Délmagyarország, 1981. április (71. évfolyam, 77-100. szám)

1981-04-22 / 93. szám

2 Szerda, 1981. április 22. Labdarúgó NB II, Középcsoport Salakmotor Pekker, (öngól). 1. FTC 2. VllU 3. Videoton 4. Bp. Honvéd 5. Tatabánya C. Békéscsaba 7. NVVSSC 8. Debrecen 9. C. Dózsa 10. PMSC 11. Volán SC 13. Csepel 13. ZTE 14. Haha FTO 13. OVTK Ili. WTK-VM 17. Kaposvár 13. D.-u.l Város 33 10 8 4 60-39 40 38 15 9 4 IC-30 39 38 IC i i 48-28 38 38 14 9 5 53-31 37 28 13 10 3 42-2.5 36 36 13 7 9 39-35 31 28 9 13 6 23-19 31 38 11 8 9 29-26 30 28 8 12 8 44-43 28 28 7 11 10 35-36 25 il I III 32-43 25 28 6 12 10 28-28 24 28 9 6 13 44-53 24 28 6 U 11 31-33 23 28 4 12 12 22-38 20 28 3 12 13 26-48 18 38 5 8 15 26-59 18 28 4 9 15 30-61 17 Jégkorong VB Svedors/ák—Kanada .7-1 (9-1. 2 0, 1-0). Szovjetunió— Csehszlovákia 8-3 (5-1, 0-1, 3-1). A négyes döntőben jelen­leg ez a helyzet: 1. Szovjetunió 3 3 - - 20- 6 6 2. Svédország 3 111 7-8 3 3. Csehszlovákia 3 111 13-15 3 1. Kanada 3 - - 3 7-18 ­Így kellett volna tippelni 1. Szekszárd-Komló 2-0 I 2. Kes/lhely—llaholna 3-0 1 3. Sellye—MAV DAC 4-1 1 4. Dombóvár— Mohács-Vrmend 5. Sopron-Alumínium 6. BVSC-22. Volán 7. pénzügyOr—Ganz-M. 8. Szegedi Dózsa— MAV Klóré 9. Dunaújvárosi Epltók— Kecskemét 10. Salgótarján-Eger 12. Asztalos SE—Gyöngyös 13. Kazincbarcika—Ozd a 1 14. Lehel SC­Debreeenl l'SE A sportfogadási és Lottó Igaz­gatóság közlése szerint az elnmlt játékhéten kot 13 plusz 1 talá­latos szelvény akadt. A nyere­mény egyenként 523 ezer 751 forint. A tizenhármasok (11 db) 184 ezer 833. a tizenkettesek (160 db) 8021. a tizenegyesek (2017) 872 a tízesek (16 ezer 788 db) 121 forintot érnek. (MTI) Három pont SZEOL AK előny< Asztalitenisz VB A férficsapat ezüstérmes! Kína—Magyarország 5-2 Shi Chin-Hao—Jónyer 0-2 (-17, -21). Chai Yen-Hua ­Klampár 2-0 (18. 17), Hszie Sai-Ke—Gergely 2-1 (17, -22, 20). Shi Chin-Hao—Klam­pár 1-2 (13, -17, 10), Hszie Sai-Ke—Jónyer 2-0 (15, 13), Chai Yen-Hua—Gergely 2-1 (1(5, -14. 15), Hszie Sai-Ke— Klampár 2-1 (-1(5. 15, 15). A magyar női csapat a 7— 8. helyért játszott és 3-0 arányban győzött Svédország ellen. Ma Edzőmérkőzés A DÉLÉP SC NB Il-es labdarúgó-csapata ma, szer­dán a Békéscsabai Előre­Spartacus NB l-es együtte­sével játszik előkészületi mérkőzést. A találkozó a Szőregi úti stadionban dél­után 5 órakor kezdődik. A SZEOL AK Dunaújvárosban, a Dózsa Kiskunfélegyházán vendégszerepel. Futó­kocogó nap A városi sporlfelügyelőség április 24-en, pénteken dél­után 4 órától futó-kocogó napot rendez Újszegeden, a ligetben. Labdarúgó NB I Dunaújváros—Csepel l-l (l-l), Dunaújváros, 1500 nézi), vezette: Kuti. G.: Wetmper (11-esből). 111. Lazsányl. Tatabánya-'/.TE 3-0 (1-0). Tatabányu. 3008 néző, vezette: Pádar. G.: Schmldt (11-esböl), Kovács, Fiseher. MTK-V M—Debrecen 2-2 (1-0). Hungária krt. 4500 néző, vezette. Mohácsi. G.: Jankovtcs (öngól). 11). Kerekes, Gáspár MAV Előre—SZ. Dózsa 3-2 (2-1) 75. percben Antal ívelt a kapu ele, Puskás került óriási helyzetbe, de lövése Szeged, Hunyadi tér, 2500 a kivetődő Horváthot talál­néző. Vezette: dr. Botka. ta telibe. A 78. percben el­Székesfehérvár: Horváth lenben nem hibázott a kö­— Rábaközi, Tóth, Szőke, zepcsatár. Ződi húzott el a Szabó (Bodor a 67. percben) jobb szélen, beadását Méné­— Gellért (Dómján a 89. sí fejjel megtolta, a labda percben), Nagy, Palanek — Puskás elé hullt, ö pedig 6 Brúder. Magyar, Deák. Ed- m-ről a bal alsó sarokba to­ző: Szőke Miklós. Sz. Dózsa: Györfi — Ző­di, Pócsik, Kakuszi, Olasz — Ladányi (Csomor a 76. percben), Ménesi. Antal vábbította, 3-2. A gól után nagy lendülettel, akarással rohamozott a Dózsa — kér­dés, miért nem előbb? —, de ellenfele kapuját már Nádasdi, Puskás, Gerecz nem tudta bevenni. (Kozma Gy. a szünetben). A.Z első negyedórában fö­Edző: Rábay László. lénybem volt a Dózsa, ezt Mozgalmasak voltak az azonban nem tudta kihasz­első percek Dózsa-rohamo- nálni, játékosai képtelenek kat láthattunk. Nem sokkal voltak helyzetbe kerülni. kezdés után Antal beadását Hesóbb fordult a kocka, a Puskás lőtte a jobb alsó sa- székesfehérváriak átvették a rok felé, Horváth vetődve játék irányítását, kevés hú­védett. Ezután Antal 18 m- fásból álló gyors akcióikkal es szabadrúgása zúgott el a mind többször keltettek za­rúgását csak üggyel-bajjal tudta hárítani Katona. Két perccel később Tóth K. nagy erejű szabadrúgását védte biztosan Terhes I. Változatos volt a játék, mindkét kapu gyakran for­gott veszélyben. A 14. perc­ben Wenner húzott el a bal oldalon, élesen középre lőtt, Csurka azonban körülmé­nyesen kezelte le a labdát, és a védők kögbe tudtak avatkozni. A 20. percben Tóth K. szabadrúgását védte Terhes I. A' hajrában fölényt har­colt ki a szegedi együttes. A 43. percben Csurka 22 méterről lőtt, a kapus már verve volt, de Staller fejéről szögletre pattant a labda. Szünet után is tovább ro­hamozott a DÉLÉP SC. Az 50. percben Milliós E. szög­letét követően Hódi jó hely­zetben fejelhetett a labda Nagy különbségű győzelem Elszánt 1500 motorrajongó (Enyhe agyrázkódása lett.) néző dideregte végig a va- Ez egyúttal azt is jelentette, sárnapi csapatbajnoki ver- hogy a verseny további ré­senyt a Napos úton. Elszánt szében már nem állt start­embernek kellett ugyanis hoz. A vendégeknél Balogh lennie annak, aki az esős. hi- sem folytatta a versenyt, deg idő ellenére nem a me- szintén sérülés miatt. A sé­leg lakást, hanem a versenyt rülések, kizárás miatt egyre választotta. Már a névsorol- több futamot bonyolítottak vasás meglepetést hozott, le foghíjas létszámmal. A ugyanis Mészáras Bulgária- hazai csapat esélyeshez mél­ban versenyzett és győzött a tóan versenyzett, s mindösz­nagydíjon, ezért hiányzott a sze agy futam hozott vendég hazai csapatból, a válogatott győzelmet, (a X.). Az OB kerettag Kocsó pedig a ju- U. versenyben nagyszerűen niorok között állt rajthoz, szerepelt Kocsó és Csillag, Ennek ellenére a hazai (Sze- megszervezte az első két he­gedi—Békési Volán) csapat lyet. volt az osélves a vendéoek A vers<-ny Jegyzökönyve: sza­von az eseiyes a vennegek- KPdij Békési voian-szoinok. kel (Szolnok, Nyíregyházi Nyíregyházi volán so:26. pont­Volán) szemben. szerzők: Szeged, Békési Volán: Farkas G„ Farkas F. (12-12), Váratlan pontosztozkodás- Hargitai (10>, Landler, Kússz sal fejeződött be az első fu- <6-«>> Fogas (3), szilágyi (i). tam A IV fuhmhan ritkán Szolnok, Nyíregyházi Volán: i -ír . útiamban ritkán Miko Petrikovics, Kovács <6-6). látható jelenet volt Kartha, Földvári (3-3), Balogh a salakon. A vendé- <2>- 011 egyéni verseny: 1. geknél Balogh bukott, maid *°5;só,(Sí,ege?1)> Cs'.iag <sza­, ' ,,,. ged), 3. Rondics (Szolnok). Ve­tolállasa Utan keresztbe alll- zetó bíró: Varga András. bal felső sarok felett. Kaku- "art a lila-fehérek védelmé- azonban elkerülte Katona szí a középre húzódott Ná- ben. Tehették mindezt azért, dasdit hozta játékba, ő szél- m''rt a középpályán lét­re akarta adni a labdát, az számfölényt harcoltak ki — a közbeugró Ménesit találta a beállás Szőke nemegyszer el, a középpályás lőhetett, zavartalanul érkezhetett a Horváth könnyedén hárított. Dózsa kapuja elé —, és fu­A 15. percben alakult ki az tógyorsaságban. cselekvési első veszélyes helyzet a Dó- készségben felülmúlták el­zsa kapuja előtt. Nagy lenfelüket. Szünet után akti­iveit középre, a berobbanó vabb volt a szegedi csapat, Magyar mielőtt lőhetett vol- de a megszerzett labdáktól na elcsúszott, a labda pedig gyorsan szabadultak játé­Győrfi zsákmánya lett. kosai, pontatlanok voltak A 18. percben esett az el- átadásaik a 16-os előtt pe­afi gól, amit nagyobb össz- fx? « vendegek Védelme f i,- . , könnyűszerrel hiúsította meg pontosítássáI. figyelemmel ... véarehaitott elkerülhetett volna a Dózsa, ^stutuen, jelve vearenaitov Egy hosszan előrevágott probalkozasaikat. A hajra labdára az őrzőiét fakónnél keiuir>ek bizonyult. hiába Si" ^tolt Kakf- adódtak lehetőségek a Dózsa nJ . - . . . . elntt nr mink nn-ntnt ÍCTII szí a 16-os előtt érte utol, ahol lerántotta. A szabad­rúgást Tóth a jobb oldali lécre lőtte, a visszapattanó labdát a sorfal mellől kilé­pő Magyar a kapu közepébe fejelte 1-0. (Györfi a sza­badrúgásra elmozdult, utá­na viszont állva maradt, csak nézte Magyar fejesét.) Egyre inkább fölénybe ke­rült a vendégcsapat, és a 33. percben újabb gólt lőtt Rá- Hevesi ~Kozm'a, Kovács, Ku előtt, az egyik pontot sem tudta megmenteni. Jó: Tóth, Szőke, Gellért, Magyar, iL letve Ződi, Olasz. Ladányi. Antal. Gy. E. SZEOL AK—BKV Előre 1-0 (0-0) Budapest, Knopp Imre u., 400 néző. Vezette: Palotai. SZEOL AK: Üj helyi kapuját. Az 57. percben szü­letett a találkozó egyetlen gólja: Móricz húzott el a bal oldalon, az alapvonal közvetlen közeléből középre adott, és a jó ütemben ér­kező Fekete egy csel után a bal alsó sarokba lőtte a lab­dát, 1-0. A gól után mintegy negyedórán át nagy erővel rohamoztak a hazaiak. A 67. percben Palotai lövését véd­te bravúrral Terhes I. A találkozó hajrájában mezőnyfölényt harcolt ki a DÉLÉP SC, az egyenlítésre azonban nem futotta az ere­jéből. Egyenlő erők közepes színvonalú találkozóján a totta gépét a pályán, ö ma­ga pedig ott topogott mel­lette. Ezért az attrakcióért a vezető bíró — Varga And­rás — jogosan kizárta a Legközelebb május 2-án kerül sor rangos egyéni meghívásos versenyre a Na­pos úton 16 órai kezdettel. A megismételt futamból. Az V. szocialista országok tizenhat futamban Fogas rosszul vet­te a kanyart, bukott és saj­nos sérülést is szenvedett vaspapucsosa áll rajthoz a húsz futamban. Imre László Torna — győztes nélkül Furcsa módon zárult a hí- dik helyezettnek is 25 ezer... res monte-carlói teniszver- Azt a megoldást, hogy ked­seny férfi egyes döntője, il- den reggel újra megpróbál­letve éppen hogy nem feje- koznak a folytatással gyor­ződött be... A döntőben az san elvetették, a későbbi idő­amerikai Connors és az ar- pont viszont Connorsnak nem gentin Vilas küzdhetett a tetszett, lévén hogy sietős a végső győzelemért, ám ösz- dolga, indulnia kell vissza szecsapásuk az első játszmá- Floridába, ahol a dallasi tor­ban 5-5-ös állásnál az egyre nára készül fel. (Azon a ver­döntellen igazságosabb ered- erősödő eső miatt félbe sza- senyen műanyag borítású pá­m*,-..—*- t,.±, szerepelnek, ezért oly fontos az „átállás".) Hosz­szas vita után úgy búcsúzott egymástól a két játékos, hogy legközelebb június 7-én, a francia nemzetközi bajnok­a profi versenyzők szövetsé- ságot követően kísérlik meg baközi vezette fel a jobb ol­dalon a labdát, a 16-os előtt helyezkedő Magyarhoz to­vábbította. ő a védők gyűrű­jéből egy csellel tisztára játszotta magát, és 15 mé­terről. balról a megdermedt tasi — Hágehnann (Szabó a 76. percben), Furkó (Márton a szünetben), Repka — Szeghalmi, Kun. Polyvás. Edző: Kovács József. BKV Előre: Gőgös — Vá­Győrfi mellett" akapu jobb H. Gulácsi Tóth Nagy ­oldaliba lőtte a labdát. 2-0. Boroczky (G Fekete a 11. Puskás jobb alsó sarokba percben), Gubán, Torok ­tartó labdáját védte Hor- Csorba, Balázs, Kapcsos váth a másik kapunál Gel- ÍSte/an a 73 percben). Ed- £ Sx^edi D. lén lövése suhant el a léc ző: Mezei József. mellett. A 44. percben szé- 90. perc: a kitörő Repkát nített a Dózsa. Ladányi a felvágták a 16-oson belül. felfutó Ződinek adta a lab- lí-es! Közben a reklamáló dát. a hátvéd a 11-es ma- Várit, aki korábban már passióiból középre ívelt, sárga lapot kapott a játék­Hnrváth nem érte el a be- vezető kiállította. A bünte­adást, Gerecz az alapvonal- tőt Kovács értékesítette, 1-0. tói risszafeielte a labdát a A BKV ezúttal nem érde­kami elé, Nádasdi pedig a meit vereséget, annak elle­hal alsó sarokba helyezte, nére> hogy helyzetei alig­2-r. alig akadtak. Ezúttal a A második félidő Dózsa- SZEOL sem tündökölt, sőt, támadasokkal kezdődött, az tologatós, hazaadasos játé-. 50. percben mégis Gyórfinek ka kifejezetten csalódást akadt munkája. Deák közeli keltett, nem igazolta előkelő lövésebe vetődött bele. Az helyezését. Jó: Repka, Kun, 53. percben Puskás, Kozma illetve Gubán, Balázs. Tö­volt a labda útja. a szélső rök. középre lőtte, a berobbanó mény lett volna. Jő: Pócza, Tóth K„ illet­ve Terhes I.. Miklós E. A Középcsoport további eredményei: BVSC—22. sz. Volán l-l (1-0), Pénzügyőr SE—Ganz MÁVAG 2-2(1-1), Balassagyarmat—Kossuth KFSE 1-1 (1-0), Bp. Sparta­cus—Váci Izzó 2-0 (0-0), Budafok—Oroszlány 4-0 (2-0), Honvéd Bem J. SE— Dorog 2-0 (2-0), Dunaújvá­rosi Építők—KSC 1-0 (0-0). kadt. Többször megpróbál­koztak a folytatással, ám a kedvezőtlen időjárás a befe­jezést nem tette lehetővé. Ezt követően a két játékos, a torna rendezőinek, illetve genek képviselői jelenlété ben tárgyalóasztalhoz ült, hogy eldöntsék, a folytatás módját. Szükség volt • erre. mivel hogy a monte-carlói verseny győztesének 50 ezer dollár jár, s még a máso­a monte-carlói torna első he­lyének eldöntését, de lehet, hogy — a Roland—Garros­verseny kimenetelétől függ — annál is később mond­hatják ki a „végső szót". 1. SZEOL AK 2. B.-gyarmat 3. Ganz-M. 4. KSC 5. BEM SE 6. Szfv. MAV 7. Pénzügyőr 8. Budafok 9. KKFSE 12. Dorog 13. BVSC 14. 22. Volán 15. Építők SC 16. DELEP 17. Bp. Spart. 18. D.-úJv. Ep. 19. BKV Előre 20. Oroszlány 29 17 7 5 49-24 41 29 16 6 7 49-32 38 29 13 11 5 57-36 37 29 11 9 6 39-26 37 29 13 9 7 52-40 35 29 13 9 7 42-37 35 29 10 L3 6 33-32 33 29 12 8 9 45-34 32 29 9 11 9 13-36 29 29 12 4 13 54-40 28 29 8 12 9 46-42 28 29 9 9 11 34-36 27 29 9 8 12 30-40 26 29 8 10 11 37-49 26 29 9 8 12 34-47 26 29 8 7 14 33-51 23 29 9 4 16 29-43 22 29 7 7 15 33-18 21 29 5 lt 13 20-44 21 39 4 7 18 24-46 15 Kézilabda Olimpiai Reménységek Versenye Textilművek SE— Bp. Postás SE 20 4 (Xl-4) Budapest, Lumumba u. Ve­zette: Csermely, Vida. Textilművek SE: Vincze — Papp (6), Hossó (1), Dobó, Vígh (5/1), Szeberényi (4 1). Mészáros (3). Csere: Kai­mán, Tóth, Bozsák, Timfcő (/), Dávid. Edző: Toókoa György. Irreális időjárási körülmé­nyek között már a második NB.I/B-s szakosztály ifjúsá­gi csapata ellen győzött a lelkes szegedi gárda. Megyei I. osztály Növelte előnyét a H. Porcelán A huszonkettedik forduló ban egyedül Vígh Z. nyújtott 0-o * 2-0 I 1-l x 2-2 x 2-3 2 1-0 1 l-l X 2-0 . 0-0 X 0-3 2 Építők SC—DÉLÉP SC 1-0 (0-0) Budapest, 100 néző. zette: Dömény. Építők: Ve­Ladányi fejelhetett, a labda a jobb oldali lécről rágódott ki! Kozma kapásból Tóthot találta telibe a lab­dával. majd Puskás elha­markodottan 16 m-ről kapu fölé durrantott. A 68. perc- Pocza. ben tűzijáték volt a vendé- percben), Staller - Varpa, gck kapuja előtt! Ladányi Tóth K.. Palotai - Meder, közeli lövése Horváthról Móricz, Fekete (Prtbeli a 77. pattant ki, Kozma ismételhe- percben). Edző: Thomann tett, az ő labdája a közbe- Antal. Katona — Szabó, Patkós (Oláh a 4ti. mérkőzéseivel folytatódott a megyei I. osztályú labdarú­gó-bajnokság küzdelemsoro­zata. A listavezető Hódme­zővásárhelyi Porcelán nagy gólkülönbségű győzelmet aratott, a Szentesi Vízmű _ . , . , ,, viszont Otthonában vesztett S^'™ * megerdemelt. pontot, így két ponttá nőtt a vásárhelyiek előnye. Ered­mények: átlagon felüli teljesítményt. Mindszent—Apátfalva 5-1 (3-0). Apátfalva, 200 nezö. Vezette: Zsemberi Végig jobb volt a vendég­csapat, ilyen különbségű Tápé— Mártély l-l (1-0) Mártély, 200 néző. Vezette: Keresztúri Igazságos pontosztozkodás. Szentesi Vízmű—Makó 0-0. Szentes, 500 néző. Vezette: Kistelek—Sándorfalva 2-0 Kinizsi Húsos—Kiskunrlo­rozsma 3-1 (2-0). Textilmü­vek-pálya, 200 néző. Vezette: Varga. Kinizsi Húsos: Szabó — lépő Tóthról vágódott le. Egy perc múlva viszont ismét a Dózsa hálója zör­rent meg. Nagy Magyarhoz továbbított, ó oldalra Brú­dernek adta a labdát, aki a lesre játszó védőket maga mögött hagyva, a kifutó Györfit kicselezve 14 m-ről a hálóba helyezett, 3-1. A DÉLÉP SC: Terhes l. — Kenderest, Terhes S., Zádo­ri (Czibere), Parti — Miklós E,, Csurka, Hódi — Diósze­gi, Rácz (Miklós J. a 46. percben), Wenner. Edző: Mészáros Imre. Az első izgalmas jelenet az Építők SC kapuja előtt játszódott le. Rácz szabad­(2-0). Kistelek, 500 néző. Ve. Róna szilagyi II., Szilágyi I., zette: Kávai. Miklós II. — Lévai, Miklós Kistelek: Krizsán — Ko- I., Oltványi — Lukács, Sán­vács. Molnár L.. Varga, Gu- dor J.. Bokor (Bálint). Edző ba — Molnár J.. Nagy T., Szekeres László. Czirok — Vígh Z., Czei­gerschmidt. Bogár. Edző: dr. Kürtösi László. A vendégek ellenállást ta­núsítottak a meglehetősen alacsony színvonalú mérkő­zésen. Góllövők: Bogár, Kovács (U-esből).' A győztes csapat­A Kinizsi Húsos góljait Lukács (2) és Bálint szerez­ték. Hódmezővásárhelyi Porce­lán—Szentesi Kinizsi 8-0 (1-0). Hódmezővásárhely, 300 néző. Vezette: Szekeres. A második játékrészben le­rohanta és „kiütötte" ellen­felét a listavezető. Ellentétes félidők. Az első játékrészben a vendégek, for­dulás után a hazaiak ját­szottak fölényben. Szombaton játszották: KSZV SE—Alsóvárosi MÁV 2-1 (2-1), SZV3E—Csongrád 2-2 (0-0). A bajnokság állása:' 1. H. Porcelán 2. Szentesi V. 3. Mindszent 4. KSZV SE 5. SZVSE 6. Makó 7. AlsOváros 8. Kistelek 9. Csongrád 10. Kinizsi H. 11. Mártély 12. Szentesi K. 13. Sándoríalva 14. Tápé 15. Dorozsma 16. Apátiáivá 23 16 3 3 .8-18 35 22 12 3 13-16 33 22 14 0-21 33 22 12. 46-16 30 22 10 9 3 64-31 29 22 11 6 1 50-22 28 22 9 8 5 54 36 26 22 10 5 7 47-28 25 22 9 5 8 43-42 23 22 7 4 11 40-40 18 22 4 7 11 20-40 15 22 4 6 12 22-44 14 22 5 3 14 19-47 13 22 4 5 13 22-55 13 22 4 4 14 28-58 12 22 2 1 19 15-97 5