Délmagyarország, 1980. március (70. évfolyam, 51-76. szám)

1980-03-04 / 53. szám

6 Kedd, I9S0. március í.' Labdarúgó NB II, Középcsoport Győzelem itthon Döntetlen idegenben Idegenben nyert az SZVSE és a Kistelek Kézilabda MNK Kupagyőztes az Elektromos Elektromos—Sz. Volán SC 25-24 (10-14) Fáy utca, 900 néző. Vezet­te: Budavári, Dorkó. Elektromos: Bakos — Pak­sy, Tavasz (2), VASS S. (5), Zalai (1), HERTELENDY (6), KOVÁCS 1. (2). Cs.: Kováts, VASS K. (5), Kiss Z. (1), Crisztel (1), HEGYI (2). Volán SC: FARKAS — Dobó (3), LELE (8), SZABÓ L. (3), BARABÁS (4), TÓTH G. (3). Czombos (1). Cs : Bar­talos Z.. Lukács, Oláh B. (1), Lesti (1). A 40. pereben még 19-13­ra (1) vezetett a Volán SC, sőt az 59. percben Is 24-23­ra, mégis vereséggel vonul­tak az öltözőbe. Már a Bp. Honvéd elleni MNK-rang­adón is 6 gólos szegedi ve­zetés után vesztett a Volán SC. Lele Ambrus bomba Cormá­ban játszott. Tíz perc alatt öt védhetetlen gólt lőtt. A Volán SC egyébként reme­kül játszott. Szabó L. jól fog­ta össze á csapatot és az újonc Töth Géza is kitűnően mutatkozott be. Kovács 1. a félidő közepétől külön őrizte Leiét, Farkas kapus pedig bravúrok sorozatát produkál­ta. A Népsport szerint a dön­tetlen lett volna a-legigaz­ságosabb a vérbeli kupa­rangadóig Jó játék, nagysze­rű küzdelem jellemezte a találkozót. Az Elektromos ezzel a győzelmével meg­nyerte a Magyar Népköztár­sasági Kupát, s ezzel jogot szerzett a KEK-ben való részvételre. Az Elektromos elleni visz­szavágót az újszegerii Sport­csarnokban március 9-én, vasárnap délelőtt 11 órakor rendezik. Sz. Dózsa—Váci Híradás 2-0 (1-0) Szeged, Hunyadi tér, 1500 néző. Vezette: Mézes. Sz. Dózsa: Makai — dr. bal oldali kapufánál. Pár zatos, kemény, olykor szik­perccel később ugyancsak rázó volt a küzdelem. A Vo­Szamosszegi vállalkozott lö- Ián az első félidőben védeke­vésre, labdája kapu mellé zésre kényszerült, a SZEOL jutott. A 83. percben Csomor már akkor bebiztosíthatta A megyei I. osztályú lab­darúgó-bajnokság 16. — ta­vaszi első — fordulójában színvonalas mérkőzéseket láthattak a nézők. Eredmények: ., SZVSE—Makói SVSE i- 1 (0-1). Makó 600 néző. Vezet­te: Uhrin. SZVSE: Bólya — Hajdú, Kanász, Huszka, — Roth, Varga. Guba — Koncz (.Mol­nár .).). Nagy T., Vastagh — Kovács. Czeigerschmidt. Czi­rok. Edző: dr. Kürtösi László. Sándorfalva: Barna — Tóth II. (Öze), Lele, Szabó G.v., Buka ,1. — Dobó, Racr, Mihály (Tóth I.) — Bitó, Tóth J., Buka A. Edző: He­gedűs András. Góllövő: F.mödi, Bíró, Szabó, Nagy helyezett lövését Pájer a bal volna győzelmét, de védel­(Szamosszegi a 27. percben) alsó sarok elől bravúrral te- mének megingásai miatt egy — Pócsik, Ladányi, Csomor nyerelte szögletre. A másik ponttal kellett megelégednie. — Mohácsi, Pipicz, Kanász oldalon Sólyom elől Makai Jó: Kozma III., Hojszák, Na­(Bánfi a 77. percben). Edző: merész vetődéssel szerezte hóczki, dr. Jernei, illetve Ha­dr. Kalocsay Géza. meg a labdát. Iára, Bartosik, Csider, Ré­Váci Híradás: Pa jer — A mérkőzés színvonala a thy. Tihanyi, Nagy Z. — Pernaki Czeigerschmidt (2), Kovaen Eisamann, Misnovszky, Gere, közepes alatt maradt. Két A Középcsoport további ered. Csepel—Budafok 3-6 (1.0). Epltők SC-Vasas Izzó l-l (l-l), Esztergom—Bp. Sparta­cus 2-1 (0-1). Ganz-MAV AG­BVSC 1-0 (1-0), BKV Előre— Pénzügyőr SE 1-0 (0-0), Dunaúj­varos-Kossutih KESE 1-0 (0-0), Jánoshalma-Bem J. SE 2-2 (l-l), Dunakeszi—KSC 0-1 (0-1). A Keleti csoportban: Szarvas— HMSE 1-0 (1-0). Szarvas. 5000 né­ző. Góllövő: Oravecz (20. perc). Gyula—Kazincbarcika 0-0. Oros­háza-Gyöngyös 2-0 (1-0), Debre­ceni U.-Eger 0-2 (0-2). Balassa­Bajnóczi — Sólyom, Bodor, gyenge formában levő csapat ményei: Bcdnarik (Fridmann a szü- küzdelmét láthattuk, amely­netben) — Balogh, Ács, Csi- bői jobb középpályásai révén ma (Répást a 69. percben), a tudatosabban játszó Dózsa Edző: Mezei József. megérdemelten került ki Dózsa-kezdeményezések győztesen. Jó: Makai, Mohá­után a 10. percben esett az csi, Ladányi, Pipicz, i illetve első gól. Jobb oldali szegedi Eisemann, Bajnóczi. támadás után a kapu előle- Gy. E. rében fejelni készülő Ladá- SZEOL AK—22. sz. Volán nyit Sólyom kilökte a labda z-2 (l-l) alól. Az eset közelében ha- Rákoscsaba, 1200 néző. Ve­lyezkedő Mézes játékvezető zette: Bay. határozottan a 11-cs pontra SZEOL AK: Nagy — He­inutatott! A büntetőt Csomor vcsi. Kozma III., Nahóczki— BVarmat-Szolnok i-i (0-0). Mis­végezte el, « labdát élesen Hegedűs I., Hojszák, Repka J»J« VsScC^P^Jháza í-'i }£!>' O jobb alsó sarokba rúgta. — Kozma II., Szeghalmi olefin sc-szabó L. SE 2-1 (2-n! 1-0. A 15. percben Bíró tört (Vigh a 77. percben). Kunszt, Ozd-Bőkéscsahai TASK 1-0 <o-fl> előre, a váciak 16-osa előtt dr. Jernei. Edző: Kovács Jó- Asztalos J- SE-Debreoení K. 1-0 Kanászhoz továbbított, aki zsef. 22. sz. Volán: Kertész — Halászi, Bartosik, Bige. Ré­thy — Saller (Várnai a szü­netben), Goschler, Csider — Németh L., Bakos, Oravecz (Molnár I. a 75. percben). Edző: Preiner Kálmán. Szegedi támadásokkal kez­dődött a mérkőzés és az 5 (Szépfalusi), Bárányi (Sza­lontai), Gerecs, Császár. Ed­ző: Rábay László. A 27. percben Szilágyi révén a ha­zaiak szereztek vezetést. 0-1. Az 52. percben a 16-os vo­nala előtt Gereczet buktat­ták a makói védők. A sza­badrúgásból Tihanyi nagy erővel bombázott a léc alá. l-l. A 90. percben Császár kö­zelről gurított a makói ka­puba. 2-1. A kemény, nagy játszottak iramú találkozón megérde- Góllövők: (ll-esböl). Jók: Varga. Ko­vács, Czeigerschmidt, illetve Lele, Rácz, Buka A. DÉLÉP—Apátfalva 5.9 (1-0). DELÉP-pálya, 500 né­ző. Vezette: Bajnóczi. , DÉLÉP: Varga — Bartyik, Terhes 1., Czibere, Czompó —' Búndá, Zadori. Miklós U. — Miklós I.. Holler, Wea­ner. Edző: Mészáros Imre. Végig nyomaszto iölenyben a kék-feherek. Holler (3), Mikién (0-0). ahelyett, hogy megjátszotta volna a labdát — Bíró, Pi­picz és Ladányi is közelében volt —, elhamarkodottan ka­pura próbált lőni. A labdát Misnovszky szerezte meg, hosszú indításával Ács ira­modhatott meg, akit Szabó csak szabálytalanság árán tu­A Eözépcsoport állása: dott megállítani. A szabadni- percben a vezetést is meg­gást Bodor a sorfalba lőtte. A 26. percben Ladányi ját­szotta tisztára magát, a mel­lette futó Pipiczet hozta já­tékba, akinek 14 méteres- lö­vését Pajer a mezőnybe ök­lözte. Nem sokkal később is­mét Ladányi keverte meg a váciak védelmét, ügyeseri Csomor ele perdített, akinek zatos mezőnyjáték közeli labdáját vetődve véd- egyenlített a Volán. A szerezte a SZEOL AK. A jobb oldalról Kunszt végez­hetett el szögletrúgast. a ka­pu elé csavarodó 'labdát több hazai védő is elvetette, a jó ütemben mozduló dr. Jernei viszont nem. és futtából ha­talmas gólt lött a bal sarok­ba, 1-0. Negyedórányi válto­után' ven­1. Csepel 2. Izzó 1. SZEOI. 1. Bem SE :>. BKV E. (•'. D.-újv. Ep. KSC *. Epltők o. Bp. Spurt. 10. KKFSi: 11. Vác 12. G.-MAV.VG 10. niuiHfok 14. 22. Volán 13. Szegedi n. lfc. Pénzügyőr 17. BVSC 18. Esztergom 15. n.-kcs/i 26. .1.-halma 23 1» 3 23 14 6 23 11 « 23 S 7 23 7 II 23 S 7 23 S S 21 * * 23 8 6 23 10 23 23 23 23 23 23 7 23 6 23 3 23 7 25 4 2 46-16 36 TÖI'Ők 3 37-23 34 1 33-20 30 7 31-22 25 3 31-26 25 7 32-34 25 7 42-31 24 7 33-31 24 3 26-34 34 3 10 31-32 23 7 28-24 22 S 29-34 22 3 31-36 21 melt győzelmet arattak a vasutasok. Jók: Huszka, Ti­hanyi, Császár. Alsóvárosi MÁV—Doro/.s­nia 2-1 (2-0). Szabadság tér, 600 néző. Vezette: Francis­kovics (jól). Alsóváros: Simái — Do­monkos, Virágh K.. Császár, Urbán — Horváth. Barna I., Lévai (Virugh 1.) — L. (Markovics), Oláh T. Ed/.ő: Kanalas Antal. Dorozsma: Farkas D. — Ottlik, Farkas L. — Ábrahám, Ézsiás, Farkas Z. — Ökrös. Gábor. Farkas .1., Horváth. Edző: Takács Im­re. Színvonalas, izgalmas mérkőzés. Góllövök: Oláh, Szűcs, illetve Ökrös (11-es­bol). Jók: Simái (a mezőny legjobbja), Horváth. Barna I., Oláh. illetve Farkas L., mindkettőt 11 -ee­Miklós II., Holler, II. (2-1. böl). Jók: Wenner. 11. Porccián—Szentesi Ki­nizsi 1-0 (1-0). Vásárhely, 200 néző. Vezette: Kubate­vics. Góllövök: Karácsonyi (2), Juhász, Bitó. Csongrád—Szentesi Vizn^d 1-0 (0.0). Szentes. 500 nezp. Szűcs Vezette: Barta. Gollövtí: Tóth Pajkó. Mindszent—Márlely S-l (1-1) Mártély, 200 néző. Ve­zette: Veress. A bajnokság állása: « 10 3 6 6 6 3 " :;S;:!Í íJ Ezsiás. ökrös. 5 11 32-33 13 6 II 26-30 18 6 10 23-37 17 2 14 22-37 16 4 15 22-63 12 Kistelek—Sándorfalva 3-0 (2-0). Sándorfalva, 600 néző. Vezette: Tóth F. Kistelek: Krizsán — Molnár L., Vigh. 1. DEl.EP 2. SZVSE 3. Makó 4. Alsóváros 5. Kistelek 6. 14. Porcelán 7. Dorozsma 8. Apátfalva 4. Sándorfalva 10. Szentesi V. 11. Mindszent 12. Kinizsi H. 15. Szentesi K. 14. Csongrád 15. KS'ZV SE 16. MartCly 16 14 l 16 11 3 1 45- 9 96 2 33-11 35 5 35-16 20 4 35..JO 16 j 36-15 13 5 29-24 3 3 .. 18-18 37 7 31-30 16 7 25-3! IS 3 21-24 14 5 23-29 14 6 21-30 14 6 19-37 11 4 2 16 14-33 49 4 2 16 18-34 19 3 2 11 12-34 8 1 6 2 7 J 7 4 7 4 6 5 7 2 6 3 6 2 5 2 4 6 4 3 Igy kellett volna tippelni! 1. KOMEr—Kaposvár l-l x 2. Dorog—Ajka 1-2 2 3. I.chrl SC-Nyiregyhára 1-3 2 4. Szarvas—I1MSE 1-0 1 i. Balassagyarm,—Szolnok l-l x 6. Bologna—Axcoll o-o x 7. Catanzaro-Fioreniina 0-1 2 8. I.azJo—Roma 1-2 2 6. Milán-Intcroazinnale *-i 2 10. Napolt-Juventua o-o x 11. Torino—Porngla 2-6 1 12. Parma-Lanerossl 3-2 1 13. Sámpdorla—Cotoo 1-6 1 + t 14. Építők SC-V. izzó l-l x A Sport fogadási ós Lottó Igaz­gatóság közlése szormt a 9. fo­gadási hólon 13 és 13 plusz 1 ta­lálatos szelvény nem volt. A nye­remények a njéroményilleték le­vonása után a kővetkezők: 12-es: 45 darab, nyereményük egyen­ként 243 323 forint, 11 ÓS: 253 da­rab .nyereményük egyenként 5100 forim. A 10-t-sek száma: 2B»l da­rab. nyereményük egyontkénz, 720 forint. te Pajer. Ezután enyhe fö- dégek 16-osán belül kavaro­lénybe került ugyan a Dózsa, dás támadt, a védők nem de támadójátéka igencsak tudták elrúgni a labdát, döcögött, nem sok veszélyt többször is röviden mentet­jelentett ellenfele kapujára. tek, végül Csider elé pattant Szünet után az 55. perc- a labda• aki 11 méterről a ben Acs futott el a jobb ol- k"Puba vagta, l-l. dalon, lapos beadását a jó Szünet után az 55. percben ütemben kivetődő Makai há- a jobb oldalon elfutó Kozma rítolta a befutó Csima elől. II. vállalkozott lövésre, jól A 60. percben Gere átadásá- eltalált labdájába Kertész val Csima próbált helyzetbe ujjbeggyel beleért, a labda kerülni, előle Makai és Mo- a kapufára, majd onnan az hácsi közös erővel mentett, üresen hagyott Hegedűs elé A 68. percben Pócsik közép- pattant, aki nyugodtan he­röl jó átadást küldött Pipicz- lyezett a hálóba, 2-1. Nem nck. ö Szamosszegihez tovdb- sokáig örülhettek a szegediek bitóit. A csalar egyből visz- a vezetésnek, három perc szajatszotta a labdát, Pipicz és Ladányi rajtolt erle, Pi­picz érte el előbb, és 12 mé­terről a kifutó Pcjer mellett úgy helyezett a hálóba, hogy a labda a kapufa tövét is érintette. 2-1), A 75. percben Szamosszegi váratlan lövése suhant el a múlva — ismét védelmi hi­bából — kiegyenlítettek a hazaiak. Az 58. percben Goschler használta ki a le­hetőségei. oldalrol, mintegy 10 méterről a kapu közepébe lőtte a labdat. 2-2. A hatalmas iramot diktáló csapatok mérkőzésen valto­Munkaalkalmak Keresünk vállalóit személygép­kocsira gépkocsivezetői. 10 éves gyakorlattal. Jelentkezés esetén cinéletrajzot is kérünk. „Azonnal 372/12" Jeligére a Sajtóházba, x A Tápéi Háziipari Szövetkezet felvételt hirdet az alábbi mun­kakörökre: biztonságtechnikai megbízott, kapcsolt munkakörbe, középfokú képesítéssel. A mun­kakör ellátásához erkölcsi bizo­nyítvány szükséges. Gép(ró-ad­j niínisztrátor, kezdő Is lehet. Bér­elszámoló. csomagoló, asztalos szakmunkás, valamint éjjeliőr, ; melynek ellátasábaz erkölcsi bi­| zonyítvány szükséges. Jelent kez­, nl lehet : a személyzeti vezetőnél. I Tápé, Régész lér S. x kis helyen elfér, nagy teljesítményű, az IMPORTÁLT CENTRIFUGA Ara' 1150FI.OTPJátaL Vidékre csomagküldő szolgalat. 1053 Bp.V„K0SSuth Lu.2. aJF— I033 BpJL^loáan tér6-a Xkepavill] A Szegedi Építőipari Szövetke­zet felvesz energiafclügyelcii vizsgával rendelkező merő es villamos szabványossági vizsgá­latot végző, kétéves gyakorlattal rendelkező, továbbá kőműves, festő szakmunkásokat, udvarost és segédmunkás munkavállaló­kat. Jelentkezni lehet: Szeged, Brüsszeli krt. 8., munkaügy. x Felveszünk azannall belépesse! szakácsokat és konyhai segéd­munkásokat. Jelentkezni leltei: az Alföldi Vendéglátó Vallalat Csongrád megyei lerülcti igaz­gatóságán. Szeged, Jósika u. 14. sz. alatt. Tel.: 11-413. x A Szegedi Patyolat Vállalat lei­vész villanyszerelő szakmunkáso­kat. minőségi ellenőrökéi textil­ipari végzettséggel, vállalónőket, vasalónőket, kalenrierezőket be­tanítón' munkára, valamint taka­rítónőket. udvarost és raktári se­gédmunkást. Fonógyári u. 4. x Alkalmazunk gép és gyorsírói képesítéssel gépírót, azonnali be­lépéssel. Csongrád megyei Taná­csi Költségvetési Kiszámoló Hívá­si, Szeged. Széchenyi tér 9. x A Szeged m. városi Tanács "orház-Rcndclőlrt'zct. Kossuth I.. sgt. 42.. relvételt hirdet az. tiábbl állásokra: gyakorlattal cndelkezó műszaki ügyintéző, gépelni tudó adminisztrátor, épü­lc! karbantartásban Jártás vízve­zeték-szerelő, segédmunkás, konyhalany és takarítónő. Je­lentkezni: kórház, munkaügy, x Sertéstenyésztők A sertéstenyésztéssel foglalkozó mezőgazdasági kistermelök ebben az évben is előnyös feltételekkel, hitelben vásárolhatnak nagy tenyészérfékü vemhes kocasüldoket «r az Állatforgalmi és Húsipari Vállalatoktól A kocasüldők a legjobb nagyüzemi tényé' széfekből és a kistermelői tartási körül­menyeket jól bíró fajtákból származnak. A tenyészállatok vételára 5900 BT. A vételárat az átvételtől számított rrvisfél éven belül lehet kiegyenlíteni. Kérjük, hogy vásárlási szándékukról értesítsék az Allatforgalmi és Húsipari Vállalat járási kirendeltségeit Állatforgalmi és Húsipari Tröszt