Délmagyarország, 1985. augusztus (75. évfolyam, 179-204. szám)

1985-08-26 / 199. szám

Hétfő, 1985. augusztus 2G. m SPORT Labdarúgó NB II Gólszüret — biztató játékkal Tenisz Labdarúgó MNK Szerdán újabb fordulá Elkészült a labdarúgó MNK következő fordulójának sor­solása. A legjobb 32-be ju­tásért szerdán délután ját­szanak az együttesek. A szegedi, illetve Csongrád megyei csapatbk párosítása: Szegedi Dózsa—Nyíregyházi VSSC, Hunyadi tér, 14 (!) óra, Csáki. SZVSE—Szeol­líélép SE, Vasutas-stadion 16.30, Szilágyi S. Szarvas—H. Metripond SE, Szarvas, 16.30, Varga L. Az MNK mérkőzésekre az egyesületi bérletek nem ér­vényesek, mert a bevétel kö­zös a vendégcsapattal. Modellezés Aranyérem Kijevből A körrepülő és a szabadon­repülő modellezők világbaj­nokságán — mint már arról beszámoltunk — a magyar csapat aranyérmesként vég­zett. Most újabb sikerről ad­hatunk számot. A győzelem 40. évfordulója tiszteletére Kijevben rendezték a rádió­irányítású vitorlázórepülő modellek nemzetközi verse­nyét. Az F3B kat. a magyar csapat (Vörös Endre MHSZ, Délép Szeged, Szeri András MHSZ Kecskemét, Horváth János MHSZ Kecskemét) 32 573 ponttal elnyerte az el­ső helyért járó aranyérmet. Ez a győzelem a csapat mind­három tagjának remek ered­ményét dicséri. Ugyanez az összetételű gárda ebben az évben már másodszor bizo­nyult legjobbnak a szocialis­ta országok versenyében. SZEGED—METRIPOND SE 6-1 (3-0) Szöregi úti stadion, 4000 néző. Vezette: Plasek (Bo­gyó, Orovecz). Szeol-Délép SE: Hornyák — Szabó Gy., Fábián, Kán­tor, Balázs — Kőhalmi, Ta­kó, Gruborovics — Szabó /., Kun, Deák. Edző: Ondrik István. Metripond SE: Tóth — Szenti, Miklós, Fehér, Ko­vács I. — Olasz, Leindler, Adorján, Lipták — Kovács G., Csernus. Edző: Kutasi László. Csere: Leindler helyett Bárány az 58. percben, Kun helyett Márton a 71. perc­ben, Szabó I. helyett Pethö a 78. percben. Kovács G. helyett Talmácsi a 88. perc­ben. Góllövő: Gruborovics a 22., Kőhalmi a 32., Grubo­rovics (11-esből) a 43., Csernus a 46., Szabó Gy. a 48., Gruborovics a 65., Ta­kó a 77. percben. Sárga lap: Olasz a 77., Adorján .a 88. percben. Kiállítva: Balázs és Fehér a 33. percben. Rossz rajt ide vagy oda, vasárnap délután hosszú kocsisorok sorjáztak a Szö­regi úton, de gyalogosok is akadtak szép számmal, akik az új, szegedi csapat bemu­tatkozására voltak kíván­csiak. Az első húsz percben nem sok örömet leltek az impozáns új, és a szemben levő lelátón helyet foglaló szurkolók, mert a lelkes, fiatal, jól védekező vásár­helyi csapat nem engedte kibontakozni ellenfelét. Az első gól sem akcióból, hanem pontrúgásból esett. A 22. percben a cselezni próbáló Kunt a kaputól 18 m-re Miklós „elütötte". A szabadrúgáshoz letett lab­dát Gruborovics pazarul a bal felső sarokba csavarta, 1-0. Ket perc múlva Lipták lövését hárította Hornyák, majd Leindler labdája ke­rülte el a kaput. A 32. percben Deák közeli pró­bálkozása után Tóth • az alapvonalon túlra tenyerel­te a labdát. A szögletrúgást Szabó I. végezte el, a be­ívelt labdát Kőhalmi a kés­'ekedö védők között a kapu jobb oldalába, a léc alá FÖLDVARI MAGABIZ­TOS GYŐZELME. Eszter­gomban 22 csapat részvé­telével rendezték a serdülő cselgáncsozók Duna-kanyar Kupa országos egyéni és csapatversenyét. A szokat­lanul erős mezőnyben ki­magasló teljesítményt nyújt­va nyert 44 kilogrammosok között a Szeol-Délép SE versenyzője. Földvári Lász­ló. A szegediek közül, ugyancsak ebben a súlycso­portban Nahóczky Endre, a 60 kilogrammban Szalai László a harmadik volt. Az 52 kilogrammos Rácz és a 64 kilogrammos Varga az ötödik helyen végzett. A Szeol -Délép SC csapata 19 pontjával az ötödik lett. MOZGÁSSÉRÜLTEK EU­RÖPA-BAJNOKSAGA. — Nagypál István, az SZVSE atlétája a Brüsszelben ren­dezett Mozgássérültek Eu­rópa-bajnokságán indult. A szegedi versenyző 800 mé­teren 2:28.30 perces ide­jével a negyedik, 1500 mé­teren 5:11,70 perccel a har­madik helyet szerezte meg. Rangadót nyert a 3ATE SC Simon László felvétele Tóth, a vásárhelyiek kapusa búsan nézi a hálóban pi­henő labdát, amit Gruborovics mesterien csavart a bal felső sarokba. Ez volt a szegediek első gólja Látványos, nagy csatát ho­zó teniszrangadó volt szom­baton az újszegedi ligeti pá­lyákon. A férfi OB II-ben élen álló Gyöngyösi SE csa­patát fogadta az azonos pontszámú, de rosszabb mér­kőzésaránya miatt a máso­dik helyre szoruló JATE SC gárdája. Az egyes mérkőzések után 4:2 volt az eredmény a ha­zaiak javára. Ez azt jelentet­te, ?. három páros találkozó­ból már egy is elég a végső győzelemhez. A párosok mér­kőzése egyszerre kezdődött, így bőven maradt izgalom az összecsapás végére is. A har­madik párt alkotó Klivényi P., Mészáros kettős viszony­lag gyorsan vereséget szenve­dett. Ezért aztán a figyelem a másik két pályára irányult. A Kanalas Gy., Baczki duó — a vártnál nehezebben — izgalmas küzdelemben nyert, ami azt jelentette 5:4 a sze­gediek javára, tehát rang­adón diadalmaskodhatott a JATE SC csapata. Eredmények. Egyes: Kana­las Gy.—Szekrényesi 3:6, 4:6. Klivényi G.—Pál 3:6, 6:2, 6:3. Kanalas J — Úrban 4:6, 6:2, 6:1. dr. Thékes—Reviczki 6:0, 6:3. Baczkó— Szilágyi 6:1, 6:2, Balázs—Bádonyi 3:6, 4:6. Páros: Klivényi G., Kanalas J.—Szekrényesi, Urbán 3:6, 6:3, 2:6. Kanalas Gy., Baczkó —Pál, Reviczki 6:3, 7:6. Kli­vényi P., Mészáros—Bádonyi, Szilágyi 6:7, 3:6. ASZTALITENISZ AL­KOTMÁNY KUPA. Szolno­kon másodosztályú asztali­tenisz-versenyt rendeztek Alkotmány Kupa néven. Az igen népes mezőnyben Ur­bán Ildikó, a Szegedi Tö­megsport SE versenyzője az ifjúsági egyesben a máso­dik helyen végzett, a fel­nőttek vetélkedésében a legjobb 16 közé jutott. Vi­kor Beatrix — ugyancsak a felnőttek között — a négy közé jutásért szenvedett ve­reséget. SÁNDOR ANDRAS'ELSÖ HELYE. Egerben bonyolítot­ták le a Dobó István nem­zetközi ökölvivóversenyt, melyen Sándor András, a Szegedi Dózsa öklözője a könnyűsúlyban (8 induló) az első helyet szerezte meg. Békésen felszabadulási em­lékversenyt rendeztek 18 egyesület 75 ökölvívójának részvételével. A Szegedi Dó­zsa sportolói a következő helyezéseket érték el. 75 kg: 1. Tószegi 63,5 kg:... 2. Ábrahám 60 kg: ... 3. Sza­bó 57 kg: ... 2. Alexander 51 kg: ... 3. Ondok. fejelte, 2-0. Az újabb gólt követő percben Balázs sza­bálytalankodása miatt a vásárhelyiek jutottak sza­badrúgáshoz. Az eset lefú­jása után Fehér és Balázs tovább „kakaskodott", a bí­ró mindkettőjüknek felmu­tatta a piros kártyát. (Pla­sek játékvezető: „A vendé­gek javára ítéltem szabad­rúgást, de Fehér ezzel nem elégedett meg, belerúgott Balázsba, a szegedi hátvád pedig a fejénél fogva el­lökte ellenfelét. Ezért kel­lett mindkettőjüknek idő előtt öltözőbe vonulniuk!") A csetepaté után a ' 36. percben Tóth bravúrral mentette meg kapuját az újabb góltól, nem sokkal később pedig Kun fejese tévesztett célt. A 43. perc­ben a szegediek végezhet­tek el szögletrúgást, Grubo­rovics a 16-oson belül levő Kőhalmihoz továbbított, akinek lábát cselezés köz­ben Kovács G. összeakasz­totta, 11-es! A büntetőt Gruborovics a bal alsó sa­rokba helyezte, 3-0. Szünet után a 46. perc­ben szépített a vendégcsa­pat. Kovács G. a kapuhoz közel, de az alapvonalnál cselezgetett, Hornyák feles­legesen kimozdult kapujá­ból, igy a szélső könnyedén átemelte rajta a labdát, amit Csernus két lépésről a hálóba fejelt, 3-1. A 48. percben balról, a 16-os ol­dalvonalától Deák ívelt kö­zépre, Leindler ugyan kife­jelte a labdát, de balsze­rencséjére éppen a kaputól 18 m-re álló Szabó Gy. elé, aki kapásból óriási gólt ra­gasztott a jobb felső sarok­ba, 4-1. A 65. percben a jobb oldalon, a 16-os ma­gasságában Szabó I. végez­hetett el szabadrúgást. A. kapu elé iveit labdát Gru­borovics 5 m-röl a léc alá fejelte, 5-1. És ezzel még nem volt vége! A 77. perc­ben Takó vezetgette a lab­dát, s miután egyik társát sem találta megfelelő hely­zetben, 20 m-ről lövésre szánta magát, a jól eltalált labda pedig a jobb alsó sa­rokba vágódott, 6-1. A hazaiak kezdtek bát­rabban, de mégsem tudtak igazán játékba lendülni, amit sok pontatlanságuk is bizonyított. Dicséretükre le­gyen mondva, küzdöttek, akartak, ám a szoros em­berfogással védekező ven­dégek rendre meghiúsítot­ták kísérleteiket. Egészen a 22. percig, utána viszont mintha beletörődtek volna sorsukba a döntetlenben re­ménykedő vásárhelyiek. A szegediek felszabadultabbak lettek, bátrabban próbál­koztak, ami az eredményen is meglátszik. A Szeol-Dé­lép SE együttese biztatóan játszott, ilyen gólszüretes találkozókkal, no meg to­vább javuló egyéni teljesít­ményekkel bizonyára mind többen és többen lesznek kíváncsiak a csapatra. Jó: Szabó Gy., Kőhalmi, Takó, Gruborovics, illetve Szenti, Leindler, Adorján. Ondrik István: — Végte­lenül örülök a sikeres pá­lyaavatónak, az eredményes játéknak. Ügy érzem, hely­zeteink és teljesítményünk alapján győzelmünk na­gyobb különbségű is lehe­tett volna. Kutasi László: — Gratu­lálok a minden tekintetben jobb Szegednek. GyUrki Ernő Az NB II további ered­ményei: Szekszárd—Komló 1-2 (0-2), Kazirltbarcika— Ganz-MÁVAG 1-2 (0-2), Vác—Szabó L. SE 1-0 (1-0), Szolnok—D. Kinizsi 3-0 (3-0), Eger—DVTK l-l (0-1). Sopron—Dunaújváros 2-2 (1-2), Nagykanizsa—SBTC 0-3 (0-1), Veszprém—Baja 2-0 (0-0), Nyíregyháza— •Keszthely 3-0 (3-0). A BAJNOKSÁG ALLASA: 1. Salgótarján 2 2 - - 6-0 4 2. Komló 2 2 - - 6-3 4 3. Vác 2 2 - - 2-0 4 4. Diósgyőr 2 11-6-23 5. Eger 2 11-5-23 6. Szeol-Délép 2 1-16-42 7. Nyíregyháza 2 1-13-22 S. Nagykanizsa 2 1-14-42 3. Baja 2 1-13-32 Keszthely 2 1-13-32 Szolnok 2 1-13-32 12. Ganz-Mávag 2 1-12-22 Szekszárd 2 1-12-22 14. Veszprém 2 1-13-52 15. Metripond 2 1-13-62 16. Dunaújváros 2-112-31 17. Sopron 2-113-51 18. Kazincbarcika 2 - - 2 3-6 ­19. Szabó L. SE 2 - - 2 1-5 ­20. Debreceni K. 2 - - 2 1-7­Vízilabda A Szentesi Vízműé a kupa Hal csapat — négy ma­gyar — Szolnok, Eger, Tungsram, Szentesi Vízmű — valamint a csehszlovák kupa­győztes Novaky és a holland lőváros Hága — részvételével nemzetközi vízilabdatornát rendeztek Szentesen. A há­romnapos eseményen a hazai OB l-es gárda megismételte tavalyi tornagyőzelmét. A Kurca-partiak most vala­mennyi ellenfelüket legyőz­ték, így pontveszteség nélkül jutottak sportkörük 25 éves Labdarúgó NB I Döntetlen Fehérváron A labdarúgó NB I. ne­gyedik fordulójában a leg­nagyobb érdeklődés a Vi­deoton—Rába ETO össze­csapást kísérte. A legjobb vidéki csapat címéért küz­dő két együttes slágermér­kőzése döntetlenül végző­dött. Meglepetésként köny­velhető el a Vasas és a Hon­véd hazai veresége, illetve pontvesztése. Eredmények: Bp. Honvéd —Tatabánya 0-0, Videoton— Rába ETO 2-2 (0-1), Vasas —Debrecen 2-3 (1-0), Bp. Volán—MTK-VM 2-0 (1-0), ZTE—Siófoki Bányász 2-0 (1-0), Csepel—Békéscsaba 0-3 (0-2). A BAJNOKSÁG ALLASA: 1. Bp. Honvéd 4 2 2 - 4- 2 6 2. Békéscsaba 4 2 118-55 FTC 3 2 1-8-55 4. MTK-VM 4 2 117-55 5. Debrecen 4 2 115-65 6. Pécs 3 1. 2 - 5- 2 4 7. Rába ETO 4 t 2 1 10 9 4 8. Vasas 4 12 16-54 Videoton 4 12 16-54 ZTE 4 12 16-54 11. Tatabánya 4-4-0-04 12. ti. Dózsr. 3 1116-73 13. Haladás 3 1115-63 14. Siófok 4 1 - 3 S- 7 2 15. Bp. Volán 4 1-35-82 16. Csepel 4 - - 4 1-10 ­jubileumára kiirt kupa bir­tokába. A torna végeredménye: 1. Szentesi Vízmű 10 ponttal, 2. Tungsram 7, 3. Eger 5, 4. Szolnok 4, 5. Novaky 4, 6. Hága 0 ponttal. A különdíja­kon a következő játékosok osztoztak: a torna legjobb pAirwa- Vrtel Juló (Novaky), gólkirály 18 találattal Vass Sándor (Szentesi Vízmű), a legjobb kapus: Hajmá&sy Pé­ter (Tungsram), legsportsze­rübb csapat: Hága. Területi bajnokság Csak a A. területi labdarúgó-bajnokság legutóbbi fordulójában a szegedi csapatok közül csalk a Dózsa sz.enezto meg a 2 pántot. Az SZVSE Misikén súlyos. a Tápé szentesen l gólos vereségei szon­vedott. Eredmények: Sz. Dózsá—Békés 3-2 (3-0). Szeged. Hunyadi tér. 500 néző: V.: Miklós. Sz. Dózsa: Kelemen — Hur­gu'ly, Pócsilk, Horváth. Hollcr — Kemenei (Tulkán), öze, Kálmán, Gonecz. Mező. Somogyi (Bánfi). Edző: dr. Hajós Imre. Jobb hazai kezdést aligha kí­ván hatot''. bárki, egy perc som telt el. r. máris a vendégek ka­pujába. jutott a labda. A nagy lendülettel kezdő hazaiak egyre­másra vezették támadásaikat, igaz, közbon a vendégeknek is vol; gólszerzés*, alkalmuk. Ne­gyedóra elteltével növelte elő­nyét a Dózsa, majd a félidő be­fejezése előtt háromra emelik e­det? a szegediek találatainak szá­ma. Fordulás után nagyot', vál­tozott. a játék képe, a mindenit egy lapra tevő vendégek kitá­maid'.aik, védekezésre kényszeri­tottók a hazaiakat. Két ellentété:! télidót látványos gólokban — így lehet .legtalálób­ban jellemezni az izgalmakban bővelkedő találkozó. Az. első já­tékrészben a szegediek jól jáitszó középpályásaik revén szélen ve­zetett támaidásalkkial rendbe za­varba hozták oüeníelük védel­mét. Szünet után a békésiek pró­bálkozásait két alk atommal kí­sértő szerencse, kétszer a kapu­fát taJáltáik telibe, de a törbjn­tekhez azt is hozzá kell .tenni, a második góljuk a 83. percbon esett. Az. érdekes, változatos mérkőzésen sajnos, a játékveze­tő ténykedésévé', főszereplővé lé­pett elő. Dózsát meg fosztotta két — véleménynük szerint — szar bályos góljától, s a 87.. percben. Hurgulynak olhaimarikjodottuin mutatta föl a piros ilapoá A ran­gadónak beillő találkozón. bár időnkért: voltak megingását, míjgérdcmjelten győzött a Dózsa. Góllövők: Gonecz. Mező, öze. il­lotv.a FVilegyi, Zsíros. Jó: Hor­váth, Holter. öze, Kálmán. Mező, ilLetvo Vágási, Zsíros, Felogyi. Miskc—SZVSE 5-4 43-0). MiSkO 1003 néző. V.: Szószaik. SZVSE: Újhelyi — Doak. Mé­nesi, Sznenka. Kiss L — Simái (Csonka). Márki, Hegyosi, Vé­be.- (Bajusz) — Hágelmann E.. Apró. Edző: Tóth Lajos. Az utóbbi hetekben gyengél­kedő hazaiak ezúttal magabiztos játékkal rukkoltak kt, ilyen kü­lönbségű győzelmük is megérde­melt. A szegediek a mezőny bort .ló', adogattak, kapura azonban kevés veszélyt jelentettek. A 80. percben Hegyest; kiállította a já­tékvezető. Gól lövő: Radics (21, Taimási (2), Kakonyi. illetve He­gyesi. Jó: Hubert, Tamási. Do­monkos. Kákonyi, illetve Újhe­lyi, Hágeimann E. Szentesi Vízmű—'Tápé 1-0 (0-0). Szentes. 703 néző. V.: Kemény. Tápé: Márton — Miklós I., Ur­báit. Róka, Nosznecskor (Kozma Gy.) — Hegedűs, Zakar. Molnár, Bacsó — Miklós Hl (Király), Ma­gyar. Edző: Mészáros Sándor. Az egyenlő erők küzdelmét a 80. percben esett gól döntötte el. Góllövő: Kéri. További eredmények: Kun B. SE—Kecskemét'. TE 1-3 (0-0), Szarvas—Határőr Dózsa 6-1 (2-0), Kecskmmétl SC—Gyula 2-0 (1-0), Orosházi MTK—Solt vad­kert 3-3 (1-0), Makó—Lajosai izse 0-1 (0-0). A BAJNOKSÁG ALLASA: 1. Szarvas 3 3­­14-2 6 2. KTE 3 3­­7­1 6 3. Lajosmizse 3 2 1 ­5­1 5 4. Orosházi-. 3 2 -1 5-2 4 5. KSC 3 2-1 6­4 « 6. Sz. Dózsr. 3 2-1 5-4 4 7. Békét; 3 11 1 7­4 3 8. SZVSE 3 11 1 5-5 3 9. Makú 3 11 1 2-2 3 10. Szentes 3 1 1 1 1­4 3 11. Tápé 3 1­2 2­3 2 12. Gyula 3 1-2 1­3 2 13. Miske 3 1­2 6­9 2 14. Kun B. SE 3-1 2 1­5 1 15. Határőr l>. 3 - -3 4-11 ­16. Soltvadkert 3 - ­3 0­11 ­fgy kellelt volna tippelni! A. totó 34. heti szelvényén sze­replő mérkőzések eredményei: L AJK StoakhoLm— Bragc 1-0 1 2. Göteborg— öster 4-2 1 3. Kalmar— örgryto 2-0 1 4. Mjallby— Haimimarby 1-3 2 5. Norrköping— Mudmo 2-3 2 6. TroMeborg— HaLmstad 2r 1 1 7. Brónshöj— Lyngby 0-3 2 8. Knem— Bröndby 0-3 2 9. Aanhus— Vejlo 0-0 X 10. Kastru—B 1903 (Koppenhága) 1-2 z DL. Kongsvin.gor— Viking 3-1 1 12. Moldo­vaié rengen 2-0 1 13. Kristiansand— Bnann 3-2 1 PÖTMÉRKOZÍSEK: • 14. Brynie— Rosenborg 1-2 2 15. Kóge— OB (Odon.se) 0-1 g 16. Naestved— Herfolge '*(. 3-1 i l iu, 5