Délmagyarország, 1980. szeptember (70. évfolyam, 205-229. szám)

1980-09-02 / 205. szám

6 Kedd, 1980. szeptember 2." Labdarúgó NB II, Középcsoport Igazságos döntetlen a helyi rangadón, bravúros győzelem Cegléden Szerdán : SZEOL AK­Kistelek A SZEOL AK NB II-es labdarúgó-csapata szerdán délután 4 órakor barátsá­gos mérkőzést játszik a Ti­sza-parti stadionban a Kis­telek megyei I. osztályú együttesével. Röplabda NB I Sikeres visszavágó A röplabda NB I-ben ls elkezdődött az őszi idény. A Szegedi Építők Spartacus női csapata első mérkőzését Bu­dapesten, a BSE-vel játszot­ta. A szegediek igen gyenge teljesítményt nyújtottak, és 3-0-ás vereséget szenvedtek. A vasárnapi visszavágó már sikeresebb volt. Sz. Építők Spartacus—BSE 3-2 (—10. —9. 13, 14, 9) Női mérkőzés. Szeged, Ró­kusi Tornacsarnok, 200 né­ző. Vezette: Mészáros, Gu­lyás. Sz. Építők Spartacus: Nagy­ne, Hubainé, SCHADEKNÉ, Szilágyiné. MOLNARNE, TÖTH J. Csere: Bárth, Dá­nyi, Dobos, Kovács V., Piu­kovics, Wirthné. Edző: He­gedűs Ferenc. Az első két játszmában, bár vezettek a szegediek, so­kat kapkodtak, idegesked­tek, s ezt ellenfelük kihasz­nálta. Szilágyiné már az első játszma elején súlyos boka­sérülést szenvedett. így nem tudta folytatni a játékot. A harmadik játszma forduló­pontot jelentett, a hazaiak ügyesen taktikáztak. me­zőnyben nagyot javultak. A folytatásban igen magas színvonalú játékot láthattak a nézők, a szegediek kemé­nyen ütöttek, idegileg is jól bírták a hosszú, változatos labdameneteket. Az utolsó jatszmában erőnlétben is fe­lülmúlták a pestieket Nagy­néék, helyezett ütéseikkel biztosan szerezték pontjai­kat. A volt, sokszoros váloga­tott, rutinos Hubainéval és Schadeknéval megerősödött szegediek izgalmakban bő­velkedő, színvonalas mérkő­zésen nyertek. Ezen a talál­kozón technikában, taktiká­ban, de erőnlétben is jobb­nak bizonyultak a BSE-nél. így kellett volna tippelni! 1. Szekszárd—Olajh. 3-0 t 2. Dombóvár—Pécsi VSK l-l x 3. Fűzfő— Bauxit Hányas/ 2-1 1 I. Varpalota—M AV DAC 1-2 2 i. Kakor/t SE—Bábolna 0-t 2 6. Pénzügyőr—Balassagy. 0-0 * 7. BVSC—Kossuth KFSE 1-0 t II. BKV Í.-MAV E. 0-0 x 9. Dorog—Ganz-MAVAG 2-1 ! 10. Karrag—Ozd 0-1 2 11. Dcrb. K.—Gyöngyös 0-1 2 12. Eger—Hodmezövásárh. 2-1 1 13. Szarvas—Nagybatony 1-0 1 • t ' Keszthely—Bakony 3-1 1 A Sportfogadási és Lottó Igaz­gatóság közlése szerint a 39. heti totónyeremények az illetek le­vonása utAn H következők: 13 talalatos szelvény 2 darab, ezek egyben 13 plusz l találatosak ls. A nyeremény és a Jutalom együttesen (63 ezer 445 forint. 12 találatos szelvény 104 darab, nye­reményük egyenként 8350 forint. II talalatos szelvény 1231 darab, nyereményük egyenként 694 fo­rint. A 10 talalatos szelvények svyma 10 ezer 365 darab, nypre­menyúk egyenként 1»7 íonnt. SZEOL AK—DÉLÉP SC l-l (1-0) Tisza-parti 6tadion. 3 ezer néző. Vezette: Horváth L. SZEOL AK: Nagy I. — Furkó, Kozma Z., Kutasi — Szabó, Kovács B„ Repka — Szeghalmi, Márton, Kun, Polyvás Edző: Kovács Jó­zsef. DÉLÉP SC: Leskó — Czompó, Terhes, Czibere, Parti — Miklós E., Csurka, Zádori — Miklós -J., Török, Wenner (Holler, a 71. perc­ben). Edző: Mészáros Imre. Szemerkélő esőben kezdő­dött a mérkőzés. Az NB I-re pályázó SZEOL AK már a 3. percben megszerezte a veze­tést. Kutasi húzott el a bal oldalon, középre játszott és a berobbanó Márton mintegy 8 méterről a bal alsó sarok­ba lőtte a labdát, 1-0. (Ekkor még senki sem gon­dolta, hogy a hazaj csapat erejéből csak egyetlep gólra telik.) A vezető gól után a mezónyfölényben maradt a SZEOL AK. A 16. percben Kutasi 22 méteres szabadrú­gása a sorfalról vágódott a mezőnybe. A 20. percben el­eredt az eső, csúszóssá vált a játéktér. A 27. pércben Kun került nagy gólhelyzetbe, de ívelt fejesét Leskó szögletre hárította. Három perc múlva Márton ügyesen lefordult Czompóról, kapura tört, a 16-os előtt azonban Zádori csúnyán felvágta. A DÉLÉP SC játékosa sárga lapos fi­gyelmeztetést kapott Ahogy teltek a percek, úgy esett vissza a SZEOL AK. Ki­egyenlítődött a játéli. A 40­percben Repkától gólhelyzet­ben mesze pattant a labda, így Leskó háríthatott Szünet után a vendég DÉLÉP SC nagy akarással vetette magát a küzdelembe. A 47. percben Csurka sza­badrúgását védte a jobb alsó 6arok előtt Nagy István. Az 51. percben Török hatalmas íóvese ' megpattant Nagy I. előtt a szegedi kapuvédő azonban bravúrral beleütött a labdaba, Wenner ott ter­mett, kapura emelt, Nagy István azonban ismét bra­vúrral hárított szögletre! Miklós J. végezte el a szög­letrúgást balról. laposan Wenner elé játszott, aki vil­lámgyors mozdulattal átlép­te a labdát, melyet Csurka mintegy 30 méterről kapás­ból óriási erővel lőtt a jobb alsó sarokba. (A labda a hálótartó vasról vágódott a mezőnybe. Védhetetlen gól volt!) l-l. Az egyenlítő gól után ismét a SZEOL AK percei következtek. Először Kovács B. szabadrúgását védte L^skó, majd Szeghalmi beadása után hibázott nagy gólhelyzetben Polyvás. A 65. percben Repka (magas, jól fejelő játékos) végzett el szögletrúgást(!) jobbról, labdá­ja az üres kapu előtt patto­gott, végül Czompó felszaba­dított. A 71. percben taktikai cserére határozta el magát Mészáros Imre edző. Az egyébként jól játszó Wenner helyett védőjátékost. Hollert küldte a palyára. Ezekben a percekben beszorlult a DÉ­LÉP SC. Hét-nyolc emberrel védekeztek — sikerrel. Les­taktikájuk bevált, hiszen számtalan esetben futottak, vagy maradtak lesen a SZE­OL AK játékosai! A 80. percben Leskó igen aláfu­tott egy jobbról beívelt lab­dának, Polyvás azonban az üres kapu fölé lótt! Egy perc múlva Furkó léc alá tartó meredek labdáját ök­lözte szögletre Leskó, majd a 87. .percben Márton fejesét hárította a DÉLÉP SC kapu­védője. Igazságos döntetlen szüle­tett a helyi rangadón. A SZEOL AK igen kényelme­sen futballozott ezen a talai­kozón, mintha lebecsülte volna újonc ellenfelét. A DÉLÉP SC lelkesen, helyen­ként ügyesen tartva a lab­dát mindenképp rászolgált az egyik bajnoki pontra Jók: Nagy I., Kutasi, Márton, il­letve Leskó, Csurka, Wen­ner. B. L. Sz. Dózsa—H. Bem J. SE 2 1 (2-1) Cegléd, 1200 néző. Vezette: Koroknai. Sz. Dózsa: Merley — Zödi, Pócsik, Olasz, Nagy (Kaku­szi a 84. percben) — Ladá­nyi, Pipicz, Antal — Kozma Gy., Puskás, Gerecz Edző: Rábay László. Bem J. SE: Lázár — Ken­deresi, Borsányi (Zsidó a 27. percben, Dániel a 42. perc­ben), Ágh, Mater — Kromer, Morvái, Olajos — Fekete, Dékány, Gruborovics, Edző: Nagy János. A Dózsa lépett fel támadó­lag, a szegediek irányították a játékot. Pipicz, majd Pus­Jtás lövését védte Lázár, vá­laszként a hazaiak csupán szögleteket értek el. Az 5. percben megszerezte a veze­tést a Dózsa. Korszerű táma­dás végén Pipicz középre lőtt labdáját Puskás a jobb sa­rokra fejelte, Lázár bravúr­ral bele tudott ülni a labdá­ba, amit a berobbanó Ge­recz testével a hálóba sodort, 1-0. A gól után szétesően. kap­kodva játszottak a ceglédiek, továbbra is a Dózsa kezde­ményezett. A 15. percben ügyes Ladányi, Puskás össz­játék után a középcsatar re­mekül ugrott ki a védők Izü-­zül, már a 16-oson belül járt, amikor Borsányi szabálytala­nul szerelte Puskást, 11-es! A büntetőt Kozma Gy. higgad­tan értékesítette, 2-0. Ezután „sebességet váltot­tak" a hazaiak, több táma­dást vezettek, de ezeket a szervezetten játszó Dózsa vé* delme rendre hárította, köz­ben a Puskás és Pipicz által vezetett ellentámadások pe­dig mindig veszélyt jelentei­tek a hazaiak kapujára. A félidő befejezése előtt kél­perccel Kromer átadásával Fekete cselezgetett a szege­diek 16-osán belül, majd hosszan szöktette magát Pócsik elvitte előle a labdái, mire a szélső elesett, megle­petésre a játékvezető most is a 11-es pontra mutatott. A büntetőt Gruborovics a bal sarokba helyezte. (Merley rajta volt ugyan a labdán, de r,em érte el.) 2-1 Szünet után, mint várható volt, nagy lendülettel táma­dott a Bem SE. A szegediek továbbra is szoros emberfo­gással és labdatartással fé­kezték a meg-megújuló roha­mokat. Húsz perc eltelt után megtört a hazaiak lendülete, kapu elé ívelgetésekkel igye­keztek zavart kelteni a sze­gediek védelmében, de eze­ket a kísérleteiket Merley és Pócsik vezérletével biztosan hiúsították meg a Dózsa já­tékosai. Az utolsó 1 íz perc­bén Puskás, majd Gerecz ke­rült helyzetbe, de egyikük sem tudott élni a kínálkozó lehetőséggel. A Dózsa végre vidéken is eredményesen szerepelt. Tak­tikailag fegyelmezetten ját­szott, jól alkalmazkodott a csúszós talajhoz. A jó for­mában levő középpályásai ügyesen tartották a labdát, a hazaiak két kulcsemberét. Morváit, és Gruborovicsot Pipicz. illetve Ződi ügyesen semlegesítette, s ez a húzás is jól sikerült, pncu'bap előse­gítette sikerüket. Jó: Merlev. Pócsik. Pipicz. Puskás illet­ve Mater. Olajos. .4 Középcsoport további eredményei: BVSC—Kossuth KFSE 1-0 (0-0), Budafok— Bp. Spartacus 3-1 (1-01. Épí­tők SC—Kecskemét 0-0, Do­rog—Ganz-MÁVAG 2-1 (2-0), Váci Izzó—Dunaújváros l-l (1-0), Pénzügyőr SE—Balas­sagyarmat 0-0, Oroszlány— 22. sz. Volán 1-0 (1-0), BKV Előre—MÁV Előre 0-0. A Keleti-csoportban: Eger —HMSE 2-1 (0-1). Eger, 2000 néző. Vezette: Bártfai. Góllö­vő: Pécsi, Horváth, illetve Feleki. A bajnokság Budafok Szegedi D. SZEOL AK B.-gyarmat Kecskemét Dorog Pénzügyőr BVSC Építők SC DELÉP SC G.-MAVAG Oroszlány Bem SE BKV Előre Bp. Spartacus KKFSE Váci Izzó MAV Előre 22. sz. Volán D.-újvárosi Ep. állása 5 3 1 1 12 5 3 - 2 11­5 2 2 1 7 5 2 2 1 5 2 2 1 5 3-2 5 2 2 1 5 3-2 5 2 2 1 5 13 1 5 2 12 1 3 3 1 1 2 I 3 2 - 3 11­1 2 2 10­1 2 2 6­5-23 «• 5-14 5­5 2 5 1 5 2 5 2 5 5 5 10 7 7 6 3 6 2 6 • 7 6 6 6 11 6 11 6 7 6 4 5 7 5 7 5 5 5 5 4 4 4 4 8 6 6 7 10 2 10 1 Kézilabda NB I Volán SC­26-23 Férfimérkőzés. Újszegedi Sportcsarnok, 1500 néző. Ve­zette: Ambrus, Ruszina. Volán SC: FARKAS — Dobó 3, LELE 8, Barabás, SZABÓ'3, TÓTH 6, Lesti 5. Csere: Bartalos Z. (kapus), Tábori 1, Hubai. Edző: Bu­day Ferenc. Tatabányai Bányász: Bar­talos B. — Flasch. Pánovics 3, Gubányi 5, Katona 5, PÁL 5, KONTRA 3. Csere. VINCZE (kapus), Wohner, Kanyó 1, Mészáros, Bábos 1. Edző: Albrecht Miklós. Kiállítások: 8, illetve 2 perc. Az eredmény alakulása: 3. p.: 3-1, 8. p.: 5-5, 12. p.: 6-6, 15. p.: 9-7. 20. p.: 11-8, 39. p.: 18-14, 45. p.: 18-16, 43. p.: 18-19, 53. p.: 21-21, 56. p.: 23-21. 58. p.: 24-22. Két nagyszerű Farkas védés­nek, majd Tóth és Lele góljai­nak tapsolhatott kezdés után a közönség. Gyors, erőszakos já­tékával meglepte a Volán a ven­dégeket. akik képtelenek voltak kibontakozni. Tíz perc elteltével alább hagyott a hazaiak lendü­lete. türelmetlenné vállak Sza­bóék, ez főként támadásaik be­fejezésénél mutatkozott meg leg­-Tatabánya (14-11) Inkább. A félidő vége felé Ismét élénkült a küzdelem, • nagy iramot diktáló szegediek „fel­pörgették" a Játékot, háromgó­los előnnyel vonulhattak az öl­tözőbe. Szünet után tovább fokozódott az amúgy is hatalmas iram, a gyors Játékot látványos alakítá­sok tették emlékezetessé. Él­ményszámba mentek Tóth éa Lele remek átlövése!, valamint Farkas bravúrjai. Flasch ejtését ütötte ki a szegedi kapuvédő, majd az elfutó, beugró Mészá­ros lövését tette ártalmatlanná. És ezután Ismét Farkas percei következtek. Kettős emberhát­rányba került a Volán, de a tatahányalak egyszerűen képte­lenek voltak a hálóba találni, Farkas mindent védett! Az utol­só 15 percben kiegyenlítettek, és a vezetést Is megszerezték Kont­ráék. öt perccel a befejezés ,előtt fergeteges hajrába kezdett a Volán, s ellenállhatatlan játé­kával biztosította győzelmét. Gy. K. A bajnokság állása 1. Bp. Honvéd 12 111 - 344-270 2* 2. Elektromos 12 10 -2 291-234 20 3. FTC 12 8 3 1 302-271 19 4. Tatabánya 12 6 1 5 306-282 13 5. Debrecen 12 5 2 5 288-271 12 6. Ozd 12 6 ­6 254-260 12 7. Pécs 12 6 ­6 279-289 12 8. Rába ETO 12 4 2 6 267-263 10 9. Szeged 12 5 ­7 287-285 10 10. Bp. Spart. 12 5 -7 278-317 10 11. U. Dózsa 12 1 1 10 276-331 3 12, Vasas 12 i ­12 208-307 ­Hegyei /. osztály Nehezen nyert az SZVSE Vasárnap a II. forduló mérkőzéseivel folytatódott a megyei I. osztályú labdarú­gó-bajnokság 1980/81. évi küzdelemsorozata. Eredmé­nyek: Kistelek—Csongrád 2-2 (l-l), Kistelek, 300 néző. Ve­zette: Nagy II, Kistelek: Krizsán — Ko­vács, Vígh T., Varga, Guba — Bitó, Nagy T., Molnár J. (Molnár L.) — Vígh Z., Czeigerschmidt, Czirok (Bo­gár). Edző: dr. Kürtösi László. Csongrád: Reinhard-t — Kulik, Laza, Sarusi, Bátki (Szeri) — Petró, Bánfi, Fás­sy — Wéber, Pajkó, Maszlag (Portörő). A csúszós talajú pályán, küzdelmes mérkőzést vívott a két csapat. A több helyzetet kidolgozó Kistelek közelebb állt a győzelemhez. Góllö­vök: Guba, Czirok, illetve Maszlag, Pajkó. Jók: Vígh T., Guba. Nagy T., illetve Petró, Wéber, Pajkó. Mártély—KSZV SE 2-1 (0 1). Mártély, 100 nézö. Vezette: Sipos. KSZV SE: Pozsár — Stumpf, Magyar, Bite, Kürti — Perecz, Havasi, Németh, Daru (Dobó) — Juhász, Öze (Tóth). Edző: dr. Hajós Imre. Góllövők: Nagy (2), illetve Daru. Szentesi Vízmű—Alsóváro­si MÁV 2-1 <1-0). Szentes. 200 nézö. Vezette: Trencsényi. Alsóváros: Simái — Do: monkos, Virágh K., Barta, Kovács — Varga (Sólyom), Barna, Horváth — Szűcs, Markovics, Karsai (Tóth). Edző: Kanalas Antal. Egyenlő erők küzdelme. A helyzeteit jobban kihasználó együttes nyert. Góllövők: Hevesi (2), illetve Barta. Szentesi Kinizsi—Sándor­falva 2 2 (2-1). Sándorfalva, 200 néző. Vezette: Abranov. Sándor falva: Vassa — Tóth II., Szabó, Kiss Z.. Fülöp — Mihály J„ Lele, Buka J. (Tóth I.) — Bitó, Mihály F. (Kuczora), Buka A. Edző: Hegedűs András. Közepes iramú mérkőzé­sen, a jól hajrázó hazaiak közelebb álltak a győzelem­hez. A sándorfalviak góljait Mihály J. és Mihály F. sze­rezték. Mindszent—Kiskundorozs­ma 10 (0-0). Kiskundorozs­ma, 200 néző. Vezette: Jung. A 88. percben lőtt góllal nyert a vendégcsapat. Góllö­vő: Szűcs. Makó—Tápc 10 (0-0). Makó, 300 néző. Vezette: Kiss J. Góllövő: Szilágyi. Miklós IX.-t (Tápé) kiállította a já­tékvezető. • SZVSE—H. Porcelán 32 (1-2). Hódmezővásárhely, 300 néző. Vezelte: Németh. Kinizsi Húsos—Apátfalva 2 1 (1-0). Szabadság tér, 200 né­ző. Vezette: Bajnóczi. A bajnokság állása: 1. Szentesi V. 2 2 - - 5-1 4 !. SZVSE 2 2 - - 6-3 4 3. Mindszent 2 2 . - S-l 6 4. Szentesi K. 2 1 1 - 5-2 3 5. Csongrád 2 1 1 - 4-3 3 6. Kinizsi-Húsos 2 1 1 - 3-2 3 7. Tápé 2 1 > 1 4-2 2 8. Kistelek 2 ­2 - 3-3 2 9. Mártély 2 1 ­1 3-4 2 10. Makó 2 1 ­1 1-3 2 11. Sándorfalva 2 ­1 l 3-4 1 12. Alsóváros 2 ­1 1 2-3 1 KSZV SE 2 ­1 1 2-3 1 14. H. Porcelán ­­2 3-5 ­15. Kfskundorozsma ­­2 2-5 • 16. Apátfalva 2 ­-2 1-5 ­A Volán 10. számú Vállalat Főnöksége Kistelek t felvételt hirdet kisteleki és szegedi munkahelyekre, az alábbi munkakörökben: TF.HERGÉPJARMÜ-VEZETÖ, RAKODÓGÉP-KEZELŐ. SZÁLLÍTÓMUNKÁS. AUTÓBUSZVEZETŐ. JEGYKEZELŐ. TAKARTTÖ, AUTÓSZERELŐ, SEGÉDMUNKÁS. Továbbá felvételt hirdet HIVATÁSOS GÉPJÁRMŰ-VEZETŐI TANFOLYAMRA B+C JÁRMŰKATEGÓRIÁKRA. A lentiekkel kapcsolatban érdeklődni lehet munkanapokon 8-tól 16 óra között Kisteleken, a főnökségen. Cím: KISTELEK. VASPÁLYA U. 7. REKLÁMÁRAKON AZ IBUSZ-SZAL! RENDKÍVÜLI TARSAS­(JTAZASI KEDVEZMENYEK! KIRÁNDULÁS SINAIARA 6 nap vonattal, félpanzióval, októbertől decemberig. Részvételi díj: 1100—1200 Ft + útlevél. KIRÁNDULÁS AZ AJtANY PllAGABA l nap vonattal, félpanzióval, októberben, no\e:.iberoen. Részt ételi díj: 800 Ft + útlevél. UDULES SZOCSIBAN, KIRÁNDULÁS TBILISZIBE 7 nap repülőgéppel, vonattal. októbertől decemberig. Részvételi dí): 3500 —3900 Ft. ÜDÜLÉS A I4AKZ HEGYSÉGBEN 5 nap repülőgéppel és autóbusszal, félpanzióval, októbertől decemberig. Részvételi dij: 1950 Ft + útlevél. DREZDA—BERLIN 6 nap vonattal, teljes ellátás, szeplembertól decemberig. Részvételi díj: 1860 Ft + útlevél. SZÓFIA (RILAI KOLOSTOR) 3 nap repülövel-autóbusszal, felpanzióval, októbertől decemberig. Reszveteli dij: 1500 Ft + útlevél. ALACSONY- ÉS MAGAS-TATRA 3 nap autóbusszal, felpanzióval, októbertől decn-iberig. Részvételi díj: 700 Ft + útlevél. KIRÁNDULÁS A LENGYEL TÁTRÁBA 4 nap autóbusszal, teljes ellátással, október-november. Részvételi díj: 1000—1200 Ft. 3 NAP BÉCSBEN (SZEGEDRŐL) autóbusszal, félpanzióval, 1961. február 24—26. es március 6—8. Részvételi díj: 2000 Ft + útlevél + költőpénz. KARACSONV es SZILVESZTER A TÁTRÁBAN 9 nap autóbusszal Szegedről, december 25—Január i, felpanziós elhelyezés Tatralomnic mellett. Slokta tóval. Részvételi dí): 3560 Ft + útlevél. SlTURA A TATÉIBAN 7 nap autóbusszal Szegedről. félpanzióval, ífoktstőve' Január 15—21. ' 12—18.. febt, március 4. Részvétéi! dij útlevél. Jelentkezés és rész,,.... felvilágosítás a megye IBUSZ-irodát ban.