Délmagyarország, 1988. április (78. évfolyam, 78-102. szám)

1988-04-05 / 80. szám

6 Pcntek. 1988. április 8. 6 Tudatosabb volt a PMSC SPORT Teke NB I. Postás-győzelem A Sz. Postás NB l-es női tekecsapata a Tatabánya együttesével játszott hazai pályán. A szegediek biztosan szerezték meg a két pontot. Sz. Postás—Tatabánya 6:2 (2429:2402). Női mérkőzés. Szeged. Pontszerzők: Lö­rinczné 438, Szabóné 404, Po­csainé 411. Tompáné 417, ilL Domináné 411. Szintainé 418. Ifjúságiak: Tatabánya—Sz. Postás 3:1 (801:745). Pont­szerző: Szabó 434, 111. Tom­pa 385. Röplabda NB /. Továbbra is botladozva... A női röplabda NB I-.ben a 9—16. helyért játszó Sze­gedi Építők Spartacus a hétvégi kettős fordulóban a Bp. Spartacus csapatával találkozott. Először a fővá­rosban volt a mérkőzés, ami alig tartott tovább fél órá­nál, a vendéglátóknak ennyi idő is elegendő volt a győ­zelemhez. Vasárnapi iszegedi •talál­kozón már más volt a hely­zet, de ez az összecsapás is a pestiek sikerével ért vé­get. Ami azt is jelenti, az önbizalom nélküli újonc Tisza-partiak továbbra is botladoznak az első osztály­ban. Bp. Spartacus—Sz. Építők Spartacus 3:0 (4, 3, 10). Női mérkőzés. Budapest. Vezet­te: ifj. Kiss, Mészáros. Bp. Spartacus—Sz. Építők Spartacus 3:1 (8, 8. —13, 13). Női mérkőzés. Szeged. Ve­zette: Takács, Legendás. Sz. Építők Spartacus: Rácz, Nagy, Bezdán, KOVÁCS, Csókási, Simon. Csere: Vas, Balázsik, JUHÁSZ. Edző: Ducsai Géza. A kézilabda NB I-ben mind a nőknél, mind a férfiaknál volt forduló a hét végén. A Budaprint női csapata Miskolcon játszott. A szegedi lányok nagyon jól kezdtek, szinte szóhoz sem engedték jutni ellen­felüket, amely első gólját csak a 13. percben lőtte. Fordulás után változatlanul a vendégek irányítottak, megérdemelt, biztos győzel­met arattak. A Tisza Volán férfigárdá­ja a táblázaton előtte álló PMSC-t fogadta. Két pécsi gól vezette be a találkozót, a vendégek gyors, sokmoz­gásos játékukkal igyekeztek meglepni ellenfelüket, ami többnyire sikerült is nekik. A Volán lassúnak, körülmé­nyesnek bizonyult, nehezen lendült bele. Játékosait az sem tudta „földobni", hogy a 6. percben Fekete kivédte Füzesi 7 méteresét! Nem sokkal később büntetőből Kovács J. a felső kapufát találta telibe, a visszapat­tanó labdát ismét ö lőhette, ám a szegedi kapus ezt is kivédte, de a játékvezetők — szabálytalanságot látva — ismét 7 méterest ítéltek, amit a pécsiek értékesítet­tek. Mozgalmas volt a játék, dc sajnos, nem a szegediek jóvoltából, akik bátortala­nok voltak, védekezésük olykor ágencsak „levegős­nek" bizonyult, ráadásul a pécsiek jól begyakorolt fi­guráikkal, keresztbefutásaik­kal rendre zavart keltettek soraikban, ami gólokban mutatkozott meg. Szünet után sem sokat változott a játék képe, bár a 33. percben (13-13) meg­csillant a remény, de a Vo­lán képtelen volt erőtarta­lékait bevetni, hogy fordít­hasson. A kritikus idősza­kot a vendégek átvészelték, kihasználva ellenfelük hi­báit, villámgyors indítások­ból dobott gólokkal tartani tudták 2-3 gólos előnyüket. Ahogy telt az idő, úgy vált mindinkább nyilvánvalóvá, ennek a találkozónak a vé­gén nem a közlekedésieknek lesz miért örülniük. A PMSC gyors, energikus játékának nem találta el­lenszerét az edzői utasítá­sok ellenére túlságosan egy­sikuan, körülményesen küz­dő Volán. A vendégek sok­kal tudatosabbak, határozot­tabbak voltak, látszott raj­tuk, tudják mit akarnak, és ez döntő volt. A mérkőzések jegyzökönyve. Budaprint Szegedi Tex­tilművek SE—Borsodi Bá­nyász 25-19 (10-10). Női mér­kőzés. Miskolc, 1200 néző. Vezette: Andorka, Sóber. Legjobb dobók: Gyimesiné 8, Utassy 5, Mokosné 5, Sur lyok 4, ill. Bocsiné 6, Fe­keténé 5, Vinczéné 4. Ki­tűnt: Gyöngyösi, Utassy, Mokosné, Gyimesiné, ill. Feketéné. Kiállítások: 10, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 4/4. PMSC—Tisza Volán 25-23 (12-11). Férfi mérkőzés. Üj­jszegedi Sportcsarnok; 600 néző. Vezette: Soltész, Soós. PMSC: TÓTH — KAKAS 4, Kovács I. 1, Horváth 2, FÜZESI 5 (1), Kovács J. 1, KUNOS 10 (4). Csere: Ger­desits (kapus), Hang 2, Edző: Koleszár György. Tisza Volán: FEKETE — Sándor II. 1, V1ZSNY1CZAI 6 (1), Tóth 6 (5), Hódi 1, Zsódi 2, Bárány 1. Csere: Balogh, Baráth 2, FARKAS I. 4, Sándor 1. Edző: Kővári Árpád. Kiállítások: 16, illetve 4 perc. Hétméteresek: 9/5, il­letve 7/6. Labdarúgó NB II. Pontvesztéssel járt a figyelmetlenség Vereség Dombóváron A férfi kosárlabda NB I. 7—14. helyéért játszó Szeged SC csapata Dombóváron vendégszerepelt. Jól kezdtek a kék-fehér-feketék, ők irá­nyítottak, vezetést szereztek az első 10 percben. A táma­dásoknál és védekezésben egyaránt magabiztosak vol­tak, uralták a táblák alatti területet. A félidő derekától feljöttek a hazaiak, Keré­nyi főként közelről, a len­gyel Miedzyk pedig 3 pon­tos dobásokkal gyűjtögette pontjaikat, ám a szegediek így is vezettek, őrizték elő­nyüket. Szünet után is a vende­geknél maradt az előny, míg­nem a 31. perctől bő 3 per­cen át Tóthék képtelenek voltak a gyűrűbe találni, ez­zel szemben ellenfelük 11 pontot dobva 9 pontos előny­höz jutott! A hátralevő idő­ben a szegediek már csak csökkenteni tudták hátrá­nyukat. A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy — ki tudja miért — az eredetileg kül­dött Valovics, Ritter játék­vezetői páros helyett a jó­val szerényebb képessegü Pajor-Gyulai, Gidotalvy kettős vezette a mérkő­zést ... Ténykedésükkel, saj­nos, döntően befolyásolták az eredmény ilyetén alaku­lását. A féLidőben csak rend­őri kísérlettel tudtok öltöző­be vonulni ,a közönség miatt. A szurkolók megnyilvánu­lása hatásosnak bizonyult, mert a második játékrész­ben már úgy fújták a sípot, ahogy „kellett" ... DVMSE—Szeged SC 93-88 (48-54). Férfimérkőzés. Dom­bóvár, 700 néző. V.: Pajor­Gyulai, Gidófalvy. Szeged SC: WALKE (28). Tóth (7), Timár (10), GUOTH A. (22), Mező (4). Cs.: Kónya (9), Pálkerti (8), Hajnics (—), Szűcs (—). Edző: Guóth Iván. Az eredmény alakulása: 5. p: 3-12, 10. p: 20-25, 13. p: 33-32, 18. p: 42-47, 24. p: 59-63, 31. p: 72-74, 34. p: 83-74, 38. p: 89-86. Megyei I. osztály Helycsere az élen Kevés gól A labdarúgó NB I-ben a 20. fordulóra került sor. Ez­úttal kevés gól esett, csupán I4-szer találtok hálóba a já­tékosok. Eredmények: Siófok—DMVSC 2-1 (0-U). Debrecen, 4 ezer néző. V.: Bognár (Puhl, Lója). Gól­szerző: Quirikó, Keszeg, 111. Vancsa. Haladás—Vári Izzó l-U (1-0). Szombathely, 8 ezer néző. V.: Flasek (Bay, Kiss). Gólszerző: Marton. Rákóczi FC—Békéscsaba 2-2 (0-2). Kaposvár, 6 ezer néző. V.: Pádár (Nagy, Stomler). .Gólszerző: Riczu, Bíró, ill. Szekeres, Adorján. Rába ETO—Videoton 1-0 (0-0). Győr, 10 000 nezo V.: Lázin (Nagy, Hamar). Gól­szerző: Mortel. PMSC—Tatabánya z-1 (0-1). Pécs, 15 ezer néző. V.: Molnár (Varga, Hazait). Gólszerző: Nagy (11-esböl), Bérczy, ill. Plotár. Bp. Honvéd—Ü. Dózsa 0-0. Kispest, 18 ezer néző. V.: Szabó (Nagy, Kovács). Vasas—FTC 1-0 (1-0). Fáy u., 20 ezer néző. V.: Nemeth (Győri, Roxin). Gólszerző: Zentai. MTK-VM—ZTE 1-0 (1-0). Hungária krt., 2500 néző. V.: Szilágyi (Varga, Marton). Gólszerző: Pölös'kei. A bajnokság állása: 1. p.0. Honvéd 20 11 5 4 29-16 27 2. Rába ETO 20 11 4 5 31-24 26 3. C. Dózsa 20 > 7 4 36-21 25 4. Haladás 20 8 * 3 29-20 25 5. T.-bánya 20 8 8 4 43-24 24 6. Pécsi MSC 20 9 « 5 24-18 24 7. MTK-VM 20 10 3 7 38-35 23 8. Vasas 20 6 8 6 24-25 20 9. FTC 20 5 K 7 28-27 18 10. ZTE 20 6 6 H 21-24 18 11. Siófok 20 7 4 9 27-32 18 12. Váci Izzó 20 s 7 8 21-22 17 13. B.-csaba 20 4 9 7 18-32 17 14. Videoton 20 3 > 8 19-24 15 15. Debrecen 20 4 « 10 22-36 14 16. Rákóczi FC 20 Z 5 13 16-46 9 Győzött a Dorozsma, pontot veszített Bordányban az SZVSE. így a két csapat Melyet cserélt a bajnoki táblázaton. Klskundnrozsma—mindszent G-3 (1-0). Dorozsma, suti néző. Vezette: Nagy. Dorozsma: Mihálffy B. — Mu­csi (Simonios), Ottli'K, Ezsiás — Karkas L., Vasas (Szarvas), Me­ző, Takács — Lukacs, Király, Mihálfíy Zs. Edző: Aradi Emil. Góllövők: Takács (2, egyet 11­esből), Király (2). Mező, Szarvas. 111.: Sebestyen (2), Ló­rincz. Jók: Mező (a mezőny legjobbja). Takács, Király. Tlsza-CJ KSK—sanaorfalva 3-3 (1-2). Ojszentivan, auo néző. V.: Buborl. Tisza-ÜJ KSK: Márton (Den­cstk) — Szögi (TOth J. II.1, Tótb M., Zámbó, Buka — Batik, Suhal, Takáos — Papp L., Bödt, Kiss. Edző: Mészáros Sándor. Sándorfalva: Bama (Gémes) — Nagy K.. Kiss, Fállnkó, Zom­bori — Deák. Nagy A., Széli — Virágh, Gonda, Kanasz (Ta­kács). Edző: Czibere László. Góllövők: Tótn M.. Bodi (II­esből), Buka, III.: Kanász (2), Gonda. Jók: Tótb M., Takács. Batik, 111.: Zombori, ueák. Ka­nász. Kiállítva: Sunai, 111.: Vi­rágn. Kistelek—Szőreg 3-0 (2-0). Kis­telek, 100 néző. V.: Aczél. Kistelek: Kocsis — czifra, Laczkó, Kovács, Hódi — Bitó, Pipícz, Molnár — Katona, Vigh, Jakab (Kiss S.). Edzó: Kürtösi László. Góllövök: Kovács, Katona, Vigh. Jók: Kovács, Bitó, Kato­na. 111.: Szabó, Jaksa. Tanárképző Foisx.,—Nagymá­gocs 1-0 (0-0). Kisstadion, 200 nézö. V.: Bajnóczl. Tanárképző: Scnacnmger — Sisák, Agócs Mészáros, Pál (Balogh) — Juhász, Totn, Farkas — Molnár (Bereczky), Lengyel, Zsigmond. Edző: Miskolci! Jó­zsef. Gólszerző: Agócs (11-es­böl). Jók: Sehaehinger, Agócs, Mészáros, ill.: Pintér, Tóth. Ki­állítva: Szabó (Nagymagocs). Bordány—SZVSE o-o. Bordány, 200 néző. V.: Csipal. Bordány: Kelemen — Farkas II., Lovász, Nagy, FCteT — Dá­vid, Vitális. Hajdú (Peták), Mé­száros — Farkas I., Kádár. SZVSE: ÜJhelyi — szjenka, Kiss, Deák. Bazsó — Szabó, He­gyes!, Popovics — Grezsa, Lip­ták, Simon. Fábiánsebestyén—i apé l-l (1-0). Fábdánsebestyen, 150 né­ző. V.: Bába (Jól). Tápé: Simády — szőke, Bite, Kókai, Terhes — Savanya. Za­kar, Markó — Völgyi, Hágel­man. Molnár. Edző: Kozma Zoltán. Góllövő: Hevesi, 111.: Hágel­man. Jók: Hágclman, Völgyi, Markó. Aeíi. Főiskola—Apattalva 2-0 (1-0). Apátfalva, 3UU néző. V.: Molnár. Góllövő: Túri, Csala. Makó—Szentesi Kinizsi 5-0 (0-0). Szentes. 100 nézo. V.: Bál­lá (Jól). Góllövő: Móricz (3), Katkó (2)\ * Az előző fordulóban lejátszott Nagymágocs—Kiskundorozsma mérkőzés eredményet tévesen közöltük. A helyes végered­mény: 2-1 a Dorozsma javára. A bajnokság állasa: 1. Dorozsma 20 16 3 1 51-17 35 2. SZVSE 20 15 « 1 51- 8 34 3. Makó 20 11 I Z 51-23 29 4. Tápé 20 11 6 3 59-31 28 5. S.-falva 20 10 5 5 30-20 25 6. Tlsza-CJ 20 10 3 7 31-33 23 7. Hordánv 20 7 8 5 29-21 22 8. Szentesi K. 20 9 3 8 31-39 21 9. Kistelek 20 8 3 9 41-45 19 10. Apátfalva 20 7 4 S 27-34 18 11. F.-Sebestyén 20 6 5 9 20-45 17 12. Tanárképző 20 7 - 13 25-38 14 13. Aeü. FőiSk. 20 4 2 14 24-38 10 14. szőreg 20 3 4 13 19-39 10 15. N.-mágors 20 3 2 15 13-45 8 16. Mindszent 20 1 5 14 26-54 7 BP. VOLÁN—SZEGED SC 2-1 (1-0) Budapest, 1000 néző. Ve­zette: Makó (Szabó, Hor­váth). Bp. Volán: Berecz — Ker­tész, Hegedűs, Krasnyánsz­ky, Huszár — Szabó S., Ba­tári, Farkas — Kovalik, Oravecz, Nagy. Edző: Sárosi László. Szeged SC: Leboniczky — Fábián, Bogdán, Szabó Gy., Kántor — Takó, Kovács G., Takács — Varga, Pillin­ger. Deák. Edző: Pataki Ta­más. Csere: Pillinger helyett Kun az 54., Farkas helyett Haraszti a 70., Szabó S. he­lyett Kiss a 78., Kun he­lyett Marics a 86. perc­ben. Gólszerző: Batári a 36., Deák a 68., Kovalik a 76. percben. Már az első percben ve­szélyes helyzet alakult ki a szegediek kapuja előtt, Ora­vecz éles beadása okozott izgalmat, a labda azonban elsuhant az öt és felesen. A vendégek a 10. percben ve­zették első támadásukat. Varga húzott el a jobb ol­dalon, középre ívelt labdá­ját Pillinger kapu mellé fe­jelte. A továbbiakban „kós­tolgatták" egymást a csapa­tok, a túlzott tisztelés kö­vetkezményeként csak el­vétve kerültek veszélybe a kapuk. A 36. percben esett az el­ső gól. A felfutó Kertész in­dította a bal oldalon elő­retörő Oraveczet, ő minta­szerűen ívelt középre, így az érkező Batárinak nem okozott gondot, hogy 5 mé­terről a hálóba fejeljen, 1-0. (A keresztezni igyekvő Bog­dán helye üres maradt, a váltás késett, így kerülhetett helyzetbe a Volán középpá­lyása.) A 44. percben Kán­tor vétette el a labdát, Ker­tész rácsapott, Kovalikhoz továbbított, a szélső beadá­sát Oravecz kapta, a kö­zépcsatár kapásból a jobb oldali kapufát találta teli­be! Szünet után szegedi táma­dások következtek. A 60. percben szögletrúgáshoz ju­tottak a vendégek. Takács lőtte középre a labdát, a fejelni igyekvő Kunt He­gedűs ellökte, ám Makó já­tékvezető sípja néma ma­radt, nem látott okot a köz­beavatkozásra ... A 68. perc­ben egyenlítettek a kék-fe­hér-feketék. A bal oldalon megiramodó Takács vissza­gurított Takó elé, akinek ha­talmas, jobblábas lövése a védőkről Deák elé pattant, a szélső lekezelte a labdát, és a kifutó Berecz rtiellett a kapuba helyezett, l-l. Mindössze 8 percig örül­hettek az egyenlítésnek a szegediek, a 76. percben is­mét megzörrent hálójuk. Volán-szöglet következett, Kovalik ívelt középre, az el­mélázó, figyelmetlen ven­dégvédők között Nagy 5 mé­terről fejelhetett a kapuba, 2-1. A 8(j. percben Kun hú­zódást szenvedett, helyét a jugoszláv vendégmunkás, Marics foglalta el. A 87. percben Takó nagy lendü­lettel rávitte a védőkre a labdát, ügyesen az előretörő Szabó Gyulához továbbított, a beállós azonban • rosszul vette át a labdát, így oda­lett a kínálkozó lehetőség. A Volán a' vártnál jóval óvatosabban, biztonságra tö­rekedve játszott. Ez meglep­te a szegedieket, akik most nem tudták hatásosan al­kalmazni az idegenben ed­dig mindig bevált, letáma­dásos kontrajátékukat. Az igazsághoz tartozik viszont az is, hogy a vendégek kö­zéppályásai ezúttal mérsé­kelt teljesítményt nyújtot­tak, a csatárok pedig alig tudtak helyzetbe kerülni. Ráadásul második, kapott góljukat nagyobb határo­zottsággal, figyelmességgel elkerülhették volna. Jó: Kertész, Szabó S., Batári, il­letve Szabó Gy., Kántor, Varga. Sárosi László: — Két, jól felkészült csapat küzdelmé­ből kerültünk ki győztesen. Sok ilyen mérkőzés kelle­ne! Pataki Tamás: Súlyos árat fizettünk figyelmetlenségün­kért! A további eredmények: Ajka—Építők SC 2-1 (0-1), Eger—KSC 1-0 (1-0), Nagy­kanizsa—Komló 2-1 (1-0), DVTK—Nyíregyháza l-l (1-0), SBTC—Kazincbarcika l-l (0-0). Dunaújváros—III. ker. TTVE 3-1 (1-0), Szol­nok—Szekszárd 4-3 (3-0), Csepel—ózd 1-0 (1-0), Met­ripond—Veszprém l-l (l-l). Az NB II. állása: 1. VeszDrém 25 14 5 6 33-19 33 2. D.-újváros 25 13 5 7 43-26 31 3. Szolnok 25 13 5 7 44-37 31 4. Szeged 25 12 6 7 42-22 30 5. Ozd 25 9 11 5 29-20 29 6. Csepel 25 12 5 8 37-32 29 7. Diósevőr 25 13 3 9 33-34 29 8. Komló 25 10 7 8 40-32 27 9. Metrlpond 25 9 8 8 37-35 26 10. Bp. Volán 25 11 4 1U 35-35 26 11. Kecskemét 25 11 3 11 40-39 2S 12. NV.-háza 25 10 5 10 34-35 25 13. Eger 25 8 9 8 32-37 25 14. N.-kanlzs?. 25 9 t 10 28-31 24 15. S.-tarján 25 7 • 1U 31-33 32 16. Ajka 25 6 10 9 21-28 22 17. K.-harclka 25 5 10 10 22-29 20 18. III. ker. TTVE 25 3 13 9 24-36 19 19. Epltők 25 5 4 16 21-41 14 20. Szekszárd 25 4 5 16 22-47 13 A Tisza-parti stadionban Magyarország—Jugoszlávia válogatott labdarúgó-mérkőzések Labdarúgó NB III. Büntetőkkel nyert a Szarvas r Igy kellett volna tippelni! A totó 14. heti eredm.Myei: 8. Lazio— 1. Bp. Honvéd— Lecce 0-0 X U. Dózsa O-O X 9. Modezia— 2. PMSC— Atalanta 1-1 X Tatabánya 2-i 1 10. Pado 'a— 3. DMVSC— Arezzo 1-0 1 Siófok 1-2 3 IL Piaoenzs— 4. Kaposvár— Parma o-O X nékéscsaba 2-2 X Parma o-O X 5. Harletu— 12. Samhenedettese— Udinese l-l X Ca tan zar o 1-2 2 6. Bnescta— 13. Taranto— Bari 2-0 1 Bologna 0-3 2 7. Genoa— + 1 Cnemonese 8-1 X Vasas—FTC 1-0 1 Szarvas—Sz. Dózsa 2-0 (1-0). Szarvas, 800 nézö. V.: Őrző. SZ. Dózsa: Kimer — Varga, Urbán, Fábián. Gerecz — Kőhal­mi, Tulkán (Hegyesi). Orosházi, Kéri — Szabó, Banfi. Edző: Hol­ler Ferenc. A 38. percben Márton tört ka­pura, Himer kivetődő« eléje, a csatár — miközben a taDda az alapvonalon túlra gurui — lát­ványosan átdobta magat a ka­puson, mire a Játúkvezető, nem kis meglepetésre, a 11-es pontra mutatott! A büntetőt Hegyi lőt­te a hálóba, 1-0. A Bs. percben Kért a 16-oson beiül ártalmat­lannak látszó helyzetben sza­bálytalankodott. Orzo játékveze­tő most ls büntetőt lteit. A 11­est megint Hegyi ertekesitette, 2-0. A hazalak többet támadtak, helyzeteik ls voltak, gölt mégis csak vitatható büntetőkből tud­tak elérni, mert a L>ozsa szer­vezetten, jól védekezett. A sze­gedi csapatból Fabian, Urbán és Orosházi nyújtott Kiemelkedőt. A bajnokság auasa: 1. Szarvas 19 16 z 1 41-11 34 2. Baj?. 19 12 6 1 44-15 30 3. Itliske 19 12 4 3 42-14 28 4. OMTK 19 11 3 5 35-29 25 5. Sz. Dózsa 19 9 5 5 34-25 23 6. Gyula 19 9 « 6 33-34 22 7. KTE 19 10 1 8 36-22 21 8. Csongrád 19 8 5 S 27-20 21 9. Szabó L. SE 19 6 6 7 23-31 18 10. Kun B. SE 19 5 4 8 21-28 16 11. Kalors.-. 19 4 2 U 18-27 14 12. Mek.-háza 19 3 7 9 23-30 13 13. Szentes 19 4 4 11 16-29 12 14.-S.-vadkert 19 4 3 12 21-35 u 15. Békés 19 3 4 12 9-35 10 16. Martfű 19 1 4 14 12-50 C Nagyüzem lesz április 5­én, kedden labdarúgó-válo­gatottjainknak, amikor is 3 csapat lép majd pályára. A „nagyok" Nyugat-Németor­szágban az első ligás Karls­ruhe együttesével játszanak jótékony célú barátságos mérkőzést. Az olimpiai együttes és a 21 éven aJuli­ak válogatottja Szegeden, a Tisza-parti stadionban Jugo­szlávia hasonló csapataival találkozik. Az olimpiai keret tagjai szombaton, a bajnoki lor­duló után a Bp. Honved vendégházában gyülekez­nek Kispesten. Száger György edző a következőket hívta meg: Gáspár, Zsiborás kapusok, Vörös Cs., Szaiai, Mészöly, Disztl L., Sikesdi, Kékesi, Herédi, Rubold, Gö­rög, Szalma, Keller, Fodor, Melis, Gyimesi, Szabadi es Fischer mezőnyjátékosok. Kaszás Gábor edző jelölt­jei a 21 éven aluliak váloga­tottjába: Tarlósi, Mázi, Be­recz kapusok, Neudl, Kecs­kés, Szabó, Balog (ZTE), László (Videoton), Szlezák, Plókai A., Horváth Cs. (Vác), Illés, Tóth M. (DVTK), Czéh, Hegyeshalmi, Kugo­vics, Miovecz (Kapoövari Táncsics), Kómán, Nagy K. (Bp. Volán), Eszenyá, Somo­gyi, Jován, Limperger, Nagy Zs. (FTC), Palaczki mezőny­játékosok. Az utánpótlás-válogatott mérkőzése délután negyed 4, az olimpiai válogatott talál­kozója utána 5 órakor kez­dődik. * A Szeged SC NB Il-es lab­darúgó-csapata halnap, szer­dán délután 3 órakor a Ti­sza-parti stadionban előké­születi mérkőzést játszik. A kék-fehér-feketék ellentele az NB Ill-as Szarvasi FMSC együttese lesz.