Délmagyarország, 1985. október (75. évfolyam, 230-256. szám)

1985-10-21 / 247. szám

6 Szombat, 1985. október 26. Labdarúgó NB II. Egy gól és más semmi... Területi bajnokság A Dózsa és a Tápé sikere Nemzetközi nagymester Szegeden Rangos sakkozó, a nem­zetközi nagymesteri minősí­téssel rendelkező Pintér Jó­zsef lesz a vendége ma, ked­den délután 4 órától az olajipari dolgozók klubjá­nak (Lenin krt. 47. sz.). A neves sportember beszámol élményeiről, majd 40 táblán szimultánt játszik vállalko­zó kedvű hallgatóival, ihlet­ve a sportágat kedvelőkkel. Földvári második Magyar bajnoki ezüst megszerzése után ritkán mondják azt egy verseny­zőre, hogy csalódást okozott. „„, . n A Szeol-Délép SE fiatal n°lso- P^any,. Martii Per­cselgáncsasa. Földvári Lász- 0Jr ~ P"0nar, Kelemen, ló esetében egv kicsit még- ^omtá, nrfmnnn - £>osi, is ez a helyzet. Az ifjú Tuth G. Ed7X>: Gazso llle,s­dzsúdós né"v éve minden Csere: Tóth J. helyett alkalommal megnyerte a IK'ak a 64-* Kun helyett magyar bajnokságot, idén is Márton a 77., Tóth G. he­valamennyi versenyén első 'yett Irmes a 85. percben, lett, s most is igen kicsin Góllövö: Szabó I. a 10. múlott, hogy nem tudott percben, újból nyerni. Miskolcon, a Sárga lap: mintegy 200 induló részvé­telével megrendezett serdü­lő magyar bajnokságon tör­tént mindez. ami magas színvonalú, szikrázó küzdel­mekkel teli versenyt hozott. A szegedi gárda összességé­ben elismerésre méltóan 13 olimpiai pontot gyűjtött. A Szeol-Délép SE csel­gáncsosainaic eredményei. 35 kg: ... 5. Klézli Zsolt. 41 kg: ... 2. Földvári László, ... 5. Herédi László. 60 kg: ... 3. Szalai László. (Vala­mennyi versenyző edzője' Krajkó Gyula.) A hálót púpositó labdát szomorúan nézi a veszprémiek kapusa, Marth. A gólszerző. Szabó I. — SÍDOS István felvitele l'ulla, és a beállós a kép hal oldalán — kezeit magasra emelve rohan társai felé SZEGED—VESZPRÉMI SE 1-0 (1-0) Szeged, Szőregi úti stadion, 2000 néző. Vezette: Csáki (Bogyó, Szatai). Szeol-Délép SE: Hornyák — Szabó Gy., Kozma, Kán­tor, Balázs — Takó. Kőhal­mi, Gruborovics — Szabó I., Kun, Tóth J. Edző: Ondrik István, Veszprémi SE: Palla — A területi labdarúgó-baj­nokság mostani fordulójá­ban a szegedi csapatok kö­zül csak a Dózsa játszott ha­zai környezetben, a tápéi együttes Lajosmizsén, az SZVSE Szarvason lépett pá­lyára. Eredmények. Sz. Dózsa—Szentesi Vízmű 2-0 (1-0). Szeged, Hunyadi tér. 500 néző. Vezette: Szent­györgyi. Sz. Dózsa: Farkas — Hur­guly, Pécsik, Horváth, Kampler — Kemenes, Kál­mán (Batki), Gerecz, Holler — Somogyi, Mező. Edző: Ha­jós Imre. A szegediek nem sokáig hagytak kétséget afelől, ők akarják diktálni a tempót, s viszonylag rövid idő eltelte után ez abban is megmutat­gál, majd ott a kiinduló mét hűen tükrözte, szerve­Pallát is megtévesztette egy zetten játszó ellenféllel kozott* hogy a kezdeménye­csellel, kivárt egy ütemet, és szemben a szegedi csapat zésl magukhoz ragadták. a balösszekötő helyéről, 7 változatlanul nehezen találja Fölényükre jellemző, a szen- tálot Boda a jobbra mozduló méterről a kapu közepébe jel magát. Jó: Szabó Gy . teslek csak elvétve jutottak Hozsar mellett a bal sarok­A Lajosmizse szinte vé­gigtámadta a mérkőzést, a helyzetek sokaságát hagyta kihasználatlanul. A vendé­gek egy-egy ellenakcióval próbálkoztak, ezekből két­szer eredményesek voltak, megérdemelten hozták el a két pontot. A tápéiaktól Za­kar, Bazsó és Hegedűs ját­szott átlagon felül. Szarvas—Szegedi VSE 3-1 (3-0). Szarvas, 400 néző. Ve­zette; Órző. SZVSE: Pozsár — Bajusz, Kiss L., Hágel­mann T., Szrnka — Hegye­si (Deák), Ménesi, Hágel­mann E. (Wéber), — Márki, Simái, Nagy L. Edző: Tóth Lajos. A 15. percben Vácit buk­tatták a védők, a szarvasi középcsatár 18 méterről a bal felső sarokba csavarta a labdát, 1-0. A 35. percben is Vácit buktatták, de ezút­tal a 16-oson belül. A bűn­re 1-0 Szabó Gy., illetve Bárányi, Marth a 40. percben. Kezdés után a szegediek lendültek támadásba és a 10. percben megszerezték. — mint később kiderült — a helyezett A 20. percben a vendégek a szegedi kaputól 30 méterre szabadrúgást végezhettek el. A bal oldalon szabadon ha­gyott Fridmann kapta a lab­dát, akinek éles szögből le­adott veszélyes lövését Hor­nyák jó ütemű vetődéssel ütötte a mezőnybe. Ezután hosszú percekig unalmas demeltünk vereséget mezőnyjátékot láthattunk, mígnem a 33. percben él­ményszámba menő szegedi akciónak tapsolhatlak a né­zők. Gruborovics Tóth Já­nost szöktette, a szélső jól adott középre, Palla azon­ban. ha némi szerencsével is, de hárítani tudott a gólra éhes csatárok elöl. Ezután Kőhalmj viharzott el a jobb oldalon, középre ívelése után Tóth J. a földre fejelte a Kozina, Marth. Ondrik István: — Ezúttal közepes teljesítményt nyúj­tott a csapat, helyzete azon­ban több is akadt, de csak egyet tudott értékesíteni a lelkes Veszprém ellen. Gazsó Illés: — A játék és a helyzetek alapján nem ér­Gyürki Ernő mérkőzést eldöntő egyetlen labdát, Szabó I. próbálta ka­gólt. Jobb oldali veszprémi szögletrúgás után Balázs sza­badított fel fejjel, a labdat Tóth J. a saját térfeléről in­duló Szabó /. elé továbbí­totta, • aki azonnal megira­modott a vendégek kapuja felé. A szélső a bal oldalon becsapta Kelement, a 16­oson belülre verekedte ma­Röplabda NB I. A visszavágón még biztosabban ezért pubu továbbítani, ám mi­előtt elérte volna, Palla köz­be tudott avatkozni. A 41. percben Kun elől Palla és Marth közös erővel mentett az utolsó pillanatban. A 48. percben újabb ha­zai helyzet maradt kihasz­nálatlanul Kőhalmi a jobb oldalról végezhetett el sza­badrúgást, a labdát Kun a 16-os vonalánál lejjel Szabó Imre elé továbbította, aki tíz méterről, senkitől sem zavartatva a kapujából ki­mozduló Pallát találta teli­be. Az ígéretes akció után ismét eseménytelenséggel teltek a percek. A 63. percben Szabó Gy. húzott kapura, az alapvo­nalról jól adott vissza, Kun Az NB II további ered­ményei: Sopron—Eger 2-1 (l-l), Szekszárd—Szolnok 0-2 (0-1), Kazincbarcika—Nyír­egyháza 2-1 (l-l), Vác— Metripond SE 0-0, Nagyka­nizsa—Keszthely 0-0, SBTC —D Kinizsi 0-1 (0-1), Ganz­MÁVAG—Baja 6-0 (2-0), H. Szabó L. SE—DVTK 0-2 (0-1), Komló—Dunaújváros 1-2 (0-1). A bajnokság állása: 1. Eger 2. Szeol-Délép 3. DVTK 4. Dunaújváros 5. Keszthely 6. Ganz-Mávag 7. Szolnok X. Salgótarján 9. Komló 13 8 4 1 26-10 20 13 8 2 3 25-11 18 13 6 5 2 26-17 17 13 6 4 3 20-13 16 13 6 4 3 16-14 16 13 6 3 4 26-17 15 13 7 1 5 23-18 15 13 6 3 4 15-11 15 13 6 2 5 24-20 14 10. II. Szabó L. SE 13 5 3 5 17-16 13 11. Sopron 12. Nyíregyháza 13. Szekszárd 14. Vác 15. D. Kinizsi 16. Nagykanizsa 17. Metripond 18. Veszprém 19. Baja 20. Kazincbarcika 13 4 5 4 16-15 13 13 5 2 6 16-16 12 13 4 4 5 12-21 12 13 4 3 6 9-15 11 13 3 4 6 14-19 10 13 3 4 6 15-21 10 13 4 2 7 17-24 10 13 3 3 7 13-21 9 13 3 2 8 16-34 8 13 1 4 8 11-24 6 át a felezővonalon, ám a hazaiak fölénye a 40. percig meddőnek bizonyult, hely­zeteiket nem tudták gólra, gólokra váltani. Szünet után bő negyedóráig egyenrangú ellenfélnek bizonyultak, a vendégek, lehetőségeik is adódták, de miután ezeket elpuskázták, ismét a Dózsa vette át az irányítást, és be­biztosította egy percig sem vitás győzelmét. Góllövő: Holler (40. perc), Somogyi (61. perc). Jó: Pécsik, Hol­ler, Somogyi. Tápé—Lajosmizse 2-0 (1-0). Lajosmizse, 300 néző. Vezet­te: Szeles. Tápé: Márton — Miklós S., Úrban, Róka, Neszvecskó — Zakar, Pipicz ((Miklós J.), Bazsó — Hegedűs, Ma­gyar, Karsai. Edző: Mészá­ros Sándor. Az első percben megsze­rezte a vezetést a vendég­csapat. Magyar beadását rö­viden mentették a védők, a labdát Pipicz szerezte meg,, aki 16 m-ről a bal alsó sa­rokba lőtt, 1-0. Az 53. perc­ben villámgyors tápéi tá­madás végén az egymásra váró védők között Magyar kiugrott, és a kifutó kapus mellett a hálóba helyezett, 2-0. ba rúgta, 2-0. A szünet után 2 perccel Vigh beadását So­mogyi fejelte közelről a há­lóba, 3-0. A 87. percben Si­mái az alapvonalnál kicse­lezte Albertit, és beadását Nagy L. fejelte a háló kö­zepébe, 3-1. A szarvasiak biztosan nyerték a mérkőzést, noha a támadások befejezésénél ez­úttal nem voltak túlságosan határozottak. Jók: Váci, Fi­lyó, Plástyik, illetve Pozsár, Bajusz. További eredmények: Kecskeméti SC—H. Kun B. SE 2-2 (2-1), Békés—Kecs­keméti TE 5-0 (2-0), Gyula —Solvadkert 3-2 (2-1), Oros­házi Határőr Dózsa—Oros­házi MTK 0-3 (0-1), Makó— Miske 0-0. A bajnokság álfása: 1. Orosháza 2. Szarvas 3. KSC 4. Gyula 5. KTE 6. Sz. Dózsa 7. L.-mizsc 8. Békés 9. Kun B. SE 10. Makó 11. Szentes 12. SZVSE 13. Miske 14. Tápé 15. Soltvadkert 16. H. Dózsa 11 8 1 2 22- 5 17 11 7 2 2 28-10 16 11 6 3 2 17-11 15 116 3 2 16-11 15 11 6 2 3 19-13 14 11 4 4 3 16-15 12 11 4 3 4 19-20 11 11 3 4 4 22-19 10 11 2 6 3 16-17 10 11 3 4 4 10-13 10 11 4 2 5 11-24 10 11 3 3 5 14-18 9 11 2 5 4 12-16 9 11 4 - 7 11-11 8 11 2 2 7 18-28 6 11 2 - 9 11-31 4 A férfi röplabda NB I. tudták kihasználni, oda-visszavágó alapon bo- látszik — a számszerű ered- e[()| azonban az egyik védő nyolódó bajnokságában a mény alapján — szorosnak monteni tudott a kapu tor­Szeol-Délép SE csapata sze- ez a két szett. A harmadik ^ában Ezt követően ismét gedi sikeres bemutatkozása játékrészben a Melkvi ve- csapkeidóvá. unalmassá vált a után szombaton a főváros- zérelte társaság ..kiütéssel" hibát hibára halmo­ban játszott a BKV Elöré- biztosítottá vitathatatlan z'<)tt rnir.dkét fél' A hajra­vel. A szegediek, tanulva a győzelmét. Mégpedig olyan ban Takó beadását Márton hazai mérkőzésből. meg- ellenfellel szemben, amelyik lejejheUe közelről kapura, inkább felkeszültek „Előre- az előre hozott osszecsapa­ből". Ez elsősorban sánc- son egy hete megverte a munkájukban nyilvánult KSC-t! meg, de mezőnyjátékuk is Szeol-Délép SE—BKV Elő­sokat javult a pénteki ta- re 3:0 (13, 10, 3). Budapest. Vezette: Juhász. Takács. Szeol-Déléo SE: NUSSER, MELKVI, HUSZTA Barta, ARANY. Nagy L. Csere: Katona, Petre. Kérges. Ed­ző: Nyári Sándor. Megyei /. osztály Sűrűn estek a gólok lálkozóhoz képest, ami fő­ként tudatosságban nyilvá­nult meg. A hazaiak az első es má­sodik játszmában csak a Tisza-partiak kihagyásait Labdarúgó NB I. Öszi első a Bp. Honvéd A labdarugó NB I-ben az ös/J ldeny utolsó elóttá fordulóját bo­ri yolitották ló :t hét végén. Az eddig liistavo/xMó Bp. Honvéd döntetlenjével biztosította sze­zonbeli elsőségét, de az is eldőlt, a I'MSC az. előkelő második he­lyen várja majd a folytatást. Eredmények: DMVSC—FTC 0-0. Debrecen. 8000 néző. Vezette: Puhl. Vasas—Haladás 0-0. Füy utca, 2. Pécs 7000 néző. Vezette: Roxln. 3. Tatabánya Siófok—Békéscsaba 1-2 (1-0). 4. Ferencváros Siótok. 3000 néző. Vo/elLe: Ha- 5. MTK-VM mar. Góllövö: Hada, illetve Ka- 6. Rába ETO nyári. Csanálosl. 7. Zalaegerszeg Videoton—MTK-VM 2-0 (0-0). 8. Békéscsaba SzőkcsOohénvdr, 4000 néző. V<- 9. Haladás acttc: Szilágyi S. Góllövő: Szabó, ill. Videoton Major. 11. Debrecen Bp. Honvéd—PMSC 0-0. Fáy 12. Vasas utoa, 13000 néző. Vezette: Nagy 13. O. Dózsa B 14. Bp. Volán Itába ETO—C. Dózsa 2-2 (1-0). 15. Siófok Győr, 13 000 néző. Vezette: Dri- 16. Csepel Bán. GoUovö: Hanntch (2, egyet lil-esibol), illetve Steidl, Heredi (Ill-esböl). Tatabánya—Bp. Volán 2-0 (0-0). Tatabánya. 3000 néző. Vezette: Kórös. Góllövö: Plotar, Simon. Csepel—ZTE 0-0. Csopel, 2000 nezö. Vezette: Divinyi. A bajnokság állása: Bp. Honvéd 14 9 4 1 23- 9 22 14 X 3 14 5 6 14 6 4 14 6 3 14 3 8 14 3 8 14 5 4 3 25-12 19 3 15-12 16 4 17-16 16 5 18-17 15 3 24-21 14 3 22-20 14 5 18-18 14 14 5 4 5 17-17 14 14 4 6 4 14-15 14 14 4 6 4 15-19 14 14 4 5 5 18-20 13 Bősége 3 gól termést hozott a megyei i. osztályú labdarúgó­bajnokság újabb fordulója. Igaz ez a sok gól eléggé egyenetlenül oszlott meg. Bordány—Fábiánsebestyén 2-1 (0-0). Bordány. 20(1 néző. Vezette: Bácskai. Bordány: Mészáros — Farkas 11.. Nagy, Horváth, Vass (Péter) — Vitális, Farkas I.. Hajdú A. — Szaibn (Balogh), Kádár. Edző: Sándor Zoltán. Nagy iramú mérkőzés, igazsá­gos eredmény. Góllövö: Vitális, Szabó, ill.: Kovács I. -lók: Hor­vátit, Hajdú A., ill.: Kovács 1. Kinizsi-Húsos—Tisza-Oj KSK l-l (0-0). Szabadság tér. 200 né­ző. Vezette: Valastyán (hibát­lanul) . Kinizsi-Husos: Stmády — Mik­iért G., Mihaükó. Zödi. Schwartz (Gondar) — Miklós Z. (Markó), Lévai, Szilágyi, Gránitz — Gom­bos, Subák. Edző: salanki Ist­ván. Tisza-Oj KSK: Lipcsei — Kiss. Flarkas. Tóth J., Tóth M. — Ta­kács. Nacsa. Kéri. Héjjas — Ba­tyik. Palotás. Edző: Kúrtösy László. Egyenlő őrök: küzdelme, igaz­ságos pontosztozkodást hozott. Góllövö: Szálagyt (Ll-esből), ill-: Tóth M. Kiállítva: Héjjas (70. pere). Szőreg*—Sándorfalve. t-o (0-0). Sándorfialva, 300 néző. Vezette: Balla. Palla lábbal hárított. A 88. percben a jobb oldalon ka­pura törő Diósi veszélyes, hal oldali léc mellé tartó labdáját Hornyák ütötte a mezőnybe. Elénk iramban kezdődőit a találkozó, aminek nem kis meglepetése volt, hogy a Veszprém nem állt be véde­kezni A Viszonylag korán rúgott gól után mezőnyfö­lénybe kerültek a hazaiak, de húsz perc elteltével mindinkább aktívvá vált a vendégegyúttes. Ez azért történhetett meg, mert a szegediek lehetőséget adtak erre ellenfelüknek, amely­nek labdarúgói éltek is az alkalommal. Tehették, hiszen Kőhalmiék nem tudták kel­lően szervezni a támadáso­kat, kevés használható lab­dát kaptak a védőktől elsza­kadni képtelen csatárok. Szünet után sem sokat változott a helyzet, támad­gatott a Szeged, de a ke- „ . , .. - ., ••>, Szoreg: Nagy D. — Horváth, veset futó, mozgo, helyüket Buknicz, s* Fülöp - Drágán. ritkán változtató játékosai- Kakuszá, Balogh (Bajorics) Szőreg a 85. percben szere/,te meg a győztes gólt. Góllövö: Kanász. Jók: Nagy D.. Szabó, Buknicz, Simon, ill.: Zomibori, Kakuszá, C/.tbcrc. M ár I é I y—Tanárképző Főiskola 4-2 (1-0). Kistadion. M néző. Ve­zette: Végvári (kitűnően). Tanárképző: Schaohinger — Mészáros, Kiss .!., TóUl Gy.. Udvarhelyi II. — Juhász, Tóth I.. Agóei — Néjmóth. Gögh (Si­sák), Bischof (Itolónyi). Edző: Miskolozi József. Sportszerű iménkö/ésen a gyen­ge napot kifogó hazai kapus nagymértékben „besegíteti" a vereségbe. Góllövö: Bárányi (2). Túri (2), ill.: Polcnyi, Agócs. Szeol-Délép SE junior—Kistelek 4-0 (2-0). Szőregi út, 1800 néző. Vezette: Keresztúri. Szeol-Délép SE junior: Tóth — Balogh, Szólnál, Feíler, Török — Baba (Botlik), Varga, Orosházi, Kanalas — Grezsa, Lengyel. Ed­ző: Szálai István. Kistelek: Krizsán — Kovács, Guba. Varga, pálkovics — Hódi. Giliczo (Muhel), Cz.eigersch.midt, pipicz. — Kiss, Jakab. Edző: Radics Lajos. A jól játszó juniorok sportsze­rű mérkőzésen gyozáok. Góllövö: Lengyel, Kanalas, Orosházi, Varga. Jók: Szélpál. orosházi. Lengyel, Kanalas, ill.: Czeiger­.schmidt. Guba. Szentesi Kinizsi—Kiskundorozs­ms (0-0). Szentes, 3tKi néző. Ve­zette: Szilágyi s. Csongrád—KSZV SE 1-1 (l-l). Kertész u., 130 néző. Vezette: Vezér. Mindszent—Alsóvárosi MAV fi-t (3-0). Mindszent. Vezette: Madarász. Góltövő: Torok (2), Ladányi, Bá.rt ucz (ll-esből). Szarka, Vajda, ill.: Lukács. A bajnokság állása: I. Csongrád 10 7 3 -22- 5 17 2. Mártélv 10 6 2 2 35-15 14 3. Szeol-Délép SE junior 10 6 2 2 27- 7 14 4. Mindszent 10 6 2 2 24-15 14 5. Dorozsma 10 5 4 1 12- 4 14 6. Tisza-Üj 10 4 4 2 20-13 12 7. Bordány 10 6 - 4 24-18 12 X. Szöreg 10 5 2 3 22-20 12 9. Szentesi K. 10 4 2 4 22-21 10 10. Sándorfalva 10 4 1 5 7-11 9 11. Tanárképző 10 3 2 5 15-21 8 12. Kinizsi H. 10 2 4 4 13-20 8 13. Kistelek 10 2 3 5 12-24 7 14. F.-sebestyén 10 - 3 7 13-30 3 15. KSZV SE 10 1 1 X 9-28 3 16. Alsóváros 10 1 1 8 8-34 3 r Igy kellett volna tippelni! ban nem volt kellő átütő erő, így próbálkozásaikat könnyűszerrel verte vissza a veszprémiek védelme. Az ij * ? ® J'-jJ J2 alacsony színvonalú mérkö­14 3 3 s t5-2i 2®s — amiről elmondható: 14 3 í ío 10-22 7 egy gól és más semmi — is­Kanász, Simon. dr. Jierney. Ed­ző: Török György. Sándorfalva: Barna — Dékány, Czibene, Zombori, Kakuszi — TóUi J. (Bálinké), Kiss Z., Széli .1. — Szarka (Szélpál). Tóth M„ Kovács Z. Edző: Farkas Imre. Közepes színvonalú mérkőzésen a szünet után többet támadó A Totó 42. heti játékszelvényén 9. Arezzo—Monza 1-0 1 szereplő mérkőzések: III. Campobasso—Catania 0-0 X 1. Como—Udinese 0-0 X 11. Catanzaro—Bologna 1-0 1 2. Juventus—Bari 4-0 1 12. Cesena—Cagliari 0-0 X 3. Lecce—Internazionalc 0-1 2 13. Palermo—Ascoli 0-0 X 4. Milán—Torino 1-0 1 Pötmérközések: 5. Napoli—Verona 5-0 1 14. Lancrossi—Lazio 2-0 1 6. Pisa—Avellino l-l X 15. Pcscara—Enipoli l-l X 7. Roma—Fiorentina 2-1 1 16. Sambenedcttese— 8. Sampdoria—Atalanta 0-0 X Perugie. 0-0 X