Délmagyarország, 1990. május (80. évfolyam, 101-127. szám)

1990-05-07 / 105. szám

6 1990. május 9., szerda Labdarúgó NB II. Csernyi pontot mentett Kézilabda NB I. Volán-vereség SPORT Labdarúgó NB I. Kikaptak az éllovasok . A labdarúgó NB I. ered­ményei : Haladás—Ü. Dózsa 1-0 (0-0. Szombathely, 9 ezer néző. V.: Fekete. Gállövő: Bognár. Kiállítva: Szabó L., ill. Miovecz. Csepel—Siófok 2-1 <1-0. Csepel, 500 néző V.: Lázin. Góllövőik: Tompos, Ma ro­zsán, ill. Deutsch. Kiállítva: Zane (Siófok). Vasas—MTK-VM 2-1 (0-0). Fáy u., 3 ezer néző. V.: Mol­nár. Góllövök: Geress, Gu­buez, ill. Pölöskei. Rába ETO—Vác l-l (0-1). Győr, 8 ezer néző. V.: Hart­mann. Góllövők: Farkas, il­letve Bánföldi. Bp. Honvéd—Debrecen l-l (l-l). Bozsik-stadion, 4 ezer néző. V.: Drigán Góllövők: Fodor, illetve Nagy. Veszprém—Pécs 0-1 (0-1). Veszprém, 6 ezer néző. V.: Stamler. Góllövö: Nagy T. Békéscsaba—Vidcoton­W alt ham l-l (1-0). Békés­csaba, 6 ezer néző. V.: Szi­lágyi. Góllövö: Takó. Tatabánya—FTC 1-2 (l-l). Tatabánya, 10 ezer néző. V.: Puhl. Góllövők: Szekeres, ill. Dzurják, Kincses. A bajnokság állása: • 1. MTK-VM 27 16 4 7 41-21 52 ?. P. Dózsa 27 15 4 8 34-19 49 3. FTC 27 13 6 8 43-29 45 4. Pécsi MSC 27 12 8 7 33-21 44 5. Veszprém 27 9 10 8 25-22 37 6. Vasas 27 10 7 10 31-35 37 7. Siófok 27 9 9 9 28-29 36 8. B.-rsaba 27 9 9 9 25-28 36 9. Tatabánya 27 11 3 13 20-27 36 10. Rába ETO 27 7 12 8 32-27 33 11. Vtdeoton­Waltham 27 7 12 8 23-37 31 12.. Honvéd 27 8 8 11 27-33 32 13. Vár 27 6 12 9 24-28 30 14. Haladás 27 8 6 13 29-37 30 15. DVSC 27 6 12 9 18-29 30 16. Csepel 27 4 10 13 25-44 22 A mártélyi Benkő harmadik Az üllői Dóra-majorban ideális időjárási viszonyok közepette ért véget vasár­nap a 9. kettesfogat-hajtó derbi. A háromnapos soro­zaton, a gyönyörűen deko­rált akadályhajtó pályán világbajnoki nehézségi fokú küzdelemre kényszerültek a versenyzők. A 22 rajtoló kö­zül végül az öt hibátlan tel­jesítményt nyújtó került az összevetésre. Fehér Mihály tökéletes hajtással, 141,87 mp-cel ért célba, s ezzel feladta a leckét társainak. Aztán nála is lett jobb, a balatonfenyvesi Molnár Já­nos Bem vétett hibát, és 141,50 mp-cel a versenyszám győztese lett. Az összesítés­ben azonban Fehér végzett az élen. Az üllői hajtóderbi vég­eredménye: 1. Fehér Mihály (Győr) 95 pont. 2. Molnár János (Balatonfenyves) 99, .7. Benkő Sándor (Mártély) 106. 4. Szegedi Gábor (Kis*, kunhalas) 106, 5. Lázár Zol. tán (Kaposvár) 112. Ismét farm ervásár a gyártónál Május 8-9-én, 10-15.30 óráig. Műszaki Konfekciógyár Szeged, Dorozsmai út 14. Az NB Il-es labdarúgó­csapataink közül a Szegedi Dózsa játszott hazai kör­nyezetben, míg a Szeged SC idegenbe utazott. Szegcdi Dózsa—Salgótarjáni Síküveggyár 0-0 Szeged, Hunyadi tér, 400 néző. Vezette: Lettrick (Ko­vács II L., Hornyák) Szegedi Dózsa. Csehó — Fábián, Popot, Kántor, Tóth — Batik, Kurucz, Kisistók, Kórász — Gazdik, Kanalas. Edző: Csibere László. Salgótarján: Halász — Zsély, Juhász I., Králik, Hó­mann — Hódul, Balga, Stark — Garai, Bárányi, Ba­logh. Edző: Szalai Miklós. Csere: Kanalas helyett Juhász F. az 58., Garai he­lyett Kölln az 58., Batik he­lyett Szalai a 70., Hódul he­lyett Mohácsi a 75. perc­ben. Sárga lap: Hódul az 50. percben. A mérkőzés előtti napon Czibere László a Szegedi Dózsa edzője jelezte, hogy mindkét kapusa sérült, ezért az ifjúsági korú Horváth fog védeni. Nem így történt. Az ok pedig egyszerű, Csehó vállalta, hogy sérült térd­del is — nemrégiben rész­leges térdszalagszakadást szenvedett — beáll a kapu­ba. Mozgásán látszott, bár­mikor véget érhet számára a mérkőzés. Ezzel a tudat­tal játszott a megerősített Dózsa-védelem is. Így az­tán nem csoda, hogy a ven­dégek alig jutottak el a ha­zaiak kapujáig, de a lila-fe­hérek sem szorgoskodtak a támadáskialakításokban. A 4. percben Gazdik követte el az első kapura lövést, ami fölé szállt. Majd négy perc múlva Bárányi húzott el a jobb oldalon, beadását a rövid saroknál érkező Ga­rai megcsúsztatta, s mielőtt Csehó beavatkozott volna, a labda elhagyta a játékteret. A következő valamirevaló lövésre tizenhárom percet kellett várni, ekkor Kisistók tévesztett célt. Ha nem is tűzijáték alakult ki a sal­gótarjáni kapu előtt, de mindenesetre a dózsások próbálkoztak: Kántor lőtt kapu mellé, azután pedig Gazdik labdájába vetődött bele Halász kapus. Annak ellenére, hogy ennyi lövé­si kísérletet jegyezhet­tünk fel, nem volt valami meggyőző a lila-fehérek játéka, sőt a mezőnyben a salgótarjániak sokkal ügye­sebben adogattak. Közülük is kitűnt a Vasas kölcsön­játékosa, a 20 éves Bárányi Miklós (tízessel játszott), aki egymaga zavarba hozta a hunyaditériek védelmét. A 43. percben például végig­vezette a pályán a labdát, közben két-három Dózsa­játékast kicselezett, majd 14 méterről éppen csak kapu mellé lőtt. A szünet után két emlí­tésre méltó esemény tör­tént. A 68. percben Bárányi ki tudja hányadszorra csap­ta be Tóthot, illetve a töb­bi hazai védőt; jobb oldali beadását Stark három lé­pésről a kitűnően kimoz­duló Csehóba lőtte. Nem sokkal később a vendég­tizenhatosnál kényszerítőz­tek a szegedi csatárok, míg egyszer csak Juhász Ferenc elé került a Labda, aki 14 méterről tiszta helyzetből, kicsit gyengén találta el a labdát, amit Halász könnye­dén hárított. Tulajdonkép­pen ez volt a mérkőzés utolsó, valamire való ese­ménye. Végül is alacsny színvonalú találkozón egy­egy pontot mindkét fél megérdemelt, mert a szege­diek is és a salgótarjániak is beöltöztek erre a kilenc­ven percre.. Jók: Csehó, ill. Bárányi. Czibere László: A góllö­véshez szerencse is kell, és ez nekünk nincs Szalai Miklós Rettenete­sen alacsony színvonalú mérkőzést játszottunk Cs. Gát László Kecskeméti SC—Szeged SC l-l (1-0) Kecskemét, Széktói sta­dion, 1000 néző, vezette: Bognár (Volenszki, Rende­ki). Kecskemét: Erdei — Vigh, Somogyi, Bukó, Safranyik —, Palkovics, Kiss F., Nagy J., Pauk (Balla L. a 77. perc­ben),— Hájer (KissP. a 21. percben), Rácz. Edző: Pata­ki Tamás. Szeged: Lebo­niczky — Nagy Zs., Bóka, Szabó Gy., dr. Tóth — dr. Ko­vács, Kovács J., Puskás (Barna a 70. percben), — Tö­rök (Csányi á 21. percben), Kun, Takács. Edző: Kovács Ferenc. A találkozó előtt ünnepé­lyesen elbúcsúztatták a kecs­kemétiek saját nevelésű labdarúgóját, Hájer Sándort, aki szögre akasztotta a fo­cicsukát. Húsz percet azért még a pályán maradt, és csak később derült ki: vé­gigjátszhatta volna a mér­kőzést, az iramot legalábbis bírta volna még így né­hány kiló plusszal is. Az el­ső félóra egyetlen helyzetét az 5. percben Kun hagyta ki, 8 méteres lövését véd­te Erdei. Elcsordogált 30 perc, amelynek végén egy nézó megkérdezte a pályán levőktől: miért nem mond­tátok, hogy döntetlen lesz, akkor inkább a KTE-meccs­re mentünk volna. Mintegy válaszként végre eljutott a kapuig a KSC. Pauk be­adása után Kiss P. fejelt, Leboniczky védett, öt perc­cel később Palkovics végez­hetett el szabadrúgást a jobb oldalról, magasan be­lőtt labdájára Rácz tisztán ugorhatott föl, és a bal fel­ső sarokba bólintott, Lebo­niczky csak beljebb tudta segíteni a labdát, 1-0. A 38. percben Bóka sza­bálytalan szerelésért sárga lapot kapott. A félidő utol­só pillanatában Takács nagy szabadrúgását védte Erdei. A fordulás után a leg­utóbbi hazai mérkőzésen a Szolnok ellen bevált takti­kát alkalmazta a KSC: át­engedte a kezdeményezést ellenfelének, és megpró­bált kontrákra építeni. Így sokkal többet támadott a Szeged, egy ideig állta a rohamokat a hazai védelem. Természetesen a kecskeméti szurkolók bosszankodtak kedvenceik deffenzív harc­modora miatt, s amikor a 61. percben az időjelző 10 perces késése miatt Bognár játékvezető kikapcsoltatta a villanyórát, valaki megje­gyezte: „egyúttal a meccset is lefújhattad volna". Tíz perccel később bizonyoso­dott be, hogy mennyire iga­za volt a hazai szurkolónak. Ekkor jobb oldali szögletrú­gást követően Csányi a jobb sarokba fejelt, l-l. Az egyenlítő gól után kijött sündisznóállásából a KSC, és végre néhány szép akciót is láthatott a gyér számú kö­zönség. A 79. percben Bar­na elfutott, jobb oldalról középre adott, Kun 16 mé­terről kapura fejVlt, Erdei csak nézte a jobb oldali ka­pufa mellett lehelettel el­suhanó labdát. A másik ol­dalon Kiss Péter fejesénél is verve volt már Leboniczky, de a labda nem találta meg az utat a kapuba. A 82. percben Rácz fejelt Kiss P. elé, aki 20 méterről óriási lövést eresztett meg, a sze­gedi portás a levegőben úszva mentett szögletre. Mindkét tábor szurkolói és játékosai örülhetnek a dön­tetlennek. Az első félidőben kevés olyan jelenetet lát­hattunk, amely labdarúgás­ra emlékeztetett! A fordulás után túlságosan is a véde­kezésre összpontosított a KSC. megpróbálta őrizni so­ványka előnyét, s ennek egyenes következménye volt a szegedi egyenlítő gól. A vendégek játékán látszott, az egy pontért jöttek, és ezt a tervüket teljesítették. Jók: Bukó, Somogyi, ill. Csányi, Takács, Kovács J. Rajtmár István További eredmények a ke­leti csoportban: Mezőtúr— Szolnok 0-1 (0-1). Debreceni Kinizsi—Eger 2-0 (1-0). Met­ripond—BVSC 2-3 (1-0). Ba­ja—Szarvas 2-1 (0-0). A Ka­zincbarcika—Diósgyőr mér­kőzés 1-0-ás állásnál félbe­szakadt. Nyíregyháza—Deb­receni MTE 3-1 (2-0). Vasárnap a kézilabda NB I-ben a férfiak a 22. fordulót játszották. A két éllovas, a Rába ETO és a VAÉV—Bra­mac SE biztosan tartotta otthon a két pontot. Nem így a szegediek, akik a harmadi­kok a bajnokságban. Ök Solymárra látogattak, vere­séget szenvedtek, s kihullot­tak az elsó helyért folyó küz­delemből. Érdekesség még, hogy a Debrecen Békéscsa­bán mért megalázó veresé­get a hazai csapatra. A nők­nél két találkozóra került sor, s mindkétszer a vendég­csapat győzött. Eredmé­nyek, férfiak: VÁÉV—Bra­mac SE—Elektromos 24-20 (12-9), Rába ETO—Duna­ferr SE 24-20 (14-12), Békés­csabai Előre Spartacus— Debreceni Dózsa 12-26 (6-14), Szolnoki Olajbányász SE— PMSC 26-23 (15-12), Pemü Honvéd—Tisza Volán SC 24-18 (9-7), Tatabányai Bá­nyász—III. ker. TTVE—Co­hols FTC 41-27 (18-14). Az élcsoport: 1. Rába ETO 39, 2. VAÉV—Bramac SE 34 (2 mérkőzéssel kevesebbet ját­szott). 3. Tisza Volán SC 32, 4. Debrecen Dózsa 30, 5. Pe­mü Honvéd 28 pont. Nők: Postás—Dunaferr SE 20-29 (9-14). Gyóri Sportközpont SE—Herz FTC 13-22 (4-8). Az élcsoport: 1. Építők SC 40. 2. Secotex 37, 3. DVSC 36, 4. BHG SE 32, 5. Duna­ferr 29 pont. Makó—SZVSE 10-1 (6-1) A megyei I. osztályú lab­darúgó-bajnokság továb­bi eredményei: Mindszent— Sándorfalva 1-0 (1-0). Apát­falva—Bordány l-l (0-0). Tanárképző—Dorozsma 2-5 (2-3). Székkutas—Nagymá­gocs 0-0. Tisza-Üj—Szegcd­Szőreg 0-4 (0-2). A bajnokság állása: 1. Szeged­Szőreg 24 18 2 4 61-20 56 2. Dorozsma 24 17 2 5 49-19 53 3. Makó 25 16 4 5 69-26 52 4. Mindszent 24 15 3 6 47-21 48 5. SZVSE 24 11 8 5 48-33 41 6. Tisza-Cj 24 10 8 6 32-27 38 7. Szentes 25 9 5 11 41-49 32 8. Mórah. 24 9 2 13 39-37 29 9. Fábiáns. 25 8 5 12 28-36 29 10. Székkutas 24 8 4 12 22-52 28 11. Sándorf. 23 6 8 9 30-27 26 12. Bordány 23 7 5 11 21-42 26 13. Tanárk. 23 7 2 14 43-63 23 14. Apátfalva 24 5 6 13 22-44 21 15. Nagym. 24 1 2 21 15-80 5 16. F.alástya TÖRÖLVE Teke Nem ment a címvédőknek A bajnokság állása X. Szeged 26 16 7 3 42-19 55 2. Kazlncb. 25 12 7 6 33-22 43 3. Eger 26 13 4 9 39-32 43 4. Szarvas 26 11 8 7 31-25 41 5. BVSC 26 11 7 8 31-27 40 6. DVXK 25 10 9 6 33-30 39 1. Kecsk. 26 10 6 10 32-34 36 8. DMTE 26 8 11 7 34-28 35 9. Szolnok 26 9 8 9 35-48 35 10. Metripond 26 9 6 11 37-32 33 11. S. Sikü. 26 8 7 11 36-38 31 12. Nyiregyh. 26 8 7 11 20-24 31 13. Bajr. 26 8 7 11 26-32 31 14. D. Kinizsi 26 7 8 11 24-29 29 15. Mezőtúr 26 5 9 12 18-33 24 16. Sz. Dózsa 26 3 7 16 21-47 16 Labdarúgó NB III. A labdarúgás harmadik vonalában játszó tápéi csa­pat Budapestre, a Malévhoz látogatott A tápéi együttes nem sok sikerrel járt, hiszen sima vereséget szenvedett, s ezzel továbbra is a kieséis fenyegeti. Totó­eredmények A totó 18. heti játékszel­vényén szereplő mérkőzések eredményei: 1. St. Pauli— Bayer Leverkusen 3-0 1 2. Nürnberg— Bayern Uerdingen l-l x 3. Mönchengladbach— VfB Stuttgart 3-1 1 4. Karlsruhe— Eintrach Frankfurt 1-0 1 5. Waldhof Mannheim —Düsseldorf 0-1 2 6. Bayreuth—Essen 1-2 2 7. Hessen Kassel— Meppen l-l x 8. Münster—Alemannia Aachen 2-0 1 9. Catanzaro— Brescia 1-2 2 10. Foggia—Reggina 0-0 x 11. Licata— Parma 0-3 2 12. Monza—Ancona 1-3 2 13. Triestina— Torino 3-3 x Pluszmérkőzés: 14. Werder Bremen— Bayern München 2-2 x Szegeden, a Postás-pályán került megrendezésre az Or­szágos férfi és női teke egyéni és páros bajnokság. A versenyben a Budapest­és a yjdékbajnokság leg­jobbjai indulhattak. Beha­rangozónkkal ellentétben a világbajnok Török Mariann (Szegedi Építők) versenyen kívül sem állt oda gurítani. (Ö ugyanis nem kvalifikálta magát a rajtra a vidék baj­nokságon !) A szombati eredményhir­detéskor kellemetlen meg­lepetés érte a versenyzőket. Ekkor jelentette be a Teke Szövetség, hogy új sziszté­ma szerint kerül lebonyolí­tásra a bajnokság. Ez azt jelenti, hogy a szombati eredményeket — az egyéni küzdelemben — vasárnapra magukkal vitték a verseny­zők. Azaz göngyölítetten ke­rültek az eredmények érté­kelésre. Vasárnap már csak a legjobb 16 folytatta. Mind­ezt a vb-n indulók érdeké­ben határozta el a szövet­ség. ugyanis ott is ebben a formában rendezik meg a „viadalt". A jelenlevő veze­tők és edzők joggal tiltakoz­tak amiatt, hogy mindez nem igy szerepelt a ver­senykiírásban. Gál János és Tombácz Antal (a szövetség képviseletében) mindenki­től elnézést kért emiatt. Sze­rencsére mindez nem visel­te meg igazán a versenyző­ket, hiszen vasárnap is azok szerepeltek jól, akik szom­baton. Maga a verseny igen szín­vonalas volt, amit igazol a magas találat. Csak kiemel­kedő teljesítménnyel lehe­tett dobogóra kerüLni. Nem ment valami jól a verseny­zés a Szegedi Építők lányai­nak, ami az ismert körül­mények miatt teljesen ért­hető. Balszerencsésen ala­kult a Lőrinczné, Kórász páros sorsa. Kórász üreset gurított és így elúszott a bajnoki cím reménye. Lő­rineznét a vasárnapú egyé­niben is mindössze egy (!) fa választotta el attól, hogy a dobogón végezzen. Így is szép sikerrel szerepeltek a Szegedi Postás versenyzői. Az elmúlt év bajnokai közül csak Csányi Béla véd­te meg címét, a többieknek át kellett engedni az elsősé­get másoknak. Egy szép gesztusra is sor került a bajnokságon. A Te­ke Szövetség tisztelet-díjat adott át Török Tivadarnak — aki a megyei szövetség elnöke volt és 27 (!) évet töltött el szeretett sportágá­ban. Továbbra is aktívan fog dolgozni, hiszen most is a versenybíróság elnöke volt és egyúttal örökös, tisz­teletbeli elnök maradt. Gra­tulálunk neki! A bajnokság végeredménye, páros bajnokság. Nőik, bajnok: Szenczi .!.. Tóth L..-né (FTC) 885 fa (4158. 407). 2. Lörtnezné. Kó­rász (Szegedi Posílás) 873 (445 438), 3. Dnalikóné. Fenenczi (BK.V Előre) 870 (445 , 425). Férfiak. bafhoOc: Ceiinyi B. (Viotaria Banberg). Nagv L. (Wels) 1939 (1014 . 925). 2. Makai, Horváth J. (Pápa) 1913 (946, 967). 3. Mészáros J.. Mádák P. (BKV Előre) 1896 (947 , 949). Göngyölített egyéni: Nők. hajnak: Kovácsné Grampsoh Agatá (BKV Előre) 902 la. 3. Fodor G. (Szegedi Pos­tás) 885 , 3. Szanczi J. (FTC) 880. Férfiak. bajnok: Csányi Béla (Victoria Banberg) 1983 . 2. Ma­dák P. (BKV Előre) 192(7. 3. Szőke G. (Győri Richards) 1857. Női egyéni, vasárnap: 1. Ko­vácsné Grampscn Ágota (BKV Előre) 458 fa, 2. Fodor G. (Sze­gedi Postás) 444, 3. ZeesovicsA. (BKV Előre) 438. 4. LőTinezné (Szagedi Postás) 437. Férfi egyéint. vasárnap: 1. Madák P. (BKV Előre) 978 ra. 2. Csányi B. (Victoria Banberg) 969. 3. Szőfloe G. (Győrt Ri­chards) 9)9. Három különdíjat is kiosztot­tak, kettőt a legjobb szegedi versenyzőknek. (Az NKFV. a Posta Igazgatóéiig Területi Szak­szervezeti Bizottsága, a szövet­ség adományozta a díjalka.), orvét pedig a viadal legűata­labb.ianalc Ezeket a következők "kapták:' 'Fodor Gabriella és Rá­kos Józsjt (mindkettő Szegedi Postás), valamint Ótot Katalin (Szeged SC). Lapzárta A vízilabda OB I-ben a hétvégi fordulót követően a Ferencváros és a Vasas le­het maradéktalanul elége­dett, mivel újabb győzel­meik révén már tagjai a rá­játszás mezőnyének. Ered­mények: Vasas—OSC 10-9 (2-1, 1-2, 4-2, 3-4), FTC—Ü. Dózsa 8-6 (2-0, 2-2, 3-1, 1-3), Bp. Spartacus—BVSC 8-9 (2-3, 2-2, 2-1, 2-3), Tungs­ram—Szeged 5-6 (l-l, 0-2, 2-0, 2-3), Eger—Szentes 18-10 (5-2, 4-3, 3-3, 6-2), Tatabá­nya—Szolnok 10-12 (5-2, 1-4, 3-4, 1-2).