Délmagyarország, 1981. szeptember (71. évfolyam, 204-229. szám)

1981-09-08 / 210. szám

6 Kedd, 1981. szeptember 8. Labdarúgó NB //., Középcsoport Döntetlen Pasaréten Sz. Dózsa— tékvezető azonban les címén zett és az egyenlítő gólig, Pénzügyőr SE l-l (1-0) nem adta meg az egyébként mintegy félórán át, fegyel­Budapest, Pasaréti u., 1500 szabályos gólt! Az 50. perc- mezett játékával uralta a néző. Vezette: Király. ben Gara szólózott, nagy ló- mezőnyt, a maga javára Sz. Dózsa: Merley — Zödi, vését Balázsi remekül há- dönthette volna a mérkő­Palotás, Kakuszi, Olasz — rította. A Dózsa támadott—, zést. Miután a Pénzügyőr SE Ladányi, Pócsik, Gara (An- s a szegediek bánták. A 66. kiegyenlített, nyílttá vált a tal a 64. percben), Csomor percben Szeghalmi átját- küzdelem, mindkét csapat — Szeghalmi, dr. Jernei szotta a védelmet, becsap- előtt adódott helyzet. Jók: (Gerecz a 66. percben). Ed- ta őrzőit, és a kifutó Ba- Merley, Kakuszi, Csomor, ző: Himer István. lázsi mellett ellőtt labdája a Szeghalmi, illetve Hofmeis­Pénzügyőr SE: Balázsi — bal oldali kapufáról vágó- ter, Bogdán, Schaffer, Ko­Hofmeister, Bogdán, Daba- dott a mezőnybe. Két perc vács. si (Sipos az 52. percben), múlva a felfutó Hofmeister A Középcsoport további Bene — Valluch (Rotitys az kapu elé iveit labdáját Si- eredményei: 22. sz. Volán— 56. percben), Schaffer, Ko- pos csúsztatott fejessel a BKV Előre 2-1 (l-l). Dorog vács T. — Kiss, Lésti, Göcő. jobb alsó sarokba juttatta, —Kecskemét 1-0 (1-0). MÁV Edző: Varga István. l-l. Előre—MTK-VM 1-4 (0-2). Az első negyedórát hazai A 75. percben Olasz szög- Ko-uth^E-BVSC^^l Kézilabda Tatabányai Bányász — Sz. Volán 32-28 (16-13) Úszó EB Pólósaink győztek Jugoszlávia ellen Érdekes versenyekkel, de rekordok nélkül kezdődött meg Splitben a 15., úszó- és , ., vízilabda Európa-bajnokság főtt majd a kapu elé ívelt fejelte, a játékvezető azon­29. döntőjének a sorozata. Eredmények, férfiak: 100 m gyors: 1. Per Johas­son (svéd) 50.55 mp., 2. Jorg Withe (NDK) 50.81, 3. Szergej Krasnjuk (szovjet) 60.91. 75. percben Olasz szög­támadások jellemezték. Két letét Gerecz a jobb alsó sa- . . ,n m * .... „„ ~ „„ nagyszerű Merley-védést lát- rok felé fejelte, Balázsi be- ^l*0"®'- Epitok SC—Ganz­hattak a nézők, előbb me- leütött a labdába, az fel- ™ R^LJ , „ ni .•ész lábravetődéssel hárí- pattant, Szeghalmi a hálóba na" S csoportom: Deb­receni Universitas—HMSE 2-1 (1-0). Debrecen, 2500 néző. Vezette: Kurmai. Gól­labdát levegőben úszva, ki- ban érvénytelenítette a gólt. vetődve ütötte el a csatárok A 78. percben Gerecz ve­elől a szegedi kapus. Ez- zetgette a labdát, meg- T .. , után feljött a Dózsa, át- látta, ho& Balázsi kint °tVo: ^ Lutheran' vette a játék irányítását. A áll a kapujából, a csa- ölarK" 15. percben Gara futtából; tár egyből kapura ívelt. 20 méterről lőtt labdája ke- a visszafutó Balázsi a felső rülte el a kaput. A 20. léc segítségével tudta hárí­NB l-es férfimérkőzés. Ta­tabánya, 1000 néző. Vezette: Gyulai, Keszthelyi II. Tatabánya: Vincze —Básli 1, GUBÁNY1 10, Kanyó, BÁBOS 6, Bognár, Kontra 4. Csere: Szabó L. (kapus), PA­NOVICS 7, Flasch, Wohner 2, Pál 2. Edző: Kaló Sándor. Sz. Volán SC: BARTALOS Z. — Vince 2, Lele 4. OLÁH B. 4. Borbás 3, SZABÓ 10, Lukács 2. Csere: Oláh Z. (kapus). Hubai 1, Tenke 2, Vizsnyicai. Edző: Buday Fe­renc. Kiállítások: 2, illetve 2 perc. Az eredmény alakulása: 6. perc: 2-3. 15. p.: 8-4. A találkozó elején a sze­gediek vezettek, a későbbiek­ben azonban a hazaiak át­vették a játék irányítását, ki­egyenlítettek, előnyt szerez­tek, és a 2-3 gólos különbsé­A Középcsoport állása A bajnokság állása 200 m mell: 1. Robertas Percben Szeghalmi jobb al- tenj a jövést. A befejezés Zsulpa (szovjet) 2:16.15 p„ 2. Arsen Miskarov (szovjet) 2:18.08. 3. Adrián Moorhouse (angol) 2:18.14. 4. Vermes Albán (magyar) 2:18.92. Nők, 100 m gyors: 1. Karén Metschuck (NDK) 55.74 mp., 2. Birgit Meinecke (NDK) 56,78. 40Ó m vegyes: 1. Petra Schneider (NDK) 4:39.30 p., só sarokba tartó labdáját ..... , .. , védte bravúrral Balázsi. Öt előttl Percben a Pénzügyőr perc múlva Szeghalmi lő- SE szerezhetett volna gólt, vése után a labda a jobb Sipos közeli lövésébe Pa- _ n'JüL83.^Jíf_alótás azonban önfeláldozóan J- i^oTán belevetődött. A kezdeti bizonytalanko­dás után magára talált a Dózsa. Később vezetést szer­ügyőr kapuvédője azonban nagyszerű érzékkel hárí­tott. A 37. percben előre ívelés után a védők kifejelték a labdát, amit Pócsik szer­1. MTK-VM 4 3-17-38 2. Dorog 4 3-18-46 3. Budafok 4 2 2-4-26 4. KKFSE 4 2 118-55 5. Kecskemét 4 2 115-45 6. B.-gyarmat 4 12 17-54 7. Szegedi D. 4 12 18-84 8. BKV Előre 4 12 16-64 9. 22. Volán 4 2-25-54 10. Pénzügy. SE 4 12 14-64 11. Építők SC 4 112 6-63 G.-MAVAG 4 112 6-63 13. Vác 4-314-63 14. Bábolna 4 112 6-93 15. BVSC 4 1-35-62 16. Sz. MAV E. 4 1-3 4-10 2 1. Bp. Honvéd 2. Veszprém 3. Tatabánya 4. FTC 5. Elektromos 6. Ozd 7. Debrecen 8. Pécs 9. Bp. Spart. 10. D.-újv. 11. Szeged 12. Rába ETO 14 14 ­13 9 1 14 9­14 7­14 8 2 14 7­14 8 1 14 4 2 14 5­13 4 1 14 4 1 14 3 1 - 391-311 28 3 297-287 19 5 372-339 18 8 307-298 15 8 347-321 14 7 310-314 14 7 293-308 13 8 314-331 10 9 323-349 10 8 330-357 9 9 347-384 9 10 328-385 7 get mindvégig tartani tud­ták * DÉLÉP SC—Csepel SC 31-23 (17-11). NB I/B-s férfi­mérkőzés. Szőregi út, 200 né­ző. Vezette: Daru ka. Dobos (jól). DÉLÉP SC: Prekop — ZSÖDI 7, PAKU 9, Danyi 1. VÁRHEGYI 5, Fekete Sz., NOEL 4. Csere: BADÓ (ka­pus), KISS 4, Tamás 1, Ba­logh. Edző: Giricz Sándor. A szegediek az első félidő­ben gyenge védekezésük és kapusuk indiszponáltsága miatt nem tudtak jelentősen elhúzni. Szünet után felja­vult a hazai csapat és nagy­különbségű győzelme nem forgott veszélyben. * Az Olimpiai Reménységek Versenye tornáján a Textil­művek SE női csapata a KELTEX SE ellen 27-5 (12-2) különbségű győzelmet ért el Budapesten. A szegediek Kálmán — Bozsák, Farkas 4, Timkó, Vígh 9, Kocsis 1, Martonosi 2. Csere: Vincze, Dobó, Szeberényi 6, Mészá­ros, 5 Hossó (edző: Toókos György) összeállítású csapa­ta közepes teljesítménnyel is biztosan győzött. 2. Ute Geweniger (NDK) zett meg. A középpályás jól 4:45.43, 3. Agnieszka Czopek látta meg a lehetőséget, és a (lengyel) 4:50.75... 7. Gu- túlsó oldalon futó Csomor lyás Klára (magyar) 4:56.63. felé lőtte a labdát, aki a 4x200 m gyorsváltó: 1. 16-os tájékáról visszafejelte a Szovjetunió 7:24.51 p„ 2. jobb összekötő posztján ér­NSZK 7:25.22, 3. Svédország kező Szeghalmi elé, aki fut­7:27.78, tából egy testcsel után, a Vízilabda: a vízi labdatorna jobb alsó sarokba fejelt, 1-0. 3. fordulójának eredményei: Ezután is a lila-fehérek ma­Szovjetunió—-Spanyolország radtak támadásban. Szeg­10-7 (1-0. 3-2, 4-4. 2-1), NSZK halmi került ismét hely­Hollandia 10-7 (2-0, 4-3, 4-3, zetbe, a balról belőtt lab­0-1). dát a rövidsarokba pró­Ezután került sor a ma- bálta továbbítani, Balázsi gyár csapat mérkőzésére. azonban bravúrral hárított. Magyarország—Jugoszlávia Szünet után Területi bajnokság ' f DELEP-qyőzeSem a helyi rangadón Vasárnap a IV. forduló kolás. Szélpál, Buús. Edzőt mérkőzéseivel folytatódott a Bánhidi József. területi tabdarúgo-bajnokság A gyenge színvonalú mér­Köros-csoportjanak kuzde- kőzésen a lelkes mindszenti­lemsorozata. Az úiszegedi ek rászolgáltak a két bajno­kezdett a Dózsa. A 48. perc- rangadót a 84. percben lott k- pontra: Góllövó' Csengé­ben Szeghalmi beadását La- góllal a vendég DÉLÉP SC tő 2), Varga. Fehér .Schmidt. il- dányi átlépte, a felfutó Jer- nyerte. Eredmények: letve Bebics (2). Gopcsevics. nei a hosszú sarkot céloz­Megyei I. osztály Félbeszakadt a Kinizsi Húsos—Tanárképző mérkőzés 7-6 (1-2, 2-2, 2-1, 2-1). Góllövök: Sudár és Kiss (2— nagyszerűen Rudics Roje, Lozica. ta meg, hálóba talált, a já­MNK-mérkőzések Jánoshalma—Szentesi Víz­DÉLÉP SC-KSZV SE 1-0 míí 2_0 (2_0) jánoshalma, (0-0). KSZV SE-pálya. 700 500 néz6. Vezette: Szűrszabó néző: Vezette: Franciskovics. Jánoshalma: Rozics — (Jól). Giesinger, Bátyai. Kolozsvá­DÉLÉP SC: Leskó - Ken. rt Faddl _ LiHom> Szuha. deresi, Hodi, Zsomborgi, nek (Hegyi) Vrbán (Nagy) Holler — Laczó (Petro), Hoj- _ vasvári, Csovcsics, Szabó. A labdurúgó MNK küzde- ma—Sz. Dózsa, KSZV SE— Edíö: Raöcsa Tivadar. lemsorozata szeptember 9- Mindszent. ^ én. szerdán folytatódik. A Valamennyi öss-*°csapás párosítás a következő: kezdési időpontja délután 4 Csongrád—Szentesi Vízmű. óra. Döntetlen esetén hosz­Makó—H. Porcelán. Röszke szabbításra. maid büntető­—DÉLÉP SC. Kiskundorozs- rúgásokra kerül sor. Kosárlabda A Dinamó Oradea az első Az SZVSE férfi kosárlab- utazik, ahol több mérkőzés­da-szakosztalva kilenc csapat bői álló túrán vesz részt. A részvételévé] nemzetközi tor- csapatot Kovács János. az nát rendezett a Vasutas egyesület ügyvezető elnöke Sportcsarnokban. A iól sike- vezeti, utazik még dr. Pa no vezette' Roxiri' Török (Ra.cz), Csurka. Edző: szentesi Vízmű: Varga — Linka József. Dóra, Kurucz. Juhász, Koncz KSZV SE: Pozsár — Ju- — Kecskés, Kolozsvári, Taj­hász A., Magyar, Lovász, ti. Hevesi — Rózsavölgyi. Dudás (Perecz) — Öze, Ge- Szentpéteri. Edző: Ballá La­recz, Havasi, Kürti — Ki- jos. rály, Butyka (Mészáros). Ed- Biztos hazai győzelem, ző: Nyári Tibor. Góllövők: Szabó, Vasvári. A DÉLÉP SC a találkozó H. Porcelán—Nagyszénás nagy részében fölényben volt, 1-0 (0.0). Hódmezővásárhely, játékosai a helyzetek soka- 800 néző. Vezette: Horváth, ságát dolgozták ki, ám Po- A találkozó egyetlen gólját zsar bravúrosan védte ka- a 61. percben Juhász szerez­puját. És ilyen a labdarúgás! te. A találkozó egyetlen gólja a n. Kun Béla SE—Kecske­kapuvédő hibájából került a méti TE l-l (1-0). Kecske­hálóba. Góllövő: Rácz. Jó: mét, 1400 néző. Vezette: Ko_ Hódi, Holler, Wenner illetve vács K. Pozsár ( a mezőny legjobb- Góllövők: Somogyi, illetve ja), Juhász A., Magyar. Putnoki. Mindszent—Tiszakécskc 1-0 Orosházi MTK—Szeghalom (0-0). Tiszakécske. 800 néző 2 1 (l-l). Orosháza, 1100 né­Vasárnap folytatódott a megyei I. osztályú Jabdarú­go-öajnokság küzdelemsoro­zata. Alsóvárosi MAV—Kistelek 0-0. Szabadság tér, 700 néző. Vezette: Bajnóczi. A kisteleki pálya felújítása miatt az együttesek felcserél­ték a pályaválasztási jogot, ezért került sor a mérkőzés­re Szegeden. A hazaiak töb­bet kezdeményeztek, de fölé­nyüket nem tudták gólra váltani. Jó: Domonkos, Bar­ta, Szalontai, Varga, illetve Czirok. Czeigerschmidt. Sándorfalva—Mártély 1 -0 (1-0). Mártély, 100 néző. Ve­zette: Varga. A több helyzetet kidolgozó vendégek megérdemelten ju­tottak a két pont birtokába. Góllövő: öze. Jó: Barna, Kiss Z., Buka J., Buka A.. Mihály és öze. Kiskundorozsma—Apátfal­va 2-1 (0-0). Kiskundorozs­ma, 300 néző. Vezette: Kiss J- (jól). A játékvezető Vasast (JDo­rozsma) és Daróczi (Apátfal­va) kiállította. Góllövők: Ta­kács (2-öt, egyet 11-esből), il­letve Restás (11-esből). Szik­rázóan kemény mérkőzés, megérdemelt hazai győzelem. Jó: Ottlik. Takács. SZVSE—Tápé 10-0 (4-0). Szeged, 700 néző. Vezette: Szilágyi. Góllövök: Szamosszegi (4), Simái S. (3), Széli (2). Ko­vács S. Makó—Fábiánsebestyén 5-1 (2-0). Makó, 500 néző. Vezet­te: Molnár I. Szentesi Vízmű—Csongrád 0-0. Szentes, 400 néző. Vezet­te: KósZó. A Kinizsi Húsos—Tanár­képző Főiskola mérkőzés 2-0­as Tanárképző Főiskola ve­zetésnél félbeszakadt. A ta­lálkozó eredményét nem vet­tük figyelembe a táblázat el­készítésekor. A bajnoksás állása: Megyei I. osztály 1. Makó 2 2 7­2 4 2. Dorozsma 2 2 - ­5-3 4 3. Kistelek 2 1 1 ­2-l 3 4. Csongrád 2 1 1 ­1­0 3 5. Szegedi VSE 1 1 10-0 2 6. Apátfalva 2 1 - 1 3-3 2 7. Sándorfalva 2 1 - 1 2-2 2 8. Alsóváros 2 -2 -1-1 2 9. K.-Húsos 1 ­1 -1-1 1 10. Sz. Kinizsi 2 -1 1 1-2 1 11. Mártély 2 ­- 2 0-2 ­12. Fábiánsebcstyén 2 ­- 2 2-8 ­13. Tápé 2 ­- 2 2-13 ­11. Tanárképző • ­­­lült versenven a résztvevő- Nándor, a szakosztály elnö­kei három csoportba osztot- ke. Kecskeméti Ferenc, ták, maid az azonos helve- technikai vezető. Goutli zcttek mérkőzése után ala- Iván vezető edző. valamint kult. ki a végső sorrend. u játékosok: Molnár. Ko­A döntő eredményei, vács. Dobi. Lestár. Valacz­PVSK—SZVSE 86-74 (50-41). kay. dr. Kecskés. Reisz. Mé­Dinamő Oradea—SZVSE szaros. Boros, Nóvák, és a 87-66 (42-32). Dinamó Ora- válogatott két játékosa, dea—PVSK 88-87 (47-42). Moss. Somogyi A torna végeredménye: 1. MAFC). Dinamó Oradea (román). 2. PVSK. 3. SZVSE. 4. BEAC. 5. Dombóvári VSE. 6 GE­AC. 7—9. HVSE. Kiskunfél­egyháza, Szegedi ifiúsáei vá­logatott A legjobb dobónak Z. Gel­ler (Dinamó Oradea) bizo­nyult, míg a leeiobb me­zőnyjátékos rímét Rabb Gvula (PVSK) nverle el. a különdíjat oedie Almádi Miklós (SZVSE) kapta. ző. Vezette: Sütő. Mindszent: Tusják — Bán- Góllövők: Jámborcsik, il­fi, Pálinkó, Lörincz. Tóth — letve Zsombók I. dr, Szelják. Boda, Farkas — Békéscsabai Agyagipar— Nagy T.. Pelyva (Papa). Lajosnüzse l-l (0-0). Bckés­Csöngető: Edző: jelenfi Ist- csaba, 500 néző. Vezette: ván. Kormányos. Tiszakécske: Szé'esi — Góllövők: Balogh. illetve Ezsiás, Kemenes, Kecskés, Somogyi, (mindkeltő Santa (Mari) — Varga, Füzesgyarmat—Bajai SK Földi. Szekeres (Tóth) — Os- 0-0. Füzesgyarmat, 800 néző. Igy kellett volna tippelni! Vezette: Kubatovics. TerUleti bajnokság 1. Szarvas-Papp J. SE Z. Kazincbarcika­Gyöngyös 3. Lehel SC—D. Kinizsi 4. Asztalos J. SE— Szabó I.. SE 5. Vác—Balassagyarmat 8. Bábolna— Budafok 1-0 t 3-0 1 1-0 1 * A SZEOL AK férficsapata az , 0-l 2 12. Sabaria—Dunaújváros 13. Sopron—Keszthely 2-0 X J4. Szolnok-Gyula 1-0 1 A 36. fogadási héten öt darab 13 találatos szelvény volt. Nye­0-l 2 reményük 336 ezer 558 forint. 1-l x Ebből 13 plusz l-es négy darab, o-l 2 nyereményük 476 ezer 790 forinl. 7. Építők SC—Ganz-M A VAG 3-1 1 12 találatot 180 fogado ért el, 8. Dorog-Kecskemét 1-0 I nyereményük 6233 forint. 11 ta­4. Bauxitbányász—PVSK 3-11 tólalf J0"' "^T reményük 471 torint. 10 talalatot NB l-es Dombóvár—Kaposvár 0-2 2 „ ezer 238 togado Brt el ,-jyere­NSZK-bu 11. Szekszárd—MAV DAC u-t l rriényük 98 forint. (MTI) 1. Haja 4 3 1 ­7-1 7 2. L.ajosmizse 4 3 1 ­8-3 7 3. KTE 4 2 2 w 10-4 6 4. DÉl.EP 4 3 ­1 7-4 6 Orosháza 4 3 ­1 7-4 6 6. Kun. B. 4 2 1 1 9-6 5 7, Mindszent 4 2 1 1 4-4 5 8. H. Porcelán 4 2 1 1 3-5 5 9. Békéscsaba 4 1 2 1 6-6 10, Füzesgyarmat 4 ­3 1 5-6 11. Jánoshalma 4 1 ­3 4-6 12. Nagyszénás 4 -2 2 2-4 13. KSZV SE 4 1 ­3 3-7 2 14. Szentesi V. 4 1 ­3 3-9 2 15. Szeghalom 4 T 1 3 5-9 1 16. Tiszakécske 4 -* 4 2-7 * Még mindig tart a hoiló'iázi porcelán­bemutató és -vásár a Széchenyi teri AMFORA AJÁNDÉKBOLTBAN. Vásároljon Mária névnapra praktikus maradandó ajándékot márkás hoflóházi porcelánt. AMFORA-UVERT