Délmagyarország, 1980. november (70. évfolyam, 257-281. szám)

1980-11-25 / 276. szám

Kedd, 1980. november 25. Labdarúgó NB H, Középcsoport Csak a Dézsa győzött Tornászbajnokság Donáth mesterhármasa Cselgáncs Szabó Miklós bravúrja Rüsselsheimben (NSZK) rangos nemzetközi viadalon szerepeltek a magyar csel­gáncsozók. A 86 kg-os ka­tegóriában Szabó Miklós, a SZEOL AK versenyzője nagy bravúrt hajtott végre, hiszen ő szerezte meg a végső győzelmet, illetve a magyarok egyetlen aranyér­mét. Rajta kívül Varga és Nagysnlymosi második, Hangyási pedig harmadik lett. A további győztesek: Jupke (NSZK-beli), Far­row (kanadai), Pietri (fran­cia). Docherty (kanadai), Gerber (NSZK-beli). Vízilabda MNK Uj fejezet a sportág történetében Vasárnap este a Komjádi­uszodában a Szentesi Vízmű —SZEOL AK találkozón dőlt el az MNK-aranyérem sorsa. Még soha nem fordult elő a magyar vízilabdasport törté­netében, hogy két vidéki együttes játszott a döntőben. Régen volt etyiyire kiszámít­hatatlan az MNK-döntő ki­menetele. Hol az egyik, hol a másik csapat vezetett. A nagy tét ellenére nyugodt hangu­latú mérkőzés hajráját a szentesiek bírták jobban ide­gekkel és — győztek. A döntő eredménye: Szentesi Vízmű—SZEOL AK 6-5 (2-1, 1-2, 1-2, 2 0). Komjádi-uszoda, 1000 nézö. Vezette: Angella (francia), Timoc (román). Szentesi Vízmű: Horváth — Mezei, Komlósi, Pengő, Kucsera, Kádár, Dömsödi. Csere: Szénászky, Fülöp. Ed­ző: dr. Tóth Gyula. SZEOL AK: Ugrai — Mol­nár L., Lengyel, Zámbó, Bo­zsó, dr. Gál, Pottyondi. Cse­re: dr. Szittya, Sike. Edző: Debreczeny Pál. A gólok sorrendje: Bozsó (e), Kucsera (e), Kucsera (e), Komlósi (4 m-esből), Poty­tyondi (4 m-esből), Pottyondi (4 m-esből), Szénászky, Sike, Kucsera (e). Mezei. Mindkét csapat végig nagy becsvággyal küzdött. Az MNK-ban elért második hely nagy bravúr. A siker várha­tóan újabb lendületet ad a szegedi vízilabdázásnak. így kellett volna tippelni! 1. Bakony Vegyész-* MAV DAC 2-2 X 2. Olajbányász—Komlo 0-1 2 3. Soproni Síi—Haladás 2-2 X 4. Sellye-Keszthely l-l x 5. Sz. MAV K lőre­Ganz MAVAG l-l x 6. Vác—Budafok n-2 2 7. Bologna—Napolt l-l x 8. Brcscla—Torino l-l x 9. Cagi|arl-Rémo 1-0 I 10. Como— Florentina 2-t 1 11. Juventus—Internazionale 2-1 1 12. Plstoiese— reruftia 1-0 1 13. Spal-Genoa 2-2 x 14. Rlmlnl—Atalanta l-l x A 47. heti totónyeremények: 13 találatos szelvény egy darab, amely egyben 13 plusz l talá­latos ls A nyeremény es a Ju­talom együttesen 2 millió 486 ezer 809 forint. 12 találatos szel­vény 55 darab, nyereményük egyenként 22 ezer 606 forint. 11 találatos szelvény 671 darab, nye­reményük egyenként 1853 forint. A 10 találatos szelvények száma 5036 darab, nyereményük egyen­ként 370 forint. (MTI) Sz. Dózsa—Dorogi AC 2-0 (0-0) Szeged, Hunyadi \ér, 2000 néző. Vezette: Dudás. Sz. Dózsa: Györfi — Ződi, Pócsik, Olasz, Nagy — La­dányi, Ménesi (Hájer a 66. percben), Antal, Csomor — Puskás, Pipicz (Gerecz a szü­netben). Edző: Rábay László. Dorogi AC: Andrusch — Guzsik, Engelbrecht J., Kol­lár, Kovács — Sikesdi, Arany, Varga — Engelbrecht Z., Laczkó (Golschmidt a 71. percben), Mészáros. Edző: dr. Magyar György. Rohamozott a Dózsa, az első negyedórában egyértel­mű volt fölénye, de támadó­játéka kevés veszélyt jelen­tett a dorogiak kapujára. A 20. percben Nagy futott el a balszélen, beadását Ladányi a jobb oldali kapufára lőtte. Nem sokkal később Csomor, Antal, Nagy volt a labda út­ja, a hátvéd középre ívelése a kapus ölében halt el. (A túlsó kapufánál Pipicz egye­dül volt, ha hosszabb a lab­da íve, százszázalékos gól­helyzet !) A 30. percben Ladányi An­talhoz továbbított, ő felis­merve a helyzetet, kapura lőtt, Andrusch a léc alól ütötte szögletre a labdát. Két perc múlva Varga húzott el Antal mellett, majd Pócsik­kal találta szembe magát a középpályás. Varga megtor­pant ugyan, de így is a túlsó oldalra lőtte a labdát. Engel­brecht Z. 12 méterről céloz­ta meg a kaput, a labda a jól helyezkedő, vetődő Győr­fi lábáról vágódott ki. A 37. percben Sikesdi 20 méterről a felső kapufát találta telibe! Szünet után újból a Dózsa lépett fel támadólag. Az 56. percben, kavarodás után, Csomor 14 méterről lőtt fölé, majd ismét a középpijüyáis veszélyeztette a dorogiak ka­puját. A 63. percben Varga nagy lövését ütötte ki bra­vúrral Györfi, majd Laczkó labdáját tette ártalmatlanná remek vetődéssel. Ladányi labdája foglalkoztatta And­ruscht, ezután pedig Gerecz került helyzetbe, de 7 mé­terről leadott, rosszul elta­lált lövését könnyedén védte a dorogi kapus. .4 68. perc­ben Antal jól időzített át­adásával Ződi iramodott meg, beadását Gerecz löket­te kapura, a labda a közbe­ugró Kovács lábán irányt változtatva a iobbra mozdu­ló Andrusch mellett a kapu bal oldalába hullott, öngól, 1-0. A 77. perc úiabh Dózsa­gólt hozott. A dorogiak 16­osánal jobb oldali sarká.tól egy méterre Guzsik kézzel ütötte el a labdát Gerecz elől. A szabadrúgást Antal végezte el, a jól eltalált, sor­fal fölött elsuhanó labdába Andrusch csak beleütni tu­dott így az a felső kapufa alsó lapjáról a hálóba pat­tant. 2-0. A 83. percben me­leg helyzet adódott a hazai­ak kapuja előtt, végül a menteni akaró Olasz lábá^ ről a felső kapufára pattant n labda, majd felszabadífot­'ak a védők. A hairában Puskás lövését hárította a kaous, majd Háier került óriási heh'zethe, már csak Andruschsal állt szembe, de labdáia elakadt benne. Ge­recz növelhette volna a gó­lok számát, de akár csak társa, 6 sem tudott élni az alkalommal, a 16-oson belül a kifutó Andrusch kezébe emelte a labdát. A kezdeti lila-fehér fölény után alább hagyott Csomo­rék lendülete, keveset mo­zogtak, a középpályások le­maradtak a támadásokról, elöl pedig a két csatár, Pus­kás és Pipicz — aki már a második percben megsérült, rúgást kapott lábára — nem bírt a jól záró dorogi véde­lemmel. Szünet után válto­zott a hadrend a Dózsánál. Tervszerűbbé, átgondoltabbá vált játéka, bár az első húsz percben nem tudott fölénybe kerülni, mi több, kétszer a dorogiak előtt adódolt hely­zet. Később, a sorozatos ro­hamok eredményre vezettek, és a hajrában a hazaiak há­rom alkalommal is növelhet­ték volna góljaik számát: Jó: Györfi, Nagy, Csomor, An­tal, illetve: Andrusch, Varga, Kollár. Gy. E. Balassagyarmat—SZEOL AK 0-0 Balassagyarmat, 2500 néző. Vezeti^ Lauber. Balassagyarmat: Balázs — Tóth, Robb, Hornyák, Lajkó — Oláh (Kármán az 57. perc­ben), Friedmann, Kovács J. — Kovács I., Szalai, Szedlák. Edző: Czimmermann Gyula. SZEOL AK: Nagy — He­vesi, Kozma Z., Kovács B., Kutasi — Hágelmann, Fur­kó, Repka — Szeghalmi, Kun, dr. Jemei. Edző: Kovács Jó­zsef. A SZEOL kezdeményezett már az első percekben, több­ször is helyzetbe kerültek a csatárok, de vagy a lövések tévesztettek célt, vagy a vé­dők léptek közbe. Szünet után is nagy fölényben ját­szott a szegedi csapat, de a góllövéssel hadilábon álltak Kunék. Az iramos, küzdelmes mér­kőzésen a SZEOL AK győ­zelmet érdemelt volna, az eredmény a hazaiakra nézve hízelgő. Jó: Balázs, Tóth, Lajkó, illetve: Kovács B. (a mezőny legjobbja), Kozma Z., Furkó. Kossuth KFSE—DÉLÉP SC 5-0 (1-0) Szentendre, 300 néző. Ve­zette: Bodrogi. Kossuth KFSE: Varga I. — Szabó S., Szabó L., Polonyi, Stefanics — Flórián, Rubold, Gellér — Molnár, Csomány, Becsei. Edző: Nagy János. DELÉP SC: Leskó — Czom­pó, Terhes S., Zádori, Parti — Diószegi (Kovács a 80. percben), Wenner (Mészára. 80. percben), Miklós II., Csurka — Miklós I., Török. Edző: Mészáros Imre. Az első húsz percben egyen­rangú ellenfelek küzdelme volt a pályán, csak a félidő derekától került fölénybe a hazai csapat. A 34. percben vitatható büntetőből szerez­tek vezetést a vendéglátók. Molnár a szegediek 16-osán belül csatázott, maid Wen­nertől szorongatva elesett. A játékvezető meglepetésre 11­est ítélt! A büntetőből Ru­bold a bal sarokba helyezte a labdát, 1-0. Szünet után egyre nagyobb fölénybe került a Kossuth KFSE. A 60. percben Rubold a lesre játszó szegedi védők között jó labdával ugratta ki Molnárt, a szélső egyedül húzott kapura, majd a ki­mozduló Leskó mellett öt méterről lőtt a jobb sarok­ba, 2-0. Szünet nélkül rohamoztak Becseiék, és röpke tíz perc leforgása alatt háromszor is kihasználták Terhesék kap­kodását A 73. percben egy bal oldali szöglet után Fló­rián a jobb oldalról az alao­vonal közvetlen .közeléből visszaR'irftotta a labdát, és a jó ütemben érkező Gellér nyolc méterről talált a ka­puba, 3-0 Négv perc múlva ismét Leskó kapujába ke­rült a labda. A 77. percben Becsei, hagyta faképnél a szegedi velőket, és a k:vető­dő Leskó mellett gurított a hálóba. 4-0. \ A találkozó hairáia is tar­togatott keserű pirulát. A 8? percben egy Gellér—Molnár akció végén Molnár kilépett a tétovázó szegedi védők kö­zül és a jobb alsó sarokba lőtte a labdát, 5-0. Az első felidőben még aka­dozott a Kossuth KFSE tá­madójátéka. Szünet után a szentendreiek jól használták ki a szegedi védők megingá­sait, és ha Leskó nem véd bravúrosan, akár két szám­jegyű is lehetett volna az eredmény. Jó: Szabó S., Szabó L., Stefanics, Molnár, Becsei, il­letve: Leskó. A Középcsoport további eredményei: BVSC—Építők SC 4-2 (2-0), MÁV-Előre— Ganz-MÁVAG l-l (0-1), Vá­ci Izzó—Budafok 0-2 (0-1), Bem J. SE—Bp. Spartacus 1-0 (0-0), Pénzügyőr—BKV­Előre 1-0 (1-0), KSC—22. sz. Volán 2-1 (2-0), Dunaújváros —Oroszlány 0-0. A Keleti csoportban: Gyön­gyös— HMSE 2-1 (1-0). Gyön­gyös, 2100 néző. Vezette: Nagy B. Góllövő: Fischl, Gombos, illetve: Olasz. 1. Budafok 2. Ganz-M. 3. SZEOI. AK 4. Pénzügyőr 5. Kecskemét C. B.-gyarmat 7. Bem. J. SE 8. MAV Előre 9. DÉLÉP SC 10. Szegedi D. 11. BVSC 12. KKFSE 13. Váci Izzó 14. Építők SC 15. Oroszlány 16. Dorog 17. Bp. Spart. 18. 22. Volán 13. BKV Előre 28. D.-ujv. Ép. 17 9 6 17 8 6 17 8 6 17 7 8 17 8 4 17 8 4 17 6 7 17 6 6 17 6 6 17 8 1 17 6 5 17 « 4 17 4 8 17 5 5 17 4 S 17 5 4 17 5 3 17 3 S 17 3 5 17 3 4 2 35-22 24 3 35-22 22 3 28-18 22 2 24-17 22 5 23-20 20 5 27-27 20 4 27-24 19 5 25-25 18 5 27-29 18 8 32-26 17 6 19-24 17 7 28-24 16 5 29-26 16 7 21-28 15 7 17-19 14 8 18-25 14 9 18-25 13 8 24-31 12 9 12-28 11 10 19-28 10 Szerenkénti döntőkkel folytatódott vasárnap a via­dal, s ez a program már színvonalasabb volt, mint az előző napi. Talajon kezdett a férfiak me­zőnye. Pásztor volt az első, szé­pen kivitelezett gyakorlatát 9.30 ponttal „honorálták" a ponto­zók. Negyedikként következett a szer tavalyi bajnoka. Vámos. Hatalmas, tökéletesen végrehaj­tott ugrásai után méltán csat­tant a taps, pontszáma felmu­tatása előtt biztos volt, ismét az ő nyakába akasztják az arany­érmet. Lólengésben Donáth mellett Vágány - ő is 9.40 pontot hozott szombatról - és Kelemen pályá­zott eséllyel az elsőségre. Az első „lovas". Kelemen, már o gyakorlat elején rontott, Donáth viszont remekül „lovagolt", és ez első' bajnoki elmét jelentette. A gyűrűn szintén verhetetlennek bizonyult, Igen nehéz, erőele­mekre épített gyakorlatáért ma­gas, 9.50 pontot kapott, mig az utána következő Kelemen és Vágány teljesítményét 9.30. Il­letve 9.25 pontra értékelték. Az ugrás Izgalmakban bővel­kedő küzdelmet hozott, paprika és Vámos azonos (9.60) pont­számmal várta a folytatást, Guczoghy és Pásztor mindössze 15 századdal maradt el tőlük. Közülük a dunaújvárosi Paprika mutatta be először gyakorlatát, mégpedig remekül, első ugrásá­ért 9.60, másodikért 9.55 pontot adtak. Vámos gyengébben kez­dett (9.45), így hiába sikerült a második ugrás, Paprikát nem tudta megelőzni. A másik két tornász második ugrása gyen­gébb volt, ez azt jelentette, nem tudtak dobogóra kerülni. Kelemen a nyújtón kárpótolta magát, biztonsági gyakorlatával elnyerte az aranyérmet. Donáth is nagyon szép dolgokat mű­Megyei I. osztály Döntetlen a rangadón A megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokság vasárnapi fordulójában rangadóra ke­rült sor Szegeden. A harma­dik helyezeit SZVSE a má­sodik helyen álló Szentesi Vízműt fogadta. A helyosztó döntetlen eredménnyel ért véget. Eredmények: Szentesi Vízmű—SZVSE 2 2 (2-1). SZVSE-pálya, 300 néző. Vezette: Kokavecz. Sz. Vízmű: Varga — Barna, Kádár, Juhász. Koncz — Dé­kúny (Holozsni), Márté, Tajti (Szőke) — Mák. Rózsavölgyi, Szabó. Edző: Balla Lajos. SZVSE: C. Molnár — Haj­dú, Kolozsvár), Tihanyi, Kur­ta i — Róth (Hegyesi), Szel­ják — Kovács S., Nemes (Tóth J.), Szamosszegi, Ka­nász. Edző: dr. Zallár Andor. A gyorsan esett szegedi ve­zető gól után. a Vízmű ját­szott tervszerűbben, eredmé­nyesebben. Fordulás után nagy nyomás alatt tartotta az SZVSE ellenfele kapuját, de csak az egyenlítésre futotta erejéből. Kovácsék három kapufát is lőttek ebben a já­tékrészben. Góllövők: Szamoss, égi, Ko­vács S., illetve Tajti, Márté. Jó: C. Molnár, Szelják, Ko­vács S., illetve Varga, Kádár, Koncz. KSZV SE—Kistelek 4 0 (1-0), KSZV SE-pálya, 200 néző. Vezette: Kovács. KSZV SE: Pozsár — Pe­recz. Magyar. Lovász, Juhász — Havasi, Sándor Z. (Kürti), Németh — Tumó (őze), Mol­nár. Butyka. Edző: dr. Hajós Imre. i A hazaiak ilyen különbsé­gű győzelme ls megérdemelt. A 42. percben a kistelekiek büntetőből sem tudtak a ka­puba találni. A KSZV SE legjobbjai: Németh (a me zőny. legjobbja). Pozsár, Ma­gyar, Havasi. Hót) mezővé sárhelyi rorce­lán—Kinizsi flúsos 4-0 (1-0). Hódmezővásárhely, 500 néző Vezette: Szűcs. Kinizsi Húsos: Szórath — Varga (Miklós II.). Szilátyi. Vértes. Vastagh — P >: a Lévai, Miklós I. (Róna) — 1-iandler, Frányó. Sándor J. Edző: Szekeres László. A nagy gólkülönbségű ve­reség ellenére is jól játszolt a Kinizsi Húsos. A 80. perc­ben még 1-0 volt az ered­mény ... Jó: Szilágyi, Miklós I., Sán­dor J. Alsóvárosi MAV—Makó 2-2 (2-0). Szabadság tér, 400 néző. Vezette: Berta (jol). Alsóváros: Simái — Do­monkos. Orosz, Barta, Ko­vács — Horváth, Lévai (Mol­nár), Varga B. — Szűcs (Tóth), Oláh, Markovies. Ed­ző: Kanalas Antal. Ellentétes félidők. Az első játékrészben az Alsóváros, fordulás után a tíz főre ol­vadt makóiak játszottak l i­lényben. Góllövök: Oláh, Varga. Jó: Barta. Varga B. (a mezőny legjobbja). Sándorfalva—Apátfalva 4-0 (1-0). Apátfalva, 100 néző. Vezette: Pördi. Sándorfalva: Barna — Tóth II., Kiss Z., Szabó, Buka J. — Dobó, Mihály. Tóth I. — Fülöp Bitó, Buka A. Edző: Hegedűs András. Góllövők: Fülöp, Bitó, Bu­ka A., Dobó. Csongrád—Kiskundorozs­ma 4-2 (2-1). Csongrád, 300 néző. Ve2ette: Szilágyi. Szentesi Kinizsi—Tápé 1-0 (0-0). Szentes, 200 néző. Ve­zette: Veress. Mindszent—Mártély 3-0 (1-0). Mártély, 400 néző. Ve­zette: Korpaányos. Háromszáz mindszenti szur­koló biztatta a vendégcsapa­tot. vei (9.60), de kiemelkedően sze­repelt Guczoghy és - meglepe­tésre - Hegedűs is. A nőknél ugrásban Egervári és Csányi párharcát élvezhettük. Egervári mindkét ugrása jól si­került. nem így Csányié, ami el is döntötte a sorrendet. Kor­láton Egervári szemet, lelket gyönyörködtető gyakorlatot mu­tatott be, nagy fölénnyel, maga­biztosan győzött. Igaz, az első helyhez a 9.60 ponttal nyomában levő Csányi is hozzá segítette, ugyanis rontott. Gerendán Flander nem talált legyőzőre, nagyszerű teljesítményt nyújtott. A talajgyakorlatoknál remek ze­neszámok fokozták az amúgy is emelkedett hangulatot. Itt is Flander bizonyult a legjobb­nak, látványos összeállítását, akár csak szombaton, most is 9.70 ponttal jutalmazták. Egervári lendületes volt. Csányi ritmusos gyakorlatot mutatott be. Végezetül a nap felemelően szép eseményéről, egy rendkívüli eredményhirdetésről. Lólengés után a magyar tornasport eddigi legnagyobbja. Montreál és Moszkva olimpiai bajnoka. Ma­gyar Zoltán adta át az érmeket versenyzőtársainak. Megható, ünnepi pillanatok következtek ezután, öt szólították a dobogó legmagasabb fokára, hogy át­nyújtsák neki a Magyar Nép­köztársaság Örökös Tornászbaj­noka elmet. Horváth István, a szövet­ség alelnöke így szólt Magyar Zoltánhoz: „A tornászok nagy család­ja, a sportrajongó milliók nevében köszöntelek szeretet­tel, mindannyiunk kedves Zolija! Jóleső érzés a do­bogón látni ismét. Értékes, szép, hosszú pályafutásod során elkényeztettél bennün­ket. Ezért mindenkor meg­hajtjuk előtted az elismerés zászlaját, mindig úgy tekin­tünk rád. aki mindent meg­tett a sikerért. Tudjuk, a cí­meres mezben igazi magyar­ként küzdöttél hazád dicső­ségéért, megmutadtad a világ előtt, e kis népnek mily nagy értekei vannak. Sok­szor megcsillant szemünk­ben az öröm könnye, amikor fent álltál a dobogó legma­gasabb fokán, s Neked, va­lamennyi magyarnak ját­szották a Himnuszt. Sokszor búcsúztattunk, vártunk. Saj­náljuk, hogy ezentúl nem láthatunk a sport küzdőterén, de azért a mienk maradsz. Igazad van, hogy így döntöt­tél, megérdemled a pihenést. A torruiszok nagy családjá­hoz mindig visszatérhetsz, előtted nyitva az ajtó. Biz­tosak vagyunk benne, az élet dobogóján is a legma­gasabb fokra akarsz állni, kí­vánjuk, így legyen! Mi nem feledünk, kérünk Te se fe­lejts el bet,vünket, első test­nevelő tanárodat, edzőidet. Elköszönünk, de tmm búcsú­zunk. mienk vagy, szere­tünk!" Az MTSZ vezetői, az edzők és versenyzőtársajt adtak át ajándékokat Magyar Zoltán­nak, majd tiszteletére elját­szották a Himnuszt. Gy. E. Eredmények: A bajnokság állása: 1. H. Porcelán 7. Szentesi V. 3. SZVSE 4. KSZV SE 5. Mindszent 6. Alsóváros 7. Makó 8. Kistelek 9. Csongrád 10. Kinizsi H. 11. Tápé 12. Szentesi K. 13. Sándorrtilva 11. Dorozsma 15. Mártély 16. Apátfalva 14 10 2 14 8 5 14 14 13 14 14 14 14 14 14 14 14 14 14 13 7 37-K 22 1 26- 9 21 2 44 21 20 3 33-11 19 2 22-13 19 2 39-23 18 5 34-18 15 5 26-22 14 5 23-27 11 7 28-16 12 7 16-29 11 7 13-22 10 3 4 4 2 8 13-25 10 2 3- 9 17-35 7 2 3 9 11-34 7 111110-57 3 FÉRFIAK Talaj. Mesterfokú bal. ok. Vá­mos István (FTC) 18.90, 2. Altor­jat (FTC) 18.75, 3. Mészáros (Kis­kunhalasi AC) es Pásztor (Bp. Honvöd) 18.60. Lólengés. Mester­fokú bajnok: Donáth Ferenc (U. Dózsa) 18.80. 2. Vágány (Bp. Va­sas I vő) 18.65, 3. Paprika (Duna­újvárosi Kohász SE) 18.20. Gyűrű. Mesterfokú bajnok: Donáth Fe­renc (U. Dózsa) 18.85. 2. Kelemen (Bp. Honvéd) 18.30, 3. Vágány (Bp. \ asas Izzó) 18.25. Ugrás. Mesterfo­kú bajnok: Paprika Jenő (Duna­újvárosi Kohász SF.) 19.1-5, 2. Vá­mos (FTC1 19.125, 3. Pásztor (Bp. Honvéd) 19.023. Korlát. Mesterfokú biinok: Kelemen Zoltán (Bp. Honvéd) 18.49, 2. Vámos (FTC) 18.30. 3. Paprtka (Duoaú'városi Kohász SE) és Slvaio (FTC) 17.90. Nyújtó. Mesterfokú bajnok: Dó­ré: h Ferenc tO Dózsa) 19.10, V Cl-ZO. úy (BP. H íilvéd) 18.55, 3. Hegedús (KSI) 15.60. NŐK Ugrás. Merd - 5 >'-ú batnok: Eger­vári Mártó (Bp. Honvéd) 18.30, 2. C "lányi (KSI) 13.25, 3. Flander (Postás SE) 18.10. f elemáskorlát. ívJcste. fokú bajnok: Egervári Márta (Bp. Honvéd) 19.33, 2. Mu­rir.ai (Bp Honved) 18.50, 3. Papp (KSI) 18.35. Gerenda. Mesterfokú bajnok: Flander Erika (Postás SE) 19.20, 2. fcsányl (KSI) 18.65, S. Egervári (Bf). Honvéd) 18.55. Ta­laj. Mesterfokú bajnok: Flander Erika (Postás SE) 19.40, 2. Eger­vári (Bp. Honvéd) 19.30, :i. csá­nyi (KÖI) 19,20. 4