Délmagyarország, 1987. augusztus (77. évfolyam, 180-204. szám)

1987-08-23 / 197. szám

2 Vasárnap. 1987. augusztus 23, Birkózó-vb Komáromi világbajnok Eredmények. 57 kg: Patri- 62 kg: Zsivko Vangelov ce Mourier (Franciaország) (Bulgária)—Kamandar Mad­—Rifat Yildiz (NSZK) — a zsidov (Szovjetunió) 4:2, 3. nyugatnémet sportoló sérü- Nisigucsi Sigeri (Japán), lés miatt visszalépett az 5:41 . ... . . „ percben. 3:0-nál. 3. Keijo 90 kf Vlagyim.r Popov (Szovjetunio)—Major Sándor Labdarúgó NB II. Küzdeni is tudnak, ha akarnak Atlétika Szop< SZEGED SC— tani, így Csernusnak nem indulva kontra-akciókkal METRIPOND SE 2-1 (l-l) okozott gondot, hogy a 11-es igyekeztek eljutni a kapuig, Hódmezővásárhely, 4500 Pont tájékáról a bal alsó sa- góljuk is egy ilyen ellentá­130 kg: Igor Rosztorockij néző. Vezette: Kovács II. fokba helyezzen, l-l. madásból esett. Ügy látszott, 68 kg Aszlautgyin Abajev Magyarország) lelepteteses, (Szovjetunió)—Nándor Szabó 5:19 perc- U 3" Ata" (Jugoszlávia) 6:2, 3. Jerzy naiz Komiev (Bulgana). Kopanski (Lengyelország). _ _ M . JHH. 82 kg: Komáromi Tibor (Szovjetunió)—Thomas Jo- (Csáki, Németh). Szünet után a 49. percben a szegediek vezetésével zá­(Magyarország)—RogerGöss- hansson (Svédország) 8:0, 3. Szeged SC: Leboniczky — Tasi iveit a szegediek 16- rul a félidő, ám védelmük ner (NSZK) kétváll, 4:36 Rangéi Gerovszki (Bulgária). Fábián, Bogdán, Szabó, «sára, Jegesi úgy vette át a megingását kihasználva perc, 12:2-nél, 3. Sfeergej . . . . . ... Polyvás — Ktsistók, Varga, labdát, hogy Bogdánon át- egyenlített a Metripond. Naszevics (Szovjetunió). '4 KR . a0UKK0 Baiomdki Kántor Cruborovics — He- emelte, majd kapásból 14 Fordulás után ismét a ha­100 kg: Guram Gedehauri J*"nnorszag) Jozef Tracz gyeshalmi Kovacs G Edzó: méterről a keresztléc folé zaiak léptek fel kezdemé­(Szovjetunió)—Dennis Kos- í , " . Pataki Tamás lőtl Az 57• Percben a bal- nyezöen, gyorsan döntésre lowski (Egyesült Államok) let lulllhan(>v (bzovjetunio). Metripünd SE: Tóth _ oldalon, a hazaiak 16-osá- akarták vinni a dolgot. A leléptetés 7:00 perc, 2:2-nél, A nemzetek éremtábláza- Hurguly Miklós, Leindler, nak sarkánál Leindler Gru- kezdeti rohamokat átvészel­3. Vasil Andrei (Románia). tan a Szovjetunió végzett az Kovács J. — Olasz, Tasi, Vá- borovicsot szabálytalanul ve a szegediek nagy eróbe­48 kg: Mjagetgyin Allah- élen, 5 arany-, l ezüst- és 3 gó — Maczkó, Csernus, Je- -szerelte. A szabadrúgást a dobással küzdöttek, iramos, kai bajnokság. A Szeged SC vergyijev (Szovjetunió)— bronzéremmel. Második Ma- gesi. Edző: Hi'mer István. szegedi középpályás ívelte lüktető volt a játék. A cél­versenyzói igencsak kitettek Vincenzo Maenza (Olaszor- gyarország lett, 1—1 arany- Csere: Kisistók helyett közepre, ahol Bogdán emel- ratöröbben játszó. a hajrá­magukert, 3 bajnoki címmel szag) 7:3, 3. Hars Rönningen és ezüstéremmel. Harmadik Deák az 59., Maczkó helyett kedett a legmagasabbra, fe- ban határozottabb Szeged — térlek haza. A „névsorolva- (Norvégia). Bulgária lett (1 arany, 2 Zakar a 61.', Vagó helyett iese a bal «'dali lécről vá- amelynek játékosai bebizo­sasnal" mindenképpen élre 32 kg: Pedro Roque (Ku- bronz). Repka a 69^, Hegyeshalmi gódott a mezőnybe. A 62. nyitották, küzdeni is tudnak, kívánkozik Szopori Erika ba)—Román Kierpacz (Len- A nemzetek pontversenyét helyett Magyar a 85. perc- Percben Kántor beadását a ha akarnak — rászolgáltak neve. aki a 400 méteres gát- gvelország) leléptetéses győ- (az 1—6. helyek figyelembe- ben. védők az utolsó pillanatban a győzelemre. futásban úgy lett bajnok, «.lem, 3:52 perc, 6:2-nél, 3. vételével) a Szovjetunió Gólszerző: Hegyeshalmi a r"0'ak az alapvonalon túlra Jó: Leboniczky, Fábián, hogy az általa 1984-ben fel- Alekszandr Ignatyenko nyerte. 47 ponttal. Magyar- 34., Csernus a 44., Bogdán a 0 (?ólra éhe« Deák elöl. A Polyvás Cruborovics, Ha­>ori, Szabó és Ladányi magyar bajnok Nagyszerű sikereket ho­zott a Diósgyőrött lebonyolí­tott felnőtt országos atléti­állitott 57.18 másodperces (Szovjetunió), csúcsot túlszárnyalva, 56 90 másodperccel új csúcsot ál­lított föl. Eredményével ki­harcolta a római világbaj­nokságon való indulás jogát. Szabó Erzsébet a 400 és 800 meteres síkfutásban győzött, idiieredménye 52.61 másod­perc. illetve 2:04.25 perc. A ország 11 ponttal 7. lett. Tasi, 62. percben. szögletrúgást Varga végezte gyeshalmi, illetve Sárga lap: Olasz a 30., el• Bogdán pedig az elalvó Csernus, Jegesi. Kisistók a 34. Leindler a 41. védók között 5 méterről a Pataki Tamás: — Küzdel­percben. kapu bal oldalába fejelte a mes mérkőzésen, ha nem is Szögletarány: 10:3 (5:1) a labdát, 2-1. folyamatos, jó játékkal, de Metripond javára. Ezután meleg pillanatok nyerni tudtunk. Kulcsjátéko­Hétközben személycseré- adódtak a vendégek kapuja saink most többet nyújtói­két ígért Pataki Tamás, a előtt, beívelés után Csernus- lak, mint az előző három , Szeged SC vezető edzője, nak lett 'volna gólszerzési mérkőzésen, és ez döntőnek Penteken a kozepfutamo- ria) 4:10.28, 3. Ivan Kle- m0ndván, elégedetlen egy- lehetősége, de elvétette a bizonyult. Aranyérmes a férfi kajaknégyes »úlylökő Ladányi Zsigmond kat rendeztek meg a kajak- mentyev (Szovjetunió) két játékosa mérsékelt \telje- labdát. A 71. percben Jegesi Himer István — A sze­igazolta az előzetes várako- konu világbajnokságon, Du- 4:12.18, 4. Bohács Zsolt (Ma- sitmenyével. Ezért került szélről belőtt labdáját Lebo- rencsésebb csapat nyert. zast. 19.72 méterrel győzve isburban, a VVedau sport- gyarország) 4:13.53. kispadra Deák, Tóth viszont niczky a levegegőben úszva A további eredmények: állhatott a dobogó legmaga- centrum tavan. Valamennyi K_2 1000 m. VjiáKbajnok az<?rt nem szerepelt az ösz- kaparintotta meg a berobba- Ózd—KSC 3-0 (2-0), Duna­sabb fokára. Rajniczer La- "1aBVar egység kiharcolta a Ferguson MacDonald (Üj- szenilitásban, mert a szerdai, nó Zakar elől. Nem sokkal újváros—Nagykanizsa 3-0 jos. klubtársa. 17,48 méterrel döntőben való részvétéit. 7e,and) 3.227| 2 Boccara Lajosmizsén játszott 7-0-ás később Hegyesi lövése a ve- <2-0). Kazincbarcika—Volán a harmadik lett. Ugyancsak Délután a férfi 500-as szá- Boucherit " (Franciaország) szegedi győzelemmel végző- tődő Tóth lábáról vágódott 0-1 (0-1). III ker. TTVE— bronzérmet szerzett a ge- mok- valamint a noi egyes 3.2303 3 Gáhme Vaska dott MNK-mérkőzésen a szögletre, majd Kovács G. Nyíregyháza l-l (0-0), Szek­relyhajiló Bolgár Tamás, ó es fettes kozepdontoi zajlót- (NDK) 3 24 85 9 Hódo- hátvéd begyűjtötte harmadik labdája jutott a kapu mel- szárd—Komló 0-1 (0-0), A sj Sandor kovács' Zjoltán -«rga lapját. Takóra szintén lé. Tasi lövése akadt el a Veszprém—Ganz-MÁVAG nem számíthatott az edző, védőkben. ezután pedig 3-1 (2-0). SBTC—DVTK 2-4 mert a középpályás a Cse- Olasz váratlan, nagy erejű (1-4). Szolnok—Eger 3-3 teres síkfutásban 16:32.40 mennyi egység továbbjutott. C—2 1000 m: világbajnok p^ eneni mérkőzésen rúgást labdáját reflexmozdulatt^l (2-1). perccel második. 3000 méte- Eredményék, férfiak, K—1 Jurij Gurin. Valerij Vesko kapott lábára, és sérülése öklözte a mezőnybe Lebo- \ BAJNOKSÁG ALLASA­ren 9:20.44 perccel harma- 1000 m: világbajnok Greg (Szovjetunió) 3:46.79, 2. Ma- nem jött redbe. Kun Lajos niczky. Az utolsó percekben dik lett. A diszkoszvető Ker- Barton (Egyesült Államok) rek Lbik, Marék Dopierala pénteken a Sportkórházban Cruborovics növelhette vol­tész Tekla 50.72 méterrel 7„ 3:53.46 perc, 2. Csípés Fe- (Lengyelország) 3:47.58, 3. vizsgálaton vett részt, ami na a találatok számát, de a Sasköyné Szűcs Eva 50.40 renc (Magyarország) 3:56.82, Ulrích Papke, Ingó Spelly után kiderült a játékos sé- kivetődő Tóthot találta teli­méterrel a 8. helyen végzett. 3 Morten Ivarsen (Norvé- (NDK) 3:47.65, 4. TVikács rült bal térdét operálni kell. be. Saskóy Alfonz ugyancsak g'a> 3 ÓT.95. Gábor, Letkep Gusztáv (Ma- Az artroszkópos műtétet Ber- Ideges hangulatban teltek diszkoszvetésben 54,44 rr.é- C—I 1000 m: világbajnok gyarország) 3:49.52. kes István adjunktus hétfőn az első percek, sokszor har­73.42 metert ért el. Ulk A magyarok nem szaki- ^ Az S/VSE atlétái közül toltak az előző napok ha- ... ' Visnyei Márta az 5000 mé- gyományaival, most is vala- ^Magyarország) 3:30.40. terrel a 8. helyet meg szerezte Olaf Heukrodt (NDK) 4 :09 82, 2. Martin Marinov (Bulgá­r Igy kellett volna tippelni! K—4 1000 m: világbajnok v*gz> el a labdarúgón. sant a bírói síp a szabályta­Magyarország (Gyulay Zsolt, A mérkőzés Métripond fö- lankodások miatt. A vásár­Csipes Ferenc, Fidel László, lénnyel kezdődött, gyors helyiek szélen vezetett gyors Kovács Zoltán) 3:01.21, 2. egymásutánban három szög- támadásokkal próbálták Svédország (Benklsson, Mo- letrúgást végezhettek el a meglepni a szegedi csapatot, A iutó 34. heti játékszrlvénytn 0. Werder Bremen­szerepi« mérkőzések eredmé-VfL Boehum 0-0 X nyei: 9. Stuttgarter Kiekers— 1. U. Dózsa— Fortuna Köln 2-2 x MTK-VM 4-0 1 10. Darmstadt— 2. Békéscsaba— Essen 2-1 1 Vasas 0-1 2 11. Bielefeld­3. Schalke 04— Remscheid 1-3 2 Kaiserslautern 5-0 1 12. Meppen­4. !. FC Köln­Frei bürg 3-3 X Bayer Uerdingen 2-0 1 13. Ulm— 5. FC Homburg­Saarbrücken 3-0 1 llayern Munehen 3-2 l PÖTMCKKOZESEK: 6. Waldhof Mannheim­14 Blau-Weiss 90­Hamburg 2-2 x Aaehen vasárnap Játsszák 7. Hannover­15. Solingen­Karlsruher SC 3-2 1 Osnabrück vasárnap Játsszák tuzenk'o Kírszanov Vet adütt lövése kerülte el a vendégek zárt védekezé 2-2 x Cyenyiszov) 3:02.31 ' ' kaput- A masik oldaIon Ko" vács J. labdáját védte ve- . . . Nők, K—4 500 m: világ- tődve Leboniczky. A továb- LabdQrUSO NB I. 2 bajnok NDK (Birgit Fischer- biakban is a szegedi kapu- ® Schmidt, Anke Nothnagel, védőnek akadt több dolga, 3-3 x Ramóna Portwich, Ines Ru- mint kollégájának, azaz, j_0 , dolph) 1:35.10, 2. Magyaror- többet támadtak a vendég­szág (Géczi Erika, Kőbán látók. A 34. percben Kovács Rita, Povázsán Katalin, Ra- G. Vargát indította a jobb 1. Szolnok 4 3 1-9­5 7 2. ózd 4 2 2-7-3 6 3. Ny.-háza 4 2 2-6-4 6 4. D.-újváros 4 2 116­3 5 5. Komló 4 2 118­6 5 «. Eger 4 1 3 - S-7 5 7. Bp. Volán 4 2 115-« 5 9. S.-tarján 4 12 19-8 4 9. Veszprém 4 2-25­4 4 Diósgyőr 4 2-25-4 4 lt. Csepel 3 2-13­2 4 12. Szekszárd 4 2-25-5 4 13. Szeged 4 2 - 2 3-4 4 14. Kerskemét 4 2-23­6 4 15. III. ker. TTVE 4-314-5 3 16. Ganz-M. 4 1-36-6 2 17. Metripond 4 1-36-11 2 19. N.-kanizsa 4 1-32-9 2 19. Ajka 3-124-6 i 20. K.-barcika 4-132-5 1 Isimét kikapott a bajnok Ü. Dózsa—MTK-VM 4-0 (3-0). FTC—PMSC 0-1 (0-0). Üllőt út. kusz Éva) 1 38.66, 3. Szov- oldalo^ő félmagasan~kozép- "ff? J*»«- Mol­Megyei I. osztály Jobbak voltak a vendégek Szelpal, ZTE—Siólok 3-1 2-0). Zalaeger­szeg. 4300 néző. V.: Nagy II. ...... 4 . (Lázin, Szőke). Gólszerző: Tatabanya, CM» nézo. V.: Roxin gany csepregi (ll-esböl), tía­Lagatos (ll-esból). A BAJNOKSÁG ALLASA: 1. T.bánya 3 3 -­16­3 6 2. Vasas 3 2 1 • 7-4 S 3. Bp. Honvéd 3 2 1 ­4-1 5 4. Kába ETO 3 2 1 • 6-4 5 5. 0. Dózsa 3 2 ­1 S­2 4 6. Haladás 3 1 t ­4­3 4 7. Pécsi MSC 3 2 ­2 2-1 4 8. B.-csaba 3 1 1 1 4-4 3 9. FTC 3 1 ­2 2-3 2 10. Siófok 3 1 ­2 4-7 2 11. ZTE 3 1 2 3-6 2 12. Debrecen 3 1 m 2 3-9 2 13. Váel Izzó 3 ­1 2 1-3 1 14. Kaposvár 3 • 1 t 4-7 1 15. Videoton 3 • I 2 1­4 1 16. MTK-VM 3 • 1 2 2-1 11 1 „ „ nár L. (Nagy L... Drlgán). Gól re adott, az erkezo Kovacs szerző: Steldl, Heréd! G. és néprokona is hibázott, Katona. „..„__ . .. ... ... a balösszekötő helyén fel- v :' R^n <L-in' Sz6kP»' GAlszerző; c-z1' bukkanó Hegyeshalmi kisod- (Maczkó. Adam). Gólszerző: ródva ugyan, de elérte e lab- P'otar (3i. Kiprich (3. egyet u­dat, és a kimozduló Tóth ^"úJ'^-RabJ'^TO 0-, fölött, éles szögből, a kapu (o-o>. vac. 7ouo mező. v.: Bog­bal oldalára emelte, 1-0. nar (Nagy B.. Varga). Gőlszer­A 40. percben Maczkó "nákéscsaba Előre Soartarus— Kiskundorozsma—Kistelek Szőreg, 300 néző. Vezette: Alacsony színvonal, igaz- Bogdánt megelőzve 8 méter- vasas sc o-i (o-n. Békéscsaba, 3-1 (2-1).- Kistelek, 200 néző. Lenhart. ságos eredmény. Góllövő: rdi 15^1 a kapu bal oldala oouo néző. v.: szilágyi (Hadar! Vezette: Kormányos. Szőreg: Gaál — Németh, Gőg, ¡11.: Terhes. mellé Leindler szabályta- Makó)- Gólszerző: szabadi. Dorozsma: Mihálffy B. - Kakuszi, Szabó. Nagy II. - Fábiánsebestyén-Bordány lankodott Hegyeshalmival .^"Lao^lSw n«oE Simonics, Ottlik, Farkas P, Balogh. Nagy I.. Oláh (Szí- l-l (0-1). Fábiánsebestyén. szemben, a szabadrúgást v.: Plasek (Kovács Va.gai CT\­Mucsi — Farkas L., Takács, rovicza) — Bajorics, Széli, 300 néző. Vezette: Varró. A Cruborovics végezte el, lab- szerző: szajez, ui., Bognár. Ezsias — Lukács, Király, Me- Móra (Horváth). Edző: Török játék képe alapján az ered- ddja a bai feisö sarok'mel- Videoton—Bp. Honvéd o-t IÜvEdf:,.A:adÍ EmÍ1; o Gyürgy- meny reális. Góllovö: Né- lelt 'suhant el A 44. percben SZI'Hmlf ^Nlmelh 000Bayt Kistelek: Kocsis - Kiss S„ Kitűnő mérkőzést láthatott meth, >11.: Hornyák. Maczkó átemelte a labdát a CKtiszerző: L?ppa. Czifra, i^iczko. Hodi (Kiss a szőregi szurkolótábor. Gól- A Szegváron lejátszott kifutó Leboniczky fölött, A.) — Bito Horváth A. Mol- lóvő: Nagy I. (2, egyet 11-es- Mindszent—SZVSE találko- Bogdán kifejelte az üres ka- , . . . , .,„ „. nar ~ Jakab Tóth Pipicz bői), 111.: Futyü (2, egyet 11- zóról nem kaptunk tudósi- puba tartó labdát, ám a vé- Labdarugó NB III. (Horváth Zs). Edző: Kürtösi esből). Jók: Nagy I., Bajo- tást. dók nem tudtak felszabadi­Laszló. rics, Kakuszi, ill. x Móricz, Iramos mérkőzésen jobban Fütyü. , kihasználta helyzeteit a Do- Sándorfalva—Nagymágocs / leyn ¿c vÍ7Ílnhdn FIK rozsma Góllövő: Király. Lu- 3-0 (1-0). Nagymágocs, 300 CJ> ní,luuüu l~U kacs. Farkas L., ill : Tóth néző. Vezette: Vezér. Jók: Mihálffy B., Ottlik, Me- Sándorfalva: Barna — Sa­ző. ill.: Czifra, Bitó, Tóth. vanya, Kiss, Zombori, Ta­Tápé—Szentesi Kinizsi 4-0 kacs — Deák, Nagy, Széli <I-0i. Felső Tisza paj-ti sta- — Virágh, Gonda, Huszka. dion. edzőpálya, 200 néző. Edző: Czibere László Vezette: Kos/ó (jól). A rutinosabb vendégcsa­Tápé: Simády — Gaál, Há- Pat szünet utáni lendületé- me)l fináléját várto a tegna- 6-0, 3-6) gelman T„ Hornyák, Bite — nek nem bírt ellenállni a ha- gyobb érdeklődéssel, hiszen Nők: Hollandia—Magyar Zakar, Hágelman E , Tóth — zai Eárda. Góllovö-Széli, Vi- szabó Józseftől aranyérem ország 11-8 (4-4, 1-2, 3-1,3-1). A 19 P^roben Kőhalmi A további eredmények: Markó, Savanya (Nagy), Völ- rágh, Zombori. Volt várható. A világbajnok * átadast kővetően Oze volt Orosházi MTK—H. Szabó gyí Edző: Kozma Zoltán. Apátfalva—Tisza-Uj KSK első lett, 2.13,87 perccel — új A 14 éves nyíregyházi Csa- eredményes, 1-0. Szünet után L. SE 2-1 (l-l), Mezöko­Ezen a találkozón nem l-l (0-0). Apátfalva, 200 né- Európa-csúcsot úszva saját, a bai Judit a 800 m-es gyors- a 60 Percben egy vedelmi vácsháza—H. Kun B. SE volt a Szentes a Tápénak el- ző. Vezette: Bánóczki. tavalyi vb-n elért rekordját úszásban óriási meglepetésre megingást használt ki a ha- 3-3 (0-2), Miske—Martfű leníele. Góllövő: Hágelman Tisza-Üj KSK: Márton — adta át a múltnak. remek országos felnőtt és if- za' csapat és egyenlített, 3-0 (1-0), Soltvadkert—Ka­E. (2), Zakar. Hágelman T., Csiszár, Tóth M„ Gálát (Bu- Vízilabda-eredmények. júsági csúccsal bronzérmet l-l- A 78. percben Gerecz locsa 5-1 (2-1), Baja—Békés Jók: Hornyák, Bite, Hágel- ka), Tóth J. — Ágoston, Mol- Férfiak Magyarország— nyert. Eredménye — 8 37,71 bombája után középre mu- 8-0 (2-0), Csongrád—Kecs­man E„ ill.: Ancsin. (A gó- nár. Túri — Palotás, Bódi, Románia 12-10 (3-2, 3-3, 3-3, perc — egy század híján 5 tátott a bíró, 2-1. A vég- keméti TE 1-2 (0-1). A Gyú­lok ellenére). Takács (Terhes) Edző- Mé- 3-2), Szovjetunió—Bulgária másodperccel jobb a maga eredményt a 84. percben la—Szarvas találkozót ma Saareg—Makó 2-2 (1 1) száros Sándor 8 6 (1 1 11 2 2, 4.2) Jugo által tartott régi rekordnál Verók állította be, 3 1 játsszák Dózsa-győzelem Szentesen Szabó Európa-bajnok Szegedi Dózsa—Szentesi Tervszerűbben, tudatosab­Vtzmű 3-1 (1-0). Szentes, ban és folyamatos csapatjá­300 néző. Vezette: Nagy. tékot nyújtva meggyőző já­Sz. Dózsa: Csehó — Var- tékkal nyert idegenben a ga, Urbán (Tulkán), Hoj- Dózsa. Elsősorban középpá­A péntek délutáni úszó- szlávia—NSZK 11-8 (3-2, 4-8, szak Kenderesi (Kampler) 'yásai révén tudta a maga döntök közül a magyar tábor 2-2, 2-1), Szovjetunió—Ma- _ Hegvesi Kőhalmi Oros- jovára fordítani a mérkő­természetesén a férfi 200 gyarország 15-11 <2-1, 4-4, házj Gerec'z _ Oze, Verók. zést. Jók: Hojszák, Köhal­Edző: Holler Ferenc. mi> öze