Délmagyarország, 1981. szeptember (71. évfolyam, 204-229. szám)

1981-09-29 / 228. szám

6 Kedd, 1881. szeptember 22. Labdarúgó Nfi II, Középcsoport Helyenként jó és eredményes játék Autócross Darázs Antal országos bajnok! Ma Nemzetközi kosár'abda­mérkőzés Az újszegedi Sportcsarnok­ban ma, kedden délután 5 Alighogy elkezdődött a mér­kőzés, nyilvánvalóvá vált, nem megszokásból mondta Himer István, a Dózsa vezető edzője: „Csak a győzelem fogadható el megfelelő eredményként!" Óriási lendülettel támadott a szegedi csapat, szinte minden szegedi az ellenfél kapuját szere.te vol­Sz. Dózsa— m-ről hatalmas lövést kül­Balassagyarmati SE dött kapura, a léc alá tartó 3-1 (l-l) labdát Radics bravúrral tol­Szeged. Hunyadi tér, 1500 ta szögletre, néző. Vezette: dr. Botka. Szünet után az 50. perc­Sz. Dózsa: Győrfi — Lap- ben Kozma jobbról ívelt a csa. Pócsik, Olasz, Gara — kaDu elé, a berobbanó Szeg­Antal, Ladányi (Kozma Gy. halmi közeli fejesét a iobb na bevenni. Egyetlen szépség a szünetben). Csomor (dr. oldali kapufa hárította (Ra ^^kT'm^^Z Jernei a <0. percben) — Na- ciics csak nézte az eseményt.) hogy a védekezésről megfeicd­dasdi. Szeghalmi, Gerecz. Kozma-alakítások következ- keztek azok a játékosok, akik Edző: Himer István. tek. a kapu iobb oldalába «5tUcaléa(latul Balassagyarmat: Radics — tartó labdáját hárította ,ióér- vetéshez jutottak T^endégek, Pribeli. Robb, Hornyák. Laj- zékkel Radics, majd hosszú- előnyüket azonban a gyorsan ,'CÓ — Dudás (Tóth a 74. ra sikerült szöktetése után a magára talált Dózsa kiegyenli­. , percben), Varga, Friedmann kapus zsákmánya lett a lab- ^vesV,.^nbben" já"szotta^"'Chnagy órakor nemzetközi kosárlab- (Zalai a 74. percben) — Sza- da. A 61. percben Lancsa sa- tervsz<TŰbben J5' Ky da-mérközésre kerül sor. A lai. Kovács, Szedlák. Edző: ját térfelének közepéről a Szegedi Postás NB Il-es Zimmermann Gyula. túlsó oldalon induló Cso­együttese a francia postások Dózsa-támadások, sok, de ^norhoz továbbított, a közép­szakszervezetének válogatott- pontatlan lövések jellemez- pályás nagyszerű átadással jávai méri össze tudását. A tók az első negyedórát. Ép- indította a középen kiugró találkozó megtekintése díj- pen ezért hatott hidegzu- Kozmát, aki ügyes cselek talan. Holnap SZEOL AK­Szentesi Vízmű Holnap, szerdán délután 4 órától OB l-es vízilabda­mérkőzést rendeznek a sze­gedi Sportuszodában. A SZEOL AK a Szentesi Víz­műt fogadja a megyei rang­adó visszavágóján. Mint is­meretes a vasárnapi mérkő­zésen, Szentesen a Vízmű nyert 10-9-re. Szittya Károly, a kék-feketék edzője váltó- ra kapott a zatlanul összeállítási gon- tes játékával dokkal küzd. kérdéses töb- kényszerítette bek között, hogy dr. Kiss az 27. percben a jobb oldalról együttes rendelkezésére végezhettek el szögletrúgást tud-e állni. a szegediek. A belőtt labdát A két nehéz helyzetben Ladányi fejjel Csomor elé levő gárda összecsapása nem csúztatta, a középpályás ha­mindennapi izgalmakat ígér. bozás nélkül megcélozta a kaput, jól eltalált labdája a SZEOL AK—~ lábak között, térdmagasság­ban talált utat a kapu köze­pébe. l-l. A 34. percben Ga­ra 25 m-es szabadrúgása A Tisza-parti Stadionban után a jobb oldali kapufa holnap, szerdán délután 3 tövéről vágódott ki a labda! fölényt harcoltak ki, ilyen kü­lönbségű győzelmük is megér­demelt. Jó: Csomor, Ladányi, Szeghalmi, Kozma, illetve Ra­dics, Szalai, Varga. Gy. E. A Középcsoport további ered­hanyként a 17. percben, tör- után a kifutó Radics mellett ^o"yelisvsc™MAv>ltÖEiar^ í-i tént eset. A 16-os magassá- 12 m-ről a kapu közepébe (o-oj.' KSC-BKV Előre »-o, MTK­gából szabadrúgást végezhet- helyezett, 2-1. A 87. percben VM-Bábolna 6-o <2-«), 22. sz. tek cl a vendégek. A magas- a vendégek szögletrúgását ^^-k^su^ÍÁe j^Ganz-" ra sikerült beadás átszállt a Jernei csípte el. mellel maga MAVAG—Pénzügyőr 2-2 (0-2). fejek fölött a túlsó oldalra, elé tette a labdát, és fordu- A Keleti CTOportban! írMSE_ ahol senki sem tartózkodott, lasbol a közepén kiugrásra Szolnok 2-0 (2-0). Hódmezövó­Győrfi kissé késve és feles- kész Kozmához továbbított, sárhely, 0000. néző. vezette: legesen mozdult ki kapuja- A csatár egy csellel becsapta Szefitkúti. Góllövő: Kántor, Tassi. bői, a leszállóágban levő a kapujából közel 50 (!) m-re labdába csak beleütni tudott, kifutó Radicsot és higgad­s az az oldalvonal mellett ál- tan, mintegy 40 m-ről a há­ló Szedláké lett. A szélső lóba küldte a labdát, 3-1. egyből középre ívelt, a A másik oldalon az egyedül megdermedt védők közül ki- kapura törő Szalai közéli lö­lépő Friedmann pedig 5 m- vését bravúr árán tette ár­ról a bal alsó sarokba helye- talmatlanná Győrfi. Az utol­zett, 0-1. só percben Jernei az alapvo­Percek múltával ismét láb- nal közeléből mintaszerűen A makói futam első narom Helyezettje babérkoszorúkkal nyakukban. Balról jobbra: Darázs Antal, Darázs Ferenc, Dombi Imre A Kőzépcsoport állása védekezésre re. aki a léc alá fejelte a ellenfelét. A labdát, de a játékvezető les 1. MTK-VM 7 6 - 1 20- 4 12 2. Dorog 7 5-2 9-5 10 3. Vác 7 3 3 1 12- 9 * 4. Kecskemét 7 3 3 1 10- 7 9 5. KKFSE 7 3 2 2 32-11 1 6. Pénzügyőr 7 2 4 1 7-8 8 7. Budafok 7 2 4 1 4-6 S 8. Szf. MÁV E. 7 3 13 8-12 7 9. 22. Volán 7 3 - 4 13- 8 C 10. B.-gyarmat 7 2 2 3 13-11 8 11. G.-MAVAG 7 2 2 3 10- 9 8 12. Szegedi D. 7 2 2 3 13-13 6 13. BKV Előre 7 1 3 3 7-10 5 14. Bábolna 7 2 1 4 7-22 8 15. BVSC 7 2-5 6-3 4 16. Építők SC 1115 7-15 3 Területi bajnokság Egy győzelem és egy vereség Vasárnap a VII. forduló Bajai SK—KTE 4-1 (2-0). órától előkészületi mérkő- Az ellentámadás végén Szed- mérkőzéseivel folytatódott a Baja, 2000 néző Vezette- Ro­zést játszanak. Az NB l-es Iák lövésszerű beadása a területi labdarúgó-bajnok- xin SZEOL AK labdarúgócsapa- felső lécről hullt a kapumö- ság Körös-csoportjának küz- Góllövők- Keresztes (3) ta az NB Il-es Gyulai SE gé. A 41. percben Szeghalmi delemsorozata. A szegedi Sárközi illetv- Seres. ' Gyulai SE A technikai sporthoz értők már az autocross műsorfü­zetet olvasva is dörzsölhet­ték kezeiket Makón, a ne­gyedszer megrendezett Sze­gedi AFIT Kupa, s az idén először kiirt országos baj­nokság döntő fordulója előtt: no, ez nagy verseny lesz! Az eddig megrendezett öt forduló után a sportág ha­zai meghonosítója, Darázs Antal (DÉLÉP SC), állt az élen, mindössze két pont előnnyel Nagy Sándor (Sze­gedi AFIT) és öt ponttal a Külker SC kiválósága, Sza­bó Péter előtt. Az izgalom a rajtlistát látván még tovább fokozódott, ugyanis az in­dulók között találhatták a tavalyi második helyezett Darázs Ferencet is, aki éppen egy évet hagyott ki. Nagy rajtolt elsőnek, őt követte Darázs Ferenc, majd a szin­tén szegedi Dombi Imre. Ne­gyediknek pedig a nagy vá­rományos, Darázs Antal. Há­Motorcsónak rom kör után úgy tűnt, nem sikerül a bajnoki cím, ami­kor Darázs Ferenc üldözőbe vette Nagy Sándort, s míg a két ember és gép küzdött, az injektoros Lada végig bírta az öldöklő iramot, nem úgy mint Nagy Sándoré, aki végül is váltóhiba miatt csak kilencedik lett, s igy Darázs Ferenc nagyszerű gépe „ka­parta ki" az országos baj­noki címet fivérének, Da­rázs Antalnak. Az országos bajnokság VI. futamának végeredménye: 1. Darázs Antal (DÉLÉP SC, Wartburg), 2. Darázs Ferenc (DÉLÉP SC, Lada), 3. Dom­bi Imre (Szegedi AFIT, La­da), 4. dr. Stróbl Ferenc (Szegedi AFIT, Lada), 5. Kőkúti Attila (Bp. Műegye­tem, Wartburg), 6. Benyák (Szegedi AFIT, Wartburg). A csapatversenyt a DÉLÉP SC nyerte a Szegedi AFIT és a Szentendre előtt. Ács S. Sándor együttesét fogadja. a balösszekötő helyéről. 18 csapatok közül a DÉLÉP SC hazai környezetben fölényes győzelmet aratett, míg a KSZV SE Kiskunfélegyhá­zán vereséget szenvedett. Eredmények.: DÉLLt* SC— Füresgyarmat 5-1 (3-1). Surgied. 800 néző. Vezette Karácsonyi. DÉLÉP SC: Löüko — Ken­derest. Hcdi, Czibere, Kollár (Hegedűs) — Laczó, Hojszák, Hclier, Wenner — Török (Vitális), Csurka. lidző: Lin­ka József. Füzesgyarmat: Köieséri — Rornroczki, Lökéner. Varga (Nagy), Rózsa — Kiss, Gu­lyás, Hegyesi — Ökrös. Ra mos, Bátori. István. Megyei I. osztály Fölényes Tonárképző­győzefem Vasárnap az V. forduló Kiss Z., Kami. Mihály — mérkőzéseivel folytatódott a Kuczora (Fülöp L.), öze megyei I. osztályú labdára. (Buba J.), Buka A. Edző: gó-bajnefcság küzdelemsord- Hegedűs „ utal. zata. A Tanárképző Főiskola Igazságos pontosztozkodás, újonccsapata folytatta vára- Jó: Kanász, Szabó, Márton, kozáson felüli szereplését. Kiss 2., ICátai. Ezúttal hazai környezetben a Fábiánsebestyen—Kinizsi Szentesi Kinizsi együttesét Húsos l-l (1-0). Fábiánse­fektette két vállra meggyő- bestyén, öOü néző Vezette: zö fölénnyel. Eredmények: Kubatovics. Tanárképző Főiskola— A Kinizsi Húsos egyetlen Szentesi Kinizsi 4-1 (2-1). gólját Bokor szerezte, A sze­Szeged, 100 néző. Vezette: gedi együttesben Bokor Szi­Magyar. lágyi és Mátrai nyújtott át­Tanárképző: Bánáthy — lagon felüli teljesítményt, Gát, Frotity, Kálmán. Peták míg Miklós II a mezőny leg- , , _ , - ArUm. Léber. Poriiajas jobbjának bizonyult. I^kó, Wenner, Csurka il­(Bujdosó) - Kakuszi, Rosta, Apátíalva-Kistelek 6-0 letve Kölesen, Lokener, Ok­Gyenge (Pénzes). Edző: Mis- (3-0). Apátfalva. 300 néző. kolcz, József. Vezette: Szilágyi. , , ,, , Bela SE-KSZV SE A főiskolások végig többet A gyenge napot kifogó Kis. 31 .í^i^fS^' támadtak, számos veszélyes telek ilyen különbségű vere­helyzetet alakítottak ki el- sége vaskos meglepetés, lenfelük kaouja előtt, ilyen SZVSE—Kiskundorozsma különbségű " győzelmük is 2-1 (l-l). Kiskundorozsma, Iratos), Juhasz - Kürti, We­megérdemelt. 400 néző. Vezette: Pördi ^ Góllövők: Rosta (3), Gyen. (jól), ge. illetve Szabó. Jó: Rcsta: Góllövők: Faldeák, Simái, Peták illetvp Kozma. illetve Takács. Jó: Bólya, Alsóvárosi MAV—Csöng- Szrenka, Szél, illetve Ottlik, rád 4-2 (1-2). Szabadság tér, Takács, Gábor, Ézsiás. 400 néző. Vezette: Kiss J. Tápé— Mdrtély l-l (l-l). Változatos, jó iramú, ke- Tápé. 200 néző. Vezette: So­mény. de sportszerű küzde- mogyi. lem folyt a pályán. Fordulás Góllövők: Pigniczki, illetve után nagyobb sebességre Mészáros. Szeghalom—Tiszakécske 1-9 (0 -3). Szeghalom, 500 né­ző. Vezette: Kószó. Góllövő: Varga. Nagyszénás—Mindszent 4-2 (2-1). Nagyszénás, 1000 néző. Vezette: Horváth Gy. A minden csapatrészében jobb hazaiak győzelme meg­érdemelt. Jánoshalma—Békéscsabai Agyagipar :>-l (1-0). János­halma, 500 néző. Vezette: Kovács. Góllövők: Vasvári (2), Ur_ bán, illetve Lipták. Lajosmizse—H. Porcelán 2.1 (i-0). Lajosmizse. 800 né­Edzö: Ondrik zó. Vezette: Bánki. Góllövők: Soós (2), illetve Gyefvai Antal duplázóit Jó iramú, változatos mér. Osala (11-esböl). kőzést láthattak a nézők. A Orosháza—Szentesi Vízmű kék-fehérek ezúttal is szelle- 2-2 (2-1). Szentes, 800 rtéző. mes támadójátékukkal kere- Vezette: Nagy-Czirok. kedtek ellenfelük fölé. GÓL Góllövők: Gulyás, Papp, lövők: Csurka (3). Holler, illetve Márté, Szentpéteri. Török, illetve Ökrös. Jó: Egy hét leforgása alatt két szép győzelmet aratott Gyet­vai Antal, a Szegedi Építők Spartacus moíarcsör.akver­senyzője: Előbb az országos megbízhatósági verseny dön­tőjén Vinnai Imrével, szerez­tek országos bajnoki címet az SC 500 kem-es géposz­tályban. Ebben a kategóriá­ban A'eu László és felesége (Sz. Építők-Spartacus) má n. dili helyezést ért el. Az S3 850 kem-es géposztályban Zakar Zoltán (HMSE) ugyan­csak második lett. Az SE fölötti kategóriában még nincs végleges eredmény, azt csak a jövő héten hoz­za nyilvánosságra az MMSZ. Itt ugyanis Pelei Sándort hozták ki első helyen, min­den valószínűség szerint té­vesen. A hét végén Újvidéken sze­repeltek motorcsónakosaink nemzetközi versenyen, ahol az SC kategóriában ismét Gyetvai Antal győzött -Veit László előtt. SE-ben a jugo­sr.láv Radovanovics mögött Zakar Zoltán második, Ker tes János (HMSE) pedig ötö öik lett. A csapatversenyt * magyarok nyerték 6236 pont tak A bajnokság állása Forma I KSZV SE: Pozsár (Ördögh) — Bite, Magyar, Dudás (La­0, Juhász — Kürti, Wé­öze — Király, Havasi, Butyka. Edző: Nyári Tibor. Góllövők: Osemus, Húszai, Somogyi, illetve Butyka. 1. Baja 7 6 1 21- 4 13 2. Lajosmizse 7 6 1 ­16- 5 13 3. DÉLÉP 7 6 ­1 22- 7 12 4. Kun B. 7 5 1 1 18- 8 11 5. KTE 7 3 2 2 13- 9 8 6. Orosháza 7 3 1 3 11-10 7 7. Szentesi V. 7 3 1 3 10-12 7 8. Mindszent 7 3 1 3 .7-10 7 9. H. Porcelán 7 3 1 3 8-15 7 10. Szeghalom 7 2 1 4 12-13 5 11. Nagyszénás 7 1 3 3 6- 8 3 12. Jánoshalma 7 2 1 4 10-17 5 13. KSZV 7 2 . 5 11-16 4 14. Békéscsaba 7 1 2 4 9-19 4 15. Füzesgyarmat 7 ­3 4 7-19 3 16. Tiszakécske 7 ­1 6 3-11 1 Reyfemann egy ponttal vezet KESX honvédelmi verseny kapcsolt a hazai csapat, es ilyen különbséggel is megér­demelten nyert Góllövők: Hamza, Oláh. Virágh, Tóth T. illetve Pajkó. Vári. Jó: Barta. Hamza, Virágh. Husz­ka, ilietve Vári, Janicsák. Sándorfalva—Makó 0-0. Sandurfalva. 400 néző. Ve­zetve: Chmilofski (jól). Sándorfalva Barna — Tóth, Kanasi. Szabó. Marton A bajnokság állása 1. Szegedi VSE 2. Makó 3. Kinizsi H. 4. Alsóváros 5. Apátfalva 6. Sándorfalva 7. Szentes Tanárképző 9. Csongrád 10. Dorozsma 11. Kistelek 12. Marté ly 12. Fábián. H Tápé 5 4 1 - 20- 4 9 5 4 1 - 10- 8 9 4 2 2 - 6-3 6 5 2 2 1 7- 7 6 5 2 1 2 10- 6 3 5 13 1 5-5 5 5 12 2 9-9 4 4 2-2 9-94 5 1 2 2 5-7 4 5 2-3 10-14 4 5 12 2 4-10 4 5 113 5-7 3 5 113 9-16 3 i - 2 3 1-16 2 Az MHSZ Területi Hon- győztesnek járó vándorserle­védelmi Klubja és a Szegedi get a Szegedi Építőipari Szö­Építőipari Szövetkezet KISZ. vetkezet csapata nyerte (Pá­szervezete a fegyveres erők livkó István, ifj. Rózsa De­tiszteletére honvédéi- zsö. Nagy József). 2. Szűcs­Nem a legjobb előjelekkel rendezték meg a Forma I. gépkocsik idei utolsó előtti világbajnoki futamát. Mont­realban a kanadai nagydíj rajtját előbb a versényzők biztosítási sztrájkfenyegetése miatt kellett elhalasztani, majd az időjárás szólt közbe, eső zavarta az indulást. Vé­gül mégis sor került a via­dalra. amely a francia Laf­fite győzelmét hozta. A 63 körös verseny 277 km-es táv­ját több mint hat másod­perc előnnyel teljesítette és nyerte meg. A világbajnok­ság utolsó futama előtt még minden nyílt, jelenleg ugyan­is az argentin Reutemann csak 1 ponttal vezet a brazil Piquet előtt. Az utolsó, 15. vb-futam október 17-én lesz. az Egyesült Államok nagy­díjáért. napja mi versenyt rendezett. A résztvevők lövészetben, grá- (Vincze Zoltán nátdobásban. tájékozódási László. Szél Pál futásban mérték össze tudá­sukat. valamint szellemi ve­teLkedón vettek reszt. A és Szabóipari Szövetkezet Szegvári Tibor). 3. Vas- és Fémipari Szövetke­zet (Gyapjas Mihály Dobó József. Kiss Imre). Így kellett volna tippelni! 13 Uiuiatus szelvény 1 darab. 572 darab, nyereményük egyen­amely egyben 13 plusz l-es is. kent 2110 forint. A 10 találatos Nyereménye a jutalommal együtt szelvények száma 5044 darab. 2 millió 413 ezer 903 forint. 12 ezekre egyenként 339 forintot fi­lalálatos szelvény 31 darab, zetnek. X telitalálatos szelvény: nyereményük egyenként 38 ezer 1, 2, 1. 2, 2. 2. törülve, x. 1. 2, 934 forint. 11 találatos szelvény 2. x, 1, i, 1, volt.