Délmagyarország, 1989. február (79. évfolyam, 27-50. szám)

1989-02-20 / 43. szám

4 I 1989. február 20., hétfő Jól sikerült főpróba Magyarország— SP0RT= 'u9osz'ávia 3-1 (1-0) Kosárlabda NB I., nők Győzelem Diósgyőrött DVTK—Szeged SC 52-55 (29-30). Miskolc, Nagyváthy utcai Alt. Isk. 300 néző. V.: Rit­ter, Halmos. DVTK: No­vak (3/3), SZILAGYI (17/6), Bársony (19), Králik (8), MEDGYESI (3). Cs.: Aronné (2). Edző: Schreiber József. Szeged: Balázsik A. (7), Zsombori (4), Knábel (8), Tóth (—), OLÁH (10/3). Cs.: BERKÖ (17/6), Fenesi (2), Balázsik K. (7). Edző: Mol­nár Csaba. A magyar ifjúsági válogatott Az AlUs: 1. Tungsram 2. nsu 3. MTK-VM 4. Ba, Spart. 5. BEAC-U. í. Pérs 7. Srarvaa 8. KSC ». Szened 10. DVTK 3 no* $ 1217­4 1283­7 1313­» 1303 10 ll«­11 1231­5 1130­12 IMS­14 1101­llíl 3t 1104 23 1141 20 1240 21 1210 23 1204 24 1321 23 1220 23 1200 22 1305 20 Hátralévő mérkőzések. II. 22.: KSC—MTK-VM, II. 25.: Tungsram—BSE, Szeged— MTK-VM, Szarvas—PVSK, KSC—BEAC-Gépszev, Bp. Spartacus—DVTK. Nagy, Véber és Kovács bevonul A hét végén megérkeztek a behívók a Szeged SC lab­darúgóinak. Ezek szerint február 27-én, hárman tá­voznak Szegedről, mégpedig Véber György, Nagy Zsolt és Kovács Tibor. A szegediek már korábban tárgyaltak az Újpesti Dózsával, hogy ha Véber György „meghívót" kap a katonaságtól, akkor a lila-fehéreknél töltse le „kő­telező'' szolgálatát. Leszere­lése után ugyanis a tchetse­ges futballista még 2 és fél évig a Szeged SC játékosa murád! A szegediek szeret­nék, ha ez az egyezség való­ra is válna ... Igy kelleti volna tippelni! A totó 7. JieU JáttMtszelvény^n szereplő mértcözésalc eredmé­nyei : 3. Ilsyer Ucrdin»en — 1. FC Kőin l-l x X Nümlwif—ÜL H»uli 6-3 1 3. VfL Bochum— Sluvi iMr.uu- Kjckers elmaradt 4. Elntmacíit FranWurt lVayern MUriohen 2-1 x 5. lLamt>urfler SC— Wcrtler Dinemen 1-0 I 6. KaJcenlautem— MönaheiiKiudbacai 0-0 x 7. Aachen—mau-W4ies 1-0 1 8. Fortuna Köln— FC Ilotmiburuf ZrO 1 9. Darmxwdt— Wa-uenscheld 2-4 2 10. Bologna—iPlsia 1-0 1 41. FlonenUna—<MUan 0-2 2 12. Lazlo— Ccnena 0-0 X 13. Lcece—Verona O-O x 1\ltmiirk0z.ések: 14 AUüanta— Napul! l-l x 16. HXMTW—Iteacaja 1-3 2 18 Sampdona—Torino VI 1 Szőregi úti sporttelep, 200 néző. Vezette: Aczél (Szeke­res, Veres). Magyarország: Jakab — Dvbecz, Korolovszky, Ma­ezó, Jáger — Kapu, Horváth, Szekeres G. — Katona, Há­mori, Szöllösi. Edző: öze Ti­bor. Jugoszlávia: Krajl — Ra­dinovics, Hajradinovics, Sztojkovszki, Sarics — Tur­kov, Vasziljevics, Tomovsz­ki, Pujics — Adzsics, Vu­kasz. Edző: Kolescsak Zdenko. Csere: Kapu helyett Bo­rotsek, a 26. percben, Hor­váth helyett Morvái, a 34. percben, Vukasz helyett Ro­gosics, a szünetben, Rogosics helyett Dimitrijevics, az 57 percben, Sarics helyett Ruz­nics, a 76. percben, Pujics helyett Kovasics, a 80. perc­ben, Szöllösi helyett Diósze­gi a 84. percben. Kezdés után az első húsz perc mezőnyjátékkal telt el. Jobbára a jugoszlávok tá­madtak. Fölényüket a 32. percben U-esre váltották. Tomovszki futott a büntető­nek, bal alsó sarokra helye­zett labdáját azonban Jakab gyors vetődéssel hárította. A magyar csapat a 41. perc­ben váratlanul vezetést szer­zett. Egy lepattanó labda után Hámori, mintegy 14 méterről a kapujából kint álló Krajl felett a jobb sa­rokba emelt, 1-0. A szünetben Szalai Istvánt, a Szeged SC pályaedzőjét kértem arra, hogy összegezze a látottakat: — A magyar csapat a ha­zai képzésnek és mentalitás­nak megfelelően szürke fut­ballt játszik. A jugoszlávok, a vesztes állás ellenére is lé­nyegesen taktikusabb, har­cosabb játékot produkálnak. Es ez az utóbb elmondottak a jövőre nézve, sikeresebb­nek tűnnek... Szünet után, mintha kicse­rélték volna a magyar csa­patot. Már harcosságban is felvették a versenyt a jugo­szlávokkal. Az 55. percben Morvái végzett el szögletrú­gást a jobb oldalról, és a be­lőtt labda Radinovics mellé­ről a hálóba pattant, öngól, 2-0. A 66. percben Morvái pazar támadás végén ér­vénytelen gólt lőtt. A 67 percben szépítettek a jugo­szlávok. Adzics a jobb oldal­ról középre lőtt, és az érke­ző Dimitrijepics kapásból a bal alsó sarokba lőtt, 2-1. Két perc volt hátra a talál­kozóból, amikor a tisztán ki­ugró Hámori lábát a kifutó kapus Krajl elhúzta. 11-es. A büntetőt Kovalovszky vé­gezte el, és nagy nyugalom­mal a bal alsó sarokba lőtte a labdát, 3-1. A mérkőzés végén Szalai Istvánt úgymond összértéke­lőre kértem: — A pontrűgásokban job­bak voltunk, ez kétségtelen. A győzelem ellenére azon­ban a foci szépségét, a já­tékosságot a jugoszlávok produkálták. Ennek ellenére megérdemelt a magyar csa­SLpos István felvételei Jók: Dubecz, Jáger, Jakab, Hámori, 111. Turkov. To­movszki, Adzsics. Az eredeti elképzeléseknek megfelelően két szegedi já­tékos lett volna tagja az UEFA Kupa döntőjére ké­szülő ifjúsági válogatottnak, mégpedig Kopsichitz Péter és Kun Tamás, ők azonban iskolájukkal Ungváron ven­dégszerepeltek engedéllyel. A harmadik szegedi, Szeke­res Gábor, viszont először húzhatta magára nemzetek közötti mérkőzésen a váloga­tott címeres mezét, és nem okozott csalódást. Oze Tibor: — Nagyon jó jugoszláv csapatot győztünk le Szegeden. A játékban még van sok olyan hiba, amit remélem sikerül kikü­szöbölnünk a belgák elleni sorsdöntő mérkőzés előtt. Köszönjük a Szegedi Építők vezetőinek ezt a felejthetet­len meleg fogadtatást... Kolescsak Zdenko: — Ne­künk sorsdöntő mérkőzé­sünk van még Ciprus ellen, hogy UEFA-döntőbe kerül­jünk. Ez a mostani, magya­rok elleni összecsapás meg­mutatta, hogy hol kell még javítanunk. Nagyon hasznos volt számunkra ez a találko­zó. Remélem, hogy a két Először volt válogatott a sze- mérkőzésen kivívjuk a dön­gedi Szekeres Gábor tőbe kerülést! Egyébként pat győzelme, hiszen a já- csak an,nyit/ ^yszerü ifjá­tékban a pontrúgások is sa0t válogatottjuk van! benne vannak! B. L. Hárít a jugoszlá vok kapuvédője Vereség Anconában Március 5-től sporthíradó — a szegedi rádióban Nehéz írni a testvér­mes térségről, bár sokkal könnyebb tollal formálni a szót, mint az éteren át tudatni a nagyrabecsíült hallgatóval a gondolatot. A magunk munkája mara­dandó, a testvéréké meg elszáll. A műfaji külön­bözőség ellenére akad kö­zös vonás: kutya köteles­ség a pontos tájékoztatás az adott feltételek szerint a lehető leggyorsabban. Nem írtam még le, de gondolom, kiderült, hogy a testvér a rádió. Róla, pontosabban a szegedi stúdióról kell szól­ni (írni), mert a húsz hó­napos elektronikus mű­helyben újítanak: március 5-étől, vasárnaponként es­te hat órakor is bejelent­kezik a három megyére szóló rádió. Harminc per­cig szolgálják a munka­társak a hallgatókat. Mű­soruk címe: Zenés sport­híradó. Vágási Kálmán stúdió­vezetővei beszélgettem az új műsorukról. — Honnan dz ötlet, és biztosítottak-e a leltéte­lek a vasárnap délutáni munkához? — Az ötlet kopírozás, ugyanis a többi vidéki stúdióban már régen van vasárnapi sportműsor. A második kérdésére a vá­laszom: igen. — Adáskörzetükben sok a sportrendezvény, s eb­ből következik. sok em­berre lesz szükség a bő tájékoztatás érdekében ... — Ez igaz, és ezért tu­dósítói hálózatot kellett kiépíteni. Számítunk a há­rom megyében dolgozó sportújságírókra, társa­dalmi aktivistákra. akik telefonon vagy telexen ' a mérkőzések, versenyek végén azonnal tájékoztat­nak. Sőt! Szükségünk lesz a csapatvezetők, edzők és a játékosok közreműkö­désére is. öt "telefon áll rendelkezésre Az egyiken üzenetrögzítő is lesz. Eze­ken a technikákon kívül az URH-s autóval hely­színi tudósítást is adunk. Ezt azonban csak Szeged környékén lehet használni, mert a berendezés hatósu­gara csak -néhány kilomé­ter. — A műsor szerkezeté­ről, szerkesztéséről szeret­nék hallani. — A Petőfin a Popta­risznya csak az eredmé­nyeket adja, mi viszont ennél bővebb tudósításo­kat nyújtunk a hallgatók­nak. Szeretnénk minden műsorba vendéget hívni, ezzel is élőbbé tenni a ze­nés sporthíradót. Ibt nem föltétlen az edzők beszél­nek majd, hanem a spor­tolók is. A sportadás már­cius 26-ái'g délután 6-tól fél hétig tart, utána a nyári időszámítás miatt este fél nyolc és nyolc óra között hallgathatnak min­ket, majd szeptemberben visszaéljünk a 6 órás kez­désre. A szerkesztés, úgv hiszem, belső ügy, ámany­nyi táján érdekelheti az olvasót, hallgatót, hogy délután az a stáb dolgo­zik, amelyik vasárnap délelőtt vojt a stúdióban. — Lesz a műsornak hallgatottsága? — Meggyőződésem, hogy lesz, ugyanis a vidéki stú? diók vasárnapi sportadá­sai a leghallgatottabbak. — Jó munkát, sikeres adást kívánok! — Én jó véte.'t ••hall­gatóknak Acs S. Sándor Az első profi bokszvilágbajnoki döntő Budapesten Anconában lépett pályára a magyar utánpótlás labda­rúgó-válogatott, amelyet az elmúlt hét első felében hí­vott meg az itáliai szövetség egy előkészületi mérkőzésre. Nos, az előkészület az olasz B-liga válogatottja számára hozott kedvező eredményt, hiszen a hazaiak két góllal diadalmaskodtak: Olasz B-ligaválogatolt— Magyarország utánpótlás vá. logatoltja 3-1 (1.1). Ancona. G000 néző, v.; Martino (svájci). Gólszerzők: Lentini (6., 69. p.), Ganz (62. p.), illetve Illés (19. p.). Az első félidőben a ma­gyar fiatalok állták a sarat, legalább annyi helyzetük volt, mint a vendéglátóknak. A második játékrészben fe­lülkerekedett a B-liga válo­gatottja, és hét perc alatt lőtt két góllal eldöntötte a találkozó sorsát. A magyar utánpótlás-vá­logatottban szóhoz jutottak: Mazi — Neudl, Lász'ó, Bán. fi. Szlezák — Máriási, Hu­szák, Szabó, Illés — Jován. Petres. Csereként beállt-. Bimbó, Horváth és Jónás. Mintegy ötezerre duzzadt a nézők száma a 19.30 órára kiírt világbajnoki döntőre. A himnuszok — köztük a magyar — elhangzása után előbb a kihívó Jorge May­sonet jelent meg a ringben. A 25 év,es puerto Rico-i pro­fi pályafutásán eddig 21 mérkőzést vívott, kettőt el­vesztett, a többit megnyerte — kivétel nélkül K. O.-val. Beceneve „Egyperces", ami nem véletlen, hiszen hat mérkőzésen már az első percben kiütötte ellenfelét. A jamaicai születésű, ameri­kai világbajnok, Simon Brown, hivatásosként csak egyszer vesztett, huszonhét győzelméből húsz zárult K. O.-val. A szakértők a 24 és fél éves címvédőt úgy jelle­mezték, hogy ő a techniká­sabb, Maysonet viszont a nagyobb ütőerejű. Két el­lentétes stílus — melyik jui érvényre? Az amerikai Rudy Battle mérkőzésvezető közremű­ködésével indult a 12 mene­tesre tervezett csata. Az el­sö három perc tapogatózás és váltott ütések jegyében telt el, Maysonet aktívabb­nak tűnt, viszont pontatla­nabbul ütött. A második menet közepére a kihívó né­mi fölényre tett szert, de Brown ekkor megrázta ma­gát, többször is „megfogta" Maysonetet. Olyannyira, hogy 14 másodperccel a vé­ge előtt számolni kellett rá, és csak a gong mentette meg a végzetes kiütéstől. A har­madik menetből 50 másod­perc telt el, amikor Brown ismét megrendítette a Puerto Rico-it. A számolást fél perc múlva ujabb követte, mert a világbajnok újból leütötte ellenfelét. Így senki nem le­pődött meg, amikor egy perccel a menet vége előtt a mérkőzésvezető Brown dön­tő fölénye miatt leléptette Maysonetet. Technikai K. O.-val győzött a világbajnok, aki nyolc perc alatt bebizo­nyította, hogy nem csupán technikásabb, jobban felké­szült, de sokkal erősebb is, mint kihívója. Néhány perces, Magyar­országot rokonszenvvel be­mutató riporttal kezdte szombaton budapesti hely­színi közvetítését a CBS, az egyik legnagyobb amerikai tévéhálózat, a Brown—May­sonet profi bokszvilágbajno­ki döntőről. Az Egyesült Államok nagy részén uralkodó hideg, ha­vas, télies időjárás miatt fel­tehetően az átlagosnál is na­gyobb közönsége volt a CBS szokásos szombati sportmű­sorának. A találkozót az idő­eltolódás miatt a keleti par­ton 13.32, a nyugatin 10.32 órától láthatták az érdeklő­dök A helyszíni közvetítés be­vezető képsoraiban szó esett arról, hogy Budapest Európa egyik legszebb fővárosa, hogy mind a zenében, mind a sportban nagy hagyomá­nyai vannak. Angolul kitű­nően beszélő magyar fiatalok szóltak arról, hogy eddig kevés ilyen jellegű mérkő­zést láthattak, s remélik, a közvetítés jóvoltából bővül­nek az amerikaiak ismere­tei Magyarországról. Bemu­tatta Papp Lászlót, és meg­szólaltatta Mezei Tamást, a mérkőzés New Yorkban élő amerikai—magyar szerve­zőjét, aki méltatta a buda­pesti együttműködési kész­séget.