Délmagyarország, 1988. március (78. évfolyam, 51-77. szám)

1988-03-07 / 56. szám

6 mmmmm Hétfő, 1988. március 7. Teke SPORT Cse/gdncs Huszonnyolc érem Kecskeméten rendezték meg szombaton a fiatal csel­gáncs« isok idei első körzeti rangsorversenyét. A Szeged SC ifjú dzsudósai az idény­nyitón is jól szerepeltek: a tavalyi sikeres esztendő mél­tó folytatása volt a szom­bati verseny. Tizenegy aranv, tíz ezüst és hét bronz­érmet nyertek és négy ér­tékes helyezést értek el. Eredmények: úttörő I. kor csoport 32 kg. 5. Vojnár Gábor, 35 kg. 1. Szalma Gá­bor, 38 kg. 1. Monostori Tamás, 2. Fodor Gábor, 5. Tarsoly Elemér, 41 kg. 2. Acs Santa Akos, 3. Márki Krisztián, 45 kg. 2. Patkós Péter, 3. Keserű Akos, 41) kg. I. Tulman Krisztián, 2. Vass Roland, 53 kg. 1. Gelcz Miklós, 58 kg. 1. Sirián Attila, 2. Balogh Mihály, 4. Szép Szabolcs, -j 58 kg. 1. Berta Róbert, 2. Csizmádig Szabolcs, 4. Kuk Attila. Ifjúsági II. korcsoport eredményei: 4!) kR. 1. Klézli Zsolt, 2. Makk Péter, 3. K. Szabó András, 53 kg 2. Dó­da Géza, 3. Majzík Gábor, 57 kg. 2. Szabó Konrád, 3. Belecx István, «2 kg. 2. Farkas Attila, 3 Petrovics Milán, 68 kg. 1. György, 75 kg. 1. Á nők kétszer, a férfiak egyszer győztek Sípos István felvétele Csányi Béla, a férfiválogatott erőssége ezúttal elmaradt szokott teljesítményétől. Biz­tatóan gurított viszont a szegedi Lőrinczné, aki 430 fával járult a női csapat si­keréhez Ágoston Nemes­Nagy János, 83 kg: 1. Lelkes Miklós, 2. Nemes-Nagy Zsolt, I 8.3 kg. 1. Csiszér Rómeó Zászlódiszbe öltözött; a Szegedi Postás SE Dorozs­mai úti tekecsarnoka, ami­nek zsúfolásig megtelt né­zőtere kicsinek bizonyult szombaton délután. A Ma­gyarország—Jugoszlávia női ós férfj nemzetek közötti, világklasszisokat fői vonulta­tó találkozóra több mint 300-an voltak kíváncsiak, igazán nem a lelkes szurkot lókon múlt, hogy mindkét csapatunk győztesen hagyja el a csarnokot. A hivatalos mérkőzésen ez csak a nők­nek sikerült. Az ünnepélyes megnyitót kővetően négy férfi- es kél női versenyző kezdett. A férfiaknál • Gsányr - Bélának az első gurílá.vai biztatóak voltak, mégis estik közepes­nek mondható teljesítményt ért el. A szegedi Lőrinczné Naschitz Katalin megnyug­tatóan döntögette u bábu­kat, az ő és Vecseri Erika eredményével 20 fás előny­hoz jutott csapatunk. A folytatásban Vidács György­né remekelt, ami egyben Kézilabda NB I. Egyenlítés az utolsó percben Fokozott szorgalommal és figyelemmel készült a Tisza Volán csapata a Debreceni Dózsa ellen, s mint a vasár­napi 60 perc alatt kiderült, jó oka Volt erre. Gyors, mozgalmas játékkal kezdő­dött a találkozó, felváltva esték a gólok. A hazaiak sok mozgással, kihúzódva véde­keztek, így igyekeztek meg­fogni a debreceniek lendü­letét, ez hellyel-közzel sike­rüli. Támadásaiknál lendü­rendre gólt ért el. A 47. percben Vizsnyicai harmad­szor kapott 2 perces kiállí­tást, így végleg kizárták a játékból. Ugyancsak erre a sorsra jutott az 52. percben •Kedves. A befejezés előtt 43 másodperccel, 1 gólos debre­ceni vezetésével Bordás ellé­pett, a szegediek vezethettek támadást, aminek végén si­került 'kiegyenlíteniük. Mondhatni, a Volán a „sírból" hozta vissza a min­letesen, energikusan próbál- Jenképpen értékes pontot tak rést találni a vendégek védőfalában, amit csak rit­kán tudtak átlőni Ahogy telt az idő, úgy vált 'kapkodóvá a Volán játéka. Kimaradtak a helyzetek, a különböző túmadúsf ¡gurukat csak félig-meddig esinálluk meg. türelmetlenül, első szándékra eldobták a labdát u játékosok. Jellemző volt, hogy akcióból egyedül Vi/s­nyicai talált a hálóba, a Homovics által semlegesített Tóth Géza a 25. percben dobta első gólját, azt is 7 méteresből. Fordulás után változatla­nul a vendégek bizonyultak bátrabbnak, határozottabb­nak, kemény, agresszív vé­dekezésükkel sorozatosan hibára késztették ellenfelü­ket. A Volán ismételten túl­kombinálta akcióit, elvesz­telte, eladta a labdákat, s az ellentámadásukból a Dózsa Vezető edzője. Kővári Ár­pád jó jósnak bizonyult, amikor azt mondta, nagyon nehéz összecsapás elé néz­nek. Valóban nagy csata volt, de hogy így alakult, abba „besegítettek" juteko­sai is, akik ugyan küzdöttek, hajlótta-k. ám a kert takti­kai utasításoknak csak na­gyon kismértékben tudtak eleget tenni. Tisza Volán—Debreceni Dózsa 18-18 <8-9». Féríimerközés. Új­szegedi Sportcsarnok. 1000 néző. Vezette: Bergmann, Sziklai. Tisza Volán: Farkas .1. — Sán­dor II. I, VIZSNYICAI 10 (4), Tóth 3 (2), Dorbás. Balogh 2. liarany. .Csere: Crandjean (ka­pus), Zsódi, Farkas I. 1, Sándor 1. I. Edző: Kővári Árpád. Debrec«m: MEDGYESSY — HOMOVICS 4. BOKDAS 6, Sipos 2, Molnár Pusztai 3. Fekete. Csere: Szatm.ri (kapus), I'eier. Kasku. Kedves 1. Torok. Edző: Okros István. Kiállítás: 6. illetve 12 perc, llélmeleres: 0 6, illetve U. azt is jelentette, női együt­tesünk, ha csupán 3 fával is, de győzött. A' férfiaknál Makkai Miklósi a vártnál jóval gyengébben gurított, így az­tán a jugoszlávok 2!) fával, elhúztak. Sajnos, a továb­biakban is déli szomszéda­ink bizonyultak h'alározrtt­tabbnak, imponáló fölény­nyel nyertek. Mint ismeretes, május 15 —20. között Budapesten rendezik a XVII. teke-vi­lágbajnokságot. A mostani összecsapás egyik jelentős állomása volt a felkészülés­nek. Az eredmtjtnyel, a győzelem ellenére Juhász László, a nők eclzüje csjk részben volt élegedeft. A férfiak szakvezetője, Hankó György, érthetőén, bössz/th;, kodott a véfeseg íiiiatt, töb­bet várt csapatától. A második napon, n nam hivatalos mérkőzésen már u férfiak i.s kitettek magu­kért, 66 fával győztök. A nöi csapat is sikeresen vet. le az akadályt. 26 fával ütött többet ellenfelénél. Eredmények. Nők. Magyarország—Jugo­szlávia 2530:2527. Magyaror­szág: Lőrinczné 430, Ve­cseri 425, Szőke 305, Szen­czi 424, Némethné 426, Vi­dácsné 430. Jugoszlávia: Go­becz 400, Sesko 426, Perman 442, Tóth M. 405, Nagy M. 432, Kristóf 413. Férfiak. Jugoszlávia—Ma­gyarország 5420:5305. Jugo­szlávia: Hocsevar 802, 'H. Sterzsaj 004, Pavlics 803, Urbancz 935, Puharics 882, Galjanics 923, Magyaror­s/.ag: Csányi 908, Makkai 850, Nagy I,. 855, Madák 893, Mészáros 909. Mruz 881. A második. barátságos mérkőzés eredménye. Nök. Magyarország—Jugo­szlávia 2506:2480. Magvar­ország: Vecseri 403, Torok 4.36. Szenczi 412, Szőke 434, Némethné 408, KoVácsné Grampscli Ágota 413. Jugo­szlávia: Draganovics 400, Sesko 427, Perman 410, Zsuzen 407, Nagy M. 426, Kristóf 410. Férfiak. Magyarország— Jugoszlávia 5255:5180. Ma­gyarország: Makkai 867, Nagy L. 840, Madák 862, Pető 856, Csányi 021. Mé­száros 900. Jugoszlávia: Pis­lar 858, Pavlics 880, Ur­bancz. 876. Sterzsaj 883, Drá­gán 856, Galjanics 836. Fedettpályás atlétikai EB Szalma és Bakosi ezüstérmes Labdarúgó NB II. Taktikus kontrajátékkal SZEGED SC—DVTK 3-1 (2-0) Diósgyőr, 2500 néző. Vezet­te: Varga S. (Csáki és Ne­meth). Szeged: Leboniczky — Fabian. Bogdán, Szabó. Kán­tor — Tako, Takács. Kopács, Deák — Pillinger (Sahin a 88. percben), Varga. Edző: Pataki Tamas. DVTK: Nagy — Szlifkg, Takács. Molnár, Szemere — Kiss (Huszák az 59. percben). Farkas. Breznai, Tóth (Lés­kó a 66. pereben) — Lengyel, Kölln. Edző: Száger György. A második percben Takó 23 méteres szabadrúgása zú­gott el a jobb sarok mellett. A i. percben Farkas lövését tette ártalmatlanná Lebo­niczky, majd Fábián csak­nem saját kapujának bal al­só sarkába fejelt. A 32. perc­ben Kántor átadását Kölln elcsípte, azonnal indította Lengyelt, aki a kifutó Lebo­niczky fölött a kapu fölé emelt. A 40. percben vezetés­hez iutott a vendégcsapat. Pillinger jobb oldali beadá­sát Kovács lőtte kapura, Nagyról kipattant a labda. Dealc érkezett és 7 méterről laposan a halóba gurított, 1-0. A félidő utolsó percében növelte előnyet a szegedi együttes. Ismét a jobb olda­lon bontakozott ki támadás, Pillinger visszaguritott lab­dáját Kovács 12 méterről, fordulásból lőtte a bal alsó sarokba, 2-0. A szünet után a diósgyőri­ek léptek fel támadólag, szinte állandóan a vendégek térfelén pattögott a labda. Szemere lövése foglalkoztat­ta I.eboniczkyt. nem sokkal gyöt, aztan közelről helye­zett a halóba, 3-1. A hajrá­ban Pillinger előtt adódott gólszerzési lehetőség, de a csatár a kapu melle lőtt, a másik oldalon Szemere 15 méteres lapos lövése csúszott el keresztben a kapu előtt. A diósgyőriek erőteljes tá­madójátékkal mutatkoztak be e.ienfelüknek. Igyekeztek tudtara adni a Tisza-parti gárdának: eltökélt szándé­kuk a két pont begyűjtése. Erinek megfelelően a DVTK a félidő jelentős részében nagy mezőnyfölényben ját­szott. kézben tartotta a kez­deményezést. de akciói egy­síkúak voltak. A hazaiak' mindössze helyzet kialakítá­sáig jutottak el, igaz azt is Kántor nagy hibája előzte meg. A Szeged SC biztonsági alapfelállást választott, s rit­kán vállalkozott ellencsapá­sokra. A félidő végén öt perc alatt hitt két gólja tekinté­lyes előnyt biztosított a ven­dégcsapatnak. A szünet után a DVTK mindent egy lapra tett fel. de ereiéből csak a szépítésre futotta. A kont­rajátékot kitűnően bemutató szegedi társaság rászolgált a győzelemre, amit elsősorban jobb helyzetkihasználásának, valamint higgadt és taktikus játékának köszönhet. Jók: Varga. Takács, Takó, Szabó, ill. Szlifka. Doros László A további eredmények: Bp. Volán—Eger 1-0 (1-0), Nagykanizsa—Aika 3-0 (1-0), SBTC—Építők SC 2-1 (1-0), Dunaújváros—KSC 2-0 (1-0), Szolnok—Komló 3-1 (1-0), Csepel—Nyíregyháza 1-0 (0-0). Metripond SE—Ka­(0-0). Veszp­TTVE 3-1 (3-Ó), Ozd—Szekszárd 0-0. A bajnokság állása: később pedig Farkas .,kelle­metlenkedett", ugyanis A\- zmcbarcika 2-1 emelte I^eboniczkvn a labdát, rém—III. ker. ami a középpályás balsze­rencséjére a bal kapufa mel­lett hagyta e1 a játékteret. A 65. percben Kölln a bal olda­lon a 16-oson belül két vé­dővel csalározott a labdáért, u csatár elesett, a játékveze­tő 11-est ítélt. Szemere nagv erővel a kapu közepébe lőt­te a labdát. 2-1. Üjra nekibuzdult a vas­gyári társaság, egvre-másra pördültek a hazai támadások, ám a 73. percben megszüle­tett a harmadik szegedi gél. A bal oldalon Takács robo­gott el, pontosan gurított ke­resztbe, Varga kicselezte Na­Vízilabda 08 I. Szegedi bravúr I. Veszprém 21 12 3 6 29 17 27 2. Ozd 21 9 » 3 28 17 2f 3. Szeged 21 10 S 6 35 19 25 4. D.-újváros 21 11 3 7 34 -21 25 5. Szolnok 21 10 4 7 3* 34 24 6. Diósgyőr 21 11 2 8 30 31 24 7. Csepel 21 III 3 8 31 2H IS 8. rp. Volán 21 10 3 8 31 -30 23 9. Komló 21 8 6 7 33 -29 22 10. Kecskemét 21 10 2 9 37 35 23 11. Ny.-háza 21 9 4 8 30-29 22 12. Eger 21 7 7 7 30 -34 21 13. S.-tarján 21 1 6 8 27 25 20 14. Metripond 21 7 6 8 29 -31 20 15. N.-kanizsa 21 8 4 9 25 2H 20 16. K.-barcika 21 5 7 » 17 23 17 Ajka 21 4 9 8 17 -23 17 18. Dl. ker. TTVE 21 3 10 8 21 31 16 19. Szekszárd 21 4 5 12 15 34 13 20. Epitók 21 S 2 14 19 37 12 A Budapest Sportcsarnokban sorra került fedellpulyns allén­kul EB első napján hal. a má­sodik napon 1« ddntö volt. Férfi távol ugrusbuxi Szalma László ezüstérmesként végzett. A fedeupalyás EB ¿1 számn­ban 12 ország sportolói nyertek aranyul, a legtöbb az NDK-nak jutott, szám szerint négy. ösz­szesen 16 nemzet atlétái nyer­lek medált, a legeredményesebb ebben a tekintetben az NSZK volt, ti alkalommal állhattuk fel sportolói a dobogóra. Eredmények: Nok. «a ni gál. Európa-bal-, nok: Connélla Osckenat (NDK) 7,7. Távol: Európa-bajnok: Halké Dresehler (NDK) 7.10. . . 13. Senczl áss. (o m: Európa­bajnok: Nelli Cooman-Fiero (Hollandia) 7.04 mp. 1300 in: Ku­rópa-huinuk: Doina Melinre (Hománia) 4:05.77 p . 6. Hacz Katalin 4:12'.«. . 7. Csor­dos Iliin (Magyarország) 4 12.6.1. . . s. Ilaroesi I leien (Magvar­orsz.rg) 4 17 06. 4IHI in: K-uropa­bamok: l'etra Müller (NDK) 50 28 mp 3IHHI m: Európa-baj­nok: F.lly Van Hulst (Hollan­dia) 8:44.30 p. 4 Ágoston Zita (Magyarország) 8:55 99 — orszá­gos esucs (regi: 8:57.97. Szabó Karolina). 3 km-es gyaloglás: Európa-bajnok: Sobririo Keyes (Spanyolország) 12:48.99 p. 4 Illyés Ildikó (Magyarország) 12:56.55 — országos csúcs (régi: 13:05.50, llyés Ildikó). 5. Kosza Maria (Magyarország) 13:04.45, 10. Szebenszki Anikó (Magyar­orszag) 13:24 68. soo m: Eurapa­hajnok: Sabine X.Wiener (NSZK) 2:01.19 p. Súlylökés: Európa­bajnok : Ctaudia Loseh (NSZK) 20.39 in. ... 7. Szélingenné Hor­váth Viktória (Magyarország) 18.38. 200 m: F.urnpa-bajnnk: Ewa Kasprzyk (Lengyelország) 22 60 mp. Magasugrás: EWTopu­balnok S/tefka Koszbulmuva (Bulgária) 204 cm. ... 7, Malay Andrea (Magyarország) 188. . . . 13-15. Slexk Katalin iMagyarot­(Ma­szág) 180, 16. Vlroszt Beáta gyarór.szag) 180 cm. Férfiak. 63 m, Európa-bajnok: Linford Crlslio (Nagy-Britannia) «57. Magas. Európa-bajnok: Patrick Sjobcrlg (Svédország) •239. ... 9. Nemélh 224. Távol. Európa-bajnok: Frans Maas (Hollandia) 806. 2. Szalma Uiszlo 8113. ... 7. Pálóczl Gyula (mindkettő Magyarország). Súly. Európa-bajnok: Kcmigius . . . Maehura (Csehszlovákia) 21.42. ,ODDan­. . . 10. Ladányi Zsigmond 19.17, 11. Szabó László 18 77 (mind­kétto Magyarország). 400 m. Európa-bajnok: Jens Carlowilz (NDK) 45.63 mp. 1500 m. Euro­pa.-bajnok: Ari Suhonen (Finn­ország) 3:45.72 p. 4. Knlpl Ist­ván (Magyarország) 3:46 56. Ilarniasugrás. Europa-bajnok: Olég Szaktrkln (Szovjetunió) 17.30. 2 Bakost Béla (Magyaror­szág) 17.25 — országos csúcs (ré­gi. 17.15. Bakosi). Palóé/á Gyu­la érvényes ugrás nelkul helye­zet um 5 km gvaloglns. E:urepa­bajutiik: Jozcí Pnbllmoc (CseJi­.szlovakia) 18:44 40 p. 3 Urbanik Sándor (Magyarország) 18:43.91 — országos csúcs (regi: 19:06.19, Urbanik) ... 14. Kirszl Károly (Magyarország) 20:23.50. Magas­ugrás. Euróna-bainok • p-«- •­Sjoberg (Svédország) 239 cm. 9. tv met" Gvulá (Magyarország) 224. 3000 méter. Europa-bajnox: Josc Luis Gonzalcz (Spanyolor­szág) 7:55.29 p. . . . 10. Marko Gabi»' (Magyarország) 8:15.34, 1( Vagó Bela (Magyarorszag) 8 l7.72.60 m gát. Europa-bajnok: Alex Hóffter (Csehszlovákia) 7.56 mp. 800 m. Európa-bajnok: Dávid Sharte (Nagy-Britannia) 1:49.17 p. Kűdugrás. Kuropa-bai- Szőnyi út. Vezette nok; Rodlon Gataullin (Szovjet- Jánczy Matyó Szeged SC: LEFFLF.R — Cseri 2 BOZSÓ I. Rigó 1. Dómsód i. Török 1. Tóth 2, DONGÓ 2. Vajda 1. lengyel, Éles Edző: Pozsgay Zsolt. A tavaszi nyitányon hazai pályán „betliző" szegedi csa­pat Budapesten kísérelte meg feledtetni előző heti ku­darcát. Hazai támadásokkal kezdődött az első negyed, ám a vasutasok előnyét mindig ki tudta egyenlíteni a ven­dégcsapat. A második ne­gyed a szegedieknek sikerült A harmadik játék­részben a kitűnően védekező Bozsóék négy góllal elhúz­tak. Döntő volt kapu előtti határozottságuk, rendre ki­használták helyzeteiket. Az utolsó hét percben, a nagy előny birtokában, a vendé­gek kicsit kiengedtek, így a hazaiaknak alkalmuk nyílt hátrányuk csökkentésére. A számszerű végeredmény ugyan szoros kU/.delmet sej­tet, de valójában nem így volt. A szegediek biztonsági játékra törekedve, fegyelme­zetten, nagy akarással küz­döttek, bravúros győzelmük teljesen megérdemelt. A Szeged SC csapata szer­dán délután 4 órakor az új­szegedi Sportuszodában a Bp. Honvéd ellen játszik baj­noki mérkőzést. Szeged SC—BVSC 10-9 '»-».. 3-2 4-' 1-4» P.-4-r.<,-( Koszto­BVSC: Bors L .— Németh P. 2, Krnács 2, Besenyeí, KISS CS. 4. Tóth S.. Sprok, Szabó S„ Bors, Milliók, Var­ga 1. Peez, Petlyánszky. Ed­ző: Heltai György. Gól emberelőnyből: 5/2, ill. 10,3. Négyméteresből: 2'2, ill. 2/1. A bajnokság állása: 1. Szolnok 9 4 2 165-129 22 2. FTC 10 1 4 169-149 21 3. Szentes 10 1 4 167-151 21 4. Szeged 9 2 4 150-138 20 Tungsram 9 2 4 161-129 20 6. Bp. Spart. 9 1 S 145-132 19 7. Ü. Dózsa 8 2 S 136-111 18 8. BVSC 7 2 6 155-141 1« Vasas 7 2 6 158-143 1« 10. T.-bánva 6 3 6 156-146 15 II. Fger SE 3 3 9 126-146 9 12. Bp. llonved 3 1 II 119-128 7 13. OSC 3 ­12 116-174 6 14. Kecskemét IS 105-211 ­unió) 575 cm. ... 13. Molnár Gabor (Magyarország) 541). . . . 14' Hagyula István (Magyaror­szag) 540. Szabó Dcz.sn helyezet­te nul végzett. 200 m. Europa­bajnok: Nyikolaj JtazgoooV <Szovjctumoj 20.62 mp. EGSZI — DEL.ORG szegedi leányvállalat felvesz fiatal, gyengeáramú, automatízalas! szakon végzett VIL.I. ASIOS­ME R NO KÖK ET, VILI.AMOS ÜZEMMEKNÖKOKET. Mikroszámítógépes rendszerek, hálózatok féjlr.sztesére. telepítésére, szeged. Vag u. 4.