Délmagyarország, 1986. június (76. évfolyam, 128-152. szám)

1986-06-02 / 128. szám

6 Hétfő, 1986. június 2. Kczilabda-vb — a kapitány szemével A Csongrád Megyei Ké­zilabda Szövetség és a Juhász öyula Tanárkép­ző Főiskola testnevelési tanszéke felkérésére Mocsai Lajos, a Magyar válogatott szövetségi kapitánya érteke­lő élménybeszámolót tart a férfi kézilabda-világbajnok­ságról. A rendezvényre — amelyre az edzőket és játék­vezetőket, valamint a/, ér­deklődőket szeretettel vár­ják — a főiskola llámán Kató utca 25. szám alatti pedagógiai előadójában ke­rül sor június 5-én, este fél 7 órai kezdettel. Kézilabda NB I. A Szeol-Délép­nél a helyzef változatlan Tovább tart a Szeol-Délép SE férfi kézilabdázóinak ta­vaszi gyengelkedése, vajmi kevés a reményük, hogy a hamarosan véget érő idény­ben kilátástalan helyzetükön változtatni tudnak. A hét végén a Bp. Honvéd csapa­tát fogadták a szegediek A találkozó első félideje meg­lepetést sejtetett, ám a len­dület csak egy játékrészben vitte a hazaiakat. szünet után felülkerekedtek a fő­városiak. A kék-fehér-feke­téktől több kulcsjátékos igen gyenge teljesítményt nyúj­tott, ez is hozzájárult ahhoz, hogy ismét vereségeik szá­ma szaporodjon. Bp. Honvéd— Szeol-Délép SE 26-24 (12-13). Ferfimér­•kőzés. Ujszegedi Sportcsar­nok. 300 néző. Vezette: An­dorka, Schober. Szeol-Délép SE: Kovacsics — VINCZE 8. Hódi 2, Hubai 2. Szabó L. 5, Farkas I. 5, Czirok. Csere: Fekete (ka­pus), Gazsó2. Glasza. Edző: Giricz Sándor. Kiállítások 14, ill. 8 perc. Hétméteresek: 10/7. ill. 4/4. Mezey: taktika Nádas Ödön, Dietz Károly, Sebes Gusztáv, Baróti Lajos és Mészöly Kálmán után Me­zey György a hatodik szö­vetségi kapitány, aki világ­bajnokságon irányítja a ma­gyar válogatottat. Három éve foglalta el tisztségét, s nem kisebb csa­pat, mint a világ- és Euró­pa-bajnok NSZK ellen mu­tatkozott be új együttesé­vel 1983. szeptember 7-én a Népstadionban. Működése alatt húsz válo­gatott ellen (közülük 9 sze­repel a mexikói döntőben) 27 hivatalos, országok közöt­ti mérkőzést játszott Ma­gyarország. A mérleg kitífy nő: 17 győzelem, 5 döntetlen. 5 vereség, 49 adott és 20 ka­pott gól. Szakértő szemmel talált rá játékosaira. Az említett mérközeseken 43 labdarúgót, köztük 21 újoncot foglalkoz­tatott. A keze alatti első vá­logatottakból sorrendben Róth, Csuhny, Djkztl P., Disztl L., Détárí, Andrusch, Kiprich, Kovács K., Bognár, Szendrei és Nagy J. — vagyis a 22-es vb-keret fe­le — Mexikóba is eljutott. Mezeynck ez már a har­madik világbajnoksága, de csak először főszereplő. A rajt előtt nyilatkozott. — Elepedett a vb-felké­szüléssel? — Amit terveztünk, elvé­geztük. Sérülések ugyan né­mi zavart keltettek. Például Nyilasi sem jöhetett velünk. Akik a magyar labdarúgást képviselik Mexikóban, ké­szen állnak a legnagyobb csatára is. — Nyilasi nagyon hiány­zik? — Kiváló labdarúgó, sze­rintem ez a világbajnokság pályája fontos állomása le­hetett volna. — Mit vár a magyar válo­gatottól? — Hogy hozza ki magá­ból, ami benne van. Várom a továbbjutást a 16 közé. — Azután? — A találgatásokat nem szeretem. A legjobb 16 kö­zött egyenes kieséses rend­szerben zajlik tovább a küz­delem. Meg senki sem tud­hatja, kivel kerülhet össze, és a csoportmérkőzések be­fejezéséig csak találgatni le­het. — Düntö az első mérkő­zés? — Természetesen nagy je­len'őségű, hogy a Szovjet­unió ellen miként végzünk, de nem szabad eltúlozni egy találkozó jelentőségét. Érde­mes emlékezni 1978-ra, ami­kor a nyitó, Argentína elle­ni mérkőzésre tettünk fel mindent. Kikaptunk a házi­gazdától. a későbbi világbaj­noktól, és osszeomlott a csa­pat. A továbbjutás kiharco­lására három mérkőzés ad lehetőséget. Nincs különleges és titkos fegyver — Mit tart a szovjet vá- is az eredmény, elköszön logatottröl? tisztségétől. — Kiváló játékosanyag. A — A hir igaz, de egyelőre szovjet labdarúgás színvoria- nem foglalkozom a témú­la magasabb a miénknél. A val. Azt mindenesetre ki­Dinamo Kijev — amelyre a emelhetem, hogy remek: válogatott epül — leckét sportemberekkel dolgoztam adott az európai kluboknak, es jöttem a vb-re. Ezek a s azt sem szabad feledni, játékosok bearanyozták a hogy a szovjet válogatott válogatottnál töltött három Hóbár — Hegedűs, Horváth befejező fél órában rohamo­Európa rangelsője volt az évemet, függetlenül attól, (Balogh), László, Hozbor — zott nagv lendülettel a ven­Labdarúgó NB II. Veszélyben a felkerülés? Olajbányász—Szeged nagy taktikai csata, hatal­1-0 (1-0) mas küzdelem folyt a pá­Nagykanizsa, laOO néző, lyán. A kanizsaiak hallatta­vezette. Baly. nul lelkes, odaadó játékot Olajbányász: Müllér — nyújtottak, nem ismertek cl­Miklos, Martinkovics, Szőke, veszett labdát. Különösen a elmúlt évben. — Esélyek? — Nagy mérkőzés elé né­zünk. Arnyalati tényezők dönthetnek. A magyar válo­gatottat egy csapattól sem féltem, így a szovjet együtl­testől sem. Bízom a sikeres rajtban. — Lesz különleges takti­ka? — Nem. Nincs különleges taktikánk és titkos fegyve­rünk. Van viszont kialakult játékrendszerünk, ez hozta eddigi eredménycinket, ezt miként végzünk a mundia- Kelemen (Suba), Fuisz. Ed- dégcsapat, ekkor hatalmas Ion. ző: Teszler Vendel. Szeol- nyomás nehezedett a kani­* Délép: Hornyuk — Szabó Gy., zsal kapura, de a hazaiak A várható magyar kezdő- Kozma, Szélpál, Fábián — hősies védekezéssel meg­csapat: Disztl P. (1) — Sal- Orosházi (Kantor), Kőhalmi, mentették hálójukat a góltól, lai (2), Róth (3), Garaba (6), Gruborwvics —Tóth (Szabó A kiesés ellen küzdő Olaj­Péter (14) vagy Varga (4) — I ), Kun, Deák. Edző: Sárosi bányász bravúros 'győzelmet Kardos (5), Nagy A. (8), Dé- László. aratott a Szeol-Délép ellen, túri (10) — Kiprich (7), Esős időben, mély talajú s ezzel alaposan megnehezi­Bognár (19) vagDajka (9), pályán a szegediek kezdtek tette az NB I-be pályázó Esterházy (11) jobban. A 3. percben Grubo- .«/»«edi csanat dolgát Jók: A Szovjetunió válogatott- rovics 16 meteres lövését a Müller, Szőke, Martinkovics, ja a magyarok után, vasár- bal alsó sarok elöl csípte el Miklós, László, illetve Szél­nap 11 és 12 óra kőzött gya- a kanizsai kapus. A másik pál Kőhalmi, Gruborovics , korolt az iraputoi vb-stadi- oldalon László lövését men­onban. A játékosok kozul tette szögletre Hornyák. A Csivadze és Protaszov nincs Ekler Elemér további eredmények­• «sr^r^TK ¡«sMrás: »s-^ss^ s- ' '-—• *» " Sopron—Komló 4-1, Szolnok Diósgyőr 2-1, Szekszárd— Ganz-MAVAG 2-1, Vác— banovszkij szövetségi kani­— Milyen a csapat hangú- tany megvárja a hétfői, ma a kapu mellé. Két veszélyes szegedi támadás után Fuisz iövesszerű beadása suhant „ , el a léc mellett A 31. perc- Salgótarján 3-1 Kaz.ncbar­ben vezetést szerzett az c Szabó L. SE 1-2, Veszp. Olajbányász.. László kitűnő ^em-Dunaujváros 2-4 Az / n.,„ • , m M M. cselekkel játszotta magát , H^«*0«« °"°"áS 1 3 tisztára, majd 12 méterről a aJ gyar idő szerinti 19.10 órát, amikor hivatalosan meg kell adni a végleges kezdő tizen­egyet. A valószínű összeállítás: lata? — Jó. Nincs belső feszült­ség, egészséges önbizalom­mal várjuk a világbajnoksá­got. — Milyen lesz a mundial? — A mexikói körűimé- Csivadze (3) vagy Bubnov nyek, a nagy melegben a (6), Kuznyecov (ló), Gyemja­déli kezdések rányomják a nyenko (5) — Besszonov (2), bélyegét egyének és csapa- Jaremcsuk (7), Zavarov (9), tok teljesítményére. Ez meg- Jakovenko (8) vagy Rac (21) lepő eredményekben is meg- — Belanov (19) vagy ProU) mutatkozhat szov (18), Blohin (11). — Elterjedtek olyan hirek,, Az összecsapást az. olasz hogy a vb után, akármilyen Luigi Agnolin vezeti. Brazil és francia győzelem Brazília—Spanyolország rozatas brazil támadások a 1-0 (0-8) 62. percben eredményre ve­Tegnap este magyar idő zettek: Casagrande lövése a percben László kitűnő szerint 20 órakor a D cso- felső lécről levágódott, s két dat adott Fuisznak, a kapu bal oldalába emelt, 1-0. A 44. percben Deák közeli fejesét bravúrral hárította a kanizsai kapus. Szünet után a 49. percben Orosházi nagyszerűen ment el a jobb oldalon, középre lőtt labdáját Kun közelről lejelte a kapu fiúé. Két perc­cel később tűzijáték alakult ki a szegedi kapunál, végül is Kelemen nagy helyzetben 3 méterről fölé fejelt. A 61. lab­bal­a Nyíregyháza—Debreceni Ki­nizsi 1-1-es felidő után 1-1­es állásnál szintén a hatal­mas felhőszakadás miatt a 67 percben félbeszakadt. A bajnokság állása 1. Dunaójv. 3« 20 1» 6 63-33 50 2. Szeol-D. 36 20 9 1 69-36 49 3. Egér 35 17 15 3 62-31 4» 4. Diósgyőr 36 16 11 9 61-44 41 5. Nyiregyh. 35 13 II II 42-37 37 6. Keszthely 36 13 11 12 43-42 37 7. S.-tarján 36 12 II 13 41-40 35 8. Vár 36 12 II 13 47-49 35 9. Szekszárd 36 14 13 12 35-53 35 II). Metripond 36 II 12 13 50-51 34 11. N.-kanizsa 36 11 12 13 41-48 34 12. Komló 36 14 6 16 57-67 34 13. Raja 35 12 10 13 49-64 34 36 11 11 14 45-49 31 36 13 7 16 40-49 33 cyptfprli 16. szabó L. SE 36 13 6 17 44-47 32 b ' 17. G.-MAVAG 36 10 12 14 52-61 32 9 12 15 40-49 30 35 8 11 16 40-51 27 36 8 7 21 41-64 23 A félbeszakadt Eger—Ilaja és pehreren) Kinizsi—Nyiregyhá­ncm port rangadó mérkőzésére a lépésről Socrates a hálóba szélső óriási helyzetben hi- h. v'es'íprém Brazília—Spanyolország ősz- fejelt, 1-0. A gól jótékony A hajrában erőtelje- 15. Szolnok szecsapásra Guadalajarában hatással volt a nhgfkőzés sen lamadott a került sor Az első negyed- iramára, egyre többször for- egvuttes, a kanizsaiak a ve- snpron 3« órában csillogtak-villogtak a S»tt veszélyben mindkét ka- dekezésre összpontosítottak. 19. d Kinizsi brazilok, ám a kapura szinte pu. A spanyolok elkesere- A del-zalai varosban foly- 20- K ;barUka teljesen veszélytelenek vol- detten támadtak, de az. ered- tatodott a hagvomany. a Ti- _ _ _ tak ményen már nem tudtak sza-parti együttes ismét pont za találkozók eredményei A spanyolok előtt a 25. perc- változtatni. Brazília, ha néha nélkül távozott. Mindvégig szerepelnek a táblázatban, ben adódott az első helyzet, döcögő játékkal is, megsze­el is lőtte a labdát Butra- rezte a két pontot, genho a brazil kapus mel- • Franciaország—Kanada lett, ám nagy nyugalommal 1-9 (9-9) hárított Cesar. Az első ve- Leónban került sor a szélyes lövés a 37. percben Franciaország—Kanada ösz­zúdult a spanyol kapura, szecsapásra. A C csoport melyet szép vetődéssel húri- nyitómérkőzése Leonban tott Zubizarreta A rendkí- (magyar idő s/.eririt éj­vül kritikus mexikói közein- szaka) nyolcvan percig telje­ség füttykoncertjétől kísér- sen nyílt volt. Ekkorra elfő- levő csapatok nyertek ve vonultak pihenőre a csa- syott a kanadaiak ereje és Eredmények, patok. Papin megszerezte a franciák A második félidő 7. per- számára azt a gólt, ami a ban az.,.alsóházban" semmi nem dóit el. a veszélyes helyzetben cében szögletrúgás után Mi- nagyon fontos két pontot biz­chel lövése a felső lécről a tosi tolta a gallkakasosok szá­gólvonal mögé vágódott, de mára. A mérkőzés tobb ta­mivel a partjelző nem állt nulsaggal is szolgaihatott a vonalban, s nem jelzett. a magyar szövetségi kapitány játékvezető továbbot intett, reszere, hiszen a nagyon fe­A spanyolok gólt reklamál- Syelmezett, lelkes kanadaiak tak. az. ausztrál játékvezető kellemetlen perceket okoz- mogyi elé csúsztatta a labdát, a Területi bajnokság Küzdelem a kiesés ellen A területi labdarugó-bajnok- percben Somogyi szogletrüMásn Ságban az utolsó elutll forduló- utan Mezó 7 m-rol fejelt a haló­ba; 3-n. A 87. pereben ciereez II­esél a kapus kivédte. A 88. pore­ben Olotlnuk, a 811, pereben lla­kosnak (mindkettő Gyula) mu­latta fel a piros lapot a Játék­Sz. Dózsa—Gyulai SE 3-0 (1-0). vezető — megjegyzésért. A nagy akarással küzdő Dózsa megérdemelten nyert. Jo: llotler, Somogy). Mezó. Szentesi Vízmű—Szegedi VSE 2-1 (1-0). Szentes. 500 néző Ve­zette: Nagy László. SZVSE: Újhelyi — Deák. Mé­nesi. Szrenka. Kiss. Balogh. He­gyis!. Hágelmann, Simái. Tólh­Szeles. Nagy. Edző: Tóth Lajos. Jó iramú, színvonalas cs kuz­Szeged, Hunyadi tér, 400 néző Vezette: Mátyus. Sz. Dózsa: Farkas (Murka) — Kemencs, Holler, Hurguly, Kampler — Bite. Oze, Gerecz, Tulkán — Somogyi. Mező. Edzó: Pénzes József. A 13. pereben Mező fejjel So­ha ithatatlan maradt. Élén- hatnak a magyar csapatnak' csatár 8 m-röl a léc alá bomba- dclmes mérkőzést hozott a ket Uohlw vált o iátek ¿fi n sn is- Figyelemreméltó, hugy a zott, t-0. Az 54. pereben Somogyi esapat találkozója. A Vízmű nagy KeDDe Vdu a JaMfK- eS a 4,0 - 1. I.:i.:.•.!..... Dl . lendülettel kezdett es a 20. Dere­Megyei /. osztály Sűrűn hullottak a gólok Bordány—Mindszent 6-1 (3-1). Bordány, 200 néző. Ve­zette: Kiss J. Bordány: Szekeres — Bá­lint, Nagy, Balogh (Farkas II.), Péter — Szabó, Vitá­lis, Hajdú — Horváth, Far­kas I., Kádár (Vass). Edző: Sándor Zoltán. Jó iramú mérkőzésen meg­érdemelt hazai győzelem. Góllövő: Farkas I. (2), Vi­tális, Kádár, Horváth, Haj­dú, ill. Tusják. Jók: A hor­dónyi játékosok átlagon fe­lül teljesítettek, ill.: Tus: ják. Mártély—Kistelek . 10-2 (3-2). Hódmezővásárhely, 200 néző. Vezette: Molnár. Nem volt egy súlycso­portban a kél csapat. Gól­lóvö: Bárányi (4), Katona (3), Gavndi (2). Czeglédi, 111,: Jakab (2). Kiallitva: Ko­vács L. (Kistelek). Tisza-Üj KSK—Alsóvárosi MAV 6-1 (4-0). Üjszentiván, 200 néző Vezette- Kérdő Tisza-Űj KSK: Lipcsei — Tóth J., Batik, Kiss, Zom­bori — Ágoston (Jagyugy), Süveg, Suhai — Nacsa (Mol­nár), Héjjas, Túri. Edző: Kürtösi László. Ilyen különbségű győzel­me sem túlzott a hazaiak­nak. Góllövő: Héjjas (2), Suhai (2), Nacsa. Túri, ill.: Varga. Jók: Tóth J., Suhai, Héjjas. KSZV SE—Szeol-Délép SE junior 4-1 (l-l). Kertész u., 200 néző. Vezette: Oszlács. A helyzeteit jobban kihasz­náló hazai csapat megérde­melten nyert. Góllövő: Ne­mes (2), Molnár, Bogár. (KSZV SE). Jók: Pécsek, Peták, Nemes. , Tanárképző Főiskola—Szen­tesi Kinizsi 0-0. Kisstadion, 100 néző. Vezette: Valastyún. Jó iramú, küzdelmes mérkő­zésen, igazságos eredmény. Sándorfalva—Kinizsi-Húsos 1-0 (1-0). Szabadság tér, 300 néző. Vezette: Zsemberi. Ki­hagyta helyzeteit a Kinizsi. Csongrád—Szőreg 3-2 (0-0). Csongrád, 650 néző. Vezette: Keresztúri. A győztes gól a 90. percben esett. Góllovó: Bánfi, Pajkó, Túri, ill.- Ba­logh, Kakuszi. Fábiánsebestyen—Kiskun­dorozsma 0-0. Fábiánsebes­tyén, 300 néző. Vezette: Csonka. Igazságos pontosz­tozkodás. A Szeol-Delép SE junior és a Tisza-Üj KSK csapa­tától jogosulatlan játékos szerepeltetése miatt 2—2 büntetőpont levonva. A bajnokság állása szupersztárnak kikiáltott Pia- beadását a kapus kiejtette, a ré­tini alig-alig vétette észre sen levó Mező kózelről a hálóba magát a 90 perc alatt. továbbította a labdát, 2-n. A 63. Birkózás Döntött az állóképesség 1. Csongrád 28 15 9 4 52-23 39 2. Szeol-Délép SE Junior* 28 16 7 5 69-29 37 3. Mártély* 28 14 9 5 72-37 35 4. Dorozsma 28 12 11 5 43-21 35 5. Szóreg 28 J3 8 7 58-43 14 6. Ilordány 28 12 6 10 54-36 30 7. S.-falva 28 12 5 II 30-29 29 8. Tisza-UJ* 28 9 12 7 41-33 28 9. Szentesi K. 28 10 7 11 44-41 27 10. Mindszent 28 lt 4 13 52-55 26 11. Tanárképző 28 9 7 12 41-48 25 12. F.-sebestyén 28 8 8 12 34-56 24 13. Kistelek 28 9 6 13 31-64 24 14. KSZV SE 28 6 6 16 39-63 18 15. Kinizsi H. 28 4 8 16 34-62 16 16. Alsóváros 28 s 3 19 27-84 15 lendülettel kezdett es a 20. perc­ben Kéri előtt gólhelyzet ado­dott, de a lövése a kapufán csat­tant. A 24. percben vezetést szerzett a Vizmü. A második fél­idő 60. perecben egyenlített az SZVSE. amikor Nagy 18 méteres szabadrúgásból lott a bal felső sarokba. Három perc múlva ujabb gólt ért el a Vízmű Holo­zsai révén, mely a szentesi győ­zelmet jelentette. H. Kun IL SE—Tápé 6-1 (4-lj. Kiskunfélegyháza, 201) néző Ve­zette: Pá Ifi. Tápé: Márton — Miklós. Urbán, Róka (Szőke). Ncszvecskó, /ta­kar. Magyar. Kéri. Bazsn. Mik­lós, Hegedűs Edzó: Mészáros Sándor. A vizes, csúszós talajon tulaj­donképpen mar az első játék­részben eldőlt a találkozó sorsa. A vcgig jobban játszó hazaiak a második félidőben előnyüket még növelni is tudtak. Góllövők: Csanyi (3), Szűcs, Tóth, Papi», ill. Bazso. A további eredmények: Oros­házi MTK —Kecskeméti TE 2-1 (i-d). Misko— Lajosmizse 2-1 (i-oi. Kecskeméti SC—Határőr Dózsa 6-0 (4-0), Soltvadkert—Szarvas t-3 (0-0), Makó—Bekes 4-2 (1-0) • Két büntetőpont levonva. Nyugatnémet birkózókat, az. csz.ak-hadcnl válogatottat fo­gadta az SZVSE hirkóz.óesapata a napokban. A képen lát­ható vendégek együttese igen szoros küzdelemre késztette a vendéglátókat, akik ugyan 8:2-rc nyertek, ám az ered­mény nem tükrözi híicn, mily nagy esaták voltak a sző­nyegen. A Savanya Ferenc és Csikós Ferenc edzők által tusban viszonozza az SZVSE szakosztálya A bajnokság állása 1, Szarvas 29 23 4 2 66-1« 50 2. KSC 29 lt 7 4 51-23 43 3. Orosháza 29 15 * 6 45-IS 38 4. Gyula 29 15 5 9 42-3» 35 5. Ilekes 29 11 9 9 51-44 31 6. KTE 29 10 9 10 46-10 29 7. Miska 29 9 10 10 36-35 28 s. Szentes 29 11 0 12 32-52 28 9. Kun R. BE 29 8 9 12 47-48 25 10. L.-mizse 29 9 7 13 »5-57 25 11. Makó 29 9 7 13 35-49 25 12. Sz. Dózsa 29 * 8 13 35-44 24 13. SZVSE 29 • 4 14 33-49 2» 14. Soltvadkert 29 9 5 15 48-5« 23 15. Tápé 29 T 5 17 2C-M 19 16.11. Dózsa 29 7 3 19 32-62 17 )