Délmagyarország, 1980. május (70. évfolyam, 101-126. szám)

1980-05-13 / 110. szám

6 Kc'dd, 1980. május 13. 50 Újabb vereseg 2 a ta bányán Tatabánya— Sz. Volán 26-22 (13-9) Labdarúgó NB //, Középcsoport Döntetlen és vereség SZEOL AK—BVSC l-l (0-0) — és más semmi! Hosszú figyelt, így a középpályás a Tisza-parti stadion 1500 pcrctíke" keresztül szinte beadást látványos „csulcafe­néző Vezette- Fekete egymás hibájából éltek a já- jessel" továbbíthatta a háló­tékosok. Egyik csapat sem ba, 2-1. SZEOL AK: Nagy I. — érdemelt volna győzelmet. A, első félidőben n Dózsa ÉL»S<Z± *• volt az akU vt, b btámadúsai­val helyzeteket tudott terem­teni, de a befejezések nem sikerültek. A Volán csak a hajrában bizonyult jobbnak, ez viszont elegendő volt győ­22. Petró, Hojszák (Kollár az Papp, Bodnár. 59. percben), Repka — Koz­ma Gy., Márton, Szeghalmi (Kunszt az 56. percben), Poly­vás. Edző: Kovács József. BVSC: Fiak — Bodnár, Polonyi, Duhaj, Csikós — Komáromi (Lipcsei a 68. percben), Berecz (Kaszás B L. sz. Volán—Sz. Dózsa 2-1 (1-0) Rákoscsaba, 1500 néző. Ve­zette: Földvári. zelméhez. A játék és a hely­zetek alapján a pontosztoz­kodás igazságosabb lett vol­na. Jó: Halászi, Bartosik, Hajdú, Goschler, illetve Bíró, Bánfi, Kun, Ménesi. 73. percben), Goschler, An- A Középcsoport további A hazai csapat széllel dorka — Németh, Bakos eredményei: Építők SC—Esz­Tatabánva 1000 néző Ve- s^mben kezdte a játékot. A (Várnagy a 60. percben), tergom 1-0 (1-0), Csepel— ette Budavári Dorló 7- Percben Márton lövése Oravecz. Edző: Preiner Kál- Dunaújváros 3-0 (2-0). Vasas „, . . D 0 • 22. sz. Volán: Kertész — *Í,J?,Í Jn)- SF--SZrerlSi ~ Halászi, Köböl. Bartosik. Szanyi, Hazai. Edző: Dórán- Csider - Hajdú (Kürtösi a kovtcs Mihály. eette: Budavári, Dorkó. - ,„„„ Tatabánya: Szabó L - CMkosroL Polyvas elé pat- man­Flasch (2), Gubányi (3) Ka- tant- a szélso meredeken ka- Sz. Dózsa: Makai — dr. tona (2)) WOHNER (4) Pál pu ele lott' Polollyi kireíelte Emődi. Bíró, Kakuszi, Bánfi (4) KONTRA (10) Cs 'Bar- a labdat ePPen Márton elé, — Pócsik, Szabó, Ladányi. " aki 16 méterről kapásból a talos B. (kapus), Pánovits, Izzó—Vác 3-2 (2-0), Kossuth KFSE—Bem J. SE 3-3 (0-0), BKV Előre—Ganz-M A VAG l-l (0-0), Dunakeszi—János­halma 2-0 (2-0), Pénzügyőr— jobb oldali kapufát találta 80. percben). Kun. Edző: dr. Csomor - Ménesi (Takács a f, n 80 nercben) Kun F.rlző- dr. Budafok í1"1). KSC-Bp. Báöosm. Edző: Albrecht gJ^J-'^eTeró Pereben KalZc^ZézZ «* farost1 Wf t^ A. első eseményt Hajdú bóTn harlhí (U)' vezették a vtndégek az első jelentette a ő B m HuZ> rJ% í támadást Nagy I. kapujára. ^^kfr1uJnte ^JK^S hács . Góllövő: Kántor, Gom­B (3) Hubai Cs.: Farkas Szunyi lövése azonban a bal eredmenytelen Volan-szoglet percben, 0-0-ás [kZZh flb0n- dZÓ: Buday sarok fölött hagyta el a D^f táriL tn3 állásnál Lancsa 11-est hibá­Ferenc. tékteret. A 14. percben újabb Dózsa az irányítást. A 17. A Tatabánya lőtte az első gólhelyzetet hagyott ki a percben Csomor 18 m-rol le­gólt. Ettől kezdve azonban a SZEOL AK. Jobb oldali adott- erós. lovese irtott a Spartacus 2-0 (0-0). A Keleti csoportban: Gyön­gyös— HMSE 2-0 (0-0). Gyön­zott! Volán okosain lelassította a szöglet után Szeghalmi az kapu mellé- Ezután Pócsik A Középcsoport állása: ja tévesztett célt. A 28. perc­ben gyors szegedi akció vé­gén Csomor elől merész ve­az ellentámadás Németh lövésé- _ vel végződött, a labdát Ma- 12. d7-úJv. Ep. kai a léc alól ütötte szöglet- »3. bkv eiő™ re. A későbbiekben hullám' zó játék alakult ki, míg a \'s] Pénzügyőr 5. Bp. Spart. 6. Kecskemét 7. Vác 8. Budafok 9. KKKSE 10. 22. Volán 11. Építők SC 18. Esztergom 19. Dunakeszi játékot, higgadtan kidolgoz- ötösről, senkitől sem zavar- került helyzetbe de elügyet- 2. izzó ták a gólhelyzeteket, és 15 tatva a bal oldali léc mellé le?k3clt,e a lehetőségét. A 3. SZEOL,ak porcén keresztül l-l góllal fejelte a labdát! A 22. perc- Í mindig a szegedi ék vezettek, ben Mártont letalpalták, a Igaz, Bartalos Zoltán óriási szegedi játékost 2 percig a formában védett, szinte le- partvonal mellett ápolták. A hetetlen helyzetekben tisz- kezdeti lendület után. ahogy todéssel mentett Kertész­tázott sorozatban. Negyedóra teltek a percek, úgy esett a elteltével azonban változott iatek színvonala 1 s. A 37. a kép Bartalos ugyan to- Percben Szanyi elhúzott Na­vábbra Ls a mezőny legjobb bóczky ,x mf'lett- az, ,érkező ^ ,aleK al;lKUU K1 r embere volt, csapattársai "XUtiiíT bal^ ££ pfrcbeT^ dnem gólt £ BVSC azonban — Lele Ambrust f?olfieiyzetD01 a bal sarok kivéve _ úgymond saját ^rcCen Mártentígyózott út célozta meg a kaput, magukat „altatták" el. Las- i^BVSC-vMőkön márcsak a labda túljutott Kertészen. Jánosb sú. körülményes volt a fal kapussal állt szemben lö- de Köbö1 a gólvonal előtt előtti labdajáratás, a három vése azonban a kifutó Fiak- még menteni tudott. A 43. szélső (Dobó, Hubai, Tábo- ról mezőnybe pattant' A Vercben >obb oldali szöglet­ri) 60 perc alatt lőtt összesen Iélid6 utolsó percében Repka rúgás után Makai feleslege­1 (!) gólt, de szélről kaptak szabadrúgása zúgott el a bal f" messzire kifutott kapuja­13-at! A két beállós — Ba- pídali léc mellett. ból> a labdat nem erte el' rabás és Szabó L. — is ke- 01 ' így Bartosik nyugodtan fe­veset mozgott leragadtak a Szünet után a vendégek jó- jelhetett az üres kapuba, 6-os vonal előtt, és Oláh voltából élénkült a játék A i-0. Béla sem tudta megoldani a rMf°hnnn ,ín Szünet után a 48. percben £ iaSka,atlövóre háru16 ÍCladTSnokság állá*., ^LS^S? A adot° Kakuszfnak. ílcSaT 1. Csepel 33 38 4 3 69-16 56 33 22 10 3 78-38 50 33 16 10 7 55-33 42 33 14 11 8 46-31 39 33 13 10 10 44-44 36 33 13 9 11 61-44 35 33 11 13 9 45-37 35 33 11 13 9 51-45 35 33 14 4 15 47-52 32 33 S 14 10 45-52 32 33 10 11 12 41-45 31 33 10 11 12 41-51 31 33 8 14 11 40-47 30 14. G.-MAVAG 33 11 8 14 39-50 30 15. Szegedi D. 33 11 7 15 46-45 29 33 10 7 16 45-57 27 33 7 12 14 34-38 26 33 7 11 15 32-49 25 33 9 6 18 29-47 24 33 I 5 23 26-93 15 Á versenyző halála 1977. augusztus 17-én ran­gos vendége volt a szegedi motorcsónak Európa-bajnok­ságnak. A négyszeres világ­bajnok, kétszeres Európa­bajnok osztrák Erwin Zim­mermann, a sportág legna­gyobbja, harmadik Eb-címéért „hasalt" hajójába. Zimmer­mann nem sokat teketóriá­zott, mindhárom számításba veendő futamát megnyerte, és ezzel harmadik Európa­bajnoki győzelmét arattr. Egyedül Aschbachban talált legyőzőre a japán Sugihara személyében. Erről Szegeden így nyilatkozott: — A világ­bajnokságon elért második helyezésemmel most elége­dett vagyok. Sugiharában bátor és kitűnő versenyző­társat ismertem meg. Nagyon folyón Traben-Trarbachban meglepett, hogy a Yamaha- rendezett verseny során éle­gyár új csónakmotorjai mi- tót vesztette. A sokszoros lyen gyorsak. Ennek ellenére világ- és Európa-bajnok oszt­bízom abban, hogy 1978-ban rak sportoló a viadal máso­visszahódítom a világbajno- dik futamában kiesett cső­id címet. nakjából, és az utána robogó ígéretéhez híven egy év versenyzőtárs siklóhajója múlva ismét ő volt a világ- olyan súlyos sérüléseket oko­bajnok! zott, hogy a kórházba szállí­Tavaly hiába vártuk Sze- ^ közben a mentőhelikop­gedre, a nemzetközi motor- teren meghalt, csónak-küzdelemre. Nem jö- Szegényebb lett a motor­hetett el, mert súlyos arc- csónak-sportág, szegényebbek sérülést és kartörést szenve- lettek a versenyzőtársak, a dett egy versenyen. Az idén nézők, hiszen olyan kiváló­ismét elküldte nevezését. S ság fog hiányozni ezután a milyen a sors. Legjobb ba- világversenyekről, aki pótol­rátja, Niki Lauda időben ab- hatatlan. Ács S. Sándor fel­ba tudta hagyni, Erwin még vételével búcsúzunk, Erwin, versenyezni akart. És vasár- felidézve egy pillanatra nap délután szomorú hírt örökké mosolygós tekinteted, röppentett világgá a rádió, amikor 1977-ben Szegeden a Erwin Zimmermann nincs Tisza Szálló koncerttermében többé! átvehetted az Európa-baj­A szomorú hír: Erwin noknak kijáró kupát, arany­Zimmermann motorcsónak- érmet és ajándékokat versenyző vasárnap a Mosel Bagaméry László 1. Bp. Honvád 2. Elcktromo* 3. FTC 4. KAhu ETO 5. Debrecen 6. Ord 7. Tatabánya 8. Bp. Spart. 9. Páca 10. Szeged 11. Ü. Dózaa 12. Vaaaa 7 4 12 177-154 7 4-3 152-140 7 3-4 165-165 7 3-4 168-183 7 3-4 161-178 7 1-6 155-166 7-16 156-190 7 - - 7 119-180 Megyei I. osztály Gólparádé Sándorfalván és Dorozsmán A megyei I. osztályú lab- Alsóvárosi MAV-H. Porcelán Játszottak enyhe mezGnyfölény* szeaediek ellen A 47 nerc- auuíí «« a «»" darúgú-bajnokság 26. fordu- <»-•}• Ifódmezőyásárhely. 100 beoi. GúUövő : Czizx>k Czelgen 7 6 1 - 187-156 13 zzegeuien euen. j\ it. perc- . . -- . ,„.„ ,,.., ,, ° nézö. Vezette: Karacsonyi. echmildt. Jó. Varga, Cztrok. 7 6 - 1 169-145 12 ben Csikós meredek beadását ^Í^Z helyezett l-l Per Í u f n• S Alsóváros: simái - Domonkos. KSZV SErtApátfalva 2^2 (2-2). 7 5 2 - 178-156 12 hárította elvetődve Nagy I„ f®pcÖ® belyezett. l-l Per- zelem szulelett: az Alsóvá- Bolf?á császár, Kovács Gy. - Kertész utcai pálya, 200 néző. 7 4 1 2 162-136 9 maid 50 Dercben Szécsi cek múlva a hazaiak kapu- rosi MÁV, a Mindszent es a Horváth B., Batma, Lévai (Mar- Kcrdo ÍS? erejű" "SSrfivédŐ|e braVÚrr^ Vd^ f kistelek idegenben is ered- kortes), "^cs^ágh, oiah. védte bravúrosan a szegediek mor lapos, sarokba tartó lab- ményesen szerepelt. r; pert - stumpf. Havasi, KÜTÜ, kapu védője. Két perc múlva dáját. Az 53. percben Kun Kinizsi Húsos-csongrád 3-1 J^ovl^ Góuívót^áS EZ-Hai^s ?mreGy'' Hazai tört a szegedi 16-oson remek cselekkel hagyta maga <rti). szabad^ág tér, 300 néző. B OUh ^ együttes valameny- Mindszcnt-Makó 2-1 o-o). belülre, ahelyett azonban, „ „^^ ^^P^1' nyi tagja átlagon felüli teljesit- ^ nézö. vezette: Laczkó. hogy V sszagurította volna a ™g0tt a • sS H Vér^ „ „ , , GOUÖVÓ: Bartucz. Farkas B.. ik labdát, elhamarkodottan ka- kozépre. ^ol Menesi elől ^ HJ' S "í, nJö^et.J?- ^sándortSn^ntcs, Kinizv 1 . II I pu fölé emelt. A vendégek nehezen tisztáztak a védők. Hantíler (Jenéi). Lévai - Lutócs, ^ nézó- Vezette. JándorfaWa^SrentesI ^Kinizv Igy kellett volna fölénye a 74 percben gólt a nagy küzdelem hevében Vastagh- Bdzö: M"í" Kikelek: Krtzsán - Kovács, vezette: Bodor. tippelni! 1. KOMEP—Komló 2. Páti MTE-Várpalota 3. Bakony-Kaposvár 4. Kazlncbarctka-Eger 3. Gyöngyös—HMSE 6. KKI SO-ltcm SE 7. Itologna-Torlno 8. Cagllarl-Perugla 9. catanzaro-Napoll 10. Juventus-Fiorenltna 11. Lazíts-Milán 13. Pescara-Udlnesá 13. Verona—Monza + 1 34. Mátéra—Como - - — . ., , , A Sportfogadási és Lottó igaz- gólhelyzet, a szélső azonban gatóáág közlése szerint a 19. a kapu torkából a bal oldali heti végleges totóoiyeremény- kapufat találta el a labdá­Jegyzék a következő. 13 plusz 1 f ós 13-as szelvény nem volt. 12 *<"• találatos szelvény 27 db akad*. „,,„„_„ nyereményük 106 505 Ft. u-es Igen gyenge színvonalú 446 db. nyereményük 2579 Ft, mérkőzést láthatott a Tisza­to-CH 4102 dib, nyereményük 421 v,. • ,, jrí/^ parii közönség. Két szép gól Vízilabda 06 / BVSC—SZEOL AK 4-4 (0-0,1-1,1-1, 2-2) í-t t 1-0 1 2-3 2 0-1 2 2-0 1 3-3 X 1-2 2 1-2 2 2-0 I 3-0 1 0-2 3 l-l X 1-2 2 0-0 X IV/1C11J.C a i-i. " rv ridB.y suzucicm iicvevcu o!?^ eredményezett. A szegedi ka- tübh „„hálvtalnnsóff is he- Vigh. Varga. Guba - Molnár sándorfalva: Vass - Tóth lL. m.tól 2(1 méterre közvetett SzaDal> taiansag IS De- Siünet után t-iienállhatatlanul L„ Nagy T„ Vastagh - Buknlcz Lele, Szabó. Farkas - Dobó, S ' csúszott, előbb Csider, ké- játszott a Húsos és Lukács, Sin- (Koncz), Czelgerschmldt. Czlxok. Kiss, Mihály - Bitó. Tóth ni., szabadrugashoz jutott a dor J, valamint Vértes góljai- Edző: dr. Kürtösi László. Buka. Edző: Hegedűs András. BVSC. Szécsi Papp ele guri- SObb dr. Lmodi kapott Sárga val (ardjtott eredményen. Jó: Ellentétes félidőket láthattak a Góllövő: Tóth Dl. (3), Kiss, Do­totta a labdát, aki ritkán iát- lapos figyelmeztetést. A 78. Miklós n.. Lévai, Sándor J. nézők. Szünet után a hazatok bó. Bitó. ható nagy gólt lőtt a bal fel- percben az elmélázó szegedi —— 6-0 só sarokba. 0-1. Hat perc . , ,, , múlva a cserejátékosként be- vedok kozbt[ a bal oldalon lár ivelte előre a labdát és felfutó Goschlerre senki sem Kunszt a 11-es pontról ka­pásból nagy gólt ragasztott a kapu bal sarkába, l-l. A mérkőzés utolsó percében még Kozma Gy. előtt adódolt Szegedi Sportuszoda, 400 néző. Vezette: Königh. Tö­rök. BVSC: Bors — Kovács Szöghy, Horkai, Tóth S„ Varga, Gém. Csere: Czigány, Horváth. Edző: Babarczy Ro­land. SZEOL AK: dr. Esztergo­mi — Molnár, Dudás, Szity­tya, Boasó, Gal, Fotyonú), Csere: dr. Kiss, Lengyel, Si­ke. Edző: Debreczeny Pál. A gólok sorrendje: Tóth, S., Szittya (e), Szittya (e). Horkai (e), Tóth S. (h). Szittya (e), Czigány (e), Lengyel (e). Jó: Bors, Horkai, Tóth S„ illetve dr. Esztergomi, Szity­tya, GáL az Adrián! Koresula Időpontja: 1960. június 2-tól 12-lg. (li nap utazással együtt) Elhelyezés: a Hotel Parkban 2 ágyas szobákban, teljes ellátás. Az utazás repülővel történik. Irányár: 6190,- Ft/fő + 960,- BT (740,- dinár) költő pétiz Jelentkezés és felvilágosítás EXPRESS Ifjúsági és Diák Utazási Iroda Szeged. Kigyó u. 3. Telefon: 11-303, 11-310. Szentes, Kossuth u. IL Telefon: 33L Az MHSZ Gépjárműiskola személygépkocsi­vezetői tanfolyamot indít 1980. május 28-án, Szegeden. Jelentkezés, felvilágosítás: Szeged, Kossuth L. sgt. 29. MHSZ Székház. A Csongrád—Bács megyei Élelmiszer és Vegyiáru Nagykereskedelmi Vállalat pályázatot hirdet vegyi áruforgalmi osztályvezető-helyettesi munkakör betöltésérc. Rályázati feltétel: közgazdasági egyetemi kereskedelmi tagozat, vagy kereskedelmi és vendéglátóipari főiskolai, illetve nem szakirányú felsőfokú iskolai végzettség és felsőfokú áruforgalmi szakvizsga: 3 év kereskedelmi gyakorlat. Fizetés a 16/1976. MüM sz. rendelet alapján. A pályázatokat irasban kérjük a vállalat személyzeti és oktatási osztályára eljuttatni Szeged, Pí.: 169. 6701. (2-0). Klskundorozsarua, 300 néző. Vezette: dr. Jármát (jól). Kiskundorozsma: Miháiyfl — KOS7.Ó, Ottlik, Faxkas L. - Áb­rahám, Török - Bálint (Vass), Farkas J., Ökrös. Gábor, Hor­váth (Szántó). Edző: Takács Imre. Ilyen különbséggel is megérde­melten nyertek a hazaiak. Gól­lövő: Ökrös (2), Gábor (2), Koszó, Bálint. Jó: Mlhályíl, Ottlik. Farkas J., ökrös. A bajnokság állása: 1. DÉLÉP SC 26 23 2 1 76-17 48 2. SZVSE 26 18 4 4 64-16 40 3. ALSÓVAROS 26 13 7 6 53-41 33 4. KISTELEK 26 13 5 8 47-23 31 5. MAKÓ 26 12 4 10 56-46 28 6. APÁTFALVA 26 11 5 10 49-58 27 7. MINDSZENT 26 11 4 11 46-39 26 8. DOROZSMA 26 8 9 9 27-34 25 9. H. PORCELÁN 26 9 6 11 43-49 24 10. KLNIZSL-H. 26 9 6 IT 43-50 24 ÍJ. CSONGRÁD 26 10 3 13 36-46 23 12. Szentesi V. 25 9 4 12 39-31 22 13. Sándorf. 26 8 5 13 42-57 21 14. KSZV SE 26 5 7 14 29-49 17 15. Szentesi K. 26 6 4 16 31-67 16 16. Mártély 25 3 3 19 19-76 9 Közüeménvek Fogorvosi rendelőmet megnyi­tottam. Lenin krt. 58. sz. alatt. Dr. Erki Tamás. x A szabadkai Veljko Vlahovlc Munka."egyetem Festők, Szobrá­szok Klubja alkotóinak kiállítá­sát május 14-én de. 10 órakor Sae'.esi Zoltán művészettörténész nyitja meg a postaigazgatóság épületében. A kiállítás ezt kö­vetően május 15-23-ig tekinthető meg, munkanapokon 10-18 óráig.