Délmagyarország, 1987. május (77. évfolyam, 102-126. szám)

1987-05-25 / 121. szám

6 Hctfő, 1987. május 25. Vízilabda OB I. SPORT Nagyszerű játékkal — négy pont Labdarúgó NB II. A szegediek akarata érvényésült Autósport Ismét csődöt mondott az Audi Quattro Olykor mán-már közhely­nek tetszik a rangadó szó használaté, ismétlése. Most viszont nagyon is helyénva­ló a Szeged SC OB l-es vi­zilabdacsapatának esetében. A kék-fehér-feketék szom­baton a tőlük két ponttal lemaradó, mögöttük a 6. he­lyen álló Vasas SC gárdáját fogadták. Másnap a táblá­zatot vezető Bp. Spartacus látogatott az újszegedi Sportuszodába, tehát mind­két találkozónak — vala­Űgy látszik, Fortuna el- mennyi részt vevő együttes pártolt a kétszeres Európa- szempontjából — valóban bajnoki bronzérmes rali- rangja volt. párástól, Ferjancz Attilától A szombati mérkőzést — es Tandari Jánostól. Sza- megtekintette Kásás Zoltán riükra a versenyidény tobb szövetségi kapitány is — mint két héttel ezelőtt, a kedves mozzanat, köszöntő bulgáriai Aranyhomok rali- előzte meg. A 62. születés­ve! kezdődött. Szereplésüket, napját ünneplő Magyar Rá­nem kísérte szerencse, a se- dió képviselőjét, a -találko­bosségváltó „rakoncátlan- zó riporterét, Török Lász­•Vcodása" miatt a Verseny JÓI egy „Szeged SC ajándé­feladasára kényszerültek. A ka" feliratú sárga labdával balsikere» kezdés után, a lepte meg a szakosztály. mostani, jugoszláviai Sa- Szemerkélő esőben — ami sip0S Iatván felvótele turnus-rali előtt a kettős végigkísérte az összecsapást Élcs (fchór sapkában, számmal) Horváth és Bürg szegedi tagja, Tandar, Ja- _ kezdődött a jatek. Ered- hözöu próbálja vincze kapuJát beyenn¡ Bur« SZEGED SC— méterről a késlekedő Feke­ÖZDI KOHÁSZ 3-2 (2-1) te mellett a bal sarokba fe­Ozd, 3000 néző Vezette: jelt, 3-1. öt perccel később Mester. Hegyeshalmi jó helyzetben Szeged SC: Erdélyi — Fá- nem találta el a labdát, az­bián, Szabó, Szélpál, Tóth — tán Gruborovícs lövését a Kisírták, Major (Hegyeshal- léc alól tornázta szögletre mi, a 76. percben), Kantor, Fekete. A 81. percben egy Gruborovícs — Deák (Ma- bal oldalról beívelt labdát gyár, a 89. percben), Kun. Tóth kézzel ütött el a fejelni Edző: Kutasi László. akaró Jegesi elöl, ll-es. A Özdi Kohász: Fekete — büntetőből Farkas B. a bal Tokár, Kertész, Králik, Sta- sarokba lőtt, 3-2. nev — Homonnai (Kovács), Az első 10 percben „ismer­Farkas B., Farkas S„ Bém — kedtek" egymással a csapa­Jegesi, Dudás (Paulovics, 54. tok. Később a szegediek bát­perc). Edző: Bánkúti László, ran támadtak, és egy várat­Óvatos, tapogatózó me- lan lövéssel a vezetést is zönyjaték után a 13. percben megszerezték. A fekete-fe­váratlanul vezetést szerzett hérek az egyenlítő góllal el­a vendégcsapat. A jobb ol- lőtték a puskaporukat. A dali szögletzászlónál bedo- mezőnyjátékban a szegediek bást végeztek el a szegediek, bizonyultak jobbnak, enyhe a labdát Gruborovícs kap- fölényt is kiharcoltak. Az ta. aki az oldalvonal közeié- ózdiak igen sok átadási hi­ből kapura lőtt, s a labda a bát követtek el. játékuk nem jobb kapufa belső éléről per- volt folyamatos. A vendég­dült a hálóba. 1-0. Nagy erő- csapat megérdemelten sze­vel rohamozott az ózdi rezte meg a győzelmet. Jók: együttes, és a 22. percben sí Szabó, Gruborovícs,' Szélpál, ker koronázta erőfeszítései- Erdélyi, ill. Kertész, ket. Farkas B. a bal oldalról A további eredmények: adta középre a labdát. és Komló—Bp Volán 2-1 (1-0), Farkas S. 6 méterről Erdélyi Csepel—DVTK 1-0 (1-0). el- volt a medencében. Török a mellett a kapu jobb oldalá- Nyíregyháza—Keszthely 1-0 (0-0), Metripond SE—SBTC Já- — nos .óvatos mértéktartással ménytelen támadások itt és azt mondta, nagyon remelik, ott, Éles és Dömsödi lövése ban könnyelműsködtek nem folytatódik pechsun- kerülte el a kaput, illetve kerülhető —< pontatlan, mérkőzés legszebb gólját ér- ba fejelt, l-l. latuk. Mészáros labdáját hárította rosszul időzített átadásokkal te el, remek húzással jutatta A gól után is a Kohász 3-0 (1-0), fíagykanizsa— Sajnos, megismétlődött. A Leffler, mígnem 4 perc el- — hibákat vétettek, amiket a labdát Vincze kapujába, maradt támadásban, a 35. Ganz-MAVAG l-l (0-0), pénteken rajtolt verseny teltével akcióból Lengyel ellenfelük rendre kihasz- nem sokkal később viszont percben Farkas S. beemelé- Budafok—Szarvas 5-1 (3-0), nyolcadik szakaszát köve- kezdte meg a gólgyártást, náltt „zsinórban" három emberelőnyös helyzetből sem sét Erdélyi szedte fel az óz- Vác—Szolnok 1-0 (0-0), Ka­tóén — vezető helyről! — A nem túlságosan mozgal- gólt ért el! tudtak a hálóba találni a ha- di csatárok elől. Három perc posvár—Baja 2-1 (0-0) motorhiba miatt kénytele- mas negyedben Tóth I. és A harmadik negyedben zaiak. A mérkőzésből 24 má- múlva Stanev megrúgta De- BAJNOKSÁG AiPASA: nek voltak feladni az erő- Udvardi volt még eredmé- ugyancsak sűrűn találtak a sodperc volt vissza, amikor ákot, ezért sárga lapot ka- l Ka oav4r „ ,„ ,0 5 ;,6.S7 « próbát. Ez egyben azt je- nyes. A folytatásban po- hálóba a játékosok, felvált- ismét. Töröknek jutott ki a pott. A 40. percben szabad­íenli, a kiváló páros — a tyogtak a gólok, előnyös Va vezettek a csapatok a tapsból, vezetést szerzett csa- rúgás után Deákot indítot­tcchnika ördögének köszön- helyzetekből, 4 méteresek- mozgalmas, látványos küz- patának.- És ezzel még nem ták. aki szorongatott hely­hetöen — két versenyen bői találtak a hálóba a pó- delemben A hazaiak jutót- volt vége, a Spartacus előny- zetböl, 8 méterről a bal sa­pontot sem tudott szerezni, lósok, néha a kapufa hárí- tak kétgólos előnyhöz, ám böz jutott, ám Szilvasán kö- rokba lőtt ,2-1. A félidő haj­így, a végkimenetelt ille- totta a lövéseket. A szege- megtorpanásukat kihasz- zeli bombáját Leffler fan- rajában Krájik közelről fe­tően. igencsak hátrányos diek már 5-2-re is vezettek, nálva egyenlített a Vasas, tasztikus bravúrral hárítot- jelt a kapu fölé. helyzetbe került. ám a nagy előny birtoká- majd két találattal elhúzott! ta A szünft titán a játékrész vége előtt azon- Ezen a mérkőzésen is nagy- vese vágódott szögletre ban sikerült az egyenlítés a szerű vízilabdázást láthat- szegedi védőkről. Az Labdarúgó NB I. Á Siófok kaput nyitott... házigazdáknak Ugyancsak tunk- minden volt,"ami a já- pereben .növelte előnyét a is. Diósgyőr változatos volt a befejező érdekessé, élvezetessé vendégcsapat. Szabó a jobb is. Baja 2. Bp. Volán 3. Vác 4. Csepel 5. Ny.-háza 6. Komló 7. Veszprém 8. Szeged 9. Metripond 10. Szolnok A szünet utan Kovács lo- h. canz.-M. a 12. S.-tarján EQ 13. Szekszárd 'h.ki'szthely ósgyőr 17, Ozd érdekessé, játékrész, ekkor esett a leg- teszi. A szegediek nehezen oldalról ívelte középre a 1(,rN..kaol„a. , - labdát, a hazai védők tető- J9 Budafok váztak, Gruborovícs pedig 8 20. szarvas A labdarúgó NB I. 28. for- vlnyl). Gólszerző: SzIJJártó, Csendes, Nyul, illetve Fodor. több, szám szerint kilenc lendültek bele, átvettek a gól! Időleges megtorpaná- vendégek szamukra kedve­sai t feledtetve, nagy hajrá- ^"b^n me foiUoUanM" dulójának kétsegbevonha- VTISC-FTC'Í-Í'T^).'Pécs. 18 Hol^e^ik, hoí'T''másfk iát harcmodorukat szo'rgal­tatlanul a Siófok szolgáltatta ezer néző. v.: Hartman (Molnár, kapuban kötött ki a labda mazva, remekül küzdve er­degnagyobb meglepetését a Fekete, Oő.szerző: Bérezy <2,. mindkét f.( maradék ereje ték el megérdemelt sikerü­bajnokaspirans 0. Dózsát a u „aVad4sZUvJlE-ZTE 3-1 <2-0. lalbavetésével próbálta dön- ket az é,Uo1vas Megyeri uton fektette ket- szombathely. 5 ezer néző. V.: virmi „ i,,i7dp|mpt A A mérkőzések jegyzokony­vállra. A Balaton-parti csa- Huták (Nagy L.. Nagy B >. GŐÍ- ^ vinni a k<uzdelmec A vc nal hravúros evőzelmével szerző: Elekes. Topor (U-esból), mérkőzésből 21 másodperc c__„„H cr_Vasas 14-13 pat bravúros gyozeimevei, Marl0Pi llletve Csepregi (J1.es. Volt hátra, egy góllal vezet- hzeged SC—vasas HU mintegy kaput nyitott azel- „„,, , tek-a szegediek, amikor 3'4- 4"4'5'4)- VJfeg®dl ^ág négyes döntőjét Gö­Syázf MTKb?Me-tk (.-««3 X Leffler óriási bravúrral há- ^rtuszoda SOO nező Ve- dö.lön rendezték. A bajnok» lyei paiyazo Miixvvinek, Györi (Kov4cs Bay) coiszer- rította Mészáros közeli lö- zette. Biro, Konrád. súg soran nagyszerűen sze­amely a hatralevo ket mer- zü: Kipri.h (ii-esböi), piotár, vését Izgaiom a találkozó Szeged SC: Leffler —CSE- replő Juhász Gyula Tanár­kozesen bizonyara megszer- Dabash. illetve Fitos, Kováes, végére isB maradti 4 másod_ RI 4, Török 2, LENGYEL 2. képz5 Fóiskola együttese is zi a bajnoki cimnez szukse- Videoton—Rába ETO 2-3 <1-2). perccel a befejezés előtt Eles, DÖMSODI 2, Bozso, részt vehetett a fináléban. A ITJ ló.KA. T r'aet Székesfehérvár, 5 ezer néző. V : Dömsödi és Mészáros dula- JUHASZ 1, Tóth I. 3. Li- szegediek csapata - Gát """"" Crt'- kodott. végleg kiállítva, cse- hótzky. Edző: Pozsgay Zsolt. K(ára> „aumann Erika, Ma­Ruboid. Szentes, Hamdei. re nélkül kerültek a partra. Vas:is^SC: Kósz — Erzsébet, Utasi Ágota, 31 18 S 8 36-37 41 31 16 7 8 42-30 3» 31 14 10 7 41-26 38 31 14 9 8 48-40 37 31 IS 4 12 48-41 34 31 12 9 10 33-34 33 31 12 7 12 49-42 3» 31 11 8 12 41-30 30 31 11 8 12 32-32 30 31 10 10 11 33-36 30 31 9 12 10 27-33 30 31 11 7 13 45-50 2» 31 8 11 12 28-32 27 31 6 15 10 33-44 27 31 11 S IS 31-42 27 31 9 7 15 38-41 25 31 1 II 11 33-51 25 31 9 6 16 38-53 24 31 8 5 18 34-4» 21 Ezüstérmes a Tanárképző női csapata Az egyetemi és főiskolai országos női kézilabdu-baj­vesztett állásból fordítottak Hazafi (Hamar. Maczkó). Dunaújvárosban, így lelkese- "érző: csongrádi, Novath. uiet­J "V un DIIK.I RL Czonloo UOMHNL désüknek köszönhetően pontra nőtt előnyük. Eredmények: DMVSC—Békéscsaba 0-0. Debre­cen. 3 ezer néző. V.: GrlgAn (Hadár. Puhl). Siófok—0. Dózsa 1-0 (0-0).-Me­gveri ut, 4 ezer néző. V.: Kőrös zést nyertek n csapatok), a gólkülönbség döntött. A szegediek a Nyíregyhá­zát 29-21 (14-9), a Pécset 24-13 (12-8) különbséggel verték, míg a Testnevelési Főiskolától 20-15 (lO-ll)-re kaptak ki. Végső sorrend: l Testne­velési Főiskola 4 pont, 2. Juhász G,v. TKF 4, 3. Nyir­, MTSAVMOK ™C,A,U1A,S.A,:, „ ősszel 9-8-ra nyertek a ner- PpTÖVÁRI ZS. 4, Po- Benyó Katalin, Csizmadia egy házi Bessenyei Gy. TK 4, 2. ü. Dózsa 28 is 7 6 44-21 37 szegediek Budapesten, most lacek. Mészáros 3. UDVAR- Erzsébet, Hossó Krisztina, 4. Pécsi TK 0. 3! T.-bánya 2714 5 8 38-25 33 azonban a döntetlen sem pi 5, Méhes, Vígvári, Tóth Kékes Katalin, Marton Fmi­4. p.p. Honvéd 28 13 5 10 40-39 31 [elt voina szégyen rájuk E„ Liebhauser 1, Petővári ü] Pécsi Msc 28 11 ^7 10 26-20 29 "ézve, mert sorozatos beteg- A. Edző: Goór István 7. Haladás 2811 7 io 32-32 29 ségek miatt rendkívül ked- Gol —emberelőnyből: 8 4 (Bognár. Koxin). Gólszerző: Adl. 8. Békéscsaba 27 9 11 7 31-31 29 vezőtlen előjelekkel várták Ül- 7*'3. Négyméteresből: 2 2, »•1-u _ trxi i•< i„á-,.« t-0 o V.. - ta ii c ti 1-j.t. i. J lia. Sági Gabriella, Szőke A főiskola NB IL-es női Tünde, Weisz Emilia, edző csapata az elmúlt napokban Kindl Józsefné és Tompa két mérkőzést játszott. A MTK-VM—Dunaújváros 3-2 9. Vasas (0-1). Dunaújváros. 6 ezer nézo. 10. Slofok V.: Szilágyi (Németh. Varga). II. Debrecen Gólszerző: Omszki. Kajdy. Ba- 12. Rába ETO logh. illetve Boldoczky (ll-es- 13. ZTE bob. Csorba. 14. Videoton Vasas—Eeer SE 3-1 (3-0). Eger. 15. D.-UJváros 1300 néző. V.: Plasek (Makó. Di- 16. Eger Végül egy 3>3 Területi bajnokság Gólképfelen csatárok 28 U 6 11 37-38 28 28 9 íio 34-36 27 az összecsapást. 28 8 11 9 31-35 37 küzdelmes, változatos, for­11 » I® " í*-41 |J dulatokban bővelkedő talál­28 7 » 13 25-31 22 k(,zón tartoflták megérde­28 4 8 16 26-54 is melten itthon a két pontot. 28 4 8 .6 22-55 .6 ^ gp Spartacus e„en ugyancsak elszántan készü­János — az Idén is a máso­dik helyet szerezte meg. A Csepel Autót 18-13 (7-7) kü­lönbséggel győzte le, míg Szeged SC—Bp. Spartacus döntőben hármas holtver- Vácott 23-16-ra (18-7)-re ki­10-9 (2-4, 4-1, 1-3, 3-1). Új­szegedi Sportuszoda, 500 né­ző. Vezette Víndisch, Csá­szár. Szeged SC. LEFFLER seny alakult ki (2—2 mérkő- kapott. Csak a női csapat... lődtek a szegediek, valahogy Cseri 2- Toth 2- TÖRÖK úgy voltak ezzel a mérkő- 4- Lengyel 1. Éles. BOZSÓ, zéssel, mint ahogyan a köz- Juhász L Lihótzky Edző: mondás tartja: ha lúd, le- Pozsgay-Zsolt, gyen kövér... Szegedi VSE—Csongrád 0-0. Köteles J. SE-rtMezőkovács- kezdődött az'^szecsapár^a SZILVASÁN 1. Major, Tóth tőt megnyerte" A" férfiak Vá- Bánszky (14h'lCamenik~(10K Szeged, 51)0 nezo. Vezette: háza 2-2 (0-1), Kecskeméti hazaiaknak, a Spartacus ju- 1 3, . Kováes, Kuron, Dere- sarhelyen léptek pályára, Fenesi (10), illetve: Varga Örzö. TE—Soltvadkeift 3-3 (0-2), tott vezetéshez, és a késöb- kas Edz6: Bolvá',i Antal. ahoI _ nem kis megjepe. (22). Vass (10). Kitűnt: SZVSE: Újhelyi - Török Békés-H Kun B. SE 2-3 biekben is a vendégcsapat , GJ>\„ ~ ,A emberelőnyből: _ • -osztálytól Bánszky. illetve: Varga. Gy., Kiss. Szrenka. Menesi, (2-1), Mi»sk^-Orosházi MTK látszott meggyőzőbbnek. Bo- 12 e- 111 74 Negyméteres- Ji osziaiyioi ^ ^ A kosárlabda Felszabadu- Eredmények, lási Kupában folytatódtak a Szeged SC—TFSE 68-5« küzdelmek. A Szeged SC női (29-26). Női mérkőzés Buda­Bp. Spartacus: VINCZE — csapata két mérkőzést ját- pest. Vezette: Szilvássv. Har­biztatóan f}?,, „ A31 fars,1 H1orvai.1? !_• szőtt a fővárosban, mindkét- tyáni. Legjobb dobók: Bazsó, Bajusz, Molnár, Gre- 2-1 (l-l), Lajosmizse—iBp. zsóék kapkodtak, mindent ből: 4 2 zsa (Prágai), Lipták. Török Építők mérkőzés végered- első szándékra akartak meg­Zs. Edző: Bencsik Gyula. ménye lapzártáig nem ér- valósítani. A folytatásban Területi labdarúgó-mérkő- kezett be, Makó—Kecske- már jóval higgadtabban ját­zésen ritkán látható jó métl SC 0-1 0-0), Szentes— szőtt a Szeged SC, ebben a iramú, élvezetes összecsapást Gyula 2-1 (l-l). negyedben úgyszólván az Gyürkl Ernő elbúcsúzott hazaiaktól vere­séget szenvedtek. vívott a gól nélküli döntet­len ellenére a két együttes Változatos, mozgalmas volt a játék, egyik együttes sem tudott mezőnyfölényt kihar­colni. Mindkét oldalon akad­tak gólszerzési lehetőségek, de ezeket a támadók- elhl­w így kellett volna tippelni! báztákj, .így összességében cíüngVád azt mondhatjuk, Igazságos 11. Gyula pontosztozkodás születelt a 12, Kötele* SE megyei „rangudón". jók: u. szvsi: Ujlielyi, Ménesi, Lipták, 111, 14, uókós Lovas, Orosházi, Apró, is, L,-mi»»o A további eredmények: H. 16. Makó « „ . .^ ...ic. történt, amit Törökék akar­A BAJNOKSÁG ALLASA: , , . ,. , , ,, , 1 Ksr „Mai 5« tak A fordulathoz nagyban 1. K9( 28 23 4 1 62-13 50 . x. . , T 2. Miske 28 15 7 6 42-27 37 hozzájárult, hogy Leffler. 27 li 6 7 42-24 34 óriási bravúrral, Tóth Imre 28 14 6 8 «1-29 34 két 4 méteresét is kivédte! 28 ií 8 9 44-33 3« A harmadik játékrész ele­28 ii 8 9 39-17 30 jén elromlott az idő- és 28 8 ii 9 38-43 27 eredményjelző óra, a kény­28 7 ií lo 26-34 25 szerszíinet, sajnos, a kék-fe­28 7 ío ii 38-39 24 hér-feketéket vetette vissza, 28 9 6 i:i 31-40 24 megint a fővárosiak ve/et­28 7 8 13 23-34 22 tck. 28 7 7 14 34.47 21 Az utolsó 7 percben foko­27 6 « is 24-58 18 zódlak az Izgalmak. forrt, 28 a 7 18 25-6« iá pezsgett a víz, óriási csata 3. Bp. Építők 4. Kun 11. SE 5. OMTK 6. KT F 7. S.-vadkert 8. Mk.-há/.a A totó 21. játókheti szt-lványt-n 9, uim — szorcpló mérközísek credmé­Braunschweig 4-2 1 nyc-i: 10. Saarbrücken — l. Dunaújváros— Durmstadt 0-5 2 MTK-VM 2-3 2 11, Loece— 2. Tatabanya— 3-3 X Cesena 1-0 1 Bp. llonvád 3-3 X Cesena 1-0 1 3. Bochum— 12. Messina— 0-0 X Uerdingen 3-1 1 Pescara 0-0 X 4. Nürnberg— 13, Modena— 1. FC Köln l-l X Cremoneso 1-1 X 5. Mönchengladbach— Schalkc (14 3-1 1 POTMÉRKÛZÉSF.K : 6. Fortuna Köln— 14. Trh-siina— St. Faull 2-2 X Ft«i 0-0 X 7. stuumuner Kickers — 15. aenoa— Aachen 3-2 l Parma 1-1 X B. salmmhr— 16. Campobassu Aachaftcnburg l-l X Lainurobat 2-1 1 Szeged SC—Kadettváloga­toü 66-65 (25-33). Női mér­kőzés. Budapest. Vezette: Szilvássy, Prenker. Legjobb dobók; Kamenik (17), Fene­si (12), Verasztó (10), illet­ve: Berkó (18). Haris (13), László (13). Kitűnt; Verasz­tó, illetve: Mészáros. H VSE—Szeged SC 94-9« (36-45). Férfi mérkőzés Hód­mezővásárhely. 300 néző. Ve­zette: Simó, Vitéz legjobb dobók; Czuprák (22), Kis (17) Valaczkay (14), Pata­ricza (14), illetve: Walke (22), Guóth A. (22), Jáhni (13). Mező (13) Kitűnt: Czuprák, Molnár. Kis. Bor­báth, illetve: Walke, Guoth A, Jáhni v t