Délmagyarország, 1987. október (77. évfolyam, 231-257. szám)

1987-10-08 / 237. szám

8 Csütörtök, 1987. október 1. SPORT Teke Vereség Dombóvórott Dombóvár—Szeged SC 5:3 ((5078:4896). NB l-es férfi­mérkőzés. Szegedi pontszer­zők: Stér 86Í), Deák I. 859, Berényi 855. Labdarúgó NB I. A labdarúgó NB I. szer­dán lejátszott kilencedik for­dulójában az élen álló Ü. Dózsa Újpesten sem tudta legyőzni a veretlen Hala­dást. Döntetlent ért el a bajnok otthonában a Rába ETO, így maradt az újpes­tiek és a győriek között az egy pont különbség. A Vi­deoton ebben a fordulóban sem tudta megszerezni első győzelmét. Hazai döntetlen­jével elmozdult az utolsó helyről. A Ferencváros az Üllői úton sem tudott nyer­ni az újonc Vác ellen. Eredmények: Debrecen— Pécs l-l (1-0), Tatabánya­Kaposvár 4-0 (1-0), Siófok —Vasas 1-0 (1-0), Újpesti Dózsa—Haladás VSF, 0-0, MTK-VM—Rába ETO 2-2 1(2-2), Bp. Honvéd—ZTE 1-0 (0-0), Videoton—Békés­csaba 0-0. Videoton—Fe­rencváros l-l (1-0). A bajnokság állása 36 házigazda volt a Szegedi Kereskedelmi és Yendéglátóipari Szakmunkásképző Iskola Tizedik helyre csúszott a Szeged! Kecskeméti SC—Szeged SC 2-1 (2-1) A Szegedi Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakmun­kásképző Iskola immáron tizedik házigazda VoJt a sorban a megyei szakmun­kástanulók közelmúltban lezajlott sportversenyében. ¡Mint ismeretes, tiz évvel ezelőtt a megyei KISZ, az szmt, a megyei ifjúsági és sportosztály külön vetélke­dőt irt ki — az országban egyedülállóan — a szak­munkástanuló sportolóknak. A mostani veweny öt hely­színen bonyolódott le, a ott megyénk 12 szakmunkáskép­ző iskolájából közel 800 ta­nuló mérte össze felkészült­ségét. A megnyitó beszédet Fekete Zoltán, a rendező iskola igazgatója "131-10113. Mári Judit, az iskola ta­nulója valamennyi résztvevő nevében elmondta az olim­piai esküt. Ezt követően kilenc sportágban kezdőd­lek meg a vetélkedések. A győztesek. Kézilabda, leány: Szentesi 60.')., fiúk: Szegedi 600. Sakk, leány TAzegedi 624, fiúk, Makói 601. sz. Légpuskalövészet, leány: Csongrádi Sághy M., fiúk: Vásárhelyi 602. Úszás, leány: Szegedi Ker. Vendégl., fiúk: Szentesi 603. Asztali­tenisz, leány: Szegedi 624., fiú: Makói 601. Kosárfoci, leány: Szegedi 624., fiúk: Szegedi 600. Atlétika (13 csapat 100 versenyzővel vett részt) leány: Szegedi Ker. Vend., fiúk: Vásárhelyi 602. Röplabda, lonny: Szegedi Ker. Vend. fiúk: Szegedi 600. Kispályás labdarúgás (csak fiúknak): Szegedi 600. Az iskolák közötti pont­verseny alapján egy évre a lányoknál a Szegedi Keres­kedelmi és Vendéglátóipari Szakmunkásképző, míg a fiúknál a Szegedi 600. sz. Szakmunkásképző Intézet vihette haza a vándorku­pát. A szegediek szépítő gólja: Deák lövése után a labda (a kapufától takarva) a jobb sarokba vágódik Rajt a teke BEK küzdelmeiben 1. Ü. Dózsa 9 6 2 1 22­8 14 2. Rába ETO 9 5 3 1 16-II 13 3. Haladás » 3 6 -12­6 12 4. Tatabánya 9 4 3 2 24-10 11 S. Hp. Honved 9 i 3 Z 12­9 11 6. Pécs 9 3 4 2 9-6 10 7. Vasas 9 3 4 2 15-14 10 8. Békéscsaba 9 2 5 2 8­10 0 9. Ferencváros 9 Z 4 3 10-to 8 10. Vác 9 1 6 2 6-6 8 II. Zalaegerszeg 9 3 2 4 10­ÍZ 8 12. Siófok 9 3 2 4 10-13 8 13. Debrecen 9 Z 4 3 10­17 8 14. MTK-VM 9 Z 2 5 12-25 6 15. Videoton » ­4 5 6-14 4 16. Kapusvar 9 I 2 6 8­19 4 Augusztus 21-én lesz a Magyar Grand Prix Szerdán Párizsban a Nem­zetközi Autósport Szövetség (FISA) Végrehajtó BizotU (sága nyilvánosságra hoata az 1988. évi Forma—l-es Világbajnoki! ejorozat ¡ver­senynaptár-tervezetét. A •végleges időrendet a testü­let következő, decemberi üiésén állapítják meg, mert az osztrák, a spanyol és az olasz Grand Prix-vel kapcsolatban még szervezési gondok adódnak. A III. Magyar Grand Prix-t 1988. augusztus 21-én, rendezik a Hungaroringen, mint a 17 versenyből álló sorozat 12. állomását. A naptártervezet: 1988. már­cius z«.: Brazil GP, április 3.: Mexikói GP, május 1.: San Ma­rinó-1 GP. május 15.: Monacói GP. május 29.: Belga GP. jú­nius 12: Kanadai GP. június 19.: Amerikai GP (Detroit), julius 3.: Francia GP. julius 10.: Brit GP. Julius 31.: NSZK GP, au­gusztus 14.: Osztrák GP. augusz­tus 21.: Magyal GP. szeptember II.: Olasz GP, szeptember 25: Portugál Gp. október 2.: Spa­nyo GP, október 30.: Japán GP, november 13.: Ausztrál GP. A tekézők számára pén­teken kezdődik a Bajnok­csapatok Európa Kupája a csehszlovákiai Eperjesen. Ki­lenc férficsapat, köztük a BKV Előre együttese, vala­mint hét ;női egység — a mezőnyben a Szeged SC-vel — mérkőzik a kupáért. A BEK történetében eddig egyetlen magyar együttes, a Ferencváros tudott győz­ni, éppen tiz éve nyerte el az értékes trófeát. Azóta a zöld-fehérek, egymás titán háromszor* szereztek ezüst­érmet. Ezúttal nehezebb helyzetben van a két ma­gyar csapat, a szakemberek a legjobb négy közé jutást is sikeresnek értékelnék. A BKV Előre Mészáros, Pete, Rákos, Deáki, Scher, Madák összeállításban veszi fel a küzdelmet. Az első napon három játékos „gu­rit" 200-szor, másnap újabb három versenyző lép a küz­dőtérre. Az összesített ered­mények alapján alakul ki a vsaárnapi döntő négyes mezőnye. A legnagyobb já­tékerőt a jugoszláv, a román, a nyugatnémet és természe­tcsen a hazai versenyzők képviselik. Tavaly a 4. he­lyen végzett a BKV Előre a BEK-ben. A Szeged SC .megpróbálja kiharcolni a döntőbe kerü­lést, de legjobbja, a világ­bajnok Kiss Erika — nem­rég szült — távollétében aligha .ismétli meg,a Szegedi. Délép sikerét, amely tavaly ezüstérmet szerzett. Vidács­né, Lörinczné, Csonka, Sza­bóhidi, Bödóné, Cserhalmi és Sáfrányné alkotja az együttest. A nők a selejte­zők két napján 100 guritást teljesítenek, s hasonlóan a férfiakhoz, a legjobb négy együttes vasárnap a döntő­ben méri össze tudását. A selejtezőben elért eredmé­pyeket mindegyik tovább­jutott magával viszi. Totózóknak 41. BUNDESI.IGA I. OSZTÁLY 1. Frankfurt (12.) — Hamburg (7.) x 1 2. Karlsruhe (6.) — Bayern München (4.) x 2 3. 1. FC Köln (LI — Mönchengladbach (3.) I x BUNDESLIGA II. OSZTÁLY 4. Bayreuth (17.) — Fortuna Köln (13.) I 1 5. St. Pauli (4.) — Darmstadt (1.) 1 x 6. Stuttgarier Kickers (2.1— Freiburg (3.) 1 X OLASZ A OSZTÁLY 7. Cesena (B osztály 3.) — Torino (11.) I t 1 x X 1 hét 8. Juventus (2.) — Roma (7.) 9. Sampdoria (5.)— Milan (6.) >0. Pisa (B osztály 2.)— Como (9.) x l OLASZ B OSZTÁLY 11. Barletta (C/l. oszt. B esop. 2.)— Brescta (A osztály. 14.) 1 X 12. Taranto (17.) — Genoa (6.) x 2 13. Udinese (A osztály, 16.) — Bari (9.) x I Pótmérkozések: x, x, 1. Lövészet Az MHSZ Délép Honvé­delmi Klub lövész- és tö­megsport-szakosztálya öt­fordulós kupaversenyt írt ¡ki „Szeged és vidéke" fel­szabadulásának tiszteletére. Az évenként megrendezésre kerülő lövészverseny első fordulójára az elmúlt hét végén került sor. Az Etelka soron összegyűlt népes me­zőnyben ott volt a tavalyi Honvédelmi Kupa Lövész­verseny Országos Bajnoka, Garai Bertalan is, aki a fér­fi kispuska versenyszámban 199 köregységgel tartja az A PIFRT RAKTAK­Alti II VzA szakképzett férfi FÖKAKTAROST és segédmunkást vesz fel. Jelentkezni lehet: hétfőtől péntekig 7—15-ig, Szeged, Lunm krl. 85/87. A Szeged-szöregl Tisza­Maros Szög Tsz az 1988-as évre a barna héjú étkezési tojás értékesítéséhez a szerződés­kötésekét megkezdi. Érdek­lődni lehet munkanapokon az 55-255/7 telefonszámon, vagy személyesen a tsz baromfitelepen. országos csúcsot. A verse­nyen légpuska, kispuska és sportpisztoly versenyszám­ban mérték össze tudásukat a versenyzők. Eredmények, légpuska if­júsági leány: 1. Oroszvári (Alföldi Porcelángyár) 84 köregység, 2. Zádori (Bor­dány) 75, 3. Üjszászi (Bor­dány) 34; Fiúk: 1. Csanádi (Délep) 76. 2 Maróti (Bor­dány) 74, 3. Tarján (Alföldi Porcelángyár) 72; Kispuska nők: 1. Kixsné (Nyíregyháza) 93, 2. Mészárosné (Delép) 92, 3. Kandala (Nyíregyháza) 81; Férfiak: 1. Balogh (Ju­hász Gy. THK) 93, 2. Garai (Nyíregyháza) 92, 3. Nagy (Nyíregyháza) 91; Sportpisz­toly: 1. Gergely (Délép) 96, 2. Szabados (Alföldi Porcelángyár) 91, 3. Nagy (Nyíregyháza) 86. A csapat­versenyben első az Alföldi Porcelángyár csapata 424 köregységgel, második a Dé­lép csapata 395 és harmadik a Bordány csapata 391 kör­egységgel. A következő fordulót az Alföldi Porcelángyár csa­pata fogja megrendezni 1988-ban. Kecskemét. 2 ezer néző. Vezette: Lója (Divinyi, Kur­mai). Kecskemét: Erdei — Ba­bis, Somogyi, Domonics, Szabó — Malik, Kiss, Rácz — Háj er, Czéh, Freppán. Edző: Szentmihályi Antal. Szeged: Leboniczky — Fá­biánBogdán, Szabó Gy., Kántor — Takó. Kovács G., Takács — Hegyeshalmi, Varga, Deák. Edző: Pataki Tamás. Csere: Fábián helyett Ma­gyar, a 17. percben, Freppán helyett Övári, a 60. percben. Deák helyett Kisistók a '33. percben, Czéh helyett Nagy J.. a 80. percben. Góllövö: Domonics (7. perc), Czéh (13. perc), Deák (17. perc). Sárga lap; Domonics (4. perc), Szabó Gy. (16. perc), Takó (28. perc), Czéh (53. perc). Magyar (117. )..,:<) Szöglet: 9:4 (3:2) a Szeged javára. > ' * Kezdés után azonnal a hazaiak lendültek támadás­ba. Még fel sem ocsúdtak a szegediek. amikor a 7. percben megszerezte a veze­tést a KSC. Bal oldali táma­dás gördült a pályán, Czéh egy testcsel után indította a szélen Ráczot, aki. elhúzott Fábián mellett. középre ját­szott és Domonics 8 méter­ről, kapásból a jobb felső sarokba lőtte a labdát, 1-0. Hat perc múlva újabb gólt értek el a hazaiak Fábián nagy hibájából. Freppán iveit előre egy labdát, az Fábiánról Czéh elé pattant, és a kecskeméti csatár a 11­es pontról a jobb alsó sarok­ba lőtt, 2-0. A 15. percben Szabó tört előre, de Bogdán becsúszva szerelte a 16-oson belül. A 17. percben szépí­tett a Szeged. _ Hegyeshalmi átlépte Varga átadasát, és az érkező Deák 16 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 2-1. A gól után átvette a játék irá­nyítását a szegedi csapat. A 23. percben Deák nagy lö­vése zúgott el a jobb oldali kapufa mellett. Szünet után nagy elszánt­sággal küdöttek a vendégek az egyenlitó gólért. Csatárok nélkül azonban nem sok esélyük van a gólszerzésre. A 49. percben Czeh 30 mé­teres szabadrúgása zúgott el a léc fölött. 'Az 51. percben nagy helyzetet hagytak ki­használatlanul a szegediek. Deák ügyes cselekkel ját­szotta magát tisztára a bal oldalon, középre játszott, Hegyeshalmi lekezelte a lab­dát, majd gyengére sikere­dett lövése Somogyiról szög­letre pattant. Az 58. perc­ben viszont a hazaiak nö­velhették volna előnyüket, Freppán a jobb oldalról Czéh elé játszott, a csatár kapura lőtt, Leboniczky azonban nagy bravúrral hárította a léc alá tartó labdát. A 62. percben Takó lőtt középre, és a nagy len­dülettel érkező Szabó Gy, az ötösről a felső lécet találta telibe a labdával. Két perc múlva Kisistók távoli lövé­sét védte elvetődve Erdei. Nyomasztóvá vált a szegedi­ek fölénye. A 65. percben Takó pazar labdával ugratta ki a bal oldalon Hegyeshal­mit, a szélső középre gurí­tott. de Somogyi az utolsó pillanatban felszabadított Varga elől. A 70. percben Varga nagy lövése zúgott el a bal sarok mellett. A 73. percben 25 méterre Lebo­niczky kapujától szabadrú­gáshoz jutottak a kecskemé­tiek. Czéh Domonics elé gu­rított, aki kapura lőtt, lab­dája a jobb kapufán csat­tant! A 82. porcben Domo­nics nagy lövése kerülte el a jobb alsó sarkot. A 89. percben Kisistók nagy szóló­ja következett. Lefutotta a rátámadó védőket, majd az alapvonal közeléből középre gurított. Somogyi azonban a kapu torkában felszabadí­tott. Jók: Somogyi, Hájer, Czéh, illetve Bogdán, Szabó Gy., Takó. Nem érdemelt vereséget ezen a találkozón a Szeged. A hazaiak 2 gótos vezetése után gyorsan szépített. Deák, sót olyannyira i lendületben maradi a csapat, hogy min­denki azt várta, hogy gyor­san kiegyenlítenek. Ez nem igy történt. A KSC ugyanis nem állt hadilábon a sze­rencsével sem. Igaz hatal­mas lelkesedéssel küzdöttek a 90 perc alatt. Szentmihályi Antal: Nem éppen színvonalas, de nagy­iramú mérkőzésen sikerült legyőznünk a Szegedet. Örü­lök a sikernek, hiszen foly­tattuk bravúros szereplésün­ket. Pataki Tamás: Mi játszot­tuk a szebb futballt, mégis a Kecskemét győzött. Fábi­án olyan nagy hibát vétett a második gól előtt, hogy azonnal le kellett cserélnem. Bagaméry László Az NB II. további ered­ményei: Metripond SE— Csepel 2-0 (2-0), Kazincbar­cika—Olajbányász 2-2 (ü-ü), Ajika—Komló 1-0 (1-0), Nyíregyháza—Eger 3-1 (2-0), Diósgyőr—III. ker. TTVE 4-2 (l-l). Szekszárd—Salgó­tarján 2-0 (0-0). Bp. Volán —Ganz-MAVAG 3-1 (1-0), Özd—Dunaújváros I-t (1-0), Veszprém—Szolnok 2-t (1-0). A bajnokság állása 1. Szolnok 12 » 2 2 24-13 1» 2. Romló 12 6 3 3 20-13 15 3.".Csépéi ' 12 1 1,4,17-11 15 4. Ózd 12 S 5 2 IS- 9 15 5. Diósgyőr 12 7 1,411-14 IS . 6, Veszprém 12 6 ¿4.'14-10 1« 7. Kecskémét |2 T- 5 19-17 1« 8. Bp. Volán >2615 14-17 13 9. Metripond 12 S 2 S 20-17 12 10. Szeged 12 S 2 5 12-II 12 11. Ajka 12 3 6 3 11-10 12 12. Dunaújváros 12 5 2 5 15-15 12 13. Nvlrexvhá/.a 12 4 1 5 >6-1» >1 14. III. ker, TTVE ÍZ 2 7 3 IZ-15 >t 15. Eger ÍZ Z 6 4 I7-Z0 10 16. Nagykanizsa ÍZ 4 Z 6 10-1» »0 17. Salgótarján 12 3 'J 6 (4-18 » 18. Kn/.lnclmrc. 12 Z 4 8 8-12 8 19. Szekszárd ÍZ .3 2 1 111-21 8 20. GanZ-MAVAd 12 Z 2 8 12-17 6 Közlemények Szeged Megyei Városi Tanács V. B. ópitesi és közlekedési osz­tálya által 1987. szeptember 22— 30-a között meghirdetett lakótel­kekre — Tápé, Piaetér, II. ütem, Hattyastelep, Mozdony u., II. ütem stb. — vonatkozó ideigle­nes telekjuttatási címjegyzék a Szeged. Megyei Városi Tanács V. B. Ügyfélszolgálati Iroda nan (Szeged. Széchenyi tér 11., lóld­szint) 1987. október 10-töl 30 na­pon keresztül megtekinthető Értesítjük a közúton közleke­dőket, hogy a szegedi Szabadkai úti, közúti vasúti kereszteződést október 12-tól október 16-tg. na­ponta 7 órától 16 óráig, valamint október 13—14-én és 19—15-én éj­szaka. esté 9 órától másnap reg­gel 6 óráig váltakozó irányban, fél-fél szélességben lezárjuk. A félutzár időszakában a közúti forgalmat jojzöörök Irányítják. Az alkáimá/andó sebességkorlá­tozásról a kihelyezett közúti Jel­zőtáblák adnak tájékoztatást, melyek jelzéseit kérjük betarta­ni. MAV Pályafonntartési Főnök­ség, Hódmezővásárhely. Pótbeiratkozás a TIT nyelviskolába Tanított nyelvek: ANGOL, FRANCIA, NÉMET. OROSZ, OLASZ, SPANYOL, SZEKBHORVAT. Tagozatok: általános, gyermek- és nyelvvizsgára előkészítő. Heti 1X3, 2X2 órás kezdő, középfokú és haladó tan. folyamok. Nyelvvizsgára előkészítő tanfolyamok kez­dő, közép- és haladó szinten, csak angol, német és orosz nyelvből, heti 2X3, 4X2 órában. Beiratkozás: Felnőtteknek: Tömörkény gimnázium (Tömörkényi ut­ca 1). Gyermekeknek: Radnóti gimnázium (Komócsin Zoltán tér 12). Felvilágosítás: JATE Idegonnyelvi lektorátus, telefon: 21-611; Tö­mörkény gimnázium, telefon: 13-714; TIT városi tit­kárság, telefon: 12-458.