Délmagyarország, 1985. november (75. évfolyam, 257-281. szám)

1985-11-10 / 263. szám

6 Vasárnap, 1985. november 10. 6 Labdarúgó NB II. Indiszponáltság, újfent kimaradt helyzetek Kosárlabda Súlyos vereség A Szeol-Délép SE férfi- Galgóczi, Mészáros, Kaszab, csapata Székesfehérváron Vojnár, Fajnár, Arokszál­vendégszerepelt. A szegediek lási, Segesváry, edző: Va­reménykedve keltek útra, laczkay József) 6 pont, 2. GANZ-MAVAG— SZEGED 3-2 (2-1) Sakk Budapest, Kőbányai 3000 néző. Vezette: nyi (Vankó, Lang). Ganz-MAVAG: Pálinkás zött Bodnár m-ről bal lábbal a rövid sarokba he­lyezte a lábdát, 1-0. 38. perc: Takó a felező­it vonal tájáról indulva, a Divi- jobbösszekötő helyén sorra _ kicselezte a védőket, majd Kaszparov "G^MawTÖT" Pánnkás Zentai, Kovács, Fejes, vábbitoJtta a labdát> 44. perc: a 16-os magassá­gából, az oldalvonal köze­léből szabadrúgást végez­o , *,' r.t— hettek el a fővárosiak. *Pek­SzeobDelep^SE^Hornyok kpr ám a ]abda mögéi s "'n')r' derékmagasságban megrú­közés szombati utolsó talál- cíubörovics"""-"" Marion! dnja a túlsó kapufa i—_ —•—XJÍ a ^ > beiso lápjáról perdült a világbajnok Várhidi — Aranyosi, Bősz, Farkas, Geiger — Bodnár, Pekker. Edző: Kistelei Ist­Garri Kaszparov a sakk- ván. sport új világbajnoka. A Moszkvában megtartott 24 _ Szabó Gy.', Kozma, Kántor! játszmából álló párosmér- Balázs _ Kőhalmi, Edző: Ondrik kozója a címvédő Anatolij Deák Karpov és a sötéttel játszó jslv/jn Kaszparov között az utóbbi _ _ , győzelmével végződött. Ez- Csere: Pekker helyeit Re a há­lóba, 2-1. (Hornyák ala­posan elnézte a labda ívét.) Zpi Kasznarov T't Tl nr inv- Pási a 70., Farkas helyett fi6- Perc: Márton húzott el ban Megnyerte a párosmér- Tóth a 75.! Kántor helyett a jobb oldalon, jó. adott kö­rriX,U , - O-, C' UX f-.. I kőzést, s ő lett a s< 13. világbajnoka Radnóti hétfők akkozás Tóth J. a 83., Szabó Gy. he- zéPre. ahonnan mintegy 8 ' lyett Szélpál a 88. perc- méterről, Gruborovics a ka­bcn pu jobb oldalába fejelte a . „ . . . labdát, 2-2. Golszerzo: Bodnár a 4., Takó a 38., Pekker a 44., 69. perc: sikertelen sze­Gruborovics a 66., Bodnár a gedi akciót követően az el­69. percben. A gimnázium udvarán sor­83. Ü'VT^0 ki:s,Pélyás Labda" G«d«efa,a70.. Takó'a 3 75.,' rugó-torna hetfoi, utolso . . „ ' „ ' fordulójának műsora: Erir- RtpaKsl a 8Ü" Tolh a ra—UB 40 16.30, Harlem­Radnóti 17.30, Alfa—JATE Color 18.30, SZESZ—Anony­mus 19.30, Flamengó—Mu­hart 20.30 óra. percben. A gólok törfténele. 4. perc: jobb oldali zai támadás végén az mélázó szegedi védők lentámadás végén egy 30" méterről leadott lövés után az indiszponált Hornyákról kipattant a labda, a befutó Bodnár rácsapott,. és közel­ről a léc alá vágta, 3-2. ha- Egy héten belül második rangadóját vívta a szegedi kd. csapat, s a két mérkőzésből mindössze egy pontot mond­hat magáénak. Mint vár­ható volt, a találkozó nagy küzdelmet, fordulatokban bővelkedő összecsapást ho­zott. A hazaiak — fő az óvatosság elvét tartva szem előtt — nem a támadások szervezésére, hanem védel­mük biztonságossá tételére fektették a hangsúlyt. Így aztán ellentámadásokkal ki­A több napos ünnep leg- hogy presztízsüket megőriz- sérleteztek, de ez a játék­érdekosebb kézilabda.esemé- zék, s ez a zárómérkőzésen forma is meghozta számuk­nyét pénteken játszották a kivivolt döntetlenjükkel sí- ra a meglepetést okozó si­Szöregi úti sportcsarnokban, került is. kert, mert elég volt három A Szeol-Délép együttese az A mérkőzések jegyző- igazán komoly lövést kül­MNK legjobb nyolc csapató könyvei (valamennyi \alal- deni a szegediek kapujára, nrrscTX sst üsn^s^zsz — *»* gadta. A hagyományokhoz SC—Hódiköt 36-29 (22-14). el! híven küzdelmes, változatos i,egjobb dobók: Tenke, A szegediek, bár jobban mérkőzést lathatott a meg- Sándor (6-6). Lele (5), ül. játszottak, mint Komlón, lepóen sok néző. A találkozó Vizsnyiczai (8), Schuszter, óhajukat — a ponttal vagy elején a Volán szerzett Mésza (5.5) Martin pontokkal való hazatérést előnyt de a lendületbe jott (csehsz,ovak)_Hódikö, 34. - nem tudták megvalósita­Szeol-Delep nemcsak egyen- tcsensziovaK) uociikot ót liteni tudott, hanem el is 30 (19-12). Ld, Vizsnyicza, ^ nem k,s do­húzott. A gólzáporos tólal- 13, Matuska 6. ill. Zezula, log k(;t f.ólt rúgtak. A mj­kozón — a védekezéssel fliesovsky 6-6, Jusko 5. értnek több oka van. Hiába 26-26 volt ismét több helyzetük Kézilabda MNK Előnyt szerzett a Szeol-Délép dát, Takó és Gruborovics lö­vése pedig, ahelyett, hogy a hálóban kötött volna ki, a kapufát forgácsolta. A si­kertelenséget előidéző té­nyek felsorakoztatásánál szólni kell Hornyák Béláról is. Az eddig helytálló ka­puvédő ezen a mérkőzésen igen indiszponált volt, két gólban js ludas. A találkozó után az öltözőben magába roskadva, könnyeit hullajtva kért bocsánatot társaitól, akik hibái ellenére sem korholták, nem nehezteltek rá. Vigasztalták, próbálták megértetni: ami vele tör­tént, az a kapusposztlal jár. Így azután a kemény mér­kőzés. amit Divinyi nagy­vonalúan akart vezetni — taláh azért is tévedett oly sokat — szegedi vereséggel zárult. Jó: Pálinkás, Bősz, Kovács, Bodnár, illetve Ta­kó, Márton, Gruborovics. Az NB II. további ered­ményei: D. Kinizsi—Kazinc­barcika 2-2 (1-0), Komló— H. Szabó L. SE 2-1 (0-0), Dunaújváros—SBTC 0-0, Baja—Nagykanizsa 3-1 (l-l), DVTK—Vác 2-0 (0-0), Keszthely—Szekszárd l-l (1-0), Metripond SE—Sopron 3-3 (1-0), Nyíregyháza­Veszprém 2-0 (0-0), Szol­nok—Eger 2-2 (2-1). A BAJNOKSÁG ALLASA: 1. Eger SE 2. Diósgyőr 3. Szeol-Délép 4. Ganz-Mávag 5. Keszthely 6. D.-város 7. Szolnok 8. Komló 9. Ny.-háza 10. S.-larján 11. H. Szabó L. SE 12. Metripond 13. Szekszárd 14. Sopron 15. Ilaja 15. Vác 17. D. Kinizsi 18. Veszprém 19 N.-kanizsa 20. K.-barcika 16 8 16 9 16 9 16 8 16 7 16 6 16 8 16 7 16 7 16 6 16 6 16 6 16 5 16 16 16 16 16 16 16 2 7 1 30 5 2 33 3 4 33 4 4 30 5 4 20 6 4 21 2 6 26­2 7 28­2 7 19 4 6 15' 3 7 22­3 7 25 5 6 15 6 6 19 2 8 24' 3 8 12 6 7 18 2 9 14 5 8 19 5 9 15 14 23 18 23 18 21 19 20 18 19 15 18 21 18 26 16 18 16 14 16 •23 15 27 15 24 15 20 14 37 14 20 13 25 12 •23 12 •29 11 29 9 bizakodásuk azonban hamar szertefoszlott. A Videoton legénysége kezdettől fogva óriási iramot diktált, közben pedig látványos és eredmé­nyes játékkal gyűjtögette pontjait. A vendégek első­sorban a magas lengyel ven­dégmunkás Rosinszkyt pró­bálták kikapcsolni az ak­ciókból. Ez sikerült is. hi­szen csupán 8 pontot dobott, társai viszont biztos távoli dobásokkal növelték az előnyt, s a közönség vas­tapsától kisérve biztosan szerezték meg nagy különb­ségű győzelmüket. Videoton—Szeol-Délép SE 109-82 (57-37). NB l-es férfi­mérkőzés. Székesfehérvár, 800 néző. Vezette: Harsányi, Pajor Gy. Szeol-Délép SE: Walke (13) KASZÁS (37). Tóth (7). Guóth (2), Molnár (2). Cse­re: JAHNI (19), Kónya (2), Mező (-re). Edző: Sárossi Elemér. Az újszegedi Sportcsar­nokban négy lány és négy fiúcsapat részvételével ke­rült sor a kosárlabda Or­szágos Serdülő Kupa elő­döntőjére. Eredmények. Lányok: Szeol-Délép SE— Bp. Spartacus 52-40 (19-28). Vezette: Budanovics, öze. Legjobb szegedi dobók: Ber_ kó (25), Galgóczi (10). KSC —Szarvas 00-31 (38-3). Ve­zette: Mustos, Geréb. Szeol­Délép SE—Szarvas 109-24 (52-14). Vezette: Budano­vics, őze. Legjobb szegedi dobók: Berkó (22), Ballai (12), Vojnár (12). Bp. Spar­tacus—KSC 1Í5-22 (55-15). Vezette: öze, Geréb. Szeol­Délép SE—KSC 68-36 (32-20). Vezette: Budanovics. Geréb. Legjobb szegedi dobók. Ber­kó, Ballai, Fajnár (15-15). A csoport végeredménye: 1. Szeol-Délép SE (Tószegi, Fi tor. Fodor, Berkó, Ballai, Bp. Spartacus 5, 3. KSC 4, Szarvas. A legeredményesebb dobó­nak Berkó (Szeol-Délép SE) bizonyult 62 ponttól. Fiúk: MAFC—Szeol-Délép SE 116-38 (52-19). Vezettte: Budanovics, Mustos. Legjobb szegedi -dobok: Ács (15), Ti. hányi (10). KSC—Mezőbe­rény 74-40 (30-15). Vezette: Geréb, öze. Mezőberény— Szeol-Délép SE 66-60 (22-32). Vezette: Mustos, Geréb: Leg­jobb szegedi dobók: Varró (16). Kecskeméti (13), Acs (10). KSC—MAFC 62-57 (31-25). Vezette: Mustos, Bu­danovics. MAFC—Mezőbe­rény 118-58 (65-34). Vezette: Öze, Mustos. KSC—Szeol­Délép SE 70-34 (36-16). Ve­zette: Mustos, öze. Végeredmény: 1. KSC 6 pont, 2. MAFC 5, 3. Mező­berény 4, 4. Szeol-Délép SE 3. A december végén Buda­pesten sorra kerülő döntő­ben a lányoktól a vetélytár­saknál egy évvel fiatalabb szegediek, a fiúktól pedig a kecskemétiek vehetnek részt. Szegedi TJ<—Bajai TK 74-49 (36-28). Nói MNK-mérkőzés, Baja. Sz. TK: ROHONY (7), Sárközy (2), CSONKA (21), Kollár (9). BALÁZS (14). Csere: AGÖCS (21). Simon (—), Vastag (—), Galsi (—), Ördögh (—). Megbízott ed­ző: Balázs Rita. A szegedi lányok maga­biztos, jó játékkal szeréz­ték meg megérdemelt győ­zelmüket. Búcsú a BEK tol Hatgólós vereséget szen­vedett a Tatabányai Bá­nyász együttese a férfikézi­labda BEK második forduló­jának visszavágó mérkőzé­sén. A vidéki együttes 20-23 (15-11) különbségű vereséget szenvedett a* csehszlovák bajnok Dukla Prágával szemben. A Dukla 53-47-es összesí­tett gólkülönbséggel jutott a harmadik fordulóba. SC—Martin egyik csapat sem törődött túl sokat - a szünetre je- (>laa -- a csatároknak, azok többsé­lentös különbséget mutatott (14-11). L.d.: Toth. Lele 7- újfent kibasználatlanul az eredmenyjelző a hazaiak 7, ill. Kozák 13, Pliesovsky ba(,yták Kum ezúttal közei­javára. A vendég együttes 5 ról sem taIalt & kapubai Végeredmény: t. Volán Deák ugyancsak pár lépés­SC, 2. Martin. 3. Hódiköt. röl Pálinkásba vágta a lab­Területi bajnokság Az vereseg a pihenő után kezdte ko­molyan venni a meccset, s percek alatt egy gólra csök­kentette hatgólos hátrányát. A Szeol-Délépnek még volt egy föl lángolása, de«a ruti­nos közlekedésiek a talál­kozó végére ismét föl tudtak annyira zárkózni hogy a ma 17 órakor az újszegedi Sportcsarnokban sorra ke­rülő visszavágón ők legye­nek az esélyesebbek. Szeol-Délép SE—Szegcdi Volán 31-30 (20-14). Szőregi út, 500 néző. Vezette: Dzsi­poff, Kiss. Szeol-Délép SE: FARKAS J. — Vincze 3, Farkas I. 5, SZABÓ 5, Barabás, Paku 5. ZSÖDI 12. Csere: Hoffmann (kapus), Gazsó 1. Edző: Gi­ricz Sándor. Sz. Volán: -Oláh — TEN­KE 9. Lele 5, SZABADÍTS 8, Balogh S. 5, Balogh T. 1. Sándor 2. Csere: Grand­jean (kapus), Hubai, Dobó 2. Edző: Lesti István. Az MNK-találkozót meg­előző napon fejeződött be a Volán SC által rendezett November 7. Kupa nemzet­közi kézilabdatorna. Mint azt már megírtuk, a jugo­szláv meghívott együttes tá­volmaradása miatt háfom csapatra csökkent a me­zőny, s ez meg is látszott u színvonalon. A Volán já­tékosai csak arra vigyázlak, Női labdarúgás Újabb szép siker Szegedi Paprika SC—Szé­kesfehérvári Postás 3-0 (1-0). Szeged. 400 néző. Vezette: Zsemberi. Sz. Paprika: Zsemberi — Kovácsné, Ónozó, Ölmosi, Valastyán, Bohner, Molnár­ná (Tót), Kiss Z„ Fodor, Ko­vács (Péhl). Edző: Molnár Ferenc. Szokatlan, mondhatni ir­reális körülmények között rendezték meg a találkozót a Dózsa salakos pályáján. A székesfehérváriak a mérkő­zés elején 1 l-est hibáztak, s úgy látszott, ezzel el is lőt­ték puskaporukat. Fokozato­san a szegedi lányok vették át a játék irányítását, és — különösen a második félidő­ben — egyértelmű fölényt harcoltak ki. A nagy játé­kot mutató Fodor vezérleté­vel elért újabb szép sike­rükkel megerősítették előke­lő negyedik helyüket a táb­lázaton. Góllövő: Fodor (3). Jól sikerült verseny A battonyai gyermekfalu céljaira ajánlotta föl a Tá­péi ESK karate szakosztálya annak a versenynek a be­vételét, melyet Szegeden rendezett. A gyermekkor­osztály számára szervezett jól sikerült eseményen hét egyesület 42 sportolója ver­senyzett. A Csongrád megyeiek eredményei: 30 kg: ...3. Lele Antal (Tápé). 35 kg: 1. Kószó Balázs, 2. Mészáros Tamás, 3. Kassai Árpád (mindhárom Délép) és Hódi Zoltán (Tápé). 40 kg: 3. Szabó Csaba (Délép). 45 kg: 1. Sipka László (Délép). 2. Garai Róbert (HMVSE). 3. Kovács Gábor (Tápé). 50 kg: 2. Garai József (HMVSE). j 50 kg: 1. Rezes Tamás (HMVSE), 2. Vas Csaba (Délép), 3. Kozák Péter (Délép). A területi labdarúgó-baj­nokságban szereplő szegedi csapatok közül a Dózsa is­mét itthon játszott, a/, első helyre pályázó Szarvast fo­gadta, s szenvedett tőle ve­reséget, míg a Tápé Kecske­méten, az SZVSE Soltvad­kerten kapott ki. Eredmények: Szarvas—Sz. Dózsa 2-1 (2-0). Szeged, Hunyadi tér, 600 néző. Vezette: Nagy. Sz. Dózsa: Farkas — Ke­menes, Pócsik, Horváth, Kampler — Batki (öze). Tulkán, Gerecz, Holler — Mező, Somogyi. Edző: Hajós Imre. A lehertő legrosszabbul kezdődött a mérkőzés a sze­gedieknek, a 7. percben — két védelmi hibából eredő­en — már 2-U-ra vezettek a vendégek! A biztos előny birtokában a szarvasiak megnyugodva. tervszerűb­ben, átgondoltabban futbal­loztak, mint az enerválton, lassan és keveset futó ellen­felük. A lila-fehérek táma­dási kísérleteit könnyűszer­rel hiúsították meg a ke­ményen és határozottan vé­dekező vendégek, így aztán szinte kapura lövéshez sem jutottak a hazaiak. Szünet után sem sokat változott a kép, bár a 60. percben tör­tént szegedi szépítés után azt lehetett gondolni, a dózsások mindent egy lapra téve föl, megpróbálnak kiegyenlíteni. A szándék megvolt, ám ez kevésnek bizonyult. A szokottól és elvárható­tól jóval halványabb telje­sítményt nyújtó, őszi első hazai vereségét elszenvedő Dózsának, sajnos, szinte semmi reménye nem volt a győzelem megszerzésére, mert a vendégek úgyszólván minden tekintetben felül­múlták. Gólszerző: Somogyi (4. perc), Boda (7. perc), il­letve Mező (60. perc). Jó: Boda, Somogyi, Vígh, illetve Pócsik, Tulkán, Mező. KTE—Tápé 2-0 (2-0). Kecs­kemét, 800 néző. Vezette: Szűrszabó. Tápé: Márton — Miklós S., Bazsó, Róka, Neszvecskó — Anda, Zakar (Miklós S), Hegedűs, Magyar — Iiaczkó (Miklós J.), Karsai. Edző: Mészáros Sándor. A szegediek az első félidő derekáig jól tartották ma­gukat, a későbbiekben aztán tulajdonképpen tíz perc alatt eldőlt a mérkőzés sor­sa. Szünet után már bizto­sabb volt a tápéiak védel­me, Márton remekül védett, a vendégcsatárok azonban képtelenek voltak a kecs­keméti kapuba találni. Gól­lövő: Horváth (20. perc), Se­res (31. perc). Jó: Csordás, Horváth, illetve Márton (a mezőny legjobbja), Bazsó, Karsai. Soltvadkcrt—SZVSE 5-1 (1-0). Soltvadkert, 500 néző. Vezette: Molnár. SZVSE: Újhelyi — Bajusz, Ménesi, Szrenka, Deák — Simái, Márki. Nagy (Véber), Kiss — Hágelmann E. (Med­gyesi), Széli. Edző: Tóth La­jos. Az első félidőben kiegyen­lített volt a játé»k„ szünet után viszont egyoldalúvá vált a küzdelem. A hazaiak nagy lendülettel támadtak, s a hajrára felőrölték a véde­kezésre kényszerült vasuta­sok erejét. Góllövő: Sörös (4, egyet 11-esböl), Erdős, il­letve Hágelmann E. A sze­gediektől Hágelmann E. és Deák játéka dicsérhető csu­pán. A további eredmények: Makó—KSC 2-2 (0-1), Miske —H. Dózsa 2-2 (l-l). Szen­tes—Gyula 2-1 (0-0), H. Kun B. SE—Békés l-l (0-0), Orosháza—Lajosmizse 0-0. A BAJNOKSÁG ALI-ASA: Szarvas 14 10 2 2 35-12 22 2. Orosháza 14 8 4 2 24- 7 20 3. KTE 14 8 3 3 25-14 19 4. KSC 14 7 5 2 22-14 19 5. Gyula 14 7 4 3 21-14 18 6. Sz. Dózsa 14 4 6 4 18-18 14 7. L.-mizsc 14 5 4 5 21-23 14 8. Szentes 14 5 3 6 13-28 13 9. Békés 14 3 ( 5 24-23 12 10. Makó 14 7 6 5 12-18 12 11. SZVkE 14 4 4 6 17-24 12 12. Kun B. SE 14 2 7 5 19-24 11 13. Miske 14 2 7 5 16-22 11 14. Soltvadkert 14 4 2 8 25-31 10 15. 11. Dózsa 14 4 1 9 19-35 9 16. Tápé 14 4 ­10 12-16 •