Délmagyarország, 1989. október (79. évfolyam, 232-258. szám)

1989-10-23 / 251. szám

4 1989. október 21., szombat 1. MTK-VM 11 7 1 3 14­7 22 2. T. ltozsa 11 7 1 3 14-8 22 3. FTC 11 6 3 2 18­8 21 4. Pécs 11 5 5 1 19­8 26 S. Vasas 11 5 3 3 13­16 18 6. Haladás 11 4 4 3 14­14 16 7. Videoton 11 4 4 3 8-111 16 8. Bp. Honvéd 11 4 3 4 11-11 15 9. Siófok 11 3 5 3 10­II 14 16. Debreeen 11 3 4V 8­10 13 11. Veszprém • 1 2 7 2 6-8 13 12. Tatahánya U 4 1 6 6-» 13 13. B.-ciaba 11 2 3 6 6-15 9 14. Kába KTO 11 2 2 7 9­12 8 r.. \ .n 11 15 5 8-13 8 16. Csepel 11 -74 6­16 7 Labdarúgó NB III. Két pont A l.ilxlarúaó NB 1U. Alföldi nsoponíjdbun .I 10. forduló TTÜT­tcViaécmtT'c Ikerüít nur. A Csong­nid TTwiizvet csapataink közül taul pulyán Csongrád a KTE. •a Tápé az Ooissháza ellen — miiKlkvt csapat — jídJnélOcüU döntetlent, inig Szents-s Kiskő­rösiül szonvodet* v»-tvséí?ot. Tápé—Orosháza 0-0 Tápó. 51)0 ni-ző, v.: Szent­K.Vöcnyl. Tápé: Marley — Hite, liaiso, Köröst. Kampler dr., Balogít. Hoka. FoTXiáes. Markó. LOTVI­.vlcs. Völgyi. Cs.: AlxluU. Edző: Kozma Zoltán. A mérkőzés előtt a tápélak szakoszitalyvu-ZMloje, lUigt'l­mian n Endnr díszes smrloget adott at Szentgyíirgyl Jntelkvi'­vooümek abból az uLkálomlból, Otogy ezen az NB 111-ae mér­kőzéséül buosüzott aktív pálya­futásától. Az ..ünnepi Hangulat" a mérkőzés 90 percére is m<sg­maradt. MMHI a kapuik nem kerültek wszelybe Aimolyan unalorrUutballt latliatott a néző­sereg. ltenyoieg íilbaval tarkí­tott mérkőzésen egyik csapat erdemeit volna győzelmet. A további eredményeik: Mczo­Iwtgyes—Máikosmunti TK 3-1 (IMI). Nagyszénás—Miske IM), MezökovacsJiáza—Bem SE l-l, üalxis—Kisikunhalas 3-1. Gyula —Malév 0-1 (b-t). Csongrud— KTE 0-0. Kiskoros—Szentes 4-3. A bajnokság állása; 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. II. 18. 13. 14. 15. 16. KTE Bem SE Nagyszénás Mlske Mk.-háza Gyula Csongrád Malév Tápé Itakosmentl Orosháza Kiskőrös Mezőhegyes Bahas Szentes Kiskunhalas 8 2 - 21 6 3 1 22­3 1 IS­S 1 15. 2 3 14 3 3 12 4 3 9 6 13 4 12 5 20 5 10­6 18­3 16 8­2 3 5 11­2 2 6 12 1 4 S 10 S 26 111 2i 9 21 10 17 11 17 11 IS 8 13 •14 12 .13 12 •20 11 12 U 20 10 18 10 15 9 21 8 20 7 Totó A totó 42. heti Játékszelvé­nyén szereplő mérkőzések ered­ményei: 1. Ba.vern München— Bayer Leverkusen 0-1 2 2. Bayer Uerdlngen— SVerder Eremen 0-1 2 3. V(l. Bochum— Nürnberg 3-3 x 4. Elntraeht Frankfurt— Slónrliengladhaeh 3-0 1 3. Flau-SVelss 9(t— Sluttgarter Ktekrrs 0-2 2 6. BraunsehwelR— llertha BSC 1-2 2 7. Genoa— Juventus 2-3 2 8. Florenlina— Sampdorla 3-1 1 9. Napolt— Intrrnazionale 2-0 I 70. Bresrla— Pisa 1-4 2 11. Foggla— C agllarl 0-1 2 12. Pescara— Como 1-0 1 13. Rezeina— Avelltno 1-0 1 pótmérkozések: 14. Essen— Münster l-l x 15. l.'nierhurhlng— Ouisburg l-l x 16. Frelburg— Bayreuth 2-0 1 Labdarúgó NB II. Egyre jobb a Szegedi Dózsa... SPORT Labdarúgó NB I. Gólszegény forduló A labdarugó NB I. 13. fordu­ló iá ball nom leleskodtok a csű­rni tok a gólnigásban. mlndösz­BZC L4-UOT zordült mog a Móló. NV-gv találkozón dunü-Ueui szü­letett. két háziul és Ikét vcmdég­gyóA'lomnck őrüUicttek uz ér­dekelt szurkolók. EREDMÉNYEK: Tatabánya—Vác 2-1 (1-0). Bp. iioaiwd— rrc o-3 (o-i). u. Dó­zsa—Silófok l-l (1-0). RAha FTTO —tPMSC ő-l (0-1). Bbkéscsuba— Debrecen J-l (0-1). Haladás— Vasus 2-0 (1-0). Veszprém— MTK-VM 0-0. C tse pel—Video­ton l-l (0-1). A bajnokság állása; fT^í* Pikót hiába űzik... Fénylő „Kavics" Cvenes Kálmán felvételei Gruborovics, akadály felett... Bácskai kocogás SZEGEDI DÓZSA­SZARVAS 0-0 Szeged. Hunyadi tér, 2000 néző. Vezette Győri (Kovács II. L., Berger). Szegedi Dózsa: Csehó — Fábián. Popot, Kőhalmi, Kánto: — Kurucz, Katona, Gruborovics, Pikó — Szalai, Fórizs. Edző: Kurucz Imre. Szarvas: Hanyecz — Fcke-' te, Gebri, Nagy M., Szemere — Garai, Aranyos, Bakai, Csák — Supka, Búzás. Edző: Pallagi Róbert. Csere: Csák helyett Csalos, ós Búzás helyett Sebők a 62., Pikó helyett Gerecz a 60., Kurucz Imre helyett Batik a 77. percben. Sárga lap: Kőhalmi a 23., Nagy M. a 30., Bakai a 73. percben. Szögletarány: 8:5 (3:3) az Sz. Dózsa javára. A dózsások lassan, az őszi szezon végére csak becsem­pésztek csapatukba három olyan játékost — Kőhalmit, Pikót és Gruborovicsot —, akik, ha kell megtartják a labdát, ha pedig indítani szükseges. azt is elvállalják, s nem utolsósorban tízből ki­lencszer saját társukhoz is passzolnak. Szóval, labdabiz­tosak. A tegnapi találkozón, akik nézték a mérkőzést ész­revehették. hogy fazonja lett a Dózsának. Bár Kurucz edző t— mint mondta a meccs előtt — még mindig nem találta meg az igazi középpályás so­rát. A mérkőzés sajnálatos ese­ménnyel kezdődött: a beme­legítés során az egyik szarvasi játékos labdával fej­be lőtte gyúrójukat, aki per­cekig eszméletlenül feküdt a kapufa mellett. Azonnal kór­házba szállították, a meccs végéig nem érkezett hír álla­potáról. A játékról. Az elsó percek­ben Garai, Nagy M., illetve Gruborovics lövéseit írhattuk be a jegyzetfüzetünkbe. A szarvasiak lóvőkedve a kö­vetkezőkben sem csökkent, minden helyzetből tüzeltek, sokszor olyankor is, amikor, ha jobb helyzetben levő tár­sukhoz játszanak, talán ve­szélyesebbek lehettek volna támadásaik. Mindemellett a kétékes játékot mesterien al­kalmazták a vendégek. A 20. percben majdnem gólt is sze­reztek a szarvasiak: Csák egyedül iramodhatott meg, 17 méterről lövésre szanta el magát. Csehó a bal kapufa mellett elsuhanó labdát csak szemmel tudta követni. To­vábbra is darált u Szarvas. Nagy M. 25 méteres bombá­ját a szegedi kapus ügyes ve­tődéssel hárította. Majd a 40 percben Supka egyedül for­dult kapura, már csak Cse­hóval állt szemben, amikor Kurucz Imre hátulról be­csúszva szerelt. Ezt követően ismét Csehó volt munkában, aki egy jobbról belőtt labdát parádés kivetődéssel tolt to­vább. A 42. percben végre felje­gyezhettük az első igazi nagy hazai gólhelyzetet. Gruboro­vics szöglete — most is, mint a mérkőzés folyaman vala­hányszor — életveszélyesen csavarodott az ötös sarkán álló Fórizs fejére, aki „hig­gadtan" a bal sarok mellé fejelt. A második félidő egyre na­gyobb Dózsa-fölényt hozott, de csak szögletrúgásokat tud­tak kiharcolni a lila-fehérek. Olykor-olykor a vendégek is támadtak, de első félidei erő­szakos játékuk kissé alább­hagyott. Gruborovics az utolsó 10 percben eldönthette volna a mérkőzést. Szalai re­mekül adott be jobbról, a 11­es ponton várakozó Gruboro­vics mesterien fejelte le a labdát a jobb kapufa mellé, a nézők már gólt kiáltottak, amikor Hanyecz kapus bra­vúrosan hárított. Két perc múlva ugyancsak a szegedi középpályás és Hanyecz volt a főszereplő. Gruborovics 30 méteres lövését ugyanis a léc alól tornázta ki. Nem volt rossz mérkőzés! Nem„ mert mindkét csapat lendületesen játszott, s a já­tékosok a finomabb megol­dásoktól sem riadtak vissza. A Dózsa csapata talán most játszott a legösszefogottab­ban, köszönhetik ezt Grubo­rovics szervezőkészségének, illetve a 38 éves Kőhalmi rendkívül elegáns játékának. Kollégáimmal megállapítot­tuk, ha a fiatalok is annyit és olyan tudatosan futottak volna, mint „Kavics", akkor ezen a meccsen simán nyer a szegedi gárda. No de, majd megtanulják ők is ... A szarvasiak végigdarálták a találkozót, de mintha a má­sodik félidőre elfáradtak vol­na. összességében szórakoz­tató mérkőzést láthattak a Hunyadi térre kilátogatók. Jók: Kőhalmi, Csehó, Po­pol, illetve Nagy M., Ha­nyecz. Kurucz István: Fizikailag tökéletesen felkészített szarvasi csapat ellen helyze­teink alapján nyerni kel­lett volna. Sajnos támadójá­tékunk ezúttal is meddő volt. Pallagi Róberf: Nagy me­legben, sok hiba. Igazságos eredmény. Cs. Gát László SZEGED SC—BAJAI SK 1-0 (1-0) Baja, 1500 néző. Vezette: Plasek (Lázin, Fekete). Szeged SC: Leboniczky — Magyar, Bogdán. Szabó, Tóth — Kovács G., Takács, Kovács J. — Barna, Kun, Bárány. Edző: Kovács Fe­renc. Baja: Farkas — B. Szabó, Szabó L., Gallai. Szűcs — Gombás, Kovács B., Evanics, Morvái — Horváth A., Bo­jás. Edzó: Koller Viktor. Csere: Gombás helyett Teleki, az 56., Barna helyett Hegyeshalmi, a 74., Bárány helyett Szécsényi, a 87. percben. Gólszerző: Kovács G., a 10. percben. Sárga lap: Gombás az 51., Szabó 1+ a 84., Szűcs a 88. percben. Szögletarány: 4;3 (2:1), u Szeged javára. A minap Szabó Gyula a szegediek * csapatkapitánya azért hálálkodott, mily nagyszerű érzés magjuk mellett tudni a lelkes szur­kolókat vidéki mérkőzései­ken. Buzdításukkal szintű mindig „földobják" a csapa­tot. olykor úgy érzik, hazai környezetben játszanak, ami­ért jó eredményekkel és tel­jesítményekkel szeretnének „fizetni". Bajára három busszal rándultak át az ifjú és idősebb szurkolók, bizta­tásban így aztán most sem volt hiány, ám a petárdák és a mérkőzés utáni — at­rocitást kiváltó — megnyil­vánulások nélkül jobb lett volna... Eseménytelen mezőnyjá­ték után, a 10. percben Ko­vács B. került lövőhelyzet­be. kapu közepébe tartó labdája LeboniczjV" zsákmánya lett. Két perc múlva óriási bajai helyzet maradt kihasználatlanul. Bojás ügyes cselekkel csap­ta be Bogdánt és Magyart, a balösszekötő helyéről, 8 méterről célozhatta meg a kaput, labdája azonban el­suhant a bal oldali léc mel­lett. A 19. percben, hatalmas védelmi hibából esett a mér­kőzés egyetlen — mint ké­sőbb kiderült —. mindent el­döntő gólja. Bogdán vitte föl a labdát, a bajai védők hátráltak A 16-os előtt a szegedi középhátvéd kicse­lezte kollégáját. Szabót. Farkas kifutott elébe, de nem tudott közbeavatkozni, közben Bogdántól a kapuba További eredmények Metripond—Salgótarján 2-2 (l-l), Kazincbarcika—DMTE 2-0 (1-0), Mezőtúr—DVTK 2-2 (l-l). Debreceni Kinizsi—Szolnoki MAV MTE 0-0. Kecskmét—Eger 4-2 (2-0), Nyíregyháza—BVSC 3-1 (2-1). A Keleti csoport állása: 1. Szeged SC 10 8 2 • 18- 4 26 2. K.-barcIka 10 7 - 3 16- 6 21 3. Metripond 10 5 3 2 18- 8 18 4. Kecskemét 10 5 7 « 18-17 16 5. Szarvas 16 4 4 2 12-12 16 6. Eger 16 4 2 4 15-15 14 7. BVSC 10 4 2 4 12-15 14 8. DMTE 10 2 6 2 14-12 12 9. Ny.-egyháza 16 3 3 4 7-16 12 16. Szolnok 16 2 5 3 13-16 11 11. Sz. Udzsa 16 2 5 3 9-12 11 12. lt. Kinizsi 16 2 4 4 7- 8 16 13. Baja 10 2 4 4 11-13 16 14. DVTK 16 1 5 4 11-17 8 15. Mezőtúr 10 l 5 4 16-2(1 8 16. Salg. Síküveg 10 1 3 6 11-17 6 tartott a labda. Kovács G. rácsapott, s mielőtt bárki közbeavatkozhatott volna, közelről a hálóba továbbí­totta. 1-0. Valamivel élénkebbé vált az egyébként álmos iram, de említésre méltó esemény a 40. percig nem esett. Akkor viszont igen: büntetőrúgás­hoz jutottak a hazaiak. Jobb oldali bajai szögletrúgast kö­vetően Horváth „eltörte" a labdát, a kapu előterében álló Magyar ijedtében kézzel beleütött, plasek játékvezető pedig a ll-es pontra mula­tott. Kovács B. állt a labda mögé, félmagas, helyezett, a bal oldali léc mellé tartó nem tul erős lövését Lebo­niczky a levegőben úszva, bravúrral kiütötte! Amikor szünet után ismét pályára vonultak a csapatok, Kun Lajos elhaladva mellet­tem, kesernyésen megjegyez­te: „Bún rosszak vagyunk!" Hát, mit ne mondjak, tény­leg így volt... A 40. percben Horváth A. keverte meg Bogdánt és Tóthot, szeren­csejükre Magyar az utolsó pillanatban segített rajtuk. Az 56. percben bul oldali ha­zai támadás végén Horváth A. 5 méterről emelt kapu fölé. Mezőnyfölénybe került a hazai csapat, olyannyira, hogy a szegediek alig-alig mentek át a felező vonalon. A 68. percben Bojás az alapvonaltól Evanics elé tá­lalt, akinek 7 méterről le­adott kellemetlen lövését Le­boniczky bravúrral hárította. A másik kapunál — szöglet­rúgás után — Bárány lőhe­tett, bal alsó sarokba tartó labdáját Farkas gyors vető­déssel kaparintotta meg. A 70. percben Kovács G- reme­kül indította Hegyeshalmit, 6 elvitte a labdát a kifutó Farkas mellett, de ahelyett, hogy az üres kapuba továb­bította volna, visszafelé adta, így aztán a védők felszaba­díthattak A kezdeti tapogatódzó já­ték után a biztonságra törek­vő bajaiak váltak kezdemé­nyezőbbé. Tehették, mert a .szegedi középpályások szinte eltűntek a mezőnyben, alig vétették észre magukat. Ha netalán mégis, akkor soroza­tos rossz átadásaikkal, indí­tásaikkal hívták föl magukra a figyelmet. A vendégek gól­ja után valamicskét élénkült a játék, aminek továbbra is az volt a jellemzője, hogy mindkét fél nagyon sokat hi­bázott. Fordulás után ugyan felülkerekedtek a hazaiak; tudományuk azonban a kapu elótt elfogyott. A szegediek igen alacsony színvonalú mérkőzésen szerezték meg a győzelmet, amiről csak any­nyit: lényeg, hogy a 3 pont megvan, a többit gyorsan el kell felejteni... Jó: Lebo­niczky, Bogdán, Szabó, 111. Szabó L., B. Szabó, Bojás. Gyürki Ernő Megyei I. osztály Helycsere az élen Ez a forduló bővelkedett érdekességekben. Kikapott a Dorozsma' Balástyán, s. így kénytelen volt átenged­ni az első helyet a Szeged ­Szóregnek. Az SZVSE gól­záporral nyert, és meg­kezdte a felzárkózást. Meg­szerezte első győzelmét a (Fábiánsebestyén, és még­hozzá nagy különbséggel. A Makó hazai pont vesztésével leszorult a dobogóról, és 3 helyet esett vissza. Szóval zajlott az élet a negyedik vonalban is. Fábiánsebrstyén—Nagy­mágocs 6-0 (1-0). Fábiánse­bestyen. 1U0 néző. V.: Ma­dácsi (jól). A nagy hazai fölény szünet után gólok­ban Is megmutatkozott. Gól­lövő: Tóth (3), Keller, Bá­nyik, Szabó P. Jók: a hazai csapatból mindenki, ill. Pár­kány. Ifjúságiak: Fábiánse­bestyén—iNagymágocs 3-0. Szentesi K.—Sándorfalva l-l (0-1). Szentes, 200 néző. V.: Szarvas. Nagyon gyen­ge színvonal, igazságos eredménnyel. Góllövö: Bu­bori, ill. Sebestyén. Jók: Muhel, Stráma, ill. Mészá­ros, Széli. Ifjúságiak: Szentes— Sándorfalva 7-1. S/.egcd-Szörcg—Móraha­lotn 2-1 (l-l). Móraha­lom, 300 néző. V.: Bozóky. Változatos, jó iramú mér­kőzésen a szerencsésebb csapaté lett a három pont. öt sárga lap került kiosz­tásra a találkozón. Céllövő: Kanalas, Puskás, illetve Kószó Z. Jók: Puskás, Vass, Nagy K., ill. Tandari, Kószó Z., Császár. Ifjúságiak: Szeged-Szó­reg—.Mórahalom 3-1. Tisza-Új KSK—Tanárkép­ző Főiskola 3-0 (0-0). Üj­•szent'ivan, 200 néző. Vezette: Keresztúri (jól). Megérde­melte a győzelmet a hazai csapat. Góllövő: Kéri (2), Ambrus T. Jók: Molnár, Kéri, Gardai, ill. Agócs. Ifjúságiak: Tisza-Űj KSK—Szeged SC II. 2-2. Balástya—Kiskundorozs­nta 1-0 (1-0). Balástya, 400 néző. V.: Kúböl. Iramos, küzdelmes mérkőzésen az első félidőben lőtt remek szabadrúgás góllal nyert a hazai csapat. Góllövő: Len­gyel. Jók: Gál, Czirok T., Ménesi, ill. senki. Ifjúságiak: Kiskundorozs­ma-iBalástya 4-0. SZVSE—Apátfalva 5-1 (4-0). Apátfalva, 200 nézó. V.: Magyar (kitűnően). Már az első félidőben eldöntötte a mérkőzés sorsát az SZVSE. A vendégek lőttek szeren­csés gólokat is, a hazaiak, pedig kapufát. Góllövő: Vi­rág (>),. Buknicz, Grezsa, Puskás, ill. Buknicz (ön­gól). Jók: az SZVSE-ben mindenki átlagon felül ját­szott. ill. Ferencsik, Kardos, Kovács. Makó—Bordány 3-3 (2-1). Makó, 600 néző. V.: Bába. A gyenge napot kifogó hazai­ak ellen a Bordány győzel­met érdemelt volna. Góllö­vö: Márki, Polyvás, Kriz­bui (1 l-esből), ill. Hajdú (2, egyet 1 l-esből), Kádár. Jók: a hazaiaknál senki, ill. Haj­dú, Mihály, Kádár. Mindszent—Székkutas 2-0 (1-0). Mindszent, 250 néző. V.: Oszlács (jól). Közepes színvonalú, sportszerű mér­kőzés, megérdemelt hazai sikerrel. Góllövő: Budai, Gábor. Jók: Tóth J, Szűcs, ill. Hortobágyi, Sepsei Ifjűsagiak: Mindszent— Székkutas 10-0. A bajnokság állasa: Szeged-Szőre* Doruzsma Mindszent SZVSE Tisza-ÜJ Makó Apátfalva Bnrdánv Székkutas Möraltalum Balástya Tanarkepzö Sándorfalva Szentes Nagymagors F.-sebestyén Összeállította: 11 8 l 11 8 1 11 6 2 11 S 4 11 5 4 115 4 113 2 11 5 1 II 5 1 11 5 ­114 2 11 4 1 11 2 4 112 3 U 2 I 11 1 1 2 27-10 25 2 19- 8 25 3 27-12 20 2 21-14 l» 16- 9 19 26-14 19 15-14 17 17-21 16 10-25 16 18-18 15 14-19 14 23-26 13 9-13 10 6 17-15 » 8 8-24 7 9 11-28 4 Imre László