetlen Az NB III. Alföldi csoportjában a két szegedi együttes döntetlent játszott, így a Dózsa továbbra is a harmadik, míg a Dorozsma meg­tartotta 11. helyét. Szegedi Dózsa-Kiskőrös l-l (0-0) Hunyadi tér, 400 néző. Vezette: Hajdú. Szegedi Dózsa: Csehó - Vándor, Popol, Vörös, Sahin, Fábián. Tóth (Cserép). Batik. Szalai, Simon. Dézsi. Edző: Czibere László. Az első félidőben jobbára a középpályán folyt a játék, érezhetően egyik csapat sem akart kockáztatni, hiszen a hazaiak és a vendégek is dobogós helyük megtartására töre­kedtek. Azért mégis akadt gólhely­zet, de csak kettő. Először a 32. percben Szűcs közeli kapáslövése ke­rülte el a kaput, majd nem sokkal ké­sőbb Szalai lövése alig szállt mellé. A fodulás után továbbra sem kockáztattak a csapatok, azonban szép kombináció után Bischof 12 méterről „kilőtte" a jobb felső sarkot, s ezzel vezetést szereztek a ven­dégek. A Dózsa Vándor és Cserép vezérletével egyre többet támadott, s a 62. percben Simon jól eltalált 32 méteres lövése a kiskőrösi kapuban kötött ki. Végül is mindkét együttes elégedett lehet a döntetlennel, hiszen megőrizték dobogós helyüket. Jók: Vándor. Simon, Cserép, ill. Kőhalmi 1., Szűcs, Bischof. Ifjúságiak: Szegedi Dózsa-Kis­kőrös 1-2. Dorozsma-Határőr Dózsa l-l (1-0) Dorozsma, 800 néző. Vezette: Dalos. Dorozsma: Mihálffy B. ­Simonics, Szabó T„ Cziráki. Farkas, Kovács, Gaál, Lukács (Horváth), Katona, Szabó Zs., Mihálffy Zs. Edző: Kozma Zoltán. Enyhe kezdeti mezónyfölény után a 14. percben baloldali támadást követően Mihálffy Zs. beadott labdáját Katona 5 méterről kapu fölé rúgta. A 20. percben Lukács kapás­lövését tapsolta meg a közönség, majd nem sokkal később ugyancsak ő próbálkozott, de lövése a kapu mellé szállt. Fél óra elteltével a dorozsmai mezőnyfölény góllá érett: hosszú indítás után Szabó Zs. Lu­kácshoz továbbított, aki 11 méterről a jobb alsó sarokba helyezte a labdát. A második félidő elején Katona 11 méterről a kapus kezébe lőtt. Ezután sokáig nem történt említésre méltó • /, l.Miske 29 19 10 70-18 48 2. Kiskörös 29 18 7 4 52-24 43 3. Szegedi Dózsa 29 12 12 5 40-28 36 4. Cegléd 29 15 5 9 47-31 35 5. Csongrád 29 12 10 7 44-31 34 6. Gyula 29 12 9 8 38-32 33 7. Domsnd 29 11 10 8 45-35 32 8. Orosháza 29 8 13 8 37-39 29 9. Mezőtúr 29 8 12 9 30-30 28 10. Dabas 29 10 8 II 41-43 28 11. Dorozsma 29 9 8 12 31-37 26 12. Nagyszénás 29 7 10 12 27-34 24 13. Félegyháza 29 6 8 15 29-66 20 14. Mezők.há/a 29 6 7 16 32-47 19 15. Mezőhegyes 29 5 5 19 19-54 15 16. Határőr D. 29 3 8 18 27-59 14 wmmmstmm msti wn&ast mmstttem Gullit tökéletes garanciát kér, különben megy... Az olasz futballéletben a nyár legalább olyan érdekes, mint maga a bajnokság. A „calcio" a forró napokban is izgalmas átigazolási hírekkel szolgál. Az idei „körhinta" különösképpen érdekfeszítő tervektől hemzseg. íme, a szerdai kínálat: Ruud Gullit, az AC Milán jobb térdével két év le­forgása alatt negyedik alkalommal is megműtött közép­pályása (vagy támadója?) lábadozása során kijelentette: ha a milánói klubvezetés nem ad 100 százalékos garanciát arra, hogy számít játékára, akkor elfogadja a kegyeiért vetélkedő számos egyesület valamelyikének ajánlatát. Az orvosok szerint a holland ász csak augusz­tusra lesz ismét harcképes. „Külföldről és olasz csapatoktól is megkerestek ­újságolta Gullit. - Várom a vezetők mellettem teendő hűségnyilatkozatát. De nem sokáig várok". Gullit szerződése egyébiránt 1993-ig érvényes a piros-fekete klubnál Az SSC Napoli véglegesként jelezte, hogy szerződteti Laurent Blanc-t a francia Montpelliertól. A Juventus immáron az Internazionalétól visszatért edzője. Giovanni Trapattoni irányításával utazik egye­sült államokbeli túrára. Erre vendégként magával viszi a torinói gárda Détári Lajost is. A „zebracsíkosak" szer­ződtették a Bayem Münchentől Stefan Reutert. Ez még nem elég a frissítésből, mert az Olympique Marseille vé­dője!, a színes bőrű Basile Bulit is megpróbálják megvásárolni. Kétségkívül a nyár legnagyobb szenzációja lenne az Internazionale házatáján az edzőcsere. A távozott Trapattoni helyére ugyanis állítólag Franz Beckenbauert igyekeznek megszerezni a hímeves milánói klub, az idei UEFA Kupa-győztes vezetői. Beekenbauer szerződése néhány nap múlva lejár. Úgy mondják, nem nagyon kíván a francia Olympique Marseille technikai igazgatója maradni. Ha mégsem vállalná az olaszországi edzősködést, ügy a másik jelölt erre a munkakörre a svéd Sven Eriksson Olcsó, import bálásruha 450 Fvkg. Akció! Blúi 40 Ft/db. Szoknya 80 Ft db. Nagy választék! Csongrádi sgt. 41. Nyitva; 9-18 óráig, szombaton 8-12 óráig. AKCIÓ! 20% engedmény sertéshúsokra, borjúhúsokra, birkahúsokra. Nagy tételnél további kedvezmény. Tisza-Maros Mglsz húspavilonja. Marx tér, telefon: 14-750. Konfekcióüzemünkbe gyakorlott varrónőket felveszünk, női konfekció gyártására. Munkaidő: 1 műszakban 6.30-15.30-ig. Kereset: teljesítménytől függően. Jelentkezni: Déltex Szegedi Divatszabósága, Szeged, Párizsi krt. 32. Telefon: 11-129. Üzletház épül Tompán, az 53. sz. főút mellett, a község központjában. Üzlethelyiségek vásárlására jelentkezni lehet. Várható átadási határidő: 1992. III. n.-év. Érdeklődni: Tompa, Kossuth u. 2. Telefon: 36. Kiskunhalas, Tulipán u. 4. Telefon: 77/22-232 (üzenetrögzítő). A MINOLTA Mo. IRODARENDSZER KFT. főállású üzletkötőt keres szegedi kirendeltségére, elsősorban tárgyalóképes, jő megjelenésű, legalább középfokú vegzettségü ambiciózus, fiatal hölgy személyében. Saját gépkocsihasználat szükséges! Tel.: 24-877. Szatymazi Afész felvételre keres gyakorlattal rendelkező számviteli vezetőt. Bérezés megyegyezés szerint. Jelentkezni lehet a főkönyvelőnél. Cím: Szatymaz. Felszabadulás u. 5. sz. Telefon: 73-422. IMPORT CIPÓK VÉGKIÁRUSÍTÁSA női szandálok: 35-36-es méretben 450 Ft 37-40-es méretben 550 Ft fiúcipók: 36-38-as méretben 600 Ft férficipók: 800 Ft-tól 1200 Ft-ig Üzletünk a József Attila sgt. és a Rózsa u. sarkán található. Nyitva tartás: hétfőn és kedden 13 órától 18 óráig. FIGYELEM! 20% engedmény - G-60 üvegajtós hűtőszekrény (6001) - ÖV-4 öntöttvas gázkazán -1201 gázfűtésiií melegvíztároló - Bauknecht mosogatógép Műszaki kereskedés, Ixindoni körút 5. Telefon: 10-031. esemény, azonban a befejezés elótt négy perccel Szabó T. és Farkas együtt akart menteni, de elvétették a labdát, ami Határ elé került és a csa­tár közelről nem hibázott. így aztán a biztosnak látszó győzelemnek túl korán örült a Dorozsma. Jók: Cziráki, Lukács, Kovács, ill. Farkas,Turbucz. További eredmények: Miske­Nagyszénás 2-2, Cegléd-Dabas 3-1, Mezókovácsháza-Csongrád 2-2, Dömsöd-Mezótúr 2-1, Félegyháza­Gyula 0-2, Orosháza-Mezőhegyes 5-1. A bajnoksag allása Csavarfelhasználók, autósok, közületek, figyelem! Minden fajta csavar, anya, alátét 30%-os, akkumulátoraink 10%-os árengedménnyel kaphatók az AKKUVILL KFT. Akkumulátor­és Csavar Szaküzleteiben: Szeged, Vitéz u. 13-15. A TAURUS GÉPGYÁRTÓ KFT. (6772 Deszk, Alkotmány utca 13.) 1 fő gépíró-adminisztrátort vesz fel. Személyes jelentkezést kérünk 7-15 óra között a gazdasági osztályvezetőnél. A telep megközelíthető a Szeged. Marx térről induló makói, illetve deszki autóbuszjáratokkal. Utazási idő: 20 perc. A busz a kft. kapujában áll meg. Felvétel esetén 80% útiköltség-térítést fizetünk. DELEPFA FAIPARI KFT. 6728 Szeged, Dorozsmai út 35. Telefon: (62)61-422. Kedvező áron kaphatók tetőszerkezetekhez kiegészítő elemek (pl. cserépléc, különböző méretű gyalult deszkák, stb.), valamint 2 cm vtg. hajópadló és nútféderes deszka, 690 Fufri2+ áfa. ŐLTfelK'ÖLDiTi LMTT DL CS ÓN y&m IMVATOSAN, de a kettőt együtt csak most! Két hétig, kiváló minőségű holland kilós felsőruházattal állunk vevőink rendelkezésére. Folyamatos árufrissítés mindennap 9-18 óráig a Technika Házában.