Délmagyarország, 1991. április (81. évfolyam, 76-100. szám)

1991-04-29 / 99. szám

6 Sport 1991. április 26., péntek VÍZILABDA OB I. „Szentesített" fogadalom Szabolcs elbúcsúzott... Ugy tűnik, a Szeged SC vízi­labdázói a tavaszi idény kczdele előtt megfogadták, hogy az új­szegcdi sportuszodában ezentúl csakis kifejezetten izgalmas, sót a közönséget remekül szórakoztató mérkőzéseket játszanak. A Vasast és az Egert is parádés játékkal intézték cl dr. Kiss Lajos fiai, szombaton pedig a szentesiekkel sem bániak valami kíméletesen... Pedig a dobogós helyre pályázó vendégek biztosak voltak abban, hogy ponttal (pontokkal) távoznak majd Szegedről. Egészen az első negyed végéig. 9 perc után ugyan­is Bcleonck már 3-l-re vezettek, sőt a második játékrészben már 3 gólra (6-3) növeltek előnyüket. Dongó ezúttal is bizonyította, hogy a jelenlegi OB I-ben az egyik legkiválóbb balkezes játé­kos, de dr. Török és Szabó Zoltán is bombaformában (mi több. hi­hetetlenül eredményesen) riogatta Podháhszkyt. a Szentes SC kapusát. Ha már a hálóőröknél tartunk: Miller Zsolt - csakúgy, mint egy hete az FTC-Törlcy ellen - ismét szenzációsan védte a szegediek hálóját. A harmadik negyed dr. Török és Berezvai gólpárbajává alakult át. A Szeged SC nyolcasa a kapu előtt egyszerűen nem tudott hi­bázni. hol csavarral, hol szemtelen pöcköléssel késztette megadásra a vendégek kapusát. A Szentes válogatott centere. Tóth László ugyanakkor csuk „fuldokolt" Török T. és dr. Csen szorításában, így a szentesiek támadásaik zömét kénytelenek voltak távoli lövé­Bo/só Szabolcs köszöni. Mindenkinek és mindent. Mintha nem is ez a város tartozna neki hálával, amiért 13 éven át a szegedi póló­csapatban lelkes játékával, fifikás góljaival százakat, ezreket szó­rakoztatott. hanem pont fordítva. A 33 esztendős földrajz-testnevelés szakos tanár (aki 1987 óta az üjszegedi sportuszoda vezetője) Szolnokról igazolt a szegedi együtteshez, és 1978 óta el sem tudja képzelni, hogy másik városban is boldogan lehet élni. Pedig Sza­bolcsot fénykorában több fővárosi csapat is csábítgatta, ám „valami" (alighanem örökre) akkor és azóta is a Tisza-partján marasztalta. Ennek a hatalmas termetű fiúnak ugyanis mindennél (talán még a Budapesten kétségtelenül könnyebben elérhető válogatottságnál is) lobbet ért-ér, hogy Szegeden majd' mindenki ismeri és kedveli ót. Tavaly néhányszor még s/óhoz jutott a bronzérmet nyert csapatban, ám Pozsgay Zsolttal együtt ó is „elballagott". Edzósködést nem szívesen vállalna, hiszen a jóisten - megítélése szerint - nem ajándékozott neki elég türelmet, ám alkalmanként szívesen segít bármelyik pólósgamitúrának. Bízik viszont abban, hogy a szakmai vezetésben előbb-utóbb szerepet vállalhat, mert ötleteivel talán hasznára lehetne a Szeged SC-nck. A hajdani játszótársak (akikkel nyáron egy barátságos öregfiűk-mérkózésre készül) és edzői közül nehezen tudna bárkit is kiemelni, de büszke arra, hogy olyan emberekkel hozta össze a sors. akik tettek valamit ezért a gyönyörű sportért - és egy kicsit őérte is... Bozsó Szabolcsot. 233 OB l-es mérkőzés résztvevőjét szombaton, a Szentes elleni összecsapás előtt a szegcdi vezetők és a csapattársak „hivatalosan" is elbúcsúztatták. Az uszodában persze ezután is nap mint nap találkozhatunk vele... sekkel befejezni, ám Miller ezeket a próbálkozásokat rendre hatástalanította. Az utolsó játékrészben várat­lanul feljött a Szentes. Horváth Cs. négyméteresei és Berezvai bombái ekkor feltartóztat­hatatlanul vágódtak a szegedi ka­puba. így 3 perccel a befejezés előtt újra egyenlő (14-14) lett az állás. Szerencsére ezután dr. Török. Szabó és Beleon keze egyszer sem remegett meg. ami azt jelentette, hogy végül a hazaiak egy remek mérkőzésen 17-14-re verték az idei bajnokság meg lepctéscsapatát. A mezőny legjobbja, a hat gólt szerző dr. Török Béla. a lefújás után így értékelte a győzelmet: ­Most már egészen biztosan elindultunk felfelé. Ita így folytatjuk, akár a hatodik helyre is felkapaszkodhatunk. Nem az álszerénység beszél belőlem, de úgy érzem, hogy sokkal inkább a mai OB I. kritikája, semmint az én dicséretein ez a bizonyos hat gól... A mérkőzés jegyzőkönyve: Szeged SC-Szentes SC 17-14 (3-1,3-2,5-6,6-5). Szeged. 300 néző. V: Császár, Vindisch F. Szeged SC: MILLER - Juhász, DONGÓ 4, Beleon 2. DR. TÖRÖK B. 6. Török T. 1, SZABÓ Z. 4, dr. Tóth I.. dr. Cseri. Lengyel. Rigó. Edző: dr. Kiss Lajos. (réthi) NB III. További egy pontfal nőtt a Miske előnye A labadrúgó NB III. Alföldi csoportjában a 23. fordulóban meglepetés nem született. A szegedi csapatok jól szerepeltek, hiszen a hétvégén három pontot gyűjtöttek Szegedi Dózsa - Domsod 1-1(1-1) Hunyadi tér. 400 néző. Vezette: Hrabovszki. Szegedi Dózsa: Csehó ­Fábián. Popot. Satun Vörös. ­Batik. Szekeres. Vándor. Rácz ­Miklós, Simon. Edző: Czibere László. Annak ellenére, hogy a Dózsa igen tartalékosan tudott kiállni a Dömsöd ellen, nem kezdeti megilletődötten. Sót a félidő közepén több ígéretes támadás után, a felfutó jobbközéppályás, Batik remek labdát kapott középről, aki az alapvonalról remekül ívelt középre és a berobbanó Sahin nyolc méterről nem hibázott. A vendégek alig-alig jutottak cl a hazaiak kapujáig, azonban a Dózsa védelmének egyetlen megingását kihasználva hamar egyenlítettek. A szünet után fokozta az iramot a Hunyadi téri együttes, többet birtokolta a labdát és legalább 4-5 óriási helyzetet hagyott kihaszná­latlanul. A dömsödiek erőtlenül vezették akcióikat, s nem rajtuk múlt, hogy nem kaplak, csak egy gólt. A vendégekre nézve a döntetlen hízelgő. Jók: Sahin. Vörös, Vándor, Batik. Dorozsma - Csongrád 2-1 (1-0) Dorozsma. 500 néző. Vezette: Oravecz Dorozsma Mihállfy B ­Simonics. Petrov, Gárdiáh. Farkas - Horváth, Kovács (Cziráki), Gál - Katona. Szabó Zs. Mihállfy Zs Edző: Kozma Zoltán. Nagy lendülettel kezdett a hazai csapat, aminek eredményeként már a nyolcadik percben veze­téshez jutott: Katona jobb oldali beadását Mihállfy Zs. közelről lőtte a hálóba. A csongrádiak harcoltak az egyenlítésért, azonban az első félidőben minden próbálkozásukat visszaverte a dorozsmai védelem. A 60. perc végül it meghozta a vendég­Sahin fejese védhetetlen támadások sikerét: jobbról szállt a dorozsmai kapu elé a labda, amire Fehér érkezett! a legjobban és a jobb felső sarokba fejelte a labdát. Kiegyenlítetté váll a játék, azonban a csongrádi gól után nem sokkal, a 68. percben, szögletet követően a vendégek röviden szabadítottak fel és Szabó Zs. lábáról a labda a hálóba pattant.' A találkozó végéig a csongrádiak erőlködtek, azonban a dorozsmaiak kontrái veszélye­sebbek voltak. Jók: Gárdián. Horváth, Mihállfy Zs.. ill. Maszlag. Korom. Kéri. További eredmények: Nagy­szénás-Mezőtúr 1-0, Határőr Dózsa-Gyula 0-3. Cegléd­OMTK l-l, Mezókovácsháza­Félegyháza 1-1, Miske­Mezóhegyes 1-0, Dabas­Kiskórös 3-0. A bajnokság allasa 1 Miái 23 14 7 _ «»I6 34 1 CegUé 23 13 4 4 34-22 34 4 CaonfrM 23 10 • S J5-22 24 S. Sz. Duaaa IV • 14 s 27-24 26 4 Uebea 23 9 7 7 37-34 2? T. DMM u • • 7 34-11 24 IL Oyula u 8 ( 7 2H-2H 24 «. MrrAtur 23 4 14 7 23-21 22 IO.OMTK u 4 IU 7 24-33 22 11. Naf»«/. 23 j 4 S 22-27 • 1» Illlvroutm :.* 7 5 11 34-33 14 U.Mk.-kaza 23 ] t 12 26-3? 14 lAtafegj*. ZJ 3 4 12 25-12 14 Hviu> 19 5 4 14 17-J* 14 11 MOéi 1* 1 • u 34-44 14 Forma-I. Sennát az olaszországi Imolában sem tudták legyőzni az idei harmadik Forma-l-cs autós gyorsasági világbajnoki futamon. A brazil pilóta ezzel pályafutása 28. Grand Prix-sikerét érte el. Egyébként a verseny teljes McLaren-fölényben zajlott, ugyanis a második helyen Senna márkatársa, Berger végzett, harmadik a ftnn Lehtó lett. 41. ASZTALITENISZ VB, CHIBA A magyar nők bronzérmesek Chibában vasárnap a női negyeddöntővel és a férfi nyolcaddöntóvel, valamint a helyosztókkal folytatódlak a küzdelmek a 41.'asztalitenisz­világbajnokságon. A magyar női csapat a románok ellen magabiztos, szép győzelmet aratott, majd az elődöntőben óriási csatára késztette Korea válogatottját, de végül is 3:1 arányú vereséget szenvedett. A szabályok értelmében mind a két elődöntőbeli vesztes bronzérmet kap, de ettől fü ggetlenül a 3. helyért is játszanak, hétfőn Franciaország lesz az ellenfél. - Női csapatunk teljesítene azt. amit elvártunk tőle, azt hiszem, mind a két játékos emberfelettit produkált, hiszen szerda óta pihenő nélkül szere­pelnek. s ráadásul Wirth Gabrilla nincs teljesen rendben - értékelte a fontos összecsapás után az eddigi szereplést Fülöp István, a női válogatott edzője. - Megnyugtatott minket, hogy a célkitűzésünket elértük, hiszen a leg­jobb négy közé bejutottunk - így Bátorfi Csilla. - De csak ismételni tudom azt a régi magyar mondást, hogy „evés közben jön meg az étvágy", tehát be akartunk kerülni a döntőbe, s azt hiszem, most erre lehetőségünk is volt. Sajnos, néhány olyan fontos pontot elvesztettünk, amely meggátolt ebben bennünket. Wirth Gabriella a következőképpen látta az elődöntő-mérkőzést: - Nem voltam teljesen egészséges, de erre nem is gondoltam játék közben, s azt hiszem, komoly lehetőségem volt a nyerésre. Koreai ellenfelem ellen rendre vezettem, de az igazsághoz tartozik, hogy hiába igyekeztem a legjobb játékomat produkálni, ő ezúttal szerencsésebb is volt. mert olyan helyzetekben tudott pontot szerezni, amikor már-már a kezemben éreztem a győzelmet. Vereségem után a párosban akartunk javítani, de hát sajnos nem sikerült, s így végül is elmaradt a döntőbe jutás. Gondolom, ez a helyezésünk sem megvetendő... A férfiak a 17-24. helyért először Finnországot győzték le, ezzel előbbre léptek és hétfőn Tajvan ellen mérkőznek. Ha akkor is nyernek, akkor az utolsó találkozójukat már a 17. helyért vívhatják. Vasárnapi győzelmük ellenére szereplésük mélyen várakozáson aluli. Maradona szabadlábon! Vasárnap Buenos Airesben sza­badlábra helyezték Dicgo Mara­donát. miután a játékos elismerte az ellene felhozott vád - kábí­tószerrel való visszaélés - jogos­ságát, s letétbe helyezett 20 ezer dollárnyi óvadékot. Maradona a bíróságon elmondta: több alka­lommal is élt kábítószerekkel a múltban. A futballsztár! egyhónaptól hathónapig terjedő börtönbün­tetésre ítélhetik, illetve az is elképzelhető, hogy szabadon engedik azzal a feltétellel, hogy egy kábítószerbetegek beillesz­kedését elősegítő központban kell dolgoznia meghatározott ideig. Az argentin belügyminiszter nyilat­kozatában kijelentette: Maradona letartóztatása pillanatában is kábítószer hatása alatt állt. Carlos Menem argentin elnök ­aki korábban sportügyi tanács­adójává nevezte ki Maradonát ­kifejtette, a futballista beteg em­ber. akit segíteni kell abban, hogy megszabaduljon bűneitől. MEGYEI I. OSZTÁLY Mórahalmon járt Fortuna istennő Óriási szerencsével, de nyert a Mórahalom az utolsó másod­percben szerzett a góllal me­gyei I. osztályú labadrúgó­bajnokság 22. fordulójának ran­gadóján, és mindjárt listavezető lett. Egyébként a szurkolók nem panaszkodhattak, hiszen az átlagnál többször zörögtek a hálók. Szentesi Vizmü-Móraváros 2-1 (2-1) Szentes, 200 néző. Vezette: Sípos (jól). Szentes: Janiga - Vörös, Molnár, Bagi, Bubori, Sarkadi, Németh. Jernei, Gulyás. Szent­péteri (Sípos), Hevesi I. (Hevesi II,). Edző: Szabó László. Móraváros: Aradi - Török, Szilágyi /., Péter. Szécsi, Deák, Kószó. He gyesi (Muskó), Völgyi, Markó, Szilágyi II. Edző: Tóth Lajos. A szentesiek ebben az idényben most játszottak a legjobban. Már a 15. percben vezetéshez jutottak, azonban a második félidő utolsó 10 percében teljesen beszorultak kapujuk elé. Góllövők: Szentpéteri, Sarkadi, ill. Deák. Jók: Vörös. Molnár, Németh, Szentpéteri, ill. Szilágyi /.. Deák Szőreg - Szentesi Kinizsi 5-1 (3-1 i Szőreg, 300 néző. Vezette: Varró. Szőreg: Temesvári - Szán ka. Antal. Sörös, Balogh, Hűvös (Nagv), Bosnyák (Németh). Pálfi. Száraz. Zsikó, Süli P Edző: Ba­logh Attila. Szentesi Kinizsi: Rozmán ­Sejben, Varga. Bugyi (Nagy), Berezvai, Bazári. Fási, Stráma. Szabó. Asztalos. Kovács. Edző: Csepregi István. Könnyű ellenfélnek bizonyult a kiesójelölt. A hazaik rengeteg nagv helyzetet kihagytak Góllövők: Zsikó (2). Suli P., Száraz. Németh, ÜL Stráma. Jók: A Szőregből mindenki átlagon fe­lül teljesített, ill. Varga, Stráma. Ifjúságiak: Szőreg - Szentesi kinizsi 2-1. Tápé - Tanárképző 5-0(1-0) Tápé, 250 néző. Vezette: Pördi. Tápé: Bagdi - Miklós. Bite. Dancsó, Vári, Dávid (Heidrich), Zakar, Takács, Móricz, Kolonyi, Suhai. Edző: Bazsó János. Tanárképző: Steigerwald ­Gallyas, Bajnok, Rácz (Vass), Molnár Z.. Balázs, Kiss, Zsig­mond, Fröhlich (Krevenka), Molnár Cs., Bereczki. Edző: Miskolczi József A mély talajú pálya miatt nem alakulhatott ki folyamatos játék. Egyébként nem volt egy súly­csoportban a két csapat. Góllövők: Zakar. Dávid, Suhai, Heidrich. Vári (I l-esből). Jók: Bite, Zakar, Móricz, Suhai, ill. Steigerwald, Bajnok, Molnár Z Ifjúságiak: Tápé - Szeged SC II. 0-3. Bordány-Makó 2-5 (0-2) Bordány. 300 néző. Vezette: Bodó. Bordány: Kelemen - Balogh, Mátyás, Péter /.. Peták. Szabó, Hajdú. Kiss, Szél, Farkas, Péter II. Edző: Sándor Zoltán. Makó: Ménesi - Varga-Tóth, Anda. Leindler, Urbán. Felföldi IMéhes),Márki, Karsai. Frank, Kovács, Dégi Edző: Kolozsvári János. A mérkőzés utolsó 10 perecben mondott csődöt a bordányi véde­lem. aminek következménye lett a súlyos vereség. Góllövők: Kiss, Széli. ill. Kovács, Karsai, Dégi, Leindler, Frank. Jók: Kelemen, Hajdú, Péter ll„ ill. Urbán, Márki, Ko­sács. Ifjúságiak: Bordány - Makó 0-2. Sandorfalva - Mindszent 1-010-0) Sándorfalva. 500 néző. Vezette: Köböl. Sándorfalva: Barna - Stanka. Kiss, Huszka. Patocskai, Tóth, Molnár J., Ferenczi, Pataki (Nagy), Mészáros (Molnár G.), Grezsa. Edző: Kakuszi János. Mindszent: őze - Dóda. Tóth J.. Hullás. Elekes, Aszalai, Túri (Nagy), Tóth Gy. (Korom). Bozó, Budai, Gábor. Edző: Jelenfi István. Két egyenlő képességű csapat mérkőzésén a 75. percben sze­rezte a győzelmet jelentő gólt a Sándorfalva. Góllövő: Tóth. Jók: Kiss, Patocskai (a mezőny legjobbja), Ferenczi. ill. Aszalai. Gábor. Az ifjúsági mérkőzés elmaradt. Mórahalom-vSZVSE 1-0 (0-0) Mórahalom, 300 néző. Vezette: Szombathelyi. Mórahalom: Farkas - Csúcs, Horváth. Tandari, Bóka, Hargitai (Orosházi), Kószó, Gerecz, Bánfi (Hódi), Savanya. Fődi. Edző: Orosházi László. SZVSE: Schachinger - Török, Kun, Zódori. Tóth J.. Pikó. Süli. Kispál, Tóth Á., Lipták, Bottlik. edző: Tóth János. A sárdagasztás miatt nem alakulhatott ki különösebb össz­játék. A 90. percben büntetőrú­gásból lőtt góllal szerezte meg a két bajnoki pontot a Mórahalom. A 1 l-es után Tóth J. vitatkozott a játékvezetővel, ezért a játékos­edzőt kiállították. Góllövő: Bóka (1 l-esből). Ifjúságiak: Mórahalom ­SZVSE 3-0. Zákányszék-Fábiánsebes­tyén 3-2 (2-0) ' Zákányszék: Gál - Tóth T., Bozó. Bába. Nagy L. (Kószó). Tóth G.. Palotás. Földeák, Fodor. Széli. Simái. Edző: Tóth János. Fábiánsebestyén: Vadász ­Harkai. Határ, Miszlai. István, Széli (Farkas), Kádi. Berkovics, Keller, Magost, Györgyi. Edző: Berta József. A szerencsésebb csapat győzött. Góllövők Bába. Földeák, Simái, ill. Széli, Berkovics. Jók: Tóth T.. Simái. ill. Határ, Ber­kovics. Ifjúságiak: Zákányszék­Fábiánsebestyén 3-2. Apátfalva - Tisza-Új 3-2 (l-l) Apátfalva: Csapó - Varga, Kardos, Szegedi, Sóki, Takács, (Balogh), Décsi, Ferencsik, Gyü ge. Tóth-Kása. Fekete. Edző: Jancsik Sándor. Tisza-Új: Varga - Kéri, Tóth I. /. Temesvári, Tóth II. J , Molnár. Szirovicza (Kiss), Kovács, Nagy, Lengyel, Papp. Edző: Búza Mihály. A lelkes hazaiak a második félidő 16. percétől tíz emberrel játszottak. Góllövők: Ferencsik, Balogh, Tóth II. J. (öngól), ill. Papp. Tóth I.J. Ifjúságiak: Apátfalva Tisza-Új 1-3. A bajnokság állása: 1. Mórahalon 22 13 « 3 44-19 32 2- Makó 22 12 • 2 41-18 32 3. SZVSE 22 13 4 5 53-21 30 4. Tápé 22 12 4 4 41-34 W 5. Szentest V. 22 12 4 4 41-31 28 6. Móraviroe 22 11 4 7 34-28 24 7. Mindszent 22 11 4 7 34-23 24 (L Tlsn-ÚJ 22 » • 4 24-22 24 9. F.-eebestyén 22 9 < 7 33-34 24 14 Sándori. 22 9 5 S 34-27 23 IL Zákánjrcák 22 5 19 7 34-37 20 11 Bordány 22 7 3 14 29-43 19 13. Szárét 22 7 3 12 34-39 17 14. Apátfalva 22 S 2 13 21-38 12 IS. Tanárfcépzá 22 3 1 Ú 14-48 7 16. Szentest K. 22 2 1 19 13-74 3 A mérkőzésekről tudósílot­tak:Vashegyi Attila (Szóreg), Barta László (Szentes). Király Antal (Bordány)* Dckany István (Sándorfalva), Pintér Zoltán