Délmagyarország, 1986. március (76. évfolyam, 51-75. szám)

1986-03-10 / 58. szám

f Hétfő, 1986. március 3. 7 Labdarúgó NB II. Nehezen kivívott győzelem Kézilabda vb Á brazilok elleni keret Mezey György szövetségi kapitány szombaton délután kijelölte a brazilok ellen készülő labdarúgó-válogatott keretet. A következő játé­kosok kaptak meghívást: DiszU P., Szendrei, Sallai, Disztl L., Nagy A., Garaba, Csuhay, Herédi, Hannich, Kardos, Détári, Nagy J., Filos. Bognár, Kiprich, Daj­ka, Kovács K., Hajszán, Varga, Burcsa, Esterházy, Szokolai. A keretnek Nyilasi is tagja. A válogatott ma. hétfőn Ezüstérmes a magyar csapat Sipos István felvétele Deákot (takarva, fehér mezben) Halápi próbálja szerelni. Tőlük balra Kovács II. L. játékvezető és Kun figyeli a fejleményeket SZEOL-DÉLÉI' SE—SZABÓ Szemre jónak tetsző, ám hazaiak 16-osának sarkától, L. SE 1-0 (0-0) sáros, mély talaj fogadta a a jobb oldalról, Hidvégi vó­pályára lépő csapatokat. A gezhetett el szabadrúgást. Szeged, Szőregi úti stadi- szegedi játékosok karjukon Középre ívelését követően on, edzőpálya, 3 ezer néző, gyászszalaggal vonultak a Csathó fejese a felső lécen délelőtt 11 órakor találkozik Vezette: Kovács II. L. (Bo- játéktérre, ahol a kezdés csattant, a visszapattanó gyó, Horváth). előtt a szegedi pályaedző, labdát Szabó Gy. vágta a Nagy László édesanyjának mezőnybe. Szeol-Delep SE: Csehó — eihunyta alkalmából egy- Az eisö negyedórában Szabó Gy Fabtan, Kantor, perces néma tiszteletadással többnyire egymással és a Balazs — Szabó /., Kisistók, ad(jztak a csapatok és a né- tnin^ni ismerkedtek n Gruborovics — Marion, zök Kun, Deák. Edző: Ondrik ¡stván. A 4- percben ígéretes sze­gedi támadás bontakozott ki H. Szabó L. SE: Brockhau- a bal oldalon. Gruborovics ser — Halápi, Krecska, Dá- partdobása után Kun tört , . . .. A március 15-én rajtoló vid. Oláh — Zombori, La- kapura, szöktetése azonban sorban Így aztan a szegedi­OB I-cs vízilabda-bajnokság katos, Hegedűs, Csathó - hosszúra sikerült, így a ki- ek hiaba rohamoztak a sok­előtt mintegy a felkészülést Hídvégi, Békési. Edző: Föl- vetődő Brockhauser mentei ?2°.r feleslegesen es kozepre segítendő, a Szeol-Délép SE desi János. ni tudott. Ezután hosszú lve.l\ ¡'Mattot könnyűszer­szakosztálya nemzetközi tor- perceken át hol a talajjal, r.el továbbították a mezőny­Csere: Békési helyett Ta- L , Mvmással birkóztak a be a mezőtúriak. Szünet mas az 54., Márton helyett í",éko^ok ró vamatYs iáték Utan nagyobb sebessápre Fütuü a 65 Hidvéei helvett J,,' ' y A JJ kapcsoltak a szegediek. Tá­ruiyu a oa, iiiavegi neiyeu nem k t ki. A 17. perc- , „ Quirikó a 70., Kisistók he- ben vendégek kaDuiától madasaikat lokent a szele­ivott Orosházi a 76 nercben ' f vendegek Kapujatoi ken próbáuák vezetni, így 0rosha21 3 7bpueben' 18 meterre a leguritott sza- tobbs'zür zavart tudtak fc£ Gólszerző: Gruborovics az badrugast Kisistok lőtte ka- teni a vendggek hátsó so­50 a-rrhen PUI"a' C a raiban. Igaz,' a qyözelmel peltüen- szögletre tenyerelte Brock- jelentö, gőu meg-megújuló Sárga lap: Lakatos a 25., hauser. Percek múltává 1 rohamaik ellenére szabad­Kisistók a 74. percben. Marton Hz meterrol fejelt a rúgásból érték, el, ez azon­lec föle, majd Gruborovics ban mit sem von le megérf Szögletarány: 11:5 (9:4) a labdája kerülte el a kaput, demelt sikerük értékéből az MLSZ-ben, majd Tatára utazik. A kerettel együtt készül Róth és Péter is. Mától Vízilabdatorna nát rendez az újszegedi Sportuszodában. A három­napos eseménysorozaton 6 csapat vesz részt, úgymint a Jugoszláviai Becej és Herceg Novi, a bolgár baj­nok CSZK Szófia, a cseh­szlovák Kosicé, az Eger SE és a házigazda Szeol-Délép. A torna ma délután fél 4 ólakor kezdődik, kedden és szerdán délelőtt és délután is lesznek mérkőzések. mély talajjal ismerkedtek a csapatok. A vendégek első­sorban a védekezésre kon­centráltak, a hátvédek mel­lett a középpályások is a rombolással törődtek első­Szeol-Délép javára. Kosárlabda NB I. Biztos győzelmek A kosárlabda NB I-ben a nőknél a rájátszás első, a férfiaknál a harmadik for­duló mérkőzéseire került sor. A Szeol-Délép SE csa­patai hazai pályán fogad­ták ellenfelüket, mind a nők, mind a férfiak győz­tek. A nők egykori „mumusu­kat", a DVTK-t fogadták. A vendégekről hamar kiderült, egykor félelmetes hírnevük már nem a régi, ezen az összecsapáson csak a tisztes helytállás juthat osztályré­szül számukra. A szegediek sem játszottak ugyan kupa­formában, ám amikor szük­ség volt rá, mindig tudták, mit kell tenniük, s ha nem is sziporkázó játékkal, de biztosan szerezték meg a két pontot. A férfiak szintén biztos győzelmet arattak, egy per­cig sem volt vitás, hogy le­győzik a pécsieket. Olykor hullámzó volt játékuk, né­ha a felesleges, ésszerűtlen kockáztatást most sem hagy­ták ki, de tehették, mert ellenfelük így sem tudta megszorítani őket. A mérkőzések jegyzőkönyve: Ezután Szabó Gy. ívelése mert ezen a délutánon a okozott gondot a mezőtűri szegediek főként küzdő védőknek, végül Kisistók szellemből és akarásból lövését tette ártalmatlanná vizsgáztak jelesre. Külön a kapuvédő. A 42. percben szólni ke[[ az élete első NB Gruborovics kétszer is a ka- ,, ...... .. . ., . pu elé ívelt gyors egymás- u'es mérkőzését jatszo ifju­utánban, a második után sági, saját nevelésű Kisistók Kun fejelhetett, ám labdá- Andrásról, akinek bemutat­ja nem okozott gondot fco2(ísa> csakúgy, mint egy Brockhausernek. A másik , „... . ,,,.'. héttel ezelőtt Futyu lllese, oldalon, szögletrugas utan, sikeTesnek mondható_ Jók: Csathó nagy helyzetből, 12 méterről durrantott a kapu fölé. Szünet után, a 46. percben Hidvégi, Zombori összjáték végén nehezen tisztáztak szögletre a szegedi védők. Az 56. percben Gruborovics balról jól adott középre, a Szabó Gy., Kántor, Kisistók, Gruborovics, illetve Dávid, Zombori, Lakatos, Hegedűs. Ondrik István: — A játék várakozásomat igazolta, nemcsak az ellenféllel, a ne­héz talajjal is meg kellett küzdenünk. Ügy érzem, helyzeteink alapján megér­Ismerve a magyar váloga­tott célkitűzését, amit még a világbajnokság kezdete előtt ismertetett Mocsai Lajos szövetségi kapitány — az el­ső hat között végezni! —, a finálé után nem túlzás azt mondani: az ezüstérem meg­szerzése „egészen fantaszti­kus dolog!" Valóban az, hi­szen csapatunknak korábban nem sok esélyt adtak, hogy eljuthat a döntőig. Szabó Lászlóék alaposan rácáfoltak erre a kishitűségre, óriási csatákat vívtak, biztosan lé­pegetve verekedték magukat az utolsó felvonásig. Ahol — tízperces megingás követ­kezményeként — a több klasszist felvonultató pláviK diadalmaskodhattak. Az első játékrészben ki­egyenlített küzdelem volt, úgy látszott, mintha a jugo­szlávok lettek volna idege­sebbek. Óriási, világbajnoki döntőhöz méltó csatározás­nak szurkolhattunk a kép­ernyő előtt. A második fél­idő elején, amikor lett volna mit keresnie válogatottunk­nak, a játékosok képtelenek voltak élni a lehetőségekkel, nem hitték el, hogy ők is nyerhetnek. Persze így sincs miért szégyenkezniük, sőt! Az ezüstérmeket átadó Juan Antonio Samaranch, a NOB elnöke is dicsérően szólt csa­patunkról: „Minden elisme­résem a magyaroké, akik a döntőben felnőttek a torony­magas esélyes jugoszlávok­hoz!" Fényesen csillog az ezüstérem is, hiszen szinte valamennyi mérkőzésen erőn felülit nyújtott váloga­tottunk. A vb döntőjében: Jugoszlávia—Magyar­ország 24-22 (12-12). Zürich, Hallenstadion, 12 000 nézö. Vezette: Nilsson, Wester (svédek). Jugoszlávia: BASICS — MRKONJA 5/3, Vukovics 3/1. Rnics 2/1, VUJOV1CS 9/4, Grubics 2/1, ISZAKO­VICS 8/6 (4/3). Csere: Arna­utovics (kapus), CVETKO­VICS 15/6 (1/0), összesítve: 47/24 (5/3). Edző: Zoran Zsiv­kovics, Abas Arszlanagics. Magyarország: Hoffmann — 1VÁNCS1K 6/5, Gyurka 7/2, Kovács M. 7/3, Szabó 5/1, KOVÁCS P. T/5, Kontra 4/0. Csere: Oross (kapus), Fodor 4/1, Kenyeres 2/0, Horváth G. 4/3, Marosi 3/2. összesít­ve: 49/22. Edző: Mocsai La­jos, Adorján János. Világbajnok: Jugoszlávia, 2. Magyarország, 3. NDK, 4 Svédország, 5. Spanyolor­szág, 6. Izland, 7. NSZK, 8 Dánia, 9. Románia, 10. Szov­jetunió, 11. Svájc, 12 Dél­Korea. * Vasárnap a kora délutáni órákban hazaérkezett Svájc­ból a 11. férfi kéz.iLabda-vi­lágbajnokságon ezüstérmet szerzett magyar válogatott A jugoszlávok ellen elvesz­tett döntő miatt kissé bo­rongós volt a játékosok hangulata, ám a Ferihegyi repuiotéren már mindenki csak a szépre emlékezett. Szinte megható volt, hogy milyen nagy számban se­reglettek ki a szurkolók a zürichi „hősök" fogadására. Zúgott a „Szép volt, fiúk", mindenfelé nemzetiszínű zászlók lenglek, transzpa­rensek éltették a magyar férfi-kézilabdázás történeté­ben páratlan bravúr kivivő­it * A vb rendezői elkészítet­ték a részletes góllövőlistát, amelyen Kovács Péter 45 ta­lálatával a 4. helyet foglalja el, a dél-koreai Kang (67), a kubai Duranona (50) és a svéd Jilsen (47) mögött. A vb-n összesen 2388 gól esett, ez 44,2-es mérkőzésenkénti átlagnak felel meg. Szegeden a Kner Kupa Véget ért a férfi kézilab­dacsapatok vidékbajnoksá­ga, a Kner Kupa torna. A döntőt a Tisza Volán SC a Veszprémi Építőkkel ját­szotta. A szegediek az első félidő egyes szakaszaiban je­lentós előnyt szereztek, a második játékrészben vi­szont mintha elfáradtak vol­na, így szorossá vált a talál­kozó. Győzelmükhöz azon­ban így sem férhetett kétség, s végül megérdemelten nyer­ték el a kupát. Tisza Volán SC—Veszp­rém 30-28 (13-10). Békéscsa­ba, Jüü néző. Vezette: Nyári, Veszter. Tisza Volán: Farkas — TENKE 11, Borbás 1, SZA­BADÍTS 4, Balogh S. 1, Tóth 5, Sándor 3. Csere: LELE 5. Edző: Lesti István. A torna gólkirálya Tenke Endre lett 75 góllal. Birkózás kaputól 8 méterre Deák lő­heteit, bal alsó sarok felé Emelten nyertünk. tartó labdáját a mezőtúri Földesi János: — A gól kapus gyors vetődéssel ka- után mi támadtunk többet, parintotta meg. Nem sokkal s ha Fortuna velünk van, később Márton a Kuntól egy pontot elcsíphettünk visszakapott labdával ke- volna a bajnokjelölttől. rülhetett volna helyzetbe, a Gyürki Ernő csatár azonban a döntő pil­, ,, .„,,„„ „, -o A további eredmények: lanatban felbukott. Az 59. .. . . .. „ . , „ Kazincbarcika—Baja 1-2 percben Szabó I. nagy len- (1_2)j Eger— Metripond SE dülettel tört kapura, amikor 3-0 (1-0), Sopron—D. Kini­a 16-os előtt szabálytalanul zsi 4-1 (4-1), Vác—Dunaúj­választották el a labdától. A ^-MAVAG'VÖ, NSI­szabadrúgást Gruborovics nizsa—Komló 0-1 (0-0), végezte el, 19 méterről jól Szolnok—Nyíregyháza 0-0, Kaplarevics, a szegedi fer- meglőtt, sorfal mellett elsu- Szekszárd—DVTK 2-1 (1-0). Négy hazai első hely ficsapat egyik legjobbja banó labdája a jobb oldali léc mellett, félmagasan vá­gódott a hálóba, 1-0. A 66. percben hazai szög­letrúgás után tűzijáték volt a vendégek kapuja előtt, stLpvsK végül a védőknek sikerült Sfc rv felszabadítaniuk. A 72. perc­ben Kisistók került jó hely­volt most is Bánszky (9). Csere: Berkó (—), Kamenik (5), Kalocsa (-), Lengyel (—). Oláh (—). Edző: Pungor Miklós. Szeol-Délép A Veszprém—Keszthely ta­lálkozó a pálya használha­tatlansága miatt elmaradt. A BAJNOKSAG ÁLLÁSA 1. Szeol-Délép 21 13 4 4 43-19 30 2. Eger 21 10 10 I 36-15 30 3. Dunaújváros 21 10 7 4 38-20 27 4. Diósgyőr 21 10 6 5 39-25 26 21 9 7 5 32-22 25 20 10 2 8 36-32 22 Az Artex Grand Prix — ez veit egyben a 22. Fel­szabadulási Emlékviadal — vasárnapi döntői után Ma­gyarország már 93 megszer­zett végső elsőségnél tart. Ehhez az „segített';, hogy vasárnap délelőtt a Vasas Fáy utcai csarnokában négy hazai kötöttfogású birkózó (Sipos, Komáromi Szegvári, Gáspár) harcolt ki aranyér­meket. Lehetett volna ez a négy büszke cím öt is, de a 130 kg-ban Tóth László fi­gyelme — rangos versenye­ken sokadszor! — kihagyott, s veresége azt jelentette, hogy a Kozma István em­lékére kiírt serleget idén is külföldi birkózó, az NDK­beli Kotte vehette át (A legmagasabb súlycsoport győztesének jár a trófea.) A különdíjaknál tartva: a legeredményesebb magyar sportoló Gáspár Tamás volt, aki hatodik emlékversenyes babérját harcolta ki. A leg­több kétvállas győzelmet a kubai Radames Castellón arat.la, míg a legtechniká­sabb birkózóvá Sipos Árpá­dot választották meg. A csapatversenyt Magyarország meggyőző fölénnyel nyerte a fiatal, feltűnően .képzett erűkkel Budapestre érkezett Szovjetunió előtt. A csapatverseny végered­ménye: 1. Magyarország 55 pont. 2. Szovjetunió 44, 3. Románia 16. 105-74 (49-26). Ferfimérkő­Szeol-Delep SE-DVTK zés üjszegedj Sportcsarnok, £tbe" "de mielőtt lőhetett 73-49 (34-20). Női mérkő- 300 néző. Vezette: Weidin- voinaj felvágták. Nem sok­zés. Újszegedi Sportcsarnok, ger, Szabó Gy. kal később, szögletrúgás ni Sopron 300 néző. Vezette: Faidt, Pá- ,NLSZETÍL"DÉ!ÉP „F utan- Kun íe->ese az egyik Nyíregyháza 21 (21), Kaszas (15). Tóth (9), védőt érintve jutott az alap- ®aía 20 5. C.-MAVAG 6. Komló 7. Keszthely 8. Szolnok 9. Szekszárd 10. Salgótarján li MOLNÁR (6), GUÖTH (20). vonalon "túlra." Már minden- Jt'ne ¿recen? K. 2! Rzonl nólón rf- Ralázsiú Csere: KAPLAREVICS (24), ki a mérkőzés végét várta, 16. Szabó L. SE ' 21 özeoi-ueiep riiv tsaiazsiK Mezö (2) Ró (_} Jáhnj jk 00 percben majd. 17. Veszprém 20 A. (2), TARCZY (35), (8). Palicz Edző: Sá- hogy meghűlt a vér a sze- ^ykanizsa 2? 5 Vtl&sVil 8 5 21-20 22 3 9 29-33 21 7 6 21-28 21 6 8 22-20 20 6 8 28-29 20 4 9 25-26 20 4 8 29-40 20 4 10 31-34 18 7 9 27-33 17 3 11 24-32 17 6 9 18-27 16 r Igy kellett volna tippelni! ZSEMBERI (18), Palotás (4), rossy Elemér gedi szurkolók ereiben A 20. K.-barcika 21 3 5 13 20-39 11 A Totó 10. heti játékszelvényén szereplő mérkőzések; 1. Haanover—Hamburg törölve 2. Saarbrücken—Uerdingen törölve 3. TB Berlin—Hertha BSC törölve 4. Fortuna Köln­Stuttgarter Kickers 2-1 1 5. AvelLino—Sampdoria 2-1 1 6 Bari—Torino 1-0 1 7. In.tcrnazionale— . Fiorentina 2-0 t 8. Juventus—Napolt l-l x 9. Pisa—Milan 0-1 2 10. Verona—Róma 3-2 l LI. Cagliarl—Cewena 2-0 l 12. Cremonose—Brescia o-l 2 13. Lazio—Lanerossi 3-4 2 Pótmérkozesek: 14. Darmstadt—Aachen l-l x 15. Catania—Campobasso 2-0 1 16 Monza—Arezzo 0-0 x