Délmagyarország, 1980. október (70. évfolyam, 230-256. szám)

1980-10-07 / 235. szám

8 Kedd, 1980. október f. Labdarúgó NB II, Középcsoport Kézilabda NB I Volán SC­Ozdi Kohász 33-23 (15-13) Férfi mérkőzés. Űjszegedi Sportcsarnok, 800 néző. Ve­zette: Brecska, Soltész. Volán SC: Farkas — Dobó 4, LELE 13, Szabó 3, Bara­bás 2. Tóth 4, í.esti 2. Csere: OLÁH B. 5, Sándor. Balogh, Lukács. F,dző: Buday Ferenc. Özdi Kohász: Medgyessy — Pribék 4, Fekete 3, Be­nei. SIPOS 8. Sallay 4, Né­meth. Csere: Bikki (kapus), Bogárdi 2, Bessenyei 2, Pusz" tai, Jancsó. Edző: Petróczi Lajos. Az eredmény alakulása: 5. p.: 2—3. 16. p.: 8—5, 22. p.: 11—9. 38. p.: 21—15, 43. p.: 23—17. 49. p.: 27—17, 56. p.: 30—19. Kiállítás: 2, illetve 2 perc. Álmos hangulatban kezdő­dött a mérkőzés, hosszú per­ceken át egymás hibáiból éltek a csapatok. Kevés volt a mozgás — főleg a Volán játékosok részéről —. mind­két oldalon helyzetek ma­radtak kihasználatlanul. For­dulás után tervszerűbbé, át­gondoltabbá vált a szegedi­ek játéka, ez gólokban is megmutatkozott A nem túl magas színvonalú mérkőzés másodjk félidejének közepé­től a Volán szinte azt csi­nált amit akart csak a gól­különbség volt a kérdéses. A bajnokság állása t Bp. Honvéd 20 18 1 1 559-448 27 í. FTC 20 13 5 2 494-435 31 3. Elektromos 20 13 1 6 473-405 27 4. Tatabánya 20 12 2 6 534-488 26 5. Bp. Spart. 20 11 1 8 495-501 23 6. Szeged 20 11 - 9 521-485 22 7. Debrecen 20 8 4 8 449-454 20 8. Pécs 20 9 - U 467-488 18 9. Ózd 20 7 1 12 419-457 15 10. Kába ETO 20 5 4 11 444-478 14 11. O. Dózsa 20 2 1 17 455-527 5 12. Vasas 20 1 - 19 355-519 2 Kézilabda MNK DÉLÉP SC— Ózdi Kohász SC 25-19 (13 7) Szeged, Szőregi út, 200 né •ző, vezette: Varga, Nyári (jól). DELÉP SC: BADÓ — Fe­kete, VÁRHEGYI (1), PAKU (6), KISS (1), NOEL (12), Farkas (4). Csere: Prekop (kapus). Káló. Sós (1). Mucsi. Várkonyi. Edző: Giricz Sán­dor. A DÉLÉP az NB l-es Özd ellen már a mérkőzés kezde­tén harcos védekezéssel és gólerős támadással kezdett, melyet a találkozó folyamán végig megtartott. A hazai csa­pat nem engedte az ózdiakat kibontakozni. A helyzetek pontos kihasználásával és át­lövések révén biztosan, sze­rezték meg a győzelmet. Így az MNK 12-es döntőbe a Sze­gedi Volán SC és a DÉLÉP is részt vesz. A DÉLÉP a következő baj­noki mérkőzését 11-én, szom­baton 15.30 órás kezdette! játssza Szegeden a Szőregi úti sportpályán. Húsz perc jó játék elegendő volt a SZEOL ÁK-nak Cselgáncs Szabó Miklós megvédte bajnoki címét SZEOL AK—BKV Előre 2-0 (0.0) Tisza-parti stadion, 2 ezer né­ző. Vezette: Lauber (jól). SZEOL AK: Nagy I. - Hevesi, Kozma Z., Kutasi — Furkó, Tóth, Repka, Szabó — Szeghalmi, Kun, Poiyvás. Edző: Kovács József. BKV Előre: Pintér - Eisemann, Gulácsi, Nagy A., Fóner - Vári, Balázs, Gubán, Börörzki — Mé­száros, G. Fekete, Edző: Mezei József. Csere: Furkó helyett Márton, a 46. percben. Tóth helyett Há­gelmann, a 60. pereben, illetve Gubán helyett Stefán, az 54. pereben. Nagy A. helyett Schusz­ter. az 59. pereben. Góllövő: Kun, Repka. Meglepő taktikával lépett palyára a vendég BKV Elő­re. Nem szállták meg kapu­juk előterét, nem álltak be védekezni,, sőt sokat mozgó középpályásaik révén egyen­rangú ellenfelei voltak a bajnokságra törő szegediek­nek. Egyedül Kun kapott őrzőt Nagy A. személyében. Az első eseményt a 16. percben jegyezhettük fel, amikor Vári 25 méteres nagy erejű lövését Nagy I. szögletre öklözte. Az első valamire való hazai akció a 22. percben futott a pályán. Szeghalmi lövését azonban Pintér hárította. A félidő utolsó percében Kun fejese csúszott el a jobb kapufa mellett Szóval ennyi tör­tént az első 45 percben! Szünetben bizonyára ala­pos fejmosásban részesítet­te Kovács József edző. csa­patának játékosait. hiszen egyszeriben megváltozott a játék képe. A korábbi 1—J —4—3-as hadrendből kivált az enerválton futballozó Furkó. Helyette a nagy aka­rással küzdő Márton lépett a pályára, a hadrend pedig 1—3—3—4-es formációra változott. Az 56. percben megszerezték a vezetést a hazaiak. Szeghalmi a fele­zővonaltól pazarul húzott el a jobb oldalon, majd az ötössel egymagasságból kö­zépre ívelt (Nagy A. egy pillanatra megfeledkezett Kunról) és a nagy lendület­tel érkező Kun a bal felső sarokba fejelte a labdát, 1-0. (A gól után Mezei Jó­zsef, a BKV Előre edzője azonnal lecserélte Nagy An­talt!) Lendületben maradt a SZEOL AK. A vezető gól meghozta a csapat játék­kedvét. Az 59. percben Márton beadása után Szeg­halmi fejelte kapura a lab­dát, Pintér azonban bravú­rosan védett. A 66. percben nagy tűzijáték után csak a szerencse és a bravúrok so­rozatát produkáló Pintér kapus mentette meg a BKV Előre kapuját az újabb sze­gedi góltól. Poiyvás reme­kül kiugrott a bal oldalon, a felfutó Repka elé tálalt, aki nagy gólhelyzetből hosz­szan szöktetett, így lövése a kivetődő Pintérről a me­zőnybe pattant, az újabb beívelés után Repka ismé­telt, labdáját Pintér nagy bravúrral a felső lécre tolta, majd Gulácsi felszabadított. A következő pillanatban Márton léc alá csapódó lab­dáját. öklözte bravúrosan szögletre a BKV Előre kitű­nő kapuvédője. „Ez már va­lami!" — jegyezték meg a szurkolók. A lelátón mind többször csattant fel a taps. gyakrabban hallottuk a SZEOL AK-biztatást. A 70. percben Hágelmann laposan középre lőtt, Szeghalmi „be­leszúrt" a labdába. Pintér azonban ezúttal is hárított. Négy perc múlva a kitűnő­en játszó Szeghalmi jóvoltá­ból eldőlt a találkozó sorsa. A szélső elhúzott Fóner mellett, majd a 16-ossal egymagasságban G. Fekete buktatta. Szeghalmit. A sza­badrúgast a sértett végezte el, középre lőtt labdáját Repka fejelte a hálóba. 2-0. A 76. percben ismét Szeg­halmi volt a főszereplő. Látványosan lefordult őrző­jéről, visszapörgette a lab­dát Kun elé. akinek lövését Pintér elvetődve hárította. A mérkőzés hátralevő ré­szében is a szegediek irá­nyították a játékot. A hazai csapat az első 45 perc­ben ritkán látható eseménytelen, enervált mezőnyjátékot produ­kált. Sziinet utón aztán 20 ner­cig mindent elsöprő lendületet diktált ós végeredmó.nyben biztos győzelmet aratott. A 22, illetve a cserékkel 26 játékos közül két labdarúgó érdemelte ki a mezőny legjobbjai elmet, mégpedig Szeg­halmi Zoltán, aki a győzelem fő részese volt és a vendégek ka­puvédője Pintér, aki ritkán lát­ható bravúrok sorozatát produ­kálta. Rajtuk kívül jói játszott még Kozma Z„ Hágelmann, Már­ton, illetve Gulácsi és Gubán. Bagamcry László DELÉP SC—Építők SC 2-1 (1-1) DÉLÉP-pálya. 500 néző. Ve­zette: Németh L. DÉLÉP SC: Leskó - Hoiler, Terhes, Zádori, Parti - Mészár (Miklós E. a 46. percben), Csur­ka, Mészáros, Wenner - Miklós J„ Török. Edző: Mészáros Imre­Építők SC: Józsa - Gelesits, Szabó, Oláh, Tóth J. - Varga, Tóth K„ Palotai - Fekete, Kiss (Néder a 69. percben), Lévai (Pribéli a 74. percben). Edző: Thomann Antal. Kölcsönös erőfelmérés je­gyében teltek az első per­qek. Tizenkét percig kellett várniuk a nézőknek az első eseményre: Oláh 25 méter­nél leadott lövését védte Leskó. Érthetetlenül idege­sen, sok hibával játszottak a hazaiak, a vezető gólt szinte tálcán kínálták el­lenfelüknek. A 18. percben Mészáros egy bal oldali tá­madás során ahelyett, hogy fejjel maga elé tette volna a labdát, kézzel ért hozzá. Az ellentámadás végén Par­ti senkitől sem zavartatva szögletre rúgta a labdát, így Lévai a jobb oldalról végezhetett el szögletrúgást. Élesen belőtt labdáját Pa­lotai négy lépésről fejelte a kapu közepébe, 0-1. A 30. percben kis híján növelte előnyét a vendégcsapat: Lévai beadását követően Varga mellé fejelte a lab­dát. A másik kapu előtt Török hibázott nagy hely­zetben. A 45. percben szü­letett a DELEP egyenlítő gólja. Egy beadást követően röviden mentettek a vendég védők, és Csurka 20 méter­ről, a balösszekötő helyéről a bal alsó sarokba bombá­zott, l-l. Szünet után a hazaiak játszottak enyhe mezőnyfö­lényben. A 46. percben Hoi­ler szabadrúgásból ívelt a kapu elé, Zádori Török elé fejelte a labdát, aki 5 mé­terről a bal alsó sarokba lőtt, 2-1. A 60. percben Csurka távoli lövése kerülte el Józsa kapuját, három perccel később pedig Kiss ügyetlenkedett el egy jó helyzetet. A hajrában éle­sedett a küzdelem. A 81. percben Oláh, nyolc perc­cel később Mészáros része­sült sárga lapos figyelmez­tetésben. Tervszerfttlenség, kevés moz­gás, bosszantó technikai hibák ipllcmezték a mérkőzést. Az ei«ő félidőben a vendégek birtokolták többet a labdát, fordulás után pedig a DÉLÉP SC játszott enyhe mezőnyrülényben. Jó: Terhes, Zádori, illetve Pa­lotai, Oláh. MÁV Előre­Sz. Dózsa 1-0 (1-0) Székesfehérvár, 390 néző. Ve­zette : Eőry. MAV Előre: Paulusz — Rába­közi, Szabó, Meggyes, Tóth -« Paianek, Gelger, Bodor (Dómján az 54. percben) — Szőke, Nagy Deák (Brúder a 80. percben). Edző: Szőke Mikiós. Sz. Dózsa: Merley (Gojtán a szünetben) — Zódi, Póeslk, Olasz, Nagy — Ladányi, Pipicz, Antal — Kozma Gy„ Puskás (Gererz a 65. percben), Nádasdi. Edző: Rá­bay László. Az első nagy szegedi hely­zet a 20. percben maradt kihasználatlanul, Pipicz szó­lója után Paulusznak sike­rült szögletre ütnie a nagy lövés után a labdát. Ezután Puskás hibázott a kapu elő­terében, szintén ígéretes helyzetben. A 35. pereben csak a szerencse mentette meg a góltól a hazaiak ka­puját. Antal bal oldalról be­lőtt labdájába a kivetődő Paulusz bele tudott ütni. az ütemet vesztett Pipicz nem tudta eléggé helyezni, fejé­ről a kapu mellé vágódott a labda. A 44. percben esett a mérkőzést eldöntő, egyetlen gól. Gelger hosz­szan előre vágott labdája a 11-es pont tájékára kivetődő Merleytől messzire kipat­tant, Rábaközi az oldalvonal mellől kapu elé ívelt, a két­ségbeesetten visszafutó sze­gedi védők között Deák 5 m-ről úgy lőtte a hálóba a labdát, hogy az Pócsikot is érintette, 1-0. Szünetben Rábay edző úgy döntött, hogy a sokat bizonytalankodó Merleyt a saját nevelésű, 18 éves Goj­tán váltja fel. A fehérvári­ak megerősített védelemmel folytatták a küzdelmet, las­sították a játékot, az ered­mény tartásaira törekedtek. A Dózsa nagy akarással, lel­kesen játszott, de támadá­saiban nem volt átütő erő. Puskás, majd kétszer Pipicz került helyzetbe, de a lehe­tőségek kihasználatlanul maradtak. A 70. percben Geiger 30 m-es lövése után a labda a kapufát érintve vágódott az alapvonalon túlra. A 80. percben egyenlíthe­tett volna a Dózsa. Gerecz lépett ki a védők közül, a kifutó Pauluszt is kicselez­te, oldalra sodródva próbált a hálóba találni, de a visz­szaérő védők szögletre rúg­ták az üres kapuba tartó labdát. Az utolsó percekben is a szegediek támadtak, de az eredményen nem tudtak változtatni. A zuhogó esőben közepes szín­vonalú, jó iramú mérkőzést ját­szottak a csapatok. Elsősorban a védelmek dicsérhetők, mindkét oldalon magabiztosan, jól rom­boltak. A hazaiak a kapushiba után elért góljukkal szerencsés győzelmet mondhatnak maguké­nak, a döntetlen jobban megfe­lelt volna a játék képének. Jó: Meggyes, Rábaközi, Szabó, Gei­ger, illetve Pócsik, Olasz, Koz­ma Gy. A Középcsoport további ered­ményei: Ganz-MÁVAG—Pénzügy­őr 1-0 (1-0), KSC-Dunaújváros 0-0, Bp. Spartacus—Váci Izzó l-l (0-0), Oroszlány—Budafok 1-! (1-0), Dorog-Bem J. SE 9-1 (0-0), Kossuth KFSE—Balassa­gyarmat 1-0 (0-0), 22. sz. Volán— BVSC 0-0. A Keleti csoportban: HMSE— Hajdúböszörmény 2-0 (1-0). Hód­mezővásárhely, 4000 néző. Vezet­te: Győri. Góllövő: Stark, dr. Bálint. A Középcsoport állása Szombaton és vasárnap a budapesti Körcsarnokban rendezték meg az országos cselgáncsbajnokság küzdel­meit. Szabó Miklós, a SZEOL AK versenyzője megismétel­te elmúlt évi sikerét, orszá­gos bajnok lett a (86 kg-os ka­tegóriában. Szabó biztosan haladt baj­noki címe megvédése felé. Nagy riválisa, Kiss Endre ki­kapott a bajai Horváthtól, akit viszont Csürke vert meg. Sőt, a Bp. Honvéd sportolója Tóth Lászlót is legyőzve dön­tőbe jutott, s ott Szabóval küzdhetett. — Biztos voltam benne, hogy Csürke a végére elfá­rad — mondta a kék-feketék kiválósága a találkozó után. — Ezért nem igen kockáztat­tam, végül is leszorítással si­került megvédenem bajnoki címemet. 86 kg (17 induló). Bajnok: Szabó Miklós (SZEOL AK), 2. Csürke (Bp Ho^éd), 3. Czinege (Ű. Dózsa) és Tóth L. (Ű. Dózsa), 5. Klemensits (Győri Dózsa) és Horváth (Bajai SK). A 65 kg-osok mezőnyében a fiatal Nagybata Mihály bi­zonyította átlagon felüli te­hetségét az ötödik helyet sze­rezte meg. 65 kg (15). Baj­nok: Mészáros János (Bp. Honvéd),... 5. Tóth L. (Szek­szárdi Dózsa) és Nagybata (SZEOL AK). Vízilabda OB I Két vereség Újpesti Dózsa—SZEOL AK 6-4 <1-0, 2-1, 1-2, 2-1) Újszegedi Sportuszoda, 500 néző. Vezette: Koós. Orosz. A szombaton lejátszott mér­kőzésen így álltak fel a csa­patok. Ü. Dózsa: Cservenyák — Wolf, Radnóti, dr. Sárosi, Kiss I., Németh, Gáspár. Csere: Kun. Edző: Mohácsi Attila SZEOL AK: dr. Esztergo­mi — Molnár L., Lengyel, dr. Kiss, Bozsó, dr. Gál, Pottyondi. Csere: Zámbó, Si­lce. Edző: Debreczeny Pál. A gólok sorrendje: Né­meth (e), Kiss I. (4 m-es­ből), Pottyondi (4 m-esből), Kiss I. (4 m-esből), Kiss I. (4 m-esből). Pottyondi (4 m­Megyei I. osztály esből). Lengyel (e), Németh, Kun (e), Pottyondi. Jő: Cservenyák. dr. Sáro­si, Németh, illetve Lengyel, Pottyondi. * Bp. Honvéd—SZEOL AK 10-4 (3-2, 0-2. 3-0, 4-0) Tüzér utca, 100 néző. Ve­zette: Gyerő. Domby. Bp. Honvéd: Fekete — Székely, dr. Vindisch. Ge­rendás, Heltai. Varga J., Kiss Cs. Edző: Bolvári An­tal. SZEOL AK: dr. Eszter­gomi — Molnár L„ Lengyel, Dudás. Bozsó, dr. Gál. Poty­tvondi. Csere: Zámbó. dr. Kiss. Edző: Debreczeny Pál. A szegediek góljait dr. Gál (2) és Bozsó (2) szerezték. Jó: dr. Gál. Nincs már nyeretlen Budáink SZEOL AK Kecskemét DELEP SC Ganz-M. Pénzügyőr B.-gyarmat Szegedi D. MAV Előre BVSC KKFSE Váci Izzó Oroszlány Dorog Bp. Spart. Építők SC Bem SE BKV Előre 22. Volán D.-újr. Ép. 19 6 10 5 10 5 19 4 10 5 10 4 10 4 10 5 10 3 19 < 19 4 19 2 19 4 19 i 19 3 19 3 19 2 10 3 19 1 19 2 2 2 24-18 14 3 2 16-10 13 3 2 12-12 13 4 2 18-10 12 2 3 19-14 12 4 2 16-13 12 3 3 13-11 11 - 5 20-16 10 4 3 9-10 10 2 4 10-16 10 1 S 16-12 9 5 3 16-13 1 5 14-14 1 5 11-16 3 4 12-16 3 4 9-16 4 4 14-16 2 5 9-16 5 4 10-16 2 6 19-15 Szombaton a hetedik for­duló mérkőzéseivel folytató­dott a megyei I. osztályú lab­darúgó-bajnokság 1980/81. évi küzdelemsorozata. A Dorozs­ma megszerezte első győzel­mét, így nincs már nyeret­len együttes a mezőnyben. Eredmények: Kistelek—Sándorfalva 1-0 (3-0). Sándorfalva, 400 néző. Vezette: Kérdő. Kistelek: Krizsán — Vígh Z. (Becsei), Molnár L., Var­ga, Guba — Bitó, Nagy T, Molnár J. — Vígh T., Czei­gerschmidt (Bogár), Czirok. Edző: dr. Kürtösi László. A játékvezető Buka A.-t és Leiét (mindkettő Sándorfal­va) 3-0-as állásnál kiállítot­ta. Góllövők: Vígh Z. Czei­gersehmidt, Czirok. A győz­tes együttes legjobbjai: Var­ga, Nagy. és Czeigerschmidt voltak. Tápé—Mártély 0-0. Tápé, 200 néző. Vezette:Góré. Tápé: Kormányos — Kószó II., Miklós I., Molnár M., Szabó J. — Gál, Miklós S-, Molnár J. — Márton Kószó II., Lele. Edző: Tóth János. Az első félidőben a hazai­ak, fordulás után a Mártély játszott fölényben. A dönte­len igazságos. A hazaiak leg­jobbja Kormányos volt. SZVSE—Csongrád 2-2 (10). Csongrád, 400 néző. Vezette: Czenczik. SZVSE: Molnár — Deák, Tihanyi, Bánfi, Huszka — Szelják, Hegyesi, Kolozsvári — Róth (Kovács), Nemes, Kanász. Edző: Zallár Andor. Nagy küzdelem, igazságos pontosztozkodás. Jó: C. Mol­nár, Bánfi, Nemes. Kiskundorozsma—Kinizsi Húsos 2-0 (10). Kiskundo­rozsma, 200 néző. Vezette: Veress. Dorozsma: Mihálffy —Kő­szó, Ottlik, Farkas L, Ábra­hám (Horváth) — Ézsiás, Farkas J., Farkas Z. — Ök­rös, Gábor, Török. Edző: Ta­kács Imre Kinizsi Húsos: Szabó — Miklós II., Varga, Vértes, Vastagh — Miklós I., Lévai — Handler (Bajusz), Frányó, Sándor J. (Róna), Gránit*. Edző: Szekeres László. A minden csapatrészben jobb hazaiak akár nagyobb különbségű győzelmet is arathattak volna. Szabó azon­ban bravúrosan védett. Jó: Ézsiás (a mezőny leg­jobbja), ökrös, Török, illetve Szabó. H. Porcelán—Szentesi Ki­nizsi 2-0 (0 0). Szentes, 30* néző. Vezette: Madarássx G4f lövő: Juhász, Bárányi. A Mindszent—Apáttal SK mérkőzés elmaradt, i Makó—Szentesi Vízmű l-l (1-0). Makó, 400 néző. Vezet te: Gróza. Góllövők: Kovács F., illetve Rózsavölgyi. Szombaton játszották: KSZV SE—Alsóvárosi MÁV 2 1 (1-1). A bajnokság állása: 1. Szentesi V. 7 1 3 - 9- 2 11 2. SZVSE 7 12 1 18-10 10 3. Kinizsi H. 7 4 1 2 21-18 9 4. II. Porcelán 7 4 l 2 21-13 9 5. Kistelek 7 3 3 1 13- 7 9 6. Makő 7 4 1 2 11- 7 8 7. Mindszent 6 4 - 2 6- 4 8 8. KSZV SE 7 3X3 19-10 7 9. Alsóváros 7 2 3 2 14-12 7 10. Szentesi K. 7 2 4 1 10- 8 7 11. Csongrád 7 2 3 2 12-15 7 12. Tápé 7 2 1 4 7-14 5 13. Mártély 7 1 2 4 9-17 4 14. Sándorfaivá 7 1 2 4 5-14 4 15. Dorozsma 7X15 3-14 3 18. Apátfalva 6 1 - 5 7-30 2 így kellett volna tippelni ! t. Oroszlány—Budafok 1-2 S 2. 22.Volén—BVSC 0-0 x 3. Bp. Spartacus—Váci Izzó l-l x 4. MAV Előre—Sz. Dózsa 1-0 1 5. Eger—STC 1-0 1 6. Szarvas—Szolnok 0-0 x 7. Ascoli—Perugia 0-3 2 8. Avellino—Cagliari 2-1 l 9. Juventus—Bologna o-I 2 jo. Roma—Torino 2-0 1 11. Udinese—Fiorcntina o-o x 12. Pescara—Lazio o-0 x 13. Bari—Lanerossl i-o 1 14. Catania—Mllao 2-2 * A 40. heti totónyereményeit az Illeték levonása után a követ­kezők: 13 találatos szelvény 2 darab, nyereményük egyenként 777 914 forint. Ezek közül 13 OIusz 1 találatos szeiveny 1 da­tab, a nyeremény és a "jutalom együtt 1 296 524 forint. 12 talá­latos szelvény 4L darab, nyere­ményük egyenként 25 296 forint. 11 találatos szelvény 489 darab, nyereményük egyenként 2121 forint. A 10 találatos szelvények száma 4685 darab, nyereményük egyenként 33a forint, (MTI)