Délmagyarország, 1989. november (79. évfolyam, 259-284. szám)

1989-11-27 / 281. szám

r 6 1989. november 27., hétfő -w 1 Labdarúgó NB II. Csak Vízilabda 08 I. SPORT Takács Mária Európa-bajnok Szombaton Manchesterben folytatódott a nöi súlyeme­lő világ- cs Európa-bajnok­ság. Továbbra is az ázsiaiak vitték a prímet, szereplésü­ket természetesen világcsú­csok kisérték. Mindkét fogásnemben, és így természetesen az össze­tettben is Takács Mária lett a 67,5 kg-os súlycsoport Eu­rópa-bajnoka 87,5 kg-mal.A magyar sportolónő a világ­bajnoki összetett sorrendben a 2. helyet tudta megszerez­nj a mezőnyből kiemelke­dő Guo Quiuxiang mögött. Teke NB I. Jól gurítottak A teke NB I. legutóbbi fordulójában valamennyi szegedi csaputnak kijött a lépés, megnyerték mérkőzé­sükét. Eredmények. Szegedi Építők—Kőbányai Porcelán 7:1 (2461:2232). Női mérkőzés. Szeged. Pontszerzők: Sáfrányné 437, Török 431; Vidácsné 418, Vecseri 398. Bödőné 391, 111. Gazsóné 395. Ifjúságiak: Szegedi Építők—Kőbányai Porcelán 4:0 (751:691). Pont­szerzők: Lonkai 399, Ótott 352. Sz. Postás—Zuglói Uanii­via 5:3 (2417:2410). Nöi mér­kőzés. Budapest. Pontszer­zők: Tompáné 435, Ohútné 414, Kórász 408, ill. Szöllő­siné 422, Gyabronka 418, Frank 406. Ifjúságiak. Sz. Postás— Zugló 4:0 (794:647). Pont­szerzők: Bozó 401, Gyuris 393. ­Szegedi Postás—Ceglédi Közgép 5:3 (5311:5275). Férfi mérkőzés. Szeged. Pontszerzők: Stér 919, Né­meth 913. Rákos 900, ill. Sándor 949, Rimóczi 912, Szabó 904. Labdarúgó NB I. A labdarúgó NB I. ta­vaszról előrehozott forduló­ja sem melengette meg a szurkolók szívét, a színvonal maradt a regi . . . A 16. forduló eredményei PMSC—Vác 3-0 (2-0), Rába ETO-Siófok l-l (0-1), sas—Debrecen 0-0, Bp. ved—Csepel 2-1 Veszprém—Videoton Tatabánya—U. Dózsa (0-2), MTK-VM—FTC az eredmény voltVastaPs az uszodában melengető ségért nem megy a szedba szom­Üjfent „nagycsapat", a hét- gezve a sikerért járó elis­vegi forduló előtt még a 2. merést — már az utolsó ne­helyen álló U. Dózsa látó- gyed előtt ünnepelték ked­gatótt az újszegedi Sport- venceiket. uszodába. Esélylatolgató be- „.,, , , . ,, szelgetésünkkor Pozsgay Valtozatossagból mosl Zsolt, a hazaiak vezető ed- sem hiány Szépítettek zője azt mondta, nekik a vendegek góljukra ki ez egy olyan mérkőzés, mas mmtCserivalaszoria amelyiken ők. már a dón- U)madásl ldd e otAJ tétlennel is „nyerők" lehet- mafodpercce távolrol lőtt nek, ugyanis vitathatatlanul nagyo" J°"ios golt". ^utan jobb jatekerőt képviselnek J™*1"1 MllIer per^' az újpestiek. Hozzátette, úgy ^ ' T™ , z ' gondolja, sok múlhat MÜ- hügy ~ 4 méteresből és egy ler kapuson, aki bizonyára ?agy lor,wssel ~ bizonyítan. akar volt csa- a Dózsa, amikor 6 perc­pata ellen, amely kemeny- másodpercet mutató az ora. A befejezes előtt 14 másodperccel (!) emberelő­nyős helyzethez jutottak a Kezdés után azonnal nyil- szegediek. Elszántan véde­vánvalová vált, nagy csatá- keztek a fővárosiak, már­nák lehetünk részesei. Haj- már úgy látszott mindenki tott, akart mindkét fél, beletörődik a döntetlenbe, ügyes megoldásokat, bátor de nem így Juhász, aki az próbálkozásokat láthattunk, utolsó (!) másodpercben, Gvwes Kálmán felvétele Az ejső gólra 2 perc 26 má- éles szögből lőtt óriási gól­Ainig a társak tanakodtak. Kun (képünk bal oldalán) a labdát — felvételünkön ót- sodpercet kellett várni, jávai megszerezte a győzel­ban a háló felé — mesterien a kapu bal oldalába csavarta. Ezzel a góllal vezetett 1- amikor is Tórók B nagysze- met dfcipatának. U-ra a Szeged SC. rü átadását Cseri ugyan­csak remek mozdulattal zú- A mérkőzés vegen zúgott SZEGED SC—NYVSSC 2-0 vendégek, akiknek szinte gediist, aki Kantor és Po- ditotta a hálóba Lengyel a vastaps, teljesen megérde­(1-0) mindig völt idejük 16-osuk pol diszkíséretében 14 mé- óvatossága * miatt veszett melten, hiszen ez a siker Szeged Tisza-parti stadi- elé tömörülni- Szünet után térről •„kilőtte" a jobb alsó kárba egy ígéretes támadás, igazi csapatmunka diadala on 1500 néző Vwette- tío- valamivel kiegyenlítettebbe sarkot. 2-0. Tovább tartott a másik oldalon Varga ha- volt A gratulalok gyuruje­guó (Fazekas ' Kokavecz) vált a ideiem, ami azért a hazai fölény. Szabó szög- talrnas lövését tette ártal- ^n Pozsgay Zsolt boldogan is következhetett be, mert letét a kapufa segítsegével matlanná Miller. Előnyös mondta, gyakorlatilag — Szeged SC: Leboniczky — — úgymond — „szélesett" a hárította Csehó, majd a má- helyzetet puskáztak el a ha- már ami a küzdelmet illeti Magyar, Bogdán, Szabó, szegediek középpályás sora. sodszorra belőtt labdát Agh zaiak, kárpótlásul viszont ~ történt, amit várt, az a csatárok pedig képtelenek fejéről vette le. Beleon lőtt szép gólt A má- meg külön oröm számara, voltak helyzetbe kerülni. A ^ közvetlenül sodik negyed elején 4 mé­Toth — Kovács G., Takács, Kcrvács J. — Barna, Kun, Bárány. Edző: Kovács Te­repe. 3 pontot ugyan ezúttal is Kiss István pontrúgását teresből szépítettek az új­Nyíregyháza: Liptak begyűjtötte a csapat, és a „. . .,..„, .. , , . .... , , téliesre fordult időjárás ban, A a védők gyűrűjéből pestiek, a kesobbiekben né­ha a játék nem is, de ez jajtfan^ kapus_ olebe fe- hezen jutottak lövéshez a hogy a társaság minden egyes tagja képes volt fel­nőni a feladat nagyságához. Görgényi István, az újpesti­ek mestere nagyon sportsze­Szobonya. Szikszói, Boda. legalabb meiengetöként ha- WJ*. Agh lövése után a ki- jatekosok, azaz mindkét íél rúen elismerte, kifejezet CSCfCC / Ifnhni 1 .nlrnrc .... . . nattann lahnat nonic; s.7ahr» • r..». »..„n..lnn ;A mófl/rt Urobni, Lukács, szurkolókra. Jó: Bog- Pattan° labddt Pedig Szabó ^f^ekeatt'A'vendégek" ten színvonalas, jó mérkő­Kertesz J. — Selyem, Szila- .. s . • K jU LjDtak lőtte el. Majd felbillent a J01 veöeKezett. A vendege* zésen ko[Tekt játékvezetés „.a r.vhi ' ' ' pálya, az NB II. újoncai nek sikerült ujabb gólt el- mellett, teljesen megérde­Kovács Ferenc: — Várj- csak elvétve tudtak átjutni érniük, így kiegyenlítették melten nyertek a szegedi­Szilagyi helyett Ty^üTk^en. 7sV7e * ff ^ „ , f ^'rányukat. " ""— is következett. A labdarú- , A 6S- percben Csata lab- A harmadik játékrészben Szeged SC— t. Dózsa gyí, Csehi István. Csere Kertész B. a szünetben, Se lyem helyett Váci az 52., gás sava-borsa a gól, mi vi- íjával hegedűs iramodott vá,tozatlanul nagy voIt az 0-5 (2-0, 0-2, 2-0, 2-3) XI JZ*™ szont, elsősorban a Urnádé- ^a he- ^ ^ ^ üjszegedj Sportuszoda, $00 Bárány helyett Kanalas a 61. percben. Gólszerző: Kun a 40., Ta­kácsi a 86. percben. Sárga lap: Szilágyi a 38. percben. ér- sok, a megszerzett labdával néz°- v-: Schlosser, Szent­MIL­Szögletarány: 6:1 Szeged javára. (5:0) a Egy perc sem telt el a já téikidöból, amikor Bárány bajnokságot Kovács Józseftől kapott jó átadást, a szélső maga mö­gött hagyta a védőket, ám nagy helyzetben. 10 méter­ről, a kifutó, vetődő Liptá­kot találta telibe. A 3. perc­játékunk miatt, érünk el egy-egy talalatot, ePPen az otoson amiért érthetően türelmet- kezö Szabó lábára, aki egy azonnal támadásba lendül- g^orgyi. Szeged SC: lenek a szurkolók. higgadt csel után d bal sa- tek) így azlan hol az egyik, EER ~ Megyeri, Dongó, c- a , . „ rokba helyezett, 3-0. Tíz . . . .. k„nlinx, af1fVí. CSERI 4, BELEON 1, Tö­Sandor István: — Amióta perccel u befejezés előtt másik kapunal adod- . ' Nyíregyházán edzösködöm, Hegedűs jobb felső sarok- uk izgalmak. Cseri iratko- rok B> Lengyel, Juhasz 1. a szegedi volt a legjobb csa- ba tartó bombáját, Csehó zott fel újból a góldobók Tóth, Szabó, Török T. Edző: pat, amelyikkel talalkoz- bravúros vetődéssel hárí- listájára, majd Miller bizo- Pozsgay Zsolt. tunk. Gratulálok őszintén toUa Ekko[. ma[. könnye. . .. kivételefi keoessé- Ú Dózsa- Vincze Zs — kívánom. nyerjek meg a dén helyenkent saját szó- y ° Kivtteleb ^^ U' UozM- Vlnczt ^ rakoztatására is focizott u Gyűr Iá Ernó SZOLNOKI M.4V MTE­SZ. DÓZSA 3-1 (2-0) geit — többször is remekül Urögi 1, VARGA l, Dala, védett —, minek kóvetkez- Vincze B. 2, Nitsovits, BE­tében — megint Cseri jó- NE 1, Kovács, Gál, Önódy. voltából — ismét két gólra Edző: Görgényi István, nőtt a hazaiak előnye. A lá- Gói _ emberelőnyből: ragadtatták 5/3> ilk 4/2. Négyméteres­a szurkolókat, bői: 0, ill. 2/2. akik — mintegy megelőle- (gyürki) Va­Hon­(1-0), 0-0, 1-3 3-0 (1-0), Haladás—Békéscsaba 0-t (U-0). A bajnokság állása: Carl Lewis és Harita Koch az évtized atlétája ). 0. Uúzsu •i. MTK-VM 3. Pfrs 4. FTC 5. Vasas ti. Videoton 7. Tatabánya 8. Siófok 3. Bp. Honvéd Itt. B.-scsaba 11. Veszprém 12. DVSC 13. Haladás 14. Kába ETO 15. Vác IS. Csepel Ifi 12 t 3 26-10 37 16 11 2 3 23- » 35 16 9 6 1 2fi- 9 23 16 7 4 1 24-17 25 16 6 4 6 17-17 22 16 5 7 4 12-14 22 7 18 10-13 22 4 7 5 13-14 19 5 4 7 16-19 19 5 4 7 10-18 19 3 9 4 12-14 18 4 6 6 11-17 ÍV szolnoki gárda. A 88. percben Csató rö­vidre sikerült hazaadását a . _ szemfüles Szalai elcsípte, és „ „ Szolnok, 200 nezo Vezet- a kiindulo Kiss T. mel. tottak mélUn ben Magyar futott el a jobb te: Vargtt J' ÍVlda' Lorincz>• lett a jobb sarokba helyez- vastapsra oldalon, az alapvonal köze- MAV MTE: KISS T. — te az ajándéklabdát, 3-1. léből ügyesen gurított visz- Kiss A., Csató, Szilagyi, Ró- A zárófordulúban maga. sza Barna ele aki a kapu- zsavölgyi — Földi, Agh, Kiss biztQS gyözelemmel rukkolt lyUoat nÍ80tt k-H^edusKanyari,Sza- ki a S2QÍnofcl együttes, A Szinte egykapuzott a hazai bo. Edző: Szatmari János. IJ(j perc során kézben (aT_ Sőnek Sönyult^0"15'111 Szegedi Dózsa: Csehó - tolta a jatelc irányítását, fö­meaooneK Dizonyuii. Waszner, Popol, Fábián, lényét három góllal tette A 23 percben Bárány 7 Kantor — Batik, Kurucz, még nyomatékosabbá. Az méterről Tejelhetett, jól el- Gruborovics, Gerecz — Fó- elfogódottan és hit nélkül talált labdáját a felső léc rjzs, Apró. Edző: Kurucz futballozó szegediek vere­hárította. A 40. percben a is(vdn kaputól 22 méterre sokadik szabadrúgását végezhette el Cser^„ ^^ hefvet^sfí" tudta felvenni a versenyt a létája a Track and Field kalapácsvető), a hazai csapat. Amíg a tar- ko a oá. Apio ne yeu aza- News amerikai szaklap sze- Cram (brit, középtávfutó). sak tanakodtak, Kun a lab- a «»-. Hozsavolgyi he- szolnokiak hasonlo sorával pjnt A hatszoros olimpiai Nők: I. Marita Koch (ke­da möge lopakodott, s mes- lyett Bontovics a 75. parc- szemben, raadasul durva, bajnok Lewis a szovjet hár- letnémet, rövidtávfutó), 2. lerien a kapu bal oldalabu ben. egyéni hibákkal tetézték masugró Viktor Szanyejev- Jacky Joyner-Kersee (arac­csavarta, 1-0: Gólszerző: Kiss I. a 17, gyenge szereplésüket. Jó töI> m»8 az olimpiai arany- rikai, távolugró és hétpró Szünet után felhagyott Hegedűs a 30., Szabó a 68., Kanyári, Szabó, Kiss I míg érmes Koch a ke!etrlémet bázó>. 3 Evely" ^hford korábbi taktikájával, és ki- Szalai a 88. percben, támadott a vendégcsapat, ezáltal, ha nem is jobb, de gzUágyí 64. változatosabb lett a játék. A 84. percben majdnem ki- Szögletarány: 6:5 (3:2) egyenlítettek a vendégek, s Szolnok javára. teSt^kioubí'ío^éte^rőT 1.M°ndhlftnj'.r."ök f?1™ eredményei: DVTK-Sal- Moses (amerikai, gátfutó. Florence Griffith-Joyner labdáia a bal oldali léc mel- korbe" .Kezűoü°u a K.et, " gótarián 4-0 (1-0), Szarvas— 400 m), 4. Daley Thompson (amerikai, vágtázó), 8. Tírt­íett zúgott^ eV. T»!. SiT^ iTondban P Kecs- (brit. tízpróbázó)., 5. Sebas- jana Kazankina (szovjet. Az amerikai Carl Lewis vető), 8. Roger Kingdom sége teljesen egyértelmű, hi- es a keletnémet Marita (amerikai, gátfutó, 110 m), szén egyik csapalrészük sem Koch az évtized legjobb at- 9. Szergej Litvinov (szovjet, 10. Steve gerelyhajító Ruth Fuchstól (amerikai, vágtázó), 4. Petra a szegediek közül senki sem veszi át u trónt. Felke (keletnémet, gerely _,arga ,.'ap: ü£ ' nyújtott említésre méltó A legjobbak: hajító), 5. Heike Dreschler Férfiak: 1, Carl Lewis (keletnémet, vágtázó és tá­(amerikai, vágtázó és távol- volugró), 6. Jarmila Kra­ugró), '2. Szergej Bubka tochviiova (csehszlovák, rö­A Keleti csoport további szovjet, rúdugró), 3. Edwin vid- és középtávfutó), 7. egyéni teljesítményt. Néűer István Cselgáncs Az országos ifjúsági baj­nokságot Budapesten ren­dezték A szegediek igen jól szerepeltek, két ezüst-, és két bronzérmet szereztek: Sajnos, Petrcwics Milán (75 kg) három hétig tartó víru­sos betegsége miatt nem a megszökött formájában ver­senyzett, s mint ifjúsági, a döntőben elszenvedte elsó vereségét, így ezüstérmes­ként végzett. Csiszér Rómeó (4 83 kg) ugyancsak rpáso­dtk volt, míg Szabad Gábor (83 kg) es Lelkes Miklós I 83 kg) a harmadik he­lyen végzett, viszont meavecsételödött a ™ngadója. Nagy gondban kemét-Mezőtúr 1-0 (0-0), viszont megpecseteloaott a t k a játékosok „palya- Faer-Metrinond 1 1 (0-11 vendegek sorsa. Nagyszerű , lt„ utánJ nurnigt,n tud 1 1 (0-H, jobb oldali tamadas vegen eldonteni, milyen ci. g«JE^ BVSC 0-0, Baja­Szecsenyi Kanalast hozta használjanak a félcentis. Ka-«00 jatekba, o a kozepen futó hólepellel borított, kemény­Takácshoz továbbított, aki a re fagyott játéktéren. OszI veceredménv a Keleti csupurtban 1. Szeged SC kifutó Lipták mellett 12 mé­terről a kapu bal oldalúba Hazai rohamok után a 17. helyezte a labdát, 2-0. percben Kanyári indítását , . , ., .. Waszner elvétette, a tovább­A bevezetokent kihagyott . Ki$s ÍSÉuán ÁtjiUzotta ket helyzet utan a nyír egy- Q keresztezó Kántort, és a haziak vedekezesre kenyszs- 16.osnál egy igazítis utan rultek, olykor tizen 1 s kapu- , • juk előterében tartózkodtak, középről a lec ala lott, 1-0. A nagy szegedi nyomás Megnyugodtak ettől a szol­azonban nem vezetett ered- nokiak, egyre-másra szőt- u Debr K menyre, mert a hazaiak ez- ték támadásaikat, és félóra I2 Ny,eKyháza úttal is körülmenyesen szót- elteltével jött a második ha- 13. s. síküveg ték akcióikat. Lassú és sok zai gól. Kanyári a félvonal- u adogatásra épülő támadásai- tol hosszú labdával kiug- 15. Mezőtúr kat rendfe visszaverték a ratta a középen rabogó He- 16. sz. Dózsa 2. K.-barctka 3. Szarvas 4. KSC 5. Metripond 6. BVSC 7. DVTK 8. Eger 9. DMTE 1U. Szolnok 15 U 3 1 23- 3 36 15 9 2 4 22-11 29 15 6 6 3 16-15 24 15 7 2 6 24-23 23 15 6 4 5 23-15 22 15 6 4 5 18-13 22 15 5 6 4 23-22 21 15 6 3 6 21-20 21 15 4 8 3 20-16 20 15 5 5 5 19-22 20 15 5 4 6 15-14 19 15 1 4 7 10-16 16 15 4 3 8 18-25 15 15 2 7 6 13-18 13 15 2 6 7 12-25 12 15 2 5 8 13-24 11 tian Coe (brit, kozéptávfu- középtávfutó). 9. Mury Slu­tó), 6. Said Aouita (marok- ney (amerikai, kozéptávfu kói, középtávfutó), 7. Juríj tó), 10. Sztefka Kosztadino Szedih (szovjet, kalapács- Va (bolgár, magasugró). r Igy kellett volna tippelni! A toto 47. heti lltékszelvényén 8. Atalanta— szereplő mérkőzések eredmé­Internazjonale 2-1 1 nyei: 9. Ceöena— l. Karlsirafier SC— Hotpentina lrl X VIB stuiugart 1-0 1 10. Ldcata— lrl X 2. Nümbaríj'— Torino l-l X Bavern Münűhen 4-0 1 11. Catanzaro— l-l X 3. Mönchen«U<lbaah— Parnva Ji-4 2 Kaiserslautern 4. Hannover— Braunsohweig 3-1 1 3-0 1 lő. Triestina— Ancona 1-3 2 5. M-ippcm— 13. Avellimo— Cisnabruo/í 3-1 1 Bresda 1-2 2 6 Unterhaching— F-eiitxjtrg 0-0 X Puunerkőzes : 7. Verona— 14. Juventus— Roma 2-2 x Napol! l-l X