Délmagyarország, 1982. október (72. évfolyam, 230-256. szám)

1982-10-12 / 239. szám

6 Kedd, 1982. október 12. Labdarúgó NB II Röplabda NB I Harmadik helyen a SZEOL AK Siker a folytatásban is SZEOL A K—Soproni SE 2-0 (1-0) Labdarúgó NB I remekül védő szegedi kapus. —Kecskemét. 2-1 (2-0). Sió­A 65. percben Gruborovics fok—Tapolca l-l (0-0), Ganz­Sopron. 6000 néző Vezet- í°bb oldali szögletét Palin- MAVAG—Dorog 2-1 (2-0) te: Büki (Gergácz Soós). kas kioklözte. a labda a fe- * ' SZEOL AK: Hornyák - dezetlenül hagyott Deák elé "MSE— Debrecen 3-2 (2-0), Hevesi, Kozma. Kutasi. Sza- került, aki 6 méterről az Szekszárdi Dózsa—22. sz. bő — Somogyi' Repka.' Tóth üres kapuba gurított. 2-0. Volán 2-1 (1-0). Volán SC— — Deák, Magyar, Gruboro- A 77- Percben az egyedül Naevbótonv 4_i (3_0) Naev_ vics. Edző: Kaszás Gábor. kiugró Repka a bal oldali ka- "aíaVcK 2 n n m Soproni SE: Pálinkás - P"fᣠtalálta telibe. kanizsa-Bajai SK 2-0 (1-0), Vámos, a labdarúgás egyik régi Szalai, alapigazsága igazolódott be <2"0) Kazincbarcika—Özd 3-1 Eger SE—Keszthely Rába ETO—Csepel 4-0 F,ehér- Drafsnyák, (1-0). Győr. 22 ezer néző. ~Néme"\ . _ .-„—-„- .„ ­Vezette: Nagy B. (Lázin, tí?_w„°_Jilső 6?* 4'2- (1'1)­A bajnokság állása l. Volán 10 7 1 2 24-11 15 Szabó b.). ák~ Dercsár- Edző: Galbács Sopronban: a kialakított a gólhelyzeteket nem lehetett * „^i^ i Jto"! Csere: Fehér heIyett Ben" büntetlenül kihagyni. A sop­utónl ragysierű jatékaval kö a szünetben, Repka he- roniak legalább öt ízben sze. n™?®*1 MeXltíe Iyett °rOSházi 3 79' perc- rezhettek voml gólt nem is demelten nyert. Megőrizte ben, Horváth G. helvett beszélve a kihaauoit tizen 19 hónapos hazai veretlen- wiczefc a 80. percben. Gru- TgyesrÖU A r-endkívül íréit Bau*itb- 102 12 segék és az elmúlt év no- borovics helyett Kun a 88. csapat benyomását keltő 6- Debn Ktnizsl 10 4 3 3 18"13 11 ŰZHESS. "'KS ^be"- . _... .. SZEOL AK kevesebb hely­2. Szekszárd 16 6 3 1 13- 9 15 3. SZEOL AK 10 6 2 2 22-12 14 4. Kazincbarcika 10 5 2 3 20-13 12 sorozatát. Góllövők: (2), Mile (2) PóczLk 7. Eger 8. IIMSE 9. Sopron Gólszerző: Tóth a 13. zetét jól kihasználta. és'\ „ percben. Deák a 65. perc- vendégeknek sikerült tafcti. 10. szótárján Sárga lap: Drázsnyák a kai elképzelésüket is érvé- 12 siófok ^^ 44 percben. nyesiteniük. Jó: Hornyák (a 14' Kecskemét Szögletarány: 10:7 (3:2) a mezőny legjobbja). Hevesi ,s- Nagykanizsa Szolnoki VSE—SZEOL AK Soproni SE javára. Újabb vereség Gyenes Kálmán fölvétele A kiválóan játszó szegedi N agy L. (fehér mezben) le­ütését ezúttal sem tudja há rítaní az Előre hármas sánca. Huszta és Petre bcavatkoz ásra készen figyeli az akciót 8-5 (2-1. 0-1, 3-3, 3-0). OB A percben Tóth ügyes l-es vízilabda-mérkőzés, cselsorozattal átjátszotta a Szolnok, 500 néző. Vezette: lesreállítással próbálkozó Samu, Damby. hazai védelmet, és 12 méter­Gól emberelőnyből: 8/4,11- higgadtan gurított a ka­letve 5/4 pu közepe be, 1-0. A gólt kö­vetően feljött a Sopron, és Négy méteresből: 1,1, illet- a 23. percben Dercsár óriási ve 1/1. helyzetből a kapu fölé lőtt. 16. Keszthely Pa- 17. Nagybátony 18. G.-MAVAG 19. Baja További eredmények: STC 20. Dorog Szabó, Magyar, illetve linkás. Szalai. Duplázott a női csapat 10 5 1 4 20-16 II 10 5 1 4 16-14 11 10 4 3 3 14-13 11 10 4 2 4 15-14 10 10 3 4 3 15-15 II) 10 3 3 4 14-16 9 10 2 4 4 18-20 8 10 3 2 5 14-17 s Jobb> hatásosabb reklámot mond — felhozták az Előrét 10 3 2 5 11-15 8 el sem lehetett volna kép- A vendégek éltek is a lehe­lő 3 2 5 11-20 8 aeinj a sportágnak, mint a tőségekkel és többszöri ado­ío 2 2 s '9-15 * vasárnapi DÉLÉP SC—BKV gatáscsere után megnyerték - Előre férfimérkőzést. Évtize- a szettet. A folytatásban dek után először volt Szege- egyre inkább magáratalált a den élvonalbeli röplabda-ta- DÉLÉP, és „megfogta" a lálkozó, és nem is akármi- játszmát. A továbbiakban el­lyen! A viszonylag szép szá- lenáll hatatlanok voltak a 10 2 1 7 14-22 5 mű szurkolósereg igazán nem szegediek, megérdemelt si­Jól sikerült a hét vége a <14)' Balázsik <«>• simon <n>- panaszkodhat, hiszen a csa- kerük egyértelmű volt. A A hainnkcáf* Továbbra U a soproniak tá- SZEOL AK női kosarasai- L^Jobb^ged^do"'" 's'alá- Patok ~ elsősorban a szege- négy mérkőzésből remélt két A bajnokság végeredmenye: madtak Deák kétszer ,g nak a dupla fordulóban zstf. lüngyel (10), Kame- di - kitettek magukért, a győzelem már megvan - jo­. — ... ....... látványos és cseles megoldá- het a folytatás. m"'2 sok egész sorát fölvonultat- DÉLÉP SC—BKV Előre 3:1 ' zdr; ták a különösen az első két (—16, 13, 4, 8). NB l-es fér­játszmában nem mindennapi fimérkőzés. Szeged, lila isko­i XiVJf 26 28 2 1 359-223 40 megcélozta Hornyák kapu- mindkét mérkőzésüket meg- nik <12) ÍT np Honv. 26 is l 6 286-252 38 ^ d« * kapus nyerték. A DVTK ellen ne- PVSK-SZEOL 4. ü. dó/aa 26 is 3 8 245-218 33 mindkétszer nagy bravúrral hezen kivívott győzelem utan J,écs ' "300 nézö. 5. Szolnok 26 14 4 8 261-217 32 hárított A 43. percben Sza- Budapesten az újonc Köz- Gencsev, Varga: .... . . ... 7. 0. _ . „ „ . 9. SZEOL 26 ÍO 2 H 236-255 22 szabálytalanul akasztott. Lázárt nélkülöző SZEOL bound (»)',' DOBI (32). Nóvák 10. FTC 26 9 2 15 249-261 20 Tizenegyes! Molnár jobb AK A szegediek könnyedén (6). Molnár (2). sipeki (-) 11. Eger SE 26 " * —" 6 Z*'*b- 26 " ' 8 íl2"2" 29 lai szöktette Horváth Gézát, gazdasági Egyetem csapatá- SZEOL AK: Boros (6) Nagy izgalmakat szolgáltató ö&z- la. 500 néző. Vezette: Ju 8. osc 26 11 2 13 2^-Mo 24 afci£ "ornyák a 16-oson be- val játszott a Palotást és ™Ur (l). 'csere: Tchicam- szecsapáson. hász, Hurák. N ORANN* „„ . _ » . . 7IIJ C-D KN ),,*/• IR, „ ,, 1 „ 7 . „ T .'-. — 4. C7PAT ' ... — .ONT KTOOÓLF . _ Az első játszmában na- . DÉLÉP SC: ARANY. Nus­gyon jól kezdtek a hazaiak, ser, Huszta, NAGY L.. Barta, Szombaton és vasárnap a —Szarvas o-o, DÉLEP kilencedik forduló mérkőzé- °yuUVbaji"ok,ág állása, Koncz (12), Széli (11) A férficsapat az igen jól — a szereplő Pécsi VSK otthoná­ba látogatott, ahonnan vere­séggel tért haza. A kék-fe­keték lelkesen, nagy akarás­sal küzdöttek, sokáig kétsé­gessé tudták tenni a mérkő­zés kimenetelét. A 35. percig őrizték párpontos előnyüket, akkor viszont kiegyenlített (84-84) a hazai garda, és ki­használva a szegediek hibá­it — eladott labdáikat, kiha­gyott helyzeteiket — felül­sc— kerekedett, ami azt jelenti, a SZEOL négy forduló után « .'£'231?. ^okra tartó trését Hor- érték el a nagy kWbségü .^éí&sen: PVSK- ££ Tte^VőnyTlr^ PETRE^ cUro • KATON^ 13. volán 26 S 2 19 224-317 12 »VÁK vetődve ktutotte. győzelmüket; ellenfelük nem SZEOL AK 58-54 (27-22) Leg- kóban megtorpantak elég Lénárt, Pesti. Edző: Nyári szcntca 26 5 1 2. 223-279 11 A második játékrész is- vo t egy súlycsoportban" ^szegedi^obók^ Héjjá (14). ^^^ hlbá^k.' iav _ úgy. &indor. Megjegyzés: . versenykiírás Hornvák-bravúrral velük, alapján pontegyenlőség esetén kezdodott, ekkor Deák " A az egymás oUenl eredmény dönt. lövését öklözte Szögletre Területi bajnokság Dózsa-fiaskó Nagyszénáson 9 7 2 - 27-11 16 továbbra is nyeretlen! 9 5 4 - 18- 5 14 SZEOL AK—Közgazdasági 9 6 2 1 14- 4 14 Egyetem 88-53 (44-26). NB l-es 9 6 12 14-12 13 nöl mérkőzés. Budapest. Vezet­9 4 3 2 16- 8 11 te: Kosaras. Holocsi. 9 4 3 2 18-13 11 SZEOL AK: VERASZTO (4), l ? J í !2" 8 11 DORAN (18), Göndöcs (15), 9 4 3 2 18-14 Jl Borgulya (13), Kocsondi (6). » ! : X 1 4Ü Csere: Csonka (6), Novákné l l í l l'.l 2 (9)- Krékits (7), Hary (10), . * ? ? oláh <->• Edzö: Pungor Mik­9 - 5 4 7-20 5 lúg. 9 1 2 6 10-20 4 ifjúsági mérkőzésen: SZEOL l 5 ; l í AK—Közgazdasági Egyetem . í l S"?! I 86-52 C2-26)- Legjobb szegedi 9-2 7 7-16 2 dobók: Zsemberi (18), oláh Megyei /. osztály Kikapott a listavezető seit rendezték a területi lab- 1. Gyula darúgó-bajnokság Körös- szarvaa csoportjában. A DÉLÉP SC J őrháza és az SZVSE szombaton ha- 5, szabó L. SE zai környezetben döntetlen «• KUN B. SE eredményt ért el. míg a Dó- J- sc zsa Nagyszénáson vei-eséget 9[ Sz. Dózsa szenvedett. 10. SZVSE Eredmények: 11. Nagyszénás Nagyszénás—Szegedi Dózsa 12. Dümsöd 2-1 (1-0). Nagyszénás, 000 néző. 13. Mindszent Vezette: Franciskovlcs. 14. PQzesgyarmat Sz. DOzsa: Merley — ződl, 15. H. Porcelán Palotás. Horváth, Mező — Pó- 16. Lajosmlzse esik, Plpicz, Csomor — Kozma (Kemenes). Ladányi, Gerecz. Edzű: Széli József. A találkozó elején a Dózsa lépett fel támndólag. negyed­órán át kapujához szegezte el­lenfelét. majd Jó Ideig a Nagy­szénás Irányította a Játékot, te­remtett több veszélyes helyze­tet Merley kapuja előtt. A 71. percben egy szabályos körül­mények között született Dózsa- • „ T .,, . , , gólt érvénytelenített a Játékve- A megye, I. osztályú lab- rozsma 2-2 (1-0). szentes. 300 zető. A döntetlen Jobban meg- darúgó-bajnokság VII. for- nfzö\ Ve2e»e: Magyar. Góllö­feicit volna a játék képének, dulójában a listavezető Ta- káés y,Tov' Kls8' illetve Ta" KÍ; Horváth, Ö Pól ^képzó Főiskola vereséget vizmü-T.sza-uj esik. Plptcz. szenvedett Alsóvároson, a KSK 4-1 Tiszasziget, 200 nUms«rDÜ8rrd néző1-0 vez'ette- ^ nyertCsongradon, így "tá'ndor'^^-Ksz'v6' SE 3-0 Kubatovles. Gó.lövö: zsíros m<>st a makóiak állnak az (2-0). sándorfalva. 200 néző KTE-Orqsháza 5-1 (1-0). élen. Vezette: Bodor. A nagy lelke­Kecskemét. 1500 názö. Vezette: Eredmények: scdessel kuzdó hazaiak ilyen Bajnóczi. Góllövők: Puskás (3). Kistelek-Martély l-l • (1-0). különbségű győzelme is megér­Partl. Meszlényl (Ig-esböl). II- Marlely, 100 néző. Vezette: clp"1.e1!- „. . . letve Porhanda. Chmllovszkl. Tapé—Kinizsi-Húsos 1-1 (0-0). I.ajosmlzse—Mindszent 1-1 Kistelek: Krizsán — Kovács. Tape. 200 nézó. Vezette: Jung. (1-0). Lajóémizse. 500 nézó. Ve- Bognr. Varga-Pethó. Vastagh Gollovók: Kormányos (ll-es­zette: Szűr-Szabó. Góllövők: — Nagy T.. Czeigersehmidt, bői). Illetve Vastagh. Kállai, Illetve Bartucz (ll-es- Sándor — Nagy I. (Plgntczki). Mak.i—Csongrád 4-2 (2-0). bél) Czlrok T., Czirok Z. Edző: Csongrád. 200 néző. Vezette: H. Szabó L. SE—II. Kun Bé- Kürtösi László. A 88 percben Pótdl. Góllövők: Kozák. Kó­la SE 6-2 (0-1). Mezőtúr, UOO egyenlített a Mártély. Góllö- vács Gögh Mészáros (öngól), nézó. Vezette: Hájdu. Góllö- vök:: Czlrok T., illetve Balogh Illetve Kuruez (li-esböl), Ear­vók: Gömört (4). Szabó. D/.ur- (11-esből). kas­jak Illetve Mari Somogyi. Alsóvárosi MAV—Tanárképző Apátfalva— I abiansebestyen Füzesgyarmat—Hódmezóvá- Főiskola 3-0 (2-0). szabadság 1-0 <»-«)• Apátfalva. 200 néző. sárliclyl Porcelán 2-0 (1-0). tér, 200 nézó. Vezette: Ábra- \ ezette: Molnár. Góllövő: Füzesgyarmat. 400 néző. Vezet- nov. Megérdemelt alsóvárosi ki T te: Kovács. Góllövők: Hegyesi, győzelem. Góllövők: Varga, Erkölcsi mélyponton? Bombaként robbant a csapata már sok évvel ez- leforgása aíatf, vesztették hír pénteken este,,I)pjjy!vaz előtt vis^vpiíúlt edzője- ei a szurkolók- szimpátia­— A. A — __ _ — L ,, «s trzal QFucitütt" A C7Z1_ 1 ti f C Qeráliriil/-ot n r* ezüstérmes helyezésre pá­lyázó Szegedi Volán SC NB l-es férfi kézilabda­csapata Budapesten, a Kőér utcában 16 (!) gólos (36-20) vereséget szenve­dett a kiesőjelölt Bp. vei „erősített"... A sze­gediek olyan kiábrándító ját, s esélyüket az előkelő helyezésre! A Kőér utcá­játékot produkáltak, hogy ban történtek persze nem Boros edző a második fél­időben szinte csak a „cse­resort" szerepeltette... A veletlenek, egy hosszabb folyamat következményei. Kővári Árpád ügyvezető Spartacus gárdájától! Az perccel (!) a játékvezetők etedmény még jobban megelégelték a szegediek mérkőzés lefújása előtt ót elnök az alábbiakban fog­lalta össze a beszélgetést: — Az utolsó négy mér­megdöbbentette a sportág inkább cirkuszba, mint- kőzésen már nem úgy sze­kedvelőit, amikor megtud- sem kézilabdapályára illó 1 epeit a csapat, ahogy azt ták. hogy a szegediek — produkcióját, s figyelmez­tették őket: komolytalan Oláh Béla kivételével —, végre a legjobb összeállí­tásukban vehették fel küzdelmet, hiszen öt válogatott játékos — Lele, Tenke E., Tóth G., Sza­badíts, Szabó L., Boros Gy. László vártuk. Fokozatosan estek vissza a játékosok. Több játék miatt idő előtt véget sérülés zavarta a munkát, a fognak vetni a találkozó­A nak... de a jelenlegi helyzetet elősegítette az is, hogy a csapat vezéregyéniségei Hétfőn reggel a Volán között ellentét alakult ki. állt Oktatási Központjának Sok az érzékeny edző előadótermében gyülekez- nem fogadják el rendelkezésére! Az első tek a játékosok és a csa­ember, egymás elképzeléseit. Nem a csa­félidőben már 19-1 l-re pat vezetői, hogy megte- patérdek az első, hanem vezettek a szövetkezetiek, kintsék a szégyenteljes valamennyien egyéni ér­félidő vereséggel végződött Spar- dekeiket tartják elsősor­ban szem előtt. Ez a tár­saság jelenleg erkölcsi mélyponton van. Ilyen morális helyzetben az sem kizárt, hogy egyeseket majd a második elején 23-11-nél Boros edző lecserélte az egész csapatot, és a tartaléko­kat küldte pályára! Elég a tacus elleni találkozó kép­magnófelvételét. Aztán kezdetét vette a beszélge­tés. A csapat vezetői vé­mérkőzés jegyzőkönyvéből leményt vártak a játéko­csak néhányat kiemelni, soktól, ehelyett egy kivé- megkerestek. Ezt a félté­Így Lele Ambrus, az tellel (Szabó László) vala- telezést azonban a játé­egyik legjobb magyar át- mennyien magukba ros­lóvő 60 perc alatt csak 2 kadva, szótlanul ültek a padokban. Pontosan úgy. gólt szerzett, azt is 7-mé­teresből! Bartalos Zoltán mint feleltetés előtt a di csak 7 labdát tudott há- ák, aki nem készült... rítani a mérkőzés alatt. A magyar mezőny legjobb tályvezető, majd balszélője, Szabadits Zol tán csak egyszer eredményes! A Volán já­tékosai 5 (!) büntetőt el­hibáztak. A Spartacusból Árpád volt vázolta kosok visszautasítják, per­sze az ellenkezőjét sem tudják, tudták a mérkőzé­sen bizonyítani! A kiala­kult helyzetért, amely a Toókos György szakosz- Spartacus elleni merközé­Kővári sen csúcsosodott ki, a csapatnak, a vezetőknek tg az edzőknek vállalniuk kell a felelősséget! Egyéb­ként fegyelmi eljárás in­dult a Spartacus ellen sze­ügyvezető elnök a helyzetet, mely szerint hatalmas presztízs­veszteség érte a csapatot, a fennállása óta elszenve­3 alkalommal állítottak dett legsúlyosabb vereség repelt játékosok és a csa­só­Gulyás. Barta, Kovács Z. Szombaton Játszották: SZVSE Szentesi Kinizsi—Kiskundo­r Igy kellett volna tippelni! A 41. heti totónyeremények darab, nyereményük egyen­az Illetek levonása utan a kö- ként 1408 forint. 11 találatos vetkezók: 13 találatos szol- szelvény 12 ezer 507 darab, vény 54 darab, nyereményük nyereményük egyenként 138 egyenként 47 ezer 819 forint, forint. A 10 találatos szelvé­A bajnokság állása vény 5 darab, a nyeremény és Jutalom együtt 378 ezer 424 fo­rint. 12 találatos szelvény 1223 rlnt. 1. Makó 7 5 2 - 16-6 12 2. Tanarképzö 7 6 ­1 11-5 12 3. Alsóváros 7 4 2 l 15-9 10 4. Szentesi V. 7 4 1 2 27-11 9 5. Dorozsma 7 3 3 1 15-8 9 6. Csongrád 7 4 1 2 12-10 9 7. Sándorfalva 7 2 4 1 12-9 8 8. Kinizsi II. 7 3 2 2 9-8 8 9. Kistelek 7 1 4 2 14-21 6 10. Fábiánseb. 7 2 1 4 11-10 5 11. Mártély 7 1 3 3 7-9 5 12. Szentesi K. 7 ­5 2 10-14 5 13. KSZV SE 7 2 1 4 10-17 5 14. Apátfalva 7 2 ­5 9-16 4 15. Tápé 7 1 1 5 5-21 3 16. Tisza-ÜJ 7 • 2 5 16-20 2 ki játékost 2 percre a bí­rók. a szegediek még sárga lapot sem ka­pott senki miatt. A csapat játékosai közül saját teljesítményüket nullának értékelték, a mi­értre azonban nfem sikerült Szó nélkül természete- választ kapni. Két dolog sen a fővárosi tudósító körül forgott a vita. Bun­sem mehetett el az ese- tíáztak-e, vagy szándéko­mények mellett. így hát san lazsált a csapat?! A kommentárként rövid, de bundát visszautasították, megsemmisítő glosszát ol- mondván akkor nem 16 vashattunk a Népsport- góllal kapnak ki, de nem ban. íme néhánv észre- ismerték el a szándékos vétel: „Az ezüstéremre lazsálást sem! pályázó Tisza-parti csapat Ez túl egyszerű kiütéses veresége a bent maradásért küzdő szövet lenne válasznak. Bármi is volt, bárki követett el sportsze­kezetiektől nem meglepe- rűtlenséget, nem gondol­tés, hanem — botrány! ,.. Kivált nem egy olyan la át a következményeket. Egész éves munkát tet­együttestől, amely női tek tönkre rövid 60 perc pat két edzője ellen! A Hogy csak „meglepetés", hogy csak „kisiklás" volt a Spartacus elleni 20-36, azt a Volán SC játékosai­nak kell bizonyítaniuk, hiszen hátralevő két mér­kőzésük idegenben lesz a Tatabányával és a Ferenc­várossal. Ráadásul egy hónap múlva a Kupagvőz­úsek . Európa Kupájának mérkőzéssorozatán is helyt kellene állniuk. S mindez, amikor morálisan mély­pontra süllyedtek — na­gyon nehéz lesz! Bagaméry László