Délmagyarország, 1990. március (80. évfolyam, 51-76. szám)

1990-03-26 / 71. szám

10 1990. március 24., szombat Labdarúgó NB II. Utolsó „szalmaszál" (?) Labdarúgó NB I. SPORT Kézilabda NB 1. Könnyed játékkal A papírforma szerint Jcónnyű morOcóze* várt a táblázat máso­<bk helyim állá S«pr>tex Szrwedi Textilművek nói Ikézitabxlsosa­I vitára. a knstiés ellen hiancoló Borsodi Bányaa/it futgiKlta. Az első 10 porríbon kiegyenlltott volt « OriizxVelem (3-3). a Ikvtóábblelt­ben viszont 3 Sállal elhúzott a hazai uarda, és előnyét a félidő vésem; megtartotta. .c•züo•~, ••eV* igencsak rákapasolitaOt a textiles lányok. « 31. penoben már ipá­ra vezettek. Ez a különbség a továbbiakban mom sokat válto­zott Továbbra is a szutfertiek Irányították a Játékot, olyainy­nyira. hogy tovMb nőtt a kú­lonbwSS. A találkozó vétse felé, a biztos vezetés tudatában, (konn yml m il siködtx-k a veti (téglá­tok . de könnyűd játttklkal eléírt győzelmükhöz igy sem féttheiiett HeétséR. Kreotex Szegedi Textilművek— Borsodi Bányász 17-14 O-t). Női jTKtrkózós. ÜjszcpedJ Sport­csarnok. 400 néző. V.: Hornylk, Vaefloó. .Secotex: HANG r- Utasi 2. Ke- VJoW 5. Molkoün* S. Németh 1. GviTnesíné 2. Nagy. Cs.: SZABÓ 4. Gát ÍL Kispál Edző: Lostl István. Tisza Volán—III. ker. TTVE 25-23 (13-14). Féríimif' rtkő zé«. Hívta pest. V.: KrlúCSÓ, Ldk­rinsZkl. Tisza Volán: Grandjukat — Sándor 2. TENKE 7, Balogh 3. Tóth 5. Z.SODI 3. Avar. Csere: FEKETE ("kapus). Réti. Fladkas. Banith. Bánany 3. Bdzö: Bara­bás Zsolá Az olső félidőben akadozott a Volán-gépezet, szünet után vl­raartt maafalblztoa iáitékával biz­ti«an nyert a szeeedd ozyüttea. Cselgáncs Nahóczky bronzérmes A Budapesti Spartacus a fővárosban Spari Kupa ré­ven nemzetközi felnőtt csel­gáncs versenyt rendezett. Ezen részt vettek a Szeged SC sportolói is, akik közül az ifjúsági II. korcsoportos Nahóczky Endre, a 65 kg-os súlycsoportban, nagyszerű versenyzéssel bronzérmes­ként végzett. A junioroknál Kovács Szabolcs 5. lett. Martonosi Imre és Bürgés Mihály sérüléssel bajlódva indultak a vetélkedőn, igy aztán nem sikerült számot­tevő helyezést elérniük. Teke NB I. Egy lépés hiányzik... A nói teke NB I. legutóbbi fordulójában a Szegedi Epitók SE csapata isimét si­kerrel vette az akadályt, ami egyben azt is jelenti, ha szerdán — délelőtt 10 óra­kor lesz a mérkőzés a Dé­Jép-pályán — legyőzi a BKV Előrét, újból bajnok! Sz. Epitók—Kőbányai Por­celán 6:2 (2508:2355). Nói mérkőzés. Budapest. Pont­szerzők: Vidácsné 457. Ve­cseri 447, Sáfrányné 429, Huszkáné 406, ill. Feketéné 466. Holczerné 407. Ifjúságiak: Sz. Építők— Kőbánya 3:1 (755:726). Pont­szerzők: ötott 403. ill. Ab­rahamné 377. A Szegedi Postás női együttese hazai környezet­ben aratott nagyiarányú győ­zelmet. Sz. Postás—Zuglói Danúvia 7:1 (2511:2214). Női mérkő­zés. Szeged. Pontszerzők: Lórinczné 443, Kórász 434, Fodor 433, Tompáné 408, Ohátné 407, ill. Máté 411. Ifjúságiak: Sz. Postás­Zugló 4:0 (745:618). Pont­szerzők: Bozó 377, Gyuris 368 Gvyns*= Kálmán felvéttéi" Támadott a KSC, védekezett a Dózsa — többnyire ez volt a jellemzője a Hunyadi tcri mérkőzésnek. Sahin (sötét mezben) fejjel hárít egy beadást Tóth Gs. elöl. akivel külön csatát vívott a kilencven perc során KSC—SZ. DÖZSA 1-0 (1-0) Szeged, Hunyadi tér, 500 néző. Vezette: Bogyó (Ha­nyecz, Kokavecz). KSC: Erdei — Hoffmais­ter. Somogyi, Bukó, Safra­nyik — Ozsoúth, Kiss F-, Me­szes — Balogh, Tóth cs., Rácz. Edző: Pataki Tamás. Sz. Dózsa: Himer — Kdn­for, Popol, Sahin, Tóth G. Batik, Kisistók, Kurucz, Ge­recz — Gazdik, Kanalas. Ed­ző: Kurucz István. Csere: Kurucz helyett Fó­rizs a szünetben, Balogh he­lyett Kispéter a 71., Batik helyett Szekeres a 71., Rácz helyett Pauk a 84. percben. Gólszerző: Balogh a 30. percben. Sárga lap: Batik a 38., Ka­nalas az 53., Popol a 61. perc­ben. Kecskeméti támadások kö­zepette Kisistók távoli lövése volt az első említésre méltó szegedi megmozdulás. A 10. percben Gazdi kot szerelték szabálytalanul a vendégek 16-osa elótt, ám a labda Kis­istóké lett, helyzetbe került, de Bogyó játékvezető — ki tudja miért? — nem alkal­mazott előnyszabályt... A 20. percben Sahin hibáját követően Ráczot indították jó átadással, a szélső bal ol­dalról, a 16-os sarkáról lő­hetett, labdája a bal oldali kapufa tövéről vágódott ki! A 30. percben esett a mérkő­zést eldöntő egyetlen gól. A Dózsa-védők képtelenek vol­tak felszabadítani, 16-osuk előtt a kecskemétiek ide-oda tologattak, mígnem a jobb oldalról keresztbe futó Ba­logh 15 méterről, fordulásból rúgta el a labdát, az a vető­dő Himer mellett a jobb alsó sarokban kötött ki, 1-0. Nem sokkal később Kana­las szabadrúgása a bal felső sarok felett zúgott el. A 42. percben Rácz bal oldali be­adása megcsúszott a felső lé­cen, a védők az utolsó pilla­natban mentettek szögletre. Szünet után valamivel bát­rabbá vált a Dózsa, de oly­kori fölénye meddőnek bizo­nyult. A lila-fehéreknek, bár­mennyire is vágyták, ez a forduló sem hozott megvál­tást. A győzelem örömét utoljára tavaly októberben ízlelő lila-fehéreknek ez az összecsapás szinte az utolsó szalmaszálat jelentette, de mindhiába. Hitehagyottan, elképzelés nélkül, rengeteg hibával játszottak, sikerte­lenségüket főként bátorta­lanságuknak köszönhetik. Más kérdés, hogy a kecske­A Keleti 1. Szeged SC 2. Kazineb. 3. Eger 4. DVTK 5. KSC 6. Szarvas 7. BVSC 8. Metripond 9. DMTE 10. Debr. K. 11. Baja 12. Ny iregyh. 13. Salg. Sikü. 14. Szolnok 15. Mezőtúr 16. Szegedi D. csoport 19 14 19 u 19 10 19 8 19 19 19 19 19 19 19 19 19 19 19 19 állása: 3 2 35-10 45 5 27-16 36 6 29-23 33 4 29-25 31 7 29-26 30 5 22-19 30 7 22-21 28 8 25-22 25 6 26-22 23 8 16-18 23 7 18-21 22 9 14-19 22 3 10 26-32 21 6 8 23-34 21 7 9 13-28 16 5 12 16-34 11 Megyei I. osztály Bukdácsol a Dorozsma A listavezető Szesed-SzóAce! ezúttal Is győzött, igy továbbra is az élen áli. Makói FC—Tanárképző Főis­kola 5-2 (4-1). Makó. 300 nézó. V.: M.ikai. Minden csapatnész­Ix-n Jobb hazai együttes na­gyobb külónibsuKBel is győzhe­tett volna. Göltovö: Vágó (2), Krizbal (2), Somogyi, Illetve An­da (öngól). Bereczki (1 l-esből). Jök: DOKI. Anda. Kel zihál. Vá­Ká. Ul. Bárok, Farkas, Fábiánsebestyén—Kiskundo­ruzsma 1-0 (0-0). Fábútnsebes­tyén. 50 mező V.: Bába. A lel­kes hazaiak Jobban akarták a •győzelmet, melvet az utolsó percben látt góllal meg is érde­meltek. Gáliává: Hevesi JOk: a Fa biánsebest yennel mindeniki átlagon felül Játszott. illetve Va­sas. Lukacs. Ifjúságiak: Fábiárusdbostytén —Kislrnndorozsm.a 2-fl. Szentesi Kinizsi—Nagymágors 3-2 (1-2). Szentes. 100 nézá. V.: Nagy S. Küzdelmes mérkőzésen a megfogyatkozott hazaiak a második felidei IátéflcUkkál meg­érdemelteik a győzelmet, céllö­vő : stráma. Miubel. szarvas (13­eslböl). illetve Györgyi, llaiczúk. Jok: Varga. Fáni. ill. Gyöngyi. Ifjúságiak: Szentesi Kinizsi— Nagymdgocs 8-2. Morahalom—Sándorfalva 1-2 (0-0). MKmahaiom. 300 néző. V.: Keresztúri. Jő iramú, kemény mértkőzénen a MVnnalhalom eJlen két védelmi hibát használt kJ a Sándorfalva. GdUövö: Savanya, Illetve PáDdl. Szélt. Jdk: BánfL, Tartásri. Ml. Takács. PápdL Ifjúságiak: Mó rabolom,—Sán­dortalva 2-0. Balástya—Bordány 3-2 (2-0). Bordány. 400 nezö V : Serfőző. Nagv Iramúi mérkőzésem szünet utáni ]á lek Likkal a vendégek szorossá tették a mértkóaés ál­lását. Gállóvő: Katona (2). Gé­mes. 111. Horváth (11-etiböl). Dá­vid. Jók: a Balastyából senki. 111. Horváth. Peták. Farkas I. ifjúságiak: Bakastya—iBordáriy 3-2. Tisza-cj KSK—Székkutas l-l <1-0). Oj szenti van. 200 néző. V.: JaVus P. Hatalmas ntezónyfölé­nvüket ram tudták győztes goira váltani a hazaiak. Gállö­vő: Vadászi (Tisza-üj KSK). JőU: Vadászi. Tóth J.. Ul. Antal. Ifjúsági.k: Tiszá-Oj KSK— Szokflcutas 2-0. Mindszent—Apátfalva 2-0 11-0). Mindszent. 1*0 néző. V.: Pál S. (Jól). Végig Jobb volt á hazai csapat. GőUOvő: Gábor. Aszalal. Jdk: a Mindszentből mindenik 1 átlagon felül teljesített. Illetve •MŰ. Ifjúságiak: Mindszent—Apát­iáivá 10-0. SZVSE—Szeged- Szóreg 1-2 (0-0). Vasutas-stadion. 400 né­ző. V.: Atyánsziki. Kiegyenlített örök küzdelme ben 2 perc alatt lőtt gótokkal fordított a Szeged­Szöneg. Gállövő: Puskás. ilL Kun, Vasis. Jölk: Pusr.úás, Pl­plcz. Ml. Lévái. Gróczi. Nagy Za. Demeter. Kiállítva: Suli (SZVSE) a 90. pereiben. Ifjúságiak: SZVSE—Szcged­Szőnag 0-0. A bajnokság állása: 1. Szeged­Szőreg 20 14 3 1 50-19 45 2. Makó 3. Dorozsma 4. SZVSE 5. Mindszent 6. Balástya 7. Tlsza-ÍTJ 8. Mörahalom 9. Sándori. 10. Szentes 11. Bordány 12. Szekkutas 13. Apátfalva 14. Tanárk. 15. Fábiánt. 16. Nagym. 20 13 20 13 20 10 20 11 5 2 2 5 7 3 3 6 3 8 8 5 1 10 7 7 9 9 9 11 13 r 17 51-20 44 31-15 41 42-19 37 38-21 36 28-30 30 25-19 29 37-29 28 26-21 25 34-36 25 29-39 25 18-34 25 18-34 19 34-50 17 21-37 16 13-67 7 Összeállította: Imre László Labdarúgó NB III. Vereség mindenütt Balszerencsés hét végét zártak a Csongrád megyei csapatok. Sem hazai pályán, sam ídegen­ten még csak oontot sam sike­rült szerezni. Legnagyobb meg­lepetés a Csortgnad (hazai vziv­sége a lényegesen kisebb íátélk­eröt képviselő Kiskőrössel szem­Nagyszénás—Tápé 3-1 (2-1) Nagyszériás. 803 néző. V.: sza­bó B. - aipe: Merley — Bite. zakar. fzalai. Heiriűh — Miikiős Cs. (Forgács). Kéjlas, Rőka — Su­hal. Miklós Z„ Marxé. Edző: Kozma Zolitiin. A 23. osreban bal oldali tá­madást vezetett a Tápé. a mag­lőtt labda Róka elé pattant, aki 18 méterről nem hibázott. 0-l A 24 percben Ugró Jobb oldalrol iveit te szögletet. Kvasznovszfti pedig magabiztosan fejelt a Jobb sarokba, lel. A 28. percben Ug­ró ezúttal bal oldalról ívelt be szabadrúgás;. amelyet ismét Kvasznov&Zkl értékesített. 2-1. A 70. percben Juhász beadását Kovács a Ikiapu bal oldalába lőt­te, 3-11 Így kellett volna tippelni! A totó 12. heti szelvényén sze­6. Bologna— replő mérkőzések eredményei: Saimtxloría 1-0 1 1. Hamburg— 7. Gremoneiso— St. PauLi 0-0 X Asooli 2-1 1 2. Bodhum— 8. Lecoé—Milán 1-2 2 Uayem Mündhen 0-0 x 9. Napoli—Juwnitus 3-1 1 3. FreibúTg— 10. Udineso—Bari 2-2 x Wattenscheid • >0 1 11, Messima—Pisa 0-0 x 4. Duisburg— 12. Padova—'Truestjjia l-l X StutUtarter KidkKrs 1-1 X 13. Pewana—Ancana 0-0 X S. Unterttadhitig— Plusz mérkőzés: Herttva BSC 0-1 2 14. Barletu—Cagliari O-O x A labdarúgó NB L 20. fordu­lójának eredményei: MTK-VM— Ü. Dózsa 2-0 (0-0). FTC—Oetore­cen 3-1 (0-0). Rába ETO—Bp. Honvéd 2-0 (1-0), Tatabánya— Haladás VSE 2-1 (2-1). Vác—Vi­deoton-Waltham M (0-1), PMSC—Siófok l-l (0-1), Vasas— Osepel 1-0 (0-0). Veszprém—Bé­késcsaba 2-0 (1-0). A bajnokság állása: 1. C. Dózsa 2. MTK-VM 20 14 1 S 31-14 43 20 15 3 4 29-11 42 3. Pécsi MSC 20 10 7 9 28-14 97 4. FTC 20 9 4 7 30-23 31 5. Tatabánya 20 9 2 8 14-19 29 6. Siófok 20 6 9 5 19-17 27 7. Videoton­Waltham 21) 6 9 5 15-18 27 8. Vasas 20 7 5 8 21-24 26 9. Veszprém 20 5 10 5 15-16 25 10. Bp. Honvéd 20 6 5 9 20-25 23 11. B.-esaba 20 6 5 9 14-24 23 12. DVSC 20 5 7 8 14-22 22 13. Rába ETO 20 4 8 8 20-20 20 14. Haladás 20 5 5 10 25-30 20 15. Vác 20 3 10 7 15-22 19 16. Csepel 20 2 10 8 18-29 16 Röplabda NB I. Továbbra is.fália zászló" métiek sem voltak jobbak, az alacsony színvonalú mérkő­zést igy aztán a rutin, a na­gyobb határozottság döntötte el a javukra. Jó: Somogyi, Ozsváth, Tóth Cs., ill. Kán­tor, Tóth G. Pataki Tamás; — Nem ját­szottunk jól, a három pont jogossága mégsem vitatható. Kurucz István: — Két gyenge csapat alacsony szín­vonalú csatározásából a sze­rencsésebb került ki győzte­sen. Gyürki Ernő A Keleti csoport további eredményei; BVSC—Szeged 2-0 (0-0), Metripond—D. Ki­nizsi 2-0 (2-0), NYVSSC— Mezőtúr 2-0 (1-0), DVTK— Szolnok 2-2 (2-1), DMTE— Eger 2-3 (0-2), Salgótarján­Baja 2-1 (2-1), Szarvas—Ka­zincbarcika 4-1 (1-0). A férfi röplabda NB I. I—4. helyéért küzdő csapa­tok rájátszásában a második kör mérkőzéseit bonyolítot­ták le a hét végén. A Sze­gedi Építők gárdája, mint ismeretes, bravúrosan kez­dett, az első találkozón a bajnokaspiráns Ű. Dózsát otthonában, a Vágóhíd ut­cában győzte le ?:2-re. A második összecsapást, ért­hetően, felfokozott várako­zás előzte meg, ennyien még soha nem voltak kí­váncsiak röplabdamérkőzés­re Szegeden, a Lila iskolá­ban! A nagy jelentőséggel bíró találkozó első játszmájában repülőrajtot vettek a lila­fehérek, 5:l-re, 8:2-re, majd II-2-re vezettek! Tehették ezt, mert rendkívül jó volt sáncolásuk, leütéseik védhe­tetlenül vágódtak a szege­diek térfelére. Az igazság­hoz tartozik viszont az is, hogy a vendéglátók igen­csak megilletődötten ját­szottak, alig-alig villantot­tak fel valamit igazi tudá­sukból. A folytatásban vál­tozatlanul az újpestiek ké­nye-kedve szerint történt minden, képtelen volt fel­pörögni az Építők, szinte semmi sem sikerült röplab­dásainak. Ismét a Dózsa ve­zetett 3:0-ra, 6:0-ra, majd 7;l-re módosult az ered­mény. Az első mérkőzéshez képest rá sem lehetett is­merni a szegediek játékára, a vendégek válogatottjai, Jagodics, Király, Marosvöl­gyi és Schildkraut viszont felszabadultan röplabdáztak, jól kivitelezett akcióikkal szemben nem tudtak mit felvonultatni a házigazdák. A jelentós vendégelőnynél a szegediek mestere, Nyári Sándor cserékkel próbálta felrázni csapatát Valame­lyest sikerült is higgadtab­bá tennie a társaságot, fel­jöttek ll:8-ra. A továbbiak­ban azonban újra az újpes­tiek kerekedtek felül, véd­hetetlen leütéseikkel meg­nyerték a játszmát. A har­madik játékrészben végre azt nyújtotta az építős -gár­da, amit valójában tud, el­húzott 8:5-re! A hallatlan izgalmak közepette zajló já­tékrészt 10:5-ös, 11:6-os, 12:8-as és 14:12-es vezetés után megnyerték Husztáék. A negyedik játszmában sem volt hiány izgalmakban. A vendégek 7:3-ra megugrot­tak, de 10:10 is volt az eredmény! Rácz és Huszta elemében volt — sajnos, csak ők ketten! —, leüté­seik, bámulatos ejtéseik re­ményt ébresztettek a szur­kolókban. A folytatás már kevésbé volt biztató, a lila­fehérek sánca úgymond át­üthetetlennek bizonyult, és ez játszma-, illetve rnérkö­zésgyőzelmüket jelentette. A szegedieket — ezt Bo­tos Ferenc, az újpestiek edzője is sportszerűen el­ismerte — nyomasztotta esélyességük, a felelős­ség terhe. Görcsös aka­rásuk miatt túlzottan le­egyszerűsödött, gépiessé, ki­ismerhetővé vált játékuk. Különösen szembetűnő volt ez támadásaiknál, ütőik hálóközeiben szinte mindig kényszerhelyzetbe kerültek, alig-alig kaptak értékesít­hető labdákat. A vereséggel persze még semmi sincs veszve, valójában minden elölről kezdődik. Mégpedig hétfőn Budapesten, a Vágó­híd utcában! Ü. Dózsa—Sz. Epitók 3:1 (4, 11. —12. 10) Férfimérkőzés. Szeged, Lila iskola, 800 néző. Ve­zette: Hóbor, Ferenczy. Ű. Dózsa: SCHILDKRAUT, Ja­godics, Karmos, KIRÁLY, Marosvölgyi, Valics. Csere: Szabó, Sárközi, Oroszi. Ed­ző: Botos Ferenc. Sz. Épí­tők: Nusser, Medve, Polgár, Hulmarin, Petheő, RÁCZ. Csere: HUSZTA, Streze­neczky, Tóth. Edző: Nyári Sándor. — gyürki — Szegedi Epitők-Spartacus —Budaörs 3:0 (4, 3, 1) Nói mérkőzés. Tabán is­kola. Vezette: Policsányi, Zach. Spartacus: KANCZ, BEZDAN, Bihari, Csókági, BALAZSIK. DOBOS. Csere: Bernáth. Edző: Ducsai Gé­za. Mindössze 45 percig tar­tott a mérkőzés. A szegedi lányok minden tekintetben fölülmúlták ellenfelüket, és csak az volt a kérdés, hogy egy-egy szetten belül mi­lyen különbséggel nyerik a játékot.' Fölényükre jellem­ző, hogy az ellenfél az egész mérkőzés alatt egy játszma megnyeréséhez szükséges 15 pontot sem tudta elérni. Változatos, helyemként jó szín­vonalú. traJTios menkőzésan a hazai csapat irtürerdemclt győ­zelme*, aratott. Jolk: Krasznovsz­ik1 (a mezőny legjobbja). Ugro, Molnár, Záibrák. 111. Róka. Su­hal, Miklós Z. További eredmények: Bem SE —Kiskunhalas j-0. KTE—Malév SC 3-1. Mezódrovácshaza—Gyula >-•'. Mezőhegyes—OnosCiáza 3-0, Miske—Szentes 3-1. Csongrád— Kto'tócos 0-4. Dábas—Rákos­(mianü 2-0. A csoport állása: 1. Kerskemét 18 13 2 3 36-14 41 2. tierr. SE 18 12 3 3 36-20 39 3. Miske 18 9 6 3 37-18 33 4. Nagyszénás 18 10 3 S 27-21 33 5. Kákosmenti 18 8 3 7 38-27 27 6. Mk.-háza 18 7 6 5 25-24 27 7. Dábas 18 7 4 7 21-26 25 8. Mrzóh. 18 8 1 9 24-38 25 9.. Csongrád 18 6 6 6 14-19 24 10. Kiskőrös 18 7 1 10 41-28 22 11. Malév 18 7 1 10 25-28 22 12. Ovulr, 18 5 6 7 23-27 21 13. Tápé 18 5 5 8 22-36 20 14. Orosháza 18 5 4 9 17-23 19 15. Szentes 18 5 3 10 22-31 18 16. Kk.-halas 18 1 4 13 12-42 7 Az építősök játékmestere, Nusser. sajnos, ezúttal nem re­mekelt. Feladását Medve bűvöli, az újpestiek (fehér mez­ben) feszülten figyelnek, vajon leütéssel, vagy ejtéssel fejezik be akciójukat a szegediek