Délmagyarország, 1989. február (79. évfolyam, 27-50. szám)

1989-02-13 / 37. szám

338 1989. február 13., hétfő Újszeged i Sportcsarnok, 100U néző. Vezette: Berg­mann, Sziklai. Volán: Arvai — Sándor 11. (4), Tcnkc (5), Balogh (3), Zsódi (4), VIZSNYICZAl (5), Bárány. Cs.: Dobos (kapus), Farkas 1. (3), Avar (1). Edző: Párkányi Gyula. Újpest: Perger — Lemák (1), Kocsis (1), Horváth (2), Major (4). Sinka (3), ÁMENT (7). Cs.: Takács (kapus), Sza­bó (5), Krasznai. Edző: Né­meth András. Kiállitás: 2, illetve 6 pere, Hétméterek: 3/3, ÜL 2/2. Részeredmények: 12. p.: 6-6, 20. p.: 8-7, 36. p.: 16-16, 40. p.: 18-16, 50. p.: 21-19, 55. p.: 22-20. Az első felidőben fej-fej mellett haladtak a csapatok. Szünet után sem változott sokat a játék képe, csupán annyiban, hogy a szegediek ekkor általában 2-2 góllal elhúztak ellenfelüktől. Gyen­ge színvonalú, rengeteg hibá­val tarkított mérkőzésen a hazaiak megérdemelten győz­tek. Udvarias házigazdák KSC—Szegedi Építők 3-0. (10, 12, 9). Férfimérkőzés. Lila iskola, 300 néző. Vezet­te: Horváth, Ferenczy. Szeged: RACZ, Tóth, Medve, Hulmann, Polgár, PETHEÖ. Csere: Magyar, Huszta, Szabó, Bozóki. Edző: Nyári Sándor. Meglepően rövid idő alatt nyert a vendég Kecskemét az építős csqpat ellen, az 5— 8. helyért megrendezett rá­játszásban. Mindössze 02 perc volt a tiszta játékidő, ami férfimérkőzésen eléggé szokatlan. A két csapat egy­más ellen mindig nagy csa­tát vivott, most viszont túl udvarias házigazdának bi­zonyult a szegedi csapat! Az első játszmában gyorsan el­húzott a Kecskemét, és rö­vid idő alatt 4-1-re vezetett. Polgár jó nyitásait követően még sikerült az egyenlítés, de a folytatásban csak két pont (10-12) különbségre tudta a Szeged megközelíte­ni a KSC-t. Úgy tűnt, hogy a második szettben több ke­resnivalója lesz Ráczéknak. Öt nagyszerű pontot szerez­ve, jól kezdődött a játszma. Még 12-1 l-re a hazaiak ve­zettek, de ezzel aztán el is lőtték azt a bizonyos puska­port. Az utolsó szett ponto­san úgy indult, mint a má­sodik. Itt is az építős gárda húzott el (4-!), dé aztán jött a KSC. Kilenc hazai talála­tot „engedélyezett", majd zsinórban érte el pontjait, és teljesen megérdemelten nyert a Nussert nélkülöző Szegedi Építők ellen. * A junior női döntőt, pon­tosabban szólva annak első négyes tornájának első kö­rét Szegeden rendezte meg az MRSZ. Az eddig is vára­kozáson felül, kitűnően sze­replő Szegedi Építők-Spar­tacus folytatta sikersoroza­tát. Csak a Tungsram ellen veszített szoros mérkőzésen, másik két ellenfelét maga­biztosan győzte le. így aztán szép reményekkel vághat neki a folytatásnak. Eredmények: Tungsram­Szegedi Építők-Spartacus 3-2, Bp. Vasas—DMVSC 3-2, Tungsram—Bp. Vasas 3-0, Szegedi Építők-Spartacus— DMVSC 3-1, Tungsram— DMVSC 3-1. Szegedi Építők­Spartacus—Bp. Vasas 3-0. Imre László Birkózás Mindkét fogásnemben , a dobogón A Szegedi VSE birkózói a hét végén két emlékverse­nyen szerepeltek. Szegeden a kötöttfogásúnk léptek szőnyegre (188 ver. senyző) a Szabó Sándor-e:n. lékversenyen. Ez a küzde­lem az 1972—74-es korosz­tály első 1BV. válogatója is volt. Ezen 58 kg-ban (19 in­duló) Lipták András bronz­érmet nyert és átvehette Szeged legeredményesebb birkózójának kiirt tisztelet­dijat is. 50 kg-ban Németh Róbert hatodik lett. * Budapesten az FTC ren­dezte meg a Szalai Imre lei­nőtt szabadfogású országos birkózóversenyt, melyen Csi­kós Ferenc edző tanítványai három ezüstérmet nyertek. Kiss Ferenc (68 kg), Gyuris Menyhért (90 kg) és Domon­kos Róbert (130 kg) végzett második helyen. Szávai Zsolt és Szél József ötödik, Ba­logh János pedig hatodik lett. Jégkorong OB II. Hunyadi SE (5-2, 3 Budapest, Megyeri űt, 150 néző. A szegedi együttes ismét összecsapott a Hunyadi SE gárdájával, akiktől Szegeden 6-1 arányú vereséget szen­vedtek. A Szeged az alábbi játékosokkal vette fel a küz­delmet: Telek, Székely (ka­pusok) — Kalocsa, Rigó, Sza­lontai, Forgács, Oskola, Bá­náti, Magasy, Csanádi, Sa­vanya, Szeles, Gaszner, Ger­mann, Fekete, Gallasz, Seibel, Bojtos, Tóth. Edző: Rigó Le­hel. A mérkőzés sorozatos sze­gedi támadásokkal kezdődött és már a 4. percben Oskola és Szalontai góljaival 2-0-ra vezetett. Ezután sorozatban hagyták ki a jobbnál jobb Teke NB I. Szeged 11-6 -3, 3-1) helyzeteket a vendégek.' Os­kola egymaga akár három gólt is üthetett volna, ehe­lyett azonban a Hunyadi, né­mi kapussegédlettel 5-2-re elhúzott. A második harmad­ban Forgács, Oskola és Ka­locsa góljaira ugyancsak há­rommal válaszoltak a ha­zaiak. A harmadik harmad­ban Forgács gólja után fel­csillant a remény az egyen­lítésre. Ekkor azonban újabb kapushibával két szerencsés Hunyadi-gól következett... A sportszerű találkozón (kiállítás a szegedleknél 2 perc, a Hunyadinál 6 perc) a szegediek egyenrangú ellen­felei voltak a Hunyadinak. Kis szerencsével pontot is szerezhettek volna. Kosárlabda NB I. Most sem sikerült... Búcsú, győzelemmel Befejezte Jugoszláviai ed­zőtáborozását a magyar lab­darúgó-válogatott, s vasár­nap Barban egy alsóbb osz­tályú csapat ellen játszotta zárómérkózését. A váloga­tott Ittmperger, Szekeres és (Hajszán góljával 3^0-ru győ­zött. A csapat hétfőn dél­ben érkezik haza. Idény eleji Játékkal Tisza Volán­Újpesti Dózsa A rájátszás előtti hajrá­hoz közelít a női kosárlabda NB I. A csoportja — ínég 4 forduló van vissza — és a Szeged RC csapata mindin­kább távolodik a „felsőház­tól". A hét végén egyik ri­válisát,'a KSC-t fogadta, el­lene ezúttal sem sikerült nyerni, pedig a győzelem némi gyógyírt jelenthetett volna az elkövetkezendők­re. Az első percek, ha nem is színvonalas, de küzdelmes •játékkal teltek. A nagy akarás közepette mindkét fél kosarasai igen sokat hi­báztak. a táblák alatti zic­cerek tömkelege maradt ki­használatlanul. Felváltva ugyan, de ritkán potyogtak a kosarak, egyik csapat sem tudott igazán belelendülni a pontatlanságok, figyelmet­lenségek miatt. Az akciókat inkább ötletszerűen, mint tervszerűen próbálták kivi­telezni a játékosok, így az­tán többnyire egymás hi­báiból éltek. Szünet után változatlanul görcsösen, kapkodva játszot­tak a szegediek, nem volt, aki összefogja a csapatot. A kecskemétiek mepróbálták magukhoz ragadni a kezde­ményezést, ez hellyel-közzel sikerült nekik, el is húztak 10 ponttal. A 30. perctől egyértelművé vált, a szege­diek aligha képesek fordíta­ni, valósággal „szétesett" a társaság. Megpróbálkozott ugyan az egészpályás letá­madással, de ez 'sem segí­tett, mert az eredményes támadásbefejezéssel hadilá­bon álltak a hazai kosara­sok. Az utolsó percekben nagy akarással küzdöttek, hajtottak, 'késői erőfeszíté­sük azonban csak arra volt elegendő, hogy csökkentsék hátrányukat. Újabb vereségével egyre kilátástalanabb helyzetbe kerül a Szeged SC együtte­se a legjobb tízben mara­dást illetően. 'Mérkőzéseiket Játva adódik a kérdés: csak ennyire képes a csapat? összetételét nézve, a játéko­sok képességeit véve figye­lembe, mindenképpen több van az együttesben. Csak­hogy azokon a találkozókon, amiken — legalábbis a pa­pírforma szerint — nyerni­ük kellene, remeg a kéz, nincs elképzelés, sajátos stí­lusnak jegyeit sem lehet fölfedezni játékukban ... KSC—Szeged SC 66-61 (40-34). Női mérkőzés. Üj­szegedi Sportcsarnok, 200 néző. V.: Szilvássy, Simó. KSC: Balázs (3). FARKAS (22). KOVÁCS (10/6), FÜCK (17/3), Hegedűs (6). Cs.: Ku­rucz (2). Brozsek (6), Pász­tor (—). Edző: Tóth Viktor, Adamik Ferenc. Szeged SC: Fenesi (6), Knábel (15), Zsemberi (16/6), Balázsik K. <—), Oláh (6). Cs.: Berkó (2), TÓTH (12). Kamenik (—). Edző: Molnár Csaba. Az eredmény alakulása: 3. p: 6-4, 7. p: 11-12, 12. p: 21-18, 16. p: 32-26, 24. p: 48-38, 28. p: 51-40, 35. p: 61-50, 38. p: 64-53. Gy. E. Á hétvége sportja — képekben Megkezdődött az NB l-es férfi kézilabdacsapatok rájátszá­sa. A Tisza Volán két góllal legyőzte az Üjpesti Dózsát. A Szeged SC női kosárlabdacsapata legyőzte ugyan a fővá­rosban a listavezető Tungsramot, de a számára fontosabb összecsapásokon, a Szarvas és a Kecskemét ellen már alulmaradt. A Szegedi VSE a közúti baJesetbdi elhunyt kitűnő, fiatal versenyzőjének, Szabó Sándornak emlékére rendezett kötöttfogású birkózótalálkozót, mely egyben IBV-válogató is volt. A szegediek közül Lipták András szerepelt a legjobban, bronzérmet nyert. Fotóriporterünk, Sipos István, ezeken az eseményeken volt jelen, és egy­egy érdekes pillanatot megörökített az önök számára 25-23 (13-13) Röplabda NB I. Negyedik a női Győzelem és vereségek A Szegedi Építők NB l-es Szegedi Építők SE—Zug­IVIV3U|JUI női tekecsapata a BKV Elő- lói Danuvia 6:2 (2537:2328). re otthonában veresége' Pontszerzők: Török (447), Nördlingenben befejező- i A magyar Válogatott az szenvedett, majd Szegeden Vecseri (433), Sáfrányné dött a hét nemzet hagyomá- első három fordulóban a.-a- legyőzte a Zuglói Danuvia (428), Csonka (418), illetve: nyos női tőrcsapatversenve, tott győzelme után a negye- együttesét. A Szegedi Pas- Reichmann (418), Máté (498). amelyen a házigazda NSZK dikben is sikerrel vette az tás NB l-es férfigárdája a . Ifjúsági mérkőzésen: BKV két együttest indított. Az újabb akadályt, Kína ellen Szolnoki MAV-tól 6:2-re ki- Előre—Sz. Építők 4:0, Sz. olimpiai bronzérmes magyar nyert 8:5-re majd az ötö. kapott. Építők—Z. Danuvia 4:0. válogatott öt győzelmet ara. ... ' , ,, „ _ _ _ . , Pontszerzők: Tóth (37i), tott, s végeredményben a d.kben az olaszok ellen 9:7- Eredmények: Otott(364>. negyedik helyen végzett. Az re, de az utolsó két fordu- BKV Előre—Szegedi Épi- Szolnoki MAV-MTE— elsőséget a szöuli aranyér, lóban vesztett. Előbb az tők SE 5:3 (2521:2493). Szegedi Postás 6:2 mes NSZK együttese szerez- NSZK A válogatottja, majd Pontszerzők: Szőke (451), (4872:4793). 2. SÍLSÍ^«**** <«8,. <«». IS: védett 9:7 arányban veresé- arant »'4-re győzött Stefane- illetve: Sáfrányné (450), Tó- Dedrák (801), illetve: Rákos get. kék ellen. rök (444), Vecseri (414). (821), Karsai (805). Totóeredmények A totó 8. heti Játékszelvényén szereplő mérkőzések eredmé­nyei: 1. AtalanLa—Roma 2-2 x а. Cesena—Sampdorla • 0-ff x 3. Verona—Ju ven tus 2-0 1 4. Torino—Becce O-O x 5. Bari—Reggina a-l 1 б. Brescla—Avelllno l-l' x 7. Clatanzaro—Monza 1-0 1 8. Cremonese—Cosenza 3-1 1 ». Genoa—Aiicona l-l x 10. Messina—Empoll 2-0 1 11. Hadova—Parma í-o 1 12. Sambenedettese—Barletta 2-0 1 10. Taranto—Llcata l-l x Pótmérkózések: 14. i'jonentina—Inter. 1-3 1 lő. Naooll—Como 3-2 1 . 18. Pescara—Pi«a O-O x