Délmagyarország, 1982. szeptember (72. évfolyam, 204-229. szám)

1982-09-07 / 209. szám

6 Kedd, 1982. szeptember 7," Labdarúgó NB II Kézilabda Sovány hazai döntetlen pályán Sikeres visszavágó Bravúr Dunaújvárosban Labdarúgó NB I Videoton— PHSC 3-t (2-1) Székesfehérvár. 5000 néző. Vezette: Nagy B. Lüktető. remek iramú mérkőzésen a fölényben ját­Szekszárd—SZEOL AK is olyan régen osztálynyi hány. szélen vesetett tárna. l-l (1-0) különbség volt a két csapat dása aólveszélvesebb volt. A Tisza-parti stadion. 4 ezer között. Aztán eljutottunk döntetlen eredmény iaazsá­néző. Vezette: Tátrai (Inges. oda. hogv a Szekszárd telje- gosnak mondható. Jók: Po­Örzö). 6en megérdemelten vigve el lyák. Tapaszti. Adorján, il- ... ... . , TrtTU , „ ,. „.„ Szekszárd: Polyák - Sza- Szegedről az egyik bajnoki letve Hornyák. Kutasi. Rep- L^ll % T^ A bo. Tapaszti. Paizs. Somodi pontot. A tervet tehát a ka. — Varga. Laki. Márkus — vendégek teljesítették, a sze- Baeaméry László Lauer. Adorján. Tóth I. Ed- gediek nem. Mint a Nép- A további eredmények: zö: Teszler Vendel. sport, összefoglalójában is Volán SC—Olajbányász 2-0 SZEOL AK: Hornyák — olvashattuk: mélységesen el. (2-0) Keszthely—Dorog 2-0 SZ. VOLÁN SC— percben tudta az Eiektro­ELEKTROMOS 31-28 (16-14) mos két gólra (25-23) meg­közelíteni a hazaiakat. Üjszegedi Sportcsarnok, Nem hozott különösen lát­1200 néző. Vezette: Andor- ványos, szépségdíjas kézi­ka. Schőber. labdát a két csapat talál­Volán SC: Bartaios Z. — kozója. A Tromos igen kel­sok G. (6). Szabó (4), OLÁH B. borsot törhet az élen állók (4). SZABADÍTS (6). Cs.: orra alá, hiszen játékosai Hubai, Borbás. Edző: Bo- erőszakosan, keményen vé­rog Gy. László. Elektromos: Bakos •Pak­dekeznek, mar a kilences előtt sok szabálytalansággal Kozma Z.. Somogyi. Kutasi. keserítették szurkolóikat (!) (0-0). Sopron—Nagybátonv 6V (4), Tavasz (3) Hegyi szettprdelik a játékot, egy m - - — ... _ —.— . .... — • ' " c voim ion L" i'/ Ci m n Íz* q to VUTYta, Tóth J. — Orosházi. Repka. a SZEOL AK labdarúaói! l-l Grvborovics — Kovács G.. Szurkolók? Csak megszokás- 1-0 Magyar. Deák. Edző: Kaszás bői (1-0). Tapolca—HMSE (4). KOVÁCS M. (5), HER­(0-0), Ganz-MAVAG— TELENDY (8), Holczer. Cs.: , , , , J , . labdarúgó-mérkőzésre Kazincbarcika 2-2 (1-0). Sal- LásZió (kapus), Nagy (4), szó fehervariak megérdemel- Gábor. járó nézőkről beszélhetünk gótarján—Baja 3-1 (1-0), Balogh Zalai Kovács L. ten nyertek. Góllovő: Hava- Csere: Kutasi helyett He- legfeljebb! Csendes szemlé- Eger—Siófok 3-0 (1-0). Deb- yAző- Kozlovszky István si. Novath. Végh. illetve vesi. a 63. percben. Magyar lói a találkozóknak, igaz ez receri Kinizsi—22. sz. Vo_ Dárdai helyett Takó. a 82. Dercben. a játék nemigen ragadja ián 2-1 (0-1). Özd—Kecske- A mérkőzés alakulasa: 5. Tóth I. helyett Kresz. a 85. magával a magyar labdarú- mét 2-1 (2-1). Perc; 3"3- 10- p-: 6~4> 15' p-: percben. Adorján helyett gásért még mindig rajon­Kniesz. a 88. percben. gót... Gólszerző: Adorján a 42 Az NB I állása 1 7-aIaegérnzeg 2 2 -.4-2 4 2. Csepel 2 I 1-5-2 3 3. Ü. Dózsa 2 I 1-4-3 3 4. Tatabánya 2 1 1-3-2 3 5. Ferencváros 2 1 - 1 4-1 2 6. Videoton 2 1 -14-3 2 7 Rába FTO 2 I - 1 3-2 2 8. Békéscsaba 2 1 -13-3 2 Debrecen 2 ­2-3-3 2 10. Bp. Honvéd 2 1 - 1 2-2 2 Nyíregyháza 2 1 - 1 í-2 2 12. Diósgyőr 2 1 -13-4 2 13. Pécs 2 -113-8 1 14. MTK-VM 2 ­112-5 1 15. Haladás 2 ­112-6 1 18. Vasas 2 • - 2 4-6 ­szerűen kizárják a folyama­tos kézilabdát. Hertelendyt még mindig nehéz tartani, Kovács Mihály pedig ki­tűnően irányít. A szegediek eléggé „lyukasan" védekez­tek. Ezúttal Tóth Géza volt a csapat legjobbja, mind A bajnokság állása: 8-6, 20. p.: 11-9, 25. p.: 13-12, védekezésben, mind pedig 1 Bauxitbányász 532-5-28 30. p.: 16-14. 35. p.: 20-16, 40. támadásban átlagon felülit r, ., „. A szekszárdiak kezdték a Deák a 74. perc- játékot Az elsd említésre o - , _ . . „„ méltó eseményt Repka feje­Sarga lap: Szabó a 62. se jeIentette labdája azon­P\ - „ „ ,„ „ ban elkerülte Polyák kapu­Szonletarany: 9j3 (6:2) a ját. Tíz perc étével Pel. SZEOL AK javára. A mérkőzés előtt Teszler tűnt. hogy a vendégek ját­szanak enyhe mezőnyfölény­a szekszárdiak ve- ben_ szórványos támadásaik; 2. volán SC 3. 22. sz. Volán 4. Debr. Kinizsi 5. Ozd Sopron 7. Keszthely 8. Szekszárd ». Salg. TC 10. SZEOL AK 11. Dorog tűnt volna, hiszen még nem Járási sportnapon Több mint ezer Rúzsán fiatal 19. Olajbányász 20. G.-MAVAG perditett. Hornyák azonban 15. Baja bravúrosan beleütött a lab- IS HMSE dába. végül Kozma Z. fel- 17. Kazincbarcika szabadított. A 14. percben 18. Kecskemét mintegy 25 méterről Grubo­rovics váratlanul lövésre szár.ta el magát, jól eltalált labdáját azonban Polyák bravúros vetődéssel szöglet­re ütötte. Feljött a SZEOL AK. A 24. percben jobbról végzet? el szögletrúgást Orosházi, a beívelt labdát Kutasi pazarul fejelte a iobb felső sarok irányába. Polyák 5 3 1 1 7- 4 7 p.: 22-19. 45. p.: 24-20, 50. nyújtott. Szabadits villám­5 2 2 1 9-íí P-: 25-23, 55. p.: 28-25, 60. gyors, trükkös megoldásait 5 22 1 8-ct P-. 31-28. többször megtapsolta a kö­Hétméteresek: Sz. Volán zönséB: Kár- hogy hosszú 5 22 1 7- 5 8 sc. 4 4 Elektromos: 3/2. pe^eklg ne™. hoztek 53 27 78 tekba csapattarsai. Szabó 5 221 8- 8 8 Kiállítás: Sz. Volán SC: l^ió a befejezés előtt né­5»i2 9- 75 3 perc, Elektromos: 6 perc. hány perccel sajnálatos sé­5 2" 12 5-4 s az első gólt Hegyi ré- ™lést ^"vedett, több öl­sz 12 7- 75 vén a vendégek szerezték, tessel varrtak OS6ze a Jobb 52128-95 majd Szabadits egymás 5 2 1 2 7- 9 5 után két gólt lőtt. Az 5. 52-39- 74 percben volt utoljára egyen­5 2 - 3 7- 8 4 lő (3-3) az állás, ettől kezd­52-3 8- 74 ve a Volán 1-2 góllal veze­51137-93 tett. A 27. percben 14-13-as 5 113 6-13 szegedi vezetésnél Bartaios 5 113 5-i« 3 Zoltán 7 méterest hántott. 5113 6-12 3 Szünet után csak kezén felszakadt bőrt. B. L. DÉLÉP SC— DUNAÜJVAROSI KOHÁSZ 31-27 (12-16) Kellemes nyárutói napsii- M. (Pusztamérges) Futás: tésben 21 községből több 1. Kádár E. (Bordány). 2. mint ezer fiatal gyűlt össze Kókai E. (Deszk), 3. Kálmán ls_mét bravúrral hárított. A vasárnap Rúzsán, hogv részt K. (Bordány). ZVZS FJSAiuZFTÍ' Férfiak. Asztalitenisz. má'áT" ^rnvák'"V h'n" rendezték a területi labdae "KÍE-Nagyszénás Eovéni: 1. Szegedi .1. ^Tn^l rúgo-bajnokság Körös-cso- K~skem^ 700 n verseny (D€szk) 2. Barsi L. (Ásott si sportnapon. A NB I B-s férfi kézilabda­az 50. mérkőzés. Dunaújváros, 500 néző. Vezette: Szendrei, Somhegyi (kitűnően). DÉLÉP SC: FARKAS — DOBÓ (6), Várhegyi, BARA­BÁS (3), DANYI (6), PA­KU (7), Tamás (1). Cs.: Ba­dó L. (kapus). Zsódi (3), Ga­zsó, NOEL (5), Fekete Sz. Gy. Edző: Fellegvári Zol­tán. Értékes győzelmet aratott . Dunaújvárosban a DÉLÉP rös-csoportjában. A DÉLÉP ÍS^SB^M.' SC ^ríi kézilabdacsapata. A Területi bajnokság Döntetlen a rangadón A7 piműlt hét végén a ne- za- 900 néző. Vezette: Kovács. ir^^t,'^ g védik törd utó ^nérkőzéseit (2,. Végh. oldalon bizonyíthatta 10 for- . oátfrtkH VÍKioi. "SL - 3.2 , , , ... . , . niffn-namoKS^B jvuras-rac .,néző. Vezette talrr.as lövését öklözte a me. Drogramiában asztalitenisz ' , Darsl zőnybe a szegediek kapuvé- ? . Puskás, illetve B. Tóth. Leczó. kSSa k"spáteAs ltbda haIom) 3' NyerBes K (AsotU óoie A 43 ZR.ZÍ SC idegenben lepett palyara, szombaton játszottak: Szere- hazaiak a második fehdő halom). Páros: óőie A 42. Dercben megsz.e­1. hzegeai. rezték a vezetést a vendé­rúgás. lövészet, akadály ver- S7,„ ,n._w' 7 •Hn+váth' senv és fütás szerepelt, de -ff®?*': ee'- Egy jobb oldalról érke­szenemi vetélkedőre - (r?' ^^Asotthiíoml" 2,5 bf'atMs áUzáUt a sporttotó kitöltésére, bűvös- Tézüabdl l Sáído alva 2 ^JöWtt két szék­kocka-versenyre - is sor neszk ll 3 D^zk TII Kis fl^- CSataT ls elvétette a került A továbbiakban ió- , p„*, labdat nem uav Adorján. —- palyas labdarugas: 1. Pusz- aki a balösszekötö helyéről és értékes döntetlent harcolt di Dózsa—Mindszent 6-1 (i-0). elején már 17-12-re vezet­nalstaféia együttes és Nagy kITI^'i \ ^ 1 "í J' kapásbó1- óriási aólt rapaS2" Bandó András humorista Vec^er- ű i0bb ^ sz.oi akoztatta a megjelente- nvés T (Rúzsa). 3. Barsi J. AITP kezdődött el a máso­1<et- (Ásotthalom). Csapatban d'k félidő, máris szekszárdi A sportvetélkedő győzte- (női és férfilövészet): 1. Bor. gólhelyzet alakult ki Hor­ki a H. Szabó Lajos ellen. Az SZVSE Békésen vendég­szerepelt. s nagy különbségű vereséget szenvedett. Eredmények: Honvéd Szabó Lajos SE— DELEP SC 0-0. Mezőtúr, 2800 néző. Vezette: Bogyó; H. Szabó Lajos SE: Józsa — Szilágyi, Dávid, Szabó, Poly­vás -- Rostás. Demjén, Vé­kony — Asszony (Fenyves), A bajnokság állása: (Körös csoport) tek. amikor a szegediek óriá­si hajrát nyitottak, zsinór­ban lőttek 8 (!) gólt, ém 20-17-re átvették a vezetést. Ettől kezdve már nem for­sei és helyezettjei: dány 2. Pusztaszer, 3. Rúzsa. nyűg kapuia előtt. Márkus Gőmöri. czanka. Edző: BEN­tört kapura, már a 16-oson cslk Gyula­Nők. Asztalitenisz. Egyéni: Futás: 1. Lajkó (Üllés). 2. belül járt amikor a szege- DÉLÉP SC: Szabó - Keáde­1. Tóth A. (Deszk), 2. Bisóné Bálint F. (Ásotthalom). 3. di védők szabálytalanul )ZAfJri- _ (Mórahalom). 3. Martinusz csánvi J (Kistelek) Aka- akasztották. Tátrai játékve- " K. (Üllés). Kézilabda: 1 Deszk L.. 2. Csengele. 3. Rú­zsa. Kispályás labdarúgás: 1. Forráskút. 2. Deszk. 3. Ásotthalom. Lövészet: 1. Czékus E. (Bordány). 2. Czé­kus Zs. (Bordány). 3. Szabó dályverseny: 1. Bordány II.. 2ető sípolt ~ az ítéletet Török, Hojazák, Czibere Miklós J. (Kovács). Csurka Bordány III., 3. Sándor­dermedt csend fogadta falva nézőtéren —. ...«.,,u a A hazaiak végig többet összetett pontversenyben: ™na!áró1 ftuélt "abadrúgást. bíru>kolták a labdát, számos 1 Deszk 6>2 pzmt 2 Sán Ador.lan hatalmas lovese veszélyes helyvetet teremtettek dorfaiva 344 3. Bordány 299 centiméterekkel zúgott el a 1 DELEP SC kapu előtt. A 4. Rúzsa 260. ' léc fölött A 74. percben szegediek remekül vedekezlek' s végül értékes pontot szerez­egyenlítettek a szegediek. tek Jó, Dávidi szilágyi vé­Repkg indította a jobb szé- kony, illetve Szabó (a mezőny majd a 16-Os (Wenner), István. Rácz. Edző: Varga Atlétika 1. Gyula 4 6 - - 14- 4 8 2. Szabó L. SE 4 3 1 - 7- 0 7 . , ... 3. Orosháza 4 3 1 - 8- 2 7 8ott veszelyben győzelmük. 4. Kun B. SE 431-7-17 A DÉLÉP SC szeptember 5. Szarvas 4 2 11U-35 ii-én, szombaton délután 4 6. DÉLÉP 4 I 3 - 4-15 órakor, a Szőregi úti sport­7. KTE 4211 8-75 telepen a listavezető FMSC 8. SZVSE 4211 3-85 gárdájával találkozik. 9. Békés 4 12 1 7-3 4 10. Sz. Dózsa 4 1 1 2 7- 4 3 Az NB I B élcsoportja 11. Lajosmtzse 4 1 1 2 5- 7 3 1. Pécsi MSC 18 15 - 3 459-335 30 12. Döntsöd 4 - 2 2 1- 7 2 2. DÉLÉP SC 18 13 2 3 476-411 20 13. Füzesgyarmat 4 1 - 3 5-14 2 3. Szondy SE 18 11 2 5 430-402 24 14. H. Porcelán 4-13 1-14 1 4. Komló 18 10 2 6 177-413 22 15. Nagyszénás 4--4 2-9- 5. Csömör 17 9 2 6 419-445 20 16. Mindszent 4 - - 4 5-14 - 6. Dunaujváros 18 8 3 7 487-464 13 3ó gerelyhajító eredmények Megyei I. osztály Gólzápor Dorozsmán Az elmúlt hét végén foly- te: Kószó. Góllovő: Lipták, tatódott a megyei I. osztályú Rácz, illetve Vigh. . Békés, 100 néző. vezette: Ka- labdarúgó-bajnokság 1982— Kistelek—Kinizsi-Húsos befutó Deák a kapu torkabol rács0ny. 83. évi idényének küzdelem- 1-1 (0-i). Kistelek, 100 néző. - Hajdú, sorozata. A Kiskundorozsma Vezette: Papp. Mindkét ol­len a csereként beállt Heve. sit. aki az alapvonal közelé­ből középre gurított, és a legjobbja) Hódi. Zádori, Hoj­8 rák. Békési SE—SZVSE 5-0 (2-01. a hálóba lőtte a labdát, l-l. A 90 percben a szekszár­diak két cserejátékosa el­dftnthette volna a találkozó Simul (Földeák). SZVSE: Pozsár Szilágyi Nagy. Sz.renka (Deák) — Miklós. Barna. Krenács — Ménesi. sorsat hiszen Kresz a jobb szélen teljesen egvediil tör­hetett kapura pontatlanul adot; vissza Kniesz ele s a szegedi védők felszabadítot­tak. Gyenge színvonalú mérkö­Az Űjpesti Dózsa nemzet- osztálya címere (Szolnok, közi versenyén a SZEOL 5002, pf. 23.), a nevezési dí­AK két gerelyha j (tója jól jat — 50 forintot — a hely­szerepeit. Kiss Gábor 80.00 színen kell befizetni. A ver­méteres eredmenyével az el- seny előtt kötelező orvosi só. Herédi István 74.24 m- vizsgálat lesz. Az érdeklö­rel a második helyen vég- dók a versenyről bővebbet a eett. Csongrád megyei Atlétikai zést láthattak a nézők. A VETERÁN ATLÉTÁK Szövetségben tudhatnak meg hazaiay többet támadtak VERSENYE (Szeged, Széchenyi tér 9 ugyan, de ezekben az ak­A Szolnoki MAV MTEok- sz.) keddi és penteki na- cickban nem volt semmi at­tober 2-án és 3-án rende- pókon, este 6 órakor. ütő erő a szekszárdiak né­zi meg az I. országos atlé­tikai veteránlalálkozót, me­lyen a férfiak 40, 50 és 60 éven felüli, a nők pedig 35, 40 és 50 éven felüli 1 * •„tónvereménvek nviik cl'venként 960 forint. 11 V> r\ T n \r kezők együttese hazai környezet- úajon számos gólhelvzet ma­ben fél tucat góllal terhelte a Tápé hálóját. Eredmények: Kiskundorozsma—Tápé 6-(! (3-0) Kiskundorozsma. 300 néző. Vezette: Góré. Gólt fá­radt kihasználatlanul Gól­lövő, Czirok T.. illetve Lu­kács. Fábiánsebestyen—Csongrád l-l (l-l). Fábiansebestyén. 300 néző. Vezette: Zsemberi. így kellett volna tippelni! Széli. Edző: Kanalas Antal. A nagy kedvvel játszó ha­ziaiak rászolgálták a két bai­noki pontra Az SZVSF.-ből senkit sem lehet kiemelni. Orosházi MTK—Lajosmizse l-l (l-l). Orosháza, ÍOOO néző. Vezette: Szekeres. Góllövők: Tapasztó, illetve Seres. Szarvasi Főiskola-Spartacus-1 Dömsöd 4-0 (1-0). Szarvas. 600 mii- T a vendéeek ----- To0' J- szerezte. A vennegek A vendégek két büntetöt is Petykó 3 8\P,er2b?n lott gollal elhibáztak. Vitábs, Pásztor, t-etyKo. egyenlítettek. vő: Takacs (3), Horváth (2), GóUövö. Molnár> illetVe DÓ. Vasas. sa. Alsóvárosi MÁV—Sándor- «,.„„. „^ „ , . falva 2-2 (l-l) Szabadság KSZV SE-Szentesi Vizmu tér. 200 néző. Vezette: Téli. 5-3 (2-0). Kertész utcai pá­A hazaiak mindkét gólját jya 100 néző. Vezette: Sípos. néző. Vezette: Kérdő, vők: ÜJvári, Túri. Berki _ Németh, Mészáros és Havasi Gyula! SE-Hódmezővisirhe- Tanárképző Főiskola-Ti- Voltak az újszegedi együttes lyl Porcelán 8-1 (5-1). Gyula. sza-Uj KSH 1-0 (1-01. Volt . « 1400 néző. vezette: Varga J. SZAK-pálya, 200 néző. Ve- gólszerzőt. Jo. Ruppert, Vi­es DU even leiui. nor- ^ ,hecv^ná^"ttónTkSveU ^ ezLrn«39 da- noo nezo. vezette. - -„j^ . döntetlen tális Öze csoportokban indulhatnak, kzzök. ,3 találatos szelvény 69 rab nyereményük egyenként 43 Góllövők: Lipták, Kocsis (2-2), zette. Szilagyi. A aonteuen uuis. vize. síkfutó, gátfutó, gyalogló, darab,' nyereményük egyenként forint, A 10 találatos szelvények cserháti (2 egyet ll-esből), jobban megfelelt volna a ja- Kinizsi—Mártéle Tieró és dobószámokban A 36 ezer 724 forint. Ezek közül száma 97 ezer 16 darab, nyere- Szűcs, OttlakAn, illetve Ju- ték képének. Góllövó: Litkai. KilUZSI Martély Ugto es aotxvszaiTioaoaii. « találatos szelvény 21 darab, ményük egyenkent 30 forint. hasz. l-l (l-l). Szentes. 200 néző, «7olnoki a nyeremény és a Jutalom együtt a telitalálatos szeJvény: 1,1.2, H. Ktn. Béla SE-Füzeogyar- Makó-Apátfalva 2-1 Vezette: Madarász. Góllöa MÁV mEU atlétilLi ozak- ^y ^^ t^UU tí t 1, 2 voic ma, 4-0 (3-0). KiskuRfeiegyhó* (0-1). Mako. 400 néző. Vezet- vők: Kiss. iUetve Kovac, V 4 I