Délmagyarország, 1991. május (81. évfolyam, 101-126. szám)

1991-05-20 / 116. szám

1991. május 20., hétfő Sport 5 LABDARUGÓ NB I. bemutató Az edzők mondták Vidám, önfeledten viccelődő, egymást ugrató társaság az öltözőfolyosó egyik, sápadt, talán túlzottan is ideges csapat a másik oldalán. A tét a szegedieknek, különösen az után, hogy tudomást szereztek megtáltosodott riválisaik eredményeiről, óriási: le kell(ene) győzni a bajnokjelöltet! Elszánt a hangulat, a sérültek, a bordatörést szenvedett Cigan és a bokasérüléssel bajlódó Hurguly valamint Apró is vállalja a játékot. Szalai István, a szegediek edzője jártában-keltében azért - Gratulálok a Honvéd baj­nokságához. Szegedi sikeréhez, úgy érzem, arra is szükség volt, hogy a nagy Honvéddal egy Nagy-játékvezetőjöjjön. fohászkodik, játékosainak sikerüljön úrrá lenniük azon a nagyfokú izgalmon, ami hatalmába kerítette őket... A kispestiek táborában - bár számukra is létkérdés az eredmény, csak egészen más előjellel - nyoma sincs a feszültségnek. Bizonyság erre, a folyosón keresztbe tett pad felett önfeledt lábtenisz csatába merültek a focisták. Mesterük, Mezey György, aki mosolyogva nézi fiai „bemelegítését", csak ennyit mond: „Nem kaphatunk ki!" SZALAI ISTVÁN: Az 50. NB l-es mérkőzésén túljutott Bogdán Istv ánt köszönti Ha nem megy lábbal, segítek kézzel - gondolja Cseh (fehér 3-as számú mezben). A kispesti Zádori Gyula hátvéd nagy csatát vívott Apróval, akit többször is csak szabálytalanul tudott szerelni Szeged SC-Bp. Honvéd 1-3(1-1) Szeged, Tisza-parti stadion, 6000 néző. Vezette: Nagy L. (Stamler, Kiss B.). Szeged SC: Leboniczky - Hurguly, Bogdán, Mihalache, Takács J. - Sallai, Kun, Árki - Takács Z., Cigan, Apró. Edző: Szalai István. Bp. Honvéd : Petry - Csábi, Csepregi, Cseh - Marozsán, Pisont, Kovács, Csehi - Gregor, Vancea, Vincze. Edző: dr.Mezey György. Gólszerző: Árki a 15., Csehi a 25., Kovács a 70., Csehi a 76. percben. Sárga lap: Cseh a 23., Cigan az 50., Kun az 57., Mihalache 60. percben. A mérkőzést kedves megem­lékezés vezette be, a múlt héten Pécsett 50. NB l-es mérkőzését játszó Bogdán Istvánt köszöntötte a szakosztályvezetés nevében Zádori Gyula. A kezdőrúgást - 20 ezer forintért - megvásárló Olajipari Karbantartó. Fejlesztő és Tervező Gmk nevében Ormay Tamás indította 90 perces útjára a labdái. 6. perc: Cseh alaposan rátartott Apró amúgy is sérült bokájára. A szabadrúgást követően a szenvedő fél az Árkitól kapott átadással a 16-oson belülre verekedte magát, az öt és felesen álló Takács Zoltán felé továbbított, ám ó, óriási helyzetben, nem találta el a labdát! 13. perc: Vincze iramodott meg a bal oldalon, jól ívelt a túlsó oldalra, ahonnan Gregor a jobb felső sarok mellé fejelte a labdát.' 15. perc: Bal oldalon, a Hon­véd térfelén Takács J. partdo­bással hozta játékba öccsét, ő ügyes cselekkel becsapta őrzőjét, majd az alapvonal közeléből éjesen kapu elé lőtte a albdát, amit Árki a tehetetlen Petry mellett ballal a hálóba továbbított, 1-0. 25. perc: Vincze tört kapura, de a 16-os előtt fennakadt a vé­dőkben. A labdát Csehi szerezte meg, aki mintegy 22-23 méterről lövésre szánta magát, jól eltalált, külsővel megrúgott labdája a meglepett Leboniczky mellett a jobb oldali iéc belső lapjáról a kapu túloldalába vágódott, l-l. 40. perc: Apró hosszúra sike­rült indítását a kifutó Petry vetődve kaparintotta meg Kun elől. A szünetben a Kőbányai Sörgyár fővárosi központjának majorette-csoportja valamint az Országos Vám- és Pénzügyőrség fúvószenekara szórakoztatta a közönséget; a szerencsés nézők egy-egy karton dobozos Dreher sört és magnós rádiót nyerhettek tombolán. 58. perc: Vancea törhetett kapura, már a 16-oson belül járt. amikor Hurguly jó ütemű becsúszással szinte a lövés pillanatában szerelte a csatárt. 70. perc: Ártalmatlannak látszó bal oldali Honvéd-támadás végén Gregor lágyan ívelt a kapu elé, a védők elméláztak, Leboniczky is későn és rossz ütemben mozdult, így aztán Kovácsnak nem okozott gondot, hogy a földről felpattanó labdát 7 méterről a hálóba bólintsa, 1-2. 76. perc: A szegedi kaputói 20 méterre szabadrúgáshoz jutottak a vendégek. Rövid tanakodás után Csehi ballal a jobb felső sarokba helyezte a labdát, 1-3. (Lebo­niczky vagy a rosszul felállított sorfal, vagy mert nem látta a lab­dát, ezúttal is késve mozdult...) Amikor félelem megsokszo­rozza az erőt, s az akarás még tu­datossággal is párosul, olyas­valami származik belőle, mint amit a szegedi csapat produkált az első 25 percben. Lendületesen, helyüket sokat változtatva, szinte az egész pályát beszáguldozva játszottak a hazaiak. A kispestieket meglepte ellenfelük harcmodora, sokáig nem is találták ellenszerét. A pompás szegedi gól után méginkább tűzbe jöttek Sallaiék, s vehemenciájuk néha könnyel­műsködésre ragadtatta őket. Következménye a Honvéd „talált" gólja, ami után valósággal össze­zuhant a társaság. Kiegyenlítetté vált az iramos küzdelem, elkez­dett focizni a Honvéd, min­dinkább kidomborodott játékbeli kulturáltsága. Szünet után alább­hagyott az első félidő élénksége, sokáig nem történt említésre méltó, mígnem jött a 70. perc... Az akkor kapott gól voltaképpen megpecsételte a vendéglátók sorsát, attól kezdve az történt, amit a Honvéd akart, bajnokhoz méltó játékot mutatott be. Bajnokhoz, hiszen a hátralevő négy mérkőzésen mindössze egy pont szükséges ahhoz, hogy ­teljesen megérdemelten - az első helyen végezzen. A szegedi csapatnak, bár veszélyhelyzetbe került, ezért a 90 percért nem kell szégyenkeznie. Más kérdés, a mi mércénkkel mérve (sérülés, ebből fakadó erőállapot, vagy indiszponáltság miatt) többen elmaradtak a meg­szokott, a tőlük elvárható telje­sítménytől... Jó: Takács J., Árki, Sallai, ill. Csepregi, Cseh, Kovács, Csehi (a mezőny legjobbja). Nyertek a tartalékok Szeged SC-Bp. Honvéd 3-0 (0-0). Szeged, 300 néző. Vezette: dr.Bozóky. Szeged SC: Tóth (Besir) - Fekete (Molnár), Bóka, Paksi, Illyés ­Krajczár, Gréczi, Kubát B., Máhler (Zámbori) - Hegyeshalmi, Puskás T. Edző: Portörő Gábor. A szegedi fiatalok, ezúttal főként a második félidőben, jól és eredményesen játszottak. Gólszerző: Paksi, Hegyeshalmi, Nagy (öngól). Jó: Tóth, Bóka, Paksi, Gréczi, Puskás T., ill. Nagy, Hídvégi. Sárga lap: Máhler, ill. Nagy. További eredmények DVSC-MTK-VM 1-7 (0-3). Debrecen, 7000 néző. Vezette: Varga S. (Vágner, Pillér). Gólszerző: Mogyorós, ill. Pölöskei (2), Hámori (2), Hahn, Preszeller, Szabó. Kiállítva: Csiszár (DVSC). Veszprém-Vasas SC 0-1 (0-1). Veszprém, 4000 néző. Vezette: Márton (Molnár, Rácz). Gólszerző: Bimbó (öngól). Siófok-PMSC 1-0 (1-0). Siófok, 2000 néző. Vezette: Kiss (Kovács, Nagy II.). Gólszerző: Fodor (1 l-esből). Tatabánya-Vác 2-0 (2-0). Tatabánya, 3000 néző. Vezette: Bay (Németh, Drigán). Gólszerző: Váczi (2). Békéscsaba-Volán FC 0-1 (0-1). Békéscsaba, 3500 néző. Vezette: Huták (Lázin, Szabó). Gólszerző: Coco-Aires (1 l-esből). Kiállítva: Gulyás (Békéscsaba) a mérkőzés után. FTC-Rába ETO 1-2 (0-0). Üllői út, 7000 néző. Vezette: Roxin (Szilágyi, Kurmai). Gólszerző: Wukovics, ill. Mörtel, Tóth. UTE-Videoton-Walt ham 2-0 (0-0). Megyeri út, 2500 néző. Vezette: PuhI (Hartmann, Ádám). Gólszerző: Szlezák, Kósa. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA DR. MEZEY GYÖRGY: - Azt hiszem, ebben a hely­zetben meglehetősen sablonos nyilatkozatot adhatok. Nagyon örülünk, örülök, különösen azért, mert egy igen fegyelmezett, jól felkészült Szegedet kemény mérkőzésen, helyenként jól játszva tudtunk megverni. Ez a siker arra is kötelez bennünket, hogy a hátralevő találkozóinkon a legtöbbet kiadjuk magunkból, azokon is mindent megtegyünk a győzelemért! L Bp. Honvéd 26 l» 4 2 46-15 42 inc 27 14 1 5 44-20 34 3. Vác 2á U ,4 7 33-27 32 1PMSC 26 IJ 5 0 27-17 31 5. Veszprém FC 27 10 10 7 24-20 30 k Tatabánya 2d 11 0 7 29-25 30 I.Vidcoton Wahham 26 9 1 9 34-34 24 IGj. Káin ETO 26 1 9 1 33-31 25 9. Siótok 2á i 9 9 21-24 25 HLMTk-VM 24 9 s 12 34-35 23 II. FTC 24 11 J U 29-34 23 II Békéscsaba 24 7 < IJ 23-33 20 l.l Vasas 24 7 4 ÍJ 29-40 20 11 Szeged 24 7 i 1) 21-33 20 11 Volán FC 24 7 4 IS 24-14 to Iá DVSC 24 s J 14 20-37 17 Totóeredmények A totó 20. heti játékszelvényén szereplő mérkőzések eredményei: 1. Debreceni VSC-MTK-VM 1-7 2 2. Siófok-Pécsi MSC 1-0 1 3. Szegeó-Bp. Honvéd 1-3 2 4. Tatabánya-Váci Izzó 2-0 1 5. Vfl. Bochum-Karlsnihe 0-1 2 6. Düsseldoif-Kaisersláuteni 0-0 i 7. Schalke 04-Firiburg 3-1 1 8. Havelse-Darmsladt 3-3 > 9. Alálantá-Genoa 0-0 s lo. Bari-AC Milán 2-1 1 11. Bologna-Cáglian 1-2 2 11 Ancono-Ascoli 2-0 1 13. Reggina-Barlettá 2-0 1 Pluszmérkőzés: 14. AS Roma-SSC Napolt l-l < A mérkőzésről Gyürki Ernő tudósított MEGYEI I OSZTÁLY 55 Gázolt" a makói úthenger A labdarúgó megyei I. osztályban a huszonhatodik forduló legnagyobb kü­lönbségű győzelmét a Makó szerezte - a listavezető hét gólt rúgott a Fábiánsebestyénnek! A tabella utolsó három helyezettje - egymással szolidaritást vállalva - vereséget szenvedett... Zákányszék-Tisza Új 0-t (0-0) Zákánvszék. 200 néző. V : Tóth S. Zákányszék: Gál - Tóth J.. Fodor. Bába. Tóth T., Tóth G. (Börcsök). Palotás. Földeák (Lengyel), Széli, Borbás, Nagy Edző: Tóth János. Tisza-Új: Varga - Kéri (Szirovicza), Tóth M.. Tóth I. J.. Tóth II. J.. Molnár. Temesvári. Kovács, Papp (Nagy). Lengyel, Kiss. Edző: Búza Mihály. A második félidőben nagyszerűen futballozó vendégek megtrdemelien szerezték meg a győzelmet. Góllövó: Lengyel (3), Tóth I. J. Jók: Molnár, Lengyel, Temesvári, illetve Fodor. Ifjúságiak: Zákányszék-Tisza Új 1-0. Tápé-Móraváros 2-2 (l-l) Tápé. 200 néző. V.: Kormányos. Tápé: Merlei - Miklós, pite, Dancsó, Vári. Dávid. Zakar, Takács. Oze. Heidrich, Suhai. Edző: Bazsó János. Móraváros: Aradi - Török. Szilágyi, Péter. Deák, Szécsi. Kószó, Hegyesi, Zöldi Markó, Deák M Edző Tóth Lajos Mély talajon óriási küzdelemben alakult ki a reális végeredmény. Góllövők: Suhai, Dávid, illetve Markó, Hegyesi. Ifjúságiak: Tápé-Móraváros 1-0. Bordány-Tanárképző 3-0(0-0) Bordány, 100 nézd. V.: Szombathelyi Bordárív: Kelemen - Szabó. Farkas 1., Péter I. (Balogh). Peták I, Petik II.. Széli, Kiss. Hajdú, Farkas II. (Péter II.). Mátyás Edző: Sándor Zoltán Tanárképző: Stcigerwald - Nagy (Kovács), Bajnok. Gallyas (Kiss), Krevenkai. Szilágyi, Molnár Z.. Kell, Zsigmond. Molnár Cs. Edző: Miskolczi József. A második félidőben nyújtott jő teljesít­ményével megérdemelten nyert a hazai csapal. Góllövők: Peták I. (2). Széli. Jók: Kiss. Hajdú, Peták I. illetve Molnár Cs.. Zsigmond, Bajnok. Ifjú 0-5. fjúságiak: Bordány-Szeged SC II. Szentesi V.'inizsi-SZVSE 1-3 (1-2) Szemes. 50 céző. V.: Chmilofszki. SZVSE: Erdős - Török, Kun. Nagy, dr. Tóth. Pikó. Süli. Kispál, Tóth Á„ Ruzsáli (Szilágyi). Botlik (Zádori). Edző: dr. Tóth János. Az enyhe mezónyfölényben játszó szegediek sima győzelmet arattak. Góllövó: Stráma. illetve Süli, Tóth. Kispál. Jók: Rozman, Bozóki, illetve Pikó, Kispál. Tóth Á. Ifjúságiak: Sz. Kinizsi-SZVSE 2-1. Sándorfalva-Apátfalva 2-0 (0-0) Sándorfalva. 300 néző. V.: Aczél B Sándorfalva: Barna - Mészáros, Takács. Kiss. Nagy, Tólh, Molnár, Széli (Pataki), Ferenczi. Sebestyén, Grezsa. Edző: Kakuszi János A hazaiak a második 45 percben két szép találattal szerezték meg a győzelmet a harcosan küzdő Apátfalva ellen. Góllövő: Sebestyén (2). Jók: Barna, Nagy, Grezsa. Sebestyén, illetve Kardos, Szegedi. Ifjúságiak: Sándorfalva-Apátfalva 7-0 Szöreg-Mindszent l-l (1-0). Szőrrg. 200 néző. V.: Oszlács. Szőreg: Temesvári - Száraz, Antal, Nagy, Németh, Hűvös, Bosnyák (Sajtos), Pálfi, Süli R . Zsikó, Süli P. (Balogh). Edző: Balogh Attila. A mély talajú pályán igazságos döntetlen született. Góllövő: Süli R„ illetve Túri . Jók: Száraz, Antal, Hűvös, illetve Dóda, Gábor, Bozó. Ifjúságiak: Szőreg-Mindszent 0-0. Mak6-Fábiánsebesfyen 7-0 (4-0) Makó 400 néző. V.: Hajdú Makó: Ménesi - Varga-Tóth, Anda. Leindler, Vágó. Felföldi. Márki (dr. Széli), Urbán, Frank, Kovács (Ludányi), Kársai. Edző: Kolozsvári János. A sportszerűen küzdő vendégek akár több góllal is kikaphattak volna... Góllövő: Márki (3), Vágó (2), Frank. Kovács. Jók: Márki (a mezőny legjobbja), Varga-Tóth, illetve Határ. Az ifjúsági mérkőzés elmaradt A Mórahalom-Sz- Vízmű találkozó a pálya használhatatlansága miatt elmaradt. a bajnokiig anau 1. Makó 26 16 8 2 56-19 40 2. SZVSE 26 17 4 5 66-26 38 3. Mórabalom 25 14 7 4 49-22 35 4. Tápé 26 13 6 7 61-37 32 5. Mindszent 26 23 6 7 44-27 32 6. Sz.VIzmú 25 14 4 7 46-37 32 7. Móravárná 26 12 6 8 60-32 .U) 8. Tisza t'j 26 11 8 7 35-26 30 9. Fábiánseb. 26 12 5 9 39-44 29 10. Sándorfalva 26 11 5 10 39-32 27 11. Bordány 26 8 5 13 33-52 21 12. Zákányszék 26 5 10 11 40-53 20 13 Szélreg 26 7 4 13 32-51 18 14. Apátralva 26 5 4 17 23-44 14 15. Tanárképző 26 S 1 20 21-74 11 14.Sk.KWnd 26 2 1 23 14-83 5 NB III. Csak a Dózsa folytatta... A labdarúgó NB III. elmúlt hétvégi fordulójában a szegedi csapatok közül csak a Dózsa folytatta kitűnő tavaszi szereplését ­most a Mezőhegyest sikerült kétvállra fektetni. A Dorozs­ma a tavasszal még nyeretlen Kis­kunfélegyháza otthonában vérzett el... Mezőhegyes-Szegedi Dózsa 0-2 (0-0) Mezőhegyes, 200 néző. Vezette: Nagy I. Dózsa: Csehó - Vándor, Popol, Vörös, Sahin - Fábián, Miklós (Szalai), Szekeres, Simon ­Batik, Dézsi (Rácz). Edző: Czibere László. A kontrára játszó szegediek a 68. percben Popol 1 l-es góljával szerez­ték meg a vezetést. A végeredményt pedig a 90. percben Simon jól eltalált lövéssel állította be. Jók: Vándor, Popol, Simon. Kiskunfélegyhiza-Kiskundorozsma 1-0 (0-0) Kiskunfélegyháza, 400 néző. Vezette: Csonka. Dorozsma: Mi­hálffy B - Simonics. Szabó T.. Gárdián, Farkas - Horváth, Kovács, Gaál, Katona - Szabó Zs.. Mihálffy Zs. Edző: Kozma Zoltán. Egyenlő erők küzdelmében Piegel hatalmas bombája döntötte el a két pont sorsát. Kiállítva: Katona (a 76. percben). Jók: Mihálffy B.. Szabó F. A további eredmények: Kiskő­rös-Miske 0-1, Gyula-Mező­kovácsháza 3-0, Mezőtúr-Cegléd 2-1, Orosháza-Dömsöd 0-0, Csongrád-Határőr Dózsa 4-0, Dabas-Nagyszénás 1-0. A bajnokvág állása: t. Mlske 26 18 8 - 64-16 44 2. Kiskőrós 25 15 6 4 42-20 36 3. Csongrád 26 12 8 6 41-24 32 4. Cégléd 26 14 4 8 41-26 32 5. Szegedi D. 26 11 10 5 35-25 32 6. Gvula 26 11 9 7 34-29 .11 7. Donisód 26 9 10 8 41-34 28 8. Dabas 26 10 7 9 39-27 27 9. Mezőtúr 26 7 11 8 26-27 25 10. Orosháza 26 7 11 8 29-35 25 11. Dorozsma 26 8 6 12 27-34 22 12. Nagyszénás 26 6 9 11 23-30 21 13. Mkháza 26 6 6 14 30-42 18 14. Kkfelegyháza 26 6 6 14 28-63 18 15. Mezőhegyes 16 Határőr DL 26 5 4 17 18-45 14 15. Mezőhegyes 16 Határőr DL 25 2 7 16 21-50 II