Délmagyarország, 1985. június (75. évfolyam, 127-151. szám)

1985-06-17 / 140. szám

Hétfő, 1985. június 17. 60 Kézilabda NB I Nagyszerű Volán-diadal, súlyos Délép-vereség Ezüstérmes a Radnóti Az első osztályú férfiké­zilabdások bajnoki küzdel­meinek utolsó előtti fordu­lójában a Volán itthon szép­ségdíjas találkozón nyert, a Délép Veszprémben kikapott a bajnokjelölttől. A közönség fokozott ér­deklődése is jelezte a Vo­lán és a Bp. Honvéd csatá­ja izgalmasnak ígérkezik. Labdajátékokban a kö­zépiskolás országos bajnok.- , . , _. . . _.-„,.. Ságot Nyíregyházán rendez- I«y js lett. Tóth es Felföldi "ték. Szegedet, illetve Csöng- golpárbaja volt a bevezetes, rád megvét egyetlen csapat, maid a Honved szerzett mi­a Radnóti Miklós Gimnázi- nimális előnyt. Ezekben a um lánykosárlabdázói kép- Pillanatokban lépett palya­viselték. A hat napig tartó 1-3 a piros-fehereknel Grek­sorozatban a 42 csapatot al- sza. aki azonban nem volt kotó 650 résztvevő 105 mér- beírva a jegyzőkönyvbe, kőzést játszott. A szegediek így már mehetett is zuha­igencsak kitettek magukért, nyozni. (Ilyen technikai hi­megszakítás nélkül heted- ba tíz évben egyszer, ha szer (!) jutottak a hatos előfordul, ráadásul pont a döntőbe, ahol most ezüst- tapasztalt Honvéd-vezetők érmesként végeztek. Ered- követték el!), ményük. ami testnevelő ta- A szegedi csapat ügyesen náruk, az egykori NB l-es használta ki a lélektani kosárlabdázó, Láng Imre ki- előnyt, s nemcsak fordított, tartó, következetes munká- hanem szünetig négy gól­jának következménye, min- lal megugrott. Ebben azidő­denképpen dicséretes. szakban — -s a szünet után .. . A radnótisták eredményei: is —. Lesfi edző a taktikai °™me,ve! Leninvárosi Kun B. Radnóti gimnázium 74r59 csapatával: a széleken, s a Labdarúgó NB II Gólokban gazdag rangadó A záró forduló meglepe- receni Kinizsi—Salgótarján tése a sokáig NB I-ért küzdő l-l (0-1), Dunaújváros— Vác hazai veresége. A fel- Szekszárd 3-2 (2-1), Vác— jutott Siófok és Bp. Volán Sopron 3-1 (0-1), 22. sz. Vo­gólokban gazdag rangadót ián—Bakony Vegyész 1-0 vívott. Az Özd nem tudta (1-0), Baja—Kazincbarcika legyőzni hazai pályán a 2-2 (l-l). Keszthelyt, s így a 22. sz. Volán és a Bauxitbányász mellett a korábbi NB l-es gárda búcsúzott el a máso­dik vonaltól. Az Özd ugyan­annyi pontot szerzett, mint a Bakony Vegyész, de az egymás elleni eredmények­AZ NB II. VÉGEREDMÉNYE: 1. Bp. Volán .18 2] 9 6 85-49 55 2. Siófok 18 20 12 6 66-40 52 38 18 13 7 59-32 49 38 19 15 9 78-50 14 38 17 9 12 50-36 43 38 16 11 11 63-54 43 38 15 12 11 49-45 42 38 16 9 13 58-43 41 38 18 9 II 52-34 41 38 13 13 12 49-43 39 38 12 15 11 46-51 39 38 13 11 14 43-40 37 38 11 12 15 45-53 34 38 11 11 16 46-60 33 38 11 10 17 38-45 32 38 11 10 17 51-64 32 38 11 9 18 44-57 31 Simon László felvétele Illcs kapja el a lőni készülő Balogh kezét — hétméteres! A Volán hat büntetőjéből négyet a jól játszó szegcdi beállós „szerzett" ennyit mondott: rította. Mindezek következ­G— variációk" tárházát" játszatta ..Egységesebbek voltunk, menye: _az Építők nagy kü­nem volt gyenge pontunk, lonbsegu vezetese. ,„ .„,, ö' a - • ho&iiAc tv,.,..ár. „c„ beállósaink pedig felülmúl- Szünet után a Délép min­(37-26). Radnóti gimnázium beállos posztján surun cse- .. ká tpiipcítménvü- Heni megtett hátránvn esők —Szarvasi Vajda P. G. 41- rélgette játékosait. A vál- tak szokásos teljesitmenyu- dent megtett hatranya csok Vajda 39 (16-23), Radnóti gimná- tozásokat a Honvéd-védők zium—Nyíregyházi Kereske- nehezen tudták követni, de delmi Szakk. 69-46 (34-17), a még mindig nagyszerű Radnóti gimnázium—Zala- Kenyeres fordulás után csak­egerszegi Ságvári G. 68-32 nem kiegyenlített (16-15). (39-15), Radnóti gimnázium Ezután emberhátrányba ke­—Dunaújvárosi Münnich F. rült a Volán, Grandjean bra G. 37-33 (22-11) Bajnok: Leninvárosi Kun lyozták a Honvédet az lr ,,auu>1 B. G. 10 pont. 2. Szegedi egyenlítésben. Sőt: Tóth és ^s 3 Kiss S Sándor Ed Radnóti Miklós Gimnázium Tenke eredményességével el- bas Z> Klss bandor- Ed (Tornóczky, Fercnczy. Ka- húzott a szegedi csapat, szab, Papp, Boda, Fodor A„ A hajrára a fővárosiak Fodor Zs. Kiss A., Koncz, nem tudtak már megújulni, Kocsis, Oberfrank testne- a Volán pedig legszebb nap- sebb játékosa Felföld! velo tanar: Lang Imre). 9, 3. jaira emlekeztetoen jat- J Szarvasi Vajda P. G. 8, 4. szőtt. A közönség végre iga­Dunaújvárosi Münnich F. G. zán színvonalas, végig iz­7, 5. Nyíregyházi Kereske- galmas rangadót láthatott. ket." kentéséért, a szenzációs na- ... .. __ , . , . . .. Szegedi Volán-Bp. Hon- pot kifogó Veszprémmel véd 26-20 (13-9). Üjszegedi azonban elsősorban véde­Sportcsarnok, 1000 néző. Ve- kezésben nem tudta fölven­3. Vác 4. Diósgyőr • 5. S.-tarján 6. D. Kinizsi 7. Sopron 8. Szolnok 9. Ny.-háza • ben a veszprémiek jobbak. n lváros"* Eredmények: 12. Metrlpond Özd—Keszthely 0-0, Bau- »; £&It4rd xitbányász—Diósgyőr 0-2 15 Keszthely (0-1), Siófok—Bp. Volán 3-3 N.-kanlzsa (1-2), Metripond—Szolnok ' 'í-l (2-01 Naevkanizsa— I!<- °zd 38 10 11 " 36-49 31 •i-i i--u), iNagyKanizsa 19. 22. sz. volán 38 5 7 26 36-83 17 Nyíregyhaza l-l (1-0), Deb- 20. Tapolca 38 4 92531-9717 Területi bajnokság Bajnok: Délép..., 5. Sz. Dózsa... 13. SZVSE Véget értek a küzdelmek a lós), Hágellman T., Simái, területi labdarúgó-bajnok- Prágai, Hegyesi, Tóth G., Ap­ságban. A Körös csoportban ró (Balogh), Széli. Edző: Tóth a Délép SC már egy hete Lajos. Szegedi Dózsa ötödikként zárta a sorozatot, míg az Az első negyedóra hazai fölény jegyében telt el, gól­veszélyes helyzet egyik olda­iuu..a C-7VcE - n helven vészelt HCIJTZCI v^yiK. uiua­zette: Hűmmel, Kiss L. ni a versenyt. A nagy gól- a 1J- neiyen vegzeu. ]on sem akadt A 43 perc_ ben Hojszák gáncsolta Ap­rót, a játékvezető kiállította a makói középhátvédet. For­dulás után, az 52. percben Bálint dr. beívelt labdáját Kovács J. fejelte a bal sa­Sz. Volán: Oláh — TEN- különbségű vereséget szen- EREDMÉNYEK KE 9 (3), Lele 4 (2), SZA- vedő szegedi együttes első- Sz. Dózsa—Lajosmizse 2-1 vúrjai azonban megakadá- 2\ BALOGH S. 2, sorban irányítói (Gazsó, Da- ,2-0). Szeged, Hunyadi tér, 1 tf/N*1! A Ír o ílrrn T r/'.rlnt ni , IUIH 7 (t), Avar. csere: nyi) hiányát erezte meg, de 600 néző. V.: Maróthi. GRANDJEAN (kapus), Bor- Dobó és Zsódi személyében Sz. Dózsa: Terhes I. —Ke­további erősségeik is hiá- nienes, Pócsik, Horváth, ző: Lesti István. nyoztak. Kampler — Kálmán (Bite), '"okba, 1-0. Az 57. percben Kiállítások: 10, 111. 8 perc, Veszprémi Építők—Délép Holler (Mező), Gerecz — Hágellman Tibor a játékve­hétméteresek: 6/6, ill. 4/4. SC 37-26 (20-8). Veszprém, Csincsák, Tulkán, Somogyi. zetö megsértéséért fejezte be A Honvéd legeredménye- 1200 néző. Vezette: Haide, Edző: Li'nka József. hamarabb a mérkőzést. A 80. (6) és Tekaner. A szegediek kapuját ismét Pf'^f, fi ,m?gsze­Délép SC: Farkas J. — ... hrökifiú TerhVs védte 'ezte a labdat a kifutó kapus B. T. Vincze, NOEL 6, Paku 1, ^rt a Békés eíen: mérS *•£» A bajnoki listán fölényé- SZABÓ 9 (1), Hodi, FAR- Zésen Merleyt kiállitottíi a delmi és Vendéglátó Sz 6.6. A'Íef~jás"'utá7LesU István! sen vezető Veszprém ott- KAS I 8 (4) Csere: Fekete játékvezető. A hazaiak lép­• • honaban nem sok esellyel (kapus), Varhegyi, Nagy J., tek fej kezdeményezőleg, és lépett pályára a Délép: hír- Barabás 2, Bottyán. Edző: n,ar a 7. percben vezetést nevükhöz méltó, elsöprő Giricz Sándor. , szereztek. A továbbiakban is lendülettel kezdtek a hazai- Kiállítások: 2, ill. 2 perc, a nagy kedvvel és ak, a szegediek viszont zic- hétméteresek: 5/4 ill. 6/5. szellemesen kombináló Kenyeres (5) volt. Zalaegerszegi Ságvári G. 5. aki láthatóan alig bírt az Tenisz Búcsú a Davis Kupától közepébe gurított, 2-0. A 90. percben a kapujából, mint­egy .30 méterre kijövő Po­zsár fellett Bálint dr. átemel­te a labdát, az a hálóba kö­olvkor 1ött ki' 3"0' Másodlik félidő­i ynf._ beii játéka alapján a hazai ' " csapat győzelme megérde­cereket hagytak ki, távoli A hazaiak legjobb gól- zsa volt fölényben, ezt a 26 "Tt, -8yoze me .™efe™e~ erzőie Horváth G. (10) és nerehen úiahh «róná is hizo- me". Jók: István, Adók, Ba­lövéseiket pedig a nagy for- szerzője Horváth G mában védő Bartalos há- Gyurka (7) volt. A magyar férfi teni6zvá- nyúlt, az egyesben négy ha­logatott a Davis Kupa zóna- zai győzelem született, pá­negyeddöntöben — európai rosban viszont csak egy, de B zónájában — Kairóban ez is elég volt a végső, rneg­Egyiptom válogatottjával érdemelt sikerhez. A JATE mérkőzött a továbbjutásért. SC az élen álló DUSE és a Az első nap után volt miért második Gyöngyös után a reménykedni, ugyanis Zen- harmadik helyen zárta a ta­tai vereségét követően Ta- vaszt. söntén nyolc pontot ján rendeztek versenyt, amin fokára állhatott, róczy biztosan nyert. Más- szerzett, de mérközésaránya a.Szeo1 AK súlylökője, La­ATLÉTIKA. A Debrecen mében Szabó (Szegedi Épí­Nagydíjért a DMVSC pályá- tők-Spartacus) a dobogó 3. (10) es percben ujabb gólja is bizo- , . . K . Jó_„pf A nyitotta. Szünet után az 56. „ILt/' , , nercbén sainálatos sérülés sze^edl csapatból senki tel­történt Kampler és Crima ST^ nom lehet k" összefejelt, a lajosmizsei já­tékost a mentők vitték el, Tisza Cipő SE—Délép SC mivel szemöldökén felrepedt 0-0. Martfű, 500 néző. Vezet­a bőr. A második játékrész te: Roxin. Délép: Békéi — ugyancsak lila-fehér támadá- Varga, Fábián, Kenderesi sok jegyében telt, de a sze- (Hegedűs), Kántor, Bazsó; gediek nem tudták értékesí- Grezsa, Kőhalmi, Szabó, teni helyzeteiket. A vendé- Márton, Hegyesi (Kiss). Ed­gek az utolsó előtti percben , - „- —7- —— --. — ry~. dánvi Zsiemond is indult A GYALOGLÓVERSENY. Az 11-esből szépítettek. Z°' °ndnk Istvan­nap, vasárnap a negyvenfo- miatt nem tudta megelőzni d.dn„yiJ5,T,n'l ifjúságiak és serdülők orszá- . A mérkőzés előtt a mart­ikos haségben hidegzuhany- riválisait, ként jött a Taróczy, Ma- Eredmények: szegedi atléta 18,87 m-es lö' késével az első helyen vég- G°s chán párosunk veresége, öt JATE SC—Szentesi Kini- zett" játszmában, négyórás csa- zsi 8:1. Férfimérkőzés. Sze- ,, , . . . __ tában maradt alul — nem ged. Egyes: Kanalas Gy.6:3, &zekesfehervarott a Video­. ... . . . .. A Dózsa,ibársok tétje nem gyalogilóbajnoksagat volt a mérkőzésnek> lelkesen, fulek viraggal koszöntöttek a n, l;endeztek- Afz helyenként jól játszva sze- bajnokcsapatot. A Délép az SSffffiS" Mihály12 \o rezte meg^megérdemeltgyő- első félidőben a helyzetek jósági Drahota Mihály 10 km-en 49:13.2 perccel a ne zelmét. Gól-lövő: Tulkán. Ge­recz, jlletve Abel „(11-esből). sokaságát dolgozta ki, de kis meglepetésre - kettő- 4:6 6:3. Klivényi G. 6:4 6:2. Ion nemzetközi versenyt bo- Byedik volt. A serdül6 B ka- «ünet után sem változott a Ujnidi Z. 6:4, 7:6. Kanalas nyolitott le. Villanyi (Szeol tegóriában (1971-ben szüle- - "„1,. ™^, ®latzi, i.a ,Su Kbnk- ujmai c.. 0:1, CD. ixanaias nyomott le. villanyi (bzeoi tegóriában (1971-ben szüle­Vasárnap Zentai a vele J. 6:4. 6:1. Csanády Zs. 6:7, AK) a no m-es gátfutásban tettek) 5 km-en Börcsök egykorú 22 eves Tank El- 6:4, 6.2. Dr. Thékes I. 6:1. leggyorsabbnak biZonyult Zoltán 27:45.0 perccel a 6., Sakká val játszott, és szoros. 6:0. Páros: Kanalas Gv.. d icggyorsdDonoK Dizonyuu, .. ^ kateeó/ de vitathatatlan vereséget Klivényi G. 6:3 6:0. Ujhidi 14 0 mP"es bejével elsőként 1 "aTlt:Sak eÖDe" f Kat*g° szenvedett. így Taróczy hiá- Z„ Kanalas J. é:3 6:2 Csa- ért célba. naban 3 km"en Rutai Anna" ba nyert. nády Zs., Mészáros L. 0:6, maria 17:142 perccel a ma­fktyiptom—Magyarország 6:7. KERÉKPÁR. Az országos scöik helyen végzett. 3:2. Eredmények: Zentai JATE SC—DUSE 5:4. Fér- felnőtt és junior kritérium Ferenc—Ahmed El-Mehelmy ftmérkőzés. Szeged. Egyes: bajnokságot Budapesten a 2v Vi JZÓCZ^BHlnf 5fnaIa& 1*' M- 6:'Í Városligetben rendezték (60 —Tank El-Sakka 7:5, 6:4, Klivényi G. 6:4, 4:6, 6:4. , . , . . . . 6:0. Ahmed El-Mehelmy, Kanalas J. 6:4, 6:3. Csanády kór> kb' 60 km)' Az er°Pro" Tarik El-Sakka—Taróczy Zs. 7:6, 3:6. 4:6. Dr. Thékes ban 66 „kerekes" vett részt. Balázs. Machán Róbert 5:7. 7:5, 5:7. 6:4. Páros: Kanalas A felnőtteknél Szántó (Sze­10:8' Gy" Kliv^nyi G" 4:6- 2:6" gedi Építök-Spartacus) ne­El-Sakka—Zentai Ferenc Ujhidi, Kanalas J. 6:3, 6:4. ....... .. .. .. 6:4. 6:4. 6:4. Taróczy Balázs Kováa P„ Cs^iády Zs. 6:7, Pyedlkkent e^"11 at a cel" —-Ahmed El-Mehelmy 7:5, 4:6. vonalon. A juniorok küzdel­Tulkán, illetve Abei, Nagy- játék képe, a szegediek fölé­hegyesi, Kállai. nyét két kapufa is jelentet­Makói SVSE—Szegcdi te. Jó iramú, küzdelmes mér­VSE 3-0 (0-0) M^ó, 1100 k6zfaen a-bajnokcsapat hely­nezo. Vezette: Bogyo. .. ,.. , *T .„/ Szegedi VSE: Pozsár — 20161 alaPJan közelebb allt a Deák, Ménesi, Szrenka (Mik- győzelemhez. További eredmények: Oroshá­Kosárlabda EB A Szovjetunió nyerte az aranyérmet zt MTK—Kecskeméti SC 2-0 (0-0), Szarvas—Bélkéscsabai Agyagipa., j-i (2-0), Nagyszénás —Miskc l-l (1-0), H. Kun B. SE —Gyula 4-2 (l-l), KTE—Békés l-l (0-0). A BAJNOKSÁG VÉGEREDMÉNYE: 1. Délép 30 19 S 5 61-24 44 6:4. Remekeltek a szegediek Igy kellett volna tippelni! A JATE SC OB II-es fér­ficsapata a tavaszi idény utolsó két mérkőzését ját­szotta hazai pályán. A sze­gcdi teniszezők remekellek, első találkozójukon a szom­szédvár csapatát, a Szente­si Kinizsit magabiztosan, nagy fölénnyel verték, a vendégeknek semmi esé­lyük nem volt a sikerre. ÍMásnap a DUSE már ke­ményebb ellenfelnek bizo­A totó 24. heti szelvényén sze-9. Pisa— replő mérkőzések eredményei a Arezzo l-l X következők: 10. Taramo— 1. Bari— Radova 1-2 2 Pcscara 2-0 1 11. B 03— 2. Bologna— Lyngby 1-2 2 Ccscna 0-0 X 12. Aíirhus— 3. CagLUrl— Nacslved 2-2 X Ca tan ta o-o x 13. Kastrup— 4. Gampobazso— Frem 2-2 X Trtestlna 1-0 1 Frem 2-2 3. Genoa— POTMERKOZÉSEK: Bmpoll l-l X 14. B 1909— 6. Monza— AaB 6-0 1 . Lecce l-l X AaB 6-0 7. Piatma— 15. AB— Sambanedettese 2-2 X Glostrup l-l X (. narugia— 16. Koldlng— Var cse 1-0 l Koskálde 1-0 1 Vasárnap Stuttgartban be- lag szoros első félidő után fejeződött a férfi kosárlab- olyan fölénnyel " győzött, dázók idei Európa-bajnoki amire az EB-döntőkön alig­mérkőzéssorozata. Előbb a ha volt példa, várakozáson alul szereplő Szovjetunió—Csehszlovákia jugoszláv válogatott Bulgá- 120-89 (54-47) riával mérkőzött meg, s a 7. helyet eldöntő találkozón Az Európa-bajnokság vég­105-86 (56-44) különbség- só sorrendje: 1. Szovjetunió, gel győzött. A bolgárok jö- 2. Csehszlovákia, 3. Olasz­vöre csak a „B" osztályos ország, 4. Spanyolország, 5. EB-n szerepelhetnek. NSZK, 6. Franciaország, 7. Amint az várható is volt, Jugoszlávia, 8. Bulgária, 9. H.N.-szenáo 30 9 s is 33-53 24 az aranyéremért lejátszott Izrael, 10. Románia, 11. Len- ts. Martfű 30 7 9 14 3S-K 23 mérkőzésen a szuoeresélves 6yelorszag. 12- Hollandia. 16. Bcs. Agyag. 30 3 3 24 20-70 9 mérkőzésén a szupereselyes A szovjetunió 14. alka- AZ »U6 vonal alatti csapatok Szovjetunio könnyeden iga- lommal érdemelte ki a kon- kiestek, a Délép pedig osztályo­zottá a papírformát, viszony- tinens legjobbja címet. zót játszhat az NB u-be jutásért. 2. KTE 3. Miske 4. KSC 5. Sz. Dózsa C. Szarvas 7. Békés 8. Kun B. SE 9. Gyula 10. L.-mlzse 11. Orosháza 12. Makó 13. SZVSE 30 19 4 7 71-48 42 30 15 7 8 54-38 37 30 14 8 8 51-30 36 30 12 9 9 51-39 33 30 10 13 7 30-19 33 30 10 11 9 50-41 31 30 12 6 12 43-50 30 30 9 11 10 45-50 23 30 10 9 11 38-35 29 30 9 9 12 29-20 27 30 8 11 11 44-51 27 30 9 8 13 36-55 26