Délmagyarország, 1985. október (75. évfolyam, 230-256. szám)

1985-10-14 / 241. szám

6 Hétfő, 1985. október 14. Labdarúgó NB II. Bravúros idegenbeli győzelem Területi bajnokság Felemás mérleg Ötvenszázalékosra sikere- 2-2 (l-0)_ Kiskunfélegyháza, dett a területi labdarúgó- 500 néző. Vezette: Fekete, bajnokságban játszó szegedi t, csapatok mérlege. A Tápé f- l?ozsa Fark?s ~Hur* nyert, a Dózsa egy pontot ?uly' Po«,k- Holler Kamp Teke hozott el idegenből, az SZVSE viszont meglepetésre kikapott. Tápéi ESK—Békési SE 1-0 ler — Kemenes, Kálmán, Balki (Tulkán), Gerecz — Mező, Somogyi. Edző: Hajós Imre. A széLtöl támogatott hazai­Három vereség Szeol-Délép SE—Dunaúj- hozható. A 40. percben Du- gyors vetődéssel elcsípte a városi Kohász 2-1 (1-0). Du- pai húzta el Kőhalmi lá- labdát. Az eredménytelen naújváros, 1800 néző, ve- bát: szabadrúgás. Grubo- hazai szógletrúgások után zette: Nagy M. (Segovits, rovics ívelt a bal szélről ke- Tatár vágta kapu mellé a Kaibás). resztbe, a hórihorgas Meny- labdát. Szeol-Délép SE: Hornyák hárt. nem tudta elfejelni a A hazaiaknak nem sike- te: Szabó II kezdeményezést, s megsze­— Balázs, Kozma, Kántor, labdát, s a mellette felugró rült a találkozó első negyed- Tápé- m irton — Miklósi rezték a vezetést A félidő Szabó Gy. — Takó, Kő- Kőhalmi a bal sarokba fe- orajaban szokásos harcmo- Urbáa ' Hegedűs Rók.. nagyobb részében védekezés­halmi, Gruborovics — Sza- jelt. 1-0. • dorukkal, a letámadással Neszv<;cskó Zakar pjgníczky kényszerült a Dózsa, eb­.... • . , , « ifeiu (0-0). Tápé, 500 néző, vezet- ak ragadták magukhoz a Rosszul sikerült a pályára lépő szegedi tekecsapatok­nak az elmúlt hét vége. A Postás lányai váratlan vere- Ress, Csorba, Törő. bó I., Kun, Deák. A gól megzavarta a D. Kohász: Holló — Gróf, zaiakat. Menyhárt, Sztanó, Misko- vesztette el a vitz — Kiss, Tatár, Dupai— futott a kapu felé, de a lö­ha- megzavarni a szegedi védel- (Miklós SV n^A —'"icfrfív ben az időszakban csupán Ismét Menyhárt mot> 'Ry fokozatosan küz- ' oazso iviraiy ,,„:A.,„1 ,,.VA_,„ i Ka-i íz delmes mezőríviáték alakult <Mi,kJÓS J> Kareai labdat. Kun delmes mezőny.,atek alakult Mészár0s sánd(>r vés pillanatában Miskovitz séget szenvedtek itthon. Az Csere: Deák helyett Tóth hátulról elgáncsolta. Nagy ellenfél, a Kőbányai Porcé- az 50 Csorba heivett Né- játékvezető azonnal kiálli- ., . ...... , , „ ... . . • ,,-„,., • ' , • . . •' v-sorua neiyen isi ' „; ,, A-> zeooalyas-jatekanak koszon- mada. A hazaiak tamadtak lan így nagy bravúrt mond- meth a 73., Szabó I. helyeit totla a dunaujvarosi vedot. heU yA csapatból ' —' ---••—'••«•-••-..­hat magáénak: néhány hé- -•• •• — • A bo-»oí • • p ten belül mindkét szegedi csapatot legyőzte. A Postás együttesnek pedig az uto.só pillanatig esélye volt a két pont megszerzésére, de an­nak ellenére, hogv az össz- percben, teljesítmény jónak mondha- Kiállítva: Miskovitz a tó. egy-két játékos elma- percben. Edző- efiy-efiy ellenakcióval kísérle­tezett. Fordulás után meg­változott a játék képe, a Fábián a 88. percben. Góllövők: Kőhalmi a 40., Ress az 53., Kun a 61. perc­ben. Sárga lap: Kőhalmi a 73. A hazai szurkolótábor ter- többször mészetesen tiltakozott a bi- rosan vód6 roi dontes ellen. Meg a.szü­net előtt Szabó Imrének . , _ ,, , „ .... ,- vtiimuAni a i.iu.'iv im.-I.FV, ,t z A Szeol-Delep győzőimet A lassan megszokottá való terV5zerübben> ;itgondoltab­gyors pontos ellentamadá- koreográfia szerint zajlott a ban játfizó szegediek vették . sainak, s szervezettebb ko- tapei talalkozo első kethar- , iránvítíst eevik tá­——átékának köszön- mada. A hazaiak támadtak, ^u^a m^iLt S £­SKr is STa'SaSnÍ került kiegyenlíteniük, majd Hornyák. vala- hogy sem sikerült. Sőt meg mint Kozma, Kőhalmi, Sza- helyzeteket is bó I. és Kun. igen ritkán tékvezetői ítélet — a bíró 11-est ítélt ellenük, holott akadt egy ígéretes helyze- ~ o^lic 'irtván: AzeLsöfél- SSk^elllnS a SSstek kez™' sem lehetett le, de 1(> meterrol a jobb jdd ulan akár kétgólos ve- szórványos megugrásai min­sarok melle bombázott. zetéssel is mehettünk volna dip veszélyesek voltak For­A második játékrészt 10 m öltözőbe. Szünet után a dulópontot Zakar - Miklós .„ . emberrel is nagy lendülettel io emberrel kitámadó Ko- j beadásából elért — cóüa a Dózsa két pontot érdemelt radt szokott formájától, így Az orkán erejű szellel kezdte a Kohász, s az 53. hász ellen végig nyílttá vált hozott A Békés ezután bát- volna, a második félidőt következhetett be a nem szemben kezd ek a hazaiak, percben ki is egyenlített. a küzdelem, de meg kellett r-.Hv.n támadott V o T-it* -szinte végig támadta, több vart vereseg de h!ába igyekeztek csak a Gróf a jobb oldalról ívelt a tartanunk egygólos előnyün- aakjs töbTS&ége níüt helyzete volt, de ezekből A Szeol-Delep ferfiegyut- 14. percben nyílott lehető- kapu ele. Csorba fejéről Ta- ket. A játékvezető korrektül .-_ 5 r*mk kettői tudott értékesí­— megfosztotta őket győzel­müktől. A mérkőzés képe alapján ket. A játékvezető korrektül e^iud a meccs élvezete- Cfiak kettőt tudott értékesí­sebbé ' vált, az eredmény teni. A szegediek góljait azonban nem, változott Mezö (4a- Perc> GerC'cz (56. perc) rúgta. A Dózsából Kampler, Gerecz és Keme­nes játszott átlagon felül. Lajosmizse—SZVSE 3-0 A további eredmények: (1-0). Vasutas-stadion, 500 Miske—Szarvas 0-0, Oros­néző. Vezette: Szűrszabó. hazi MTK—Kecskeméti SC SZVSE: Újhelyi — Bajusz, 2-0 (0-0), Soltvadkert— Ha­Góllövö: Zakar. Kiállítva: Zsíros (Békés) lelép férfiegyüt- 14. percben nyílott lehető- kapu elé. Csorba feji: lese sorrendben sokadik ve- ségük a gólszerzésre. Ekkor tár, majd Ress fejére, onnan bíráskodott reségét szenvedte el Ez a Csorba lőtt közelről az ol- pedig a bal sarokba került Kovács András: Tíz em­mostani azonban különösen dalhálóba. Egy perc múlva a labda (l-l). Nem sokáig berrel sem érdemeltünk ve­váratlan, hisz ellenfelük Menyhárt saját kapuja előtt örülhetett a hazai közönség reséget. Hazai pályán túl sem túl erős gárda volt. cselezgetett, Takó leszerel- a gólnak, mert a 61. perc- nagy volt ellenfelünk elő­Eredménvek. Kőbányai te, egyedül futhatott a Ko- ben az ügyetlenkedő Sztanó nye...l Porcelán—Szegedi Postás 5:3 hasz kapUja felé, de labdá- mellől Kun csípte el a lab- Jankó Árpád (2439:2425). NB l-es női ját a kifutó Holló kiöklözte, dát, akit Dupai sem tudott * mérkőzés. Szeged. Pontszer- Takó ismételhetett, de má- leszerelni, és a szegedi csa- További eredmények: Szol­zök: Kurucziné 434. Gazsó- Sodszor az üresen hagyott tar a kifutó Holló mellett a noki MAV-MTE—Kazincbar- s né 425, Holczerné 414, ill. kapu tölé emelt hálóba lőtt (2-1). Nem adta cika 3-1 (1-0), Diósgyőr— Kiss L„ Hágelmann T. (Wé- tárőr Dózsa 8-2 (4-1), Kecs­Tompáné 432, Révész 418, ' ... . . fel a vasgyári csapat. Ress Ganz-Mávag 2-2 (1-2) Készt- bor), Szrenka — Márki, Mé- keméti TE—Gyula l-l (l-l), Kórász 403. A valtozatos, Kuzaeimes, fcjesét védte Hornyák, majd hely—Salgótarján 2-2 (0-1), nesi, Hágelmann E„ Nagy L. Szentes—Makó 1-2 (0-1). Soproni Spartacus—Szeol- d®'közepes színvonalú ja- T()r- fejesénél ismét bra- Nyíregyháza—Váci Izzó 0-0, — Apró (Tóth G.), Simái, Délép SE 5:3 (4976:4922). u'k f°kepp 3 palya. KOZ?" vúrral hárított a szegedi ka- Metripond—Nagykanizsa 1-0 Edző: Tóth Lajos. NB l-es férfi mérkőzés. Sze- Pen zajlott. A Kohász ta- pus A/ elkeseredett hazai (i-0), Eger—Szekszárd 5-0 Nem sok jót lehet elmon- BirkÓZÓ-vb ged. Pontszerzők: Kovács matlas?' nom JéientetteK ku- rohamok, a gyorsabbá vált (2-0), Baja—Komló 2-1 (1-1), dani a mérkőzésről már 883, Tomsich 846, Takács 'onosebb veszelyt a szegedi játék közben ekkor több ke- Debreceni Kinizsi—H. Szabó ami a hazai csapatot illeti 836. ill. Deák Gv. 855, Deák kapura. A 29. percben vi- mény, sőt durva belépő is Lajos SE 0-2 (0-1), Vaszp- Most nemcsak I. 854. Berényi 851. szont Gruborovics bomba előfordult mindkét fél ré- rém—Sopron l-l (0-1) Agria SE—Szegedi Postás szabadrúgását mentette bra- széről. Menyhárt, aki már SK 5:3 (2437:2363). NB Il-es vúrral Holló kapus. Már ek- középcsatárt játszott, a 82. férfi mérkőzés. Eger. A sze- kor látszott: a hazaiak vé- percben 10 méterről lőtt a gediek pontszerzői: Alföldi delme elég könnyen zavarba jobb sarok felé, de Hornyák 440. Németh 409, Bogadzsia 405. * A BEK küzdelmei során a női versenyben a bajnok Szeol-Délép SE együttese bejutott a legjobb négy kö­zé. Asztalitenisz Kosárlabda NB I. Száz pontot dobott a Baja a kihagyott helyzetekkel keserítették el A BAJNOKSÁG ALLASA:g ^ szurkol6i|;at hanenl jaté. 12 7 2 3 ai-ii íe kukkal is. A csapatrészek r 6 3 3 is lo is között nem volt összhang, 12 6 3 3 16-14 is semmi elképzelést nem lehe­g 5 u is-12 h telt a játékukban felfedezni, lóan kezdődött a XXIII. 12 6 í 5 21-18 n Ezzel özemben a vendégek szabadfogású birkózó-világ­12 s 3 4 20-17 13 okos, célratörő focit ját- bajnokság vasárnapi záró­12 s 3 4 17-14 13 szottak, s ami nem mellé- napja. Balla József, az FTC 1. Eger 2. Szcol-Dílép 3. Diósgyőr 4. Salgótarján 5. Krszthcly 6. Dunaújváros 7. Komló 8. Szolnok ». Ganz-Mávag 10. Szabó L. SE 11. Nyíregyháza 12. Szekszárd 13. Sopron 14. Vác 15. Nagykanizsa 16. Metripond 17. Veszprím 18. Ilebr. Kinizsi 18. Baja Balla döntős volt Magyar szempontból kivá­12 4 4 4 12-19 12 kBS' KZere/-tek három gólt. 30 esztendős sportolója drá­12 3 5 4 14-14 11 Igaz egy lesgyanúsat, egyet maj csatában legyőzte iráni 12 4 2 6 9-15 10 pedig nagy kapushibából. ellenfelét, és ezzel életében 12 4 í 7 17-24 9 Szóvaj ez volt, de ezt nem először világbajnoki döntő­12 3 3 6 13-20 9 kell szeretni. Góllövő: be jutott. Ott azonban két­í t S Lendvai (2),), Kocsis. vállal kikapott a szovjet 1<Í 3 2 7 lb-co 8 Fontos két pont 20. Kazincbarcika 12 - 4 8 9-23 4 H. Kun B. SE—Sz. Dózsa Gobedzsisvilitől. Megyei I. osztály Több meglepetés született Kiskundorozsma—Szeol- Muhi — Czifra. Czeigersch- Kinizsi Húsos—Fábiánse­Délép SE junior 0-0. Dorozs- midt, Hódi — Jaksa, Gilicze, bestyén 3-1 (2-1). Fábián­Nagy érdeklődés előzte re: Mező (6), Jáhni (—), Kó­meg a Szeol-Délép SE NB nya (5). I-es férfikosarasainak ha- A bajaiak legjobb do­Az első hat közé jutás zai bemutatkozását két ide- bói: Hosszú (32), Likár (18), szempontjából igen fontos ROnbeli, megfelelő helytál- Gorjanácz (16). találkozón fogadta a Szőregi las utan A debütálás, saj- Az eredmény alakulása: 4. úti Sportcsarnokban a Sze- nos> nem sikerült, pedig a p.: 4-4, 9. p.: 21-16, 13. p.: ol-Délép SE asztalitenisz- lehetőség adva volt. Már a 29-20, 15. p.: 37-26, 26. p.: csapata a H. Kilián FSE mérkőzés elején feltűnt, a 58-52, 30. p.: 67-55, 36. p.: gárdáját. Az első mérkőzé- szegediek igen-igen bizony- 89-69. sek közül a végeredmény talanok, határozatlanságuk Ifjúsági mérkőzésen: Bajai . „ ,, .. _. . „ „ u , • .,„„ . - ,, ,, szempontjából meghatározó védekezésnél és támadás- SK—Szeol-Délép SE 107-63 ™a. 200 nezo. Vezette: Ko- Pipicz (Molnár), tdzo: Ra- sebestyen, 200 nezo. Vezette: volt Berta a válogatott Si- nal egyaránt megmutatko- (61-40). A legjobb szegedi böl (kiválóan). dics Lajos, mon ellen elért, és Ara- zott A támadópalánknál a dobók: Kónya (19), Szűcs Dorozsmai Mihalffy - Tanárképző: Schachinger nyosi Krenhardt fölött ara- ziccerek sokasága maradt ki- (16) Kószó, Ezsiás, Farkas Z., Udvarhelyi, Tóth I., Kiss, tott győzelme, ugyanakkor használatlanul, a játékosok Pécsi VSK-Szeol-Dclcp Simonics - (Vasas Z.) - Mészáros-Sisak, Tóth Gy . r,.7 Kovács - bár a döntő legtöbbször nem tudtak po- SE 70-42 (38-28). NB l-es Farkas L„ Mucsi, Farkas A. Kummer. Nemeth (Polenyi) Z„ Sebők, Granicz játszmában is sokáig veze- zicióba kerülni ha mégis, női mérkőzés. Pécs, 500 né- — Vasas R-. Kovács, Takacs. — Gogh, (Zador), Bischof. tett — veresége Leinwéber- akkor pedig sorozatos pon- ző. Vezette: Weidinger, El- Edző Aradi Emil. Edző: Miskolczi József, tői. 7:2-es hazai vezetés tatian dobásaik miatt ke- mauer Szeol-Délép junior: Tóth Alacsony színvonalú mér­után a vendégek percei kö- rültek hátrányba A ha- Szeol-Délép SE: Balázsik — Balogh, Török. Varga, kőzésen enyhe hazai me- demelt vendeggyozelem. Gol­vetkeztek, s 8:7-re felzár- zajak ráállásos zónavédeke- A. (2), Zsemberi (9), Tarczy Karkas — Nagylaki (Zsifkó), zonyfölény. Igazságos ered- lovo: Sebők (3), ill. La­koztak. A hajrá ismét a zése sem bizonyult hatá- (8), Palotás (5), Lengyel (2). Fehér, Kanalas. Bánki — meny Jok: Kovács, Czifra. rincz. szegedieké volt, s a végig sosnak levegősen" véde- Csere: Balázsik K. (—),Oiáh Grezsa, Lengyel. Edző: Sza- A tanarkepzonel nem volt nyílt küzdelemben a ha- keztek> igy azlan a mérkö- (5), Kamenik (6), Berkó (1), lai István. kiemelkedő teljesítmény ... zai gárda vezéregyéniségei zés folyamán szinte végig, Kalocsa (4). A nagy dorozsmai fölényt Alsóvárosi IWAv-Szentes. nezo. Vezette. Molnár I. (Szosznyák, Berta, Aranyo- a tudatosabb bajaiak aka- Nagyon jól kezdett a Sze- csak a kapufalövések jelez- Kln,zsi <1"0). Szabadság si) jóvoltából sorrendben rata érvényesült. ol-Délép SE női csapata. Az ték, gólok nem. Jók: Ézsiás, íe.r,t:,200 nezo- VezeRe: Lacz- lapacs, ötödször is nyerni tudott. . „„ 5. percben 13-4-re, a 8. Farkas Z., Mucsi ill.: Tóth, Szeol-Délép SE—Honved zeol-Delep Sfc percben i8-i2-re vezetett. Török, Kanalas, Bánki. Kilián FSC 15:10. NB l-es ^^ Ezután szinte megijedtek a Szöreg-Mindszent 2-2 fer imerkozes Szeged. Gyo- Sfwrtcsarnok ^00 nezo. Ve nagy lehet6ségt61> és a Pécs . Sző 200 néz„ Ve zott: Szosznyák 5, Berta 4, zitte. lutír, i renKer. fordítani tudott. Szünet utan zette- Madinyecz Aranyosi 4, Kovács 1, Fest Szeol-Délép SE: Walke „gólszegénynek" bizonyult a ' - .. ' „ 1, ill. Simon 3, Leinwében (11), Kaszás_(19), Palicz_(2), vendégcsapat. Amit dicsér- ?>zoreK: ^agy D. — Hor 3, Krenhardt 2, Imre 2. Bánóczki. Kinizsi-Húsos: Simády — Miklós G„ Mihalkó, Schwarcz, Szilágyi, Miklós Gom­bos, Lévai, Szente. EdzőiSa­lánki István. Közepes színvonal, megér­Sándorfalva—KSZV SE 3-0 (2-0). Sándorfalva, 300 Sándorfalva: Barna — Ka­Kakuszi, Dékány, kó F. Zombori, Kiss Z., Virágh Alsóváros: Dombi — Tóth (Szanka), Tóth M., Szélpál, Császár, Báder, Kiss J. — (Pálinkó), Széli J., Kovács Pipicz. Lukács Karsai — Z. Edző: Farkas Imre. Tóth (25), Guóth (15). Cse- ni lehet a lányoknál, az az akarás. Vadászi (Nagy S.), Horváth, Az elsö félidőben eldőlt a Khamer. Edző: Bólya János, talalkozo sorsa. Góllövő: Lelkes játékával rászolgált Sze" J' (2)- Toth M- Jok: Így kellett volna tippelni! 1. Freiburg—Darmstadt l-l X 2. FC lloniburg—Kassel S-l 1 3. Oberhauscn—BIau Weiss 90 2-3 2 4. Ilcrlha BSC—Wattenscheld 0-1 2 5. Blclefeld—Fortuna Köln 0-1 2 6. Avellino—Koma 1-0 1 7. Bari—Interuazionalc l-l 2 8. Fiorenllna—Napolt 0-0 X 9. Torino—Juventus 1-2 2 10. Verona—Sampdoria 2-1 1 11. Cagllarl—sambenedettese 0-1 2 12. Cremonesc—Pescara 2-0 j 13. I.azio—Trirstlna 2-1 1 Fótmérközések: 14. Monza—Bologna 0-0 X 15. Empoli—Arezzo 3-2 1 16. Pcrugia—Campobasao 2-1 1 vath, Buknicz, Jaksa, Fülöp a győzelemre az Alsóváros. Sze11 J" Kovács Z. — Szab0' Kakuszi. Simon — Góllövő Lukács (2), ill.: Ka- Z Sz. Postás-Szolnoki KVFSE Bajorics (Drágán), Kanász, tona. Jók: Lukács, Horváth, , T"'^?-1 KSK—Csonerád 107-64 (51-32). NB Il-es fér- dr\. Jerney- Edz°: Torok Császár, Pipicz, ill.: Sebes- Ujszentivan. Ve­fi kosárlabda-mérkőzés. Sze- yor8y' tyén. Határ, Nagy. Első félidőben vendég ged. Mártcly—Bordány 5-2 Sz. Postás: KÁLMÁN (29). szünet után hazai fölény, (i_2). Mártély, 150 néző. Ve­Erményi (—), CSANÁDY igazságos döntetlen. Góllö- ^tte: Varró. (32), KONCZ (29), Horváth vő: dr. Jerney (ll-esből), Bordány: Szekeres — Fnr­L. (4). Cs.: Velcsov (2), Széli Simon, ill.: Nagy T.. Ladá- kas IIm Nagy, Horváth. Vass (3), Farkas (4), Papp (—), nyi. Jók Simon. Buknicz, _ Borbás, Farkas I., Vitális Mészáros (8). Edző: Mustos Horváth, ill.: Tusjak, Ladá- (Vincze) — Hajdú A., Sza­T. János. nyi. Lőrincz, Bartucz. bói (Balogh). Kádár. Edző: A szegediek javuló csa- Kistelek—Tanárképző Fő- Sándor Zoltán, patjátéka elsősorban a kidől- iskola 0-0. Kistelek, 300 né- Szünet után összeroppant 12! Kistííek ' gozott helyzetek távolról va- ző. Vezette: Sipka. a Bordány. Góllövők: Túri 13. Tanárképző ló értékesítésében nyilvá- Kistelek: Krizsán — Ko- Z.. Kovács, Bárányi. Gábor, u f-febestyén nult meg. vács, Guba, Varga (Bitó), ill.: Kádár, Hajdú A. is! Alsóváros zette: Kiss J. A BAJNOKSÁG ALLASA: 1. Csongrád 9 6 3 - 18- 4 15 2. Szeol-Délép SÍ! junior 3. Dorozsma 4. Mártély 5. Mindszent 6. Tisza Üj 7. Bordány 8. Szőrcg 9. Szentesi K. 10. Sándorfaiva 9 6 2 1 25- 7 14 9 5 3 1 12- 4 13 9 5 2 2 31-11 12 9 5 2 2 18-14 12 9 4 3 2 19-12 11 9 5-4 22-17 10 9 4 2 3 20-19 10 9 4 14 22-21 9 9 4 1 4 7-10 9 9 2 3 4 12-16 7 9 2 3 4 12-20 7 9 2 2 5 13-19 fi 9-36 9-24 3 9-36 12-28 3 9 117 7-28 3 i