Délmagyarország, 1986. április (76. évfolyam, 76-101. szám)

1986-04-01 / 76. szám

6 Szerda, 1986. április 2. 6 Röplabda Bronzérem — vereségekkel Kántor öngólja döntött Labdarúgó NB I. » A labdarúgó NB I. szom­bat, vasárnapi 24. fordulójá­ban 6 pontra nőtt az egymás után 3. bajnoki címe felé ha­ladó Bp. Honvéd előnye a Pécs előtt. Négy vidéki csa­pat között éles a harc a do­bogós helyezésért. A Bp. Volán és a Csepel helyzete egyre reménytele­nebb. A BAJNOKSÁG ALLASA 1. Bp. Honvéd 24 15 7 2 49' -23 31 2. Pécs 24 12 7 S 31 -20 31 3. Rába ETO 24 9 11 4 44 -33 29 4. ZTE 24 • 10 S 3« -27 28 5. Videoton 24 10 7 7 23 -20 27 6. FTC 24 9 1 7 29--26 26 7. MTK-VM 21 9 < * 39-32 24 8. Tatabánya 24 t 10 7 29­-24 24 9. C. Dózsa 24 S s • 29' -30 24 10. Debrecen 11. Haladás 24 7 7 10 25 -28 21 12. Vasas 24 7 7 16 30-.36 21 13. B.-csaba 24 ( 8 10 25­•36 20 14. Slúfok 24 < 7 11 24­•34 19 15. Bp. Volán 24 4 ( 12 21­•tn 16 16. Csepel 24 C 3 15 20-37 15 Miután a rájátszás utolsó körének első játéknapján tisztázódott az egyetlen vitás kérdés, mégpedig az, melyik csapaté, a Szeol-Délép SE, vagy a Bp. Honvéd gárdájáé lesz-e a bronzérem — a sze­gediek végeztek a harmadik helyen —, egyetlen feladat várt az együttesekre: felsza­badult, szép röplabdázással búcsúzzanak a bajnokságtól. Ebben nem is volt hiba Szegeden, a kék-fehér-feke*­ték rangadóhoz illő, forró hangulatú összecsapást vív­tak az ozüstérmes KSC-vel. Sokáig úgy tetszett — ponto­san két és fél játszmáig —, hogy a Nyári-legénység most sem lesz kímélettel a kecske­métiekhez, simán verik őket. A házigazdák nagyon jól ját­szottak, remek labdamene­nek, nagyszerű lecsapások és sáncolások váltogatták egy­mást. Mégpedig úgy, hogy rendre Husztáék tették fel az i-re a pontot. A harmadik já­tékrészben, annak is a köze­pén következett be a „drá­ma" A kecskemétiek egyik vezéregyéniségét, Lantost reklamálásaiért Vaszily já­tékvezető egy játszmára kiál­lította! Ekkor mindenki azt gondolta, percek kérdése, és a 9:6-ra vezető szegediek győztesen vonulhatnak az öl­tözőbe. Erre föl mi történt? A hazaiak olyannyira leblok­koltak, hogy 14:13-nál képte­lenek voltak „beütni" mérkő­zéslabdájukat! Ezután felül­kerekedett a KSC, s igazolva klasszisát, megnyerte a közel 160 percig tartó színvonalas, nagyszerű mérkőzést. Az utolsó „felvonásra" a fővárosban került sor, ahol repülőrajtot vettek a szegedi­ek a Honvéd ellen. A várt jó folytatás azonban elmaradt, a tartalékos hazaiak meg­érezték, hogy a vendégek kissé „leengedtek", hiszen a bronzérem az övék. Végül is változatos, de közepes szín­vonalú mérkőzésen megérde­melten nyert a lelkesebb honvéd. A mérkőzések jegyzőkönyve: KSC—Szeol-Délép SE 3:2 (—10, —6. 14, 8, 11). Férfimérkőzés. Sze­ged, 300 néző. V.: Vaszily, Béké­si (apró hihákkal. tévedésekkel!. Szeol-Délép SE: NUSSER, ARANY, HUSZTA, Nagy L„ Melkvi. Barbócz. Cs.: Katona, Rácz. Edző: Nyári Sándor. Bp. Honvéd—Szeol-Délép SE 3:2 (—«. 13. 12, —9, 11). Férfimér­kózés. Budapest. 200 néző. V.: ifi. Kiss. Békési. Szeol-Délép SE: ARANY, Nus­ser, Melkvi, Nagy L„ Barbócz, HUSZTA. CS.: KATONA. Rácz, Petre. Edző: Nyári Sándor. * Sz. Epítök-Spartacus—Izsák 3:0 (5, 11, 3). NB Il-es női mérkőzés. Izsák. Sz. Epitők-Spartacus: CSOKA­SI, BEZDAN, Musztrák, JUHASZ, Kovács. Simon. Cs.: Bárány, Eánfl. Edző: Ducsai Géza. A szegediek alig 50 perc alatt, könnyed játékkal szeretzék meg a 2 pontot. Eger SE-Szeol-Délép SE 3-2 (1-1) Vízilabda OB I. Kellemetlen vereség Vereséget szenvedni so­sém tartozott a világ kelle­mes dolgai közé. Ám ki­kapni a legnagyobb rivális­tól, az egyenesen a pokol bugyraiban való kínszenve­déssel ér fel. A Szeol-Dé­lép SE vízilabdacsapata úgy utazott a fővárosba, hogy legalább az egyik pontot el­hozza. Ogy kezdődött a mérkő­zés, ahogy a kék-fehér-feke­te sapkások megálmodták. Alig fújt a bíró a sípjába, máris a pesti orvosegyete­misták hálójában táncolt a labda. Előbb azonban Cserit kiállították, ezért még na­gyobb bravúr, hogy Tóth hátrányból vezetést szerzett. Aztán Lengyel csodálatosan ejtett — ezt a forgatóköny­vet írták Szegeden, mert 2-0­ra vezet a Szeol-Délép. Kö­vetkezett Török magánszá­ma, de csavarja a kápufán szelídült meg. Ha bemegy, padlón az OSC, de nem ez történt, hátrányból a pesti­ek szépíteni tudtak. A harmadik játékrész olyan volt, mint egy rossz álom. A Tisza-parti fiúk kezében „dadogott" a labda, elügyetlenkedték az ember­előnyös helyzeteket, és a pestiek hátrányból is dobál­ták a gólokat. A negyed kö­zepén 8-3 a hazai csapat javára. Ha Leffler nem véd válogatott formában, akkor ki tudja, mi történik. A sze­gedi kapus tavaly ősz óta a csapat legjobb embere. A gyötrelmes perceket éppen az ő bravúrjaival vészelte át a Tisza-parti gárda, és az ő magabiztossága adott erőt társainak. Mert megszorí­tották az OSC-t — 8-6-ra, és úgy tűnt, az utolsó negyed­ben talpra áll a Szeged, há­la Tóth, Cseri és Molnár góljainak. A fővárosi együt­tes — mint a jégkorongban — kétpercenként támadó­sorokat cserélt. A fiatal or­vosegyetemisták jól úsztak, és a szerencsével sem álltak hadilábon. Az utolsó per­cekben úgy játszott a Tisza­parti gárda, mint otthon, oroszlánként küzdött, és a befejezés előtt már csak egy gól volt a hátránya. 9-8-as OSC-s vezetésnél követke­zett a mindent eldöntő 30 másodperc: Tóth kezében a labda, Török és Dömsödi mégúszott, alkalom az egyen­lítésre, de a bíró jóvoltából ez kimaradt, No, de nem itt ment el a mérkőzés, ha­nem, hogy 2-0 után 8-3-ra fordított az OSC. A pesti verséget, „csorbát" a hét végén, szombaton itthon. Szegeden, a magyar bajnok, a BVSC ellen máris ki lehet köszörülni. Medicor OSC—Szeol-Délép SE 9-8 (1-2. 3-1, 4-3. 1-2). OB l-es mérkőzés. Hajós Alfréd-uszoda, 200 néző. V.: Dombi, Czigánv. Szeol-Délép: LEFFLER — Mol­nár 1, Cseri 2, Tóth 2, Török, Lengyel 2. Elcs 1, Dömsödi, Rigó, Bozsó. Edző: Veress Iván. Gól — emhereltúivböl: 9'4, il­letve 11/5. Hátrányból: 3, illetve 1. Ökölvívás A Zalka SE az idei kupagyőztes Vasárnap a döntő össze­csapásokkal befejeződött az 1986. évi Dózsa Kupa ökölví­vó-verseny az újszegedi Sportcsarnokban. A felnőt­teknél 12 pór, az ifjúságiak­nál 11 pár lépett a szorítóba. Eredmények, súlycsoporton­ként: Ifjúságiak. 48 kg: 1. Németh (Ü. Dózsa). 2. Sohonyat (Paks). 3. Jónás (Steinmetz SE) c.s Ros­tás (Gyula). 51 kg: 1. Lippai Csaba (Szegedi Dózsa SE). 11. Bemer (SULM Vasas), 3. Györ­gye (Paks). 54 kg: t. Horváth (TDSC), 2. Szalai (TBSC). 3. La­katos (DR.SC) ós Vezsonyl (KSC). 51 kg: i. Németh (KSC), 2. Kiss (HŰSE). 3. Karpat: (Bp. Epitök) cs Szalma (Makó). 60 kg: 1. Sztakó (EV1G). 2. Holló (KiSC). .3. Csubák (Óbuda) és Dl­<1 ic.s (Salgotarjan) 03,5 kg: 1. Gol László (Szegedi Dózsa SE). 2. Gyula) (TBSC). 3. Tiba (Gyula) ós Papp: (Bp. Épitők). €1 kg: 1 Elekes Tamás (Szegedi Dózsa SE). 2. Vágó (KSC). 3. Stroh­mayer (Evig SI) és Kovács (Gyula) 11 kg: 1. Karácson (Bé­kés). 2. Majsai (EVIG SE), 3. Or­bán (KSC) és Pető (Bora. B.). 15 kg: 1. Boros (BSK). 2. Szlovik (Óbuda). 3. Mács (Zalka SE és Antoni (Bókes). 81 kg: 1'. Inotai (SZLM Vasas). 2. Hegedűs (Zal­ka SE). 3. Vörös (Szegedi Dóz.sa SE) és Bogdány (TBSC) 91 kg: l. Szarvas (BHSE), 2. Tóth J (Dorog) 3 Tarczali (SZIM Va sas) és Putnoki (M. pamut SC). 4-91 kg: i. Sulyok (Makó), 2. Fi­kó (Epitök SC). A legtechnikásabb ifjúsági versenyző tiszteletdíját Gál László (Szegedi Dózsa SE) versenyzője kapta, a leghar­sosabb versenyzőnek a szin­tén szegedi Elekes Tamás bi­zonyult. Pontosabban a má­sodik helyezett a KSC csa­pata szintén 25 ponttal, har­madik a TBSC csapata 21 ponttal. A legeredményesebb ifjúsági csapat edzőjének fel­ajánlott tiszteletdíjat Becsei Károly, a Szegedi Dózsa SE edzője kapta. Felnőttek. 48 kg: 1. Kolompár (Balassagyarmat). 51 kg: 1. Bódl (Ceglédi SE), 2. Óvári (Kaposvá­ri Dózsa). 3. Oré (Kun B. SE) és Kovács (Bckési SE). 54 kg: 1. Földi (Zalka SE). 2. Radics (Ba­lassagyarmat) 3. Hajdú (U Dó­zsa) és Nagy (B.-gyarmat) 51 kg: 1 Jungwtrt (TJ. Dózsa). 2. Dunai (Steinmetz SE), 3. Pirbus (KBSK) és Süveges (Steinmetz SE). 60 kg, A csoport: 1. Kovács (U. Dózsa). 2. Straubinger (TBSC), 3. Sziivási (Vasas) és Hajnal (KBSK). B csoport: 1. Orsós (KBSK). 2. Gottried (Stein­metz SE). .3 Övári (Kaposvár) cs Szili (Zalka SE) 63,5 kg: 1. orosz (Zalka SE). 2. Jonl (PVSK) 3 Pfeffer (Ü Dózsa) és Lukács (TBSC). 61 kg, A csoport: 1. Varga (Kun B. SE), 2. Szentir­mai (Epitök SE). 3. Gazdag (PVSK) és Karácson (Steinmetz SE)! B csoport: 1. Karácson M. (KSC), 2. Kol (Bors. B.), 3. Metzger (BHSE) cs Bárányi (Zalka SE)'. 11 kg: 1.. Szántó (Ka­posvári Dózsa), 2. Farkas (Bors. B.). 3. Burdohány (Kun B. SE) és Konkoly (KSC) 75 kg: l. Ár­kos (Kun B. SE), 2. Gyarmat (BKSE), 3. Budaj (Steinmetz SE), és Bányai (Kun B. SE). 81 kg: 1. Hart (PVSK), 2. Demeter (Zalka SE), 3. Motzer (BHSE) és Cseh (Keszthely) 91 kilogramm: 1. Eingerbrót (Kun B. SE). 2. Fo­rintos (Steinmetz SE), 3. Maczin­kó (Zalka SE) és Virgliio Ada­tna (Szegedi Dózsa SE). 4-91 kg: 1. Sztkora (Bors. B ), 2. Tóth (SZIM vasas). 3. Werb (PVSK) és Juhász (Óbuda). A felnőtt korcsoport leg­technikásabb versenyzője Karácson Mihály (KSC), leg­harcosabb Kovács Imre (Ú. Dózsa) A legeredményesebb csapat a Zalka SE 35, máso­dik a Honvéd Kun B. SE 33 ponttal és harmadik a Steinmetz SE csapata 27 ponttal. Az összesített pont­versenyben első a Zalka SE 44, második a Kecskeméti SC 36 és harmadik a Kun B SE csapata 33 ponttal Czutor Zoltán NB Il-es bajnoki labdarú­gó-mérkőzés, Eger, 8000 né­ző. Vezette: Lázin (Halmosi, Kendi). Eger: Bodolai — Méhesi, Megyesi, Lengyel, Varga — Smuczer, Simon (Jávorszky a 64. percben), Csepregi — Fodor, Tasi, Kiss (Horváth a 66. percben). Edző: Csank János. Szeol-Délép SE: Csehó — Szabó Gy., Kozma, Kántor (Deák a 83. percben), Fábián — Kőhalmi, Balázs. Grubo­rovics — Szabó 1. (Orosházi a 70. percben), Kun, Már­ton. Edző: Ondrik István. Egy pontnál alább nem adjuk, mondta a mérkőzés előtt a szegediek mestere, majd még hozzátette, hogy a liázigazdáknak több az idegeskednivalója, lévén, hogy a Dunaújváros is ott­hon játszik. A másik kispad gazdája, Csank János pedig csak annyit jegyzett meg elöljáróban, hogy a rangadó háromesélyes. Ilyen jó csa­pat ellen, mint a Szeol,, nem lehet biztosra menni, min­denesetre győzni szeretnénk. Az első eseményt az je­lentette, hogy Lázin bíró nem találta rendben Csehó szerelését, s így kölcsönmez­ben, egri kollégájának trikó­jában kellett kifutnia a já­téktérre. (Hányszor fordul ez még elő?!) Ezt már csak ba­bonából sem szeretik a há­lóőrök. Amilyen hirtelen me­leg költözött Egerbe, olyan hirtelen vezetést szereztek a hazaiak. A 4. percben Fodor adott középre Tasihoz, aki 20 méterre a kaputól lőtt, s lab­dája a bal felső sarokba vá­gódott, (1-0). Ezt követően is lendületben maradt az Eger. Előbb Simon az oldalhál'ót találta el, majd Csepregi szögletét Varga kapásból a jobb sarok felé lőtte, óm a gólvonalon helyezkedő Gru­borovicsról kipattant a lab­da. A gyors gól s ez a két helyzet idegessé tette a ven­dégeket. Elpattantak a lab­dák, sok volt a pontatlan át­adás. Az első 10 perc után az volt megállapítható, hogy bevált az Eger letámadásos taktikája! A 14. percben azonban váratlanul egyenlí­tett a listavezető. Mártont buktatta Megyesi 22 méterre a kaputól. 4 megítélt sza­badrúgást Grubornvics (mint már annyiszor) mértani pon­tossággal a bal alsó sarokba, a hálótartó vasra lőtte, (l-l). Nagy gól volt! A 16. percben még Fábián is próbára tet­te Csehó ügyességét. Nem nézett fel egy hazaadás előtt, s labdájáért igencsak nyúj­tózkodnia kellett a kapus­nak. Az egyenlítés után még ezt leszámítva is, érezhetően megnyugodtak a vendégek, míg az Eger óvatosabb lett. így inkább a pálya középső harmadára tevődött át a küz­delem. A 31. percben Smu­czer ívelhetett jobb oldalról. 30 méterre az alapvonaltól szabadrúgást. Labdája tiszta helyzetben találta Vargát, aki azonban, ha nem sokkal is, de mellé fejelt. Fábián a 34. percben felvágta Tasit, amiért sárga lapot kapott, A 39. percben ugyanabból a helyzetből jutott szabadrú­gáshoz az Eger, mint iz egyenlítő gól előtt a Szeged. Csepregi lövése azonban a kapufáról az alapvonalon túlra pattant. A félidő két nagy egri lehetőséggel ért véget. Előbb Kiss forgoló­dott az 5-ösön lövés helyett, majd a menteni akaró Balázs lábáról alig egy fél méterre pattant a labda a jobb kapu­fa mellé. Szünet után a 47. perc hoz­ta a Szeged első kidolgozott gólhelyzetét. Kun remek ütemben futott el a jobb ol­dalon. Pontosan adott közép­re Márton elé, aki viszont a kifutó Bodolait találta el. Fodor következett az 52. percben, amikor egy ügyes csellel becsapta Fábiánt, és 18 méterről lőtt, Csehó bra­vúrral védett. Az 58. perc­ben Varga is sárga lapot ka­pott, miután lerántotta Mártont. A játékvezető nagy tévedése után a 63. percben vezetést szerzett a Szeged, Kun legalább 3 méteres les­ről indulva az ellenfél térfe­lének közepéről végigvezette a labdát, kicselezté a kiindu­ló Bodolait, s a hálóba lőtt, (1-2). A gól utáni vita nem győzte meg a játékvezetőt, mert a 68. percben Szabó Gy. beadása újra egyértelmű leshelyzetben találta Kunt, és a síp ezúttal is néma ma­radt. Igaz, gól sem született, mert a kapus bravúrral hárí­tott. Kisszögletet végzett cl Horváth és Smuczer a 71. percben. Az utóbbi beadott, Méhesi pedig a kapu jobb ol­dalába fejelt, (2-2). Már ek­kor nagyon izgalmas csata, valódi rangadó dúlt a pá­lyán, ami a 78. percben to­vább fokozódott. Lengyel be­adását Csepregi fejelte to­vább a 16-oson belül. Kántor elé került a labda, s az addig jól játszó védő az elmozduló Csehó mellett a saját kapu­jába gurított, (3-2). Felfor­rósodott a levegő. Most már az egrieknek nem volt sür­gős, tartani igyekeztek a lab­dát, ami nem nagyon sike­rült. Az egyik oldalon Csep­regi és Tasi, a másik kapu előtt pedig Márton és Kun hagyott ki nagy helyzetet. A bíró Beváltotta ígéretét, s a korábban jelzett kétperces hosszabbítás után vetett vé­get egy remek csatának, amelynek ő volt a leggyen­gébb pontja! Szuperrangadó! Így haran­gozták be az újságok a ta­lálkozót. S ezt minden bi­zonnyal olvasták a két csa­pat játékosai is, ugyanis ele­get tettek a várakozásnak. Bebizonyították, hogy ez a két csapat az NB 11. legjobb Kézilabda NB I. gárdája. Az Eger azzal nyert ezen a délutánon, hogy lel­kileg és idegileg jobban bír­ták a golpárbajt. Ehhez azonban kellettek a szegedi védők megingásai, egyes ese­tekben durva hibái is. Jók: Csepregi, Smuczer, Tasi, illetve Gruborovics, Szabó I., Kun. Ondrik István: — Magas színvonalú, élvezetes mérkő­zést tombolt végig az egri publikum. így kell szurkolni! A rossz kezdés után egyenlí­tettünk, s a második félidő elején mi irányítottunk. Ek­kor nem gondoltam, hogy ki­kapunk. Az egész védelem azonban nagyon sok hibával játszott. Csank János: — Jó meccs volt! A jó kezdés után úgy éreztem, hogy a váratlan nagy meleg az én játékasaim teljesítményét fogta vissza. A végig nyílt találkozón a véghajrában bravúros telje­sítménnyel kerekedtünk fe­lül a jól játszó Szegeddel szemben. Igaz, a szerencse is segített. Kis Szabó Ervin A további eredmények: Baja—Salgótarján 1-0 (1-0), Veszprém—Szolnok 3-0 (2-0), Nyíregyháza—Sopron 2-0 (1-0), Metripond—Szekszárd l-l (0-0), Keszthely—Kazinc­barcika 3-1 (1-0), Debreceni K.—Vác 1-0 (0-0), DVTK— Nagykanizsa 0-0, Komló— Ganz-MÁVAG 2-1 (0-0), Du­naújváros—Szabó L. SE 3-1 (.1-1). ., A BAJNOKSÁG AI.LASA 1. Szeol-Délép 24 15 4 5 49-23 34 2. Egér 24 11 12 1 40-18 34 3. I).-újváros 24 13 7 4 45-21 33 4. Diósgyőr 24 11 1 6 42-31 23 5. Ganz-M. 24 9 8 1 36-29 26 6. Keszthely 23 9 8 6 26-23 26 7. Szekszárd 23 8 9 6 24-30 25 8. Komló 23 11 2 10 40-38 24 9. Ny.-háza 24 9 6 9 28-21 24 10. Baja 23 9 5 9 31-46 23 11. S.-tarján 24 8 6 10 25-24 22 12. Szolnok 24 9 4 11 30-38 22 13. Metripond 24 7 7 10 33-36 21 14. Sopron 24 1 7 10 28-32 21 15. II. Kinizsi 24 6 8 10 29-35 20 16. Veszprém 23 6 8 9 23-29 20 11. H. Szabó L. 24 8 4 12 29-37 20 18. Vác 23 1 5 11 21-32 19 19. N.-kanizsa 24 5 8 11 30-38 18 20. K.-barcika 24 4 5 15 24-46 13 A Volán SC — igen Az elmúlt hét végén két férfi kézilabdacsapatunk lé­pett pályára, a Volán SC idegenben, és győzött, a Sze­ol-Délép SE hazai pályán, és az élosztályhoz nem méltó játékkal vereséget szenve­dett. Tisza Volán SC— Dunaújváros 19-17 (8-9) Dunaújváros, 400 néző. Vezette: Ambrus. Hücker. Volán: FARKAS — Sán­dor, Tóth G. (4), Szabadits (2), Balogh S. (1), LELE (7), Tenke (3). Cs.: Grand­jean (kapus), Borbás (2). Edző: Lesti István. Dunaújváros: KÁCSOR — Rapatyi (2), Ferenczy (1), Kovács, PRIBÉK (6), Gás­párik (1), SZUROK (6). Cs.: Kovács, Takács (1). Edző: Móró Gábor. Hétméteresek: 6/2, illet­ve 5/1 (!) Kiállítás: 6, illetve 10 perc. Két kiváló kapusteljesit­ményt láthattak a nézők, a hazaiak jóvoltából ütésvál­tásokkal tarkított, kimondot­tan durva mérkőzésen. A Volán a befejezés elótt 7 perccel vezetett először, de ez elegendő volt a győze­lemhez. Várpalota— Szeol-Délép SE 20-14 (10-6) Üjszegedi Sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Hűmmel, Kiss. Szeol-Délép: KOVACSrCS — Vincze, Hubai (1). Sza­bó L. (1), Czirok, Hódi (6), Farkas I. (4). Cs.: Gazsó (1), Glassza (1). Edző: Giricz Sándor. Várpalota: Németh —Ba­kács (3), Kelemen (2), K. HORVÁTH (6), Bényei, Wohner, Haszonics (1). Cs.: Fodor, MAJOR (6), Cseh (2). Edző: Poór Gyula. Hétméteresek: /l/l, ill. 2/0 (!). Kiállítás: 14, illetve 4 perc! A szegedi csapat húsz per­cig tartotta magát, ekkor még 6-5-re vezettek, ettől kezdve azonban elkészültek erejükkel, és csak a jól vé­dő Kovacsicsnak köszönhe­tik, hogy nem szenvedtek nagyobb arányú vereséget hazai pályán a Várpalotá­tól' B. L.