Délmagyarország, 1991. június (81. évfolyam, 127-151. szám)

1991-06-17 / 140. szám

4 SPORT DÉLMAQYARORSZÁQ HÉTFŐ, 1991. JÚN. 17. F.z volt at első. Takács József szögletét Cigan magasan felugorva fejeli a hálóba Szeged SC-Rába ETO 4-1 (3-1) Szeged, Tisza-parti stadion, 4000 néző. Vezette: Hartmann (Drigán, Horváth Gy.). Szeged SC: Leboniczky - Sallai, Bogdán, Kun, Takács J. - Puskás I„ Kemenes, Árki - Takács Z., Cigan, Apró. Edző: Szalai István. Győri Rába ETO: Huszár - Csikós, Sánta, Bordás, Virág - Tóth L., Csenák, Szántó - Csertői, Ördög, Farkas. Edző: Glázer Róbert. Csere: Huszár helyett Bíró a 48., Ördög helyett Ronhák a 75., Cigan helyett Hegyeshalmi a 81., Apró helyett Barna a 85. percben. Gólszerző: Cigan a 7., Cigan a 12., Takács Z. a 27., Bogdán (öngól) a 40., Takács Z. a 88. percben. Sárga lap: Apró a 10.. Csertői a 17..Puskás I. a 31., Kun a 68.. Sánta a 71. percben. A mérkőzést egyperces gyászszünet vezette be, a nézők néma felállásai adóztak a klub napokban elhunyt volt elnöke, dr. Varga János emlékének. 7. perc: Takács J. jobb oldali, hatalmas partdobása után a védők szögletre mentettek. A beívelést ugyancsak a szegedi balhátvéd végezte el. középre lőtt labdáját a nagy lendü­lettel érkező Cigan 5 méterről véd­hctetlcnül fejelte a léc alá, l-fl. 12. perc: A bal oldalon fel­bukkanó Cigan már a 16-oson belül járt, amikor Csikós felvágta. I l-es! A büntetőt Kun a jobb oldali kapufa tövére lőtte, a visszapattanó labda Virágról Cigan elépcrdült, aki 10 méterről elegánsan a bal alsó sarokba helyezte, 2-0. 27. perc: A felező vonal tájékáról, középről. Takács Z. indította a jobb oldalon megiramodó Cigant. A csatár, miután becsapta Sántát, az alapvonalig futhatott, onnan okosan visszagurított középre, ahonnan Takács Z., mintegy 8 méterről, a jobb alsó sarokba helyezte a labdát, 3-0: 40. perc: Ártalmatlannak látszó győri kísérlet végén Bordás jó 30 méterről lövésre szánta ma'gát. A 16-oson helyezkedő Bogdán meg­próbálta megállítani a kapu bal oldala felé tartó labdát, ami balsze­rencsés mozdulata következtében irányt változtatott és az elmozduló, majd visszavetődő Leboniczky mellett a jobb alsó sarokban kötött ki, 3-1. (A győri orvos és a gyúró ingajáratban volt kispadjuk és kapujuk között, mert a hányingertől gyötört Huszár többször is jelezte, hogy nincs jól. „Hánytam, rosszul érzem magam, egész héten gyo­morrontással bajlódtam " - mondta a győriek kapuvédője, amikor szü­netben az öltözőbe vonultak. A második félidőre kijött, megpró­bálkozott a védéssel, de két perc múlva kérte, cseréljék le.) 51. perc: Jobb oldali szegedi tá­madás végén a győri védők a 16-oson belül nem tudtak fel­szabadítani. Ismét Cigan került helyzetbe, a földről felpattanó labdát 6 méterről fejelhette az üresen maradt kapu felé, ám Bíró bravúrral, látványos robinzonáddal hárított. 60. perc: Figyelmetlenség miatt meleg pillanatok adódtak a szegedi kapu előtt, végül Csertői elől Kunnak sikerült tisztáznia. 77. perc: A jobb oldalon elviharzó Kemenes közeli lövését Bíró remek vetődéssel az alapvonalon túlra tenyerelte. 88. perc: Puskás I. csípett el egy átadást saját térfelén. Azonnal megiramodott a megszerzett labdával, majd a balösszekötő helyén kiugró Takács Z.-t hozta játékba, aki a kifutó Bíró mellett 9 méterről a bal alsó sarokba helyezett, 4-1. Az egész pályát bejátsszó, ag­resszívan kezdő szegediek igencsak meglepték ellenfelüket, s ahogyan a nagykönyvben megvan írva, gyorsan vezetéshez is jutottak. A remek formában futballozó Cigan többször alaposan megforgatta a győriek védelmét, s nem egészen negyedóra alatt kétszer is középkezdéshez állhattak fel a vendégek Glázer edző megpróbálta soraikat rendezni, ám kísérlete meddőnek bizonyult, mert a vendéglátók lendületes kereszt- és oldalirányú helyváltoztatásaikkal olykor megoldhatatlan feladat elé állították a Rába-partiakat. A harmadik szegedi találat után már-már „padlóra" került az ETO, a balszerencsés öngól viszont meg­mentette a rászámolástól. Szünet után, nem kis meglepetésre, egy sokkal harciasabb, bátrabban játszó Győrt láttunk viszont. A bő húsz percig tartó szegedi pauza után megint a hazaiak ragadták magukhoz a kezdeményezést. Űzték, hajtották ellenfelüket, a pályán végül is az történt, amit ők akartak, igazán érdekes, jó mérkőzésen szerezték meg megérdemelt győzelmüket. Az osz­tályozó elkerüléséhez szükséges gólt ugyan nem sikerült elérniük, de nagyszerű csapatmunkájuk, harci­asságuk és mostani helyzetki­használásuk mindenképpen biztató az elkövetkezendő két mérkőzésre, amit ­nagyon reméljük - sikeresen abszolválnak. Jó: Bogdán, Kun, Puskás I., Takács Z, Cigan (a mezőny legjobbja), ill. Sánta, Csertői. További eredmények Tatabanya-Veszprem FC 3-3 (1-2). Tatabánya. 3000 néző. Vezette: Bay (Segovits, Horváth O.) Gólszerző: Simon (2. egyet ll-esból). Klausz, ill. Süle (2). Vas. Kiállítva: Váczi (Tatabánya) és Vass (Veszprém). Pécsi MSC-Váci Izzó 0-0. Pécs, 8000 nézó. Vezette: Lázin (Huták, Nagy L). Bp. Honvéd-MTK-VM 2-1 (1-0). Bozsik-stadion. 10 000 nézó. Vezette: Vad (Kiss G.. Bogyó). Góiszerzó: Csehi. Komódi, ill. Ivanics (I l-esből). DVSC-Volán FC 2-0 (1-0). Debrecen. 10 000 néző. Vezette: Varga S. (Vágner, Bognár). Gólszerző: Vancsa. Plókai. Kiállítva: Urbán (Volán FC). Ferencváros-Vasas 1-0 (0-0). Üllői út. 12000nézó. Vezette: Molnár L (Pillér, Rácz). Gólszerző: Dzurják. Siófok-Videoton-Waltham J-2 (3-1). Siófok. 6000 nézó. Vezette: Fazekas (Hamar. Molnár II). Gólszerző: Magyar, Fodor (I l-esből). Bekó, Dubecz, Kolovics. Kiál­lítva: Németh, (Videoton) és Kolovics (Siófok) l TE-Bekésrsaba 1-0 (O-O). Megyeri út. 1500 néző. Vezette: Kovács (Kurmai. Stamlcr) Gólszerző: Rubold. Az NB I végeredménye: 1. Bp. Honvéd 2. FTC 3.PMSC 4 Vác 5. Veszprém FC 6. Tatabánya 7. Siófok K Videoton-Wattlui 30 9. UTE 10. MTK-VM 11.Gy. Rába ETO 11 Vasas l3.Szeged 14.DVSC 15. Békéscsaba 16.Volán FC 19 7 15 10 15 7 14 8 11 12 12 9 10 11 II 8 II 13 4 13 10 6 14 8 10 12 8 8 14 9 6 15 7 8 15 7 7 16 8 5 17 50-2045 47-2240 32-2037 35-2936 34-25 34 37-3233 25-28 31 39-4130 36-39 30 38-3926 35-41 26 32-43 24 26-37 24 27-40 22 2+3921 28-50 21 Szalai István: - A bajnoki évben nyújtott teljesítményééri minden elismerésem a csapaté. Szerettem volna elérni, hogy több segítséget kapjunk, ez elmaradt, így a Vasassal szembeni párharcunkban, sajnálatos módon, egy góllal alulmaradtunk. Nagyon remélem, az osztályozó akadályát sikeresen vesszük, és meghosz­szabbíthatjuk Szeged NB l-es tagságát. Elnézést kérek azokért a nyilatkozataimért, amikkel esetleg megsértettem valakit az év folyamán. Mentségemre szolgáljon, a 90 percek izgalma ulán eléggé nehéz higgadtan értékelni a történteket. A tartalékok mérkőzésén Szeged SC-Győri Rába ETO l-l (Í-0). Szeged. 200 nézó. Vezette: Hanyecz. Szeged SC: Tóth Z. (Demeter) - Fekete, Bóka, Paksi, Csányi - Illyés, Krajczár, Kubát B., Lévai - Tölcséres, Puskás T. Edző: Portöró Gábor. Győri Rába ETO: Bíró (Nagy L.) - Radics, Dóka, Albrecht, Németh - Horváth T., Polócz, Árpási - Mikóczi, Horváth P„ Herczeg (Komjáti). Edző: Ulbert Tibor. Gólszerző: Puskás T., ill. Árpási. Kiállítva: Árpási. Jó: Paksi, Csányi, Krajczár, ill. Dóka. Polócz, Árpási, Mikóczi. A mérkőzésről Gyürki Ernő tudósított Glázer Róbert - Vereségünkön nincs mit magyarázni, övön aluli ütés volt. Ezek után játékosainknak nagyon el kell gondolkodniuk, megütik-e egyáltalán a Rába ETO mércéjét! Egy gólon múlott az igazi boldogság... . I l l Valamilyen formában szinte mindenki megpróbálta „doppingolni" a szegcdi csapatot a mérkőzés előtt, hátha sikerül úgy szárnyalnia az utolsó (utolsó előtti) „felvonás" előtt, hogy V - ha úgy alakulnak a dolgok - a későbbiekben is legyen miben reménykedni. A baseli F. Hoffmann - I.a Roche Ltd magyarországi képviselője, Zolnay Krisztina gyógyszerész jóvoltából a játékosok - kondíciójukat fokozandó és stabilizálandó - három napon át különböző ásványi sók és vitaminok koncentrátumát fogyaszthatták; a pusztamérges! Sellő vendéglő vezetői, Csíkos István és Miskolczi Mihály gólonként 3 ezer forintot ajánlott fel a találatot elérő szegedi focistáknak; a klub elnöke azt ígérte, amennyiben nyer a csapat, a prémiumot a mérkőzés után azonnal kifizeti... Szóval minden adott volt ahhoz, hogy a társaság megpróbálja a lehetetlent, elkerülje az osztályozót. A szegediek öltözőjében, ha nem is pánikhangulatot, de kisebb feszültséget okozott Sallai ülőideggyulladása. A játékos pénteken akupunktúrás kezelésen vett részt, a találkozó előtt pedig injekciókat kapott. Szalai István vezető edző utolsó eligazításakor is a kemény, határozott játékra hívta fel csapata figyelmét, hangsúlyozva, már az elején meg kell lepni ellenfelüket. Glázer Róbert, a győriek szakvezetője elmondta, ami most náluk történt (több focistájukkal közölték, a jövőben nem tartanak igényt rájuk), már a tavasszal eldöntötték, mi több, a téli alapozáskor látták, céljaik érdekében változtatniuk muszáj. Azoktól azonban, akiknek most bizalmat szavazott elvárja, hogy bizonyítsák, ők lehetnek a jövő. A találkozóval kapcsolatban megjegyezte, korrekt, sportszerű mérkőzést vár, amin győzel­müket sem tartja kizártnak. Az edzők mondták A dobogón maradt a Dózsa, győzelemmel zárt a Dorozsma A labdarúgó NB Ill-ban is legör­dült a függöny. Az ősszel Miske játszik a magasabb osztályban. A dobogón végzettek között találjuk a Szegedi Dózsát, amely az utolsó fordulóban Csongrádról a megyei rangadóról tért haza „pontosan". A tavasszal szinte idegenben alig vétő Kiskundorozsma a fináléban is hű maradt „szokásához", mert a már korábban biztos kiesőnek elkönyvelt Mezőhegyesről is két pontot szerzett, így újonc létére a 11. helyen végzett a harmadik vonalban. Csongrád-Szegedi Dózsa 0-0 Csongrád, 800 nézó. Vezette: Zábrák. Csongrád: Palatinusz - Tóth, Kálmán, Ber.se, Korom - Vikor, Mas Ja g. Fehér, Lacjíó (Kiss) - Schal (Kéri), Fóriz. Edző: Kurucz István. Szegedi Dózsa: Csehó - Vándor, Popul, Sahin, Vörös - Fábián. Fita (Tóth), Bank. Szalai - Simon. Dézsi. Edző: Cztbtre László. A rekkenő hőségben unatkoztak a kapusok s a nézők is. Pedig tétje volt a találkozónak, hiszen a szegedieknél a dobogó harmadik foka kerülhetett veszélybe, amire esetleg a hazaiak állhattak volna fel. Azonban a játékosok nem így gondoltág, a kilencven perc során inkább a két 16-os között pattogott a labda, nagyon ügyelve arra. hogy még véletlenül se legyenek gólhelyzetbe. Kurucz István, a csongrádiak szakvezetője szebb búcsút tervezett csapatától, ugyanis a hírek szerint a helyét a Csongrád, majd a Szeged volt játékosa. Kajtár István veszi át. Mezőhtgyes-Kiskundorozsma 1-2 «M) Mezőhegyes. 400 néző. Vezette: Boros. Dorozsma: Mihálffy B. - Cziráki, Petróv, Gáráián (Kovács), Farkas. Horváth, Gaál, Fábián, Katona, Syibó Zs.. Mihálffy Zs. Edző: Kozma Zoltán. Rögtön a vendégek ragadták ma­gukhoz a kezdeményezést, s ennek a 36. percben érett be a gyümölcse, amikor Katona talált a hazaiak kapujába. Ezt követően is támadásba maradtak a vendégek, de a félidő végéig csak helyzeteket tudtak teremteni. A második játékrészben is lendületben maradt a Dorozsma, s Katona újabb góljával már biztosan vezetett. Az egyetlen mezóhegyesi gól nem sokáig váratott magára, mert Zsóri a 67. percben kihasználta a vendégvédók hibáját. A találkozó végére kissé elmérgesedett a pályán a hangulat, s ennek eredménye, hogy a 80. percben Mihálffy Zs., öt perccel később pedig Hanga mehetett társainál hamarabb az öltözőbe. Egyébként a kitűnő játékvezetés mellett egy pillanatig sem volt vitás a dorozsmaiak győzelme. Ifjúságiak: Mezőhegyes-Kis­kundorozsma i-4 A további eredmények: Határőr Dózsa-Miske l-l, Gyula-Orosházi MTK 1-0, Mezőtúr-Kiskunfélegyháza 2-1, Kiskőrös-Dömsöd 1-2, Nagyszé­nás-Cegléd 2-0, Dabas-Mezőko­vácshdui 1-0. A bajnoksag végeredménye I.Miske 30 19 II . 71-19 49 2. Kiskőrös 30 18 7 5 52-26 43 3. Szrgedi D. 30 12 13 5 40-29 37 4. Cegléd 30 15 5 10 47-33 35 5. Csongrád 30 12 11 7 44-31 35 6. Gyula 30 13 9 8 39-32 35 7. Donuod 30 12 10 8 47-36 34 8. Mezőtúr 30 9 12 9 32-31 30 9. Dabas 30 11 8 11 42-43 30 10. Orosháza 30 8 13 9 37-40 29 11. Dorozsma 30 10 8 12 33-38 28 11 Nagyszénás 30 8 10 12 29-34 26 13. Kk-telegyhaza 30 6 8 16 30-68 21) 14. MKhaza 30 6 7 17 32-48 19 15. Határőr D. 30 3 9 18 28-59 IS 16 Mtjúfettyo 30 5 5 20 20-56 15 Véget ért a bajnoki pontvadászat a honi labdarúgás második vonalában is. A Keleti csoportban a BVSC gárdája a vártnál is biztosabban szerezte meg az első helyet a Kecskeméti SC elleni idegenbeli győzelmével. A vasutasok így az I. osztályban folytathatják. A Diós­győri VTK is nyert ugyan, ám be kellett érnie a bajnoki ezüsttej. ami viszont azt jelenti, hogy osztályozót vívhat az NB 1. 13. helyezettjével, a Szeged SC-vel. A Nyugati csoportban a Szombathelyi Haladás I pontot elhullajtott ugyan a BKV Előre otthonában, ám a vasiaknak a döntetlen is elegendő volt a bajnoki címhez, miután a ZTE súlyos vereséget szenvedett Nagykanizsán. A ZTE máso­dik helye azt jelenti, hogy a zalaiak az I. osztályú bajnokságban 14. helyen végzett Debreceni VSC-vel játszanak oda-vissza alapon osztályozó mérkőzéseket, amelyek időpontja - mindkét párban - június 22-e, illetve 30-a. A kiírás szerint előbb Sze­geden, illetve Debrecenben találkoznak a csapatok. Az utolsó fontok) ered menyet, keleti A Keleti csoport végeredménye: 1. BVSC 30 18 9 3 45-24 45 1DVTK 30 17 10 3 56-27 44 3. Csepel 30 18 5 7 43-29 41 4. Nyíregyháza 30 14 9 7 42-21 37 5. Kazincbarcika 3(1 16 3 11 59-42 35 6. Kaha 30 12 9 9 41-26 33 7. Baja 30 12 9 9 29-24 33 8. Eger 30 II 7 12 38-36 29 9. Salg. SíkAv. 30 8 10 12 39-38 26 10.KSC 30 6 13 11 32-43 15 11. DMTE 30 7 11 12 2+37 25 11 Szarvas 30 8 8 14 34-48 24 13. Hatvan 30 9 5 16 33-10 23 14. Szolnak 30 8 7 15 29-49 23 I5.KTE 30 H 6 16 27-57 22 16 Mntripund 30 5 5 20 22-52 15 Első osztályban a BVSC és a Haladás csoport: Kecskeméti SC-BVSC 1-3. Kaba-DMTE 0-0, DVTK-Eger 2-1, Csepel-Salgótarjáni Síküveg 0-0, Nyír­egyháza-Metripond l-l, Szarvas-Kecs­keméti TE 1-2, Baja-Szolnok 0-1, Hatvan-Kazincbarcika l-l. Nyugati csoport: BKV Előre-Haladás l-l, BMTE-Törley-Szekszárd 3-0. Komló-Oroszlány 1-0, Sabarja-Dunafcrr 0-0. Nagykanizsa-ZTE 3-0, Ajka-Dorog 1-3, Paks-llUer. 0-0, Sopron-Mohács 0-1