Délmagyarország, 1986. február (76. évfolyam, 27-50. szám)

1986-02-24 / 46. szám

6 Hétfő, 1986. február 24. Nem sikerült a bravúr az MNK-ban Bp. Vasas­Szeol-Délép SE 3-0 (1-0) Fedett pályás atlétikai EB Bakosi bronzérmes Teke A Szeol­Délép SE sikere Szcol-Dclép SE—Szegedi I'oslás 6:2 (2504:2394). NB 1­os női mérkőzés. Szeged, Kossuth L. sugárúti pálya. Pontszerzők: Kovácsné Kis E. 440, Sáfrányne 428, Lő­rinczné 422. Cserhalmi 413, illetve Révész 422, Tompáné 409. Ifjúságiak: Szeol-Délép SE—Sz. Postás 4:0 (783:758). Pontszerzők: Csonka 401, Szabó 382. Sz. Postás—Mátranovák 5:3 (2358:2356). NB Il-es fér­fimérkőzes. Szeged. Pont­szerzők: Nasitz 428, Buga­dzsia 410, Németh 402, illet­ve Nádasdi 406, Dósa 406, Nagy 399. A Vasas is az elődöntőben Mindkét magyar női kézi­labda kupacsapat jól vette a hét végi akadályt mert a debreceniek szombati IHF Kupa továbbjutása után va­sárnap a Vasas együttese is bejutott a BEK legjobb négy csapata közé. A piros-ké­kekre nagyon nehéz feladat várt Bélesben a külföldi sztá­rokkal megerősített Hypo­bank Südstadt ellen, ám a hazai ót,gólu5 előny (21-16) bőségesen elengedőnek bi­zonyult. Hypobank Südstadt (oszt­rák)—Vasas 21-21 (8-9). ösz­szésílésben a Vasas 42-37-tel jutott tovább A világ sportja Egyre jobban formába len­dül Utasi Tamás a Radio Rebelde nemzetközi sakktor­náján. Az ötödik fordulóban legyőzte a kubai bajnok Ar­mast, s 3,5 ponttal a kubai Garciával holtversenyben vezeti a második csoportot. Újból erősítettek a Detre­fivérek a repülő hollandi vi­lágbajnokságon. A hatodik futamban a magyar hajó a hetedik helyet szerezte meg, ám mivel riválisaik gyengéb­ben vitorláztak, Detréék fel­jöttek a negyedik helyre, s egy futammal a zárás előtt csak kevéssel maradnak el a dobogótól. Az összetett állása: 1. Bat­zil, Wende 30 hibapont, 2. Diesch-testvérek 32,4, 3. Tur­ner, Allan (angol) 57,7, 4. Détre-testvérek 61,7. A kanadai fedettpályás at­létikai bajnokságon Ben Johnson a 60 méteres férfi síkfutásban beállította a sa­ját maga által tartott 6.50 mp-es világcsúcsot. A kubai kerékpáros kör­verseny csapatviadalának ál­lása az utolsó szakasz előtt: 1. Kuba „A" 127:43:03 óra, 2. Szovjetunió „A" 15:40 perc hátrány, 3. NDK 19:52 perc hátrány, ... 20. Magyaror­szág 2:42:06 óra hátrány. A 21. Vívó Ifjúsági Barát­ság Verseny első napján a kardozók és a férfitőrözők léptek pástra Várnában. Nyolc ország vivői között a magyarok jól szerepeltek, Kudor, Köves és Érsek révén három érmet szereztek, — ötezer néző — öngól az első félidőben és két kiállítás — A 46. percben újabb Lpolyagór — Szünet után szegedi kapufa és kihagyott 11-es — A Szeol-Délép SE na­gyon gyenge teljesítménye — Birinyi és Kovács nagy napja — Kitűnő játékvezetés... Vasárnap, a madridi fe­dett pályás atlétikai EB má­sodik, egyben befejező nap­ján délelőtt három döntőre került sor. Magyar szempontból rend­kívül jó teljesítménynek le­hetett szemtanúja a közön­ség. A háromasugrásban az első és a második helyezett szovjet versenyző mögött Bakosi Béla 16,93 m-t ért el. Bakosi 16,41 m-rel kez­dett és a második sorozat­ban megugrottá a bronzér­met jelentő 16,93-at. Ezután már nem volt érvényes ug­rása, de így is megtartotta dobogós helyezését. Különle­gesen jó formaidőzítéssel érte el figyelemre méltó eredményét, hiszen idén nem versenyzett csúcsfor­mában, a madridi repülője­gyet is csak korábbi sike­reire való tekintettel sza­vazták meg neki Az „öreg harcos" azonban méltó volt a bizalomra, s messze túl­szárnyalta az elvárásokat, hiszen legjobb esetben is csak az első hat közé re­mélték. A női súlylökésben a cseh­szlovák Fibingerova, a fe­dettpályás Európa-bajnoksá­gok történetének legeredmé­nyesebb sportolója nem tud­ta megszerezni kilencedik aranyérmét, mert a viadal előtt belázasodott, visszalé­pésre kényszerült. A nők 3000 méteres ver­senyében már a harmadik madridi NDK-s győzelem született, Ines Bibernell ré­vén. A férfiak 3000 méteres fu­tásában a magyar K. Szabó Gábor a döntőbe jutott, amelyre este 19 és 20 óra között került sor. Eredmények.. Nöi súlylökés, Európa-baj­nok: Claudia Losch (NSZK) 20.48 m, 2. Heidi Krieger (NDK) 20,21 m, 3. Mihaela Loghin (Románia) 19,07. Férfi hármasugrás. Euró­pa-bajnok: Marisz Bruzsiksz (Szovjetunió) 17.54 m — vi­lágcsúcs, (régi: Charles Simpkins (amerikai) 17,50 m), 2. Alekszandr Plehanov (Szovjetunió) 17,21, 3. Ba­kosi Béla (Magyarország) 16.93. Nöi 3000 m, Európa-baj­nok: Ines Bibernell (NSZK) 8:54.52 p, 2. Yvonne Murrav (Nagy-Britannia) 9:01.31, 3. Regina Csisztjakova (Szov­jetunió) 9:01.72. Sípos István felvétele Tisza-parti stadion, 5 ezer néző. Vezette: Szabó B. (Lá­zin. Hazafi). Vasas: Kakas — Farkas, Híres, Balogh T., Csorba — Szijjártó, Rácz, Birinyi — Borostyán, Kovács /., Rixer. Edző: Illovszky Rudolf. Szeol-Délép: Csehó — Sza­bó Gy., Kozma, Balázs, Kán­tor — Kőhalmi, Takó, Gru­borovics — Szabó /., Kun, Márton. Edző: Ondrik Ist­ván. Csere: Takó helyett a 76. percben Orosházi. Kiá'lítás.- Bűlnzs á> 44. percben és Gulyás a kispad­ról a 45. percben. Sárga lap: Balázs a 34. percben, Balogh T. a 35. percben, Farkas a 47. perc­ben, Kőhalmi a 66. perc­ben. Szögletarány: 8:4 a Sze­ol-Délép SE javára. Öriási várakozás előzte meg a Vasas elleni MNK­elődöntőt. Az utolsó pillana­tig kérdéses volt, hogy az MLSZ illetékesei és Szabó Béla játékvezető alkalmas­nak találják-e a Tisza-parti stadion salakos pályájának talaját a mérkőzés lejátszá­sára. A Vasas mestere, Il­lovszky Rudolf március kö­zepére két új időpontot ja­vasolt a szegedieknek. Hi­degkúti Nándor, az MLSZ ellenőre kijelentette: — A játéktér alkalmas a mérkő­zés megtartására. Szabó Bé­la játékvezetőre maradt a döntés. „Végigjárta" a pá­lyát, aztán közölte kéréseit, majd 12 óra előtt 5 perccel kijelentette: — Kezdődhet 13 órakor a mérkőzés! Fél órával a kezdés előtt az egész játékteret leszór­ták fűrészporral. Napok óta megfeszített munkát végez­tek a pályamunkások, köz­tük Eder Róbert őrnagy és Lábodi László alezredes „ka­tonacsapata", Németh János „Volvós", Huszár Tamás és Orvos János pályagondno­kok. ötezer néző óriási üdvri­valgása fogadta a pályára lépő csapatokat. A szegediek kezdték a játékot. Takó in­dította Kunt, Kakas azon­ban kifutva felszedte a sze­gedi csatár elöl a labdát. A másik oldalon Rácz lőtt ka­pu fölé. Kunt Rácz, Kovács Istvánt pedig Balázs „kisér­te" követő emberfogással. Tíz perc elteltével feltűnt, hogy a vendégek jobban al­kalmazkodnak a pálya tala­jához. A 14. percben aztán az első igazi gólhelyzet még­is a Vasas kapuja előtt Kun gólhelyzetben elcsúszik alakult ki. Balázs szerelt a bal Oldalon, nagy lendület­tel kapura húzott, aztán a tisztán álló Kun elé emelt, aki előtt lepattant a labda, a csatár óriási helyzetből nem tudott a hálóba lőni. A következő percekben a sze­gediek tűzijátékot rendeztek a piros-kékek kapujánál, a vezetést azonban nem sike­rült megszerezniük. Már­már, amikor kezdtek fölény­be kerülni a hazaiak, bal­szerencsés öngóllal a Vasas jutott éloriyhöz. Birinyi lőtt kapu élé egy labdát, Balázs a 16-os környékén bele­nyúlt és lábáról olyan sze­rencsétlenül pattant a lab­da, hogy az a kapujából kint álló Csehó fölött a há­lóba hullott, 1-0. Az öngól megzavarta a szegedieket, de leginkább Balázst, aki a 34. percben sárga lapos figyel­meztetést kapott. (Már ek­kor úgy tűnt a nézőtérről, hogy szerencsésebb lett vol­na lecserélni, csakúgy, mint a bizonytalankodó Csehót!) A 36. percben egyenlíthetett volna a Szeol-Délép. Grubo­rovics a bal oldalról lőtt ka­pu elé, a labda a berobbanó Takó feje előtt elsüvített, csakúgy, mint Márton előtt, aki egy hajszállal maradt le a beadásról. A 39. percben Gruborovics szabadrúgása után védett Kakas. A Vasas rutinosan futballozott, a sze­gediek kapkodva, rengeteg hibával. Kovács István min­den labdát elfejelgetett, Bi­rinyi pedig csapata karmes­tere volt. A félidő előtti másodpercekben Balázs hosszan szöktette magát, majd csúnyán rátartott Szij­jártó lábára. Szabó B. játék­vezető a sárga lap után Ba­lázsnak felmutatta a pirosat is! A tumultusban Gulyás, a Vasas tartalékkapusa leköpte a szegedi játékost. Szabó Béla a kispadhoz futott és Gulyást is kiállította! Szünetben egy lelkileg ösz­szetört csapatot próbált fel­rázni Kurucz István pálya­edző. Az arcokat figyelve észrevettem, hogy erre nincs semmi remény Alig kezdődött el a má­sodik félidő és újabb po­tyagólt kapott a Szeol-Délép. Kovács 1. teljesen egyedül törhetett kapura, majd ki­sodródva a jobb oldalról lőtt, labdájába Csehó bele­nyúlt, de kezéről a hálóba pattant a labda, a fővárosi­ak második gólja, 2-0. A sze­gedieknek semmi sem sike­rült. Az 56. percben egy le­pattanó labda üresen találta Borostyánt, aki kapura for­dult, majd 15 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 3-0. Teljesen szétesett a Szeol­Délép Már mindenki el­könyvelte a sima vereséget, amikor a 60. percben Farkas a 16^oson belül kézzel ért a labdához. A megítélt 11­est Gruborovics végezte el, de gyengén meglőtt jobb sa­rokra tartó labdáját Kakas gyors vetődéssel kiütötte! öt perc múlva jobb oldali sza­badrúgás után Kőhalmi a hálóba fejelt, Szabó B. azon­ban már korábban belesipolt az akcióba Szabó Gyula lö­kése miatt! A 75. percben Márton került abszolút gól­helyzetbe, de 8- méterről, senkitől sem zavartatva a jobb kapufát találta telibe a labdával. A Vasas három­gólos vezetése birtokában ki­engedett, több játékosa el is fáradt. A 76. percben Már­ton lövését elvetődve hárí­totta a magabiztosán védő Kakas. Négy perccel a befe­jezés előtt Márton kapott kitűnő labdát, a csatár azon­ban hosszan szöktette magát és így nem sikerült a szé­pítés. * Ezen a napon a Vasas minden csapatrészében jobb teljesítményt nyújtott, mint a szegediek. Megérdemelten kerültek az MNK döntőjébe, ahol a Ferencvárossal mér­kőzhetnek a kupáért. Elkese­redésre azért nincs ok Sze­geden, hiszen a csapat elju­tott az elődöntőig! Nekünk a bajnokság a legfontosabb, és ez a Vasas elleni játék megmutatta, hogy még sok a tennivaló a bajnoki nyitá­nyig. Ondrik István: — Többen gyenge teljesítményt produ­káltak a csapatból. Balázs fegyelmezetlensége döntően befolyásolta az eredmény alakulását. Gólhelyzeteket hagytunk ki, kapufát lőt­tünk, a 11-est is illik érté­kesíteni. Kitűnő játékvezetés mellett, csakis magunkat hi­báztathatjuk! Illovszky Rudolf: — Az egész csapat maximális tel­jesítményt nyújtott. Jól al­kalmazkodtak az irreális ta­lajhoz. MNK-döntőbe ke­rülés volt a célunk — telje­sítettük ! Bagaméry László Áhmilovszkaja az ellenfél A svédországi Malmőben befejeződött a női sakkvilág­bajnok-jelöltek körmérkőzé­ses tornája. Az első helyet 9,5 ponttal a szovjet Jelena Áh­milovszkaja szerezte meg, így szeptemberben ő mérkőz­het a címvédő honfitárs, 'Ma­ja Csiburdanidzével a világ­bajnoki címért Kézilabda vidékbajnokság Csoportelső a Tisza Volán Vasárnap a Tisza Volán férfi kézilabdacsapata befe­jezte csoportküzdelmeit a Kner Kupa, a vidékbajnok­ság sorozatán. A szegediek utolsó ellenfele a másik Ti­sza-parti gárda, a Szeol-Dé­lép SE együttese volt. A köz­lekedésieknek a győzelem megszerzése azt jelentette, hogy három pontot veszítve, a csoport élén fejezték be a küzdelmet. A Volán Debre­cenben kapott ki, Békéscsa­bán döntetlenül játszott és így, a papírformának megfe­lelően jutott a Kner Kupa döntőjébe. Tisza Volán SC—Szeol­Délép SE 30-27 (16-13). Sző­regi úti sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Hűmmel, Kiss L. Tisza Volán: Grandjean — Tenke (12), Lele (3), Szaba­díts (4), Balogh S. (4), Ba­logh T. (1), Sándor (4). Cse­re: Fekete R. (kapus), Bor­bás (1), Tóth G., Réti (1). Edző: Lesti István. Szeol-Délép: Kovacsics — Vincze (3), Czirok (3), Gazsó (3), Tamás (4), Hódi (4), Far­kas I. (6). Csere: Fekete T. (kapus). Illyés (4), Glasza. Edző: Giricz Sándor. Már az első percekben látszott, hogy ezen a mér­kőzésen csak Volán győze­lem születhet. Végig a köz­lekedésiek vezettek, ugyan ők sem játszottak jól, csak akkor erőltették meg magu­kat, amikor valamennyire is felzárkózott az ellenfél. A hajrára csökkenteni tudták hátrányukat a Szeol-Délép­esek, így tisztes vereséget szenvedtek. Birkózás Futó Géza-emlékverseny Az SZVSE birkózószakosz­tálya szombaton a Vasutas­stadion munkacsarnokában rendezte hagyományos Futó Géza kötöttfogású emlékver­senyét. Az eseményen 22 egyesület 94 I—III. osztályú sportolója vett részt. Eredmények: 48 kg: 1. Szabó (DVTK), 2. Rácz (Ganz-Mávag). 52 kg: 1. 'Horváth (Törökszentmik­lósi SE), 2. Balogh (Szondi SE), 3. Bense (FTC). 57 kg: 1. Kiss J. (SZVSE), 2. Bakos (Ganz-Mávag), 3. Vass (PMSC). 62 kg: 1. Szabó (KSC), 2. Tóth (Bp. Sparta­cus), 3. Ubrankovics (Bp. Honvéd). 68 kg: 1. Takács (Tatabánya), 2. Forgó (Ganz­Mávag), 3. Spáczai (FTC), 4. Frank (SZVSE). 74 kg; 1. Péter (SZVSE), 2. Sebők (FTC), 3. Szűcs (Szondi SE). 82 kg: I. Szívós (Csepel SC), 2. Varga (Csepel Autó), 3. Kaiber (Ganz-Mávag). 90 kg.­1. Király (Ganz-Mávag), 2. Bordás (BVSC), 3. Kiss I. (SZVSE). 100 kg: 1. Mihalek (Vasas SC), 2. Nagy (Ganz­Mávag), 3. Domonkos (SZVSE). 130 kg: 1. Nagy (Ganz-Mávag), 2. Farkas (BVSC), 3. Kondacs (BVS£), 4. Széli J. (SZVSE). r Igy kellett volna tippelni! A totó 8. heti játékszelvényén szereplő mérkőzések: 1. VfB Stuttgart—Hamburg 2. Dortmund—Bochum 3. Hannover—Uerdingen 4. Wattenscheid—Aachen 5. FC Homburg—Stuttgarter Kickers 6. TB Berlin—Aschaffenburg 7. Atalanta—Sampdoria 8. Bari—Juventus 9. Fiorentina—Roma 10. Torino—Milan 11. Verona—Napoli 12. Catania—Triestina 13. Monza—Empoli Pötmerközesek: 14. Lanerossi—Brescia 15. Cagliari—Pescara 16 Lazio—Sambenedettese törölve törölve törölve törölve 1-0 2-1 2-1 0-3 1-l 2-0 2-2 0-2 0-1 0-0 0-1 1 0