Délmagyarország, 1981. május (71. évfolyam, 101-126. szám)

1981-05-26 / 121. szám

Kedd, 1981. május 26. Kézilabda Labdarúgó NB II, Középcsoport Ismét a régi Volánt láthattuk Szerdán Real Madrid­Liverpool BEK-döntő Szerdán 20.15 órakor kez­dődik a párizsi Parc des Princes stadionban a Real Madrid—Liverpool BEK-dön­tő, amely már a huszonha­todik ebben a nagyszerű so­rozatban. Eddig 25 BEK-döntőt ját­szottak le, rekordernek a Real Madrid számit hatszo­ros elsőségével, 1956—1960 között sorozatban, majd 1966-ban hatodszor. A mad­ridiak most hetedik győzel­mük küszöbén állnak. Ellen­felük. a Liverpool 1977-ben, 1978-ban szerezte meg az első helyet, Párizsban trip­lázhat. A Real Madrid—Liverpool BEK-döntőnek, az AFP köz­lése szerint Európa egyik legjobbja, a magyar Palotai Károly a játékvezetője. Pa­lotai harmadszor vezet euró­pai döntőt. 1976-ban Glas­gowban a Bayern München —Saint Etienne (1-0) BEK­finálénak volt a vezető bíró­ja, majd 1979-ben Baselban, a Barcelona—Fortuna Düs­seldorf (4-3) KEK-mérkőzé­sen tevékenykedett. így kellett volna tippelni! 1. Bp. Spart-KSC l-l x 2. Ti. Volán-B.-gyarmat 0-0 x 3. Dorog—Pénzügyőr 3-2 1 4. Mohács V.-Saharia 3-2 1 5. Rákóczi SE-OUjb. 2-5 2 6. Fűzfő—Keszthely 2-4 2 7. Asroll—Brescia 0-0 x 8. AvelUno— Róma l-l x 0. Catanzsro—Inter 0-0 x 10. Como— Bologna 2-1 1 11. JuvenUis— Fiorentina 1-0 1 12. lldincsi—Napolt 2 1 1 13. l.azlo— Sampdurta 0-1 2 + 1 Genoa—Cesena 1-0 1 A 21. heti totónyeremények: 13 találatos szelvény 10 darab, a nyereményük egyenként 105 ezer 308 forint. Ezek közül 13 plusz I-es 13 darab, a nyeremény és a jutalom együtt 156 ezer 612 forint. A 12 találatos szelvények száma 1235 darab, ezekre egyen­ként 1080 forintot fizetnek. A II-es szelvények száma 13 ezer 987 darab, a nyeremény 95 fo­rint. A 10 találatos szelvények száma 77 ezer 644 darab, ezekre egyenként 30 forintot fizetnek. (MTI) Tömegsport Lövészverseny Vasárnap rendezték meg a járási-városi MHSZ honvé­delmi klubok részvételével a ..Szabad Május 1." Kupa lö­vészverseny t. Eredmények. Űttörő légpuska egyéni: 1. Ktspéter 74 ke., 2. Kispál 68 ke. (mindkettő DÉ­LÉP UK U. 3. Dobai 64 ke. (Forráskút HK). Csapatban: I. DELEP UK I 237 ke. (Kispéter, Kispál. Prohászka, Metál), 2. Zákányszék HK 188 ke., 3. Bordány HK 166 ke. Női kispuska egyéni: 1. Lacz­kó 85 ke. (DELEP HK). 2. Hulberine 78 ke. (Volán 10. HK), 3. Kónyáné 7a ke. (Juhász Gy. THK). Csapatban: i. DÉLÉP HK í. 309 ke. (T^iczkó, Ris­nvovszkv. Tikács. Balázs), 2. Volán 10. HK 289 ke., 3, 624 ISZI HK 221 ke. Féri kisnuska egyéni: 1. Szé­kelv 91 ke. (Juhász Gy. THK), 2. Mison 88 ke. (AJ"IT HK). 3. Nagy S. 88 ke. (Zákányszék HK). Csapatban: 1. AFIT HK .722 ke. (Mison, Gajdos, Ábra­hám. Szabó). 2. DÉI.EP HK L 316 ke. (Szélpál I., Palotai L., Bicskey J.. Gergely U). 3. Zá­kányszék HK 309 ke. A három versenyszámban elért összküregység alapján fiz MHSZ DÉLÉP HK 862 köregységgel megnyerte a kupát, s így 1982-ben ők ren­dezik meg azt a versenyt. Második a Volán lü HK csa­pata 697 ke.. 3. a Zákány­szék HK csapata 656 ke. Remélhetően nemcsak nai. akik kinn voltunk — sajnos nagyon kevesen! — az ún­szegedi Sportcsarnokban va­sárnap délelőtt, hanem a te­levízió jóvoltából azok is. akik esetleg letargiába estiek — tegyük hozzá ioegal — az utóbbi hetek eredményei alapián. A látottak azt iga­zolják. időbeni taktikai vál­toztatással. szem lélet korrigá­lással. nem utolsósorban lel­kesedéssel. olykor ..csodák­ra" »s kévés egy csapat... Bevezetőként néhánv ap­róság: Szabó László bizonyí­totta, átlövőként, fegyelme­zett játékkal többre kéoes. mirrt beállósként értelmet­len „birkózásával". Bartalos végre olvan formában védett amelyet ideje lenne hosszabb távra is prolongálnia: Tenke — kisebb kihagyásoktól el­tekintve — „vitte" a csapa­tot; Jónás pedig úionckértt a védekezés magasiskoláját mutatta be. nem is akárho­gyan. .. Szegedi Volán SC— Tatabányai Bányász 28-23 (13-10) Újszegedi Sportcsarnok. 600 néző. Vezette: Szendrei. Somheoui. Volán SC: BARTALOS Z. — Vincze 2. TENKE 8. SZABÓ 12, Barát 1. Vizsnyiczai 3. Sándor 2. Csere: Oláh Z. (kapus). JÖNÁS. Dobó. Hu­bai, Pétervári. Edző: Buday Ferenc. Tatabánya: Szabó L. — Básti l. Pánovics 1. GUBA­NYI 7. BABOS 3, Pál 5. Bognár. Csere: Vincze (ka­pus), Wohner 1. FLASCH 5. Marosi. Bénvei. Edző: Kaló Sándor. Az eredmény alakulása: 6. p: 2-1. 13. p: 6-4. 18. p: 7-7. 24. p: 10-7. 36. p: 15-11. 40. p; 18-13 (!). 45. p; 20-16; 50. p: 22-19. 52. p: 22-21 VX Asztalitenisz Kiállítások: a Volánnál 6 perc. a Tatabányánál 0 perc Lendületesen, jól kezdett a Volán, hamar megtalálta el­lenfele játékmodorának el­lenszerét. Átgondoltan, szer­vezetten védekezett. nem mondható el ez viszont tá­madásairól. olykor siettette a befejezéseket, amelyek több­ször is eredménytelennek bi­zonyultak. A félidő végére azonban rendezte sorait a Volán, megnyugtató, három­gólos előnnyel vonulhatott az öltözőbe. (A szünetben a Volán KISZ-szeTvezet társas tánc­klubjának fiataljai tartottak bemutalót, ami — önhibáju­kon kívül — félbemaradt.. Az Öze László. Pálinkó Luj­za páros (a magvar bajnok­ságon a második helyen vé­geztek). maid a dr. Taródi Béla. Tóth Erzsébet kettős aratott méltán sikert, a Pa­lánicai László. Zsilák Zsuzsa duó (a magvar bajnokságon a harmadikok lettek) ellen­ben már nem léphetett * parkettre, mert a tv-közvetí­tést vezető kollegák jelezték, e program már ütközik az adásidővel. Mindehhez csu­pán annyit, a kézilabda­mérkőzés utáni műsor 14 órakor kezdődött — a közve­títés 13 óra előtt véget ért!) Fordulás után Ismét a Volán ragadta magához a kezdeményezést, jelentős gól­különbsége után azonban megtorpant a szegedi csapat. Támadásait nem tudta góllal befejezni, védőfala is „héza­gosnak" bizonyult. Az utolsó öt perc nem mindennapi iz­galmak közepette telt el. (Ehhez kaiacsolódva külön is szólni kell a megcsappant közönségről. Akik a csapat gyengébb teljesítménye elle­nére is kitartottak, bizonyí­tották. rájuk mindig lehet számítani, most is sokat tet­tek azért, hogv ez a találko­zó végül is megérdemelt sze­gedi sikerrel végződjön.) Döntetlen a helyi rangadón Grand Prix Élénk érdeklődés mellett rendezik az NSZK asztali­tenisz Grand Prix-sorozatát. Az A csoportban Jónyerés Gergely ezúttal gyengébben játszott, mindketten a ne­gyeddöntőben kiestek. Jó­nyert a svéd Bengtsson győzte le 2-0 (17, 17) arány­ban. Gergely viszont kemény csatában vesztett 2-1 (—19, 18, 20) arányban az angol Douglassal szemben. A csoportban Park Lee Hee vezet 22 ponttal Bengtsson (12) és Douglas (10) előtt. Gergelynek négy, Jónyernek két pontja van. Vízilabda OB I A B csoportban Klampár mindössze egy játszmát vesztve szerezte meg az el­sőséget. A csehszlovák Or­lowski ellen 2-0 (19, 16), a jugoszláv Surbek ellen ugyan­csak 2-0 (10. 17) arányban nyert, míg a döntőben a svéd Carlssont 2-1 (—19, 12, 12) arányban győzte le. A har­madik helyen Surbek és az angol Hilton végzett Klampár 20 ponttal fölé­nyesen vezeti a csoport me­zőnyét, utána Orlowski, Sur­bek és Carlsson következik egyaránt 10—10 ponttal. BVSC—SZEOL AK 8-7 (1-2, 3-3,1-0,3-2) Szeged, versenyuszoda, 300 néző, vezette: Kiss L. Koós. BVSC: Bors — Heltai 1, Horkai 3. Kiss Cs., Tóth S„ Varga, Pettyánszky 1. Csere: KOVÁCS 2, Gém. 1, Szöghy. Edző: Gyarmati Dezső. SZEOL AK: UGRAI — Molnár 1. dr. Zámbó. Bozsó 2, Pottyondi 3, Sike, Lengyel 1. Csere: Dudás dr., Kiss. Edző: Szittya Károly. Gól emberelőnyből: 8/4, illetve 7 5. 4 méteresből: 3/3, illetve 1/1. Gól emberhát­rányból: 1, illetve 0 Jól kezdett a SZEOL AK. A második negyed közepén már 3-l-re vezetett, de utá­na érthetetlenül visszaesett a hazai csapat. Különösen a harmadik játékrészben gyen­gélkedett a SZEOL AK, ami­kor két emberelőnyt nem tu­dott kihasználni, viszont a BVSC emberhátrányból szer­zett gólt. A befejező negyed­ben — 7-7-es mérkőzésállás­nál — már a játékosok és a közönség is a mérkőzés vé­gét jelző dudaszót várta, amikor egy másodperccel a befejezés előtt, emberelőnyös helyzetből Kovács Ugrai ka­pujába talált. A mérkőzés színvonala még a közepest sem érte el. Feltűnt, hogy a keveset úszó csapatok rendkívül sokat szabálytalankodtak. A mér­kőzés krónikájához tartozik az is. hogy a két játékvezető sok érthetetlen ítéletet ho­zott. SZEOL AK— Sz. Dózsa 2-2 (l-l) Tisza-parti stadion, 6 ezer néző. Vezette: Huták. SZEOL AK: Újhelyi — Hevesi, Kozma Z„ Kovács, Kutasi — Hágelmann, Már­ton, Repka — Szeghalmi, Kun, dr., Jernei. Edző: Ko­vács József. Sz. Dózsa: Győr fi — Ződi, Pócsik, Olasz, Nagy — An­tal. Ladányi, Csomor — Nádasdi, Puskás (Kozma Gy., a 89. percben). Gerecz (Hegedűs, a 86. percben). Edző: Rábay László. A SZEOL AK fiatal szur­kolóinak ütemes biztatásá­val kezdődött a mérkőzés, és így is folytatódott! Az első helyzet a vendégek előtt adódott. Antal labdája azon­ban elcsúszott Puskás lába alatt. A 3. percben Repka a felezővonaltól kapura tört, egymás után kicselezte a rá­támadó Dózsa-játékosokat, majd senkitől sem zavartat­va 8 méterről csúnván mel­lé lőtte a labdát A 8. perc­ben Puskás lövése Kozmáról szögletre pattant. Gerecz a jobb oldalról végezte el a szögletrűgást. csavart, labdá­ját Újhelyi a léc alól tolta ismét szögletre. A 17. perc­ben Szeghalmi két csel után az alapvonal közeléből kapu elé lőtt. Kun elől azonban Győrfi hárított. Három perc múlva Antal labdája kerül­te el a bal alsó sarkot. A 24. percben Repka hatalmas lö­vését hárította ió érzékkel Győrfi. A 29. percben Ko­vács B. becselezte magát a 16-oson belülre, majd visz­szagurította a labdát Hágel­mann elé. akj kapásból ka­pura lőtt, Győrfi azonban ritkán látható bravúrral szögletre hárított. A 35. percben Jernei a saiát tér­feléről indult kapura, majd 14 méterről a bal sarok felé lőtt, Győrfi kezéből kiper­dült a labda, Pócsik azon­ban az utolsó pillanatban felszabadított. A 36. perc­ben megszerezte a vezetést a ok.KGL AK. Jernei a jobb oldalról ívelt szögletet kö­zépre, Rep.ca megcsúsztatta a labdát, majd Kun az ötös­ről előre e.ódve a bal alsó sarokba fejelt, 1-0. Négy perc múlva egyenlített a Dózsa. Antal a jobb oldalon felfutó Ződi elé játszott, ö visszaadta a labdát Antal elé. aki középre lőtt. Nádas­di kirobbant a bolyból, és mintegy 10 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. l-l. Szünet után az 51. perc­ben Repka indította Kunt, Győrfi azonban villámgyors kifutással megelőzte a sze­gedi csatárt. A 65. percben Repka beadása után Kun centimétereikkel fejelt a jobb kapufa mellé. A 73. percben a SZEOL AK vég­zett el szögletrúgást a bal oldalról. A belőtt labda Győrfi kezéből kicsúszott. Kun azonban az üresen ma­radt kapuba sem tudott be­találni, az oldalhálóba lőtt. A 80. percben Szeghalmi húzott el a jobb oldalon, középre kanyarította a lab­dát. és az érkező Repka bombafejessel a bal felső sarokba küldte a labdát. 2-1. öt percet kellett- várni az egyenlítő gólra. Puskás a bal oldalról középre lőtt. és az érkező Nádasdi elöreve­tödve a kapu torkából a jobb alsó sarokba fejelte a labdát. 2-2. A szép számú nézőközön­ség csalódottan távozott a Tisza-parti stadionból. Ala­csony színvonalú. izgalom­mentes . találkozót vívott egymással a két szegedi csa­pat Ennél a közönség iga­zan többet érdemelne! Ilyen mérkőzésekkel felesleges minden erőfeszítés, hogy a magyar labdarúgás előbbre lépjen, hogy a közönséget is­mét visszacsalogassák a lab­darúgópályák lelátóira. Ilyenkor jön ki igazán, hogy tartoznak egymásnak labda­rúgók és szurkolók. szur­kolók és labdarúgók! Bagaméry László DÉLÉP SC— Dunaújvárosi Építők 3-1 (2-1) Szeged. Szőregi út. 200 né­ző. Vezette: • Jaczina. DÉLÉP: Leskó — Kende­rest Terhes I., Zádori (Czi­bere. a 65. percben). Parti — Miklós II., Csurka. Hódi — Miklós 1., Török. Holler. Edző: Mészáros Imre. Dunaújvárosi Építők: Hancsák — Hodermarszky, Medve. Miskovicz. Tóth — Mártha (Mészáros, a 65. percben), Somogyi Gy. Sa­jó — Somogyi (Klement. az 59. percben). Bartók. Juhász. Megbízott edző: Földi Fe­renc. 15. perc: Csurka lefordult őrzőjéről, kiugrott, a védők közül, és mintegy 12 mé­terről lőtt. a labda a bal ol­dali kapufáról pattant a há­lóba: 1-0. 16. perc: Kenderesi jobb oldali beadását a befutó Holler mintegy 10 méterről a kapu közepébe perdítette: 2-0. 44. perc: Juhász 18 méte­res lövése a becsúszó Zá­dori lábáról a kapuját feles­legesen elhagyó Leskó mö­gött a hálóba hullt öngól! 2-1. 61. perc: Miklós II. szög­letét Csurka felhőfeiessel to­vábbította a kapu bal olda­lába: 3-1, Unalmas negyedóra után nemcsak az ellenfelet, ha­nem a nézőket is meglepte a hazaiak két gyors gólja. A vendégek már-már feladták, de a DÉLÉP nem élt a le­hetőséggel. A „magához tért" Dunaújváros a szépítő gól után az egyenlítéssel is megpróbálkozott, de igazán nagy helyzete már nem akadt. Jó: Hódi. Csurka. ilL Sa­jó, Tóth. A Középcsoport további eredményei: KSC—Bp. Spartacus l-l (1-0). Budafok —BVSC 3-0 (0-0). Ganz­MÁVAG—Kossuth KFSE l-l (1-0), 22. sz. Volán—Ba­lassagyarmat 0-0. Oroszlány —Váci Izzó 0-0. Dorog— Pénzügyőr 3-2 (0-0), MÁV Előre—H. Bem J. SE 0-0. Építők SC—BKV Előre l-l (1-0). A bajnokság állásit: 1. SZEOL AK 34 20 9 5 58-96 49 3. Ganz-M. 34 15 13 6 66-44 43 3. B.-gyarmat 34 17 9 8 53-35 43 4. Kecskemét 34 16 11 7 41-30 43 5. Bem SE 34 14 13 7 58-44 41 6. Szfv. MAV 34 14 12 8 47-44 40 7. Budafok 34 15 8 11 53-40 38 8. Pénzügyőr 34 12 13 9 42-41 37 9. KKFSE 34 10 15 9 49-41 35 10. Szegedi D. 34 13 8 13 60-45 34 11. Vác 34 10 13 11 52-48 33 12. Dorog 34 11 10 13 39-42 32 13. Építők SC 34 11 10 13 39-49 32 14. 22. Volán 34 10 12 12 39-50 32 15. BVSC 34 10 9 15 34-48 29 16. Bp. Spart. 34 10 8 16 36-49 28 17. DÉLÉP SC 34 10 7 17 41-60 77 18. BKV Előre 34 6 14 14 23-48 26 19. D.-újv. Ép. 34 7 7 20 39-63 21 20. Oroszlány 34 4 9 21 26-51 17 Kiemelkedő repüíőeredmény A kő/elmúltban adtunk hírt a szegedi vitorlázó sikerről, a gyémántkoszorús 500 kilométer feletti teljesítményről. Most má­jus 24-én nein kifejezetten jó időben két repülő vállalkozott ugyanerre a kísérletre, Győrfi Tibor és Hódi László - mind­ketten olajipari dolgozók. Ered­ményük: Szeged—Mátészalka­Orosháza—Szeged 450 kilométe­res hurokrepülés. Amint Klárafalvi Aladár el­mondta a megyei repülőklub új, Jantár típusú, műanyag gépei­vel felkészült pilóták kedvezőt­len időben is kiemelkedő teljesít­ményt érnek el ezen a tavaszon, immár sorozatban. Megyei I. osztály Idegenben nyert a listavezető A megyei 1. osztályú lab­darúgó-bajmoksag 27. fordu­lójában ismét jól szerepel­tek a vendégcsapatok. Az SZVSE, a H. Porcelán, a Csongrád és az Alsóváros idegenben szerzett két baj­noki pontot. A forduló rang­adóján a KSZV SE pontot rabolt a Makó otthonából. Eredmények: Kiskundorozsma—Apátfalva 3-2 (1-0). Kiskundorozsma, 300 néző. Vezette: Keresz­túri. Kiskundorozsma: Mihállfy — Mucsi, Ézsiás, Kószó — Miklós, Farkas. Bálint — Godó, Gábor, Takács, Szán­tó. Edző: Takács Imre. A lelkes vendégek két al­kalommal is egyenlítettek. A szerencsésebb csapat nyert. Góllövő: Takács (3), illetve Restás, Juhász. Alsóvárosi MAV—Tápé 3-1 (l-l). Tápé, 200 néző. Ve­zette: Kubatovics. Alsóváros: Simái — Ur­bán, Orosz, Barta, Kovács Gy. — Kovács S., Barna — Varga, Horváth B., Oláh, Lipták. Edző: Kanalas An­tal. Góllövők: Varga, Karsai, Oláh, illetve Kazi. KSZV SE—Makó l-l (1-0). Makó, 800 néző. Vezette: Andó. KSZV SE: Pozsár — Hala­si, Magyar, Lovász, Stumpf — Bite, Öze, Sándor, Ha­vasi — Tumó, Butyka (Ju­hász A.). Edző: dr. Hajós Imre. A Makó többet, a KSZV SE veszélyesebben táma­dott. Pozsár a 70. percben büntetőt hárított. Góllövő: Tumó, illetve Nagy L. Jók: Pozsár, Magyar Lo­vász, Tumó. Hódmezővásárhelyi Por­celán—Kistelek 2-0 (1-0). Kistelek. 400 néző. Megérdemelt vendéggyő­zelem. Góllövök: Kárpáti, Bunda. SZVSE—Sándorfalva 3-2 (2-1). Sándorfalva, 400 né­ző: Vezette: Molnár. A hazai csapat összeállí­tása: Buka (Tóth) — Kiss Z.. Szabó, Kovács — Rácz, Fülöp, Kátai — Gonda (Ku­ezora), Mihály, Fülöp L. Edző: Hegedús András. Jó iramú mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasz­náló együttes nyert. A vesz­tes csapat soraiban Rácz, Fülöp és Mihály nyújtott átlagon felüli teljesítményt. Szentesi Vízmű—Mártély 3-0 (3-0). Szentes, 400 né­ző. Vezette: dr. Jármai, (jól). Góllövő: Tajti, Koncz, Márté. Csongrád—Szentesi Kini­zsi 3-1 (3-0). Szentes. 300 néző. Vezette: Somogyi. Mindszent—Kinizsi Húsos 2-0 (1-0). Mindszent, 400 néző. Vezette: Szűcs. Góllövök: Bartucz, Szűcs. A bajnokság H. Porcelán 27 Szentesi V. KSZV SE Mindszent SZVSE Makó Alsóváros Kistelek Csongrád Kinizsi FI. Dorozsma Sándorfn.'vn Szentesi K. Mártély Tápé Apátfalva álllása: 20 3 4 68­15 10 2 57­15 8 4 55­16 6 5 44­13 10 4 81­14 7 6 56 13 8 6 61­13 5 9 57­11 6 10 59­7 5 15 11­4 16 40­5 16 25­8 15 25­8 15 24­6 17 "6­3 21 23­20 43 21 41' 20 38 24 38 38 36 29 35 45 34 37 31 51 28 53 18 67 18 55 17 53 16 56 16 70 14 10(9