Délmagyarország, 1980. augusztus (70. évfolyam, 179-204. szám)

1980-08-19 / 194. szám

Kedd, 1980. augusztus 19: Labdarúgó NB II, Középcsoport Győzelem, döntetlen és vereség Sportlövészet Alkotmány Kupa Alkotmány Kupa lövész­versenyt rendezett az MHSZ megyei vezetősége Szegeden, az Etelka sori lőtéren, me­lyen 19 csapat (5—5 fővel) mérte össze tudását. A győ­zelmet az MHSZ DÉLÉP Lövészklub I. csapata sze­rezte meg, az MHSZ Volán és az MHSZ zákányszéki lö­vészklub előtt Eredmények. Bajnok: MHSZ DÉLÉP LK. (Gergely Lajos, Szélpál Imre, Balotai Lajos, Kispál István, Prohászka Judit) 358 ke., 2. MHSZ Vo­lán LK. (Gáspár István, Ka­sza Lajos, Kormos Kálmán, Kasza Mária, Talpai Jó­zsef), 347 ke., 3. MHSZ zá­kányszéki LK. (Keserű Sán­dor, Rokolya László, Nagy Sándor, Rokolya Róbert, La­katos Csaba) 326 ke. Igy kellett volna tippelni! 1. Karcag—I.ehcl SC 1-0 I 2. Gyula—Kazincbarcika 1-0 1 3. D. Kinizsi—Oz<l 2-0 1 4. papp J. SE—HMSE 2-0 1 :>. Bem J. SE—Váci Izzó l-l X 6. BKV Előre—Kossuth KFSE 2-1 1 7. Dorog—Sz. MAV Előre 2-1 1 8. Oroszlány—Bp. Spuri- 0-1 2 9. Dombóvár—Olajbányász 2-2 x 10. Kes/.tliely—PVSK 2-2 x 11. Fűzfő—Sabarla o-l 2 12. Várpalota—Ajka 0-1 2 13. Rákóczi SE —Mohács-Véménd 0-1 2 1«. Eger—Gyöngyös 1-0 1 A Sportfogadási és Lottó Igaz­gatóság közlése szerint a 33. fo­gadási héten 13 és 13 plusz 1 találatos szelvény nem volt. A nyeremények , a nyereményille­ték levonása után a következő­ek: 12 találatos szelvény 23 da­rab, nyereményük egyenként 93 832 forint. 11 találatos szelvény 281 darab, nyereménytik egyen­ként 3072 forint. A 10 találatos szelvények száma 2812 darab, nyereményük, egyenként 460 fo­rint. (MTI) SZEOL AK— Ganz MAVAG 1-0 (1-0) Szeged. Tisza-parti sta­dion, 3000 néző. Vezette: Nagy B. SZEOL AK: Nagy I. — Furkó. Kozma Z„ Kutasi — Hágelmann (Hojszák a 69. percben). Kovács B„ Szabó — Szeghalmi. Márton. Kun. Polyvás. Edző: Kovács Jó­zsef. Ganz-M A VAG: Fekete — Aranyosi. Gugyerás. Zimo­nyi. Vár hídi — Geiger, Gre­gor, Gyimesi, Nagy S. (Ba­lázs a 18. percben) — Vei­land (Márton J. a 46. perc­ben), Birkás. Edző: Kaszás Gábor. A hazai csapat kezdte a játékot. A szegediek óriási lendülettel vetették magukat a küzdelembe, az első ne­gyedórában szinte egykapuz­tak. A ti. percben Kun lát­ványosan lefordult védőjéről, majd két lépés után kapura lőtt. Fekete azonban szöglet­re ütötte a labdát. A 10. percben három Ganz-MÁ­VAG-csatár állt szemben öt szegedi védővel, mégis sike­,rült gólhelyzetet kidolgoz­niuk. Nagy visszasarkalta a labdát Birkás elé. akinek lö­vése a jobb alsó sarok mel­lett suhant el. A 13. perc­ben Szeghalmi beadása Után Márton kapásból mellé lőtte a labdát. Húsz perc eltelté­vel visszaesett az iram. el­laposodott a játék. A közé­pen tömörülő vendégvédők könnyedén verték vissza a stílus nélkül futballozó sze­gedi játékosok támadásait. A 22. percben védelmi hiba után Kun egy ajándékba ka­pott labdával megiramodott: a jobb oldalon, középre ját­szott. Márton azonban a lab­da útjába vetődő Aranyosit találta telibe a labdával. A 23, percben a hazaiak meg­szerezték — mint később ki­derült — a mérkőzés egyet­len góliát. Kutasi hosszú keresztlabdával indította Kunt. aki néhány lépés után ballal a kimozduló Fekete mellett a kapu jobb sarkába lőtt, 1-0. A 29. percben — a szegediek egyetlen gólveszé­lyes csatára — Kun a felező­vonaltól indult kapura, mint­egy 20 méterről lövésre szánta el magát. labdája azonban a jobb kapufa mel­lett hagyta el a játékteret. A 38. percben Gregor hatalmas Sakk VB Az olaszországi Abano Ter­mében hétfőn folytatodott a sakkvilágbajnoki páros mér­kőzés Portisch Lajos és a nyugatnémet Róbert Hüb­ner között. Ismeretes, hogy csatájuk 8. játszmája szom­baton a 41. lépés után ma­radt függőben, A hétfői folytatás nem tartott sokáig. A világossal játszó Portisch kétszer sakkot adott, ma.id a 45. lépést követően a fe­lek megegyeztek az újabb, ezúttal a nyolcadik pontosz­tozkodásban. A páros viadal állása ezzel: 4:4 Az HHSZ gépjárműiskolája folyamatosan indít vezetői tanfolyamokat az alabbi járműkategóriákban: segédmotor, motorkerékpár, személygépkocsif tehergépkocsi, mezőgazdasági vontató Jelentkezés és felvilágosítás: — kirendeltségeinken Szeged. Kossuth L. sgt. 29. Szentes. Sáfrán M. u 31. Makó. Felszabadulás u. 1. Hódmezővásárhely. Felszabadulás u. « Csongrád Hunyadi tér 11. Kislelek. Vasút u. 2., művelődési ház Morahalom. MHSZ-szckház. vásártér. lövését öklözte a mezőnybe Nagy, majd Aranyosi bal sa­rokra tartó labdáját hárítot­ta a szegediek kapuvédője. Szünet után az első ese­ményt Szabó 25 méterről le­adott lövése jelentette. Fe­kete azonban vetődve szög­letre hárított. Hét perc múl­va Kozma pontos, tért ölelő átadással indította a jobb oldalon Szeghalmit, aki az alapvonal közeléből vissza­gurította a labdát. Márton elől Gugyerás az utolsó pil­lanatban felszabadított. A 68. percben Kovács nagv ereiű labdája zúgott el a bal alsó sarok mellett. A 76. percben Hojszák kitűnő labdát tá­lalt a berobbanó Márton elé. a csatár azonban a 11-es pontról óriási gólhelyzetben rosszul találta el a labdát, így a vendégek kapuvédője hárítani tudott. A SZEOL megszerezte első győzelmét, meggyőző játékot azonban most sem láttunk a hazaiaktól. Lelkesedésük mindenképp dicséretet érde­mel. a tudatos, stílusos játék azonban még várat magára. Jók: Furkó (a mezőny leg­jobbja). Nagy I.; Kozma Z., Kun. 111. Geiger, Gugyerás. Birkás. B. I,. 22. sz. Volán—DÉLÉP SC l-l (0-0) Szeged. 1500 néző. Vezette: Pálvölgyi. 22. sz. Volán: Kertész — Halászi, Köböl. Kürtösi. Ke­menczei — Hajdú. Bartosik, Aranyosi — Németh. Kikil­lai. Goschler (Oravecz a 85. percben). Edző: Preiner Kál­mán, DÉLÉP SC: Leskó — Czompó. Terhes S.. Czibere. Holler — Zádori (Mészár a 76. percben), Csurka, Miklós E. — Miklós J. Török. Wen­ner. Edző: Mészáros Imre. A találkozó első feljegyzés­re méltó eseményére hét per­cig kellett várniuk a nézők­nek. ekkor Németh közeli lö­vését ütötte szögletre Leskó. Mindkét együttes a 4—3—3­as hadrendet választotta, az­az a szervezett védekezés mellett a támadásra is nagy súlyt helyeztek a csapatok. A DÉLÉP SC középpályásai nem tudtájc megismételni az előző mérkőzéseken nyújtott jó teljesítményüket: keveset mozogtak, meglehetősen pon­tatlanul passzoltak. A 21. percben Holler beadását Zá­dori hat méterről fejelte a kapu mellé. A 44. percben Hajdú a kifutó Leskó mellett is elhúzta a labdát, az utolsó labdaérintését követően azonban az alapvonalon kí­vülre került a labda. Szünet után élénkült az iram. s mindenekelőtt a ven­dégcsapat jóvoltából színvo­nalasabb második 45 percet láthattak a nézők. A 47. percben egy gyors Miklós E.—Török adogatás végén a középpályás nagy helyzetben nem találta el a kaput. A másik oldalon Aranyosi pus­kázott el egv helyzetet. Az 59. perc eseménye: Németh sárga lapos figyelmeztetés­ben részesült. A gyors, kor­szerű vendégtámadások a 66. percben értek góllá: Né­meth jó labdával uaraita ki Goschlert. aki 12 méterről, a balösszekötő helyéről a bal alsó sarokba lőtt. 1-0. Kevés­sel a vezető gól után ismét a DÉLÉP kapujába került a labda. Pálvölgyi játékvezető azonban les címén érvényte­lenítette Kikillai gólját. A hazai játékosok küzdőszelle­mét dicséri, hogy vert hely­zetből is újítani tudtak. Igye­kezetüket a 75 percben ko­ronázta siker. ekkor egy hosszan előrevágott labdát Zádori fejjel csúsztatott to­vább. Miklós J. rácsapott, és a kifutó kapus mellett a jobb alsó sarokba helyezett, l-l. A találkozó hajráiéban mindkét kapu többször for­gott veszélyben, az utolsó nagy helyzetet Oravecz hagy­ta kihasználatlanul. egy iobbról érkező beadást ka­Színvonalas mérkőzésekkel: Megkezdődött a Barátság Kupa kézilabdatorna pásból lőtt a kapu mellé. A mérkőzés végefelé Leskó és Kikillai részesült sárga lapos figyelmeztetésben. Közepes iramú és színvo­nalú- mérkőzésen a vendégek játszottak szervezettebben, s a második félidőben mutatott jó játékuk alapján közelebb álltak a győzelemhez. Jó: Kertész. Hajdú. Kikillai. il­letve Leskó. Terhes S. Pénzügyőr—Szegedi Dózsa 3-2 (2-1) Budapest. 1000 néző. Ve­zette: Dudás. Pénzügyőr: Gádor — Hoff­meister. Bogdán. Által. Bene — lierédi. Kovács. Nap (Pet­rák az 55. percben) — Lesti, Mózner. Kunszt (Sasvári a 73. percben). Edző: Kiss László. Sz. Dózsa: Tóth — Ződi, Horváth. Olasz, Nagy — Pó­csik (Ladányi a 70. percben). Pipicz. Antal — Kozma. Pus­kás. Gerecz (Nádasdi a 70. percben) Edző: Rábay Lász­ló. A találkozó eleién táma­dólag lépett fel a Dózsa, a fölényt Pipicz helyzete és ka­pufája jelezte Ilyen előzmé­nyek után megszolgálta ve­zető gólját a lila-fehér együt­tes: a 16. percben Pipicz nagyszerű labdával indította a jobbösszekötő helyén kiug­ró Kozmát, aki 12 méterről a vetődő kapus keze mellett laposan a jobb alsó sarokba lőtt. 0-1. A gól felrázta a hazaiakat, átvették a játék irányítását, magas csatáraik révén számos veszélyes hely­zetet teremtettek a kapkodó vendégvédelem ..asszisztálá­sa" mellett A 31. percben egy jobb oldali beadást kö­vetően Nap fejese túljutott a kapuson és a berobbanó Lesti szinte a kapuvonalról a jobb sarokba lőtt, l-l. To­vábbra sem talált magára a szegediek közvetlen védelme, aminek következménye az újabb gól. A 41. percben Kunszt jobb oldali szöglet­rúgását követően a magasan felugró Lesti a kapust meg­előzve öt méterről a kapu közepébe fejelte a labdát. 2-1. Szünet után ismét a Dózsa harcolt ki mezőnyfölényt. alakított ki több veszélyes helyzetet ellenfele kapuja előtt. A Pénzügyőr szervezet­ten védekezett, s a fellazult szegedi védelemmel szemben gyors ellentámadásokat ve­zetett. A 60. percben Kunszt húzott el a bal szélen, beadá­sából Mózner először a ka­pufára. majd négy méterről a hálóba küldte a labdát. 3-1, A 63. percben a Pénz­ügyőr kapujába került a lab­da. Kozma bal oldali szög­letrúgása után Gerecz hét méterről félmagasan a kapu jobb oldalába fejelt. 3-2. Továbbra is támadásban ma­radt a szegedi csapat. de előbb Pipicz. majd Puskás egyenlítési lehetőséget sza­lasztott el. - A Dózsa nem tudta meg­ismételni a BVSC ellen mu­tatott jó játékát A közvet­len védelem tagjai nagvon mérsékelt teljesítményt nyúj­tottak. Jó: Lesti. Hoffmeister. He­réd i. Kovács, illetve Nagy. Antal. A Középcsoport további ered­ménvei: BVSC—Dunaújvárosi Elütök 2-1 (1-0). BKV Előre— Kossuth KFSE 2-1 (0-1), H. Bem J. SE—Váci Izzó l-l (1-0), Dorog —MAV Előre 2-1 (2-0), Építők SC—Balassagyarmat O-O, Br>. Spartacus—oroszlányi Bányász 1-0 (0-0), Kecskemét—Budafok 4-4 (2-2). A bainokság állása: 1. Eniték SC 3 2 1-3-15 2. DELÉP SC 3 12-6-24 3. BKV Előre 3 2-14-34 4. Dorog 3 2-14-44 5. BVSC 3 2-16-84 6. Váci Izzó 3 1118-53 7. Oroszlány • 3 1115-33 8. B.-gvarmat 3 1112-13 9. Bem SE 3-3-4-43 MAV Előre 3 1114-43 G.-M.AVAG 3 1114-4 3 12. SZEOL AK 3 1112-23 13. Budafok 3 1116-73 Kecskemét 3 1116-73 13. Pénzügyőr 3 1116-93 16. Bp. Spartacus 3 1112-53 17. Szegedi Dózsa 3 1-27-52 16. KKFSE 3 1-25-52 19. 22. Volán SE 3-214-52 20. Dunaújvárosi Ep. 3 - - 3 2-6­Tegnap délután az újsze­gedi Sportcsarnokban meg­kezdődött a Volán SC Ba­rátság Kupa nemzetközi ké­zilabdatornája. A rangos sporteseményt dr. Bérezi Mihály, a Volán SC elnöke nyitotta meg. Az első összecsapáson a csehszlovák Martin találko­zott a jugoszláv RK Varteks Varazdin együttesével. A csehszlovák együttes az első ligáhan szerepel, az elmúlt bajnoki idényben 12 csapat közül a 9. helyen végzett 1977-ben elnyerték a cseh­szlovák kupát és részt vettek a KEK küzdelmein. Csapa­tukban Kozák 32-szeres vá­logatott. Kovacsik pedig 15­szörös ifjúsági válogatott. A jugoszláv Varazdin a Horvát Szövetségi Liga első osztályában szerepel. 1979­ben a második helyen végez­tek. Martin—Varazdin 26-23 (13-14) Sportcsarnok. 300 néző. Vezette: Papp. Kiiment. Kiállítás: Martin 8 perc, illetve Varazdin 6 perc.' Mindkét csapat nagy aka­rással küzdött a helyzeteit jobban kihasználó csehszlo­vákok megérdemelten győz­tek. A nap slágermérkőzését a Volán SC és a lengyel WKS Grunwald Poznan összecsa­pás hozta. A szegedieknél is­mét pályára lépett a két olimpikon. Szabó László és Lele Ambrus. Az ellenfélnél pedig a 115-szörös válogatott Kulccska és az ötszörös if­júsági válogatott Kostencki. Sz. Volán SC—Poznan 27-25 (12-14) Sportcsarnok. 500 néző, Vezette: Schóber. Tüske. Volán SC: Bartalos Z. — Hubai. SZABÓ L. (8), Bara­bás (1). OLÁH B. (8). LELE (9). Dobó (1). Csere: FAR­KAS. Balogh. Tábori. Sán­dor. Poznan: SWIDERSKI — Ratajczak (3). JARZYNSKI (5). Durski (4) Taraszkie­wicz (2). KULECSKA J. (8), Kulecska Z. (3). Csere: Les­niczak. Karpinski, Klinczak, Kostencki. Sojkih. A szegediek az első 10 percben régi szép napjaikra emlékeztetően játszottak. Szellemes megoldásaik után nemegvszer csattant fel a taps. 4-1. majd 5-2-es veze­tésük után azonban a ven­dégek kiegyenlítettek. Szünet után a Volán játékosai nagy •akarással küzdöttek. Oláh Béla. Szabó László és Lele Ambrus vezetésével végül is megszerezték a győzelmet A siker egyik részese Farkas József kapu védő. aki szünet után több gólveszélyes hely­zetben bravúrral tisztázott. A mai program: 17 óra: Volán SC—Martin. 18.30 óra: Poznan—Varazdin. Bagaméry László r Áz U. Dózsa nyerte a pontversenyt Ahhoz, hogy mind a ti­zenegy súlycsoportban el­dőljön ki lesz az első helye­zett, már csak kilenc pár összecsapása volt hátra va­sárnap. A három országból összesereglett 62 ökölvívó közül a csehszlovákok kilen­cen, míg a jugoszlávok nyolcan képviselték hazáju­kat a IX. alkalommal meg­rendezett Fesztivál Kupa nemzetközi ökölvívóverse­nven. A döntő mind a kilenc mér­kőzésének volt valami külön ér­dekessége. Légsúlyban Benke remekelt, pehelysúlyban a sze­gedieknek nem Ismeretlen Üj­házi Árpád kényszerítene fel­adásra jugoszláv ellenfelét a 2. menetben. Könnyűsúlyban Csjef Z. egyenrangú partnernek bizo­nyult Bujdosóval szemben, amit a 3:2-es végeredmény is bizo­nyított. Váltósúlyban Bogyó ma­gabiztosan 5:0 arányban győzött az újpesti Szép ellen. Nagyvál­tósúlyban Rákosa jobb horga után már az első menetben szá­molták újpesti ellenfelére, viszont Schubert nem hagyta magát és a végeredmény 5:0! Rákosa meg­lepetésre kikapott. Félnehézsúly­ban a jugoszláv Csuklcsra kezd­te el a számolást a mérkőzést vezető bíró, majd ezt egy intés követte a 3. menet elején és a jugoszláv fiú a szorító sarkaba vonult — feladta! Szupernehéz­súlyban szoros küzdelemben Vucsics (Spartak Kombinált) 3:2 arányban bizonyult jobbnak. Az összesítéskor a legtöbb pon­tot az Újpesti Dózsa csapata ér­te el (43). s így 1980-ban ez az egyesület a Fesztivál Kupa védő­je, edző: Kellner Ferenc. A ver­senybíróság a legtechnikásabb versenyzőnek járó tiszteletdíjat Csjef Zoltán (Újpesti Dózsa) versenyzőjének adományozta. Eredmények: Papírsúly: 1. Mcrnyei (OBSK). Légsúly: 1. Benke (Kaposvári D.), 2. Horelák (BK Bantk). Har­matsúly: 1. Goják (Vasas SC), 2. Nagy Z. (Kaposvári D.). 3. Kalló (Kun B. SE). Vécsei (TBSC). Pehelysúly: 1. Ojházi A. (Újpesti Dózsa), 2. Sági (Soartak Komb.). Könnyűsúly: 1. Csjef (Újpesti Dózsa), 2. Búj­dosó TSZÍM Vasas). 3. Fekete (Csepel SC). Horálek R. (BK Bánik). Kisváltósúly: 1. Lehotai (Újpesti Dózsa), 2. Molnár (OBSK), 3. Inkei (Kaposvári Dózsa). Lakatos G. (Kisvárda SE). Váltósúly: 1. Bogyó (Ka­posvári Dózsa). 2. Szép L. (Új­pesti Dózsa), 3. Szilágyi (Spar­tak Komb). Márton (TBSC). Nagyváltósúly: A-csoport: 1. Székely (Óbuda). 2. Kertit (KSC), 3. Lévai (Kaposvári Dózsa), Or­sós (SZIM Vasas). B-csoport: 1. Schubert (Újpesti Dózsa), 2. Rákosa (Kaposvári Dózsa). 3. Tom'es (BK Bánik), Kalcsu (Paksi SE). Középsúly: 1. Virág (Újpesti Dózsa). 2. Dudás (Paksi SE). 3. Tápai (Csepel SC). Cech (BK Bantk). Félnehézsúly: 1. Kiss Z. (Újpesti Dózsa), 2. Klo­jevics (Spartak Komb.), 3. Csu­kics (Spartak Komb.). Schwarc (BK Bánik). Nehézsúly: .l.\ Mol­nár (Újpesti Dózsa). Szuperne­hézsúly: 1. Czlfra (Újpesti Dó­zsa), 2. Vucsics (Spartak Komb.), 3. Pál (Kun B. SE), Bagi S. (Szegedi Dózsa). Czutor Zoltán Sportműsor Atlétika: Tisza Kupa atlétikai verseny első napi küzdelmei, SZEOL AK­stadion. 15.30. Súlyemelés: Alkotmány ünnepi I—II. osztá­lyú verseny, Városi Sportcsar­nok, 16. SZERDA Atlétika: Tisza Kúpa atlétikai verseny második napja, SZEOL AK­stadion, 9. Súlyemelés: Alkotmány ünnepi I—n. osztá­lyú verseny, Városi Sportcsar­nok, 10. Augusztus 18—19—20 Tiszántúli kerék párosverseny Az idén is megrendezik a Tiszántúli kerékpárosver­senyt. A rajt tegnap Szege­den a rúzsai országút 2-es kilométerkövénél volt reggel 9 órakor, majd a résztvevők a 340 kilométeres távon al­kotmányunk ünnepén érkez­nek Debrecenbe. Az első na­pon Szeged, VáSárhely, Oros­háza, Békéscsaba útvonalon mérik össze tudásukat. Majd Békéscsaba, Berettyóújfalu, Debrecen távot teszik meg 19-én. Végül Debrecen—Haj­dúsámson. Üjfehértó—Deb­recen célbaérkezéssel ér vé­set a szegedi megyei kerék­páros szakszövetség rendezé­sében a háromnapos nagy kerékpárosverseny.