Délmagyarország, 1990. szeptember (80. évfolyam, 219-248. szám)

1990-09-17 / 235. szám

6 Sport 1990. szeptember 17. hétfő Hegyei I. osztály Gólszüret a negyedik fordulóban Jól „termeltek" a csatá­rok ebben az esős, sáros fordulóban; a nyolc mérkő­zésen összesen 38 gól szüle­tett! Tápé—Fábiánsebestyén 6-1 (1-0). Tápé, 350 nézó. Vezette; Madácsi (jól). Tápé: Mer lei — Miklós, Bite. Dancsó (Kürtösi), Hcidrich (Keresztes), Suhai, Zakar. Róka. Takács, Ter­hes, öze. Edző: Kántor Fe­renc Kitűnő játékvezetés mel­lett. a második félidőben el­lenállhatatlanul játszó ha­zaiak megérdemelten tartot­ták otthon a két pontot. Góllövök: Zakar (2). Róka (2), Suhai, öze, ill. Szlo­poczki. Jó: Miklós, Róka, llite. Kiállítva; Kiss (Fábi­ánsebestyén) a 44. percben. Ifjúságiak: Tápé—Fábi­ánsebestyén 8-0. Mórahalom—Szentesi Ki­nizsi 5-0 (2-0). Mórahalom, 300 néző. Ve­zette; dr. Bozóki (kitűnően). Morahalom: Farkas — Szűcs (Csányi), Horváth, Róka, Császár. Kószó, Hódi (Hargitai), Gerecz, Bánfi, Saianyo. Födi. F.dzö: Oros­házi László. A két csapat nem volt egy súlycsoportban . . . Góllövő: Födi (2), Bánfi, Szűcs, Ge­recz. Jó; Szűcs, Bóka, Ge­recz, Bánfi, ill. Bugyi. Ifjúságiak; Mórahalom— Szentesi Kinizsi 3-1. Zákányszék—Szöreg l-l (1-0). Zákányszék, 300 néző. Ve­zette; Bokor (kitűnő). Szöreg: Kopschitz — Szanka (Száraz), Illyés, An­tal, Gulyás, Hűvös, Balogh, Szabó, z sikó (Nagy Zs.), Kispál. Sajtos. Edző: Balogh Attila. A hazaiak változatlanul nyeretlen veretlenek, és ve­retlen nyeretlenek .. . Gól­lövő. Tóth, ill. Sajtos. Jó: Bába, ill. Kopschitz. Ifjúsagiak.- Zákányszék— Szóreg. 1-3. Tisza üj KSK-—Tanár­képző 4-1 (0-0). Ojszentiván, 300 nézó. Ve­zette; Köböl (jól). Tisza Üj: ökrös — Ágos­ton, Tóth J„ Kéri U Kéri B.. Temesvári (Simái). Mol­nár, Szirovicza, Nagy, Ki­rály, Pap. Edző: Buza Mi­hály. Szünet után a hazaiaknak minden sikerült... Góllövő: Nagy (2). Szirovicza. Tóth J. 11-esböl, ill. lengyel. Jó: Nagy, Molnár, ill. Steiger­vald. Kiállítva; Gallyas (Ta­nárképző) az 50. percben. Ifjúságiak; Tisza Üj KSK—Szeged II. 1-4. Sándorfalva—Makó 2-3 (l-l). Sándoríalva, 200 néző. Ve­zette; Barna (közepesen). Sándorfalva; Gémes — Dckány (Pataki), Ferenczi, Miklós, Takács, Tóth, Széli (Mészáros), Molnár, Virág, Sebestyén, Gazsó. Edző: Kakuszi János. A Sándorfalva 7-8 zic­cert is elhibázott, a Makó pedig 4 helyzetéből hármat értékesített — így megérde­melten vitte haza a két pon­tot. Góllövő; Virág. Sebes­tyén, ill. Anda. Vágó. Márki. Jó: Ferenczi, Molnár, ill. Anda, Dégi. Ifjúsagiak; Sándorfalva— Makó l-l. Bordány—Móraváros 2-2 (2-1). Bordány, 300 néző. Vezet­te; Tonté (jól). Móraváros: Berezvai — Török, Péter, Szilágyi /., Szécsi, Deák. Szilágyi 1)., Hegyesi. Király, Makó, Cse­hó. Edző: Tóth Lajos. Érdekes, jó iramú mérkő­zésen igazságos pontosztoz­kodás született. Góllövők: Farkas J.. Hajdú, ill. Szécsi, Makó. jó; Kálmán. Kele­men, ill. Makó, Hegyesi, Szécsi, Török. Ifjúsagiak: Bordány— Móra város 1-2. Szentesi Vizmú—Mind­szent 3-4 (3-3). Szentes, 300 nézó. Vezet­te; Zábrák (jól). A hazaiak 2-0-ás vezetés­ről vesztették el a mérkő­zést ... Góllövő; Demeter (11-esből), Szentpéteri, Ka­tona, ill. Túri (2, egyet 11­esból). Budai (2). Jó: senki, ill. Túri, Budai. Ifjúságiak: Szentesi Víz­mű— Mipdszent 2-2. Apátfalva—SZVSE 1-2 (1-0). Apátfalva, 400 néző. Ve­zette; Varró (jól). Szünet után feltámadtak a vendégek, és fordítani tud­tak. AZ Apátfalva gólját Károlyi szerezte. Jó; Csapó (a mezőny legjobbja), Var­ga, Nagy. Ifjúságiak: Apátfalva— SZVSE 0-4. A bajnokság állása: Labdarúgó NB II. A DVTK, illefve a Haladás az élen 1. Tápé 4 3 1 16- 3 7 2. Morahalom 4 3 1 * 12- 3 7 3. SZVSE 4 3 I ­11- 2 7 4. Mindszent 4 3 1 S- 6 7 5. Apátfalva 4 2 1 t 5-2 3 Tisza-ÜJ 4 1 3 ­5-2 5 7. Sándoríalva 4 2 ­2 tl- 6 4 8. Moravaros 4 1 2 1 11- 8 4 9. Kordánv 4 1 2 1 7-6 4 10. Szentesi V. 4 2 . 2 3-8 4 11. Zákányszék 4 ­4 ­6-6 4 12. Máké 4 I 2 1 4-4 4 13. Fábláns. 4 • 1 3 3-12 1 Szöreg 4 1 3 3-12 1 15. Tanárképző 4 -­4 2-16 0 16. Szentesi K. 4 -­4 2-11 0 Rossz napjuk volt a lab­darúgás 2. vonalában a kép­zeletbeli dobogón álló csa­piatoknak. A Keleti-csoport­ban a DMTE és a Csepel, a Nyugati-csoportban a ZTE és a Dunaferr szenvedte el első vereségét. A Kahának csak döntetlenre futotta ere­jéból, az élcsapatok közül egyedül a Haladás győzött, és így a szombathelyi gárda a zalaegerszegiek elé ke­rült. Keleti-csoport: Bajai SK —Hatvan-Dekó 0-0, Eger SE —Metripond 3-1 (1-0), KTE —Szolnoki MTE 1-0 (0-0), Szarvasi Vasas-Spartarus —Kazincbarcikai Vegyész 2-1 (0-1), Kabai Egyetértés KSC 2-2 (2-1), Nyíregyházi VSC—Csepel 2-1 (l-l). Di­ósgyőri VTK—Salgótarjáni Sígüveg 3-0 (1-0), BVSC— DMTE 1-0. A csoport állása: 1. DVTK 5 3 2 - 10- 5 8 2. DMTE 5 3 1 1 11- 3 7 3. Nyíregyháza 5 3 1 1 10- Z 7 4. Kaba 5 2 3 - 8- 3 7 5. Cseprl S 3 1 1 3-5 1 6. BVSC 5 3 11 5-4 7 7. Szarvas 5 3 11 3-10 7 8. Eger 5 3 - 2 ÍZ- 8 ( 3. Salgótarján 3 2 12 S- 7 S 10. KSC 5-41 4-74 KTE 5 2 - 3 4- 7 4 12. Baja 5 - 3 Z 1-3 3 13. Kazinbarcika 5 113 3- » 3 14. Hatvan-Dekő S - 2 3 3- 7 2 15. Szolnok 3 - 2 3 2-10 2 IC. Metripond 3-14 2-11 Nyugati-csoport: Paksi Atom—Soproni SE 0-2 (0-1), Oroszlányi Bányász—ZTE 1-0 (1-0), Dorogi Bányász­ni. ker. TTVE 0-2 (0-1), Aj­ka-Hungalu—Űj Barázda Tsz. SK 0-0, BMTE-Torley —BKV-Előre 0-1 (0-0), Nagykanizsai Olajbányász —Sabaria-Tipo l-l (0-1), Komlói Bányász—Duna­ferr 3-1 (1-0), Haladás­Szekszárd 4-0 (2-0). A csoport 1. Haladás 2. ZTE 3. BKV-Előre 4. IU. ker. TTVE 3. Dunaferr C. Ajka 7. Mohára 8. Oroszlány 3. Szekszárd 10. Komló 11. Nagykanizsa 12. Sopron 13. l'aJu 14. Sabarla 15. BMTE-Törley IC. Dorog állása: 3 4 1­5 3 11 5 3 11 5 3 11 3 2 2 1 5 2 2 1 5 2 2 1 3 2 12 3 2 12 3 2-3 5-41 5 12 2 5 2-3 3-32 5 1-4 5-14 12- 4 » 11- 5 7 »- 4 7 5-2 7 14- » C 5-3 4 4-2 4 4-4 3 7-11 5 8-8 4 4-8 4 3- 7 4 5-3 4 3-4 3 4-15 2 2- 8 1 Kosárlabda Szeged Kupa A Szarvas a tornagyőztes A 19. alkalommal lebonyo­lított Szeged Kupa nemzet­közi női kosárlabdatorna második napján már közel , sem láttunk olyan szinvo­jnalas mérkőzéseket. mint szombaton. Ügy látszik, a csapatok beletörődtek abba, hogy a szarvasiaktól nem vehetik el a pálmát. (Teg­napi lapszámunkban azt ir­tuk, hogy minden bizonnyal a DVTK és a Szeged SC csapata között dől el az el­sőség kérdése. Tettük ezt azért, mert tévesen infor­máltak bennünket, mégpedig oly formában, hogy a Sze­ged győzött a Szarvas el­len. pedig éppen fordítva történt: a szarvasiak győz­tek 87-52-re.) A fiatal szegedi csapat a DVTK-tól is vereséget szen­vedett, így egy győzelem­mel a harmadik helyen vég­zett. A tornát az igencsak szűkös anyagiak között ten­gődő házigazdák — szpon­zor híján — önköltséges alapon rendeztek meg. A meghívott csapatok dicsére­tére legyen mondva, a mér­kőzéseket így is vállalták. Eredmények. DVTK—Szeged SC 88-57 (52-31). Űjszegedi Sportcsar­nok. Vezette: Koncz. Láng. I>egjcibb dobók: Sitkei (31), ill. Kaszab (10). Szarvas—DVTK 76-65 (30-29). Vezette: Láng. Vá­lyi. Legjobb dobók: Frankó (19), Berkó (17), ill. Madaras (17). Szeged SC—NKK Sza­badkai Spartacus 80-68 (39-32). Vezette: Láng, Vályi. A torna végeredménye: 1. Szarvas 6, 2. DVTK 5, 3. Szeged 4. 4. Szabadka 3 pont. A legjobb dobó 82 ponttal Sitkei Nóra (DVTK), a leg­jobb mezőnyjátékos Berkó Edit (Szarvas), a legjobb center Malgor Zata (Szar­vas). Különdíjat kapott még Basich Szandra (Szabadka). Áz NB I. állása 1. Váe 5 4 - 1 3- 7 8 s. Veszprém 514- 4- 3 C 2. Bp. Honvéd 5 3 1 1 12- 4 7 10. Vasas 5 2 12 10-11 5 3. FTC 5 3 1 1 11- 3 7 11. Szeged 5 2 1 2 4- 8 5 4. Tatabánya 5 3 1 1 9- 7 7 12. MTK-VM 5 2 - 3 8- 8 4 3. Békéscsaba 3 3 - 2 9- 5 C 13. Pécs 5 2 - 3 4- 5 4 C. Rába ETO 5 3 - 2 9- 7 C 14. Debrecen 5 - 2 3 2- 8 2 7. Siófok 5 2 2 1 S- 3 C 15. Vldeoton-\V. 3-14 2-91 8. C. Dózsa 3 3-2 11-10 C IC. Bp. Volán 3 - - 5 0-11 0 Labdarúgó NB III. Áz győzelem Totóeredmények A totó 37. heti szelvényén szereplő mérkőzések eredményei: 1. Siófok—F'ercncváros 0-0 X 2. Szeged—Ü. Dózsa megállapított tipp: 3. Bochum—llertha BSC 4-2 1 <1. Düsseldorf—Bayern München 1-2 2 5. Mönchengladbach—Frankfurt l-l X 6. Mannheim—Homburg l-l X 7 Saarbrücken—Essen 2-0 1 8. Schweinfurt—Oldenburg 2-3 2 9. Cesena—Milán 0-1 2 10. F'iorentina—Sampdoría 0-0 X 11. Gcnoa—Roma 3-0 1 12. Barlctta— Ascoli 0-0 X 13. —Verona 0-0 X + 1 Modena—loggia 1-2 A labdarúgó NB III ötö­dik fordulójában az újonc Dorozsma megszerezte első győzelmét, a Dózsa pedig kétgólos vereséget szenve­dett. Kiskundorozsma— Mezőkovácsháza 1-0 (0-0) Kiskundorozsma, 400 né­ző Vezette: Berger Kiskundorozsma: Mihálf­fy B. — Simovics; Ottlik, Gárdián. Farkas. Horváth (Cziráky), Faragó. Szabó, Mihállfy Zs. (Kovács). Ka­tona. Gaál. Edző: Kozma Zoltán. A lelkesen, nagy akarás­sal küzdő hazaiak méltán tartották otthon a két pon­tot. Góllövő: Mihálfíy Zs. Jó: Faragó, Szabó. Kiállít­va: Gárdián (Kiskundorozs­ma). Ifjúságiak: Kiskundorozs­ma—Mezókovácsháza l-l (0-0). Ceglédi Honvéd—Sz. Dózsa 2-0 (2-0) Cegléd. 500 néző. Vezette: Varga. Sz. Dózsa: Csehó — Szarka, Popol. Fábián. Rácz, Szekeres. Vándor. Pózsi, Tóth (Batik). Miklós. Sza­lai. Edző: Czibere László. A tartalékosan pályára lé­pő szegediek már a harma­dik percben gólt kaptak. Ez megzavarta a vendégeket, akik közel sem tudták azt nyújtani, amit valójában tudnak. Szünet után úgy­ahogy magára talált a sze­gedi csapat, kiegyenlítetteb­bé vált a játék, ám a lila­fehérek hadilábon álltak a góllüvéssel. A szegediektől egyedül Csehó teljesítménye érdemel dicséretet.' A további eredmények: H. Dózsa—Kiskunfélegyháza 1-0 (1-0), Kiskőrös—Mezőtúr 3-0 (0-0), Miske—Dömsöd 4-1 (3-1), Nagyszénás—Oros­háza 0-0, Dabas—Mezőhe­gyes 1-0 (0-0), Csongrád­Gyula 2-3. A bajnokság állása: 1. Miske 5 4 1-12­1 t 2. Mezőtúr 5 3 11 8-4 7 Kiskőrös 5 3 11 8-4 7 4. Gyula 3 2 3 -«-3 2 3. Dabas 3 2 2 1 7-3 4 6. Cegléd 3 3-2 7-4 4 7. Mezők.-háza 5 2 12 5­4 5 8. Sz.Dözsa 5 13 1 3­5 3 9. Csongrád 3 12 2 7­8 4 10. Dömsöd 5 12 2 7-: 11 4 II. Kiskunf.-háza 5 12 2 5­6 4 12. Nagyszénás 5-41 3-5 4 13. Orosháza 5 12 2 2-6 4 14. II. Dózsa 5 113 4-• 3 15. Kk.-dorozsma 5 113 3-* 3 16. Mezőhegvea 5 1-4 7­• 2 Szeged SC 0 Ü. Dózsa 4 (3) Ez történt a labdarúgó NB I. ötödik fordulójában Vasas 1 (0) Vidooton-Waltham 1 (0) Siófok 0 Ferencváros 0 V Szeged, 12 ezer néző. Vezette: Plasek (Pillér. Szabó J.). Szeged SC: Lebonlczky — Hurguly, Bog­dán, Mihalaehe. Publik — Hegyeshalmi (Török a 36. percben), 8allai (Puskás • 82. percben). Kemenes, Kovács J. — Takács Z-. Apró. Edző: Szalai István. Ü. Dózsa: Brockhauscr — lluszárik, Ko­sa. Szabó Gy„ Szlczák — Varga (Boskovics a 62. periben). Fitos, Kecskés. Eszenyi. (Stéidl a 80. percben) — 7.sinka. Zsivntszky. Edző: Kovács Ferenc. Góllövő: Eszenyi. Kecskés (2), Zsinka. Kiállítva: Mihalaehe és Zsivótszky (mind­kettő az 5*. pereben). MTK-VM 3 (2) Bp. Volán 0 Fáy utca, 2 ezer néző. Vezette: (Puhl, Roxin). Vágner Vezette: Siófok. 8 ezer néző. Vezette: Huták (Nagy Hungária körút, 2 ezer néző. L„ Kiss G.). Kurmai (Szilágyi, Márton). MTK-VM: Zsivorás — Talapa. Hahn, Siófok: Bíró — Kolovics, Aczél, Olajos, Végh, Wendler (Farkas T. a szünetben) — Bücs (Zirchez 63. percben),' Tuboly — Zva- S*»bú B. — Zare, Zsadányi. Czigány (Ma- Ivanics, Horváth, Hannich, Pölöskei — ra, Galaschek, Duró. Edző: Mészáros Fe- rozsán a 65. percben), Meksz - Magvar Cservenka< (Jov4n a. 42 Percbw»- Bal0*­„,„ ,„„. , 1 Edző: Verebes József. Páli (Kirchma.ver a 73. percben). Edző: Varga István. Vasas: Hámori — Zentai (Hídvégi a szü­netben), Gubucz, Geress, Klink — Turbék. renc. Videoton-Maltham: Górf — Takács J., László. Kuttor, Ilorváth (Müller a szünet­t»en) — Székely, Km mer. Németh — Sal­lói. Haimai, Muzsnay. Edző: Buresa Győ­ző. Góllövő: Muzsnay. Hl. Galaschek Bp. Volán: Berecz — Scheider, Varga J.. Szöllósi. Arató — Szabó (Harasztia a szü­___ .. ne'beni Urbán, Farkas .1.. Dukon — Var­FTC: Jozsa — Simon. Telek. Limperger Ra , (Kenései. az 53. percben). Kajdi. F3d­— Topor. Bánki (Patkós a 66. percben), zo: Ebedll Ferenc. Szenes. Keller — Páling. Fischer. Fonnyadt. Góllövő: Hannich. Cservenkai. Ivanics. Edző: Nyilasi Tibor. Kiállítva: Kajdi az 52. percben. Bp. Honvéd 1 (0) Veszprém 1 (1) PMSC 0 Békéscsaba 2 (1) Bozsik-stadion, 6 ezer néző. Vezette: Lá­zin (Bay, Bognár). Bp. Honvéd: Petry — Csepregi, Bognár Z., Csábi (Csehi a szünetben) — Jeneí, Ur­bányi. Fodor, Kovács E.. Pisont — Gregor, Yancea. Edző: Mezey György. Veszprém: Végh — Gersics. Bimbó. Csík. Szécsi — Bognár P.. Szribert, Kelemen — Rugovics. Plutár (Süle a 70. percben). C'laude (Sánta a 81. percben). Edző: Glázer Róbert. Góllövő: Fodor ill. Plotár. Kiállítva: Szécsi a 79. percben. Pécs. 5 ezer néző. Vezette: Kovács I. L. (Stamler, Fazekas). PMSC: Bodnár — Kónya, Balogh, Braun, Palaczky — Torna (Hüber a 74. percben), Megyeri, Bérczy — Lehota (Lovász a szü­netben), Czéh, Belansky. Edző: Garami Jó­zsef. Békéscsaba: Gulyás — Szenti, Ottlakán. Zahorán — Mracsko, Csató. Csanálosi, Hor­válh — dr. Kovács, Nagy (Argyelán a 64. percben), Mlklya (Belvon a 83. percben). Edző: Vigli Tibor. Góllövő: Nagv. Horváth. Vác 2 (2) Rába ETO 1 (1) Debrecen 0 Tatabánya 0 Vác, 700 néző. Vezette: Varga S. Vác: Koszta — Szalay, Talapa, Csima — ZoMbori, Nagy. Gyimesl, Vig, Bánföl­di — Répási (Zirkó a 79. percben). Füle (Kosztolnlk a 70. percben). Rába ETO: Boross — Udvardl (Virág a 43. percben), Pccsics, Bordás — Tóth L„ Csikós, Freppán, Somogy i, Farkas — Cser­tői. Möriel (Biró a "7. percben). Góllövő: F'üle. Répási. ill. Bordás. Kiállítva: Somogyi a 83. percben. Debrecen, 4000 néző. Vezette: Németh L. Debrecen: Horváth — Balogh, Nagy.Pld­kai. Szilágyi — Moldván, Földvári (Csiszár a 73. percben), Sándor, Vancsa — Márton. Rostás (Ulveczki a 80. percben). Tatabánya: Tőkés — Vincze. Váczi, Kiss. Udvardi — Járfás. Simon. Hegedű* (Kla­usz a 78. percben) — Süveges (Kanyok a 62. percben). á